|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nosečnost med študijem
6.12.2008 21:16:13   
kalanteja
se opravičujem, ker takole vdiram, ampak a veste kaj o tem, kakšni dodatki mi pripadajo, če sem izredna študentka, imam pa status študenta pač nisem prijavljena na zavodu, preden rodim

se enačim z rednimi študentkami in mi popolnoma nič ne pripada, čeprav si študij sama plačujem?'??


_____________________________

Julija, 9.6.2009

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Nosečnost med študijem
6.12.2008 22:25:21   
T.A.T
Kalanteja...niti ne moreš bit prijavljena na zavodu!!Mislim da je to od lani naprej, da ni važno al si redn al izredn več ne moreš bit na zavodu in na socialni...ne vem kaj to pomeni za bodočo mamico...tudi odvisno al si poročena al samohranilka...
Poglej par mojih postov nazaj in boš videla povezave katere sem dala...pripada ti starševski dodatek, otroški,...
marsikaj...

(odgovor članu kalanteja)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Nosečnost med študijem
10.12.2008 8:54:23   
Anonimen
zivjo! js sem absolventka, pa razmisljam da bi se potrudla pa nardila vse izpite pa diplomo preden pride bebica. pa me najprej zanima, ce je se kaksna taka na tem forumu? no zanima me pa tudi ce imate kaksne izkusnje s tem, kaj se mi bolj splaca? pocakat in rodit, al cimprej vse narest.

(odgovor članu T.A.T)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Nosečnost med študijem
10.12.2008 18:14:24   
HM84
Jaz imam plan čimveč do poroda nardit, a ni logično? Naj zdej čakam pa v luft gledam, pol itak ne bo tolk časa za učit, oz. predvidevam, da se mi itak ne bo dalo...

Čim več, čim prej, pol pa sam diplomca pa bo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Nosečnost med študijem
10.12.2008 19:02:29   
detelja
Anonimen itak je najboljše, da čimprej vse narediš pa si potem pripravljena na iskanje službe...jaz pa sem kot študentka začela delat pa kao, da naredim do konca statusa vse izpite pa diplomo potem pa sem delala in delala in izpiti so stali...potem je bila prilika sem začela redno delat pri isti firmi in tako  so izpiti še bolj stali in čakali...in sedaj sem noseča...in sedaj me čakajo 4 izpiti 2 sem.nalogi in diploma...sicer sem imela namen iti delat sept. izpite pa sem začela krvavet pa ful mi je bilo slabo tako, da je odpadlo..sedaj pa mal poslušam od dragega..neke ekstra motivacije pa tudi nimamuser posted image user posted image

_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

(odgovor članu HM84)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Nosečnost med študijem
10.12.2008 21:32:57   
Ploha
jst mam tolk izpitov še za narest, da mi do poroda ne bo uspelo vseh narest, se pa trudim da jih čim več,...se tudi s prfoksi menim za izredne izpitne roke pa je,...pa za sproti za 3 letnik delam,....ostalo bo po porodu, bo moglo bit,...imam "sitnega" fanta (hvala bogu)user posted image

(odgovor članu detelja)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Nosečnost med študijem
16.12.2008 18:41:11   
_kathy_
Zanima me, kako je s štipendijo? A jo dobim, ker se redno šolam in ker bom rodila (jo urejam po porodu)? Se tu upoštevajo prihodki mojih staršev, če sem doma prijevljena ali pri fantu? Če do sedaj štipendije nisem dobivala (dovolj dober prihodek staršev), jo bom po porodu zagotovo dobila?
kako je pa glede socialne pomoči? Jo dobim? Moram prej urediti preživnino s strani stršev? Kaj preživnino sami določimo, ali sodišče?
Naj mi prosim ena razloži, po domače, da bom razumela. Bolj ko sprašujem, manj razumem, ker je vse tko strokovno napisano.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu T.A.T)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Nosečnost med študijem
16.12.2008 20:21:24   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

