|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 21:21:16   
Kontrakarambolšrauf
IZVIRNO SPOROČILO: tweed

IZVIRNO SPOROČILO: Kontrakarambolšrauf
Jaz samo lahko rečem zase, da ga ni vraga, ki bi mi to leto vzel. Niti mož ne. Je to prvo leto tako hitro minilo da se dvakrat obrneš in je konec in ne menjam ničesar za to da vidim prvo kobacanje, postavljanje na nogice, prve "besede"........tega ne menjam za nobeno službo in za nobeno plačo ali nadomestilo ali karkoli že.


Se pridružujem temu... Tudi zame je to enako pomembno... Ampak nisem mama... In po mojem mnenju nisem samo pomočnik mame, tudi v prvih 3 mesecih njunih življenj ne...


Tweed, saj ne gre za to. V osnovnem vprašanju gre za to, da se ona čudi kako to da tako malo očetov raje ne ostane doma in gredo mame delat, pa nadomestilo gor in dol...... in jaz kot mama pravim, da tega leta z otrokom ne dam nikomur, niti očetu neuser posted image . Je pa v času izven službe dobrodošeluser posted image .


_____________________________

Exkontrakarambolmatica.

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 21:31:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

V vsakem primeru, pa je zlo pomembno, da je oče veliko z otrokom, ker otrok POTREBUJE OBA. na to akr prevečkrat pozabimo.


Zakaj bi narava poskrbela, da sta za spocetje otroka potrebna moski in zenska...ce bi bila po rojstvu otroku nujna samo mama?


Ne samo mama, ampak bolj mama, velika razlika. Se pa strinjam da je za otroka zelo pomembno da ima tudi očeta vsakodnevno ob sebi. Pa koneckoncev tudi babice, širšo okolico itd... Saj poznate pregovor: "Če hočeš otroka dobro vzgojiti je za to potrebna cela vas." Ampak dobro, to je že druga tema.
Jaz pač pravim da prvo leto otrok bolj (ne samo ampak bolj) potrebuje mamo. Kasneje pa so tisti tapravi ateki itak zakon, to je dejstvouser posted image  Večkrat slišim kako se mamice "jezijo" da je ati vse, mami pa je dobra samo ko atija niuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 21:32:13   
Anonimen
Ne samo mama, ampak bolj mama, velika razlika.


Veliko bolj mama. Vsaj devet ur na dan.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 21:33:31   
Anonimen
Saj poznate pregovor: "Če hočeš otroka dobro vzgojiti je za to potrebna cela vas."


Se popolnoma strinjam.
Ne vem, kako bi zrasla brez cele sirse druzine in pol vasi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 21:37:38   
atanja
Hm... nisem brala vsega sam pri nama je zato ker  njega najbrž ne bi čakala najbrž ista služba. Tako si tudi ni mogel vzeti celih 14 dni dopusta ko sem domov prišla. In pač je tako. Ima pa vseen isti delež vzgoje pri otroku, edino količnsko je manj prisoten.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 21:45:54   
Lovelybaby
Meni se ta številka niti ne zdi tako čudna. upam si trditi, da je v veliki večini izbor OBEH staršev, prvenstveno pa mame.

Zase vem, da mi je bila porodniška eno najlepših obdobij, vsak dan sem se zavedala, da toliko skupaj ne bova nikoli več. Poznam par parov, kjer so se odločili drugače, povečini zaradi narave materinega dela oz funkcije v službi. Priznam pa, da ne poznam nobenega, kjer bi si mama želela prej nazaj na delo, vendar oče ne bi bil za to.

Tko da mislim, da je razlog v prefernci mam in ne neemanciapciji ženske.

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 21:46:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rotkappchen


IZVIRNO SPOROČILO: čipka

ampak ko se otrok rodi se spremenijo pogledi, razmišljanja.


to je res
bomo vidl, kako boš pisala po rojstvu user posted image



OK...nič ne rečem zoper to, da je teorija eno in praksa drugo...ampak...dejstvo je, da se po porodu ne bo nič spremenilo, vsaj v zvezi z odločitvijo ne, kajti mislim, da bi bilo zelo nonšalantno se po porodu sprenevedat in spreminjat svoje odločitve in obljube, ki si jih predhodno dal delodajalcem in nenazadnje CZS.

