|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  79 80 [81] 82 83   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
31.10.2008 21:22:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu PikicaStonoga)
  Neposredna povezava do sporočila: 2001
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 0:10:46   
PikicaStonoga
Samo da vam vsem mamicam zaželim čim bolj mirno noč s čim manj vstajanja, s čim manj krčkov, s čim manj jokca in čim več SPANJA! user posted image
Sončnica24, tebi pa želim, da ti noč prinese čim več akcije! user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2002
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 9:31:37   
vianne
Brskam po netu o krčkih in sem naletela na zanimiv članek...

http://med.over.net/otrok_druzina/novica.php?id=7454

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 2003
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 9:47:03   
janja 27



JUTRI PRAZNUJE SVOJ  



user posted image user posted image user posted image user posted image    PRVI  MESEC    user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image

METKA od mamice JANJE27

TILEN od mamice VALLE


user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 2004
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 9:57:25   
janja 27
OJLA

jaz sem danes sama z metko in manco , no metko sem že nafutrala se mal z njo poigrala in jo že tri krat previla ( kakanje) in sedaj lepo spančka manca mi pa spi še od nočiuser posted image user posted image user posted image

kak deževen dn je danesuser posted image user posted image user posted image joj pa cel teden bo tak...jaz bi pa tako šla z vozičkom na sprehod....upam dres da bo še kaj vremena.....

jutri imamo pa mi mesec dni madona gre hitro....evo je že november....

punce se strinjate z mano da počakamo še par dni potem pa premaknem temo na lupije 08

naša metka čez dan spi v košku v dnevni sobi s vsem rompopomom vmes.....predvsem manca in razbijanje z igračami. ponoči pa peljem koš v spalnico tam spi ene štiri do pet ur potem pa jo vzamem k sebi ker jo podojim leže in seveda mrknemo ena zraven druge....user posted image user posted image user posted image tko da smo na koncu noči kar vsi štrije v postelji.....

na pregeld sem jo nesla v lupinici ( v posvetovalnico glavco zmert pa kolke pogledat v porodnišnico ) pri manci je še moj zraven sedaj sem sama tko kot pravi valla ....če vzamem še manco sabo mam potem več dela z njo kot z metko....jaz mam posvetovalnico v petek peljal me bo moj ker v tej k..postojni sedaj vse zidajo in nimaš pri bogi kjer parkirat.....sem pa naročena ob 9 h tko da jo bom zbudila ob pol osmih če se ne bo sama..jo nafutrala preoblekla in bomo odpeketaliuser posted image user posted image user posted image sej će bo tam kaj lačna jo bom pa dala na joškuser posted image user posted image user posted image

sedaj pa se je manca zbudila...
lep deževen dan...če bom mela čas se še kaj oglasim,....


_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 2005
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 10:33:22   
PikicaStonoga
Janja27, jaz sem zato, da če počakamo nekaj dni in grmeo potem na lumpije ...res bi rada počakala SONČNICO24, ker se pridno javlja in ko dobimo njen SMS, takrat se prestavimo ...moj predlog ...že tko je težko čakat, pa da ji še mni ne uidemo ;)

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 2006
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 10:35:02   
jolly123
Mi se pa še kar mučimo, ****ti da ne morem ugotovit kaj za vraga mu fali. A je sploh možno, da so krči. Ker ko ga gujsaš v naročju spi, ga odložiš začne cmerkat, se napenjat, stokat, skoz s emu nekaj spahuje, kašlje...ma bodi pameten.
So mi rekli, da je možno da je refluks, pa ne vem, se mi niti sanja ne...
Vem, samo da sva čez vikend dva na "straži" se menjava, pa oba že obupujeva  user posted image

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 2007
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 10:41:35   
PikicaStonoga
Jutro, mamice ...

Tijana še spi, ati tud ...

