|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 14:13:05   
Zoja Miša
IZVIRNO SPOROČILO: anita goitan

zoja miša ve2 kar v Kamnik sta lepo vabljene in to že doolgoo časa


Res je, po praznikih res prideva! user posted image

Kaj pa ti v ponedelek prideš v Hiperja, v Šiško? Smo se nekaj menile za kavico.

No, upam, da jaz ne zatajim, sem se spomnila, da imamo kosilo na firmi, kao namesto zaključkauser posted image , pa ne vem ob kateri uri bo. Bom javila do ponedeljka zjutraj.

_____________________________

Vloga mamice je najlepša vloga na svetu...
Kaja Lina 11.8.2008

(odgovor članu anita goitan)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 14:30:59   
miškolinček
IZVIRNO SPOROČILO: anita goitan


IZVIRNO SPOROČILO: miškolinček

anita, user posted image user posted image user posted image user posted image za kruh,mojstrica si,ni kaj,slike govorijo same zase.

A pečeš še kakšen drug kruh al smao koruznega? PA še,kako si lahko tako suha napram vsem dobrotam,ki jih pečeš in verjetno tudi poješ? Saj vem da si na dieti,samo vseeno sladkarije pa kruh,...


nism več na dieti, ampak kg vseeno ne gredo gor, pač taka smuser posted image , pečem tud polnozrnatega, pa včasih dava tud začimbe notr pa narediva štruce (recimo mal olivnega olja, česen, bazilka, namažeš in zaviješ v štruco), nikol pa ne pečem belega, vedno dodam tip 850 moke in še to sam tolk da naredi vleček ker edino bela moka ga ima, sej veš to, jah mi2 oba rada kuhava, moj kuha jaz raje pečem.



a daš za polnozrnatega isto razmerje kot pri koruznem?

JAz sem ga tudi včasih ful pekla,zdaj pa bolj poredko,mi ne znese,tisto varianto z olivnim,pa česnom bom pa tudi jaz probala enkrat.

(odgovor članu anita goitan)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 15:53:48   
bella02
user posted image

user posted image

žanneža - LANA
matejchi - MARUŠA

Čestitke za 4 mesece!

user posted image


Današnji rojstni dnevi:
user posted image Tamy30 - vse najboljše! user posted image

Tudi naše čestitke!

Anita, krasen kruh! Je še mene prijelo, da bi ga spekla, sam če se ne motim, si že povedala recept, pa se mi ne da brskat. Morda pa bom le. Aha, sem že dobila tvoj recept, si ga napisala, mi ne bo treba brskat.

Ryssa, in kako ti ta kvas ješ? Morda poskusim. Sicer mi ne izpadajo več fajn, sam če bi pa to kej pomagalo, da bi bili bolj gosti in močni, bi pa poskusla. A pomaga le za izpadanjeuser posted image

Krysa, naša se je v enem mesecu zredila cca 250g. In to zato, ker je meni začelo zmanjkovat, pa mi na joških ni pisalo, da je recesijauser posted image user posted image user posted image . Hec je bil, da je Teja normalno spala in ni zahtevala ne z jokom ne drugače kaj več. Ker je mela na dan le 5 obrokov, sem jo 2x zbudila okoli 6h zjutraj in od takrat se sama zbuja. Ji pa dodajam Novalac AR in tudi manj poliva. Bom poskusla še z Aptamilom, je skor 1x cenej, sam če ji ne bo pasal, bomo pač Novalac kupoval. Zdaj se je v enem tednu zredila za skoraj pol kg. Torej en obrok več in dodajanje. Ne sekiraj se, če boš dodajala, miljone otrok tako gor zraste, naša Tjaša je zrasla ob Pregominu, ki je poleg vsega še nagravženuser posted image . Se pa da tehtnico tud sposodit, tejka si jo je, če se ne motim. Jaz uporabljam taščino, ker jo ima za na trg in je fajn natančna. Sem pa isto pri Tjaši zgubila mleko pri 4-ih mesecih. Pa nimam kaj pomagat. Za vsak obrok jo pristavim in ji potem ponudim še flaško. Poje tam od 50-120, različno, manj ne. Jo bom ta teden en dan spet po vseh obrokih vagala, da vidim, kje smo.

