|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj potrebujemo za novorojenčka
8.10.2008 13:43:59   
mam32
Pozdravljene,

že dlje časa se ukvarjam z nakupi oz pripravami za našo novo članico, vendar nič od mene. Ne znam si predstavljati koliko česa (beri oblačil) potrebuje novorojenček. Glede na to, da moram kupiti od pleničke dalje čisto vse, vas prosim za nasvet.
Hvala za vse nasvete! 

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 9.10.2008 8:40:28 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
8.10.2008 13:45:33   
Anonimen
seznam za novorojenčka

(odgovor članu mam32)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
8.10.2008 13:52:28   
Balonchy
Tukaj

(odgovor članu mam32)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
8.10.2008 13:57:20   
mam32
user posted image , sem se naknadno spomnila, da sem pozabila dopisati, da nisem ravno neki biser za iskanje po foromu.
Hvala za link. Bom prečekirala. Mi je pa kar malo dih zastal nad dolžino seznamov. Že vidim rdeče številke na TR user posted image

Še enkrat hvala za link in pa tud uvidevnost user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
8.10.2008 14:07:46   
Anonimen
Že vidim rdeče številke na TR


Oblekice imajo v kiku skor zastojn(če ti bodo všeč), HM je tud poceni.
Oprema.....spremljaj akcije.
Vsak mesec nekaj pa bouser posted image

(odgovor članu mam32)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
8.10.2008 14:45:24   
mam32
Oblekice imajo v kiku skor zastojn(če ti bodo všeč), HM je tud poceni.


user posted image  Glede na dolžino seznam, tud če so poceni, bo naneslo kar precej evrčkov. Sem ena izmed tistih, ki vedno čaka na zadnji vlak. decembra pride naša babika, mi pa mamo par bodijev, pa kompletkov, ki se sploh ne priporočajo za novorojenčke. Svašta!! Se tolažim, da bo pri drugem otroku vse lažje. Upam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
8.10.2008 15:32:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mam32

Oblekice imajo v kiku skor zastojn(če ti bodo všeč), HM je tud poceni.


user posted image  Glede na dolžino seznam, tud če so poceni, bo naneslo kar precej evrčkov. Sem ena izmed tistih, ki vedno čaka na zadnji vlak. decembra pride naša babika, mi pa mamo par bodijev, pa kompletkov, ki se sploh ne priporočajo za novorojenčke. Svašta!! Se tolažim, da bo pri drugem otroku vse lažje. Upam.


Jaz sem mela tudi zelo malo stvari na začetku - no še tisto, kar sem kupila je bilo skor neuporabnouser posted image  - lepo za videt seveda. No, v glavnem prve tedne smo bli itak bolj ali manj samo notri, tko da sem vmes ugotovila, kateri bodiji so ok, pa kakšne hlačke so kul, tko da sem kajr nekaj stvari nakupila naknadno. Nekaj sem dobila na izposojo od kolegice in moram rečt, da mi je kr prav prišlo. V glavnem fajn je imet glede na to da bo dete zimsko: nekaj bodijem brez rokavov, dolgih rokavov (men so najboljši na preklop), par pajackov (bombaž in pliš), hlačke s stopalčki (z naramnicami ali brez), kako jopico, pa kapico, za ven kombinezon. Velikosti 50 (hvala bogu) nisem kupovala, sem kupila nekaj 56 in nekaj 62, pa smo 56 v prvih dveh tednih prerasli - je pa res odvisno od firme do firme.
Se mi zdi, da bo pri drugem res veliko lažje, ker bom kupovala predvsem funkcionalnouser posted image

(odgovor članu mam32)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
8.10.2008 17:54:02   
Naja30
Uh, ne gledat raznih seznamov oz. pol izloči. user posted image  Novorojenček ne rabi tako veliko stvari, pa še hitro preraste.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
8.10.2008 17:57:59   
bskrle
Kupi stvari le  štev. 62 in 68.  Toliko kot rabiš za en teden/10 dni. Otroka pač vsak dan preoblečeš, ker rado smrdi po mleku in poliva.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
8.10.2008 18:28:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Kupi stvari le  štev. 62 in 68.  Toliko kot rabiš za en teden/10 dni. Otroka pač vsak dan preoblečeš, ker rado smrdi po mleku in poliva.



Se kar strinjam.user posted image Sicer pa poceni oblekice kmalu pokažejo svojo pravo ceno. Barva gre stran, se cufajo, muckajo, da ne govorim o pretegnjenih cunjah. user posted image
Malo denarja malo muzike.


