|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   skupno gospodinjstvo/lastno gospodinjstvo
5.10.2008 12:21:45   
hmmm
Pozdravljene; S partnerjem sva prijavljena v skupnem gospodinjstvu s taščo in tastom.
Sedaj pa bi rada prijavila svoje- v isti hiši, lastnika sta starša. Tiste, ki ste bile v podobni situaciji:
ali ste potem morale plačevati ločeno kakšne prispevke: rtv, ... oz. ali se je s tem kaj spremenilo
v smislu plačilnih  obveznosti( recimo komunalščino sedaj plačujemo za pet ljudi - ali morava potem
midva zase in oni zase). Hvala za vse odgovore.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: skupno gospodinjstvo/lastno gospodinjstvo
5.10.2008 12:35:03   
suzyka.m
to je stvar dogovora kako boste plačevali... potrebno se je samo na upravni enoti prijaviti kot samostojno gospodinjstvo, kar je zelo pomemebno, če boste imeli otroke, posledično vrtec, otroške in podobno.. kako s stroški pa UE ne zanima..  

(odgovor članu hmmm)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: skupno gospodinjstvo/lastno gospodinjstvo
5.10.2008 12:38:24   
Kerensa*
Prijava lastnega gospodinjstva pomeni samo zabeležek v uradni evidenci, da je nekdo (finančno) samostojen... s samo nepremičnino to nima nobene zveze... načeloma bi lahko 5 ljudi živelo v eni sobi in bi imeli prijavljeni vsak svoje gospodinjstvo, pa to ne bi pomenilo, da imajo vsak svoj hladilnik, temveč samo to, da živijo vsak po svoje, ne pa odvisni eden od drugega... in s tem niso povezani nobeni stroški... ne ob prijavi, ne kdaj kasneje... RTV se plačuje na eno nepremičnino, komunala se plačuje po porabi ali številu oseb (spet ne glede na to, koliko gospodinjstev je prijavljenih v eni nepremičnini) in podobno... položnic za eno nepremičnino ne morete ločiti, lahko pa RTV-ju naredite uslugo in začnete plačevati dva RTV prispevka... ne bodite blesavi user posted image .

(odgovor članu hmmm)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: skupno gospodinjstvo/lastno gospodinjstvo
5.10.2008 21:44:24   
2 Sraki
Mi dobimo samo posebej položnico za komunalo. Prvotna se je pač znižala, ker dobimo vsak svojo. Sicer pa vse ostane enako. Če je eden študent ali celo oba, potem lažje dobita štipendijo, če imata lastno gospodinjstvo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: skupno gospodinjstvo/lastno gospodinjstvo
5.10.2008 21:49:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: suzyka.m

, kar je zelo pomemebno, če boste imeli otroke, posledično vrtec, otroške in podobno..  


Zakaj?

(odgovor članu suzyka.m)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: skupno gospodinjstvo/lastno gospodinjstvo
6.10.2008 11:35:02   
Arwenko
Zato ker se upoštevajo dohodki ljudi, ki živijo v istem gospodinjstvu...ne pa nujno družine kot takšne. Npr. pri kolegici se je v cenzus za štipendijo upoštevala tudi babica, ker so pač bili prijavljeni v skupnem gospodinjstvu.

Za prijavo lastnega gospodinjstva rabite izpisek iz zemljiške knjige in izjavo lastnikov, da se strinjajo s tem, da se prijavite kot lastno gospodinjstvo na tem naslovu...potem pa samo na upravno enoto in that's it.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: skupno gospodinjstvo/lastno gospodinjstvo
6.10.2008 23:20:02   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
Za prijavo lastnega gospodinjstva rabite izpisek iz zemljiške knjige in izjavo lastnikov, da se strinjajo s tem, da se prijavite kot lastno gospodinjstvo na tem naslovu

V Ljubljani še nikoli nisem potrebovala tega... samo šla sem na UE in povedala, da bi se rade npr. 3 osebe od 5-ih, ki živimo v istem stanovanju, prijavile v skupno gospodinjstvo... odrasla oseba je morala biti z mano, za otroka (mojega) pa to ni bilo potrebno... nikogar ni zanimalo, kdo je lastnik stanovanja... prijava lastnega gospodinjstva na naslovu stalnega bivališča namreč ne vpliva na lastništvo, zato dovoljenje lastnika stanovanja ni potrebno.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: skupno gospodinjstvo/lastno gospodinjstvo
7.10.2008 9:14:03   
Arwenko
Od naju so v Ue Celje zahtevali to, zato sem pač napisala. Bolje imet kot bit brez pa hodit še enkrat nazaj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: skupno gospodinjstvo/lastno gospodinjstvo
7.10.2008 16:29:29   
cammy
zdravo.
Mene pa zanima glede na to, da bom šele poleti stara 18, če že lahko prijavim lastno gospodinjstvo. Sicer mi že zdrava logika pove da ne, pa vendar me zanima če je kakšna možnost?
Ker moj bio. oče ne plačuje preživnine navkljub tožbam in imamo malce težav..
Potem pa me zanima še, kaj bi potrebovala če bi želela drugo šolsko leto zoisovo štipendijo...kakšno povprečje uspeha, in kakšna priznanja s tekmovanj...res štejejo samo zlata?
No, upam da se vam moja vprašanja ne bodo zdela preveč neumna ter da mi bo kdo odgovoril.
LP

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: skupno gospodinjstvo/lastno gospodinjstvo
7.10.2008 23:48:18   
Kerensa*
Dokler nisi polnoletna, ne moreš prijaviti lastnega gospodinjstva v isti nepremičnini z enim (ali obema) od staršev. Edina izjema bi bila dovoljena, če bi ti še pred polnoletnostjo dodelili popolno poslovno sposobnost, kar pa naredijo zelo izjemoma in predvsem v primerih, ko še kot mladoletna rodiš, se želiš poročiti, se zaposliš ali se stanovanjsko in finačno osamosvojiš. Vendar gre vse skupaj "skozi" tudi brez dodelitve popolne poslovne sposobnosti, tako, da je to res prej izjema, kakor pravilo. To, da tvoj biološki oče ne plačuje preživnine, nima z gospodinjstvom ničesar. Morebitne finačne ugodnosti s strani države lahko dobiš tudi brez lastnega gospodinjstva - dovolj je, da dokažeš, da preživnine ne prejemaš. Če si to mislila, seveda.
Za Zoisovo štipendijo pa moraš imeti (se mi zdi) povprečje ocen 4,1, pa še nekateri drugi (meni neznai) pogoji so zraven. Žal sem prebutasta in se nisem nikoli osebno ukvarjala s tem. user posted image

(odgovor članu cammy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: skupno gospodinjstvo/lastno gospodinjstvo
8.10.2008 20:05:10   
cammy
saj se mi je zdelo da sedaj ne morem nič ..
Hvala za odgovor.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?