|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 11:48:34   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Hvala Bogu imam dva fanta , če bi pa imela hčerko, ji tega ne bi dovolila gledat.


Tega pa ne razumem čisto dobro...A fantoma pa potem to pustiš gledat?

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 12:16:01   
CatJa
Verjetno je s tem mislila, da fantov take bedarije običajno ne zanimajo.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 13:10:57   
Leela
Te telenovele so eno hudičevo sranje.

Sem gledala esmeraldo, potem čez kakšno leto me je soseda "navadla" gledat eno cafe cafetalero in ko je bil tamal še novorojenček in je bila zunaj zima sem gledala eno debeluško. Pa saj ta ameriška grda račka izhaja iz ene španske telenovele samo je na srečo samo enkrat na teden (za tiste, ki gledajo). Vse grejo pa tako, da so najprej ene grdule, ki postanejo ultra lepe in pametne in vedno nesrečno zaljubljene.

Uglavnem zadeva te zasvoji in jo moraš gledati vsak dan in zraven jo mora gledati še otrok, če hoče ali noče.

Enkrat je bilo na mali vragci na BBCju, da je mama imela s sinčkom (4-leta) večerni ritual, da sta gledala limonado. In na koncu se je izkazalo, da je to ritual od mame, revež pa je moral gledat.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 13:12:47   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Hvala Bogu imam dva fanta , če bi pa imela hčerko, ji tega ne bi dovolila gledat.


Tega pa ne razumem čisto dobro...A fantoma pa potem to pustiš gledat?


A tudi fantje to gledajo?!

Nisem vedla.user posted image  če ju bo kaj primlo, itak, da jim ne bom pustila.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 13:13:21   
blaža
CatJa, točno tako!

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 13:16:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Hvala Bogu imam dva fanta , če bi pa imela hčerko, ji tega ne bi dovolila gledat.


Tega pa ne razumem čisto dobro...A fantoma pa potem to pustiš gledat?


A tudi fantje to gledajo?!

Nisem vedla.user posted image  če ju bo kaj primlo, itak, da jim ne bom pustila.


Pomoje je pa fajn da fantom pustite to gledat. Bodo imeli pozitivne vzornike. Bodo zrasli v pogumne, poštene, romantične, mišičaste, bogate....josearmandote.

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 13:20:10   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Pomoje je pa fajn da fantom pustite to gledat. Bodo imeli pozitivne vzornike. Bodo zrasli v pogumne, poštene, romantične, mišičaste, bogate....josearmandote.



Pajade, pa vsi so eni mamini sinkoti, ki se ne upajo poročit z ubogimi Pepelkami.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 13:21:34   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ne vem zakaj se tako zgražate nad gledanjem telenovel......a je kaj drugače, če eno in pol letni otrok na dan nekaj minut gleda telenovelo, dnevnik, slovensko nadaljevanko ali pa kakšen film na pop tv.....




nič od tega ni primerno.

Telenovela zato, ker otrok še ne razume poante in ker v osnovi telenovele poneumljajo
Dnevnik zato, ker naj otrok do 7. leta (čeprav bi rekla kar do 10. leta) ne bi bil izpostavljen informativnim oddajam
slovenska nadaljevanka pa tako, kot španske nadaljevanke.... ne razume poante, pa še večina jih poneumlja.....

za razliko od risank, ki ne boš verjela, je edina "primerna" stvar za gledat (čeprav leto in pol star otrok tudi brez risank preživi). Zakaj? Ker imajo vse te risanke za male neko poanto. kar poglej bombažke, ki imajo full lepe primerke in zgodbice....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 13:22:13   
blaža
Pomoje je pa fajn da fantom pustite to gledat. Bodo imeli pozitivne vzornike. Bodo zrasli v pogumne, poštene, romantične, mišičaste, bogate....josearmandote.




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 13:26:52   
Freycha
ampak roko na srce.... tale rebelde je ob popoldanski uri, ne? Kaj pa vem, ko pridem iz službe domov, je ravno tisto pravi čas, da se igram z otrokom, ne pa, da bi visela pred tv-jem in gledala poneumlanje ljudi...

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 13:38:34   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: picola1


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ne vem zakaj se tako zgražate nad gledanjem telenovel......a je kaj drugače, če eno in pol letni otrok na dan nekaj minut gleda telenovelo, dnevnik, slovensko nadaljevanko ali pa kakšen film na pop tv.....




