|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: angel sounds
19.12.2009 21:20:08   
Gwendolen
IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Jaz sem ga imela in mi ni žal. Uporabljala sem ga na začetku, ko še nisem čutila brcik in nato na koncu ker je bila žabi zelo mirna in me je zvok srčka pomiriuser posted image


Jaz tudi tako. V prvi in sedaj v drugi nosečnosti - tam od 12-25 tedna, pa potem na koncu občasno. V glavnem, ko me je prijel kak strah...



Popolnoma enako.

Aja, pa btw. slovenka, šele sedaj sem pogledala tvoj tickerček - kako luštkano punčko imaš!!!!!! user posted image


_____________________________

Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen
-------------------------------------------------------------
We're walking in the air
We're floating in the moonlit sky
The people far below are sleeping as we fly

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: angel sounds
3.1.2010 19:47:49   
Arte

Pred uporabo si preberite tole....

Angelsound je naprava, ki uporablja ultrazvok za zaznavanje utripa (prek pretoka krvi)
http://www.bumpmagic.co.uk/listman/exec/search.cgi?view=60&template=_publish_everything.html

Ultrazvok pa je lahko nevaren za razvoj možganov
http://www.newscientist.com/article/dn9691-ultrasound-may-disrupt-fetal-brain-development.html


(odgovor članu Gwendolen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: angel sounds
3.1.2010 19:54:52   
Felicita
arte, si sploh prebral/a ta članek ki ga citiraš?! drugi odstavek:

'But experts caution that it is too soon to extrapolate the findings to humans. They stress that the imaging technique has overwhelming benefits and pregnant women should not skip essential appointments.' (pa preostanek članka je tut... mah brezveze)

pa če bi blo to res, glede na trenutno 'modo' pri številu UZ v nosečnosti bi se moglo vsaj 10% otrok rodit z resnimi možganskimi okvarami...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Arte)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: angel sounds
3.1.2010 20:01:02   
Klarica123
Jaz sem si kupila AS preko E-baya, za 26 EUR s poštnino, nov, zapakiran originalno vse, čakala 1 teden  da sem ga dobila.

Sem bila prestrašena, ker se dva dni mojuser posted image ni pogovarjal z mano, nekaj je bil jezen na mene user posted image . Ko pa sem dobila AS, sem škatlo kar raztrgala od sile in hitro dala napravo na trebuh. V trenutku ko sem zaslišala srčka sem se pomirila. 

Je fina ta naprava, jaz jo uporabljam 1x tedensko oz. po potrebi user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: angel sounds
4.1.2010 20:32:39   
Arte
Preberite si še tole iz foruma dr. Pušenjaka

http://med.over.net/forum5/read.php?19,1027630


(odgovor članu Klarica123)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: angel sounds
4.1.2010 20:37:56   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Arte

Preberite si še tole iz foruma dr. Pušenjaka

http://med.over.net/forum5/read.php?19,1027630



zadeva spet potrjuje VARNOST AS in UZ na splošno... kaj točno hočeš dosežt z limanjem linkov?


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Arte)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: angel sounds
4.1.2010 21:30:55   
Arte
UZ je trenutno verjetno edina varna diagnostična metoda, seveda v rokah strokovnjakov. V zadnjem odgovoru dr.Pušenjaka je razvidno, da se strokovnjaki v čim večji meri izogibajo skeniranju možganov - samo toliko, kolikor je dovolj za kakovostno preiskavo.

Kako veš, da z uporabo Angelsounda ne skeniraš ravno glave, ko poslušaš utrip? Ima morda video monitor? (Ne, samo slušalke). Morda imajo uporabniki specializacijo na medicinski fakulteti?

Za UZ osebno menim, da je zlo fajn metoda in se jo je potrebno posluževati, ne pa bežati od nje.

Za Angelsound pa ... naj se vsaka uporabnica sama odloči. Pri meni se je otroček obrnil stran in si z rokicami pokril glavo, k telesu pa je potegnil nogice, ko so ga skenirali (morfologija). Ali slišijo ultrazvok?
Ne, lahko pa slišijo sekundarne valove:
http://www.newscientist.com/article/dn1639-fetuses-can-hear-ultrasound-examinations.html

Priporočilo iz tega linka: "priporoča se omejevanje snopa na ušesa, vendar pa prednosti UZ preiskav odtehtajo teoretične posledice."

In spet - ali z Angelsoudom veš, kam v otročička seva UZ snop?
Samo v razmislek in informacijo - odloči pa naj se vsaka zase ...








