|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Tašča in sorodniki
7.11.2008 20:53:56   
picola1
Sarcy in Kamilija...(pa še kdo na tej temi in izven nje) Ni problem samo v vajinih tastih in taščah, ampak tudi v vajinih možeh. Ne znata se postavit zase in za svojo družino. Za moje pojme sta mamina sinčka, ker jima je bolj pomembno to, da se ne zamerita svoji mami, kot pa svoji ženi. Ni važno, če je žena že čist na koncu z živci, važno je to, da mamica ne bo užaljena...user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil picola1 -- 7.11.2008 20:55:11 >

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Tašča in sorodniki
7.11.2008 21:55:30   
ronja
ja, je problem tudi v možeh. Je pa res, da ni nujno, da se ne znajo postavit za svojo družinico, lahko si samo mečejo pesek v oči in nočejo videt, da je tako hudo, da je žena res že na koncu z živci (sploh če žena vse požtrvovalno prenaša). Zato jim je treba to lepo jasno povedat in pokazat! Da je res tako hudo in da ni spasa! Ena bo naskrala, pa naj sam zbere, kira koliko... To jih po mojih izkušnjah hitro strezni - ko ugotovijo, da neaktivnost ravno tako prinaša posledice in bolečino, (samo da ne mami ampak ženi), se hitro zganejo in naredijo red (ali se vsaj trudijouser posted image )... Vsaj pri meni je bilo tako, pa upam, da bo pri vas tudi!
Vso srečo vsem, pa le povejte, kako hudo je in da nekaj morajo naredit, če ne želijo gledat žene z živčnim zlomom...

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Tašča in sorodniki
7.11.2008 22:12:49   
tweed
user posted image  Ne, drage moje, nisem ne slabo prebral ne narobe razumel. Obstajamo tudi takšna vrsta, ki si želimo, da se nam "pomaga". Pri določenih stvareh. Pospravljam in kuham jaz in moja žena. Ne želim, da mi kdorkoli šari po stanovanju. Vendar ta pomoč pri meni pomeni, da se igrajo z otrokoma, ker ju imata otroka rada in si želita njune prisotnosti. Tastari pa so tisti, ki ne znajo ločit med družino in razširjeno družino. Sta bila celo toliko, da sta Neli začela govorit, da smo družina Neli, Rea, mami, ati, babi in dedi user posted image  Ko sva jima rekla, da to pa ne bo držalo, pa sta se klupala 14 dni...
Če povzamem, zame pomoč pomeni predvsem povezava med najmlajšimi in najstarejšimi, da se družijo...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Tašča in sorodniki
8.11.2008 19:43:51   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

ja, je problem tudi v možeh. Je pa res, da ni nujno, da se ne znajo postavit za svojo družinico, lahko si samo mečejo pesek v oči in nočejo videt, da je tako hudo, da je žena res že na koncu z živci (sploh če žena vse požtrvovalno prenaša). Zato jim je treba to lepo jasno povedat in pokazat! Da je res tako hudo in da ni spasa! Ena bo naskrala, pa naj sam zbere, kira koliko... To jih po mojih izkušnjah hitro strezni - ko ugotovijo, da neaktivnost ravno tako prinaša posledice in bolečino, (samo da ne mami ampak ženi), se hitro zganejo in naredijo red (ali se vsaj trudijouser posted image )... Vsaj pri meni je bilo tako, pa upam, da bo pri vas tudi!
Vso srečo vsem, pa le povejte, kako hudo je in da nekaj morajo naredit, če ne želijo gledat žene z živčnim zlomom...




No, sej tako je bilo mišljeno, samo nisem napisala tega. Čeprav metati si pesek v oči zame še vedno pomeni ne znati (=ne upati si; mogoče je kratek stik med nama nastal ravno zarad tega, ker jaz, ko rečem, da se nekdo ne zna postavit zase, mislim tut to, da si ne upa) se postaviti se zase in za svojo družino. Ker eno je, če nečesa ne vidiš v resnici, drugo pa je, da si mečeš pesek v oči, ker ne želiš videti.

