|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Tašča in sorodniki
5.11.2008 12:07:56   
annya
Glede na to, da je hiša od fantovih staršev,mislim da imajo vso "pravico" hodit po LASTNI bajti nenapovedano!!!

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Tašča in sorodniki
5.11.2008 13:33:25   
kalbo
A dej?

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Tašča in sorodniki
5.11.2008 14:37:34   
kamilija
IZVIRNO SPOROČILO: annya

Glede na to, da je hiša od fantovih staršev,mislim da imajo vso "pravico" hodit po LASTNI bajti nenapovedano!!!


Jah dej no, to pa sploh ne drži. Nihče nima pravice!

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Tašča in sorodniki
5.11.2008 14:51:56   
Anonimen
Annya zdej ga pa serješ. A bi blo teb všeč če bi zjutrej pršla naga s kopalnice pa en nebodigatreba visi na vratih s kofetom? Najbrž ne.

Res ne vem zakaj morjo ljudje tišat tja k ni treba.

Zastopim, da starši hodjo po celi bajti brez najavljanja, če so v zgornjem nadstropju njihovi otroci (sami, brez žena/možev, fantov/punc, koruznikov/koruznic).
Če so pa zgoraj otroci z družino...pa nema uletavanja.

(odgovor članu kamilija)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Tašča in sorodniki
5.11.2008 15:09:14   
Pikec
Der iz nou sač a ting es a fri lanč.

Seksat ga.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Tašča in sorodniki
5.11.2008 17:08:20   
ronja
Glede na to, da je hiša od fantovih staršev,mislim da imajo vso "pravico" hodit po LASTNI bajti nenapovedano!!!

A če ti pa kupijo stanovanje, pa nimajo? Zato ker so bili tako dobri, da so ga nate pisali, ne smejo prit nenajavljeni? Če pa ga ne napišejo nate, pa imajo to pravico, ali kako? Kaj pa če ti pomagajo kupit stanovanje? Kaj pa če ti pomagajo plačevat najemnino? Vse to jim daje pravico, da ti uletavajo not nenapovedano? ma, ne vem, no, kje boš potegnila mejo? Če plačajo 50% najemnine?

Sicer pa je moja tašča ravno odšla (iz najinega stanovanja), sem jo povabila na kavico in domače tufahije, v zahvalo, ker je pazila tamalo, medtem, ko sem imela pregled, potem ej pa mala v avtu zaspala in jo je ona nesla gor, pa sva še malo čvekali in je bilo prav fino, mala je pa spala (oz. še spi - čudouser posted image ). Vse se da, če so OBOJI spoštljivi in upoštevajo en drugega!

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Tašča in sorodniki
5.11.2008 19:19:15   
Pikicapokica6
Vidm, da nismo edini s takimi problemi. Prvič: ne zdi se mi, da imajo zato, ker je to njihova hiša, pravico uletavat v vsako luknjo v bajti, saj so se verjetno oni strinjali s tem, da se tvoja družinica vseli v hišo in bi s tem mogli začet ločevat njihovo in tvojo družino. To sta dve polji.
Drugič: Največkrat tudi vrata ne pomagajo. Iz svojih izkušenj ti povem. Ker če v njihovih glavah ni poštimano, da ste to druga družina, potem tudi vrata ne pomagajo. Pomaga pa lasten vhod.

Mi smo popolnoma na istem kot vi, vendar ne zdrživa več in se bova zapufala za dooooolga leta, da gremo na svoje. Ampak svoboda je neprecenljiva. Upam, da nam bo zneslo.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Tašča in sorodniki
5.11.2008 20:28:54   
kamilija
Ej sem se kr zamislila. Da tud vrata ne pomagajo.
Res je.
Bo treba ključ dvakrat obrnt v vratih.user posted image user posted image

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Tašča in sorodniki
5.11.2008 20:43:49   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: annya

Glede na to, da je hiša od fantovih staršev,mislim da imajo vso "pravico" hodit po LASTNI bajti nenapovedano!!!