Lahko je razlika, lahko pa ni...Odvisno od vsebine vsega naštetega...Pokaži mi eno mehiško nadaljevanko, v kateri ni nasilja (predvsem psihičnega), speltk, raznih maščevanj in takšnega...Jih ni. Dnevnik je ponavad tut eno samo negativno sr...Slovenske nadaljevanke ponavadi tudi, sam predvidevajmo (tolk, za boljši občutek), da tistih par minut, ko otrok gleda (al pa pol ure), ujamemo glih en pameten del. Film na pop tv pa kokr kater...Zna bit kakšen, ki je prav super...

Zame res ni vseeno...Otrok pri letu in pol (kaj šele kaj kasneje) razume že marsikaj-razume že kar veliko besed (če govorimo o slovenski nadaljevanki), predvsem pa razume ton in mimiko obraza...Razume, da se ne dogaja nekaj čudovitega in lepega, če kričijo vsepovsod okrog na TV-ju pa se zmerjajo...Strokovnjaki so glede tega, koliko so že otroci izpostavljeni nasilju na TV, prav zaskrbljeni...In povdarjajo, da bolj kot smo ljudje prežeti s takšnimi informacijami, manj smo občutljivi na nasilje v resničnem življenju. In če se začne že pri eno in pol letnikih...potem lahko predvidevamo v kakšne odrasle potem ti otroci odrastejo...-popolnoma neobčutljive, ki grejo mirne duše mimo človeka, ki leži na cesti, ki pogledajo stran, ko sosed vsak dan pretepa svojega otroka in ženo...(ok, ne moreš zdej posploševat...samo jaz mislim, da je deloma za takšno ignoranco resnično krivo tudi nasilje na TV-ju)

Plus to, da se tukaj ne gre samo za eno in pol letnike-če to gledajo otroci že pri tej starosti (ker to pač gledajo starši), potem bojo v predšolskem, šolskem in najstniškem obdobju in še naprej v odraslo dobo po vsej verjetnosti gledali kaj podobnega...
Moja sodelavka mi je glih par dni nazaj rekla, da svojim otrokom ne pusti, da gledajo rebelde. Ostala sem popolnoma brez besed. V pozitivnem smislu. In ne vem al je naključje al kaj, ampak vsi njeni otroci so odličnjaki, zelo zreli (ko pripoveduje o njih, se kar ne morem načudit kaj vse počnejo pri njihovih letih), ona ima čudovit zakon, ogromno se pogovarjajo, tudi sama je ful pozitivna in samozavestna oseba...


Starši se sami odločijo, kako bodo vzgajali otroke......in vsak starš bo to storil v dobri veri, da dela dobro za otroka......

A se imam jaz pravico zgražati nad staršem, ki svojemu otroku do 10 leta ne pusti gledati televizije........? Po moje nimam in se ne zgražam........in takemu staršu tudi ne povem, da se pa meni to ne zdi prav......povem le, da pa moja hči pa gleda televizijo vsak dan........in običajno naletim na takšen odziv kot sem ga citirala.......in res mi ni jasno zakaj......

Sama pač samo spoštujem to, da vsaka mama dela tako kot se zdi njej prav, da je dobro za otroka.......ni nekega splošnega pravila kako naj vzgajamo naše otroke.......eni pač delajo bolj po občutku, eni berejo raznorazno strokovno literaturo o tem.......vsak pa zase misli, da dela prav....... in zato so me res presenetile take negativne izjave, ki so letele na avtorico te teme...... 




(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 13:47:27   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ne vem zakaj se tako zgražate nad gledanjem telenovel......a je kaj drugače, če eno in pol letni otrok na dan nekaj minut gleda telenovelo, dnevnik, slovensko nadaljevanko ali pa kakšen film na pop tv.....




nič od tega ni primerno.

Telenovela zato, ker otrok še ne razume poante in ker v osnovi telenovele poneumljajo
Dnevnik zato, ker naj otrok do 7. leta (čeprav bi rekla kar do 10. leta) ne bi bil izpostavljen informativnim oddajam
slovenska nadaljevanka pa tako, kot španske nadaljevanke.... ne razume poante, pa še večina jih poneumlja.....

za razliko od risank, ki ne boš verjela, je edina "primerna" stvar za gledat (čeprav leto in pol star otrok tudi brez risank preživi). Zakaj? Ker imajo vse te risanke za male neko poanto. kar poglej bombažke, ki imajo full lepe primerke in zgodbice....