Zanima me, kako je s štipendijo? A jo dobim, ker se redno šolam in ker bom rodila (jo urejam po porodu)? Se tu upoštevajo prihodki mojih staršev, če sem doma prijevljena ali pri fantu? Če do sedaj štipendije nisem dobivala (dovolj dober prihodek staršev), jo bom po porodu zagotovo dobila?
kako je pa glede socialne pomoči? Jo dobim? Moram prej urediti preživnino s strani stršev? Kaj preživnino sami določimo, ali sodišče?
Naj mi prosim ena razloži, po domače, da bom razumela. Bolj ko sprašujem, manj razumem, ker je vse tko strokovno napisano.user posted image user posted image user posted image user posted image



Ne glede na to kje si prijavljena se upoštevajo tvoji in fantovi dohodki (razen če boš kot mati samohranilka, potem se upošteva samo tvoj dohodek). Za štipendijo ne rabiš met urejene preživnine s strani staršev. Dobila jo boš če s partnerjem ne presegata cenzusa, kar pa je pri eni plači kar težko presežt, razen če je dobra plača.
Socialno pomoč lahko dobiš vendar če boš igrala samohranilko se bo seveda tu štela preživnina za otroka od partnerja, zraven pa ti bosta mogla še tvoja starša dajat neko preživnino zate. Tako da jo boš težko dobila. Če je partner študent in ne boš kot samohranilka pa morajo starši tudi njemu nakazovat preživnino (in zate in zanj mora bit urejen in overjen pri notarju, al pa prek sodiša, to nisem ziher).  In pri dveh preživninah je spet težko kej dobituser posted image
Niti nisem ziher za štipendijo če jo lohk dobiš če maš starševski dodatek, to se pozanimi, baje se ne da večuser posted image  Jst sem malo več kot leto nazaj mela oboje, zdej se pa menda ne da met več... Ampak to se je samo tuki pisal, neke pravne podlage jst zaenkrat še vedno nisem našla kljub temu da sem iskala.
Aja, preživnino določite sami s starši, ni tko da bi sodišče določil kok mora bit (vsaj po mojih podatkih ne).
A nisi ti tista ki je pisala da študentske porodniške (starševski dodatek) ni več? A sva se sam narobe razumeli a so te na CSD-ju nategnil, ker starševski dodatek za ziher je...

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Nosečnost med študijem
16.12.2008 21:03:12   
_kathy_
ja starševski dodatek je. Sam men ni zdej jasno ... če sem doma prijavljena, torej sem mati samohranilka, se za štipendijo gleda staršev? Če sma pa na svojem bivališču pa plača fanta?
A pri socialni, če sma skupaj prijavljena, se pa gleda preživnina fanta in stršev?

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Nosečnost med študijem
16.12.2008 21:58:04   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

ja starševski dodatek je. Sam men ni zdej jasno ... če sem doma prijavljena, torej sem mati samohranilka, se za štipendijo gleda staršev? Če sma pa na svojem bivališču pa plača fanta?
A pri socialni, če sma skupaj prijavljena, se pa gleda preživnina fanta in stršev?



