|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: adaptirano mleko na recept
9.10.2008 20:09:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jjasna

otročinica - Na recept boš dobila adaptriano mleko le tedaj, če bo imel/ima tvoj otrok alergijo na kravje mleko in bo le ta dokazana na krvnem testu. Da bi bila še kakšna varianta (da ne moreš dijiti npr. zaradi operacije dojk) pa ne bi vedela.


To sem prej napisala in drži. Poleg tega pa sem na MON-u prebrala izkušnje mamic in kjub boleznim prirojenim ali pa pač so se pojavile napčen čas in niso mogle dojiti, pa adapt. mleka na recept niso morale dobiti. Torej lahko dobiš mleko na recept le v dveh primerih (mogoče je še kakšen pa ga nisem zasledila);
1. Če ima otrok dokazano alergijo na kravje mleko.
2. V nekaterih občinah v vzhodnem delu Slo (MB občina in občine v okolici) so imele (če še imajo nisem 100%) adapt. mleko na recept. Nekje dobiš 1 recept na teden, nekje 1 recept na mesec. Dobiva pa se recept kolikor sem zasledila 4 -6 mesecev. Občina da določen znesek denarja, ki krije te recepte, ko pa se ta fond potroši pa le-tega ni mogoče več dobiti za to leto oz. dokler občina spet ne nameni denar.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: adaptirano mleko na recept
10.10.2008 8:12:07   
Šaki
no res smo ble preveč stroge.
ne vem jz ji priporočam da se vseeeno posvetuje z P.
samo tiszi odg. da že lahko daješ kravje mleko pri 2 M...to mi pa ne gre sori.
upam da ga ne bo upoštevala.
sicer je pa res kar veliko pride tko če ga recmo pol leta kupuješ.ravno tako plenice.....itd
samo kaj ko nam včasih drugega ne preostane.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: adaptirano mleko na recept
10.10.2008 8:26:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bad girl

no res smo ble preveč stroge.
ne vem jz ji priporočam da se vseeeno posvetuje z P.
samo tiszi odg. da že lahko daješ kravje mleko pri 2 M...to mi pa ne gre sori.
upam da ga ne bo upoštevala.
sicer je pa res kar veliko pride tko če ga recmo pol leta kupuješ.ravno tako plenice.....itd
samo kaj ko nam včasih drugega ne preostane.


Se strinjam.
Sem cist prehitro odreagirala,mi je najbolj v oko padlo,da bo zaradi mleka bankrotirala.
Kaj pa mi vemo v kaksni situaciji je.Je pa mleko res zelo drago,nasplosno vse za user posted image  je cenovno pretirano.
Pa lep dan vsem.

(odgovor članu Šaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: adaptirano mleko na recept
10.10.2008 9:46:39   
*bubi*
Ne ljubi se mi kregarije brat, zato le odgovarjam na vprašanje. Če si že dobila odgovor, pa ignoriraj user posted image



Mleko na Rp ne plačuje zdravstveno zavarovanje, ampak nekatere občine. Lekarna te Rp pošlje občini in od nje dobi denar! Vendar se bojim, da je to prej izjema kot pravilo. Gre za mleko, ko mamica ne doji polno, ni potrebno, da so pri otroku alergije.
To velja za MB in večino okoliških občin, za drugje po Sloveniji ne vem. "Pravila igre" pa so različna, tako glede starosti kot glede statusne upravičenosti. MB občina plačuje do polnega 6. meseca, gledajo družinski dohodek. 

Okoliške občine pa različno - nekatere 3m, 4m, 6m.... nekatere gledajo dohodek, druge spet ne.


Na Rp se lahko dobi katerokoli mleko, pač v dogovoru s pediatrom, kaj napiše. Dobiš pa 3600g mesečno oz. 1 veliko pakiranje ali 2 mali na teden.


Če si iz teh občin in te zanima konkretno, povprašaj pediatra ali pa v lekarni, tam imajo cel seznam, kaj in kako. user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu otročnica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?