|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Neverjetno,kajne
30.11.2008 0:00:28   
uwaga
Lej meni je pač všeč Ronjin način pisanja. Strinjam se da je prevara grozna , se pa tudi strinjam, da ni vedno načrtovana hudobija. V mnogih primerih verjetno je ne pa vedno. Včasih ljudje naredijo neumnosti, ker ne pomislijo kako hude bodo posledice. In potem jim je včasih tudi žal in hudo. To je tista paleta sivih odtenkov, ki nastane ker smo ljudje pač različni.
Kaj bo pa s temi odtenki naredil prevarani je pa druga stvar. Nekatere hudo boli, tako hudo, da ne morejo več funkcionirati. Počasi sivi dodajajo črno in stvar postaja nevzdržna. Za take je edino pravilno, da zaščitijo sebe in grejo naprej brez osebe ki jih je prizadela.
Spet drugi se čutijo tako povezane s partnerjem, da so pripravljeni poskusit popravit in odpravit težave, ki so pripeljale do te situacije. In nekaterim to uspe, njihovi partnerji pa dejansko potegnejo krepko lekcijo.
Nekaterim pa kljub poskusu, da bi pokrpali odnos ne rata. Ali je prevarani preveč prizadet, ali varalica ne neha....
Skratka ne iščem izgovorov za tiste, ki varajo. Iščem razumevanje za tiste, ki se trudijo svojim partnerjem odpustit in obnovit odnose, zato ker jih imajo radi .

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Neverjetno,kajne
30.11.2008 1:20:04   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: RayBan

No pa dajmo najprej o načrtovanju , oziroma ne načrtovanju prevar. Mene ne boš prepričala v to, da se denimo dva sodelavca prej ne pripravita ne sex. Če bi bilo vse tako spontano, stvar trenutka in poželenja, nekaj kar ta kar zagrabi bi se naskočila sredi hodnika, to je spontanost. Ampak se ne, in se zato zmenita popoldan, ko ima on kao košarko,ona pa mora dlje ostat v službi denimo. To je 1 krat  1.

Glede same spontanosti pa odvisno kaj ima kdo v sortimanu. Pri meni to da se povaljam z nekom x , ni na seznamu. Tako kot ni tega, da nekoga okloftam ali da grem kakat na dvorišče.


V zakonu so vzponi in padci. In npr. ko je amplituda precej nizko v zakonu, clovek pa na nekem zuru z druzbo prijateljev pa nekje najde drugo osebo s katero se zaplete in poglobi v nek globji pogovor in klepeta, klepeta... pa se kaj spije.. kaj kmalu se znajo zgodit izpovedi, pripovedi o bolecih trenutkih itn... In takrat morda nekoga objames, da bi ga potolazil... in pozabis na cel svet zunaj te zurke, pogovora, prisotnega sogovornika....  Jutro pa ponavadi prinese zavest, da ne mores sprehajati med dvema svetoma oz. da obstaja samo eden, ceravno bi se morda prav rad kdo za kaksen dan dva presaltal v drugega - brez pritiskov, brez obveznosti, brez razmisljanja o poloznicah, kreditih.. problemih....

O bolecini tistega, ki vara. Nepriznavanje bolecine tistemu, ki je prevaral pomeni, ne verjeti v njegovo ljubezen in kesanje. Pravzaprav morda je celo vprasanje nase ljubezni. Ljubezen ne zbrises cez noc, ce jo pa lahko je smiselno vprasati se kaksna je ta ljubezen. Vsak od nas je pa zmozen prevare, vprasanje je koliko ustreznih kock se bo ujelo v mozaik v dolocenem potrebnem vzorcu.
Tebe ne boli ce vidis partnerja, da ga boli? In ce naredis neumnost, mislis, da te ne bi bolelo? MIslis, da ne bi najraje vrnila cas nazaj in popravila napako? Kot dragocena vaza njegove prababice, ki ima neskoncno sentimentalno vrednost. Pa jo po neumnosti prestavljas, opozori te, da pazis, da jo pustis pri miru, ti se pa se naprej zezas.. in pade in se razbije....  Zakaj te boli? Ce bi te bolelo, ne bi se zezala z vazo, mar ne? Seveda je korak zezanja bil premisljen, saj bi drugace pustila stvari pri miru.... pa ne glede na to ali je to spontanost, lahkomiselnost, neumnost .. se zgodi.

Tisto, kar ostane prevaranemu je da po svojem obcutku in ogromnem stevilu dejavnikov odloci in doloci, ali ga ima partner se vedno rad ali zveza obstaja zaradi navade, zaradi okolice, zaradi otrok. Kljucen je medsebojni odnos. In tukaj ni recepta: ce poklekne na levo koleno , ko se opravicuje morda te ima se vedno rad in te ne bo vec prevaral, ce poklekne pa na desno, te bo zagotovo znova prevaral....

