|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 10:14:42   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: bad girl

joj spet tema za kreg.brez veze...


ne, to ni brez veze, to je super. user posted image

Samo meni se zdi,d a ne bo nobenega krega, vsaj jaz vsebine napsianega ne zaznavam tako. Je pa res, da sem prebrala celo temo in ne samo prvih stavkov postov. Če pa samo prve stavke prebereš, potem se pa res zdi,d a je možno, da pride do krega. user posted image

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 10:18:22   
Anonimen
Čisto konkretno, za najin primer, zakaj bom jaz doma in on v službi: imava svoje podjetje, on prodaja in je v tem zelo dober, ve, kaj dela, se spozna v podrobnosti, jaz opravljam birokratske zadeve, nekaj računovodstva, izstavljanje računov ipd.
In če bi si razdelila porodniško na dva dela, bi s tem močno obremenila naš družinski proračun. Ker bi jaz morala prevzeti njegovo delo, na katero se ne spoznam zelo dobro, poznam samo nekaj osnov, da bi znala toliko kot on, bi morala delati to vsaj dve leti. In njemu se ne sanja o davčnih in drugih predpisih. Torej bo on še naprej delal, kar obvlada, jaz pa bom doma z malima. Ampak to ne pomeni, da je zdaj slab očka ali da gleda samo na denar. Gledava na preživetje naše družine. Dobesedno to: preživetje. Če bi mene postavili na njegovo mesto, na mesec ne bi naredila toliko prometa, da bi imeli pozitivno bilanco.
Drugi vidik pa je dejstvo, da sva se s prvo hčerko zelo dolgo dojili, tudi po 6. mesecu starosti še marsikdaj čez dan, za tolažbo in ne vem, kako bi zgledalo, da bi mi jo sedaj on vozil v službo. 
Sicer je popolnoma enakovreden starš meni, mala ga obožuje in vsak prosti trenutek izkoristi, da sta skupaj. Očka kot se šika, pa imam zelo visoke kriterije user posted image .

Torej, če vam tako in drugače bolj odgovarja, da bosta oba koristila možnost deljene porodniške, potem kar. Samo pri vseh pa to ne pride v poštev.

(odgovor članu Mesečnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 10:27:49   
Šaki
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: bad girl

joj spet tema za kreg.brez veze...


ne, to ni brez veze, to je super. user posted image

Samo meni se zdi,d a ne bo nobenega krega, vsaj jaz vsebine napsianega ne zaznavam tako. Je pa res, da sem prebrala celo temo in ne samo prvih stavkov postov. Če pa samo prve stavke prebereš, potem se pa res zdi,d a je možno, da pride do krega. user posted image


oh pol pa še bo,no.



_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 10:33:10   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: bad girl

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: bad girl

joj spet tema za kreg.brez veze...


ne, to ni brez veze, to je super. user posted image

Samo meni se zdi,d a ne bo nobenega krega, vsaj jaz vsebine napsianega ne zaznavam tako. Je pa res, da sem prebrala celo temo in ne samo prvih stavkov postov. Če pa samo prve stavke prebereš, potem se pa res zdi,d a je možno, da pride do krega. user posted image


oh pol pa še bo,no.




A da bo vseeno? V redu.

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 10:34:33   
wii
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

mislim pa da še obstajajo moški (čeprav le 5%) ki bi šli na dopust za nego otroka.

)


No, moj je očitno med temi 5%, jaz sem bila doma 5,5 mesecev, potem  pa sem šla delat in je on nadaljeval z  dopustom za nego in varstvo otrok. Zakaj? Ko sem zanosila, sem menjala službo, ki sem si jo res želela - šolstvo in sem pač povedala, če me vzamejo, da sem pripravljena priti v jesen nazaj, hčerka je rojena marca. Tako, da sta se pazila, cartala in je bilo vse ok. Tudi kosila pripravljal - uvajanje GH, skratka bila sta prav luštna. Zato pa je mogoče še danes očka zakon pri nas. Nikoli ni gledal na delo z otrokom kot, da je to samo moje, ampak delitev del med partnerjema. Res pa da v šolstvu ne pomeni biti odsoten od 8 -16h, ampak malo bolj fleksibilen delovnik, čeprav moraš ogromno narediti potem še doma. Danes je zrasla v triletnico, ki ji ni manjka čisto nič.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 10:43:49   
Mesečnica
IZVIRNO SPOROČILO: wii

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

mislim pa da še obstajajo moški (čeprav le 5%) ki bi šli na dopust za nego otroka.