Hrana: Janja 27 ne vem zakaj se tako nazaj držiš, kdo ti je tako svetoval? KAj pa potem sploh ješ? Meni je patronažna rekla, da eno leto ne smem hrane, ki je alergena in lahko povzorči alergije, omenila je ČOKOLADO, MED, OREHE, RIBE, MORSKE SADEŽE, od sadja pa naj ne jem HRUŠK, POMARANČ (ker so kisle), MARELIC, BRESKEV (pa zdej itak ni setona za njih) ...Ne smem gaziranih pijač in sokov iz sadja, ki ga pač ne smem.
Izogibam naj se STROČNIC, ker napenjajo ...
Vse OSTALO lahko jem :) torej jem lahko sveže sadje, kot os jabolka, banane, grozdje (domače je seveda boljše), jem lahko tudi zeleno solato (seveda z manj kisa) itd itd ...V končni fazi smo tudi vse tri dni, ko sem bila v P vse to tudi dobivali v obrokih od zelene solate, banane,  celo hruško, ipd ...Pa rekla je pit 2,5 litra na dan ...torej nič preveč komplicirat ...
 
Likanje: patronažno sem vprašala, kako je z likanjem, ker vem, da imate ene namen dojenčkove cunjice likat ...je rekla pri dojenčku je tkao kot pri odraslih ...eni likajo vse od brisač, posteljnine, spodnjega perila ...ni pa potrebe ...torej je rekla,če želim imeti zlikano, da bo lepo zgledajo go ahead ...ampka potrebe pa ni ...je rekla, da pa naj ko pralni storj opere dam še 1x na izpiranje, to je bolj pomembno ...zdej morm še naštudirat, kako de to naredi, ker ne vem , kje so navodila od pralnega storj a...hmmm pa to so mi tud mami pa tašča enako rekel naj dam 2x izpiranje in to je to ...kdo bo vse te cunjice likal ...raje naj ta čas preživim z otočkom so rekle ...Kako boste pa ve delale, oz. kako delate??

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 2008
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 10:52:46   
PikicaStonoga
Najina pikica je pa danes stara EN TEDEN JUPIIIIII user posted image user posted image user posted image
 
Pa da nadaljujem ...


Spanje čez dan in ponoči: najina piška spi vedno v svoji košari, saj živimo v garsonjerci in smo vedno v enem prostoru ...ponoči je sicer mir in tišina, ko zaspi, pa poskušava dati gor kak CD z uspavankami da bi čez čas to glasbo povezala s spanjem ...Podnevi sicer počnemo vse,kar je reba početi, samo malo vseeno paziva, da sva tišja, saj se hitro prestraši, včasih jo kr strese, že ko kdo kihne ali glasneje zakašlja ...zdravnica je rekla, da je to zato, kej je tok suhcena in da ima živčke čisto na vrhu in nič špeheca čez, zato se hitreje prestraši, hitreje občuti okolico ...da se bo to spremenilo, ko se malo poredi ...to nam pa že mislim da uspeva, vidim po nogicah in rokicah, da niso več tko mini mini ...

Obisk pri pediatru: bom šla z lupinico, pa še bo moj lahko, bo šel z mano ...pediatra še nisem zbrala, a lahko katera svetujega kakšnega dobrega pediatra v Domžalah ali Lukovici pri Domžalah?  Da se čimprej naročim ...žal pa tistega konca še ne poznam ...prosim za nasvete ...

Obisk pri ginekologu: naročena se dopoldne, če bo moj lahko, bo šel z mano, če pa ne bo mogel, bom Tijano nesla s sabo, kaj pa naj ... ;) Se bo treba znajt user posted image

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 2009
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 10:57:13   
PikicaStonoga
Zdaj pa še nekaj vprašanj z moje strani ...joj kolk se moramo še naučit :)

Podiranje kupčka: na kakšen način podirate kupček? Kakšne prijeme uporabljate? Polsedeči položaj + trepljanje po ritki, dajanje na ramo+ trepljanje po ritki ali na trebuščka + trepljanje po ritki? Kateri najbolj pali? A obstaja še kakšen? Naša večkrat kupčka ne podre ...kaj pa potem ...težko zaspi ...Kaj pa če med podojem zaspi: podrete kupek al daste spat? Če Tijana zaspi in hočem podret kupčka, se zbudi, potem pa rabiva pol ure do eno uro, da jo uspavava .....