Zagotovo pa vem, da bom napisala kako sem ponosna na svojega partnerja, ki že zdaj čaka na realizacijo svojega deležauser posted image

papa


Pa kdaj pomisliš na to, da mogoče ne bo šlo tako po planu kot misliš da mora it? Veš, moja frajla flaše ni mogla niti pogledat, je blo samo dretje. Je bla joška zakon. kaj boš pa potem naredila?user posted image Sam to je samo en primer izmed mnogih, ko otrok resnično potrebuje samo mamo.

V bistvu niti ne vem kaj sploh hočeš tukaj povedat s svojimi posti, sej vemo kakšne so pravice in jih skoristimo kot jih želimo, ne?user posted image

In ja, ko se ti bo otrok rodil, pa ko boš prišla z njim do 3 meseca starosti, ti bo vse jasno. Prej sigurno ne.

(odgovor članu rotkappchen)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 21:58:17   
atanja
Pa jaz niti ne jemlem da tisti ki doma ostane je boljši. Midva sva enakopravna starša, pač jaz vzamem bolniško, sem dopoldne z njim pridem moj domov in je z njim-lahko da jaz ta čas kaj naredim kar mi prej nisupelo al pa ne vem smo skupaj.
Je pa res da midva nimava vseh stvari razdeljenih 50-50 ampak jaz npr.zlikam on posesa. ali pa on štema jaz kuham. Ni tako da vsak pol naredi pol pa še drug drugo polovico.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 22:26:33   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Pomocnik user posted image , kje si pa to nasel?


user posted image  Ponavadi je pri vseh "ženskih opravilih" moški naveden kot pomočnik (ji pomaga pospravljati, kuhati...), zakaj ne bi bil še pri negi otroka...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 22:40:33   
Anonimen
Aha, to.
Meni je cudno ampak nima veze.

(odgovor članu tweed)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 23:06:44   
rotkappchen
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Pa kdaj pomisliš na to, da mogoče ne bo šlo tako po planu kot misliš da mora it? Veš, moja frajla flaše ni mogla niti pogledat, je blo samo dretje. Je bla joška zakon. kaj boš pa potem naredila?user posted image Sam to je samo en primer izmed mnogih, ko otrok resnično potrebuje samo mamo.

V bistvu niti ne vem kaj sploh hočeš tukaj povedat s svojimi posti, sej vemo kakšne so pravice in jih skoristimo kot jih želimo, ne?user posted image

In ja, ko se ti bo otrok rodil, pa ko boš prišla z njim do 3 meseca starosti, ti bo vse jasno. Prej sigurno ne.



Hm...

Prav...lahko me ožigosaš za lahkomiselno frajlo, ki se ji niti ne sanja v kaj se podaja...ni panike, se mi je koža v poteku žeivljenjskih izkušenj kar pošteno odebelila tako da. Ampak ne mislit, da sama (oz. s partnerjem) ne razmišljam o tem in si vsakodnevno ne zastavim vedno več novih vprašanj, na katere si včasih lažje včasih pa težje odgovorim. NO...večkrat mi pri tem pomaga kakšen konstruktiven nasvet ali pobuda iz foruma...NO ZATO SEM TUKAJ in ZATO ŽELIM SEM IN TJA KAJ POVEDAT...no je pa razlika v diskurzu...kadar napišem nekaj in želim pač za to dobiti mnenje drugih...zgolj za to, da vidim kako drugi mislijo...in razlika ko pišem nekaj, zaradi česar se moram recimo branit. Vsekakor pa ne želim vsiljevat mnenja...četudi je povsem diametralno recimo tvojemu in zato nimam namena pisat prezirljivih komentarjev...