(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: angel sounds
4.1.2010 21:40:13   
Petka09
No, jaz mislim, da ni za pretiravat. Na začetku je fajn, da slišiš tisti prvi utrip... Pol pa lahko tut nehaš, ker je utrip itak skos enak in itak je najbolj zanimivo prvič oz. še nekajkrat naslednjič.
Jaz sm torej uporabila ene parkrat na začetku, potem pa celo nosečnost nič, ker je mala skos brcala. Proti koncu nosečnosti mi je prav prišel za občasno nebrcanje dojenčice čez dan in sm bla prestrašena, če je vse v redu. Sam tolk, da sm hitro najdla utrip, sem že odmaknila AS stran.

(odgovor članu Arte)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: angel sounds
5.1.2010 12:48:43   
legenda_m
glede na to, kaj danes vse škoduje....
tud jst nism pretiravala, uporabljala sm ga dokler ni začel brcat, zdj pa če je kdaj bolj miren, sam tok da najdem utrip tko kot petka09

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: angel sounds
6.1.2010 8:42:19   
Amoss
Mene pa zanima jaz sem v 9 tednu ali bi ga lahko že uporabljala oz. bi se slišalo? Ker imam komaj konec meseca prvi pregled in me je kr strah če je vse ok.
Pa hčerkici bi rada pokazala kako bratecu/sestrici bije srček

_____________________________

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs180.ash2/44293_1531376651554_1448894192_1366808_2554479_s.jpg

(odgovor članu legenda_m)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: angel sounds
9.8.2010 15:13:24   
Trin
Ojla, do treh mesecev je slišat bolj malo...

drugače pa na www.smejko.si rentajo Angel sounds za cca 13€ na mesec.


Aja... pa še video navodila za snemanje na računalnik imajo na strani.


(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: angel sounds
2.1.2012 20:50:07   
klarakika
mi smo pa spet noseči in malo preverjam, kaj je novega ;)

sem v 10. tednu in počasi bi že lahko poslušala srček. V prvo se za to nisva odločila.. sedaj pa me zelo mika, že zato, da ga lahko sestrica posluša..

pozna katera tole: http://www.lekarnar.com/izdelki/angel-talk-naprava-za-poslusanje-bitja-otrokovega-srca

mi je cena kar všeč v primerjavi z BC.

Kot vidim ste bile vse kar zadovoljne? ;) slišimo.

(odgovor članu Trin)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: angel sounds
4.5.2013 23:41:58   
Metuljčica 2013
vem, da je tema že stara, pa vseeno, sama sem utrip z Angel soundsom zaznala v 9t 3d, tako, da ni res, ko nekatere pravijo, da se šele v 12. tednu sliši. Prvič ko sem ga slišala, sem ga potem hotela spet ponovno slišat isti dan, pa ga nisem našla, nato drugi dan in od takrat dalje ga vedno najdem na istem mestu, pa ne pretiravam, prečekiram, ko ga najdem je to to ... Naprava pa baje deluje bolj kot tista naprava za poslušat srce, ki ga uporabljajo zdravniki in ne kot UZ naprava, tudi nima take napetosti, da bi lahko tak škodila - deluje na baterijo 9V ... tako, da mislim, da ni panike. Nobena zadeva pa tako ali tako ni ok za pretiravat user posted image

(odgovor članu klarakika)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: angel sounds
7.5.2013 6:58:25   
robika
user posted image
Na baby nega si lahko sposodite AS za 10e na mesec plus 3e dostave ..prinesejo ga v 3 dneh in pridejo ponj ko se dogovoriš jaz ga imam že več kot mesec ker smo bili vmes na dopustu cena pa ostaja ista
Se splača!

(odgovor članu Gwendolen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: angel sounds
10.5.2013 17:53:02   
Metuljčica 2013
IZVIRNO SPOROČILO: robika

user posted image
Na baby nega si lahko sposodite AS za 10e na mesec plus 3e dostave ..prinesejo ga v 3 dneh in pridejo ponj ko se dogovoriš jaz ga imam že več kot mesec ker smo bili vmes na dopustu cena pa ostaja ista
Se splača!


po moje se to ne splača, jaz sem ga dobila novega, zapakiranega, iz Anglije s poštnino vred za cca- 30 eur pa je moj in ga lahko uporabljam kdaj hočem - tudi do konca nosečnosti (npr. če takrat ko se že čutijo gibi, da bi se mi zdel otrok preveč miren, preverim, itd.), kasneje ga lahko naprej prodam. Tako, da ta izposoja se po moji logiki ne splača. Sicer pa ga zdaj vsak večer preverim lih tolk, da ga slišim in je to to, tako, da sploh ni dosti v uporabi. Samo tolk, da ko grem spat, vem, da je vse ok user posted image

< Sporočilo je popravil Metuljčica 2013 -- 10.5.2013 17:54:40 >

(odgovor članu robika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?