Nekatere ob prevari ne morejo oprostiti zaradi prizadetosti, nekateri zaradi ponosa, nekateri zaradi ega. Koliko bi morali dopustiti, da nam obcutki predvsem ponos in ego kreirajo zivljenje je vprasanje za vsakega posameznika.
Ne da se mi vec pisat.


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Neverjetno,kajne
30.11.2008 1:21:51   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
mišek me je pa prav dobro razumela, se mi zdiuser posted image .


Jap, saj ni tezko, ko nehas sebe in svoj ego postavljati za center sveta.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Neverjetno,kajne
30.11.2008 1:23:30   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: uwaga

Lej meni je pač všeč Ronjin način pisanja. Strinjam se da je prevara grozna , se pa tudi strinjam, da ni vedno načrtovana hudobija. V mnogih primerih verjetno je ne pa vedno. Včasih ljudje naredijo neumnosti, ker ne pomislijo kako hude bodo posledice. In potem jim je včasih tudi žal in hudo. To je tista paleta sivih odtenkov, ki nastane ker smo ljudje pač različni.
Kaj bo pa s temi odtenki naredil prevarani je pa druga stvar. Nekatere hudo boli, tako hudo, da ne morejo več funkcionirati. Počasi sivi dodajajo črno in stvar postaja nevzdržna. Za take je edino pravilno, da zaščitijo sebe in grejo naprej brez osebe ki jih je prizadela.
Spet drugi se čutijo tako povezane s partnerjem, da so pripravljeni poskusit popravit in odpravit težave, ki so pripeljale do te situacije. In nekaterim to uspe, njihovi partnerji pa dejansko potegnejo krepko lekcijo.
Nekaterim pa kljub poskusu, da bi pokrpali odnos ne rata. Ali je prevarani preveč prizadet, ali varalica ne neha....
Skratka ne iščem izgovorov za tiste, ki varajo. Iščem razumevanje za tiste, ki se trudijo svojim partnerjem odpustit in obnovit odnose, zato ker jih imajo radi .



Ce bi to prej prebrala, ne bi se trudila nic pisati. Bi se smao pod ta post podpisala.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Neverjetno,kajne
30.11.2008 7:50:36   
RayBan
IZVIRNO SPOROČILO: Misek


V zakonu so vzponi in padci. In npr. ko je amplituda precej nizko v zakonu, clovek pa na nekem zuru z druzbo prijateljev pa nekje najde drugo osebo s katero se zaplete in poglobi v nek globji pogovor in klepeta, klepeta... pa se kaj spije.. kaj kmalu se znajo zgodit izpovedi, pripovedi o bolecih trenutkih itn... In takrat morda nekoga objames, da bi ga potolazil... in pozabis na cel svet zunaj te zurke, pogovora, prisotnega sogovornika.... 


Eno je nekoga objet in se z njim pogovarjat, drugo je z njim seksat. Ampak če je alkohol zate opravićilo,potem verjamem da gledaš kakor pač gledaš.
In drugi dan te prime moralni maček? Ej, če ti alko škodi potem enostavno ne pij.
Pa še to, potem pa zaključim s to debato: če je amplituda kot jo imenuješ, v zakonu že precej nizko, ti je že dolgi nazaj vse iz rok ušlo. In očitno z nobene strani ni bilo interesa prej ukrepat in reševat, zato ne ti meni razlagat o ljubezni, lepo prosim.

Ko teče voda v grlo, so vsi pripravljeni reševat. Mi je pa zdaj jasno zakaj rabite toliko teh terapevtov in strokovnjakov.

Lahko to imenuješ ponos,  ego ali kakorkoli pač že. Smo odrasli in vsak odgovarja za svoja dejanja. Jaz si ne pusti srat po glavi. Mogoče ravno zato moj zakon že vrsto let funkcionira, tako kot mora. Brez sprenevedanj in flanc alla: oprosti, nisem vedela, da te bo prizadelo. Ja itak.


uwaga, ko pišeš:

"Včasih ljudje naredijo neumnosti, ker ne pomislijo kako hude bodo posledice. In potem jim je včasih tudi žal in hudo. "

Verjemi, da se pri varanju vsak zaveda posledic, zato to skrivajo.  Točno ve da te bo s tem prizadel, ampak mu zate takrat prav dol visi. Si je pa to težko priznat, a ne?

Koliko razumevanja bi pa pokazale za partnerja, ki vam klofuto prilepi? Če smo že polni raznih primerjav od razbitih vaz, do vožnje skozi rdečo luč.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Neverjetno,kajne
30.11.2008 8:57:06   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: RayBan
Eno je nekoga objet in se z njim pogovarjat, drugo je z njim seksat. Ampak če je alkohol zate opravićilo,potem verjamem da gledaš kakor pač gledaš.


