|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nosečnost med študijem
20.11.2008 21:59:20   
diamantina
Po zakonu pripada vsaki mamici študentki dodatno št. leto in si tega posamezne fakultete ne morejo prilagajti, če si, jih je treba opozoriti. Kar pogumno, ne pustite, da pometajo z vami.


(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Nosečnost med študijem
21.11.2008 8:39:05   
FLASK_A
IZVIRNO SPOROČILO: no_1_žena

da na nekaterih faksih podaljšajo mami študentki status le za

pol leta.

Ima že katera izkušnje s tem? Na podlagi česa lahko oni odločijo o tem ali ti

bodo podaljšali status za pol ali eno leto? user posted image  


Mamici študentki pripada eno dodatno leto študija.

cit:"- Zakon o visokem šolstvu (ZVis)   => 70. člen, ki ureja dodatno študijsko leto:

»Študentke matere, ki v času študija rodijo, imajo pravico do podaljšanja študentskega statusa za eno leto za vsakega živo rojenega otroka« (ZVis, 70. člen).

V praksi to pomeni, da lahko mamica študentka ali dvakrat ponavlja ali podaljša absolventski staž za eno leto več kot ostali študenti, saj zakon ne določa, kdaj mora mamica pravico do dodatnega študijskega leta izkoristiti."

Pri meni je bilo to urejeno tako:
Rodila sem junija, tisto leto sem redno hodila v 4. letnik, in sicer drugič (ponavljala sem). Naslednje študijsko leto sem dala vlogo za ponovni vpis v 4.letnik oziroma zamrznitev statusa za tekoče leto, ko sem bila noseča. Itak odobreno, zdaj sem že 3. redno vpisana v 4.letnik.

Zdej moram pa še kak izpit narest. Bajeuser posted image user posted image

< Sporočilo je popravil FLASK_A -- 21.11.2008 8:40:17 >


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu no_1_žena)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Nosečnost med študijem
21.11.2008 11:31:18   
uršula83
Lep pozdrav! Tudi sama sem študentka, absolventka fakultete za matematiko in fiziko. Rok imam čez dobre 3 tedne in vsi že nestrpno pričakujemo novega člana. Fax bo pač za nekaj mesecev na stranskem tiru, potem pa izpit, diploma in to bo to. 

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Nosečnost med študijem
21.11.2008 12:07:43   
*m*o*j*c*a*

živjo!

še ena user posted image študentka..študiram logistiko v celju..zadnji letnik..pred mano so še trije izpiti in diploma..upam, da bom pred prihodom naše štručke naredila vsaj dva izpita..en mi bo vsekakor ostal za drugo leto, pa seveda diploma..prakso sem opravila predčasno, tk da ta obveznost je že mimo..user posted image pa pričakujemo nekje okrog 3.1.user posted image user posted image


_____________________________

no pa imamo: očkovo ljubico (31.12.2008) in maminega sinčka (13.4.2010).. :P

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Nosečnost med študijem
21.11.2008 17:41:13   
levinja86
se ena nosecka studentka, ki zivi v mariboru user posted image
sem pa v drugem letniku izrednega studija, tako da imam se naporen studij pred sabo user posted image

(odgovor članu *m*o*j*c*a*)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Nosečnost med študijem
21.11.2008 19:20:55   
birdy
Evo me, še ena študentkauser posted image
Tretjič prvi letnik teološke fakultete v ljubljani. Doma imam že eno 15-mesečno punčko, trenutno pa spet noseča in sicer v sedmem mesecu.
Zdej grem pa za faks delat, tko k par dni že skoz.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu levinja86)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Nosečnost med študijem
22.11.2008 10:23:27   
*Junona*
IZVIRNO SPOROČILO: FLASK_A

IZVIRNO SPOROČILO: no_1_žena

da na nekaterih faksih podaljšajo mami študentki status le za

pol leta.

Ima že katera izkušnje s tem? Na podlagi česa lahko oni odločijo o tem ali ti

bodo podaljšali status za pol ali eno leto? user posted image  


Mamici študentki pripada eno dodatno leto študija.

cit:"- Zakon o visokem šolstvu (ZVis)   => 70. člen, ki ureja dodatno študijsko leto:

»Študentke matere, ki v času študija rodijo, imajo pravico do podaljšanja študentskega statusa za eno leto za vsakega živo rojenega otroka« (ZVis, 70. člen).

V praksi to pomeni, da lahko mamica študentka ali dvakrat ponavlja ali podaljša absolventski staž za eno leto več kot ostali študenti, saj zakon ne določa, kdaj mora mamica pravico do dodatnega študijskega leta izkoristiti."

Pri meni je bilo to urejeno tako:
Rodila sem junija, tisto leto sem redno hodila v 4. letnik, in sicer drugič (ponavljala sem). Naslednje študijsko leto sem dala vlogo za ponovni vpis v 4.letnik oziroma zamrznitev statusa za tekoče leto, ko sem bila noseča. Itak odobreno, zdaj sem že 3. redno vpisana v 4.letnik.

