|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: izvidi NS
2.2.2009 11:18:04   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: mali mucek

ja hvala za odgovor sam mene je še zmeraj strah da je kaj ker druge kot govorijo majo vse tam 1:6000 ali pa več


Ah, to pa že ne bo držalo. Jaz sem imela 1:4200, pa je zdravnica rekla, da je to nenormalno nizko...

Sicer pa moja znanka je imela pri 32. letih izvid 1:2200, pa se je sekirala in hotla na AC, pa ji je potem zdravnica rekla, da je AC tveganje 1% za SS, zakaj bi tvegala rizik 1:2200 na 1:100 in potem ni šla. In seveda z bejbijem ni bilo nič narobe.


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu mali mucek)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: izvidi NS
2.2.2009 12:49:06   
UT_2008
Imela sem 1:11118 pri 28-letih. Tudi jaz se zavedam, da je to le en test, pa še ta ni siguren, da ti zagotovi, da bo z otročkom vse v redu. Le malo te pomiri. Še vedno je možnost, da bo plodek tak in tak. Samo, kakršenkoli je, ga bom sprejela in ga mela rada.

_____________________________

PDP 26.02.2009.
Kar vidiš, to dobiš.

(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: izvidi NS
2.2.2009 13:17:33   
tia12
IZVIRNO SPOROČILO: mayflower

Pri vseh teh preiskavah se je treba zavedat, da je DS samo ena izmed mnogih genetskih bolezni. Ki jih ne NS ne amnio ne pokažeta.AMNIOCENTEZA JE 100% PREISKAVA KI POKAZE 100% REZULTAT. Zato je treba rezultate "zdravo" jemat.  Sekiranje je za nosečko in dojenčka slabo. Obstajajo redke bolezni, ki se pokažejo lahko šele leta po rojstvu (naš tamali ima sum na eno tako, pa je zaenkrat vse OK- NS je bila normalna).
Poglejte okoli sebe in boste vidle, kako živijo npr. družine, ki so živele brez skrbi, potem pa je naenkrat nesreča otroka spremenila v najhujšega invalida. Poznam družino, k je sina športnika zbil avto- čez noč je postal hud invalid, epileptik, prizadet....

Zato lepo prosim - če se sekirate, plačajte dodatne preiskave. Drugače pa pričakujte, da vam življenje lahko prinese marsikaj in je treba vsak trenutek z najdražjimi preživeti 100%user posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: izvidi NS
2.2.2009 17:26:49   
mayflower
Amniocenteza pokaže 100% rezultat za tiste genetske bolezni, za katere obstaja preiskava DNK. Sicer je na srečo vedno več takih bolezni, ki se jh da diagnosticirati, ampak vedno lahko naletiš na "joker".
Tako, da nič ni 100% .
Uživajte v svoji nosečnosti.


_____________________________

Ko se mi nasmehneš, s soncem napolniš moj dan.

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: izvidi NS
2.2.2009 17:43:09   
Blueeyes
1:12175 za DS

1:10721 za ES

1:145878 za PS

starost (takrat k sem delala test) 25 let

(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: izvidi NS
2.2.2009 17:45:02   
nebo
Ufff sedaj pa sem še jaz nemirna glede te NS. V četrtek sem bila pri Plekičevi in mi je naredila NS, stara sem 34, NS 1 : 1385 (gledam drugo številko, ki mi jo je obkrožila ali pa 1,5 mm). In mi je rekla, da je to na spodnji meji za mojo starost, super sem bila pomirjena, danes pa grem ja k svoji G in me tako mimogrede na rezultate mojih izvidov vpraša, ja zakaj pa vi niste šli na dvojni hormonski test. Ja sedaj pa ste ja prepozni. No saj so v redu izvidi.

Sedaj pa sem jaz nora in že kličem naokrog in razmišljam...uffffff
Kaj pravite??