Eno vidi k drugemu. Sicer, ce ti partner pove, da se je pol noci objemal z drugo zensko in se tako fajn pogovarjal, ga ne bos zapustila? Bos vesela, da se je tako fajn mel in da je tako fajn sogovornico srecal?
Alkohol zame ni opravicilo. Vcasih pa tudi odpuscam/-o napake, ki nimajo opravicila ali ga mi ne vidimo.

In drugi dan te prime moralni maček? Ej, če ti alko škodi potem enostavno ne pij.


Wow, to je pa bilo izvirno. Nikoli ne naredis nicesar, kar ti skodi? Zivis izkljucno po zadanih pravilih? Nekoga spregledas, povzrocis prometno nesreco in potem je logicno, da recemo: pa kaj vozis ce ti skodi? Kje si imela glavo, da se sploh vsedes v avto in vozis, ce ti skodi....

Pa še to, potem pa zaključim s to debato: če je amplituda kot jo imenuješ, v zakonu že precej nizko, ti je že dolgi nazaj vse iz rok ušlo. In očitno z nobene strani ni bilo interesa prej ukrepat in reševat, zato ne ti meni razlagat o ljubezni, lepo prosim.


Nepotrebno spuscanje debate na osebni nivo. In pravzaprav, ko si napisala: ne ti meni razlagat o ljubezni, lepo prosim, si si brez lepo prosim vzela pravico, da ti meni razlagas o ljubezni. In seveda po tvojem o ljubezni nimam pojma, ti pa popolnoma vse ves o ljubezni. Kako izkljucno, enostransko in crno - belo. Ljubezen se pa pred vsem kaze v ze vnaprejsnjem odrekanju moznosti razumevanja, odpuscanja, sprejemanja in borbe za takoimenovano ljubezen. Verjeno je, da je za naju dve ljubezen popolnoma razlicna stvar. Ljubezen zame vkljucuje tudi zgoraj nasteto. Tvoj vidik ljubezni, mi ne deluje kot ljubezen, temvec kot pogodben odnos s tocno dolocenimi pogoji. In ce se pogoba ne izvaja dosledno, spore resuje pristojno sodisce.

Ko teče voda v grlo, so vsi pripravljeni reševat. Mi je pa zdaj jasno zakaj rabite toliko teh terapevtov in strokovnjakov.


Moram te razocarat. Zaenkrat nisem se potrebovala uslug strokovnjakov s tega podrocja in kakor kaze jih se kar nekaj casa ne bom. Ceprav zagovarjam pomoc strokovnjakov. Manipulativno je povezovati pomoc psihoterapevta s staliscem o odpucanju pri skoku cez plot.

Lahko to imenuješ ponos,  ego ali kakorkoli pač že. Smo odrasli in vsak odgovarja za svoja dejanja. Jaz si ne pusti srat po glavi. Mogoče ravno zato moj zakon že vrsto let funkcionira, tako kot mora. Brez sprenevedanj in flanc alla: oprosti, nisem vedela, da te bo prizadelo. Ja itak.


Zakaj pa mislis, da tisti, ki imajo drugacno stalisce od tvojega nimajo zakon, ki ze vrsto let funkcionira tako kot mora oz. sama bi raje o svojem zakonu napisala, ne da funkcionira tako kot mora, temvec, da je vrsto let poln ljubezni, spostovanja in razumevanja (nisem namrec se zasledila pravila, ki dolocajo kdaj zakon funkcionira kot mora, kdaj ne). In mogoce prav to in zavest o tem, da bi mi skok cez plot v zelo veliki verjetnosti bil odpuscen in oproscen, zavoljo globokega zaupanja, ljubezni in razumevanja ter pomankanje pogojevanj tipa, ce bos to in to, lahko samo spokas, omogoca ali dovoljuje spoznanje o tujih obcutkih, slabostih in napakah ter njih drugacno obravnavo.
In pod koliko taksnimi strogimi pogoji zakon funkcionira tako kot mora? Pod diktaturo tudi vse funkcionira tako kot mora, pa to se vedno ne pomeni, da ljudje cutijo, da je diktatura dober nacin, ker funkcionira tako kot mora.
Pravzaprav vsak od nas se dobro zaveda s kom in kaksnim clovekom zivi. Nase nazore v veliki meri odreja tudi ta dejavnik, ne glede na to ali je zavestni ali podzavestni ravni.

uwaga, ko pišeš:

"Včasih ljudje naredijo neumnosti, ker ne pomislijo kako hude bodo posledice. In potem jim je včasih tudi žal in hudo. "

Verjemi, da se pri varanju vsak zaveda posledic, zato to skrivajo.  Točno ve da te bo s tem prizadel, ampak mu zate takrat prav dol visi. Si je pa to težko priznat, a ne?