)


No, moj je očitno med temi 5%, jaz sem bila doma 5,5 mesecev, potem  pa sem šla delat in je on nadaljeval z  dopustom za nego in varstvo otrok. Zakaj? Ko sem zanosila, sem menjala službo, ki sem si jo res želela - šolstvo in sem pač povedala, če me vzamejo, da sem pripravljena priti v jesen nazaj, hčerka je rojena marca. Tako, da sta se pazila, cartala in je bilo vse ok. Tudi kosila pripravljal - uvajanje GH, skratka bila sta prav luštna. Zato pa je mogoče še danes očka zakon pri nas. Nikoli ni gledal na delo z otrokom kot, da je to samo moje, ampak delitev del med partnerjema. Res pa da v šolstvu ne pomeni biti odsoten od 8 -16h, ampak malo bolj fleksibilen delovnik, čeprav moraš ogromno narediti potem še doma. Danes je zrasla v triletnico, ki ji ni manjka čisto nič.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

No, jaz imam podobno srečo kar se delavnika tiče, je tudi precej fleksibilen, tako da bom skušala biti čim več z mojimi fanti.

(odgovor članu wii)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 11:08:51   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

mislim pa da še obstajajo moški (čeprav le 5%) ki bi šli na dopust za nego otroka.


In tisti, ki so ves čas prisotni... Ali zaposleni doma ali brezposelni...
Neli se je že v prvih mesecih navezala na naju oba, zdaj si pa izmišljuje, kdo ji bo kaj pomagal; npr. če je treba v btc-ju it lulat, jo moram obvenzo jaz peljati...user posted image

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 11:52:00   
Šaki
verjetno je gledala oddajo sveto in svet...



_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 13:25:26   
komarka
midva sva si pri otročku(prvem) kar oba privoščila-sva bila še študenta in je bilo res enkratno, k smo bli toliko skupaj. Pa brez kakšnih nadomestil.... Smo porabl vse prihranke in ziveli skromno, pa nama soploh ni žal. Ko je šel on pri otrokovih 10 mesecih v službo, sem šele dojela,kako so žensek cele dneve same z otroki...

no v tistih treh mesecih(do vrtca) se je tok navezal name, da se mi zdi prav skoda. Ker se mora očka zdaj veliko bolj trudit, da ga zamoti, poštima...

Pri naslednjem bom ziher prej šla delat in bo on vzel porodniško. Na srečo je v javnem sektorju :-)
Je pa res da se mora kar mal borit s podobo (odsotnega)očeta in dostikrat zagovarjat pred ostalimi moškimi, kakšen dec da je oz. ni.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 13:56:10   
Anonimen
Po moje si spregledala še kaj user posted image ...no trenutno je najvišji možni znesek izplačila nadomestila za nego in varstvo otroka je 1.971,02 €, kar sem ti že v postu nakazala, da v mojem primeru se ni za bati, da bi mi nadomestilo umetno omejili. O ostalih intelektualnih razglabljanjih in povezavah ter čustvenih navezanostih pa ne mislim razglabljati, saj si v tvojem prvem postu jasno zastavila vprašanje, kaj si o tej zadevi mislimo.... Moje mnenje ostaja še vedno nespremenjeno - to je zame privilegij in moj egoizem vodi k temu, da ga ne želim deliti.

(odgovor članu rotkappchen)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 14:02:44   
Kontrakarambolšrauf
Nič mi nebi moglo vzeti privilegija do tega, da sem lahko eno leto doma z otrokom.

_____________________________

Exkontrakarambolmatica.

(odgovor članu rotkappchen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 15:28:17   
rotkappchen
IZVIRNO SPOROČILO: Kontrakarambolšrauf
Nič mi nebi moglo vzeti privilegija do tega, da sem lahko eno leto doma z otrokom.


IZVIRNO SPOROČILO: Miša99
To je zame privilegij in moj egoizem vodi k temu, da ga ne želim deliti.


NAJPREJ NE ME KAMENJAT ZARADI TEGA...ničem soliti pameti in izpasti, kot frajla, ki edina ve kaj dela...nočem se kregat...ampak...z zakonom, ki ureja družinska razmerja in je bil na novo sprejet leta 2003...je edini PRIVILEGIJ ŽENSKE KOT MATERE OTROKA, to da ima 105 DNI PORODNIŠKEGA DOPUSTA, vse ostalo izhaja iz koncepta STARŠEVSTVA, torej je ostalih 260 dni pravica staršev...torej tistega, ki je starš otroka...v tem primeru načeloma obeh (torej moškega in ženske)...lahko pa bi bila izkjučno pravica ženske, vendar v primeru če ni poročena in očeta svojega otroka ne prizna kot očeta...

Joj...zdaj jih bom fasala:)

(odgovor članu Kontrakarambolšrauf)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 15:35:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kontrakarambolšrauf
Nič mi nebi moglo vzeti privilegija do tega, da sem lahko eno leto doma z otrokom.




