|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
28.10.2008 21:15:54   
Anonimen
Ko bomo v naši državi dosegli, da cepljenje ne bo obvezno, bomo dobili za ''nagrado'' neobvezno plačljivo cepljenje, ki pa žal vsem revnejšim ne bo dosegljivo in smrtnost dojenčkov bo spet narasla - med necepljenimi.


Imam obcutek, da se vcasih zmrdujemo nad belim kruhom.

Recimo ZDA, (vcasih) obljubljena dezela, ki ne poznajo obveznega ZZ. Smrtnost dojenckov 7,5 promila, v primerjavi z naso, ki je 4,7.

(odgovor članu trdozimc)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
28.10.2008 21:37:29   
riba5
najbolje da ga cepiš jaz ga nism do šole a je v vrtcu dobil tetanus bil je strašno bolan
vso srečo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
28.10.2008 21:42:22   
BUŠICA
najbolje da ga cepiš jaz ga nism do šole a je v vrtcu dobil tetanus bil je strašno bolan
vso srečo


riba5 koliko otrok pa ti imaš?

(odgovor članu riba5)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
28.10.2008 21:52:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

najbolje da ga cepiš jaz ga nism do šole a je v vrtcu dobil tetanus bil je strašno bolan
vso srečo


riba5 koliko otrok pa ti imaš?

a to je pa važno? a če jih maš pet, pa tak ni škode če ti en umre zarad recimo tetanusauser posted image

(odgovor članu BUŠICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
28.10.2008 22:15:18   
BUŠICA
a to je pa važno? a če jih maš pet, pa tak ni škode če ti en umre zarad recimo tetanusa


točno tako ULA-jaz jih imam 11 in noben ne bo cepljen! upam da mi bosta na koncu ostala vsaj 2.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
29.10.2008 12:54:42   
moyca
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA


točno tako ULA-jaz jih imam 11 in noben ne bo cepljen! upam da mi bosta na koncu ostala vsaj 2.


kakšno razmišljanje...user posted image

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
29.10.2008 14:59:39   
veselje07
Prosim vse, ki NISTE cepile otroka in je vaš otrok vključen v vrtec, če mi lahko kratko in jedrnato odgovorite ali je otrok zbolel za kakšno boleznijo proti kateri se drugače cepi. Torej ;
- ali je prebolel kakšno bolezen npr. oslovski kašelj,..
- če je, potem še kako je potekala bolezen

Najlepša hvala!



na kratko:
SEVEDA DA SKORAJ NIHČE NE ZBOLI...SAJ JE VEIKA VEČINA CEPLJENIH IN TAKO POSREDNO VARUJE TUDI NECEPLJENE OTROKE

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
29.10.2008 15:01:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

a to je pa važno? a če jih maš pet, pa tak ni škode če ti en umre zarad recimo tetanusa


točno tako ULA-jaz jih imam 11 in noben ne bo cepljen! upam da mi bosta na koncu ostala vsaj 2.


Saj se norca delaš neuser posted image

(odgovor članu BUŠICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
29.10.2008 15:07:43   
Sonnja
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

a to je pa važno? a če jih maš pet, pa tak ni škode če ti en umre zarad recimo tetanusa


točno tako ULA-jaz jih imam 11 in noben ne bo cepljen! upam da mi bosta na koncu ostala vsaj 2.

user posted image
tega pa ne bi niti v hecu rekla

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
29.10.2008 20:21:33   
riba5
user posted image IMAM DVA OTROKA FANTKA KI JE STAR 1 MESEC PA5 DNI
IMAM PUNČKO KI HODI V DRUGI RAZRED STARA JE 7 LET

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
29.10.2008 20:58:22   
Anonimen
Fantek je edinček, punčka pa drugi otrok! 

(odgovor članu riba5)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
30.10.2008 14:49:29   
Jagodka*
Jaz sem za cepljenje...

Od znanke otroček je umrl zaradi TBC, ker ni dovolila cepljenja.