user posted image  Ja kje si pa to pobrala? Si že slišala za nedotakljivost stanovanja? Tudi podnajemniku lastnik ne hodi kar tako noter, ampak se vedno najavi (pri normalnih ljudeh)...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Tašča in sorodniki
6.11.2008 7:55:51   
annya
Sej pa je napisala, da prej potrkajo, noben ne uletava + tega je zraven še njegova sestra (če se ne motim ??) Meni bi bilo noro matero al pa fotra nagnat iz stanovanja, če pa sem edino lahk hvaležna, da nam dovolita, da tam živimo, navsezadnje sta ona dva bajto gor postavla, mi smo si sam mansardo "uredili", pa še pri tem je foter fuuul pomagal z delom...in na koncu jih bom še komandirala???user posted image   Sicer, pa sem vedno vesela, da prideta na "obisk", zaklenjeno nimava nikoli,...tudi če naju včasih zalotita v kakšni kočljivi situaciji(pa tudi prej pozvonita in kličeta po imenih),se pač mal nasmejimo user posted image

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Tašča in sorodniki
6.11.2008 8:32:24   
Piruri
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Annya zdej ga pa serješ. A bi blo teb všeč če bi zjutrej pršla naga s kopalnice pa en nebodigatreba visi na vratih s kofetom? Najbrž ne.


Mogoče pa bi to pomagalo, da nebi več prišli nenapovedani...user posted image user posted image user posted image ...ali pa če bi glih slučajno sexala takrat?...v razmislek...
Pri nas, poleti ponavadi, ko imamo okna odprta ponoči in če je naša pupa prehlajena ali kašlja, nas tašča takoj napade "Kaj pa je bilo ponoči?" (ona ima čas to poslušat?)...no, sva ji rekla, da sva sexala...in od takrat imava mir...user posted image user posted image

_____________________________

www.by-ab.si

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Tašča in sorodniki
6.11.2008 8:54:45   
Pikicapokica6
Piruri: user posted image user posted image

(odgovor članu Piruri)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Tašča in sorodniki
6.11.2008 9:16:43   
Anonimen
jst vem, da tud če bi mela stanovanje urejeno pri mojih starših, nebi trpela, da mi mat uletava po 10kra dnevno gor. in pika. nima to nobene zveze s tem, da je to tašča. ker je pač moteče, kot sem rekla, zame je to grozen vdor v intimo nekoga. in mi nismo vsi skp družina, sam zato, ker v isti bajti živimo. onadva sta zame soseda. pika.
in pol mi nonstop tule visi, pa še s takimi bedastimi komentarji, da bi včasih najraj skočla vanjouser posted image da zdej bo pa Ula bolj njihova, ker mami nebo mela časa zanjo, ker bo mela dojenčkauser posted image a je to normalno, nouser posted image
če bi živeli nekje drugje, bi se vidli enkrat na mesec mogoč. al pa še tist ne. to je za moje pojme čist zadost. vrh glaveuser posted image

(odgovor članu Pikicapokica6)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Tašča in sorodniki
6.11.2008 9:33:01   
ronja
da zdej bo pa Ula bolj njihova, ker mami nebo mela časa zanjo, ker bo mela dojenčka a je to normalno, no

hehe, tudi moja tašča ma take ideje, pa ne živimo skup. Vsake toliko predlaga ali sanjari, kako bo ona vozila dojenčico ven, da bom jaz mela takrat čas samo za Ronjo, pa seveda bo mela Ronjo, da bom lahko s tamalčico. Ampak jo kar hitro ustavim: da se ena mlada družina mora znat sama zrihtat, pa da je njen sin suuuuuuupeeeeer (to vsaka mama rada slišiuser posted image ), pa da vse zraven dela in se rad ukvarja z otroki in da ni po cele dneve zdoma, ne hodi na pijačke, ampak je v glavnem kar z nami doma, tako da sploooooh ne bo problem, tiste pol urce bo že popazil na dojenčico, da se bom lahko posvetila Ronji.  pa da bomo sigurno rekli, ko bomo kaj rabili (in res če se le da vnaprej poveva, če kdaj rabiva varstvo - recimo ko imam jaz g. pregled)