Pa hvala, uredu sem. Zdaj se lahko normalno gibljem in tudi Tejo sem danes že sama odzigovala. Sam je blo pa hudo. Upam, da se ne ponovi, vsaj kmalu ne!

Za v ponedeljek tud jest še nisem ziher. Najbolš, da se slišmo zjutraj tle gor.

Spet brskam nekej po netu. Želim si mobija na preklop. Moj je sicer še OK, sam možeku nagaja in se pogajam, da mu dam svojga in si jaz kupim novega. Ogledano imam Nokio 2760 (http://www.nokia.si/link?cid=PLAIN_TEXT_574668). Ima katera? Pa če ma katera kakšnega drugega na preklop, prosim za nasvet. Taki nakupi mi vedno delajo sive lase, se ful prej prepričam. Nikoli ne bom pozabila, da sem en teden slabo spala, ker nisem vedela, ali naj dava v kuhinjo na tla topli pod, laminat al ploščiceuser posted image user posted image user posted image .

Nič, lep vikend še naprej, čeprav je  vreme turobno. Pa tako sem si želela bel božič user posted image .

user posted image


(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 17:30:29   
nyna84
Za seznamček:
4 meseci (+1 teden): 65,5 cm in 7190g
2. cepljenje: 16.12.08
Imamo tudi že dva zobka user posted image user posted image user posted image . Prvi je pokukal ven 15.12., drugi pa 18.12. user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu bella02)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 17:31:35   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: bella02

Krysa, naša se je v enem mesecu zredila cca 250g. In to zato, ker je meni začelo zmanjkovat, pa mi na joških ni pisalo, da je recesijauser posted image user posted image user posted image .

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu bella02)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 17:34:23   
nyna84
Tamy30 vse najboljše!!!!
 
user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 18:43:16   
URSKAP
Ojla.
Najprej hvala vsem za včerajšnje  čestitke ob našem malem jubilejčku 4 meseci.

Eno vprašanje ali imate(ste imele pri 4 mesecih) svoje sončke še v globokih vozičkih ali ste jih že prestavile v športne in če ste jih ali jim dvignete naslon.
Pa še eno Žan bi bil skozi pokonci če sediva in ga imam naslonjenega po sebi se skozi pobira in hoče biti naprej nagnjen pa tudi v ležalniku se skozi gor pobira sploh ne vem kaj naj naredim. me skrbi da se ne bo preveč naprej z rameni držal ali da bi dobil kakšno drugo prisiljeno držo. ali vi vaše še pestujete tako da vam sedijo v naročju?

(odgovor članu bella02)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 18:54:10   
majči22
IZVIRNO SPOROČILO: URSKAP

Ojla.
Najprej hvala vsem za včerajšnje  čestitke ob našem malem jubilejčku 4 meseci.

Eno vprašanje ali imate(ste imele pri 4 mesecih) svoje sončke še v globokih vozičkih ali ste jih že prestavile v športne in če ste jih ali jim dvignete naslon.
Pa še eno Žan bi bil skozi pokonci če sediva in ga imam naslonjenega po sebi se skozi pobira in hoče biti naprej nagnjen pa tudi v ležalniku se skozi gor pobira sploh ne vem kaj naj naredim. me skrbi da se ne bo preveč naprej z rameni držal ali da bi dobil kakšno drugo prisiljeno držo. ali vi vaše še pestujete tako da vam sedijo v naročju?


Zdej sva premaknila v športni del, tako da je naslon malenkostno dvignjen. Drugače ji pa še ne dvigujem naslona tud na ležalniku ne.


_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu URSKAP)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 18:58:59   
majči22
Krysija jest sm si tud sposodila tehtnico pri tistem podjetju, katerega je link pripopala tejkaz. Sm jo dobila v roku 2dni, so mi jo na dom pripeljali, pa plačala sem 10eur za prvi mesec izposoje, ob koncu daš pa še preostali denar. Stane pa 10eur na mesec.
Men je super, ker približno vem koliko poje. Sicer jo ravno vsak obrok ne tehtam,sam mi je pa ful boljš ker vem koliko poje.