(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
8.10.2008 19:33:32   
Ploha
nya: kako se obnese čebriček?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
8.10.2008 21:10:32   
2 Sraki
Ne pretiravaj z nakupom, raje počakaj da vidiš kako in kaj in potem pojdi in nakupuj dalje.

Za nego potrebuješ:
- gel za umivanje
- nekaj za počesat (meni najbolje gumjast glavnik)
- mazilo za ritko (hladilno mazilo)
- robčki za nego ritke (Muller varianta)
- bepanten za vneto ritko
-fiziološko razstopino( mini pakiranje od niveje ali kaj podobnega)
- alkohol iz lekarne za popek
- palčke za ušesa posebne za otroke
- 4 kopalne brisače za  brisanje po kopanju
- 30 komadov tetra plenic
- 1 paket plenic za novorojenčka, 1 paket 4-6 kg
- gazice za čiščenje popka
- banjica za kopanje

Za oblečt:
- 2-3 kompletke iz pliša (posebej hlače in posebej majica, zato da je dlje časa prav, ker če imaš pajaca je hitro premajhno. Jopice naj imajo zadrgo, ker je lažje regulirat temperaturo otroka)
- 5-7 bodijev z dolgimi rokavi (za moje pojme na preklop ne, ker imajo zgoraj ob vratu preveliko odprtino v obliki črke v in jim potem piha, sploh pozimi za vrat. Zato navadne bodije z dolgimi rokavi, ki imajo ob vratu gumbke oz. drukerje za zapenjat, zopet iz istega razloga ne brez ker so odprtine pri vratu prevelike)
- 5 majic z dolgimi rokavi (nujno je zapenjanje z gumbi ob vratu, ker drugače je problem spraviti tako majico otroku čez glavo in ga res preveč mučiš).
- 4 pari tanjših nogavic
- 4 pari debelejših nogavic
-4 pari žabic za hladnejše izhode od doma
- kakšna vreča za ven ali pa pajac
- dekica (najbolje bombažna, v HM-ju dobiš solidno)
- kapica za ven, za prve dni po kopanju pa eno tanjšo za notri

Na potepanju in za spanje:
- voziček
- lupinica
- morda tudi košara za na voziček, katero lahko uporabljaš tudi prve 3 mesece namesto posteljice
- posteljica in posteljnina, ter nekaj za naokoli posteljice da otroku ne piha


No sem se potrudila in napisala, kar se meni zdi res skoraj da nujno, sicer pa sama presodi. Tisto kar pa ti bo manjkalo pa itak lahko kasneje kupiš. Stvari za oblečt pa sem kupovala samo številko 62, ker vse kar je manjše je otroku prav res samo prve dva tedna morda tri, potem pa je vse premajhno. Če želiš si kupiš en kompletek št. 56 za odhod iz porodnišnice, da ne bo vse okrog viselouser posted image .

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
8.10.2008 21:50:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: 2 Sraki

Ne pretiravaj z nakupom, raje počakaj da vidiš kako in kaj in potem pojdi in nakupuj dalje.

Za nego potrebuješ:
- gel za umivanje ali trdo milo
- nekaj za počesat (meni najbolje gumjast glavnik)
- mazilo za ritko (hladilno mazilo)
- robčki za nego ritke (Muller varianta)
- bepanten za vneto ritko
-fiziološko razstopino( mini pakiranje od niveje ali kaj podobnega)
- alkohol iz lekarne za popek
- palčke za ušesa posebne za otroke +vato za natrgat za čišenje noska
- 4 kopalne brisače za  brisanje po kopanju
- 30 komadov tetra plenic mi jih mamo 20, pa je dovolj, ker za previjanje uporabljamo previjalne podloge za enkratno uporabo iz Muelerja + tiste manjše krpice, bele z barvnim robom - mi jih mamo 3 pakete, not jih je 6, ker naš sonči dost poliva + kakšen slinček iz istega razloga
- 1 paket plenic za novorojenčka, 1 paket 4-6 kg
- gazice za čiščenje popka
- banjica za kopanje če imaš možnost tudi čebriček - mi ga imamo, banjico smo uprabili ene 5-10x, ker se kopamo v taveliki banji, namakamo pa v čebričku