No, to štorijo sem po moje zdaj vsaj že ene 500x povedala njej (pa sigurno ene 50x vam z njo težilauser posted image - se opravičujemuser posted image ). Potem recimo 1x tega ne omeni, naslednjič pa spet proba. Se ne jezim več, pač mirno odbijam non stop iste ideje z istimi argumenti in se pač germo pink-pong. Meni je ful pomagalo, da sem starše (oboje) nehala gledat kot neke odrasle osebe z avtoriteto, ampak da so v določenih pogledih pač še otroci in se tako obnašajo - in se moramo pač tudi mi tako obnašat do njih. Je ne naderem, ji pa povem, da to ne bo šlo. In naslednjič isto. In isto... Sva se pa seveda zelo resno in odraslo pomenila z mojim, kakšne imajo ideje in kako bova reagirala nanje, ko se bodo hotele začet uresničevat (ko se mala rodi).

Kakšne stvari se da z njimi čisto odraslo zmenit, en odrasel pogovor, kjer vsak pove svoja stališča, pa je, kakšne je pač treba non stop prijazno odbijat - kot pri 1 letnem otroku, ki mu vsakič znova dopoveduješ, da pač žice niso za igrat in pika... Če jih tako gledaš, ti požrejo bistveno manj živcev in jih je lažje prenašat, včasih ti je celo smešnouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Tašča in sorodniki
6.11.2008 9:43:23   
Anonimen
oh men se pa to ne dauser posted image pa tud po pravic povedano, se mi trapasto zdi, da bom 60letni ženski tumbala nonstop eno in istouser posted image pa jo obravnavala kot otroka, men je to ponižujoče že skor ( čeprav je včasih slabš kt otrokuser posted image )

jst sem pač mnenja da en odrasu človk more razumet, sploh kje so meje. jst nimam potrpljenja za neka pregovarjanja in dopovedovanja. niti slučajno. mi ni. se pač raj umaknem in omejim stike, sam user posted image je, k  se tule nimam kam umaknt. je pa žalostno, da v svojem domu morš o umiku razmišljatuser posted image

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Tašča in sorodniki
6.11.2008 9:59:32   
ronja
Ja, jaz sem mela iste pomisleke: potem pa sem se vprašala, kaj je boljše: da se kregamo kot odrasli, ali da ji prijazno tubmbam ko otroku? Ne vem, njej je to bolj všeč, nama se mogoče kdaj trapasto zdi, ampak se pa ne sekirava toliko... Tak da - včasih je pač treba zbrat manjše zlouser posted image . V bistvu je nič ne ponižujem s tem, pač obnašam se v skladu z njenim obnašanjem... Če se bo kdaj to spremenilo, jo bom z veseljem obravnavala kot čisto odraslo osebo (in tudi jo v vseh drugih pogledih, ker se pač pri drugih stvareh ne obnaša kot otrok, ki hoče na vsak način dobit svojo čokoladico v trgovini...) Ne moreš proti vetru scatuser posted image .

