|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kako dalje
17.12.2008 21:29:13   
Anonimen
mišni, verjetno je najboljši skupni trud: on se trudi rešit svoj problem, ona pa medtem malo pazi, da ne zatre njegovega napredka... Če je recimo nekdo zelo nesamozavesten, ga bo vsaka kritika podrla - in če ga kritiziraš (tudi to, da je nesamozavesten), potem bo vedno hujše... Nič ne pomagaš s tem... Če ga hvališ, pa počasi dobiva na samozavesti in ko doseže določen nivo, mu lahko tudi mirno poveš kako ostro kritiko, pa jo bo lepo pokončno prenesel... tu je podobno, samo da dosežeta tisto stopnjo zaupanja, pa bo.


Tako sem mislila. Saj nobena stran ni nikoli popolna, ena je vedno malo "boljsa", druga "slabsa", tako da nima kaj dosti smisla valiti krivdo in prelagati problem na drugega, razen v ekstremnih primerih (nasilje, ignoranca, ponizevanje,...). V tem primeru ne gre za nic od tega, prej velik strah.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: kako dalje
17.12.2008 21:30:02   
Anonimen
ja, ti si edina ugotivila kje je "point"


A poves se enkrat, kje? Ker sem se malo izgubila...

(odgovor članu misty65)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: kako dalje
17.12.2008 21:31:04   
misty65
to se tudi jaz sprašujem...zato sem tle, na forumu,,,

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: kako dalje
17.12.2008 21:32:25   
ronja
Ja no, itak, če se je pripravljen soočit s problemom, ki ga ima, mu pomagaš, normalno.

Hehe, to vendar pričakujemo od svojih dedcev, a ne?user posted image Samo to je proces, ki traja... in včasih je težko bit skoz potrpežljiv - bi rad že videl napredek, pa ga še ni, recimo... Potem se pa enemu zdi brezveze trudit, ker ne vidi, da se stvar premika, ker na ven še ni kaj dosti videt (ampak notri se pa kuha in se splača bit potrpežljiv s takimi občutljivčki, se mi zdi)... Upam, da se jima tu ne bo zdelo brezveze in bosta spet srečna skupaj dočakala novo leto.user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: kako dalje
17.12.2008 21:33:41   
misty65
V bistvu je oboje res. Saj verjetno sta prav narejena za skupaj user posted image , oba se imata nekaj za naucit, misty izbirat besede, on pa ne takoj zbezat. Vprasanje je samo, ali se obema zdi vredno, da se ucita?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: kako dalje
17.12.2008 21:38:26   
Anonimen
V bistvu je oboje res. Saj verjetno sta prav narejena za skupaj user posted image , oba se imata nekaj za naucit, misty izbirat besede, on pa ne takoj zbezat. Vprasanje je samo, ali se obema zdi vredno, da se ucita?


Aha, hvala.

Povej, se ti zdi vredno? In imas dovolj poguma?

(odgovor članu misty65)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: kako dalje
17.12.2008 21:43:54   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ja no, itak, če se je pripravljen soočit s problemom, ki ga ima, mu pomagaš, normalno.

Hehe, to vendar pričakujemo od svojih dedcev, a ne?user posted image Samo to je proces, ki traja... in včasih je težko bit skoz potrpežljiv - bi rad že videl napredek, pa ga še ni, recimo... Potem se pa enemu zdi brezveze trudit, ker ne vidi, da se stvar premika, ker na ven še ni kaj dosti videt (ampak notri se pa kuha in se splača bit potrpežljiv s takimi občutljivčki, se mi zdi)... Upam, da se jima tu ne bo zdelo brezveze in bosta spet srečna skupaj dočakala novo leto.user posted image



Mene bolj zanima, če je on pripravljen spoznati svoj problem in kaj narediti v tej smeri. Se mi zdi, da je poteza na njemu.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: kako dalje
17.12.2008 22:18:56   
misty65
on svojega problema ne vidi, trenutno je v stanju negiranja...se nas skupen pesek (franchy buldog) je kriv za njegovo nesrečo...in DA, sem pripravljena na kompromise, nadaljevanje zveze...ampak kako??? do njega ne vodi nobena pot...