Kolcanje: Kaj naredite , ko se otroku kolca?

Uspavanje: Če otrok ne zaspi sam, kako ga uspavate? Ko vidite, da je zaspan, pa ne more zaspati ...

Bodite priden, lep dan ...zdej grem pa pod tuš, potem se bo pa mala že verjento zbudila in bo dost dela ...pa čas bi bil že za zajtrk user posted image

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 2010
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 11:39:50   
Dream
valla. niti meni se ne sanja, zakaj smo imeli sistematskega tako hitro, sumim pa, da zaradi tega, ker je imel zlatenico. Sicer je pa tako vseeno, važno, da je za nami user posted image  Naslednji sistematski pregled imamo tako 27.11.
Za podlaganje lupinice meni niso nič povedali, tako da prosim kakršnokoli dobro informacijo ali pa mogoče kar kakšno fotko, če se da...

janja27 se strinjam, da še malo počakamo in se potem prestavimo na lumpije.

PikicaStonoga okrog likanja sama ne bom nič komplicirala, ker bom tako ali tako sušila v sušilcu in potem likanje praktično ni potrebno. Mogoče edino tetra plenica, pa še te bolj na hitro, ker jih ne uporabljamo, saj imamo racmanke. Trenutno mi vse dela tašča, ki se je velikodušno ponudila za pomoč, vendar bom kmalu sama pričela z vsem tem, ker stroji tako ali tako vse sami delajo. Dajemo pa trenutno na dvojno izpiranje, ko bo star en mesec pa bom počasi pričela uporabljat mehčalec, čisto malo, postopno.

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 2011
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 11:56:09   
Dream
Glede podiranja kupčka smo tudi mi skoraj doktorirali in ugotovili, da še vedno najlažje podre v polsedečem položaju. Varianta čez ramo se ne obnese najbolje, ker ponavadi polije in smo potem taki ko čunki vski skupaj, pa tudi precej dlje časa traja.

Ob kolcanju si ga položim na trebuh in masiram po hrbtu, pa kar hitro mine.

Če ne more zaspati, ga uspavamo z govorjenjem, božanjem ali pa kakšno pesmico, čisto odvisno.

Mene pa zanima, kdaj je treba med kopanjem pričeti na rahlo vleči kožico gor pri fantkih? Se mi zdi, da mi je patronažna rekla pri 3-4 mesecih, pa nisem čisto sigurna.

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 2012
   [Brisano sporočilo]
1.11.2008 12:48:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Dream)
  Neposredna povezava do sporočila: 2013
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 12:52:51   
vianne
Oj,

mene pa nekaj zanima glede uveljavljanje pravice do otroškega dodatka. Doma imam vlogo za izpolnit pa me zanima sledeče: znesek otroškega dodatka je nakazan glede na višino osebnega dohodka... se pravi da na obrazcu vpišem osebni dohodek od tistega partneraj ki ima nižjo plačo!? A se ne upošteva pri tem obrazcu obe plači se pravi od obeh zakoncev? Prosim naj mi katera malo razloži glede tega! Hvala!!

No pa da ne bom samo spraševala:

podiranje kupčka: pri nas smo sprobali že 1001 varianto... najlažje ga podere tako da s trebuhom sloni oz. leži na tebi na trebuhu ali pa ga položim na previjalno s trebuhom navzdol (se mi zdi da rečejo temu položaju pasenje kravic). Vendar nismo vedno uspešni.

kolcanje: naš tudi vedno po hranjenju ali previjanju kolca... hja čakamo da mine. Bom pa sprobala varianto do Dream.

uspavanje: zavijem ga v dekco kot črvička, ga stisnem k sebi in rahlo pozibavam. Če je potrebno mu dam tudi dudo (če je razdražljiv in ga martrajo krčki) dokler ne zaspi in potem mu jo vzamem, da ga ne razdrami v posteljici ko mu pade z ust.

pranje in likanje: perem na devedest in dvojno izpiranje ter za enkrat še vedno likam. Uporabljam prašek Frosh ter alkoholni kis namesto mehčalca. Mehčalca ne uporabljam niti za naju dva s partnerjem in ga ne bom tudi potem.

glede lulčka pri fantih in kožice....  to tudi mene zanima. Sem vpašala patronažno pa je rekla da naj pustim pri miru... user posted image

Glede prehoda na lumpije se tudi jaz strinjam da še malo počakamo in se potem preselimo. Bi bilo prav da počakamo da vse oktoberke (sploh tiste ki se pridno javljalo) počakamo in jih bodrimo!!!

