|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nosečnost med študijem
13.11.2008 13:50:31   
Anonimen
Mene pa zanima, če je tu gor tudi kakšna user posted image -študentka, ki študira v Ljubljani (ali pa tudi drugje :)
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nosečnost med študijem
13.11.2008 14:10:52   
zoja10
heh...študentka vsaka druga user posted image  user posted image
Jst tudi, hvala bogu se mi ni treba z bolniškimi ukvarjat...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nosečnost med študijem
13.11.2008 14:22:14   
Prvosonce
Študentk je veliko - tudi jaz. Sem pa drugače absolventka in nisem več v lj. ampak v ce. Drugače pa študiram oz. sem študirala v lj. Ali te kaj posebnega zanima?

(odgovor članu zoja10)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nosečnost med študijem
13.11.2008 16:47:44   
*Junona*
Še ena študentkauser posted image

Me pa zanima, kako in kaj? Prejemki in to.


Hvalauser posted image


_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu Prvosonce)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nosečnost med študijem
13.11.2008 17:28:00   
Ploha
tud jaz sem študentka v lj. Na kateri fax pa hodiš????

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nosečnost med študijem
13.11.2008 18:00:09   
Prvosonce
Prejemaš štipendijo - če jo do sedaj nisi, lahko daš vlogo po rojstvu otroka, ker se ti bodo spremenili pogoji. Dobivala boš starševsko nadomestilo, otroški dodatek. Poglej tudi, če tvoja občina daje enkratno pomoč ob rojstvu. Aja pa še paket oz. denar CSD - ja.

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nosečnost med študijem
13.11.2008 18:30:44   
BarbaraGS
tukaj se ena studentka v LJ. Mislim, da nas je na forumu kar dosti

(odgovor članu Prvosonce)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nosečnost med študijem
13.11.2008 19:09:52   
_kathy_
heeej.ja tud jst sm nosečka in študentka, u mb...trenutno sm pa u ce.user posted image

(odgovor članu BarbaraGS)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nosečnost med študijem
13.11.2008 19:17:15   
brkn83
tudi jaz sem nosečka in študentka v mb.

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nosečnost med študijem
13.11.2008 19:35:58   
Anonimen
Jaz sem tudi user posted image in študentka oz. absolventka v LJ ... kot štuentke smo upravičene do starševskega dodatka (188 €/mesec in to 1 leto od rojstva dalje), otroškega dodatka po rojstvu, enkratne pomoči ob rojstvu v obliki paketa ali denarja, štipendije, če je do sedaj še nisi imela, in pa če živiš v radodarni občini, se dobi tudi nek denarni prispevek od njih.

(odgovor članu brkn83)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nosečnost med študijem
13.11.2008 20:41:50   
_kathy_
heeej!na ker fax pa hodiš?user posted image

(odgovor članu brkn83)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nosečnost med študijem
14.11.2008 7:30:16   
metimenka
Oj! Tudi jaz sem user posted image in študentka v Ljubljani. Hodim na FF, kaj pa ve?

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nosečnost med študijem
14.11.2008 8:13:18   
lananai
Kako pa s tatiji študenti? Imajo tudi kake ugodnosti, kak starševski dodatek? Moj je namreč še študent, jst sem pa zaposlena.

(odgovor članu metimenka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nosečnost med študijem
14.11.2008 10:44:31   
moyca
heej!
tudi jaz sem študentkauser posted image
včeraj sem mela pdp pa ni danes še nič...
iz katerih faxov pa ste?

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nosečnost med študijem
14.11.2008 11:33:23   
princ_princeska
ola tudi jasuser posted image absolventka v mb, sam nisem iz mb


(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nosečnost med študijem
14.11.2008 12:03:54   
ansajika
še ena študentkauser posted image user posted image user posted image   študiram v mb user posted image user posted image user posted image  še malo, pa bo pokukal na svet naš user posted image  komaj čakam...drugač pa se še 1 mesec pred rokom 13.12.2008 pridno učiva user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu princ_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nosečnost med študijem
14.11.2008 16:41:21   
_kathy_
ste vse absolventke, al je katera, ki še ni?
jst hodim na FF u MBuser posted image

(odgovor članu ansajika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nosečnost med študijem
14.11.2008 19:40:28   
*Junona*
Js tudi študiram na FF v Mb. Sem v 4. letniku. Še 9 izpitov.


_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nosečnost med študijem
14.11.2008 19:48:25   
mišk
Jst študiram na FG Maribor. Sem absolventka z še dvema neopravljenima izpitoma.

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nosečnost med študijem
14.11.2008 20:20:55   
Ploha
jaz sem študentka biotehniške fakultete, 3 letnik(zadnji) in še kar nekaj izpitov!!!

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nosečnost med študijem
14.11.2008 21:22:48   
_kathy_
hej jaz pa 2. letnik...seveda s še veliiiikooo izpitovuser posted image

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nosečnost med študijem
15.11.2008 10:13:08   
Anonimen
Jst tudi BF user posted image s še ene 6 izpitov,ploha a si ti moja sošolka ;)...