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: kako dalje
17.12.2008 22:20:46   
Anonimen
Mislis, da ga ne vidi, sploh, ali ga samo noce videti?

(odgovor članu misty65)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: kako dalje
17.12.2008 22:44:36   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: misty65

moj mož je zgodba iz otroštva, ki je tudi v filmu ne najdemo...kaznovan na vse možne načine, bolj kot se je trudil (ubogal, čistil, bil odličnjak, pomagal...)bolj je bil kaznovan..fitično in psihično...

..OSEBA KI JO NAJBOLJ LJUBIM ME JE PRIZADELA V LETU IN POL 4 KRAT...NE MOREM VEČ, NE GRE...kaj bi vi njemu svetovali??? normalno bi mu dali prav...in tu jaz obujem njegove "čevlje", ki so mu prevelike...kaj šele meni...

....


Na prvi odstavek ti lahko dogovorim samo, da se očitno iz otroštva ni naučil ničesar, vsaj kar se tiče kaznovanja drugih. Si se kdaj vprašala, kaj dela on s svojim obnašanjem do tebe? KAZNUJE TE, kljub temu, da SE TRUDIŠ tudi ti, kot se je on v mladosti. TOrej?

DRugi odstavek pa ima dva odgovora. Kot prvo, se ljduje, ki se ljubimo, prizadenemo, več kot 4x v letu in pol, pa kljub temu "preživimo" in ljubimo dalje. Kot drugo, NE, ne dam mu prav, ker tako ne funkcionira PARTNERSTVO. Part-ner-stvo.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu misty65)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: kako dalje
17.12.2008 22:50:16   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: misty65

on svojega problema ne vidi, trenutno je v stanju negiranja...se nas skupen pesek (franchy buldog) je kriv za njegovo nesrečo...in DA, sem pripravljena na kompromise, nadaljevanje zveze...ampak kako??? do njega ne vodi nobena pot...


To je point, draga moja. To. In vedi, v vezi morata biti na kompromise prpiravljena OBA...drugače ni potrebno, da sploh imata skupno pot, saj se vama v bistvu ne more nikjer prekrižati. In njegov problem bo moral sam razčistiti. Mislim, da bi bilo bolje, če bi si on poiskal strokovno pomoč, ne pa ti. Tako bi bila možnost nadaljne skupne poti dosti večja.

Vendar, čeprav ga ne poznam, imam občutek, da je to vse prej, kot mogoče, kajti on zase je 100% prepričan, da psihologa ne potrebuje. In tukaj nastopi njegov dodatni problem.

In konec koncev....iz vsega tega izhaja to, da imaš sedaj ti problem, in to resnično veliki, ki v osnovi sploh nima veze s teboj....in to je žalostno.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu misty65)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: kako dalje
17.12.2008 23:11:19   
Rožica I
Enkrat sem brala, da je za partnerstvo zelo slabo, če ob prepiru kateri od obeh fizično zapusti prostor, torej ob fajtu eden zaloputne z vrati in gre. Baje da s tem samo poveča razdaljo in razdor med njima oz ne obvlada sposobnosti konstruktivnega prepira.
Od takrat dalje z vsako osebo sama rešujem težave tako, da osebe ne izpustim iz rok, dokler ne razčistimo zadevščine. Ker v takšni užaljeni/namuljeni/jezni glavi se pravzaprav šele ustvari problem, ponavadi pa gre itak samo za nesporazum user posted image .

Bi pa rekla, da je pri tvojem možu takšno obnašanje vzorec iz otroštva, saj poznam približno situacijo, ko se oseba v partnerskem odnosu sploh ni znala skregat, ampak je bila lahko namuljena 100 let. Zraven pa trpela do onemoglosti...user posted image  In prav to trpljenje je morala zmeraj doseči, da je potrdila svoj status žrtve. Tvoj mož pa, se mi zdi, da je prav navajen in odvisen od tega, da ljubezen mora boleti. Vsakič najde razlog in veruje vanj do zadnjega. Očitno, če kot praviš, da ga je ljubljena oseba zmeraj kaznovala..