Se strinjam s tabo: en odrasel človek mora razumet! Ampak žal pač vsi niso taki. In če sicer niso slabi - a se je vredno non stop sekirat zato, ker pač niso taki? Ker so še otročji? Vsak ma svoje napake, ampak če ne živiš z njimi (če živiš z njimi je gotovo precej težje, si rajši ne predstavljam...), se mi zdi, da se da nekak vplivat, do kod bodo te napake vplivale nate... Spremenili se itak ne bojo... Torej se lahko samo kregamo ali pa dopovedujemo po otročje... Stike je itak treba omejit, če te stiki omejujejo. Ampak fino je pa vzpostavit nek odnos, sicer se ti sekiraš... Tak da včasih je ta odnos pač tak, da jih gledaš malo iz distance, da te ne morejo njihove ideje tako iz tira vrečt in jih pač obravnavaš podobono kot otroke. Saj do tega nisem jaz prva prišla, je že znano, da pri otroku rečejo: "eh, pusti ga, saj je še mali, še ne razume, ne moreš toliko pričakovat od otroka...", pri starejših pa dostikrat:"eh, pusti, vidiš, da je že star, ne razume, ne moreš tega pričakovat od starejšega človeka, vidiš, da mu gre na otročje..." Nikoli nisem tega razumela, zdaj pa vedno bolj dojamemuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Tašča in sorodniki
6.11.2008 10:16:44   
Anonimen
ja sej, če neb živela z njimi, bi bla druga pesem...onih enkrat na mesec si pač misliš svoje, mal pogledaš čez prste, debelo pogoltneš in to je to. ne vpliva na tvoje življenje, ne vpliva na vzgojo itd. takole je pač drugače. pa jst se tko ne kregam, men se zdi trapasto kregat, pač nisem tak tip. sej če bi bla, bi tud blo drgač verjetnouser posted image
sam k so dnevno take stvari, pa se nabira in nabira pa tud ne moreš z nasmehom vse dat ćez. in jst zato, k je una smotana, pa tud nisem pripravljena it preko sebe in počet neki, kar mi ni. žal. niti zavoljo dobrih odnosov. jst v partnerstvu nisem pripravljena it preko nekih stvari, kaj šele v vezi z ostalimi. pač tko je. in odnosi ne bodo bohvekaj, sem se pač sprijaznila s tem. ker jaz ne bom popustila. vsak dan 48krat ji pa tud ne bom govorila. bo pač omejeno vse skp na minimum, kolker se le da. je pa škoda, k bi lohk super laufalo vse.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Tašča in sorodniki
6.11.2008 10:25:57   
kamilija
IZVIRNO SPOROČILO: annya

Sej pa je napisala, da prej potrkajo, noben ne uletava + tega je zraven še njegova sestra (če se ne motim ??) Meni bi bilo noro matero al pa fotra nagnat iz stanovanja, če pa sem edino lahk hvaležna, da nam dovolita, da tam živimo, navsezadnje sta ona dva bajto gor postavla, mi smo si sam mansardo "uredili", pa še pri tem je foter fuuul pomagal z delom...in na koncu jih bom še komandirala???user posted image   Sicer, pa sem vedno vesela, da prideta na "obisk", zaklenjeno nimava nikoli,...tudi če naju včasih zalotita v kakšni kočljivi situaciji(pa tudi prej pozvonita in kličeta po imenih),se pač mal nasmejimo user posted image



Oj res je. Sestra je še v istem nadstropju in mogoče pride 1x na 14 dni k nama. Tudi kopalnice ne uporablja.
Je res, da sta bajto gor postavla, sam tako kot je bilo že napisano, se stroški hiše delijo. Prav tako, če ne bi midva to iz podstrešja uredila, bi bilo še
vedno samo podstrešje. Nismo ista družina in jaz nisem prišla k njim živet ampak sva si s partnerjem ustvarila svojo.

No, ravno prej sem bila na wc, tamala pa v dnevni v iglujčku. Pridem iz wc-ja in je tašča pri njej v dnevni. Je rekla ej sori sem kr uletela, sem nesramna ane.
Jest sem se pa sam posmejala pa bla tiho. No pol je bla mal pr tamali pa je pol k meni u kuhinjo prišla pa začela neki od vremena itd. Ful prijazna in vse, samo ta uletavanje me res zjeziuser posted image . Jest ne vem, kako rečt, res.

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Tašča in sorodniki
6.11.2008 10:48:05   
ronja
onih enkrat na mesec

hehehe, kar misli si, da je 1x na mesec. svoje stanovanje še ne pomeni 1x na mesec. ampak se tudi 2x na teden da zdržatuser posted image

kamilija, če kar tako uleti in ti reče takole, da ne bi mogla rečt nazaj, ji vseeno odgovori! Ne se samo nasmejat, ker ji s tem daš vedet, da boš to prenašala. Ko bo rekla recimo: "Sem nesramna, a ne?" Se lahko kislo nasmehneš in rečeš:"No, malo nevljudno je res... Saj nama je obema s tamalčico zelo všeč, ko pridete na obisk, ampak meni je veliko lažje, če se prej napoveste, da si lahko malo splaniram dan... Zdaj mam recimo topa to pa to za naredit in sem mislila it tja pa tja, pa to  pa ono........."(tu poveš en kup opravkov ali česarkoli ti pač pade na pamet, da bo vedela, da te moti) Ne bit samo tiho! To se mi zdi tudi čisto lep način, ni treba, da jo nadereš, mora pa vedet, če ti ni prav.