_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu majči22)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 20:29:59   
Ryssa
IZVIRNO SPOROČILO: bella02



Ryssa, in kako ti ta kvas ješ? Morda poskusim. Sicer mi ne izpadajo več fajn, sam če bi pa to kej pomagalo, da bi bili bolj gosti in močni, bi pa poskusla. A pomaga le za izpadanjeuser posted image





V skoraj vsaki trgovini imajo med zdravimi izdelki biotopov pivski kvas v prahu, pa tudi v lekarni. Pol si pa to zmešaš v vodo, je kr prijetno nagravžno. Če si ful občutljiva se pa v dm-u dobi tudi v tabletah, 100% bierheffe piše gor, taka kar velika steklenička je.
Jaz imam rajši prah, ker tistih tablet moraš ne vem koliko pojest, pa sem velikrat pozabla itd. To si pa zmešaš in spiješ pa voila. Od začetka sem skoraj bruhala, zdej mi je pa že skoraj dober user posted image
Pa ni to sam za izpadanje, za lepe lase, nohte, kožo... 


Urskap naš se tudi nonstop dviguje, v naročju ga imam sede naslonjenega na sebe - čim bolj leže. V športni del vozička se bomo pa tudi vsak čas prestavili, ker je že čist tesna košara, pa nezanimiva mu je.
Naslon mu najprej ne bom nič dvigovala, če bo pa tečen pa mogoče za eno stopnjo. Sicer pa imamo speedija in se tako ne da čisto poležati tak da bo po mojem ok.



(odgovor članu bella02)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 20:33:45   
buhtlčk
IZVIRNO SPOROČILO: Erin

Krysia & co.- nisi slaba mamica..Punce kaj vas trga??user posted image user posted image NE mislite tako grdo o sebi, saj ja delate vse po svojih najboljših močeh za svoje otroke. Ne pustite se potem še dodatno "sprovucirati". Super ste, 1a mamice in ste nenadomestljive. In le ve boste najboljša mamica svojemu otroku. Se pa še učimo, zato se ob določenih "kiksih" ne obremenjujte in  kaznujte ampak si vse vzemite le za pozitivno izkušjo in nadgradite svoje znanje. In vse bo dobro. Glejte naprej pozitivno in optimistično. Tudi otrok bo čutil spremembo.

Krysia - dodatka se pa le nič bat. Meni je tudi mleko začelo "usihat". Sem videla ko sem si ga pumpala včeraj. Še 3 tedne nazaj sem ga imela 160ml, sedaj pa le 100 ml. In mu dajem dodatek. PA ima oboje.  Lačnega pa ne bomo pustili kajne?user posted image KAr pogumno. Ni noben bav bav..le otrok bo sit... Poskušaj na začetku dodatek samo 1x na dan ali pa 2x - po tem ko ga podojiš, pa boš videla če mu še kaj "manjka". Tako jaz delam.. Kar ima premalo popije po flaški ko ima pa dovolj se pa sam odmakne..in ni lepšega kot srečen obrazek ko se naje. Poskusi...ni grehuser posted image user posted image




Točno to, da ne bom še enkrat pisala. Naš je imel obdobje, ko zvečer ni hotel jesti. In smo dal flašo. me ni blo strah flaše, ker že v porodnišnici ni znal jesti, pa sva bla pred dojenjem na umetnemu pa pumpanju. No zdaj mu vedno zvečer po dojenju dam še flašo. Dans smo spet vrgli stran 100ml, včer je pojedel 50...pač kakor mu paše. Pa ponoči mu dam flašo enkrat vmes, ker spi na joški. Mal poskusi kaj tvojmu najbolj paše, pa bo. Tolk daleč sta prišla samo z dojenjem, super si. Ampak tud z umetnim ni nič narobe, res. Glavn da niso lačni. Čeprav, če bi bil lačen, bi se drl. Dojenčki pač to počnejo, če so lačni. Po moje mu nič ne manjka, pač se je manj zredil. Glede plavanja pa - tud naš se še zateguje. Sam uživa v banji, P ni nič rekla, pa greva. Sem se odločla. Je tvoja odločitev, ampak kakor koli se boš odločila, bo prav, sigurno user posted image  Pač po kontroli, čeprav tale tvoja P men ni glih simpatična...

(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 20:35:16   
buhtlčk

user posted image

žanneža - LANA
matejchi - MARUŠA

Čestitke za 4 mesece!

user posted image



user posted image Tamy30 - vse najboljše! user posted image



Vse naj naj!!!