Ali nas partner pri vsakem postopku, pri vsaki pijaci, pri vsakem zuru tocno vedo in prav pozorno mislijo kako bi se njihove partnerke/partnerji pocutili? Ko se odlocas za sluzbeno zurko za nl, prvo pomislis kako bi se tvoj partner pocutil ce gres, ali se odlocas ne da bi o tem razmisljala. Ko sprejemas napotilo na sluzbeno pot  prvo premislis kako se bo tvoj partner pocutil ko se odlocas sprejeti ali ne?

Najtezje je sprejet, da nas partner ni nasa last in da mu pravzaprav za nas obcasno v dolocenih situacijah prav dol visi kot pravis oz. da na nas pozabi. 
Meni partner ni center sveta. Zelo dobro se zavedam, da tudi brez njega lahko zivim in to dobro zivim, vendar on daje vecjo kvaliteto mojemu zivljenju. In zato sem pripravljena iti tudi cez kaksno preizkusnjo, a okvire postavljam situacijsko, kontekstualno in mehko.

Koliko razumevanja bi pa pokazale za partnerja, ki vam klofuto prilepi? Če smo že polni raznih primerjav od razbitih vaz, do vožnje skozi rdečo luč.


Meni se je zgodilo, da sem partnerju prisolila klofuto. Zvedela sem zelo slabo novico, za katero partner se ni vedel, ko se mi je priplazil za hrbet in me zacel zgeckati. Mahinalno sem se obrnila in mu prisolila klofuto. In zamisli si, odpustil mi je. In zamisli si, bilo mi je resnicno zal in bolelo me je, da mi je roka poletela. Si mores mislit, da ko sem mu povedala kaj sem pravkar zvedela, da mi je celo rekel: ce kaj pomaga prisoli se eno. Hudica, ti pa s taksno partnerko nikoli ne bi zivela. Taksnim je treba takoj spakirat kufre in nagnat. Ma kaksne slabe novice, kaksen splet okoliscin... taksne nasilnike je takoj treba  ma nagnat. Moja sreca (ali pametna izbira) je, da imam partnerja, ki ne vidi samo sebe, temvec vidi, pozna in razume tudi mene, pa ceravno vcasih "na svojo skodo". Enako sreco ima tudi sam. Zato mi ne pada na pamet, da ze vnaprej o kaksen morebitnem taksnem ali drugacnem dogodku dajem recepte kaj se mora zgoditi, ali kaj moram narediti oz. reagirati. 

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Neverjetno,kajne
30.11.2008 10:52:04   
RayBan
Ste pa mojstrice sprenevedanja tule, kapo dol.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Neverjetno,kajne
30.11.2008 15:27:25   
ronja
Ampak se ne, in se zato zmenita popoldan, ko ima on kao košarko,ona pa mora dlje ostat v službi denimo. To je 1 krat 1.

Lej, če verjameš ali ne, jaz si ne predstavljam, da bi se zmenil z eno za popoldne, da se bosta poseksala. Predstavljam pa si, da bi se lahko to zgodilo, če bi se vse pokrilo: recimo bi imela midva kake težave, bi ga recimo sodelavka ful prijazno poslušala na službeni zabavi, potem bi recimo plesala skup in se pogovarjala in potem seksala v avtu ali pa za bajto. To se mi zdi spontano in mogoče.

Kje pa piše da če si spontan moraš samo napake delat?

Kdo pravi, da moraš delat samo napake? Saj mi spontanost ni všeč zaradi napak, amapk zaradi vsega tistega lepega, kar prinese! Ampak lastnosti imajo navado pozitivne in negativne posledice:
- recimo nekdo je priden in odgovoren - to je v principu dobra lastnost, lahko mu zaupaš, vedno bo vse prav: in vendar to pomeni tudi to, da ne bo šel s tabo v petek ob 13h iz službe, zato da bosta šla račke futrat, ker je pač priden in odgovoren in bo rajši naredil svoje delo do konca.
- drugi je spontan in živ, to je tudi lahko dobra ali pa slaba lastnost: s tabo bo šel z veseljem futrat račke tudi med "odmorom za malico", ki se bo zavlekel, vendar pa ga bo mel mogoče zato šef dosti in bojo sledile sankcije ali pa bo spontano reagiral tudi na kako mikavno ritko v bližini...

Pravim samo, da ima vsaka medalja dve plati, da velika večina lastnosti ni pozitivnih ali pa negativnih, ampak so oboje. In imam pač malo širšo listo - pod določenimi pogoji dopuščam skoraj vse: tudi to, da bi se pokakala na dvorišču - si predstavljam par možnosti, ko bi se to zgodilo, nobena pa ni v normalnem življenju, seveda.