Tako, se vam še kaj javim....

... lep dan vam želim!!!






(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 2014
   [Brisano sporočilo]
1.11.2008 12:56:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu vianne)
  Neposredna povezava do sporočila: 2015
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 13:33:39   
PikicaStonoga
Glede otroškega dodatka, mislim, da bo treba oddati plače za leto 2007 (isto kot pti dohodnini) za oba starša.

Glede lupinice, meni je patronažna rekla, da naj jo imam čez dan, če bedi v lupinici (ne še v stolčku, tistem za ajanje, ker je premajhna) samo ni rekla nič o podlaganju, bom vprašala v PON, ko pride. Nekaj je govorila o tem, da bo treba dvignit lupinico al kaj ...ne vem ;)

glede lulčka ...pojma nimam...mam doma eno luliko user posted image

Aja, naši pikici je pa danes, po 1 tednu odpadu popek ...no tisti delček popkovine, popek še ima user posted image  hehe
Kako je sedaj s čiščenjem? Ta suhi del je odpadu, notr je pa zdej še frišno ...a isto nadaljujem s fiziološko al lahko tud 1x na dan z alkoholom, kot sem do zdaj? Tud ta notranji del more zdej postat suh a ne ...

Pa lep dan ...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2016
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 13:37:54   
PikicaStonoga
JOLLY RES PROBAJ S FENOM AL PA SESALCEM ...TO TUD PIŠE V TISTEM ČLANKU, KI GA JE EN APREDLAGALA, DA PREBEREMO PRED KRATKIM ...PROBAT NI GREH A NE ;) DRŽIM PESTI, DA OTROČKI ZAČNEJO PANČKATI ...

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 2017
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 14:11:11   
ZalaTM
Dan,...

vidim, da ste še na tej temi foruma, tako da se javljam kar sem,...z Niko sva že od torka doma in se lepo crkljava, sva obe zdravi in je res prav lepo,....je pa res doolgo trajalo, že tako je bila čisto čez rok, potem pa ko je odtekla voda, je bil še porod naporen,...celih 9ur ,...ob 23 sem potem dobila popadke ampak nič odprta, vse še nepripravljeno,...do 6ih zjutraj sem prilezla komaj na 2cm, bila sem že prav izčrpana pa še ob vsakem popadku sem bruhala,...no potem je prišla druga izmena, dobila sem zraven še neka zdravila, svečko, umetne popadke, za katere sem sicer mislila da me bodo kar pokončali,...ampak sem bila potem v eni uri na 8cm, potem še 15 min in je bilo pripravljeno,...no in 4 min čez 8 uro sem jo imela princesko na trebuhu,.....nepopisen občutek in čeprav je vmes bolelo ko hudič,....je bilo vredno, ... mislim, da bi imela res še enega ,...ampak za to bomo še malo počakali, da vidimo kako se bo vse odvijalo.

Potem sem bila 3dni skupaj v sobi s Štrunfiko,....prav fajn punca,....tko da ima Nika že novega prijatelja Jana.

Vsem ki ste vmes postale mamice pa iskrene čestitke,.....pa jih imamo naše oktoberčke a ne,....papa lepo se cartajte,....

_____________________________

12.7.2006 - se je rodil najin sonček Gašper, 24.10.2008 pa je k nam prišla še princeska Nika

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 2018
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 15:20:57   
mbd0411

Pri kolcanju pomaga tudi to, če ga še malo pristavite k prsim.
Se podpišem še jaz pod to.Pomaga.