Hvala na informaciji, zdaj vem kaj je primerno.....user posted image

Brez televizije vsi preživimo, ne samo otroci.......user posted image

Pa punce, saj ne govorimo o tem, da bi otroci cele dneve ždeli pred televizorjem.......user posted image

a zdaj pa naj starši možgane damo čisto na pašo in niti 10 minut dnvenika naj ne bi pogledali, ker se otrok igra in mu pogled tu in tam uide na televizijo......pa vse časopise skrivali, da otrok ne bo izpostavljen nobenim negativnim vplivom, ker sigurno bo imel v puberteti travme, ker je pri dveh letih na televiziji videl Baracka Obamo in slišal govoriti Karla Erjavca, v časopisu pa je videl sliko Helene Blagne.......

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 13:49:57   
Volga
liliana, ko si že tako vztrajna, tole si prebrala ali si preskočila?


IZVIRNO SPOROČILO: alisha_2008

jaz pa mam pac cas z njo gledat mehiske nadaljevanke, pa ce poneumlja al pa ne....koristno zdruzimo z zabavo ....
nisem pa navedla v naslovu

"ali mehiske nadaljevanke poneumljajo otroke"

sem vprasala ce kateri tud reagira na spanski jezik user posted image

ostalo me pa ni zanimal
cist tok
lp




(odgovor članu alisha_2008)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 14:09:34   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

liliana, ko si že tako vztrajna, tole si prebrala ali si preskočila?


IZVIRNO SPOROČILO: alisha_2008

jaz pa mam pac cas z njo gledat mehiske nadaljevanke, pa ce poneumlja al pa ne....koristno zdruzimo z zabavo ....
nisem pa navedla v naslovu

"ali mehiske nadaljevanke poneumljajo otroke"

sem vprasala ce kateri tud reagira na spanski jezik user posted image

ostalo me pa ni zanimal
cist tok
lp






Volga.....kaj si pa mislila z vztrajnostjo.......user posted image

Alishi se pač zdi gledanje telenovel koristno.......zakaj ve samo ona, jaz nisem tu, da bi jo sodila.......

In vprašanje "če kateri otrok reagira na španski jezik" se mi ne zdi čisto nič drugačno kot trditev tipa "da to otroka poneumlja" in "......potem lahko predvidevamo v kakšne odrasle potem ti otroci odrastejo, popolnoma neobčutljive, ki grejo mirne duše mimo človeka, ki leži na cesti, ki pogledajo stran, ko sosed vsak dan pretepa svojega otroka in ženo...potem lahko predvidevamo v kakšne odrasle potem ti otroci odrastejo..."

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 15:13:28   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Starši se sami odločijo, kako bodo vzgajali otroke......in vsak starš bo to storil v dobri veri, da dela dobro za otroka......

A se imam jaz pravico zgražati nad staršem, ki svojemu otroku do 10 leta ne pusti gledati televizije........? Po moje nimam in se ne zgražam........in takemu staršu tudi ne povem, da se pa meni to ne zdi prav......povem le, da pa moja hči pa gleda televizijo vsak dan........in običajno naletim na takšen odziv kot sem ga citirala.......in res mi ni jasno zakaj......

Sama pač samo spoštujem to, da vsaka mama dela tako kot se zdi njej prav, da je dobro za otroka.......ni nekega splošnega pravila kako naj vzgajamo naše otroke.......eni pač delajo bolj po občutku, eni berejo raznorazno strokovno literaturo o tem.......vsak pa zase misli, da dela prav....... in zato so me res presenetile take negativne izjave, ki so letele na avtorico te teme...... 




Se absolutno strinjam s tem...jaz nisem nikjer rekla, da ona mora vzgajat otroke drugače, kot pa jih...Jaz sem samo povedala, da se pač ne strinjam z gledanjem tega...Niti nisem nobene neg. izjave podala kar se tiče avtorice same...Naj jih vzgaja kot hoče, sej so njeni otroci...po drugi strani me pa to malo tangira zato, ker vsak posameznik ustvarja družbo v kateri živimo vsi...sam pravice nekomu rečt, da mora otroke vzgajt tako kot jaz.
Ljudje, naučte se že ločit med osebo in dejanjem...user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 18:20:31   
Anonimen
Sama pač samo spoštujem to, da vsaka mama dela tako kot se zdi njej prav, da je dobro za otroka.......