Se strinjam s tabo, da je drugače, če si samski, vendar pa mislim, da tudi poročen oz. vezan človek ne načrtuje svojega seksa (ne rečem, kdaj, prižgeš svečke in romantično glasbo... pa je obema jasno, kam to vodi... ampak na splošno pa ne).

kajenje so že stestirali namesto mene drugi (pa po pravici povedano tudi sama sem to že stestirala, ker so moja pljuča pokasirala kretenizem maminega sodelavca, ki je kadil zraven nje celo njeno user posted image )... In po pravici povedano, je to en od razlogov (poleg tega, da mi res negravžno smrdijo in si ne predstavljam poljubljat zadimljenih ust), da ne bi bila s kadilcem... vsekakor je kajenje ob otroku neumnost! Kot je prehitevanje v škarje! Pa vendar, bi ga pustila takoj, če bi enkrat prehiteval v škarje? jaz si ne upam rečt, da bi ga pa kar iz stanovanja vrgla zato, taprvič, ko bi se to zgodilo... saj ga mam rada, hudiča! Veš, da bi ga najprej probala prepričat, da to ni ok, pa da naj tega ne dela!

To je stvar obojestranske privlačnosti, spogledovanja, želje po avanturi, včasih zaljubljenosti, želje po drugačnosti, no pa saj vsak zase ve, kaj čem jaz naštevat,

S tem se strinjam! Ampak to ne izključuje spontanosti.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Neverjetno,kajne
30.11.2008 15:43:35   
ronja
Ronjin mož je sevede izvzet. Njega bi tako bolelo, da bi revež potreboval zdravniško pomoč. Še dobro da ima tako razumevajočo ženo

loredana, hehe, on se nič ne pritožujeuser posted image . Vendar pa jaz, za razliko od večine tu, vedno izhajam iz dejstva, da se to lahko zgodi tako meni kot njemu. Zdi se mi, da bi se celo meni prej, ker sem bolj blesava in manj obvladana.

Sicer pa sama verjamem lubiju, da me ima rad. (če ne bi, itak ne bi bila z njim). Torej, kadar mene nekaj boli, mu ni vseeno. Pa če lahko kaj naredi zato ali pa če ne more nič. In če bi naredil nekaj, kar bi me prizadelo, mislim, da bi tudi njega bolelo, ker me je pač prizadel. Vem, da naju je vedno oba bolelo, kadar je eden od naju prizadel drugega. Ne razumem, zakaj bi bilo pri prevari drugače...user posted image res ne, pri najboljši volji mi ni jasno, zakaj bi ga pa takrat bolil patak za mene. Naredil bi neumnost, vseeno bi ga pa bolelo. Kot recimo enkrat ni privezal tamale v voziček, pa je čez pol minute naredila salto na tla. In mislim, da je bilo takrat njemu najbolj hudo, čeprav tamali ni bilo čisto nič... Pa je namenoma ni privezal, se mu pač ni zdelo potrebno (zdaj se mu, hehe, se pač učiuser posted image , kar pravite, da ni mogočeuser posted image )

In ja, lahko je kdaj lahkomiseln, lahko se lahkomiselno podstopi posla, ki ne bo laufal - zavarovala se bom tako, da pač ne bova vložila vsega, kar imava, v to, pa da bom računala, kot da ne bo šlo, vseeno pa ga podpirala, recimo. Nisem pa nikjer napisala, da bi oprostila ponavljajoče varanje!

Včasih ljudje naredijo neumnosti, ker ne pomislijo kako hude bodo posledice. In potem jim je včasih tudi žal in hudo. To je tista paleta sivih odtenkov, ki nastane ker smo ljudje pač različni.
Kaj bo pa s temi odtenki naredil prevarani je pa druga stvar. Nekatere hudo boli, tako hudo, da ne morejo več funkcionirati. Počasi sivi dodajajo črno in stvar postaja nevzdržna. Za take je edino pravilno, da zaščitijo sebe in grejo naprej brez osebe ki jih je prizadela.
Spet drugi se čutijo tako povezane s partnerjem, da so pripravljeni poskusit popravit in odpravit težave, ki so pripeljale do te situacije. In nekaterim to uspe, njihovi partnerji pa dejansko potegnejo krepko lekcijo.
Nekaterim pa kljub poskusu, da bi pokrpali odnos ne rata. Ali je prevarani preveč prizadet, ali varalica ne neha....
Skratka ne iščem izgovorov za tiste, ki varajo. Iščem razumevanje za tiste, ki se trudijo svojim partnerjem odpustit in obnovit odnose, zato ker jih imajo radi .

No, to sem hotela napisat, pa mi ni ratalo tako lepo.