< Sporočilo je popravil picola1 -- 8.11.2008 19:44:29 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Tašča in sorodniki
8.11.2008 20:27:34   
ronja
pikola,se razumeva, ni krakega stika, tok lepo teče (mal profesionalne deformacije, že cel teden prevajam nekaj o elektrarnahuser posted image ...).
Jaz mam malo ločeno: če nekdo nečesa ne zna, ap se trudi, mi je ok, tudi če mu ne rata takoj. Če pa si ne upa, pa mi ni okuser posted image .
Težko je pa mejo postavit, kdaj nekdo nečesa noče vidiet in kdaj res ne vidi... Vsekakor pa dokler žena mirno požira vse skup, se on in tašča lahko delata, da je vse v najlepšem redu. In potem ko prvič reče, jo prepričuje, da ni tako hudo... Ko se pa žena res zjoka/razjezi/zelo resno pomeni z možem, da tako pa ne gre dalje in zahteva takojšnje ukrepe, pa se vsaj mož ne more več delat, da ni nič in se mora nekaj odločit.
Zato pravim, da smo včasih malo tudi same krive, ker predolgo prenašamo in ne pokažemo, da je res tako hudo... Pa še vsi ti govorijo (no, vsaj meni so), da to pač tako je, pri njih je bilo tudi, pa da naj ne težiš, pa da naj se ne kregaš, itd itd... In potem včasih res ne veš, ali imaš prav ali ne. No, zdaj me baš briga, kdo ima prav; če mi bo hudo, ma da zrihta in to takoj (če hoče bit z menoj, seveda, vedno imaš izbiro, nihče ga ne siliuser posted image )!

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Tašča in sorodniki
9.11.2008 0:18:33   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: annya

Joj, če vam gre folk tako hudo na živce in ste tako zelo nesrečne, pol se pač odselite!Vrjetno bi starci tudi radi imeli na stara leta mir, ne pa da jim non stop nekdo "po glavi" skače!Ste mogoče pomislile, da se vas hočejo znebit???



Huda taktika !!! Toliko bodo tezili, da se bodo "podnajemniki" odselili. Ni slabo zamisljeno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Tašča in sorodniki
9.11.2008 0:28:25   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: tweed
Sta bila celo toliko, da sta Neli začela govorit, da smo družina Neli, Rea, mami, ati, babi in dedi user posted image  Ko sva jima rekla, da to pa ne bo držalo, pa sta se klupala 14 dni...
Če povzamem, zame pomoč pomeni predvsem povezava med najmlajšimi in najstarejšimi, da se družijo...


Zanimivo. Jaz svojega otroka ucim, da so mu druzina tudi babi in dedi, stric in teta ter moji necaki in necakinja. V nasprotnem je isto ali je s sosedi ali z babico in dedkom.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Tašča in sorodniki
9.11.2008 2:23:21   
tweed
Pri nas pa obstajata primarna družina in razširjena družina, kamor spadajo babice in dedki ter ostali sorodniki... 
Zato ni res, da se tretirajo enako kot sosedi, ker sosedi so pač samo sosedi in so verjetno manjkrat na obisku kot pa babica in dedek. Se strinjam, da spadajo v primarno družino pod pogojem, da živijo pod isto streho, kuhajo v isti kuhinji in uporabljajo isto kopalnico... V nasprotnem primeru so pa samo "sosedi z bonitetami"...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Tašča in sorodniki
9.11.2008 8:49:09   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: tweed

Pri nas pa obstajata primarna družina in razširjena družina, kamor spadajo babice in dedki ter ostali sorodniki... 
Zato ni res, da se tretirajo enako kot sosedi, ker sosedi so pač samo sosedi in so verjetno manjkrat na obisku kot pa babica in dedek. Se strinjam, da spadajo v primarno družino pod pogojem, da živijo pod isto streho, kuhajo v isti kuhinji in uporabljajo isto kopalnico... V nasprotnem primeru so pa samo "sosedi z bonitetami"...


Vsakodnevna stvarnost narekuje vrsto odnosa, ki jo ustvarjamo z ljudmi okoli nas. Tako je tudi s starimi starsi. Mi ne zivimo skupaj in razlikovanje primarne in sekundarne druzine pri najinem otroku verjetno poteka na podzavestni ravni. S "prvim krogom" sekundarne druzine se dobro zastopimo in to botruje tudi najinem staliscu, kako in kaj ucimo otroka.
Ce bi nasa stvarnost bila drugacna, bi verjetno pristop bil drugacen. In to je tisto zanimivo o cem sem pisala. Ni eden edini pravi pristop. Vi se "gibljete" v smeri popolnoma nasprotni od nas, pa tezko recemo, da vajin pristop ni pravi ali, da najin pristop ni pravi. Veliko dejavnikov oblikuje pravi in pravilni pristop.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Tašča in sorodniki
9.11.2008 10:38:34   
ronja
Jaz svojega otroka ucim, da so mu druzina tudi babi in dedi, stric in teta ter moji necaki in necakinja. V nasprotnem je isto ali je s sosedi ali z babico in dedkom.

Če ga imajo sosedi ravno tako radi kot babica in dedek, potem se mi to sploh ne zdi nič narobe. Saj ne določajo geni tega, kako blizu si si z nekom, vsaj ne na take daljave (materinski in očetovski čut res delata čudauser posted image , ampak to je zato, ker s tem otrokom živiš...) Če bi izvedela, da sem posvojena, recimo, ne bi imela čisto nič manj rada svoji staršev in brata in sestre...