Tašči je sicer kristalno jasno, da ti to ni všeč, ampak dokler nič ne rečeš, se lahko dela, da je vse ok in dela po svoje - verjemi, preizkušenouser posted image . In potem si dovolijo vedno več - tudi preizkušeno. Tako da prej ali slej moraš rečt, ker sicer izbruhne. In je boljše prej kot kasneje. Sicer bi bilo lepo, da bi tudi tvoj lubi kaj pomagal, ker so to navsezadnje njegovi starši in mora on zrihtat za moje pojme, ampak ker si ti sama doma, maš lahko vseeno probleme (pri nas je bilo tako, da je tašča vedela, da lubi ne bo pustil, da kar pride, pa ga sploh ni poklicala, pa je rajši poklicala mene in se kar napovedala, da prihaja...)

Druga taktika, če nočeš it v neposredno konfrontacijo z njo, pa je, da vsakič, ampak res vsakič, ko pride nenapovedana na obisk, nekam na hitro popokaš - s tamalo vred, seveda. Moji tašči se ni dalo drugače dopovedat in sem vsakič, ko je poklicala, da je " slučajno ravno na tem koncu, pa bi se oglasila" (mimogrede, predno se je mala rodila, ni bila NIKOLI, ampak res čisto nikoli na tem koncu, čeprav sva jih vabila na obisk), no, vsakič sem potem rekla, da lahko komot prideta, itak mata ključe, ni problema, prineseta ali odneseta, karkoli je že tako nujno, samo naju verjetno ne bo doma, ker sva zmenjeni s prijatlejico, bratom, njegovo punco (ker pa ne maram lagat, sem se hitro zmenila s kako prijatlejico, bratom, njegovo puncouser posted image , tak da je bilo vse res)... In tudi če sta prišla takoj, sem tamalo medtem že oblekla in smo se na vratih srečali in poslovili... Potem je ugotovila, da pač tako ne bo šlo in ne bo dosegla svojega in je nehala izsiljevat oz. spet ni nikoli več "slučajno na tem koncu"user posted image . Zdaj se lepo zmenimo in ni, da je ne bi marala (recimo včeraj sem jo povabila na kavico in sva prav zadovoljno čvekali vsaj 2 uri...) Tak da se da, boš videla, saj očitno te ima tašča rada (moja mene tudi in jaz njo tudi), samo vseeno mora spoštovat tvojo zasebnost.

Dokler pa ona s svojim načinom doseže svoje, tega načina 100% ne bo spreminjala, saj za to nima nobene motivacije. Kot pri malem otroku: kadar trmari, ne smeš popustit, ker s tem mu daš vedet, da bo s trmo dobil svoje. Torej nagradiš, kadar dela prav in vsekakor ne pustiš, da dobi svoje, kadar dela narobe. meni so oddaje o vzgoji otrok pomagale pri odnosu s starimi starši (na svojih moram še malo delat, ker jih težko gledam kot otroke, sploh očeta, ampak bom počasi do vseh lepo potrpežljiva, tudi če delajo za moje pojme bedarijeuser posted image ).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Tašča in sorodniki
6.11.2008 13:41:35   
kamilija
Ronja, v tvojem primeru se tašča napove, saj prej pokliče. Moja pa ne. A ne bi blo čudno, da jaz pridem z wc-ja v pižami
in kar popokam tamalo, da nekam greva. Ona itak po petih ali desetih minutah gre.
Res smotano vse skupaj.
Ta teden dela popoldan in pol dopoldan uleti sigurno enkrat na dan.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Tašča in sorodniki
6.11.2008 13:43:15   
kamilija
Sej je pomoje dojela, da mi ni prav. Evo od danes naprej bom prov štela kolikokrat pride. Se bova pol z mojim mal dol usedla. Kar bo pa bo ane?