O bolecini tistega, ki vara. Nepriznavanje bolecine tistemu, ki je prevaral pomeni, ne verjeti v njegovo ljubezen in kesanje. Pravzaprav morda je celo vprasanje nase ljubezni. Ljubezen ne zbrises cez noc, ce jo pa lahko je smiselno vprasati se kaksna je ta ljubezen. Vsak od nas je pa zmozen prevare, vprasanje je koliko ustreznih kock se bo ujelo v mozaik v dolocenem potrebnem vzorcu.

pa pod miška  se tudi podpišem, pod vse skup. Sploh se pa zelo strinjam s tem delom o ljubezni - če mislim, da me ima rad, potem vem, da mu bo hudo, če me prizadane, pa pika. Druge možnosti ni. Pa presneto prav imaš tisto o egu. Ampak če si predstavljam, da bi zaradi svojega ega tamali vzela očija za vsak dan, ker bi naredil 1x v življenju eno ornk neumnost? ma ne vem, no, ni računice, pa tudi če celo sebe izzvzamem (pa se ne morem, ker bi jaz tudi rada bila z njim...)


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu loredana)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Neverjetno,kajne
30.11.2008 16:20:08   
Anonimen
Eno je nekoga objet in se z njim pogovarjat, drugo je z njim seksat.


In, v cem je tazlika?

V prvem primeru sva povezana emocionalno, v drugem seksualno. In zakaj je emocionalna povezanost manj vredna od seksualne?
Ali drugace, garantiram ti, da bi bilo manj dolgorocnega varanja (ne prevaranosti v eni noci), ce bi ljudje bolj spontano seksali, se dali dol, dva dni imeli moralnega macka, se posteno spicili doma, potem pa vozili dalje. Tako pa se zapletamo in prepletamo v emocionalnih odvisnostih, ki nimajo ne repa ne glave in povecini povzrocajo samo skodo.

Ma glej, ti povem kar direkt. Mene od seksa za eno noc se nikoli ni bolela glava user posted image .

Zdaj pa razpredaj dalje user posted image .


(odgovor članu RayBan)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Neverjetno,kajne
30.11.2008 16:28:24   
ronja
In zakaj je emocionalna povezanost manj vredna od seksualne?

Ker se slednje vidi navzven, se mi zdiuser posted image . Emocionalne povezanosti ne moreš merit in se zato dosti ljudi ne sekira za to. Za to, ali ima k* v drugi se pa precej bolj, čeprav jaz tega tudi ne razumem... Veliko lažje bi mi bilo prenest, da si pač želi nek čuden fetiš izpolnit, pa gre to nekam drugam iskat, če bi meni ne bilo do tega, kot pa to, da bi imel eno drugo res rad, tako kot mene...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Neverjetno,kajne
30.11.2008 16:42:56   
Anonimen
Iščem razumevanje za tiste, ki se trudijo svojim partnerjem odpustit in obnovit odnose, zato ker jih imajo radi .


Bi dodala samo se to, kar je pravila moja ze pokojna stara mama. Zivemu cloveku se vse zgodi.

Mene tole varanje niti ne skrbi, vsaj do zdaj me ni.
Bi me bolj skrbelo, ko bi partner postal nezainteresiran za vse, tudi za to, potem vec ne bi imela upanja in tisto bi bila zame dalec slaba moznost od tega. Ko prides do faze žmonfu, tisto je zame problem; taksni dogodki pa mi niso, ker so tezave pac zato, da se resujejo. Saj vecina nas je za to, da jih nimamo, da jih preprecimo in se jim izognemo, ampak kot sem rekla na zacetku, zivemu cloveku se vse zgodi. Ko se ti vec ne zgodi cisto nic, si mrtev, dobesedno in v prenesenem pomenu.

(odgovor članu uwaga)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Neverjetno,kajne
30.11.2008 18:23:19   
loredana
Dejstvo je eno: če nekoga spoštuješ in ga imaš rad,  ga ne boš prevaral. To delajo slabiči, in odpuščajo jim slabiči. Z milijon tavžent takih ali drugačnih izgovorov.

Zgodi se ti v življenju marsikaj lahko; jutri ti cegel na glavo pade, lahko dobiš odpoved ali zadaneš na lotu ( če igraš) Varanje se pa ne zgodi, zanj se ODLOČIŠ. Tudi s tvojim primerom, po neki zabavi, sex v avtu....v avto k sodelavcu greš z namenom, in z namenom si dvigneš krivo. Saj nisi žival da bi te samo nagon teral. Bodmo realne, no.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Neverjetno,kajne
1.12.2008 0:54:28   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: loredana

Dejstvo je eno: če nekoga spoštuješ in ga imaš rad,  ga ne boš prevaral. To delajo slabiči, in odpuščajo jim slabiči. Z milijon tavžent takih ali drugačnih izgovorov.