Nočem si celo življenje očitati, da je zaradi moje odločitve umrl moj otrok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
31.10.2008 9:24:22   
oka
Sem zagovornica cepljenja. Zakaj? Ker se prekleto dobro spomnim kako grozno je bilo, ko je moja sestra tik pred prvim cepljenjem OMR zbolela za ošpicami. Bilo je grozno, mami so napovedovali vse možne scenarije, od gluhosti, slepote... Moj stric pa je v najstniških letih fasal mumps in posledica je, da ne more imeti otrok. To so zame preveliki riziki in res jih ne bi hotela obesiti sebi na rame. In zakaj so bile nekatere nalezljive bolezni praktično izkoreninjene, če ne zaradi cepljenja, če je to tako bz in škodljivo? Ne mi rečt da zaradi boljših higienskih razmer. Odgovora na to vprašanje, vsaj takega utemeljenega s strani nasprotnikov cepljenja še nisem dobila.
In računati na precepljenost drugih otrok je meni rečeno rahlo egoistično. Se pravi, nekdo, ki svojega otroka ne bo dal cepiti, se lahko tolaži s tem, da je večina staršev tako "brezvestnih" da da svoje otroke cepit. Ker predstavljajte si kako bi bilo, če otrok ne bi več cepili. Bolezni ne poznajo meja in za prestop ne potrebujejo potnega lista.
In še nekaj. Menim da je velika razlika med starši, ki se za necepljenje odločajo na podlagi zdravstvenega stanja otroka in tistimi, ki so nekaj prebrali o škodljivosti, jih je kak bio fanatik v to prepričal oz. gre za modno muho. Pri prvi skupini se mi zdi edino logično, da otroka, ki bi mu cepljenje lahko ogrozilo življenje ne cepiš. Nimaš kaj drugega storiti in tukaj se mi zdi upravičeno upati na tisto precepljenost. Tisti pa, ki svojih otrok ne cepijo zaradi modne muhe, ker je to po kao enih hudih raziskavah škodljivo pa so za moje pojme...
In še odgovor na vprašanje o zbolevnosti otrok. Pred časom je bilo o tem poročilo na tv, da v tistih deželah, kjer so ukinili obvezno cepljenje znova prihaja do izbruhov rdečk, mumpsa... In zanimivo, gre za necepljeno populacijo. Zbolevajo predvsem necepljeni otroci, ki pa zaradi tega, ker nobeno cepivo ni 100% "ogrožajo" tudi tiste, ki so cepljeni. O 100% učinkovitosti in zaščiti bi lahko govorili takrat, ko bi bila cepljena večina populacije.

(odgovor članu Jagodka*)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
31.10.2008 19:07:59   
Lord Vader
IZVIRNO SPOROČILO: oka

moja sestra tik pred prvim cepljenjem OMR zbolela za ošpicami.
Moj stric pa je v najstniških letih fasal mumps in posledica je, da ne more imeti otrok. populacije.


Kot vsi vidimo tvoja družina je pravi primer pomembnosti cepljenja!! Kot da si promotor GSK.
Kot prvo:
Na koncu tvoja sestra ni imel nobenih posledic, predpostavljam. Torej dokazala si na lastnem primeru da cepljenje ni potrebno.
To za "strica" je dokazano? Mogoče ne more imeti otrok ker je itak sterilen.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
31.10.2008 19:09:09   
Lord Vader
IZVIRNO SPOROČILO: Jagodka*

Jaz sem za cepljenje...

Od znanke otroček je umrl zaradi TBC, ker ni dovolila cepljenja.

Nočem si celo življenje očitati, da je zaradi moje odločitve umrl moj otrok.

user posted image user posted image

Ti pa sploh veš kaj je TBC??

(odgovor članu Jagodka*)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
31.10.2008 19:19:20   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Lord Vader
user posted image user posted image

Ti pa sploh veš kaj je TBC??


jest vem. poznam tudi fantka ki je umrl od TB. ker ni bil cepljen. kaj si točno hotu povedat? da se proti TB ne cepi ker je bakterijska bolezen? al kaj je točno tvoj point?


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Lord Vader)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
31.10.2008 19:24:58   
oka

IZVIRNO SPOROČILO: Lord Vader

IZVIRNO SPOROČILO: oka

moja sestra tik pred prvim cepljenjem OMR zbolela za ošpicami.
Moj stric pa je v najstniških letih fasal mumps in posledica je, da ne more imeti otrok. populacije.