Hvala tudi za skrb z dojenjem...četudi je bil zdraven dodan očiten podton...ampak, dovoli da si pa zdaj jaz drznem tebi malo RAZJASNIT POGLED. Ja joška...ali centrala, kot se kdaj moj dragi šali...no ena joška, ki je po formi sicer povsem OK je že od mojega rojstva neuporabna za dojenje, saj ima žleze tako zmedene, da skozi njih ne bo prišlo nič ven...Druga, tista ki pa je bila hipotetično povsem primerna za hranjenje otroka, pa je že dve leti povsem neuporaben del mene, za kar se gre zahvaliti načeloma prikupni živalici, ki praviloma živi v vodi in ima klešče...občasno pa pošteno prizadane človeka, ki ima le srečo da ostane živ. Torej...sem vesela zate, da si lahko dojila.

nočko...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 23:15:55   
Anonimen
Ampak ne mislit, da sama (oz. s partnerjem) ne razmišljam o tem in si vsakodnevno ne zastavim vedno več novih vprašanj, na katere si včasih lažje včasih pa težje odgovorim.


Tudi ce nimas odgovor, naredita tako, kot cutita, da je dobro in prav za vajino druzino :).

Okolica bo pa vedno imela svoje povprecno mnenje. Koliko bo vama pomembno, je vajina stvar, vidva mu dajeta tezo in pomen. Mnenje samo po sebi je pa v 99% brezpredmetno.

(odgovor članu rotkappchen)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 23:19:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rotkappchen

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Pa kdaj pomisliš na to, da mogoče ne bo šlo tako po planu kot misliš da mora it? Veš, moja frajla flaše ni mogla niti pogledat, je blo samo dretje. Je bla joška zakon. kaj boš pa potem naredila?user posted image Sam to je samo en primer izmed mnogih, ko otrok resnično potrebuje samo mamo.

V bistvu niti ne vem kaj sploh hočeš tukaj povedat s svojimi posti, sej vemo kakšne so pravice in jih skoristimo kot jih želimo, ne?user posted image

In ja, ko se ti bo otrok rodil, pa ko boš prišla z njim do 3 meseca starosti, ti bo vse jasno. Prej sigurno ne.



Hm...

Prav...lahko me ožigosaš za lahkomiselno frajlo, ki se ji niti ne sanja v kaj se podaja...ni panike, se mi je koža v poteku žeivljenjskih izkušenj kar pošteno odebelila tako da. Ampak ne mislit, da sama (oz. s partnerjem) ne razmišljam o tem in si vsakodnevno ne zastavim vedno več novih vprašanj, na katere si včasih lažje včasih pa težje odgovorim. NO...večkrat mi pri tem pomaga kakšen konstruktiven nasvet ali pobuda iz foruma...NO ZATO SEM TUKAJ in ZATO ŽELIM SEM IN TJA KAJ POVEDAT...no je pa razlika v diskurzu...kadar napišem nekaj in želim pač za to dobiti mnenje drugih...zgolj za to, da vidim kako drugi mislijo...in razlika ko pišem nekaj, zaradi česar se moram recimo branit. Vsekakor pa ne želim vsiljevat mnenja...četudi je povsem diametralno recimo tvojemu in zato nimam namena pisat prezirljivih komentarjev...

Hvala tudi za skrb z dojenjem...četudi je bil zdraven dodan očiten podton...ampak, dovoli da si pa zdaj jaz drznem tebi malo RAZJASNIT POGLED. Ja joška...ali centrala, kot se kdaj moj dragi šali...no ena joška, ki je po formi sicer povsem OK je že od mojega rojstva neuporabna za dojenje, saj ima žleze tako zmedene, da skozi njih ne bo prišlo nič ven...Druga, tista ki pa je bila hipotetično povsem primerna za hranjenje otroka, pa je že dve leti povsem neuporaben del mene, za kar se gre zahvaliti načeloma prikupni živalici, ki praviloma živi v vodi in ima klešče...občasno pa pošteno prizadane človeka, ki ima le srečo da ostane živ. Torej...sem vesela zate, da si lahko dojila.

nočko...


Žal mi je za tvojo bolezen,vendar ima vsak svoje tegobe.In ne, nisi me nič zabila s tem postom. Ampak ne bit tolk prepričana, da ti bo šlo po trenutnem cilju vse kot po maslu. Ker ko rodiš, boš sigurno drugače razmišljala. To ti govorijo vse tukaj, če nisi razbrala. In če oče koristi dopust, pa gre mama prej v službo...jaz nimam proti temu nič, vsak svobodno odloča. Samo o tem razmišljaš malo kasneje, ne ob takem času kot ti. V bistvu trenutki z otrokom (dojenčkom) morajo zaživet, šele nato lahko razmišljaš o drugih stvareh oziroma o zadevah o katerih ti pišeš.