Če si doma prijavljena nisi nujno mai samohranilka. Če to hočeš bit morta s fantom uredit preživnino za otroka. Če maš preživnino (potem verjetno ne boš pri fantu prijavljena) se gleda izključno tvoj dohodek in preživnina od tvojga fanta. Tvojih staršev pri štipendiji ni, tudi če si pri njih prijavljena. Če sta na skupnem bivališču pa se seveda gleda dohodek tvojga fanta, če spet nimaš urejene preživnine (vendar bi te v tem primeru pomoje šli mal preverjat, preživnino, pa skupaj živita, je mal čudn ne). Torej si lohk ti prijavljena v Ameriki, pa če s fantom nimata urejene preživnine se gleda fantov dohodek, če mata pa samo tvoj dohodek.
Na socialni pa se ti šteje, če s fantom nimata urejene preživnine, torej nisi samohranilka, njegov dohodek in preživnina ki bi ti jo dajala starša. Če je on isto študent in torej nima dohodka pa se šteje še preživnina ki jo morajo njegovi starši njemu dajat. Skratka, socialno boš zelo težko dobilauser posted image  Če pa mata urejeno preživnino, torej si ti samohranilka, pa se gleda preživnina za tvojga otroka in preživnina ki jo starši dajejo zate. Pa SEVEDA, DOKLER MAŠ STARŠEVSKI DODATEK ŠE TA, AJA, PA SEVEDA ŠTIPENDIJA ČE JO MAŠ... (ups črke) Skratka, vse se šteje.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Nosečnost med študijem
16.12.2008 22:19:49   
frutolina
Kot dohodek se ne upoštevajo namenski dohodki, ki so določeni z zakonom, kot so štipendije, otroški dodatki... Tak da ti pri socialni pomoči odštejejo tvojo preživnino (če si mlajša od 26 let in se šolaš - so ti jo starši dolžni plačevati) in starševski dodatek ( nekih 190 €). Otrokova preživnina je že v osnovi odšteta.
Namreč ti z otrokom, ki ima preživnino višjo od nekih 66 € , bi bila upravičena do nekih 280 € soc. pomoči. Potem pa ti odštejejo tvojo preživnino in star. dodatek. Štipendija se kot rečeno tu ne upošteva!
Ampak to velja samo če si z otrokom sama...drugače se upoštevajo zraven še partnerjevi dohodki in potem je sigurno ne dobiš.


Ah ja, če ne presegaš tiste cifre, si upravičena tudi do štipendije. če si sama z otrokom se upoštevajo tvoji dohodki, če si z partnerjem pa še njegovi - pri izračunu.

Starševski dodatek sigurno dobiš ker pripada vsaki študentki... Je ena enkrat napisala nekje, da so ji rekli da mora izbirat med starševskim dodatkom in štipendijo. Pa to sploh ni res. Do štipendije si upravičena ker se šolaš, do starševskega dodatka pa ker imaš otroka.

Na kratko: starševski dodatek sigurno dobiš, ostalo pa odvisno od dohodkov.

Pa sem spet zabluzla user posted image

Drugače pa ti tu znajo povedat: http://www.svetovalnica.com/klepetalnica/viewtopic.php?t=5388

< Sporočilo je popravil frutolina -- 16.12.2008 22:29:10 >

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Nosečnost med študijem
16.12.2008 22:30:41   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: frutolina


Starševski dodatek sigurno dobiš ker pripada vsaki študentki... Je ena enkrat napisala nekje, da so ji rekli da mora izbirat med starševskim dodatkom in štipendijo. Pa to sploh ni res. Do štipendije si upravičena ker se šolaš, do starševskega dodatka pa ker imaš otroka.

Na kratko: starševski dodatek sigurno dobiš, ostalo pa odvisno od dohodkov.

Pa sem spet zabluzla user posted image



Frutolina, si ziher glede štipendije in starševskega?
Me res zanima ker sem jst tud od ene prebrala da maš kao lohk al štipendijo al pa starševsega... Ko pa sem šla brat mal na CSD-ju in zakone pa to ni nikjer napisan. Tko da zdej ne vem.
Ni pa nujno da ti starševski pripada. Če maš kako penzijo po starših pa ti menda ne pripada oziroma se odločaš med enim in drugim. Baje, ne vem, to sem pa res samo prebrala in ker pri nas to hvalabogu ni aktualen se niti nisem šla pozanimat.


_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Nosečnost med študijem
16.12.2008 22:42:33   
_kathy_
Aha, torej, če sem prav razumela. Sem mati samohranilka (s partnerjem imava urejeno preživnino). Mi pripada starševski dodatek, otroški dodatek (gledajo samo moje dohodke, ki pa jih seveda nimam) ter štipendija (gledajo spet samo moje  dohodke, ki jih tudi nimam (ne starševskih plač!?)) Torej, tudi če imajo starši ok plčo, mi prirada štipendija, ker jst nimam prihodkov, gledajo pa samo moje prihodke.ane?