Res je.
Kar naj jih vase pupe gledajo. Se bolj bom vesela, da se po njih zgledujejo.

Vsaj na bo konkurence pri dobrih fantih :).

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 18:52:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Sama pač samo spoštujem to, da vsaka mama dela tako kot se zdi njej prav, da je dobro za otroka.......


Res je.
Kar naj jih vase pupe gledajo. Se bolj bom vesela, da se po njih zgledujejo.

Vsaj na bo konkurence pri dobrih fantih :).


Kratko in jedrnato user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 19:24:04   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Sama pač samo spoštujem to, da vsaka mama dela tako kot se zdi njej prav, da je dobro za otroka.......


Res je.
Kar naj jih vase pupe gledajo. Se bolj bom vesela, da se po njih zgledujejo.

Vsaj na bo konkurence pri dobrih fantih :).


Torej bi morale biti še vesele, da obstajajo telenovele, da bodo vaše pupe sploh prišle do dobrih fantov.......user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 19:37:52   
picola1
Uh, mič...imaš prav...user posted image user posted image Vidš, vidš...sam perspektivo je treba spremenit...user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 19:44:20   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

Verjetno je s tem mislila, da fantov take bedarije običajno ne zanimajo.


Aja...user posted image user posted image

Kaj pa njih zanima na TV-ju?

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 19:46:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Starši se sami odločijo, kako bodo vzgajali otroke......in vsak starš bo to storil v dobri veri, da dela dobro za otroka......



na žalost, bi se lahko reklo...verjetno bi blo treba vzgojo nekako uzakonituser posted image in strogo štrafat vse kršiteljeuser posted image bi blo veliko več zdravih, normalnih osebkov na tem svetuuser posted image


mi pa tale stavek dobesedno nabije pritisk...ker to je pa najbolj za lase privlečen argument kar jih je možno najdituser posted image starši že vedo bla bla bla...vsaka mama ve bla bla bla...ma klinca mojgauser posted image

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 19:49:43   
Anonimen
Torej bi morale biti še vesele, da obstajajo telenovele, da bodo vaše pupe sploh prišle do dobrih fantov.......


Ja, saj sem vesela...user posted image .

Vsaj ne bodo zapravljale casa z gledanjem TV in lepoticenjem, upam.
In do takih pridejo fantje radi kar sami user posted image .

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 19:55:01   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

In do takih pridejo fantje radi kar sami user posted image .


Pa si prepričana, da si boš želela tako velikega obleganja? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 19:59:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

In do takih pridejo fantje radi kar sami user posted image .


Pa si prepričana, da si boš želela tako velikega obleganja? user posted image


user posted image user posted image

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: mehiske telenovele
20.11.2008 20:08:10   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Starši se sami odločijo, kako bodo vzgajali otroke......in vsak starš bo to storil v dobri veri, da dela dobro za otroka......



na žalost, bi se lahko reklo...verjetno bi blo treba vzgojo nekako uzakonituser posted image in strogo štrafat vse kršiteljeuser posted image bi blo veliko več zdravih, normalnih osebkov na tem svetuuser posted image


mi pa tale stavek dobesedno nabije pritisk...ker to je pa najbolj za lase privlečen argument kar jih je možno najdituser posted image starši že vedo bla bla bla...vsaka mama ve bla bla bla...ma klinca mojgauser posted image



A sem kje napisala, da mama in starši vse vedo ve.......user posted image

Sama se recimo ne trudim biti popolna mama.....in se ne trudim iz svoje hčere narediti popolnega otroka.....delam pa večino stvari na način, za katerega mislim, da je dober za otroka......in večino stvari se trudim delati po občutku in spontano ter ne po nekih pravilih, ki jih stroka itak vsakih nekaj let spreminja in se ne ozirati na to, kako soseda vzgaja svojega otroka.....trudim pravim zato, ker sem nemalokrat tudi jaz žrtev raznoraznih pravil.....potem pa si pravim, pa klinc gleda, če bo otrok, ko je pri babici za 10 minut pogledal kako telenovelo.....saj se ji zaradi tega ne bodo možgani skisali......a zdaj pa naj babici nesem list s pravili, kaj lahko dela z otrokom in kaj ne.......


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Odvisnost od drog
urska85

Ali podpirate metadonske programe zdravljenja odvisnosti od drog?

Da (36%)

Ne (64%)


Število vseh glasov: 427

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!