In ja , sem ponosna, da sem jo dojila. Hkrati mi je pa tudi žal zate, ker pač te možnosti ne boš imela. Navedla sem ti samo eden izmed največjih razlogov, zakaj ne razmišljati o teh stvareh tako zgodaj.Življenje se še prehitro obrača po drugih potah, kot si jih začrtamo.

(odgovor članu rotkappchen)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
15.1.2009 23:19:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ampak ne mislit, da sama (oz. s partnerjem) ne razmišljam o tem in si vsakodnevno ne zastavim vedno več novih vprašanj, na katere si včasih lažje včasih pa težje odgovorim.


Tudi ce nimas odgovor, naredita tako, kot cutita, da je dobro in prav za vajino druzino :).



Bingo!!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
16.1.2009 8:51:05   
Mesečnica
RK, veliko jih pravi, da boš po porodu morda čutila drugače. Jim po eni strani dam prav, vsekakor to je možno, a iz lastnih izkušenj vem, da pa to ni nujno. Midva z možem sva pred rojstvom 1. otroka razmišljala o delitvi dopusta za nego, pa se potem za to nisva odločila (malo zaradi strahu, kako bo šlo, še največ pa zaradi takratne situacije z njegovo službo), pa nam je bilo potem v bistvu žal, da sem bila celo leto doma jaz. Po rojstvu otroka se moje razmišljanje o tem, da bi šla rada nazaj v službo že po nekaj mesecih, niprav nič spremenilo, še močnejša je bila želja. Pa to ne pomeni, da nimam rada svojega otroka ali da mi trenutki, ko sem bila doma z njim, niso bili dragoceni. Bom citirala to, kar sem pred nekaj meseci rekla v zelo podobni temi:

IZVIRNO SPOROČILO: Mesečnica

IZVIRNO SPOROČILO: nicimoja

Nekaj najlepšega, da se lahko eno leto non stop posvetiš svojemu otroku, ga opazuješ kako napreduje, izgovarja prve besede, ga dojiš kadar želiš.


S tem se pa jaz ne strinjam. Ja, smo pač različne, a ne? Meni materinstvo veliko pomeni, zelo rada imam svoja otroka, pomembne so mi urice, ki jih preživim z njima, a eno leto, ko se skoraj nonstop ukvarjaš z otrokom, je zame enostavno preveč. Vsaj tako sem občutila na prvem porodniškem dopustu. Jaz sem kot oseba sama zase in za svoje dobro počutje nujno potrebovala tudi drugačne izzive kot le materinstvo in sem šla po enem letu z veseljem tudi nazaj v službo, ker sem čutila, da že izgubljam del sebe, ki sem ga izpolnjevala s službenimi izzivi. Pa nisem karieristka.



Na srečo imava zdaj drugačno situacijo, čez mesec in pol se vračam v službo, mož pa bo doma user posted image . Brez slabe vesti na moji ali njegovi strani, pravzaprav oba že komaj čakava. Je pa res, da imam podobno službo kot ti, kar pomeni, da imam fleksibilen delovnik in da marsikaj lahko naredim tudi doma.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
16.1.2009 8:54:13   
Mesečnica
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa


In ja, ko se ti bo otrok rodil, pa ko boš prišla z njim do 3 meseca starosti, ti bo vse jasno. Prej sigurno ne.



Jaz sem imam že drugega otroka, s katerim sem prišla do te starosti, pa mi je vse jasno: Ja, hočem nazaj v službo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
16.1.2009 9:03:34   
Mesečnica
IZVIRNO SPOROČILO: tweed

IZVIRNO SPOROČILO: Kontrakarambolšrauf
Jaz samo lahko rečem zase, da ga ni vraga, ki bi mi to leto vzel. Niti mož ne. Je to prvo leto tako hitro minilo da se dvakrat obrneš in je konec in ne menjam ničesar za to da vidim prvo kobacanje, postavljanje na nogice, prve "besede"........tega ne menjam za nobeno službo in za nobeno plačo ali nadomestilo ali karkoli že.