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Nosečnost med študijem
16.12.2008 22:45:57   
frutolina
Ja to glede pokojnine je res - potem izbiraš.
Za štipendijo in starševski dodatek sem pa 100%. ker sem se enkrat razkurilauser posted image ko je ena napisala da so ji rekli da mora izbirat in sem ji rekla da naj drugo socialno delavko pokliče.In je res... in ta ji je povedla da ji pripada oboje in da to, da mora izbirat, ni res! 
Je pa res da je zakon o štipendiranju določene zadeve spremenil: zdaj se recimo ne upoštevajo več "posebna stanja"(recimo enostarševske družine: prej se je delilo z 2.75 , zdaj pa z 2), poleg tega pa ti kot dohodek pri izračunu upoštevajo tudi otroški in starševski dodatek.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Nosečnost med študijem
16.12.2008 22:56:31   
_kathy_
Jst sm bla tud čisto paf, ker mi je včeri na moji socialni rekla, da mi štipendija ne pripada in da ne vpliva to, da sem rodila. Je rekla, da vlogo lahko že dam sedaj noter (pred porodom), ampak moram navest plače staršev. In sem bla čist adijo, ker koliko sem prej po informacijah zvedela, študentki, ki se redno šola, če postane roditelj v času šolanja, pripada štipendija  (po porodu - rabiš rojstni list) in tu se gledajo samo moji(!!!) prihodki (ki jih pa seveda ni).

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Nosečnost med študijem
16.12.2008 23:09:40   
frutolina
user posted image user posted image user posted image user posted image
lahko daš vlogo za štipendijo že zdaj..pa jo boš odvisno,glede na dohodke staršev, dobila ali pa ne. Ko pa se rodi otrok, pa postaneš samostojna družina in potem daš noter nove podatke. In potem se ti lahko poveča štipendija ( če jo že prej odobrijo) al pa jo dobiš.
Daj pa socialni delavki tole za prebrat:

19. člen
(družinski člani)
(1) Za družinske člane se po tem zakonu štejejo vlagatelj zahteve za štipendijo in osebe, ki so z njim v razmerju:
- očeta, matere ali zakonca oziroma osebe, s katero oče ali mati živi v življenjski skupnosti, ki je po zakonu, ki ureja zakonsko zvezo in družinska razmerja, v pravnih posledicah izenačena z zakonsko zvezo,
- osebe, s katero oseba iz prejšnje alinee živi v registrirani istospolni partnerski skupnosti,
- otroka in pastorka, ki so jih osebe iz prve ali druge alinee dolžne preživljati po zakonu.
(2) Če je vlagatelj sklenil zakonsko zvezo ali živi v skupnosti iz prve ali druge alinee prejšnjega odstavka ali postane roditelj ter skrbi za otroka, se kot družinski člani upoštevajo:
- zakonec oziroma oseba, s katero vlagatelj živi v življenjski skupnosti, ki je po zakonu, ki ureja zakonsko zvezo in družinska razmerja, v pravnih posledicah izenačena z zakonsko zvezo,
- oseba, s katero vlagatelj živi v registrirani istospolni partnerski skupnosti,
- otroci in pastorki, ki so jih vlagatelj ali oseba iz prve ali druge alinee dolžni preživljati po zakonu.

Staršev torej več ni!

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200759&stevilka=3157

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Nosečnost med študijem
16.12.2008 23:40:01   
_kathy_
OOOO hvala hvala hvala! Ste me pomirile. Uf, da usaj to dobim;). Oni "babi" na CSD bom pa jutri vrat zavila!!!
Kaj med moje dohodke se ne šteje preživnina otroka, ki jo bo dobil od očeta, ane?

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Nosečnost med študijem
17.12.2008 9:54:33   
_kathy_
No, mene zanima ...jst letos ponavljam, redno. Mi tudi pripada štipendija, ane?

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Nosečnost med študijem
17.12.2008 22:02:29   
frutolina
za preživnino ti zdaj ne bi vedla točno povedat...načeloma se gledajo dohodki prejšnjega leta...v določenih primerih pa se lahko baje celo letošnji...tak da, za to ne bi dala roke v ogenj.

Hm, prvič redno ponavljaš. Kaj lani si za ta isti letnik imela štipendijo? Ker če si, ti sedaj ne pripada (razen če si vmes rodila ali imela kateri drug opravičljiv razlog zakaj ponavljaš). Je tako da za en letnik samo 1krat dobiš štipendijo user posted image  (razen v teh izjemnih primerih no).