Glede lulčijev pa res pustite pri miru dokler ne bo posvetovalnice,potem pa tako povedo.Že imamo enega in sem kar poučena kako in kaj.Kasneje je treba lepo vsak dan kožico dol pa umit z vodo...Se včasih tudi vneme,ker ko so večji hočejo sami to delat pa včasih pozabijo,mame pa potem rešujemo z obkladki pa trdno voljo,da kožica mora dol tudi če boli-ni kaj.
Drugače jaz še likam a ne vse-plenice in povijalne,ker imamo široko povijanje,pa bodije in majčke..
Pri popku pa dokler ni povsem suho je treba z alkoholom čistit.

Drugače pa je meni rekla patronažna,da naj spijem 4 L na dan in tudi kako pivouser posted image user posted image
A še katera oktoberka ni rodila??



_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 2019
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 17:11:41   
PikicaStonoga
4 litre? Shit no ...jaz komej na 2,5 pridem! user posted image

(odgovor članu mbd0411)
Neposredna povezava do sporočila: 2020
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 18:43:27   
PikicaStonoga
Da se spet malo javim, čeprav nimam kaj pametnega za povedat ... se mi zdi, da smo lepo ujeli ritem in če bo tako ostalo, bom več kot zadovoljna user posted image user posted image user posted image
Resnično lepo mi je, ker smo doma vsi trije in se cartamo, lenarimo, UŽIVAMO ...vsak dan se zdi kot nedelja :)
Edino kar pogrešam je zrak, narava, sprehodi.

Zanima me, kdaj ste ve prvič šle ven s svojimi user posted image . Koliko dni so bili stari in kako to izgleda? Greš najprej za 5, 10 min? Ali se potem sploh splača sestavljat voziček al greste v lupinici do prve klopce? ...Kdaj se lahko gre ven vsak dan vsaj na polurni sprehod? ...Malo opišite svoje izkušnje in kaj so svetovale patronažne, jaz bom svojo o tem povprašala v PON, ko pride ...
 
Pa lep večer vam vsem želim ...

SONČNICA GOGOGOGOGOGOGOGOGGOGOGOGOGOGOGOGOGOGOGOGGOGOOGGO ČAKAMO NA TVOJE SPOROČILO!!!!!!!!!!!

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 2021
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 18:46:53   
ZalaTM
Pikicastonoga, mi2 sva šle danes ven čez opoldan ko je bil sonček,...mi je patronazna rekla da kar ven počasi,...pri 1T torej prvič na zrakec,...sem jo fejst oblekla in sva bili zunaj nekje 15 min,...pravijo, da naj bi postopoma navajal,...5, 10 , 15, 20,....min,....

_____________________________

12.7.2006 - se je rodil najin sonček Gašper, 24.10.2008 pa je k nam prišla še princeska Nika

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 2022
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 20:04:59   
mbd0411
Sončnicauser posted image user posted image user posted image
Čakamo...
Držimo pesti...
Dihamo....
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu ZalaTM)
Neposredna povezava do sporočila: 2023
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 20:45:27   
timnala
Heja!

Uf..mi smo pa danes popoldan tako spali user posted image  
Smo sli z vozickom na pokopalisce, ker se je pokazalo nekaj soncka in smo prisli domov pa smo se nahranili in je mali od enega hranjenja spal skor 4h (drugace je bolj tocen kot kukavica na uri - tocno na dve uri hoce jest..podnevi in ponoci)..mami pa tud zraven spala - sprehod in svez luft ja zakon! Smo imeli vmes obiske (moji domaci) pa nisva nic vedela user posted image
Zdej pa po kopanju in hranjenju, mu ati igra na kitaro..pa upam, da bomo spet spali en cas skupaj.
Prilagam eno slikico nasga fanticka po kopanju. Zanima me pa kako pogosto kopate vase user posted image ? Jst ga na ene 3 dni, bolj pogosto se mi ne zdi potrebno..ga pa kopam v cebricku in mali ful uziva pa se bolj komot se mi zdi kot banjica.

user posted image

Glede kupcka - opazila sem, da je najboljse pr nasmu miskolinu, da ga podreva ene dvakrat med hranjenjem..takrat ga v bistvu tudi takoj podre in ni problema, pol ga pa lahk pustim spat..velikokrat pa potem po enih 15 minutah mal zacmevka in ga dvignem in ga tudi podre.