Za oblečt:
- 2-3 kompletke iz pliša (posebej hlače in posebej majica, zato da je dlje časa prav, ker če imaš pajaca je hitro premajhno - je pa fino met kakega pajaca, sploh za spanje. Jopice naj imajo zadrgo, ker je lažje regulirat temperaturo otroka)
- 5-7 bodijev z dolgimi rokavi (za moje pojme na preklop ne, ker imajo zgoraj ob vratu preveliko odprtino v obliki črke v in jim potem piha, sploh pozimi za vrat - jaz ga čez oblečem majčko skratkimi rokavi, pa je sonči moderen in še piha mu ne. Zato navadne bodije z dolgimi rokavi, ki imajo ob vratu gumbke oz. drukerje za zapenjat, zopet iz istega razloga ne brez ker so odprtine pri vratu prevelike)
- 5 majic z dolgimi rokavi (nujno je zapenjanje z gumbi ob vratu, ker drugače je problem spraviti tako majico otroku čez glavo in ga res preveč mučiš).
- 4 pari tanjših nogavic
- 4 pari debelejših nogavic
-4 pari žabic za hladnejše izhode od doma
- kakšna vreča za ven ali pa pajac
- dekica (najbolje bombažna, v HM-ju dobiš solidno) ali pa v Muelerju
- kapica za ven, za prve dni po kopanju pa eno tanjšo za notri

Na potepanju in za spanje:
- voziček  midva sva kupila voziček preko neta za 130€ novega in zdej sva mu kupila še enega za 170€ -tko da imava dva vozička za ceno niti enega - se mi je zdelo butasto kupovat voziček za 400€ in več, ker poznam otroke, ki se nočejo vozit v vozičku
- lupinica
- morda tudi košara za na voziček, katero lahko uporabljaš tudi prve 3 mesece namesto posteljice - če nimaš košare, obvezno potrebuješ zimsko vrečo, ker ne rabiš otročka tko zlo oblačit, ko greš na sprehod, kar je fino, če se pelješ z avtom, pa otroka ven, pa not ;)
- posteljica in posteljnina, ter nekaj za naokoli posteljice da otroku ne piha - jaz sem sama naredila posteljnino in ščitnik - blago me je prišlo kakih 20€ ceneje kot posteljnina iz Odeje - pa ni med najdražjimi


(odgovor članu 2 Sraki)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
8.10.2008 21:50:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ploha

nya: kako se obnese čebriček?user posted image

Super se obnese, mali v njem ful uživa. Imava sposojenega, zato je rozauser posted image . V začetku je bil malo majhen za notri, zdej je pa zakon, noge dviguje, hoče se namakat, kul je

(odgovor članu Ploha)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
9.10.2008 14:54:33   
mam32
Nya in 2 Sraki, full vama hvala za vajine nasvete- sta mires prihranile kar nekaj živčkov. To mi je blizo, da ne kompicirata in da sta precej realni okrog količin potrebnega.
Zdaj pa mam še samo eno vprašanje; že od nekdaj imam težave s tem, da ne ločim žabic od štunfov, pa nogavic,... user posted image  V glavnem, kaj je mišljeno pod žabice user posted image ? Sem bla včeraj v H&M in oni nimajo nič napisano kaj je kaj. Pa že v naprej opravičilo za vse tiste, ki sem jim zdi moje vprašanje tumasto.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
9.10.2008 15:37:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mam32
Zdaj pa mam še samo eno vprašanje; že od nekdaj imam težave s tem, da ne ločim žabic od štunfov, pa nogavic,... user posted image  V glavnem, kaj je mišljeno pod žabice user posted image ? Sem bla včeraj v H&M in oni nimajo nič napisano kaj je kaj. Pa že v naprej opravičilo za vse tiste, ki sem jim zdi moje vprašanje tumasto.



Vprašanje ni tumasto, ker itak ne morš vedet, ker se men zdi, da so tile pojmi malo pomešani - eni pravijo tko, eni tko. Npr. tetra majčke - jih skor ne delajo več, ker to niso vse majčke za zavezat, pač pa samo tiste, ki so iz materiala takega kot pleničke. No v glavnem, pri nas so žabice tiste hlačke z naramnicami (čez celo), pajacki so z rokavi. Sicer pa, ni važno, kako se čemu reče, glavno da otroka ne zebeuser posted image . Pa če boš mela še kako vprašanje, se lahko obrneš name tud preko zs, če ti je lažje. Z veseljem ti bom pomagala.

(odgovor članu mam32)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
9.10.2008 15:55:16   
mam32
Hvala! Bom izkoristila ponudbo, ko se spet ob kaj spotaknem user posted image

Zdaj pa grem študirat voziček, ki smo ga dans nabavili user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
9.10.2008 16:03:04   
Anonimen
Kakšnega ste pa nabavili??