IZVIRNO SPOROČILO: Miša99
To je zame privilegij in moj egoizem vodi k temu, da ga ne želim deliti.



NAJPREJ NE ME KAMENJAT ZARADI TEGA...ničem soliti pameti in izpasti, kot frajla, ki edina ve kaj dela...nočem se kregat...ampak...z zakonom, ki ureja družinska razmerja in je bil na novo sprejet leta 2003...je edini PRIVILEGIJ ŽENSKE KOT MATERE OTROKA, to da ima 105 DNI PORODNIŠKEGA DOPUSTA, vse ostalo izhaja iz koncepta STARŠEVSTVA, torej je ostalih 260 dni pravica staršev...torej tistega, ki je starš otroka...v tem primeru načeloma obeh (torej moškega in ženske)...lahko pa bi bila izkjučno pravica ženske, vendar v primeru če ni poročena in očeta svojega otroka ne prizna kot očeta...

Joj...zdaj jih bom fasala:)

Nikakor, kot pravim, jaz sem si naslednjih 260 dni do sedaj 2x in tudi sedaj v tretje "vzela" kot moj privilegij in ga moškemu pač ne prepustim user posted image .  Kakor komu paše, meni pač odgovarja tako in se mi zdi fajn, da moj temu pač ne oporeka.

(odgovor članu rotkappchen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 15:50:42   
alička
Rotkappchen, vse kar pišeš je res... ampak ko se otrok rodi se spremenijo pogledi, razmišljanja. Pred rojstvom hčerke sem tudi sama razmišljala, da bi del dopusta za nego prepustila partnerju. Govorila sem, da itak ne bom zdržala doma tako dolgo, po rojstvu pa sva se kar brez besed dogovorila, da bom ostala doma celo leto in tega ne bi nikoli zamenjala. Še celo skrajšan delovni čas sem izkoristila, na žalost sicer ne do konca, je bilo pa dve leti super ob dveh oditi domov!

< Sporočilo je popravil alička -- 15.1.2009 15:51:09 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 18:09:52   
Anonimen
TO ČESAR PA NE RAZUMEM pa izhaja iz tega naslova...da očetje večinoma, kot velik argument, zakaj ne vzamejo oz. si delijo tega dopusta navajajo EKONOMSKI RAZLOG. Da si tega, da ostanejo doma ne morejo privoščiti, ker se jim finančno nebi izšlo in da v službi zaslužijo več kot, če bi bili doma, ipd. Haloo...gre za 100% nadomestilo.


Do neke mere je to razumljivo in logicno.

V povprecju rodi zenska svojega prvega otroka pri devetindvajsetih letih, v povprecju je partner od nje starejsi pet let, to pomeni, da je pri prvem otroku star nekaj manj petintrideset let in to je doba, ko se v sluzbi odprejo prenekatere moznosti za napredovanje. Takrat iti na porodnisko, pomeni ne samo izgubo trenutnega dohodka, ki je vecji kot pri zenski pri devetindvajsetih, pa ne samo za statisticnih 7% razlike med spoloma, ampak tudi za to razliko teh petih let, ki je lahko bistvena. Temu dodaj se faktor pricakovane place za vsaj bodoci dve leti (leto, ko si na porodniskem oz. tocneje na dopustu za nego in varstvo otroka ter leto po prihodu, ko ti placa stagnira) in imas to razliko v placi, trenutni in se pomembneje, pricakovani bodoci. To je od ekonomskih faktorjev po moje bistveno bolj odlocilen moment kot trenutno nadomestilo.

To je to, v ekonomskem smislu, ce zanemarim druge socioloske dejavnike.

(odgovor članu rotkappchen)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 18:23:31   
Anonimen
Nisem brala odgovorov. Zdaj tako vem da me boste spljuvale, ampak vseeno bom povedala na kratko kaj si jaz mislim: Otrok oz. DOJENČEK po MOJEM MNENJU potrebuje MAMO. Res je, da niso vse mame iste in da so očetje enakopravni oz. še včasih boljši kot mame, ampak če gre za normalno mamo, ki za otroka lepo poskrbi, potem dojenček najbolj potrebuje njo, saj je z mamo povezan že pred rojstvom (o tem bi lahko napisali še ogromno, ampak mislim da veste kaj želim povedati). Mama je mama in pika, očka je ravno tako pomemben, ampak za DOJENČKA je mama nepogrešljiva 24/7.
Jaz sem še študentka, rodila bom septembra in bi komot lahko šla naslednje leto normalno na faks, ampak mi to niti na kraj pameti ne pade, ker vem da me bo moj dojenček potreboval, MENE.
Še enkrat: moje mnenje, da ne bo zgledalo kot da mame, ki ne izkoristijo porodniške, označujem za slabe ker ni res, jaz pač tako gledam na te stvari.