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Nosečnost med študijem
17.12.2008 22:27:41   
_kathy_
IZVIRNO SPOROČILO: frutolina

za preživnino ti zdaj ne bi vedla točno povedat...načeloma se gledajo dohodki prejšnjega leta...v določenih primerih pa se lahko baje celo letošnji...tak da, za to ne bi dala roke v ogenj.

Hm, prvič redno ponavljaš. Kaj lani si za ta isti letnik imela štipendijo? Ker če si, ti sedaj ne pripada (razen če si vmes rodila ali imela kateri drug opravičljiv razlog zakaj ponavljaš). Je tako da za en letnik samo 1krat dobiš štipendijo user posted image  (razen v teh izjemnih primerih no).


ja letos prvič ponavljam. Ne lani nisem imela štipendije. Am kako je pa kaj glede vrtca? Nekje sem brala, da če prejemaš socialno ga imaš zastonj. Kaj pa če socialne ne prejemaš - torej me, matere študentke?

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Nosečnost med študijem
18.12.2008 9:09:29   
frutolina
Če za ta letnik še nisi prejemala štipendije, jo lahko dobiš  user posted image
Kar se vrtca tiče pa .... ja če boš sama z otrokom boš itak dala vlogo za socialno pomoč ( poleg vloge za starševski dodatek, štipendije in vloge za otroški dodatek). Če pa živite skupaj pa se bo pri vlogi za vrtec upošteval še dohodek partnerja.

Na tem linku je zelo veliko uporabnih info ( glede upoštevanja članov, dohodkov..): http://www.svetovalnica.com/klepetalnica/viewtopic.php?t=4843
Pa na tem forumu ( z linka) ti lahko dajo tudi veliko informacij - imajo prav poseben forum za študentske družine, štipendije, druge prejemke. Povezani so z CSD Šiška, tak  da so njihove informacije precej točne. user posted image

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Nosečnost med študijem
18.12.2008 9:51:50   
_kathy_
Ja men je tudi ravno danes kolegica rekla, da mi socialna pripada, tudi če meni na moji socialni rečejo, da mi ne. Naj sam vlogo dvignem oz. si jo z neta sprintam in da tam izpolnim samo znesek štipendije, otroških ter starševskega dodatka. Baje mi pripada razlika od tega skupnega zneska do minimalne plače in tudi s strani svojih staršev mi ni treba urejati preživnino, rečem naj samo, da mi starši ne pomagajo z denarjem, ampak me preživljajo, saj sem še študentka.

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Nosečnost med študijem
18.12.2008 22:24:53   
frutolina
Po porodu daš vlogo za štipendijo, otroški dodatek  - že pred tem pa za starševski dodatek ( pa tudi za tisti zavitek za novorojence - ko so trije paketi al pa denar). Hkrati daj po porodu tudi noter za socialno pomoč.  In potem ti bodo od tistega zneska 288 € soc. pomoči odšteli višino starševskega dodatka in preživnino ki jo prejemaš ti od svojih staršev ( če si mlajša od 26 let in se šolaš moraš met to urejeno - edino če se pač drugače na socialni zmeniš.. če se sploh da). Štipendije ti pri socialni ne upoštevajo ker gre za namenski dohodek, prav tako ne upoštevajo otroškega dodatka.
Lahko pa daš za socialno pomoč tudi sedaj, ko si noseča - s tem da moreš s starši uredit preživnino. In potem ti od višine soc. pomoči odštejejo znesek te preživnine ( če pa živiš doma pa še nekih 15%)... nekak tak gre.


Več o tem: http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/denarnePomoci.asp

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Nosečnost med študijem
2.1.2009 16:22:08   
Greenie
No, da se vam še jaz pridružim. Sem absolventka FDV, doma iz okolice LJ. Čakata me še en izpit in diploma, maja pa pričakujem user posted image (pdp =11.5.).

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Nosečnost med študijem
2.1.2009 19:54:37   
Ploha
a imaš namen narest to dvoje do poroda???

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?