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: kako dalje
18.12.2008 9:15:25   
bati

ko sm to vse prebrala.....hm lahko rečem da mi je vse to čudno.....mislim občutek sm dobila da tvoj mož ima rad stvari pod nadzorom.....kako bi se izrazila točneje....no to mi je dalo misliti da ko si napisala zakaj je odšel drugič.....tam sem videla da ni upošteval tvoje volje in odločitve...ampak je zadevo izslil z odhodom da bi dosegel kar hoče....

mogoče to počne tudi zdaj.....mogoče je on tisti ki si želi da bi bil pred tvojim sinom....mogoče je on poskrbel da so bili njegovi otroci v osredju in ne tvoj sin....ti se pa tega nisi zavedala....in sedaj ko želiš stvari spremeniti mu to ni všeč ker ne bo tako kot je bilo.....

verjetno je rad v centru on.....zdej če je povrhu še oblastniški...da si rad podreja ljudi...je odgovor na dlanu vendar ti ga bolje poznaš.......

pa tisto da je dal tvoje darilo svoji tajnici je čist zgrešeno......res pa ponižujoče saj zame bi bilo kot za žensko da kej tazga naredi.....

jaz bi otroka svojga vsekakor postavila na prvo mesto ....ker je pomembna otrokova sreča.....res....če pa on ne da tok na mojga otroka...kokr na svoje potem pa s takim človekom nimam skupne prihodnosti........


kokr kol na koncu boš naredila tako kot boš želela ti ali pa tako kot bo želel on.......ti pa boš samo prikimala ker če se mu začnš tako hitro opravičevati in krivdo preneseš nase saj tako si sedaj naredila...potem ne vem......mal samozavesti ti manjka ampak to je v večini primerov....


srečno

(odgovor članu misty65)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: kako dalje
18.12.2008 9:46:25   
Amoss
Men se pa zdi brezveze da bi plazila za njim.
Za svojo napako si se opravičila, če pa se namuli kot 3 letni otrok, pol pa je na njem, da bo poskušal zgladiti vajin spor.
Če se ne bo potrudil pa šel preko svojega ega (ker po moje je on kriv), pol pa te nima dovolj rad soriuser posted image  V tem primeru pa če boš plazila za njim boš sebi naredila več škode kot koristi!
Ker naslednjič te nebo prizadel samo 4 krat v letu in pol ampak bo to vedno pogosteje, ker bo (ali je že) postal to način da manipulira s tabo.
Ženska glavo gor in novim podvigom naproti, ženske smo v resnici močnejše kot si mislimo, sploh če imamo otroka lahko premikamo gore!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs180.ash2/44293_1531376651554_1448894192_1366808_2554479_s.jpg

(odgovor članu bati)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: kako dalje
18.12.2008 12:52:44   
misty65
Sem se odločila da ne naredim ničesar več, zanima me samo kako bo potekala ločitev, ker je baje strašno zakomplicirano glede na to, da je on hrvat, jaz slovenka, poročila sva se pa na hrvaškem....

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: kako dalje
18.12.2008 14:04:22   
Zanica
glede ločitve oz. poroke- ti bi morala to poroko prijaviti na matičnem uradu u Ljubljani. Drugo, ločitev je isto tako (ne)komplicirana kot sama poroka. Če je sporazumno, greste do notarja in konec. Nima kaj bit komplicirano. 

Drugače, če si mu se opravičila, če si pojasnila svojo reakcijo in se potrudila da bi prišel nazaj, on pa nič, nimaš več kaj. Samo ga ne rotit da pride nazaj, nikoli več. Moraš obdržati tudi ti malo ponosa, če ga on že ima vsepovprek.

Srečno, kakorkoli se bo že izšlo.  