Zdej moram pa še kak izpit narest. Bajeuser posted image user posted image


Js bom rodila aprila in hodim v 4. letnik. Se pravi, da bom potem ponavljala 4. letnik oz. pač še enkrat vpisana ali kako?
Kje pa dobim vlogo?


Hvala.user posted image


_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Nosečnost med študijem
22.11.2008 16:07:19   
zoja10
men se pa danes in občasno vsake tolk zdi kot da teh 6 izpitov +diploma , ne bom nikol nrdila....kr tko...upad motivacije.
sej bo jutri boljš....

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Nosečnost med študijem
22.11.2008 16:49:56   
FLASK_A
[/quote]

Js bom rodila aprila in hodim v 4. letnik. Se pravi, da bom potem ponavljala 4. letnik oz. pač še enkrat vpisana ali kako?
Kje pa dobim vlogo?


Hvala.user posted image

[/quote]

Pač boš ponavljala, tako kot tvoji kolegi, ki letnika ne bodo opravili. Če bo pa teb zagustilo kasneje (npr. ko boš absolventka) in boš rabila dodatno leto, ga boš pa potem izkoristila na ta račun.


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Nosečnost med študijem
22.11.2008 16:51:00   
FLASK_A
Aja- za vlogo pa v tvojem referatu vprašaj, jaz sem pač prošnjo napisala, pa dodala kot prilogo rojstni list.

_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Nosečnost med študijem
22.11.2008 19:20:09   
_kathy_
IZVIRNO SPOROČILO: zoja10

men se pa danes in občasno vsake tolk zdi kot da teh 6 izpitov +diploma , ne bom nikol nrdila....kr tko...upad motivacije.
sej bo jutri boljš....



ne sekiraj se ...jst jih mam letos 12 (izpitov), pa mam rok ravno janurja v času izpitnega obdobja ...pa vem da bo šlo...se bom pol mogla toliko bolj potrudit.

(odgovor članu zoja10)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Nosečnost med študijem
24.11.2008 22:39:04   
_kathy_
heeeej! ja kje ste???ni ne sluha ne duha o nobeni... a ste že use šle u Rim?user posted image user posted image

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Nosečnost med študijem
24.11.2008 23:09:59   
Ploha
oiiii!
Ma ne jest sem še vedno kle, pa še nekaj časa bom,...drgač sva pa midve z izpiti na istem user posted image , samo da mam jest nabrane iz vseh treh letnikov, mam še stare dolgove in letos sm jih še dobila,...tko da me tud še veliko dela čaka,...pa tud imam rok januarja,...sam jest sm se kr zmenla pač s tistim ki se je dalo, da bom probala kšno stvar prej narest, nekateri majo pa roke že zdej, tko da probam na vse it, če rata da naredim pa še tolk boljš user posted image

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Nosečnost med študijem
24.11.2008 23:22:59   
_kathy_
IZVIRNO SPOROČILO: Ploha

oiiii!
Ma ne jest sem še vedno kle, pa še nekaj časa bom,...drgač sva pa midve z izpiti na istem user posted image , samo da mam jest nabrane iz vseh treh letnikov, mam še stare dolgove in letos sm jih še dobila,...tko da me tud še veliko dela čaka,...pa tud imam rok januarja,...sam jest sm se kr zmenla pač s tistim ki se je dalo, da bom probala kšno stvar prej narest, nekateri majo pa roke že zdej, tko da probam na vse it, če rata da naredim pa še tolk boljš user posted image



aha...ja problem je pri meni, da sm letos padla v nov sistem - bolonjca...tak da pred januarjem ne morm delat izpitov, ker še ne končamo z vajami ter predavanji. sem se pa pri praih predmetih zmenila, da bom lahko šla delat namesto januarja, marca.

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Nosečnost med študijem
4.12.2008 10:41:18   
_kathy_
hej! Zanima me ...ta študentska porodniška ... a to je starševsko nadomestilo???

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Nosečnost med študijem
4.12.2008 11:10:32   
Nastija
Ojla,

še ena mlada, noseča študentka v LJ user posted image Obiskujem Ef, stara pa sem 20 let.
Želim vam veliko uspeha pri študiju in veliko veselja v user posted image .

Lp

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Nosečnost med študijem
4.12.2008 12:17:27   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

hej! Zanima me ...ta študentska porodniška ... a to je starševsko nadomestilo???


Ne, ni nadomestilo ampak dodatek. Starševsko nadomestilo majo zaposleni, starševski dodatek pa nezaposleni, kamor seveda padejo tud študentke.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Nosečnost med študijem
4.12.2008 18:19:12   
ribička
Ojla!

Še ena študentka iz Maribora, zdaj sem 4.letnik rok pa imam junija... user posted image

Meni še zdaj ni jasno kako je s tem - me študentke dobimo porodniško+starševski dodatek+otroški dodatek?
Ali si to narobe razlagam? Hvala za odgovor tstih, ki ste bolj informirane user posted image .

Pa, pa

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Nosečnost med študijem
4.12.2008 18:30:30   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: ribička

Ojla!