Slabici bezijo, nesposobni se soociti z dogajanjem. Spakirati kufre in nekoga spoditi je najlazje in najbolj enostavno. Obrnes se, posujes s pepelom in poskusas pozabiti. Bezanje in nic drugega. Problemi v sluzbi ... v maniri velikega neslabica se obrnes in gres, problemi kje drugje - se obrnes in gres .. ne bo mene nekdo zafrkaval.. in spet gres. Zivljenje v odhajanju in bezanju. To so slabici.
Tisti, ki se odloci resevati probleme in da maksimalno od sebe, ne glede na izhod - tisti je mocan - ker lahko prenese; ker se bori; ker se trudi.

Ce nekoga spostujes in ga imas rad - ne bos z zamahom roke izbrisal leta skupnega zivljenja. Ce imas samo sebe rad, bos to zlahka naredil. 

Zgodi se ti v življenju marsikaj lahko; jutri ti cegel na glavo pade, lahko dobiš odpoved ali zadaneš na lotu ( če igraš) Varanje se pa ne zgodi, zanj se ODLOČIŠ. Tudi s tvojim primerom, po neki zabavi, sex v avtu....v avto k sodelavcu greš z namenom, in z namenom si dvigneš krivo. Saj nisi žival da bi te samo nagon teral. Bodmo realne, no.


Spolnost je nagon. Nagon, ki ga skusamo tako ali drugace kontrolirati, vendar govoriti v prid temu, da spolnost - seks ni nagon je iluzorno. Ce seks ne bi bil nagon, ni te vsi enako privlacili v vseh obdobjih tvojega zivljenja. Ce seks ne bi bil nagon, bi razumsko dolocali kaj je dober seks in ne bi cakali, da nam orgazem to pove (posploseno receno). In dvigovanje krila ali spuscanje hlac se zgodi zaradi nagona, zaradi potrebe, zaradi nekega vznemirjenja, vzdusja.. (kockice v mozaiku). Razumski seks je seks v slabem pornicu. Odlocil/-a sem se, da bom seksal/-a in sedaj eto uzivam.



_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu loredana)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Neverjetno,kajne
1.12.2008 1:04:43   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: RayBan

Ste pa mojstrice sprenevedanja tule, kapo dol.


Pausalne in neutemelje sodbe so pase. Imas pa vse moznosti, da utemeljeno odgovoris.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Neverjetno,kajne
1.12.2008 7:45:40   
loredana
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

[
Slabici bezijo, nesposobni se soociti z dogajanjem. Spakirati kufre in nekoga spoditi je najlazje in najbolj enostavno. Obrnes se, posujes s pepelom in poskusas pozabiti. Bezanje in nic drugega.




Ko boš spakirala kufre, pobasala otroka in se vrnila začasno k staršem, se vozila v službo 78 km daleč v eno smer, morala otroku povedat zakaj sta šla stran, sodelavkam in žlahti zakaj nista več skupaj, začet reševat stanovanjski problem z 850 euri neto plače....no takrat pridi sem gor razlagat kaj je najlažje.

A misliš da če greš pa nimaš nič za razčistit, sam pri sebi? In ravno tako z njim, saj je še vedno oče tvojih otrok.

Draga moja, najlažje je zamižat, in terat dalje ter špilat srečno familijo!

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Neverjetno,kajne
1.12.2008 8:45:39   
uwaga
Eno je " špilat" srečno familijo, drugo je pa krpat partnerstvo in na novo gradit zaupanje, po možnosti vpričo otrok.
To ni "najlažje"!

(odgovor članu loredana)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Neverjetno,kajne
1.12.2008 8:46:05   
ronja
loredana, nihče ne pravi, da je ob prevari prav zamižat in se delat, da ni nič. Kar se mene tiče sicer lahko tudi tako počnejo, če jim paše - navsezadnje so to delali stoletja... Varali so prej ravno toliko kot zdaj, samo se je bolj skrivalo, manj priznavalo in več mižalo... Jaz ne bi mižala ob prevari. Hotela bi vedet, kaj je bilo in zakaj se je zgodilo. Zame to ni mižanje. In verjetno je še veliko težje razlagat, da si z nekom še vedno skup, čeprav te je prevaral, glede na splošno mnenje populacije, da je to pač stvar, ki se je ne odpušča...
In kot mišku, se tudi meni zdi lažje reševat stanovanjski problem (sploh če imaš vmes kam it - k staršem, kot si napisala) kot pa čustvenega... Ne pravim, da je karkoli od tega lahko, ampak "mene ne bo noben zafrkaval" se mi ne zdi pravi pristop do življenja... Preveč zamudiš.

