|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: pršut, suhe salame...
7.10.2008 10:48:21   
smokvica72
Bravo trdozimc! Se popolnoma strinjam s tabo - očitno sva podoben ali celo isti faks končali.

Najbolj neodgovorni so mi tisti odgovori, kjer pravijo: " jaz sem pa vse jedla, pa nisem dobila tokse". Ja, jaz jo tudi do sedaj nisem dobila (prvi test je bil negativen), pa smo imeli doma muce, jedla sem od bifteka do domačih in kupljenih suhih salam, pršut... Ampak, glede na to, da se zavedam, da obstaja možnost (pa čeprav mogoče res majhna), da se pa ravno sedaj okužim s tokso, sem se pač vsemu temu odpovedala.
Pred kratkim sem tudi brala eno raziskavo na temo okužbe s tokso v nosečnosti, kjer je pisalo, da se največ nosečnic okuži s hrano in ne z mucami in mačjimi iztrebki!
In takšni odgovori " jaz sem pa vse jedla, pa nisem dobila tokse" nič ne pomagajo tistim nesrečnicam, ki pa se s tokso okužijo med nosečnostjo. In takšnih je očitno kar nekaj, saj se na raznih forumih pojavljajo vprašanja v zvezi s tem.
Je pa še en razlog, zakaj ni dobro jesti suhih mesnin, pa to ne velja samo za nosečnice ampak na sploh za zdravo prehrano: vsebujejo namreč veliko soli, kar povzroča previsok pritisk, ipd.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: pršut, suhe salame...
13.10.2008 12:32:23   
alijana
Pozdravljene,

vidim, da so mnenja različna, vsaka naredi kot ji srce narekuje. Jaz recimo res pazim, da dobro operem sadje in zelenjavo. Dobro prepečem meso, si dobro omijem roke, ko pripravljam hrano.
Kot je ena predhodnica omenila, odvisno je od sreče, ene vse pojejo in je vse ok, druge pa ...
Moja prijateljica ni komplicirala, je jedla vse, včasih tudi sadje iz vrta neoprano, svoji mački je sama čistila njeno "stranišče" in mislila, saj je v prvi user posted image  tudi, pa ni nič bilo narobe. In glej ga zlomka: v 2. user posted image  v prvem trimesčju se je okužila za toxoplazmozo. Vsi smo se tresli, ker ni vedela, če bo otroka lahko obdržala. GA je lahko, a celo nosečnost bila na zdravilih, ko se je user posted image  rodila, pa obe na antibiotikih.
Tako da, vsaka presodi sama.
Vsem pa želim lepo in srečno user posted image .

Pa, pa punce.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: pršut, suhe salame...
13.10.2008 13:44:02   
Nina00
trdozimc user posted image user posted image user posted image
 
Se popolnoma strinjam s tabo! To ni delat paniko, temveč je bit previden in naredit za zdravje svojega otroka kar lahko.
Seveda pa vsaka po svoje in po svoji vesti. Se je pa lažje odločit, če imaš prave informacije. Zato glede tega trdozimc, jaz in še nekatere tako trdno stojimo za svojimi besedami.

< Sporočilo je popravil Nina00 -- 13.10.2008 13:45:13 >

(odgovor članu alijana)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: pršut, suhe salame...
13.10.2008 15:14:42   
alijana
Pozdravljene,

eno vprašanje: jaz imam rada poli klobaso (torej svežo) - kaj to sodi na nosečniški krožnik ali ne? Kaj pa tunina v konzervi? Jaz imam ful rada namaze, pa uporabim zraven kisle smetane in začimb ter sira tudi tunino iz konzerve, nato to na hitro segrejem in je takšen slasten topel namaz. Kaj lahko tunino iz konzerve ali ne?

Najlepša hvala za odgovore.

Pozdrav,
Alijana.

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: pršut, suhe salame...
13.10.2008 18:58:11   
trdozimc
Poli je sicer manj kvalitetna mesnina s precej dodatki, ampak če ne pretiravaš je OK.

Približno enako pa velja tudi za tuno v konzervi.

LP!

(odgovor članu alijana)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: pršut, suhe salame...
14.10.2008 10:50:40   
anchika
Če se pretirava z bilokatero hrano ni dobro. Vse v mejah normale.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 56
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?