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Tašča in sorodniki
6.11.2008 14:38:11   
kalbo
Sej pa je napisala, da prej potrkajo, noben ne uletava + tega je zraven še njegova sestra (če se ne motim ??) Meni bi bilo noro matero al pa fotra nagnat iz stanovanja, če pa sem edino lahk hvaležna, da nam dovolita, da tam živimo, navsezadnje sta ona dva bajto gor postavla, mi smo si sam mansardo "uredili", pa še pri tem je foter fuuul pomagal z delom...in na koncu jih bom še komandirala??? Sicer, pa sem vedno vesela, da prideta na "obisk", zaklenjeno nimava nikoli,...tudi če naju včasih zalotita v kakšni kočljivi situaciji(pa tudi prej pozvonita in kličeta po imenih),se pač mal nasmejimo


Predvidevam, da so to tvoji starši. Bi prav rad slišal mnenje tvojega moža, fanta. Pri nas je pomenilo mansardo "uredit" zamenjat komplet streho, sezidat stene napeljat inštalacije, dobit svoj elektro priključek... skratka sezidat stanovanje iz nule, tko nekje 10 mio sit vse skupaj. To ni samo "uredit" mansardo, se meni zdi. Da ne govorim o deljenih stroških vzdrževanja, v bodočnosti ne bo davka na nepremičnino za plačat, pa še pa še. začelo se je pa razmišljat o tem na tastov predlog.Tko da ni to čist tko kokr si ti pa tvoj oči predstavljata stvari.
Hvala bogu, da so mojemu tastu in tašči te stvari kristalno jasne, še bolj hvala bogu pa je, da so te stvari jasne moji ženi. Moja tašča bi pa počela stvari natanko enako, tud če bi mi živeli čez cesto v svoji hiši.
Najhuje se mi pa zdi, da človeku nekaj daš, omogočiš, pomagaš, pol mu pa to gor mečeš in s tem celo opravičuješ manipuliranje. Če gre pa za tvoje otroke je pa to še bolj podlo in bolano.

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Tašča in sorodniki
6.11.2008 14:52:58   
kamilija
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Sej pa je napisala, da prej potrkajo, noben ne uletava + tega je zraven še njegova sestra (če se ne motim ??) Meni bi bilo noro matero al pa fotra nagnat iz stanovanja, če pa sem edino lahk hvaležna, da nam dovolita, da tam živimo, navsezadnje sta ona dva bajto gor postavla, mi smo si sam mansardo "uredili", pa še pri tem je foter fuuul pomagal z delom...in na koncu jih bom še komandirala??? Sicer, pa sem vedno vesela, da prideta na "obisk", zaklenjeno nimava nikoli,...tudi če naju včasih zalotita v kakšni kočljivi situaciji(pa tudi prej pozvonita in kličeta po imenih),se pač mal nasmejimo


Predvidevam, da so to tvoji starši. Bi prav rad slišal mnenje tvojega moža, fanta. Pri nas je pomenilo mansardo "uredit" zamenjat komplet streho, sezidat stene napeljat inštalacije, dobit svoj elektro priključek... skratka sezidat stanovanje iz nule, tko nekje 10 mio sit vse skupaj. To ni samo "uredit" mansardo, se meni zdi. Da ne govorim o deljenih stroških vzdrževanja, v bodočnosti ne bo davka na nepremičnino za plačat, pa še pa še. začelo se je pa razmišljat o tem na tastov predlog.Tko da ni to čist tko kokr si ti pa tvoj oči predstavljata stvari.
Hvala bogu, da so mojemu tastu in tašči te stvari kristalno jasne, še bolj hvala bogu pa je, da so te stvari jasne moji ženi. Moja tašča bi pa počela stvari natanko enako, tud če bi mi živeli čez cesto v svoji hiši.
Najhuje se mi pa zdi, da človeku nekaj daš, omogočiš, pomagaš, pol mu pa to gor mečeš in s tem celo opravičuješ manipuliranje. Če gre pa za tvoje otroke je pa to še bolj podlo in bolano.



