|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 13:10:24   
Joly
S partnerjem sva se leta 2005 vselila skupaj in jaz sem se prijavila na njegov naslov. Ker bova dala januarja našega fantka v vrtec, sva ugotovila, da sva naredila veliko napako, ker se tako oba naša dohodka upošteva za plačilo vrtca. Zdej razmišljava, da bi naredila ločeno gospodinjstvo na tem istem naslovu. A se to da?
Nekaj informacij imam, da se je to počelo, tako da je en partner prijavil ločeno gospodinjstvo z razlago, da sta se pač skregala in da nima kam it in so tako vsi skupaj na istem naslovu, le da imajo ločeno gospodinjstvo in se tako pri plačilu vrtca upošteva le en dohodek. Slišala sem pa, da so začeli (ali bodo začeli) to preverjati, ker so se seveda ljudje lagali. Ampak, kaj ko pa ti naši vrtci tako drago stanejo!!!!!
Ali ima katera te izkušnje oz. ve kako se to naredi? Ali moraš tudi na Center za socialno delo, ko daš vlogo za znižano plačilo vrtca, da preverijo, če si res skregan oz. imaš ločeno gospodinjstvo?
Za kakršnokoli informacijo se vam prav lepo zahvaljujem

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 13:14:00   
brigitaa
Zanimiv kaj vse folk nardi za denar, če imajo dobre dohodke, bi se tudi ločli, da plačajo minimalac, res žalostno user posted image
 

_____________________________

Kar ne ubije, te samo okrepi

(odgovor članu Joly)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 13:14:36   
maruškaŠ
To je laž in kraja - se želiš tega poslužiti? Ali ti je družina resnično tako majhna vrednota, da boš lagala za manjše plačilo vrtca? Sej dejansko ste skupaj v gospodinjstvu in dejansko živite skupaj in dejansko se preživljate od dohodkov obeh.

In če bosta to izpeljala na kakršenkoli način že - si zapomni tudi tole - lagati boš morala tudi na sodišču, ne samo na CSDju.

(odgovor članu Joly)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 13:20:41   
Balonchy
IZVIRNO SPOROČILO: brigitaa

Zanimiv kaj vse folk nardi za denar, če imajo dobre dohodke, bi se tudi ločli, da plačajo minimalac, res žalostno user posted image
 



Se strinjam...

Žalostno!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu brigitaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 13:25:47   
bingi
Meni se pa zdi katastrofa da to dejansko drzava dovoli in da ima CSD tako zaprte oci.user posted image

(odgovor članu Balonchy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 13:27:46   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: bingi

Meni se pa zdi katastrofa da to dejansko drzava dovoli in da ima CSD tako zaprte oci.user posted image


Država tega sicer ne dovoli - ker ni nikjer luknje v zakonu, da bi bilo to dovoljeno. Imajo pa slab sistem kontrole nad temi zadevami, premalokrat ukrepajo v to smer. Se pa v zadnjem času stvari spreminjajo (seveda počasi) - in so že bili primeri, ko so družine dobili pri takšnem laganju in so morali vrniti vso razliko za nazaj ter tudi plačati kazen - ne vem pa kolikšna le-ta je.

(odgovor članu bingi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 13:42:50   
Gordana-3
joly, kaj pa vem, če se splača. a tebi ne bi bilo čudno, če bi delala na csd-ju in bi prišel nekdo s to prijavo - na istem naslovu, češ da sta skregana bla bla bla.... pol se raje ti prijavi pri tvojih doma, bo isti šmorn, samo manj čudno user posted image

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 13:46:23   
pomar*ANČA*
meni se pa to sploh ne zdi tako žalostno. sicer sem sama proti takšnemu početju, ampak razumem, da nekaterim družinam tudi par eur na mesec, ki jih lahko prišparajo pomeni zelo veliko in če lahko s tem nudijo otroku kakšno stvar več- zakaj pa ne? 

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 13:48:44   
sazi
itak mi je vse skupaj user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ampak, če te že zanima:
ne moreš si kar tako izmisliti, da si se skregal - ampak pravno-formalno urediti, da niste več družina (pa čeprav nista poročena) - urediti morala na sodišču skrbništvo za otroka, preživnino... Za nekaj EUR na mesec manj? Pa je tako velika razlika, če 1 dohodek deliš z 2 ali 2 dohodka deliš s 3? Kar se pa cene vrtca tiče, je pa prilagojena dohodkom in tako strašno velika ne more biti.