(odgovor članu mam32)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
9.10.2008 19:53:34   
mam32
Nabavla sva Stokke-ja. Se je bodoči očka totalno zagledal v njega in ni blo druge kot da ga vzamemo. Sva pa vsaj pri vozičku imela srečo, ker sva dobila niti še ne eno leto rabljenega za pol cene. Sedaj ga očka veselo glanca user posted image  in res zgleda kot nov. Upam, da nakupa ne bova obžalovala, saj je voziček namenjen predvsem za mestno vožnjo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
10.10.2008 7:46:56   
pajčolanka
če lahko malo...
sem tudi jaz svoj čas gledala vse te sezname, malo te na RR malo na mami in sem si pol na koncu nekak iz teh sestavila svojega in se pol malo orientirala po njem.

* 20 tetra plenic *20 tetra krpic (umivanje, brisanje)
* 4 žabice s stopalkami-zapenjanje na ramenih (2x56,2x62)
*2 tetra majčki 56
*4 mako majčke 56-62 *2 kapici bombažni
*4 pajaci-pliš 2-56,2-62
*2 para copat
* 4 pari nogavičk-ali dokolenk
* Spalna vreča
*10 Bodiyev-po možnosti čimveč za zapet ob strani 56-62
*pleničke *2kompletka 1x56, 1x62 *bombažna jopica *dekce-za začetek ene 3 * 3-4 rjuhe
* Odejica
*3-4 prevleke za odejico *Nepremočljiva podlaga, bolje je nepremočljivi nadvložek, zaradi dihanja
* Obloge za zibelko ali posteljico
* 1 spalna vreča *2 pižama 1-56, 1-62 *1 topel pajac za hladne dni-vreča
 
 *Nevtralno otroško milo-trdo ali tekoče
* Hladilno mazilo(Lamprehtovo, bebival), *praška pasta *madljevo ali olivno olje ali mleko za telo *zaščitna krema za obraz *bombažna vata *gazice za umivanje popka *škarje z zaobljeno konico *banjica *posodica za vodo
* 70%alkohol za čiščenje popka
* Fiziološka raztopina * gost glavnik, mehka krtačka
*termometer za vodo *termometer za telesno temparaturo *termometer za zrak
*2 veliki otroški brisači
* 5 majhnih brisačic * vatirane palčke *1 steklenička+cucelj št.1
 * termovka
 *dudka *čaj za novorojenčka*pleničke za enkratnno uporabo*robčki za ritko


(odgovor članu mam32)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
10.10.2008 7:48:29   
Dr. House
Najprej potrebuješ novorojenčka.

_____________________________

Nisem ptič, pa vseeno serjem ljudem po glavi.

(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
10.10.2008 8:14:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dr. House

Najprej potrebuješ novorojenčka.


Ali?user posted image

(odgovor članu Dr. House)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
10.10.2008 11:12:02   
Hope2
Ampak tole mi je malo mimo, kupiš voziček stokke, pol pa se za glavo držiš, ko je treba oblečt otroka. In da ne bi dali več denarja, bi kupili 62 in celo 68 številkouser posted image . Pa opazila sem, da sprašuješ po košari za stokkeja, kaj tudi te ne bi kupilauser posted image , ker jaz si res ne predstavljam v stokkeju malčka brez košare. Vse kar je dobro za otroka bi oklestila, samo, da se vidi razkoš na vozičkuuser posted image . No saj mogoče sem vse skupaj narobe razumela, vendar iz tvojih postov sem razbrala takouser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 10.10.2008 11:13:17 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
10.10.2008 11:24:59   
Balonchy
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Že vidim rdeče številke na TR


Oblekice imajo v kiku skor zastojn(če ti bodo všeč), HM je tud poceni.
Oprema.....spremljaj akcije.
Vsak mesec nekaj pa bouser posted image



Kolikor vem KIK-a ni v SLO!? Ali pač?

Kje je najbližji?
Kaj lahko kupim tam?
Morda kaka njihova stran... !?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaj potrebujemo za novorojenča
10.10.2008 11:30:26   
Anonimen
http://www.kik-textilien.com/slo/index.php?id=1

V ljubljani je na rudniku tam k je bil prej hardi. Pa v šiški mnde tud.

Za odrasle imajo sicer bl k ne bljak, za otroke je pa ful luškanih stvari.

(odgovor članu Balonchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?