Se pridružujem temu... Tudi zame je to enako pomembno... Ampak nisem mama... In po mojem mnenju nisem samo pomočnik mame, tudi v prvih 3 mesecih njunih življenj ne...


Se strinjam s tabo, tweed.

Mati narava je pač naredila tako, da smo ženske tiste, ki otroka "naredimo" in ga spravimo na svet, to pa še ne pomeni, da imamo zato avtomatično več pravic kot njegov oče. Očetje prav tako pogrešajo trenutke z otroki, kot ji me. Jaz bi del svojega dopusta možu prepustila že zato, da bi imel priložnost, da je malo več z otrokom, da se lahko bolj spoznata, navežeta en na drugega ... To se mi zdi neprecenljivo za njun odnos.

To, da mož prevzame del dopusta za nego in varstvo otroka, zame ni nobeno odpovedovanje, kot to poudarjajo nekatere mame, gre le za prenos pravice do dopusta na drugega starša, točno to, kar predvideva tudi zakon. A ni zanimivo, da je v tem primeru zakon bolj življenjski in razumen, kot pa mnoge mamice in očetje? Zakon pravi, da imata pravico do dopusta za nego in varstvo otroka oba starša, kateri jo bo izkoristil (eden ali oba), je pa stvar njunega dogovora. No, meni se zdi najbolj pravičen tak dogovor, da jo izkoristita oba, seveda pod pogojem, da ima tudi očka željo, da je z otrokom. Moj mož to željo ima in zato je edino fer, da to možnost tudi dobi. S tem, ko grem jaz po pol leta nazaj v službo, on pa na dopust za nego in varstvo otroka, se jaz ničemur ne odpovedujem, samo možu omogočim koriščenje njegove pravice. Jaz bom še vedno videla otroka, še vedno bom z njim, samo pač malo manj, kar bi se pa konec koncev tako ali tako zgodilo, ko bi se iztekel dopust za varstvo in nego otroka. Otrok pa zaradi tega ne bo nič na slabšem, kvečjemu na boljšem, ker bo uspel malo bolj spoznati tudi svojega očka.


(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
16.1.2009 9:26:47   
Vešča
Jaz nikoli ne bi šla raje delati kot biti prvo leto z otrokom na porodniški, pa če bi mi to 100x finančno prevagalo. Tisto leto z otrokom je zame neprecenljive vrednosti.

V bistvu se mi očetje smilijo, ker imajo to možnost samo, če jim mati otroka to dopusti.

Zato pomoje tudi tak odstotek. Ne poznam matere, ki bi šla raje delati kot biti prvo leto z otrokom.

Tu gre res za neenakopravnost - tokrat v korist žensk. In prav je tako.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
16.1.2009 9:33:50   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa
....Ampak ne bit tolk prepričana, da ti bo šlo po trenutnem cilju vse kot po maslu. Ker ko rodiš, boš sigurno drugače razmišljala. To ti govorijo vse tukaj, če nisi razbrala.


Jaz sem si zelela, da bi sla nazaj v sluzbo. Ubijala me je rutina z dojenckom. Ne recem, da mi ni bilo lepo, vendar mi je bilo prevec omejeno. Dejansko sem rabila se nekaj vec, kot je skrb za dojencka.  In niti najmanj se mi ne zdi, da bi otroku karkoli manjkalo, ce bi bil oce z njim doma, jaz pa v sluzbi.


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
16.1.2009 9:37:16   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Mesečnica

IZVIRNO SPOROČILO: tweed

IZVIRNO SPOROČILO: Kontrakarambolšrauf
Jaz samo lahko rečem zase, da ga ni vraga, ki bi mi to leto vzel. Niti mož ne. Je to prvo leto tako hitro minilo da se dvakrat obrneš in je konec in ne menjam ničesar za to da vidim prvo kobacanje, postavljanje na nogice, prve "besede"........tega ne menjam za nobeno službo in za nobeno plačo ali nadomestilo ali karkoli že.


Se pridružujem temu... Tudi zame je to enako pomembno... Ampak nisem mama... In po mojem mnenju nisem samo pomočnik mame, tudi v prvih 3 mesecih njunih življenj ne...