(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 21:51:35   
Carol11
Mi smo imeli v četrtek razvojno, je Hana jokala oz je bilo bolj dretje od trenutka ko sem jo v ordinaciji polozila na previjalno in do trenutka ko smo odsli iz ordinacije....take je ne poznava, sva oba zacudeno gledala kaj je zdaj to, cigav otrok je touser posted image . Zgleda, da smo tudi mi prisli v to cudno fazo ko je v novem okolju in neznani ljudje. P jo je malo premetala, premeckala in jo dala past kravce, Hana pa je medtem kričala kot … Je rekla, da glavico u redu obvladuje in da jo brez problema za kratek čas damo v stolček z trdim hrbtiščem z naklonom do 60°… poudarila je da naj nebi bil lezalnik ker nimajo trdega hrbtisca. Rekla je naj jo začnemo po malem tudi sede oblačiti – v svojem naročju. Pokumentirala je tudi Hanino nenadno dretje, v cetrtem mesecuuser posted image ze sprobavajo do kje lahko grejo, da bodo dobili kar hočejo. In jaz sem kao narobe naredila ker sem jo začela tolažiti, morala bi jo pustiti in ji rečt, da ni nič narobe in ne vem kaj še….sem se cist zasekirala kaj bo z mojouser posted image , kako bo razvajena če se po njenem ne odzivam prav na njen jok.
Rekla je tudi, da naj ji za boljso prebavo dam kako zlicko prekuhanega jabolka in zvecer kako zlicko Milupine kasice. Jabolko sem ji danes dala pa ga je ven izpljunila, s kasico bom pa se pocakala do zacetka januarja potem ko se bo patronazna oglasila zaradi GH, no saj to je cez dva tedna. Danes je zopet 9ti dan brez kakanjauser posted image  in ob vsakem prdcu se oba z nasmehom spogledava "kakala ja" in letiva gledat plenicko, ki je potem praznauser posted image . No razvojna je rekla, da to ni nic takega pri dojenih otrocih, men se pa zdi da je to vseeno malo predolga.
Zoja Miša: tudi mi delamo vaje »Semoličke«. Mi zdaj treniramo iz hrbta na trebuh in ce ji pomagam tako kot pravi po knjigi se prevali za šalo, da bi se pa sama spomnila to pa ne, je še cisto zadovoljna na hrbtu in ce ji pokazem kako igracko za katero bi se morala prevalit na trebuscek je zadovoljna s tisto ki visi nad njo. No vi ste to ze osvojili. Hotela sem ti povedat, da sem danes v Baby centru kupila valj za napihnit, ki je tudi rekvizit za telovadbo v knjigi, cena je 9 eur.

In se cestitke Lani in Maruši za 4 mesece.
Tamy30 pa vse naj naj!!

Da se pohvalim vse prekrasne slikice avgustovčkov08.
zdaj pa letim se zaherco dokoncat, namazat z marmelado in cokolado, jutri pa bom samo gledala kako jo obiski mlatijo user posted image .

(odgovor članu buhtlčk)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 21:57:03   
Erin
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Imamo tudi že dva zobka user posted image user posted image user posted image . Prvi je pokukal ven 15.12., drugi pa 18.12. user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 22:20:20   
Erin
Evo jaz sem sama doma.. mi je dolgčas...user posted image spat se mi pa ne ljubi.

Je katera tukaj?????'user posted image


Veste kaj sem še  hotela povedat...

Glede dojenja..dokler gre, gre, pa tudi če ne gre več ni nič narobe če daste umetno hrano (mleko). Pa kaj se tako bojite tega?  A ni važn da je otrok sit. Res je da je materino mleko najboljše za otroka ampak če ga ni je treba nekaj drugega dat ane. Moj otrok je jedel in še vedno je vsako uro-uro in pol pa nisem imela nič več mleka kot prej. Jedla sem zdravo hrano, vnesla vse sestavine vanjo, veliko pila, pa je moje mleko zanj nenasitno in vseeno usiha in naj ga pristavim 100x na dan..ja ne bo boljše pa če me koklja brcne. Op. govorim zase ne za drugeuser posted image