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 13:56:55   
Anonimen
Ja seveda se oba dohodka upoštevata, saj ima otrok očeta in mater ki sta ga dolžna preživljat. Al neuser posted image

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 13:59:42   
Anonimen
ampak razumem, da nekaterim družinam tudi par eur na mesec, ki jih lahko prišparajo pomeni zelo veliko


Družinam ki nimajo in so na robu preživetja tega itak ni treba počet, ker imajo vrtec praktično zastojn. Splača se ljudem ki padejo v višji razred za vrtec.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 14:05:08   
Gordana-3
karin, po moje gre tukaj bolj za srednji razred. tisti, ki padejo v kakšen 6., 7. ali 8. razred, imajo že kar velike plače. ne vem, no, ampak od najinih dohodkov gre nekako 10 % za plačilo vrtca, kar se mi zdi ogromno. ne vem, kako je pri drugih ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 14:08:41   
maruškaŠ
Ne gre za plačilni razred - gre za moralo in vrednote.

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 14:14:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gordana-3

karin, po moje gre tukaj bolj za srednji razred. tisti, ki padejo v kakšen 6., 7. ali 8. razred, imajo že kar velike plače. ne vem, no, ampak od najinih dohodkov gre nekako 10 % za plačilo vrtca, kar se mi zdi ogromno. ne vem, kako je pri drugih ...


Midva tud padeva v ta razred če grem računat(nimava še otrok), če računam da je polna cena recimo 450€, pride za najin razred plačilo več kot 10% najinih plač.......pa mi na kraj pameti ne pade kaj tacga narest. Otrok bo moj, moj strošek, moja odgovornost, moja sreča.

Kraja je kraja.

Kaj bodo ti ljudje ko bodo otroci večji mi pa tud ni jasno. Bo rabu smučke, bi mu jih radi dali.....kaj bodo. Ukrast jih šliuser posted image

(odgovor članu Gordana-3)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 14:21:12   
AnciM
Čisto hipotetičen izračun: Recimo, da zaslužita vsak po 1000€. Pride na družinskega člana 666€ (2000 : 3). Če pa prijavita pri tej plači ločeno gospodinjstvo, mora en plačevati preživnino; recimo 200€. Torej pride na družinskega člana 1200 : 2 = 600€.

Je to res takšna razlika, da se splača riskirat in komplicirat?

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 14:26:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Čisto hipotetičen izračun: Recimo, da zaslužita vsak po 1000€. Pride na družinskega člana 666€ (2000 : 3). Če pa prijavita pri tej plači ločeno gospodinjstvo, mora en plačevati preživnino; recimo 200€. Torej pride na družinskega člana 1200 : 2 = 600€.

Je to res takšna razlika, da se splača riskirat in komplicirat?



Verjetno ma on ful večjo plačo k onauser posted image

(odgovor članu AnciM)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 14:29:53   
kravica
Midva sva pa to počela sicer sva bila prijavljena vsak na svojem naslovu, zakaj pa ne, sej nas država tudi lupi na vse načine

(odgovor članu Joly)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 14:32:39   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: kravica

Midva sva pa to počela sicer sva bila prijavljena vsak na svojem naslovu, zakaj pa ne, sej nas država tudi lupi na vse načine


Zato ker smo ljudje, ki nismo pripravljeni lagat zato, da lahko krademo? Ker nam je nekaterim družina vrednota? Pa tut poštenost in iskrenost?

(odgovor članu kravica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 14:33:27   
Anonimen
Država ni nek imaginaren pojem. Država smo vsi k davke plačujemo. Jaz tebe ne lupim nič. Ker ne dobim niti centa od države. Ti in tebi podobni pa lupite mene, ki nimam nič s tem da imate otroke pa hočte pršparat na njih.

In resno bolj bednega izgovora pa še ne: če vsi to delajo bom pa še jazuser posted image
Mislm.....a smo v vrtcu?user posted image

Če bi vsi s stolpnic skakali bi tud vi? Zakaj ne greste med strojane? Boste še več iztržliuser posted image

(odgovor članu kravica)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 14:46:04   
diva 4
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Država ni nek imaginaren pojem. Država smo vsi k davke plačujemo. Jaz tebe ne lupim nič. Ker ne dobim niti centa od države. Ti in tebi podobni pa lupite mene, ki nimam nič s tem da imate otroke pa hočte pršparat na njih.