(odgovor članu loredana)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Neverjetno,kajne
1.12.2008 8:49:14   
ronja
Eno je " špilat" srečno familijo, drugo je pa krpat partnerstvo in na novo gradit zaupanje, po možnosti vpričo otrok.
To ni "najlažje"!

Se podpišem!
Sicer pa bi meni z mojim karakterjem, ki hoče vse razčistit, še predno se zgodiuser posted image , bilo verjetno še najtežje špilat srečno familijo, če bi bila nesrečna... Zato pa nikogar ne obsojam - nekateri se niso pripravljeni soočit z resnico, nekateri niso pripravljeni živet z zavestjo, da je nekdo za trenutek (ali pa za 15 min. pozabil na njih...). Nekateri bežijo, nekateri se borijo, pa včasih na ven zgleda beg kot boj in obratno...

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Neverjetno,kajne
1.12.2008 10:02:28   
loredana
Ronja se strinjam v tem, da ne eno ne drugo ni lahko. Vam sicer ne privoščim, ampak mi ne bo pa nobena govorila da je najlažje it, ker ni res.
No, ko si brez otrok je it definitivno najlažje, ampak po toliko in toliko letih, s skupnimi krediti, hišo, otroci....pa definitivno ne.
Ne govorit kar nekaj na pamet če nimate izkušnje.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Neverjetno,kajne
1.12.2008 13:07:57   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ko prides do faze žmonfu, tisto je zame problem;

-------------------------
Lahko še prevod, Mič? user posted image

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Neverjetno,kajne
1.12.2008 14:53:05   
ronja
je mon fou - mi je žal/mi je prav vseeno po fra. po moje.

< Sporočilo je popravil ronja -- 1.12.2008 14:56:01 >

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Neverjetno,kajne
1.12.2008 17:37:03   
RayBan
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Pausalne in neutemelje sodbe so pase. Imas pa vse moznosti, da utemeljeno odgovoris.


Ne da se mi več.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Neverjetno,kajne
1.12.2008 17:57:39   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: loredana

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

[
Slabici bezijo, nesposobni se soociti z dogajanjem. Spakirati kufre in nekoga spoditi je najlazje in najbolj enostavno. Obrnes se, posujes s pepelom in poskusas pozabiti. Bezanje in nic drugega.




Ko boš spakirala kufre, pobasala otroka in se vrnila začasno k staršem, se vozila v službo 78 km daleč v eno smer, morala otroku povedat zakaj sta šla stran, sodelavkam in žlahti zakaj nista več skupaj, začet reševat stanovanjski problem z 850 euri neto plače....no takrat pridi sem gor razlagat kaj je najlažje.


Ne govorimo o tem kaj je najlazje, niti o tem komu je koliko tezko, temvec o slabicih. Podtema, ki si jo sama postavila na "oder".  Moja staramama je ostala mlada vdova s 6-mi majhnimi otroci. Brez sredstev za prezivljanje, na vasi, brez kmetije. Hoteli so ji odvzeti otroke in ih dat v neko vrsto reje. Namesto da mi popustila in zbezala pred problemom kako prehraniti 6 gladnih ust, se je spopadla s problemom in z zelo velikim odrekanjem, trudom, cvrstino in pokoncnostjo je svoje otroke obdrzala ob sebi, prehranila in izsolala. To ti bo morda normalno, ker so v vprasnaju otroci. No pravzaprav je v vprasanju ljubezen do otrok. Ne vem pa zakaj negdo, ki ga imasa tudi srcno rada in naj bi bil ljubezen tvojega zivljenja, ni niti delcek tako ljubezensko zapisan, da pogoltnes nekaj ega, truda, upa in poizkusis znova zgraditi zivljenje, ki se ti "rusi". Odgovor je pri ljubezni.

A misliš da če greš pa nimaš nič za razčistit, sam pri sebi? In ravno tako z njim, saj je še vedno oče tvojih otrok.


Razciscevanje je dalec od poskusa razmuvanja in poskusa odpuscanja. Je zgolj saniranje posledic sprememb.

Draga moja, najlažje je zamižat, in terat dalje ter špilat srečno familijo!


To je pa uvajanje tretje kategorije. Kategorije oseb, ki mizijo. kdor mizi nic ne vidi in taksne zenske ( ali moski) tudi ce se zadeva odvija pred njihovimi ocmi, ne bodo nic vidli. ker so se tako odlocili in se naprej se lahko mirno zivijo svoje zivljenje.
To ni kategorija ljudi o kateri govorimo nekateri.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu loredana)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Neverjetno,kajne
1.12.2008 17:58:51   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

...Ne pravim, da je karkoli od tega lahko, ampak "mene ne bo noben zafrkaval" se mi ne zdi pravi pristop do življenja... Preveč zamudiš.



Se bom zgolj strinjala.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?