No pa da vam nekaj še povem...moje mnenje- vse to ko se moramo merkat in tako nežno delat z dojenčki (prehrana in drža) se mi po pravici povedano zdijo vedno bolj en larifari... mi tega nismo imeli...hodim, nimam problemov z držo, dokler se nisem polenila sem bila dobra športnica,.. pa so nas vlačili ko mačke, imeli smo neustrezno opremo (za današnje čase) in še marsikaj...
KAr se hrane tiče... mi smo jedli skoraj vse. Jaz sem bila na umetnem (kravjem) mleku od 3 tedna- nimam alergij, imunski sistem sem vedno imela tipitopi,.. Ma nasploh če pogledate-mi smo bili in smo zdravi (v večini), skozi celo izobraževanje nisem imela enega sošolca s "prilagojeno" hrano ker bi imela alergijo ali kaj podobnega, danes ima skoraj vsak drugi otrok alergijo in neke probleme... pa se mi zdi da pretiravamo, kompliciramo...da jim pravzaprav mi sami s to previdnostjo vse to povzročamo...
Pa saj se držim teh pravil ki nam jih postavljajo ampak vseeno mi pa po glavi rojijo prej napisane besede...

Pa me zanima vaše mnenje... če je še kateri kdaj šlo kaj podobnega "skozi glavo"..user posted image

< Sporočilo je popravil Erin -- 20.12.2008 22:26:17 >

(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 22:37:03   
Erin
carol11 - nas so učili na faksu da otrok zavedno izsiljuje in išče meje pri 6 mesecu, tako da naj te ne bo nič sram in potolaži otroka če joka. Otrok te potrebuje, tebe, tvojo ljubezen in tolažbo, je le malo nebogljeno bitje in ne moreš ga kar pustiti da joka... kako otroku ki te še ne razume dopovedat da ga pa ne smeš prijet ker je tako zdravnica rekla.user posted image Otroku lahko začneš postavljat meje šele ko jih razume...prej ne. To je definitivno pred 1 letom ampak pri 4 mesecih pa res še ne...
Pa user posted image user posted image user posted image da boste kmalu kakaliuser posted image user posted image user posted image

Aja tisti valj sem še hotela pokomentirat...mi smo ga imeli v vrtcu pa smo ga raje umaknili iz dosega ker so se otroci velikokrat čež prekotalili, tako da je pri njem treba biti kar previden.. nekateri so se pa z zobmi spravil nanj in je spustil..
Saj si mislila tega kajne?

user posted image

(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 22:41:33   
ayana
Erin: meni skoz take stvari grejo po glavi, pomoje če otročku nekajni všeč (glede drže), bo že zajokal al ne?? Moj je Neli danes za doge v luft dvigoval, z glavo je dol visela pa se je čist lepo režala.... zdaj pa me lahko napadate kolk čete, ampak ko so ji kolke slikali jo je dohtar tut kr tak obrno ko en kos mesa, pa se je na glas smejala.... ko jo pa jaz kao pravilno nosim v "lupinici" pa bruha pa se dere pa ne vem kaj vse. Jaz sem tut zrasla gor na "umetni hrani", moka prejnana v razredcenem mleku pa mi nic ne manjka.... Neli mi je bla do zdaj 1xorehlajena (ze trkam), pa ji nikol ne umijem dude če ji pade na tla, pa flašk ji ne steriliziram (samo 1x novo), psica jo je že neštetokrat polizala... mam pa prijatlco ko flaške sterilizira 2x na dan....user posted image user posted image . Za moje pojme je pa to ze pretiravanje....

(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 22:43:00   
karmar
IZVIRNO SPOROČILO: Erin



No pa da vam nekaj še povem...moje mnenje- vse to ko se moramo merkat in tako nežno delat z dojenčki (prehrana in drža) se mi po pravici povedano zdijo vedno bolj en larifari... mi tega nismo imeli...hodim, nimam problemov z držo, dokler se nisem polenila sem bila dobra športnica,.. pa so nas vlačili ko mačke, imeli smo neustrezno opremo (za današnje čase) in še marsikaj...
KAr se hrane tiče... mi smo jedli skoraj vse. Jaz sem bila na umetnem (kravjem) mleku od 3 tedna- nimam alergij, imunski sistem sem vedno imela tipitopi,.. Ma nasploh če pogledate-mi smo bili in smo zdravi (v večini), skozi celo izobraževanje nisem imela enega sošolca s "prilagojeno" hrano ker bi imela alergijo ali kaj podobnega, danes ima skoraj vsak drugi otrok alergijo in neke probleme... pa se mi zdi da pretiravamo, kompliciramo...da jim pravzaprav mi sami s to previdnostjo vse to povzročamo...
Pa saj se držim teh pravil ki nam jih postavljajo ampak vseeno mi pa po glavi rojijo prej napisane besede...