Se strinjam s tabo, tweed.

Mati narava je pač naredila tako, da smo ženske tiste, ki otroka "naredimo" in ga spravimo na svet, to pa še ne pomeni, da imamo zato avtomatično več pravic kot njegov oče. Očetje prav tako pogrešajo trenutke z otroki, kot ji me. Jaz bi del svojega dopusta možu prepustila že zato, da bi imel priložnost, da je malo več z otrokom, da se lahko bolj spoznata, navežeta en na drugega ... To se mi zdi neprecenljivo za njun odnos.

To, da mož prevzame del dopusta za nego in varstvo otroka, zame ni nobeno odpovedovanje, kot to poudarjajo nekatere mame, gre le za prenos pravice do dopusta na drugega starša, točno to, kar predvideva tudi zakon. A ni zanimivo, da je v tem primeru zakon bolj življenjski in razumen, kot pa mnoge mamice in očetje? Zakon pravi, da imata pravico do dopusta za nego in varstvo otroka oba starša, kateri jo bo izkoristil (eden ali oba), je pa stvar njunega dogovora. No, meni se zdi najbolj pravičen tak dogovor, da jo izkoristita oba, seveda pod pogojem, da ima tudi očka željo, da je z otrokom. Moj mož to željo ima in zato je edino fer, da to možnost tudi dobi. S tem, ko grem jaz po pol leta nazaj v službo, on pa na dopust za nego in varstvo otroka, se jaz ničemur ne odpovedujem, samo možu omogočim koriščenje njegove pravice. Jaz bom še vedno videla otroka, še vedno bom z njim, samo pač malo manj, kar bi se pa konec koncev tako ali tako zgodilo, ko bi se iztekel dopust za varstvo in nego otroka. Otrok pa zaradi tega ne bo nič na slabšem, kvečjemu na boljšem, ker bo uspel malo bolj spoznati tudi svojega očka.



Kaj cem.. podpisem.... user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
16.1.2009 11:08:49   
ronja
Torej, če je povprečna plača okrog 900 €, je potem 2,5x te plače 2.250 €. Če to presežeš, ti ne dajo več 100% nadomestila, dajo ti pa 2.250 € In kje je zdaj tu problem, če 1 leto dobivaš 2.250 € na mesec?
No tega pa jaz ne "kapčim"...

hehe, jaz tudi neuser posted image , meni bi bilo tudi 900 zelo všeč...

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
16.1.2009 11:17:37   
Raho
Mi2 sva si dopust za nego in varstvo delila pri obeh (4-4), oba sta dojena (več kot eno leto), oba sta imela več tako od mene kot od očeta. In menim, da je neprecenljivo predvsem to, da sta oba otroka imela v svojem najrosnejšem obdobju ne samo mamo, ampak tudi očeta. In če bi morda bila kdaj še enkrat noseča bi storila enako. Ne zaradi finančnega vidika, ampak predvsem zaradi narave mojega dela. To, da pa bi mož v celoti koristil dopust za nego in varstvo, e, s tem pa se ne bi strinjala.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
16.1.2009 20:06:05   
Anonimen
A ni zanimivo, da je v tem primeru zakon bolj življenjski in razumen, kot pa mnoge mamice in očetje?


Ne, to je normalno.
Zakoni so zato, ker cloveku zmanjka morale.

(odgovor članu Mesečnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
16.1.2009 22:20:01   
atanja
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

A ni zanimivo, da je v tem primeru zakon bolj življenjski in razumen, kot pa mnoge mamice in očetje?


Ne, to je normalno.
Zakoni so zato, ker cloveku zmanjka morale.



No zdaj pa jaz ne razumem. Sej tud če oče ni na dopustu za nego , je prisoten. moj ga je previjal, se ukvarjal z njim...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Dopust za nego...NE KAPČIM!
16.1.2009 22:23:43   
tweed
Velika razlika je, če je oče prisoten 24/7 ali pa ga vmes ni od 7h do 16h, potem pa pride in je 3 ure z otrokom, pol pa gre itak bebica spat... In tako se ga otrok ne more navaditi, da bi bil enakovreden mami...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?