Kot vsi vidimo tvoja družina je pravi primer pomembnosti cepljenja!! Kot da si promotor GSK.
Kot prvo:
Na koncu tvoja sestra ni imel nobenih posledic, predpostavljam. Torej dokazala si na lastnem primeru da cepljenje ni potrebno.
To za "strica" je dokazano? Mogoče ne more imeti otrok ker je itak sterilen.


Glej ne rabiš bit nesramen oz. zakaj ta nesramnost? Pač v moji družini sta se zgodila ta dva primera, in zato še nismo neka hodeča reklama za cepljenje ali neki promotorji. In ja sestra ni utrpela posledic, je pa bilo prebolevanje ošpic huda stvar. Hja, če nima posledic, to še ne pomeni, da niso nevarne, še ne pomeni, da je bilo prebolevanje ošpic ena šala mala. Zakaj ne bi kaj takega otroku prihranili če le lahko? Glede mojega strica, pa je tvoje namigovanje naravnost nesramno in žaljivo.
Me pa zanima ali si se prijavil/a le zato, da si lahko nekje nesramen/na?

(odgovor članu Lord Vader)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
31.10.2008 19:26:25   
oka

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: Lord Vader
user posted image user posted image

Ti pa sploh veš kaj je TBC??


jest vem. poznam tudi fantka ki je umrl od TB. ker ni bil cepljen. kaj si točno hotu povedat? da se proti TB ne cepi ker je bakterijska bolezen? al kaj je točno tvoj point?


Pointa ni, je le aroganca in nesramnostuser posted image .

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
31.10.2008 19:26:48   
Lord Vader
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: Lord Vader
user posted image user posted image

Ti pa sploh veš kaj je TBC??


jest vem. poznam tudi fantka ki je umrl od TB. ker ni bil cepljen. kaj si točno hotu povedat? da se proti TB ne cepi ker je bakterijska bolezen? al kaj je točno tvoj point?


Moj point je; mislim da ne govoriš resnico. Vi pelcovane mamike poznate toliko mrtvih dojenčkov da to meji na znanstveno fantastiko!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
31.10.2008 19:30:18   
Felicita
LV, da bo jasno, jest nism mamica, še manj pa pelcovana. in ja, na žalost poznam kar neki otrok, ki so umrli ali zboleli. men bi blo tut bolj pri srcu, da jih ne bi, verjemi mi. jest bi tudi rada vidla, da bi bil na svetu samo mir in zdravje in bi otročki tekali po zelenih tratah za pisanimi metuljčki.

še vedno mi nisi razjasnu kaj si mislu z 'a sploh veš kaj je tbc?'


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Lord Vader)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
31.10.2008 19:53:51   
Lord Vader
Pa mislil sem da ne veš kaj je TBC. Jaz nimam podatkov koliko dojenčkov umre od TBC v Sloveniji na letni ravni ampak sem prepričan da je ZELO malo število takšnih otrok. Ne vem ampak predpostavljam 1 ali 2 v najslabšem primeru. Šansa da glih ti poznaš takšen primer je zelo mala (razen če ne delaš na UKC).

Če že želiš mir na svetu potem ne brani firme ki so glavni generatori nesreč na svetu. Farmacevtske firme niso tu da pomagajo našim otrokom ampak zaradi PROFITA. Ne bom več polemiziral ampak tebi za razmislek;
Kaj če bi na enkrat na svetu razglasili da ni treba več cepiti otrok. Delničarji GSK, Astra Zaneca in drugih vampirskih firm ne bi bili srečni....ne?
Pa še to! Si se kdaj vprašala kako testirajo cepiva? Pazi da otroke v tvoji bližini ne doleti TESTNO CEPIVO.

Oka še nekaj za tebe; tvoja sestra je prebolela ošpice in se je nalezla po naravni poti torej ponavadi respiratornim traktom. To je veliko boljše kot da je dobila cepivo direktno v kri oz. intramuskularno in zaradi tega dobila možganski edem (pri večini ne pusti posledic ampak nikoli se ne ve).