Pa me zanima vaše mnenje... če je še kateri kdaj šlo kaj podobnega "skozi glavo"..user posted image


tu se popolnoma strinjam s tabo, po moje bolj kot smo enostavni, bolje bo za otroka. Sej pravijo da če nisi bolan, pojdi k zdravniku in sigurno ti bo kaj našel.

(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 22:43:41   
ayana
Čestitke vsem obmesečnikom.... pa Tamy30user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ayana)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 22:45:53   
ayana
IZVIRNO SPOROČILO: karmar

IZVIRNO SPOROČILO: Erin



No pa da vam nekaj še povem...moje mnenje- vse to ko se moramo merkat in tako nežno delat z dojenčki (prehrana in drža) se mi po pravici povedano zdijo vedno bolj en larifari... mi tega nismo imeli...hodim, nimam problemov z držo, dokler se nisem polenila sem bila dobra športnica,.. pa so nas vlačili ko mačke, imeli smo neustrezno opremo (za današnje čase) in še marsikaj...
KAr se hrane tiče... mi smo jedli skoraj vse. Jaz sem bila na umetnem (kravjem) mleku od 3 tedna- nimam alergij, imunski sistem sem vedno imela tipitopi,.. Ma nasploh če pogledate-mi smo bili in smo zdravi (v večini), skozi celo izobraževanje nisem imela enega sošolca s "prilagojeno" hrano ker bi imela alergijo ali kaj podobnega, danes ima skoraj vsak drugi otrok alergijo in neke probleme... pa se mi zdi da pretiravamo, kompliciramo...da jim pravzaprav mi sami s to previdnostjo vse to povzročamo...
Pa saj se držim teh pravil ki nam jih postavljajo ampak vseeno mi pa po glavi rojijo prej napisane besede...

Pa me zanima vaše mnenje... če je še kateri kdaj šlo kaj podobnega "skozi glavo"..user posted image


tu se popolnoma strinjam s tabo, po moje bolj kot smo enostavni, bolje bo za otroka. Sej pravijo da če nisi bolan, pojdi k zdravniku in sigurno ti bo kaj našel.


Jaz za to da mi kaj najdejo še do zdravnika ne rabim, mi kr moja mami pove da mam neke bule na vratu... in zdaj se ze 2 dni sekiram, pa prej sploh nič ni bolelo zdaj pa se mi zdi da me že malo boli.... bo treba do zdravnika stopit.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu karmar)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 22:50:09   
Vilika
Uh, jaz sem tudi sama - spet user posted image . Moj dela občasno še pri enem privatniku... in danes imajo tam zaključek... Včeraj s svojo firmo...


Erin - jaz se strinjam s teboj.

Glede AM - jaz ne vidim nobenih pomanjkljivosti. Mi dodajamo od začetka, ker sem imela mleka za vzorec (ga je pil prvih 10 dni) in zaenkrat fant lepo napreduje. Žal mi je samo zato, ker pravijo da je materino mleko najbolj zdravo, eh, čez 10 let bo pa spet kera druga teorija. Tako kot so ribe ble še pred kratkim zelo priporočene, pa jih sedaj dojenčki ne smejo, pa nosečnice tudi čim manj...
Tudi jaz sem zrasla na prilagojenem mleku in še mnogo ljudi ki jih poznam (mladih in starih), pa ne vem če smo kej 'slabši' od tistih ki so bli na joški do prvega razreda, magari. Nobene razlike. Edino ceneje je dojenje user posted image


Glede tega rokovanja z otrokom, hmm. Dans so taki cajti, to je mal moderno, pa nočeš si očitat če kaj ne bi bilo ok.... Valda da se ustrašiš če ti pa doktorji rečejo da stvari ne štimajo, oni že vejo. Zdaj, kakor berem, skoraj vsak tretji otrok hodi v razvojno ambulanto, češ da so trdi, zategnjeni... A so danes otroci drugačni kot včasih???
Po moje so tudi takrat imeli te pomanjkljivosti in mislim da je to začasno in se itak stvari z razvojem otroka same poštimajo prej al slej (mi pa mislimo, kako je vaja pomagala). Če ne bi bilo tako, bi bil sedaj vsak tretji odrasli 'kripel' - ker kot dojenček ni šel v razvojno.
Če bi rekli, da z mojim otrokom kaj ni v redu bi tudi šla, itak. Če ne drugega bi vsaj fino potelovadili user posted image