In resno bolj bednega izgovora pa še ne: če vsi to delajo bom pa še jazuser posted image
Mislm.....a smo v vrtcu?user posted image

Če bi vsi s stolpnic skakali bi tud vi? Zakaj ne greste med strojane? Boste še več iztržliuser posted image


user posted image user posted image user posted image
Dodajam svoj podpis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 14:49:50   
Dream
Z vsemi vami se strinjam, da je tole res za user posted image  Tudi najini plači nista tko bajni, da se nama kak € na račun podobnih oslarij ne bi poznal. Vendar če pričakujeva user posted image , hočeva, da smo navsezadnje tudi družina, kljub temu, da nisva poročena. In sem se največ iz tega razloga prijavila pri njemu; že tako ali tako mi ni ravno super, ker ne bomo imeli enakega priimka, vendar je to druga zgodba...
CSD in ostale institucije pa tako ali tako ne briga kako in kaj, važno, da oni opravijo tisto delo, za katerega mislijo, da imajo pooblastila (ko do česa pride, jih tako ali tako ni nikjer oz. se odgovornosti samo prelagajo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 15:10:27   
Anonimen
Midva sva pa to počela sicer sva bila prijavljena vsak na svojem naslovu, zakaj pa ne, sej nas država tudi lupi na vse načine

Midva sva tudi prijavljena vsak na svojem naslovu. Ko pa smo oddajali vlogo za plačilo vrtec, so nas pa vprašali, ali praktično živimo tako... in v isti sapi so nadaljevali, če je tako, potem naj prinesemo dokazilo iz sodišča, da oče plačuje otroka, sicer gre njegov dohodek tudi zraven, saj je podpisal da je oče. Torej ali gre zraven njegov dohodek ali pa vsota ki naj bi jo mesečno nakazoval kot preživnino, če nisva skup.
Pa smo lahko takoj zakjučili - kljub temu, da sva prijavljena na različnih naslovih.
Plačujemo pa dobrih 200 eurov mesečno  (1500 pa imava neto na mesec)

(odgovor članu kravica)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 17:46:29   
cukr07
IZVIRNO SPOROČILO: Joly

S partnerjem sva se leta 2005 vselila skupaj in jaz sem se prijavila na njegov naslov.


Tegale ne razumem čisto dobro. A to pomeni, da si se ti preselila k njemu in da živite v skupnem gospodinjstvu z njegovimi starši ali živita sama zase.
Če živita skupaj s starši potem ni ovir, da ne bi smela na istem naslovu prijaviti ločenega gospodinjstva.

(odgovor članu Joly)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 18:45:36   
tabi
2.leti nazaj ko sem vpisovala 1.otroka v vrtec sva bila prijavljena ločeno otrok pa pri meni.če so mi hotli obravnavat sva morala biti oba starša na istem naslovu ali prinesti potrdilo iz csd da sem samohranilka.Medva sva pač rekla da po sodiščih se nebova vlačila za tistih par evrov pa se je moj prijavil na moj naslov.Če se odločiš biti starš moraš v naprej vedeti da je dokaj drago medva tut plačujeva dost vrtca pa kaj al naj za tistih par evrov nimam otrok pač pa drugje šparamouser posted image

_____________________________

Moder je človek,ki se uči od drugih.Mogočen je tak,ki je zadovoljen s tem kar ima.Bogat pa je ta,ki prave prijatelje ima.

(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ločeno gospodinjstvo
21.8.2008 19:20:45   
arabela*
Joly,s tem,kje je kdo prijavljen in zakaj se sploh ne obremenjuj.
Enostavno se prijavi pri starših ali pa pač nekje drugje,to da sta skregana,ni treba nikomur razlagat,kaj in kako.Velja le dokumentacija,katero ti priložiš.Življenje je tvoje in naredi si tako, da se ti najbolj izplača.Pa srečnouser posted image

< Sporočilo je popravil Saraya -- 21.8.2008 19:21:54 >


_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Joly)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?