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
31.10.2008 20:01:25   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: Lord Vader

Moj point je; mislim da ne govoriš resnico. Vi pelcovane mamike poznate toliko mrtvih dojenčkov da to meji na znanstveno fantastiko!


WTF???


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Lord Vader)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
31.10.2008 20:03:36   
oka
O.k. LV očitno si nasprotnik cepljenja in misliš, da farmacevtske firme razvijajo cepiva le zaradi profita. O.k. ne bom trdila da profita s tem nimajo ampak vseeno, trditi, da ima profit tukaj glavno vlogo je pa malo smešno. Potem mi pa lepo prosim povej zakaj so bile vse te bolezni proti katerim cepimo otroke praktično izkoreninjene? Pa ne rabiš raznih linkov o raznih raziskavah gor lepit. Povej svoje mnenje. Pa na normalen način, če se le da prosim.

p.s. mi je pa žal da niso še izumili cepiva proti nesramnosti in aroganci. Ti bi očitno potreboval/a konkretno dozo.

< Sporočilo je popravil oka -- 31.10.2008 20:07:20 >

(odgovor članu Lord Vader)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
31.10.2008 20:14:24   
Felicita
v sloveniji je približno 300 primerov TB na leto. ni podatka koliko je smrtnih, ampak mislim, da je smrtnost ob tuberkulozi vseeno več kot 1 procent.

in tukaj je še velika teorija zarote. ne bom te prepričevala v nasprotno, ker mi je res škoda živcev. povem ti lahko samo, da se npr doza cepiva za tetanus prodaja za 7 evro-centov. kok veliko zaslužka majo lahko farmacevtske firme od tega? ok, razumela bi, če bi za primer dal npr aspirin al pa lekadol, ker je zame nekih 5€/škatlico res dobesedno rop, ampak cepivo?
potem mamo tuki še afriko, južno azijo, južno in srednjo ameriko, kamor grde grde farmacevtske firme nimajo dostopa (oz. jim ljudje ne pustijo tja), zato ljudje še vedno umirajo za kugo, malarijo, tuberkulozo, ošpicami in tetanusom (pa še kej sem pozabila). jap, dejmo pobit vse te grde grde farmacevte, ker svojega znanja in dela ne dajejo zastonj in nestestiranega.
pa o delnicah govoriš? v času gospodarske krize? lahko še bolj mimo usekaš?!


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
31.10.2008 20:57:49   
Lord Vader
Glede mojega strica, pa je tvoje namigovanje naravnost nesramno in žaljivo.


Oka ti si ta katera razlagaš da je tvoj stric sterilen in ne jaz. Ti si nesramna do lastne družine.

Vzrok za radikalno zmanjševanje morbiditeta so  nedvoumno antibiotična zdravila in izboljšanje prehrane in higijene ljudstva, ne nazadnje i edukacija. To so uspehi SOCIJALNE medicine in Fleminga ne cepljenja.
Jaz sem se malo informiral po netu (Uporabite google.com in ne najdi.siuser posted image ) in samo ena informacija bi navadnem človeku morala biti dovolj. Medicinska statistika je relativno nova disciplina in ne vemo veliko o srednjem veku in podobno ampak... Ne spomnim se natančno za katere bolezni se gre...v Angliji je od nekje 1800 do nekje 1900 zbolevnost padla za 75 procentov. PRED CEPLJENJEM!!!! Pametnem dovolj. Beri še naprej.

Felicita... lepo torej 300 ok. Mene zanima koliko med njimi je alkoholikov, kadilcev in drugih ljudi ki živijo v slabih življenskih pogojih.... po moje VELIKA VEČINA.
Kar se tiče delnic in krize mislim da ne razumeš to najboljše....v končni fazi cepiva so bila prisotna in ko je DOW JONES kar dobro držal.

Na koncu da nehamo....jaz ne trdim da sem v pravu ampak moje mnenje je so cepiva tudi nevarna.
To tudi proizvalajci navajajo v navodilih......kaj je z motnjami v razvoju...to ne piše. Trdno verjamem da je za VELIKO večino otrok cepivo popolnoma nenevarno ampak ne za vse.



(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?