Meni je bilo veliko prijateljev in znancev pred babico in dedkoma. NIkoli jih nisem štela za družino (čeprav me je mama stalno prepričevala o nasprotnem - pa še zdaj probava, samo zdaj je že bolj vseeno, ker so že vsi mrtvi). Ostajam pri svojem...

Moja mala se bo sama odločila, kako bo rangirala - če bodo oni dobri do nje, jih bo gotovo imela visoko, če bodo sosedi boljši, hvalabogu, da bodo oni višje... Mislim, da si je treba ljubezen (tudi otroško) prislužit. In prav nič ne pomaga, če otroku tumbaš, da smo vsi družina in mora imet rad babico in dedka - če ne bosta dobra do njega, potem ju ne bo imel rad, kvečjemu krivega se bo zato počutil. Zakaj bi torej nekaj silila?
Če bojo odnosi v redu, tako ne bo treba nič silit in razlagat, otrok jih bo sam vzel za svoje. Če odnosi niso v redu, mu z raznimi pojmovanji družine, kamor spada en kup ljudi, na katere ga čisto nič ne veže, samo škodiš...

Nečaka, strica in teto po eni strani bo mala bolj malo videla, ker ne živijo v Sloveniji. Jo torej prepričevat, da so oni naša družina, je malo mimo, saj jih ne bo niti dobro poznala, pa če se še tako trudimo... Ene tete po drugi strani sploh še videla ni, ker je pač teta šla na potovanje po svetu 2 meseca predno se je mala rodila in še ni prišla nazaj, pa tudi ne zgleda, da bi kmalu imela namen... Tako da jo prepričevat, da je ta teta neka pomembna oseba v njenem življenju, se mi zdi hinavsko.
Po drugi strani so ljudje, do katerih male ne veže nobena kri, pa jo pazijo, imajo radi, se trudijo zanjo, vedo, kaj se dogaja z njo... Ti so v njenem živeljnju veliko in višje od te razširjene družine...

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Tašča in sorodniki
9.11.2008 10:52:47   
annya
Mislim da eni/ene ne ločite med -družino- in -sorodstvom- !!!!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Tašča in sorodniki
9.11.2008 11:08:33   
ronja
annya, moj odgovor se je nanašal na to, da bi mali rekla, da so drugi tudi naša družina. V sorodu pa smo seveda si (vsaj naj bi si biliuser posted image , krvne grupe štimajo, hehe), vendar to samo po sebi zame nič ne pomeni. Pomeni, če se ljudje tako obnašajo, če so si blizu. Ampak v tem primeru tako ni treba nič razlagat otroku, ker to itak čuti.

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Tašča in sorodniki
9.11.2008 19:45:40   
kamilija
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Sarcy in Kamilija...(pa še kdo na tej temi in izven nje) Ni problem samo v vajinih tastih in taščah, ampak tudi v vajinih možeh. Ne znata se postavit zase in za svojo družino. Za moje pojme sta mamina sinčka, ker jima je bolj pomembno to, da se ne zamerita svoji mami, kot pa svoji ženi. Ni važno, če je žena že čist na koncu z živci, važno je to, da mamica ne bo užaljena...user posted image user posted image


Se strinjam. Največji problem je v partnerju, ker se ne zna postavit za družino. Očitno je res treba jasno in glasno povedat kako in kaj.
No, moj ji je rekel, da hoče, da se vsak najavi preden pride. Ampak ona je mislila na tistga tv inštalanterja, ni pa poštekala, da se to nanaša tudi nanjo.
Tako je bila danes spet pri nas. Očitno se bo treba skregat.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Tašča in sorodniki
10.11.2008 9:24:45   
ronja
Ampak ona je mislila na tistga tv inštalanterja, ni pa poštekala, da se to nanaša tudi nanjo.

ja, treba je bit user posted image eksakten v besedah. Ker če se bo le dalo, bojo razumeli tako, kot njim paše, pa če 100x vejo, kako je misliluser posted image . Se bo pač moral še 1x zmenit. Saj itak ne smeš pričakovat, da bo od 1 pogovora vse ok - to je proces, ki trajauser posted image

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Tašča in sorodniki
10.11.2008 19:49:44   
kamilija
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ampak ona je mislila na tistga tv inštalanterja, ni pa poštekala, da se to nanaša tudi nanjo.

ja, treba je bit user posted image eksakten v besedah. Ker če se bo le dalo, bojo razumeli tako, kot njim paše, pa če 100x vejo, kako je misliluser posted image . Se bo pač moral še 1x zmenit. Saj itak ne smeš pričakovat, da bo od 1 pogovora vse ok - to je proces, ki trajauser posted image



Maaa sej me je kr strah, kaj me vse še čaka. 

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 140
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?