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Tašča in sorodniki
6.11.2008 15:03:02   
ronja
Hehe, kamilija, ja, je poklicala, ko je bila že skoraj pri vratih, vsekakor pa to ni bilo vprašanje: ali naj pride, ampak mi je samo sporočila da pride. Odgovor ne ni bil možen, ga sploh ni slišala (pa ne, da nisem probala), kot je na splošno pri drugih obiskih (tudi mojih starših, da smo si na jasnem). Pa je zraven še rekla: "Ja, če ti ne paše, ti kar povej!" meni se je zdelo, kot da s steno govorim, saj sem ji tik pred tem že 10x rekla dobesedno, da mi ne paše, pa da ne bi rada, da zdaj pride...
Tako da meni je bilo zato že čisto vseeno, kako zgleda. Jaz sem malo popokala, ker ne mislim tako živet, da v svojem stanovanju ne bom mogla bit sama, če mi paše. Pač nisi vedno razpoložen za vedno iste obiske po **** ur... Mam preveč ljudi rada, da bi se samo na ene navlekla, rabiš čas za vse, pa tudi zase, za tamalo in za lubija tudi.

Ja, če gre po 10ih min., potem je drugo. Potem se ti verjetno res ne splača nekam rinit... (čerpav bi mogoče palilo) To bi tudi jaz prenesla, samo moja tašča se sploh ni hotela nikoli nazaj odpravit, bila je vedno tu do večera, nikoli pa manj kot recimo 6 ur... - še ko se je lubi vrnil iz službe, je tu visela še par ur, jest ni hotela z nami, čeprav sva jo vedno povabila - če je že tu, naj vsaj je zraven, sicer je pa res smotano, no! Ampak ne, samo zraven je bila in seveda hotela vse ona počet s tamalo... Skratka zoprno je bilo, pa smo to skenslali.

Ne vem, kaj bi torej ti naredila: mogoče bi pa lahko pokazala, da pač nekaj počneš, da moti - ne vem, prideš dobesedno naga izpod tuša, rečeš, da žal ne moreš klepetat z njo, ker si ravno pristavila kosilo, začneš dojit, če je mala lačna... Vsekakor pa preštej, kolikokrat pride in se pogovori s svojim dragim - njega ni cel dan in ne ve, kako tečno je to lahko... pa mora vedet, ker je važno, da ve, kako se ti počutiš. potem bo že zrihtal!

se pa strinjam s kalbotom: kar je dano, ej v črno zemljjo zakopano! Ne moreš naredit nekomu usluge, potem mu pa to naprej metat, pa manipulirat z njim, ko nima več izbire, ker tam že živi! Če se misliš tako obnašat, potem to povej na začetku: lahko ste tu, na našem podstrešju/kleti/pritličju... in si ga zrihtate, ampak to pomeni, da vam lahko kadarkoli uletavamo noter, da imamo pravico do vzgoje vnuka in da nimate kaj govorit pri vsem tem... Dvomim, da bi se jih veliko pod temi pogoji odločilo it v adaptacijo stanovanja pri starših...
In če se ne odločiš in postaviš za partnerja, je tvoj zakon obsojen na propad, pa ne glede na to, kaj oz. kdo je problem.

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Tašča in sorodniki
6.11.2008 15:11:30   
kamilija
hehe 6ur? No, če bi bilo pa tako, pa ne bi šparala jezikauser posted image user posted image . Sigurno.
Hm, drgač je pa zadnjič moj predlagal, da bi morala mal kuhinjo krstit (ker jo še nisva), sem pa rekla, kako pa, če eni kr uletavajo.  Pa je bil kar tiho, pol sem se pa jest smejat začela, pa rekla, da pol se bodo sigurno vsi napovedali. Pa sploh ni nič rekel. Sem mu pa tudi zadnjič rekla,da tašča ne pride samo takrat ko je on doma, ampak dostikrat tudi ko sva sami. Pa tudi ni nič rekeluser posted image .
Je pa res, da če ne potegne z mano, bo kriza.
Mi je pa žal, ker se stvari niso dorekle takoj na začetku, ker je zdaj tolk bolj grozno kaj rečt.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?