Kolca se nasmu tud velikokrat..ce ga dam nazaj na dojko pa to ponavadi pomeni ene pol ure sesanja, kljub podoju pred 10 minutami, tak da ponavadi ne prakticiram tega in pocakam, da mine.

Uspavanje..hm..se nimam formule..poskusamo vse mogoce. user posted image

Likanje..nimava susilca in zato ponavadi likam, sem pa ze parkrat dala gor nezlikane cotke pa ni blo problema. Moti me samo, ker imava en star stroj (ga je lastnik v stanovanju pustil) in nimam pojma, ce sploh na prave programe perem, ker ni nikjer navodil, je pa samo gumb s stevilkami - no cotke so oprane, kar je vazno user posted image

Aja, Valla. hvala za kompliment za nasga Naceka faceka, lahko kompliment vrnem tudi za fanticka na tvojem avatarju user posted image  

Papa in mirno nocko vam zelim,
timnala

_____________________________

Nace je moja velika ljubezen v malem...

(odgovor članu mbd0411)
Neposredna povezava do sporočila: 2024
   RE: Oktober 2008 - 2 del
1.11.2008 21:08:26   
Lovely
Dober večer,

da se še jaz malo javim.
Hrana: jaz jem enako kot med noseč nosečnostjo le da se izogibam nekim eksotikam, od sadja le jabolka in kako banano, pri zelenjavi pa pazim da ne jem preveč stročnic in ostalega kar napenja. So far so good.
Likanje: meni mama zaenkrat še vse lika, ker nimam sušilca. Nameravam pa nehati ko bo tale začetek za nami. Mi imamo doma še kužka tako da sem še toliko bolj pozorna na to, da bo ja vse res čisto.
Spanje: naša Inya ima v svoji sobi posteljico, kjer spi čez dan če sem jaz v tistem štuku. Ko grem dol je v dnevni v košari v vozičku. Ponoči pa je pri nama v spalnici, kjer imava tudi posteljico (tisto za potovat sva kupila, ker jo bova itak potrebovala).
Pediater: Pikicastonoga, jaz sem malo povprašala okoli in nisem dobila nekih posebnih priporočil. Je pa res, da sem vprašala šele 2, bom še malo :)
Podiranje kupčka: mi ga najbolje podiramo na roki pod komolcem (leži na roki na trebuščku); če to ne gre gremo na ramo in praviloma podre. Če pa ne pa je naša patronažna rekla, da tudi ni ne vem kake panike, samo da moraš opazovat če daš otroka npr. direkt spat.
Kolcanje: patronažna nam je rekla, da to moti bolj nas kot dojenčke tako da kaj posenega v tem primeru ne naredimo.
Uspavanje: mi imamo sicer bolj problem zbujanja, drugače pa deluje npr. pri očiju ko jo da na prsi in ima glavo pri vratu - se ful crklja, ali pa pri meni i ji nežo kaj razlagam, seveda če se pa vmes sprehajaš je pa še toliko bolje...

Mi smo drugače ok, glede dojenja smo prišli do tega, da je npr. danes jedla samo moje mleko, zdaj pa vidim, da bo treba dodatek ker ga zvečer po moje nimam še dosti... No, napredek je očiten in sem vesela k radio. Ful nam lepo spi in včreraj je po treh dneh zatišja kakala user posted image ... Jaz sem utrujena ko pes, zgleda da me tale moja anemija kar malo ovira, ampak bo. Jem pa tako hrano da če me pa to ne bo kmalu dvignilo ne vem kaj bi me še lahko.... vsak dan steak ipd samo da je železo...

Kje je pa kaj Štumfek?

Držim pesti za Sončnico GO GO GO!!!!!

Vsem lahko noč, se beremo. Pa pa

_____________________________

Lovely

(odgovor članu timnala)
Neposredna povezava do sporočila: 2025
Stran:   <<   < Prejšnja stran  79 80 [81] 82 83   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  79 80 [81] 82 83   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?