Strinjam pa se s strokovnjaki glede goste hrane - kerj e res vse strupeno, špricano, alergeno, gensko spremenjeno , umetno gnojeno... une boge kokoške ki nam jajca valijo svoj živi dan svetlobe ne vidijo, revice sedijo tam v tistem boksu, pod lučko, futr majo pred klunom - zdaj pa kakaj jajcaa user posted image , ko ne boš uporabna boš pa za na žar...


Eh, grem jst rajši ajat, sm malo zašla...



Lepo nočko želim vsem.

Upam da se moj vrne približno tak kot včeraj - trezen user posted image

< Sporočilo je popravil Vilika -- 20.12.2008 22:57:02 >


_____________________________

Na sončni dan sva dobila svojega sončka Vida

(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 22:52:11   
Erin
Uf mi je kar odleglo ko vidim da nisem osamljen primer v takem razmišljanju.

Sem hotela še..
po moje je za otroško telo kar šok..najprej ga ščitiš ko dojiš pred krči, potem z njegovo hrano... in potem ob 1 letu vse začne jest in je šok za telo... Po moje bi morali me jesti vse, razen delikatnih stvari v manjših količinah in potem v npr 4 mesecih priti na normalno količino. In otrok ko pokaže da rabi ŠE, dati nekaj bolj nasitnega, pa čeprav že pri 4 mesecih. Jaz sem zadnjič sestri v ZD isto rekla. Mi smo pri 4 začel s hrano in nam nič ne fali... pa našemu tudi dajem.. vsak dan 3 žličke riževe in vsak 2-3 dan korenčka (spet 3 žličke) da se navadi okušanja, "žvečenja", požiranja..

(odgovor članu ayana)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 22:53:14   
ayana
Glede hrane pa sem jaz ze celo tako daleč razmišljala (brez zamere), da sploh nevem če je materino mleko še vedno najboljše kar lahko ponudiš otročku, če je tolk alergij pa ne vem kaj vse je lahko narobe, pa kr neki testi pa diete.... mah po adaprtiranem je manj težav, količino lahko reguliraš, zrastejo pa lih tak...... absolutno podpiram dojenje, da ne bo pomote ampak pač razmišljala sem....

(odgovor članu ayana)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 22:57:42   
karmar
IZVIRNO SPOROČILO: ayana


Jaz za to da mi kaj najdejo še do zdravnika ne rabim, mi kr moja mami pove da mam neke bule na vratu... in zdaj se ze 2 dni sekiram, pa prej sploh nič ni bolelo zdaj pa se mi zdi da me že malo boli.... bo treba do zdravnika stopit.user posted image user posted image user posted image

jaz sem jih tudi imela, pa nisem šla do zdravnika. So prej bule obupale. Lojnice se zamašijo in rata bula, lahko jih je tudi več na kuou. Pol pa kar zginejo... Če se pa bojiš pa bejži, sam pazi da ti kaj ne dobijo...user posted image

(odgovor članu ayana)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 22:57:50   
Erin
IZVIRNO SPOROČILO: Vilika

Če ne bi bilo tako, bi bil sedaj vsak tretji odrasli 'kripel' ker kot dojenček ni šel v razvojno.



user posted image user posted image user posted image Se strinjam

Strinjam pa se smstrokovnjaki glede goste hrane - lerje res vse strupeno, špricano, alergeno, gensko spremenjeno , umetno gnojeno... une boge kokoške ki nam jajca valijo svoj živi dan svetlobe ne vidijo, revice sedijo tam v tistem boksu, pod lučko, futr majo pred klunom - zdaj pa kakaj jajcaa user posted image , ko ne boš uporabna boš pa za na žar...



No glede tega maš prav ampak jaz itak vse te stvari domače dobim od babi..

Je pa res..dans je vse kar kupimo umetno...žalostno..

Pa šee zaradi kokošk sem zej žalostna.... si jih predstavljam..čičajo vse depresivne in kličejo petelina...njega pa ni..aja, saj ne vejo kaj to je...user posted image

(odgovor članu Vilika)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?