(odgovor članu misty65)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: kako dalje
18.12.2008 14:59:39   
misty65
poroka je bila javljena na matični urad, saj imam nov priimek, nove dokumente....ker sem jaz tujec na hrvaškem ne more biti sporazumna ločitev, tudi ni mediacije, mora me tožiti, pozivi gredo preko ambasad, potrebujeva vsak svojega odvetnika, prevajalca...vsaj tako mi je zatrdil moj dragi mož v mailu (njegov prijatelj je odvetnik, ki mu je vodil že prvo ločitev)....vlogo za ločitev pa bo vložil nekje v februarju, marcu...

< Sporočilo je popravil misty65 -- 18.12.2008 15:00:11 >

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: kako dalje
18.12.2008 15:12:10   
Zanica
Zakaj ne vložiš vlogo ti prva? A ti verjameš vse tom svom možeku?! Kako ne more biti sporazumna ločitev... To da si ti Slovenka nimaš nič manj pravic kot on. Mogoče se motim, ampak raje najdi nekogar na Hrvaškem da ti to preveri-a da je res nevtralna oseba. Najbolj da sama pokličeš kakega notarja da ti to pojasni.

(odgovor članu misty65)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: kako dalje
18.12.2008 15:18:30   
Lalica1
Zdaj pa mislim, da te res malo izkorišča in nateg... Spet hoče nekaj izsiliti. Če ima tako gromozansko željo po ločitvi, zakaj bo čakal do februarja, marca? Jaz če bi se hotela moža znebiti bi to naredila TAKOJ.
Ta ded te zamo izsiljuje, ker pozna samo ta način, da bo vse po njegovem.

Nasveta zate pa na žalost nimam, ker res ne vem kaj naj narediš. Nikakor pa se mu ne vleči v rit. Naj se on tebi!

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: kako dalje
18.12.2008 15:29:09   
Zanica
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/306171.html

tukaj imaš link iz o Družinskem zakonu. Lahko prebereš vse o ločitvi, drugače, ni nikjer naveden kakšen poseben postopek če je kateri od zakoncev tujec. Če govoriš hrvaški jezik, lahko položiš kot v sloveniji izpit na osnovni ravni in ne rabiš prevajalca/po moje.


(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: kako dalje
18.12.2008 15:32:38   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: misty65
poroka je bila javljena na matični urad, saj imam nov priimek, nove dokumente....ker sem jaz tujec na hrvaškem ne more biti sporazumna ločitev, tudi ni mediacije, mora me tožiti, pozivi gredo preko ambasad, potrebujeva vsak svojega odvetnika, prevajalca...vsaj tako mi je zatrdil moj dragi mož v mailu (njegov prijatelj je odvetnik, ki mu je vodil že prvo ločitev)....vlogo za ločitev pa bo vložil nekje v februarju, marcu...

seveda je lahko sporazumna. tko kot si se tam ženla, gresta pač tja in se sporazumno ločita. moja kolegica je bla glih tko poročena pa ni blo problemov. še odvetnika ni potrebovala. si rabla kakega prevajalca tut na poroki? ne? kaj ti bo zdej? user posted image








< Sporočilo je popravil MLADAMAMICA -- 18.12.2008 15:34:50 >

(odgovor članu misty65)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: kako dalje
18.12.2008 16:32:13   
misty65
to so samo njegove informacije, sama sem iskala že povsod, pa nisem nikjer naletela na koristne informacije, vse vem o sporazumnih ločitvah na hrvaškem in pri nas itd....ampak nikjer na situacijo kjer sta zakonca iz dveh različnih držav.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: kako dalje
18.12.2008 16:40:22   
misty65
ta link sem že podrobno prebrala, tle piše samo kdaj ni mediacije in sicer v primeru da eden od zakoncev stalno prebiva v tujini...drugega pa ničesar, pisala sem že tudi na SLO ambasado v zagreb, pa nisem dobila nobenega odgovora...

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: kako dalje
18.12.2008 17:26:44   
kaya2007
ta tvoj dedec je res samo za v rit brcnit, namuli se, naslednji moment se pa že ločuje?? bi mu kar jaz poslala ločitev, itak bi se usral.

(odgovor članu misty65)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: kako dalje
18.12.2008 20:52:32   
kamilija
He he res ja. Kaj se sploh gre? Naj da takoj ločitev, ne pa marca. Pomoje mal naklada.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?