Še ena študentka iz Maribora, zdaj sem 4.letnik rok pa imam junija... user posted image

Meni še zdaj ni jasno kako je s tem - me študentke dobimo porodniško+starševski dodatek+otroški dodatek?
Ali si to narobe razlagam? Hvala za odgovor tstih, ki ste bolj informirane user posted image .

Pa, pa


Ne, dobiš otroški dodatek in starševski dodatek (starševski dodatek je "študentska porodniška", oziroma porodniška za brezposelne).
Razen če si izredna študentka, ki je že zaposlena, pol pa dobiš otroški dodatek in starševsko nadomestilo (to je normalna porodniška za zaposlene, kjer se ti gleda povprečje plač).

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu ribička)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Nosečnost med študijem
5.12.2008 13:07:49   
HM84
Ola, tud jst sm tuki :) Izredni študij, zadnji 3. letnik na FOV (predavanja v Lj.) Še 9 izpitov + diplomauser posted image
PDP = 19.maj '08 :)

U bistvu izredne študnetke dobimo starševski dodatek, tistih 180€ + otroški dodatek, ki je odvisen od prihodkov, lahko je 30€, lahko pa tud 80€, pripada  nam še enkratna pomoč ob rojstvu otrok, če so občine kaj radodarne tudi te nekaj prispevajo, in pa zavarovalnice...

Se pravi, če ne štejemo enkratne pomoči, moramo na mesec preživeti z 200 oziroma 250 € user posted image


(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Nosečnost med študijem
6.12.2008 19:31:52   
khurde
No, da se še jaz pofočkam tukaj: 3. letnik, FDV, rok januarja.

Kathy, jaz sem tudi padla v bolonca, pa lahko tud kakšno stvar prej naredim - odvisno od predavatelja. Ker imam rok ravno med izpitnim obdobjem, sem se s parimi zmenila, da lahko kak izpit ali kolokvij pišem prej, na začetku januarja ali konec decembra. Vpisali mi bojo pa pač kasneje, ko je reden rok in ko bom opravila še ostale obveznosti, npr. če mi bo še kakšna seminarska falila.

(odgovor članu HM84)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Nosečnost med študijem
6.12.2008 19:46:51   
_kathy_
IZVIRNO SPOROČILO: khurde

No, da se še jaz pofočkam tukaj: 3. letnik, FDV, rok januarja.

Kathy, jaz sem tudi padla v bolonca, pa lahko tud kakšno stvar prej naredim - odvisno od predavatelja. Ker imam rok ravno med izpitnim obdobjem, sem se s parimi zmenila, da lahko kak izpit ali kolokvij pišem prej, na začetku januarja ali konec decembra. Vpisali mi bojo pa pač kasneje, ko je reden rok in ko bom opravila še ostale obveznosti, npr. če mi bo še kakšna seminarska falila.


aha to je fajn... sam jst sm pa zdj 1.letnik bolonca in mormo met kao predavanja do konca, šele nato pa izpiti. Ker se nam še predavanja, vaje ... ne končajo prej pri nobenem predmetuuser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Nosečnost med študijem
6.12.2008 19:53:58   
khurde
ja, sej pri meni se tudi predavanja pa vaje končajo šele 21. 1. ali 22. 1., tam nekje. in šele potem so izpiti in drugi kolokviji. samo s parimi predavatelji sem se lahko zmenila, da bom pisala prej, prvi teden januarja ali zadnji teden decembra. vsaj pri meni ni toliko odvisno od tega, po katerem sistemu delam faks, a po boloncu a po starem, ampak je odvisno od tega, koliko se je kak predavatelj pripravljen prilagodit. ker te izpite in kolokvije ne bom pisala v rednih rokih, ampak na govorilnih urah, tako, individualno.

a si se že kaj probala dogovarjati za izpite? kdaj imaš pa rok?

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Nosečnost med študijem
6.12.2008 21:14:45   
_kathy_
IZVIRNO SPOROČILO: khurde

ja, sej pri meni se tudi predavanja pa vaje končajo šele 21. 1. ali 22. 1., tam nekje. in šele potem so izpiti in drugi kolokviji. samo s parimi predavatelji sem se lahko zmenila, da bom pisala prej, prvi teden januarja ali zadnji teden decembra. vsaj pri meni ni toliko odvisno od tega, po katerem sistemu delam faks, a po boloncu a po starem, ampak je odvisno od tega, koliko se je kak predavatelj pripravljen prilagodit. ker te izpite in kolokvije ne bom pisala v rednih rokih, ampak na govorilnih urah, tako, individualno.

a si se že kaj probala dogovarjati za izpite? kdaj imaš pa rok?


jaja ...sam ti si višji letnik ne? Am ja pri treh predmetih sem se zmenila, da bom tudi pisala individualno po porodu, ko bom sama hotela. Se bom pa za 2 predmeta še probala zmenit. Drugače pa jst morm delat po bolonjcu, pa po koncu predavanj itd. Prej kao ne morm, kr še ne zaključimo s snovjo.

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Nosečnost med študijem
6.12.2008 21:15:11   
_kathy_
aja, rok mam pa 18. 1. 

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?