(odgovor članu Šaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 18:28:32   
čipka
ampak ko se otrok rodi se spremenijo pogledi, razmišljanja.


to je res
bomo vidl, kako boš pisala po rojstvu user posted image


_____________________________

my little babygirl - moja največja sreča
-

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 19:01:03   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: rotkappchen
Haloo...gre za 100% nadomestilo.
......
...in za javno upravo pomenijo 7% razliko.


Najbolj praktično je, da gre tisti z najmanj dohodki, podobno kot za bolniško. Ker dejansko je razlika pri npr. plači 1500 EUR in 100% izplačilom nadomestila kakih 300-400 EUR.

A javna uprava pa nima stimulacije????

(odgovor članu rotkappchen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 20:50:43   
rotkappchen

IZVIRNO SPOROČILO: čipka

ampak ko se otrok rodi se spremenijo pogledi, razmišljanja.


to je res
bomo vidl, kako boš pisala po rojstvu user posted image



OK...nič ne rečem zoper to, da je teorija eno in praksa drugo...ampak...dejstvo je, da se po porodu ne bo nič spremenilo, vsaj v zvezi z odločitvijo ne, kajti mislim, da bi bilo zelo nonšalantno se po porodu sprenevedat in spreminjat svoje odločitve in obljube, ki si jih predhodno dal delodajalcem in nenazadnje CZS.

Zagotovo pa vem, da bom napisala kako sem ponosna na svojega partnerja, ki že zdaj čaka na realizacijo svojega deležauser posted image

papa

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 21:00:12   
komarka

IZVIRNO SPOROČILO: *TaMiKaaaa*

na kratko kaj si jaz mislim: Otrok oz. DOJENČEK po MOJEM MNENJU potrebuje MAMO. R


To je res, ampak samo takoj po rojstvu..pa mekje do tretjega meseca. Če se polno odjita seveda še vsaj do 6 meseca(razen če si mama črpa mleko in ga ima shranjenega doma, kar je zame kar mal preveč)... ampak zadnje tri mesece 10, 11, 12 mesec pa gotovo mamo zelo dobro nadomesti oče oz jo zamnja in s tem se rešiš problema: na mamo navezanih malčkov do ne vem kerega leta. kOt je rekel en ocka(calbo, če se ne motim), da je pri njih pač očka zakon.

V vsakem primeru, pa je zlo pomembno, da je oče veliko z otrokom, ker otrok POTREBUJE OBA. na to akr prevečkrat pozabimo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 21:02:47   
Anonimen
V vsakem primeru, pa je zlo pomembno, da je oče veliko z otrokom, ker otrok POTREBUJE OBA. na to akr prevečkrat pozabimo.


Zakaj bi narava poskrbela, da sta za spocetje otroka potrebna moski in zenska...ce bi bila po rojstvu otroku nujna samo mama?

(odgovor članu komarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 21:03:27   
Kontrakarambolšrauf
Od mene ne boš čisto ničesar fasala, ker mi je v bistvu čisto vseeno kdo bo v vašem gospodinjstvu ostal doma in zakaj bo tako.
Jaz samo lahko rečem zase, da ga ni vraga, ki bi mi to leto vzel. Niti mož ne. Je to prvo leto tako hitro minilo da se dvakrat obrneš in je konec in ne menjam ničesar za to da vidim prvo kobacanje, postavljanje na nogice, prve "besede"........tega ne menjam za nobeno službo in za nobeno plačo ali nadomestilo ali karkoli že.


_____________________________

Exkontrakarambolmatica.

(odgovor članu rotkappchen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 21:08:45   
komarka

IZVIRNO SPOROČILO: komarka


kOt je rekel en ocka(calbo, če se ne motim), da je pri njih pač očka zakon.




Popravljam, tweed je to rekel. in se opravičujem temu očku!

(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 21:13:33   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: Kontrakarambolšrauf
Jaz samo lahko rečem zase, da ga ni vraga, ki bi mi to leto vzel. Niti mož ne. Je to prvo leto tako hitro minilo da se dvakrat obrneš in je konec in ne menjam ničesar za to da vidim prvo kobacanje, postavljanje na nogice, prve "besede"........tega ne menjam za nobeno službo in za nobeno plačo ali nadomestilo ali karkoli že.


Se pridružujem temu... Tudi zame je to enako pomembno... Ampak nisem mama... In po mojem mnenju nisem samo pomočnik mame, tudi v prvih 3 mesecih njunih življenj ne...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Kontrakarambolšrauf)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 21:17:03   
Anonimen
In po mojem mnenju nisem samo pomočnik mame, tudi v prvih 3 mesecih njunih življenj ne...


Pomocnik user posted image , kje si pa to nasel?

(odgovor članu tweed)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?