(odgovor članu _kathy_)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nosečnost med študijem
15.11.2008 10:25:23   
*Mateja
Tud jest sm študentka :)
Študiram pa na FF v Lj. in sem sedaj 4 letnik. Trenutno sem na počivanju, tk da na faks ne morem hodit, itak pa že odštevam dneve do rojstva najine štručke :)



_____________________________

25.11.2008 se nama je pridružil Žan velik 49cm, težek pa 2660g.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nosečnost med študijem
15.11.2008 10:27:15   
barboom
Še ena študentka tu...
Ampak nas je res dosti!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nosečnost med študijem
15.11.2008 10:32:40   
T.A.T
No pa de se pridruži še ena študentka iz Mbuser posted image
2 letnik FVV...
pa da vam malo pomagam:

Na Centru za socialno delo v kraju tvojega stalnega prebivališča lahko uveljavljaš naslednje pravice:

- Pripada ti pomoč ob rojstvu otroka, ki je lahko v obliki enkratnega denarnega prejemka, namenjenega nakupu opreme za dojenčka, ali pa v obliki paketa.
Pomoč lahko uveljavljaš takoj, ko prejmeš potrdilo ginekologa o predvidenemu datumu poroda. Zraven tega potrdila, moraš priložiti še fotokopije osebnega dokumenta, davčne številke, EMŠO in bančne kartice. Časa imaš najkasneje do 60 dni po rojstvu otroka.

- Starševski dodatek je denarna pomoč staršem, kadar po rojstvu otroka le-ti niso upravičeni do starševskega nadomestila (povedano preprosto: zaposleni starši imajo porodniški dopust in prejemajo porodniško nadomestilo plače; nezaposleni, torej tudi študenti, so upravičeni do starševskega dodatka). Vlogo za pomoč ob rojstvu otroka in starševski dodatek navadno urediš istočasno, s tem, da  moraš pri vlogi za starševski dodatek na center dostaviti še otrokov rojstni list, ko ga prejmeš, vse ostale priloge sovpadajo s tistimi, ki jih potrebuješ za pridobitev pomoči ob rojstvu otroka. Kljub temu povprašaj na centru ali je potrebno ta dokazila prinesti znova.


- Otroški dodatek, za katerega moraš prav na csd poslati oziroma prinesti izpolnjen obrazec za otroški dodatek, ki ga kupiš v papirnici oziroma najdeš na spletu: http://www.csd-lj-siska.si/pdf/otroski_dodatek2007.pdf
Prav tako je pomembno, da to urediš čimprej po rojstvu otroka in sicer najkasneje v roku 90- ih dni, saj boš le tako prejemala otroški dodatek od otrokovega rojstva naprej. Vsako leto moraš vložiti novo vlogo, in sicer v mesecu, v katerem se izteče pravica do otroškega dodatka. Če imaš partnerja s katerim bosta živela oziroma že živita v izvenzakonski ali zakonski skupnosti, se pri določitvi višine upoštevajo vsi vajini dohodki, tudi delo preko študentskega servisa.

Če do sedaj nisi prejemala republiške štipendije, lahko po 36. členu Pravilnika o štipendiranju (http://www.ess.gov.si/slo/Dejavnost/Stipendije/ZOIS/pravilnik2003.htm#41.__%E8len) zaprosiš za štipendijo v izrednem roku in sicer najkasneje v roku 30-ih dni po rojstvu. Pri vlogi za štipendijo bodo upoštevani dohodki tvoje "nove družine", tebe in tvojega partnerja. V primeru, da boš postala mamica v naslednjem študijskem letu, bo zate veljal že novi Zakon o štipendiranju, ki narekuje nekaj sprememb na področju štipendiranja.
 Zaprosiš lahko tudi za denarno socialno pomoč. Do nje so upravičene osebe, ki zase in za svoje družinske člane ne morejo zagotoviti sredstev v višini minimalnega dohodka iz razlogov, na katere ne morejo vplivati. Med takšne razloge spada tudi materinstvo v času rednega študija.
Vendar te moram opozoriti, da so te v primeru rednega študija starši dolžni preživljati do tvojega 26. leta, tudi v primeru, da živiš v izvenzakonski ali zakonski skupnosti in te partner ni sposoben preživljati sam (je tudi sam študent). V primeru, da je partner zaposlen, te je dolžan preživljati on in bi se pri vlogi za denarno socialno pomoč upoštevali tudi njegovi dohodki ter po vsej verjetnosti do denarne socialne pomoči ne bi bili upravičeni.
Torej, za to, da bi bila upravičena do denarne socialne pomoči, ti ni treba prekiniti s študijem in se prijaviti na Zavod za zaposlovanje.

Nekatere občine podeljujejo tudi enkratno denarno pomoč ob rojstvu otroka. Predlagam ti, da se pozanimaš o tem na občini, kjer imaš stalno prebivališče.

Več infromacij o družinskih prejemkih lahko najdeš na spletni strani CSD Šiška: http://www.csd-lj-siska.si/splosno/index.asp

Še več o pravicah študentskih družin si lahko prebereš na tej strani: http://www.svetovalnica.com/index.php?option=com_content&task=view&id=32&Itemid=111

Morda ti bo prišla prav tudi informacija o Denarni pomoči Fundacije Študentski tolar:http://www.studentski-tolar.si/. Spremljaj, kdaj bo izšel naslednji razpis in pošlji vlogo.

(odgovor članu barboom)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?