(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: izvidi NS
2.2.2009 18:35:10   
tia12
IZVIRNO SPOROČILO: mayflower

Amniocenteza pokaže 100% rezultat za tiste genetske bolezni, za katere obstaja preiskava DNK. Sicer je na srečo vedno več takih bolezni, ki se jh da diagnosticirati, ampak vedno lahko naletiš na "joker".
Tako, da nič ni 100% .
Uživajte v svoji nosečnosti.




A si bila na AMNIOCENTEZI?


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: izvidi NS
2.2.2009 18:50:59   
mayflower
Nisem bila. Sem prebrala več medicinskih člankov. Npr. za kromosomsko deformacijo, ki povzroča tuberozno sklerozo dvomim, da delajo preiskavo na amniocentezi- ker jo še pri pacientih, pri katerih se sumi na bolezen, delajo samo po posvetu in pošljejo vzorce v tujino. Ker pri nas teh analizi DNK ne delajo (to vem, ker je pri mojem otroku sum).
Nisem hotela pametovat, ampak se spomnim ene mamice tukej gor, ki je imela zelo visoko vrednost na NS. Je naredila amniocentezo- presrečna,ker je bil rezultat OK. Na koncu so na UV srca ugotovili nepopravljivo napako in se je zgodba končala s splavom. Zato po mojem osebnem mnenju, amnio centeza ne da 100% odgovora.
Uživajte v nosečnosti.


_____________________________

Ko se mi nasmehneš, s soncem napolniš moj dan.

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: izvidi NS
2.2.2009 18:55:43   
mayflower
Sploh pa mi je žal, da sem se spustila v to debato. Hotela sem samo, da bi mamice uživale v nosečnosti in se čim manj obremenjevale s temi preiskavami.  Ker imam kolegico, ki je imela zelo slabo izkušnjo z NS. Je imela zelo visoko vrednost in je bil pol cel kažin, ker ni hotla na amnio. Nihče je ni razumel- meni pa se sploh ni zdelo čudno, ker je v prvi nosečnosti splavila. In ni hotla prevzeti niti malo tveganja za splav zaradi česarkoli. 

_____________________________

Ko se mi nasmehneš, s soncem napolniš moj dan.

(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: izvidi NS
2.2.2009 19:06:42   
tia12
IZVIRNO SPOROČILO: mayflower

Sploh pa mi je žal, da sem se spustila v to debato. Hotela sem samo, da bi mamice uživale v nosečnosti in se čim manj obremenjevale s temi preiskavami.  Ker imam kolegico, ki je imela zelo slabo izkušnjo z NS. Je imela zelo visoko vrednost in je bil pol cel kažin, ker ni hotla na amnio. Nihče je ni razumel- meni pa se sploh ni zdelo čudno, ker je v prvi nosečnosti splavila. In ni hotla prevzeti niti malo tveganja za splav zaradi česarkoli. 



AMNIOCENTEZA je preiskava v nosečnosti, ki nam lahko 100% pove ali bo plod oz. kasneje otrok imel kromosomsko napako( trisomija 21, trisomija 18, trisomija 13).

Ne pokaže pa morebitnih drugih težav oz. bolezni ploda, kot so srčna napaka in podobno.


Torej AMNIOCENTEZA nam samo potrdi ali ovrže sum na katerega od sindromov.


Pa Lp,   Tia


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: izvidi NS
2.2.2009 19:16:48   
nebo
Povejte mi potem in kaj se zgodi če so izvidi amnio. slabi - kaj potem? Potem je to rizična nosečnost ali kaj?

In kaj menite na izvide NS, 34 let, 1:1385 (gledam adjusted risik) se naj odločim za preiskave naprej??


(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: izvidi NS
2.2.2009 19:26:42   
tia12
IZVIRNO SPOROČILO: nebo

Povejte mi potem in kaj se zgodi če so izvidi amnio. slabi - kaj potem? Potem je to rizična nosečnost ali kaj?

In kaj menite na izvide NS, 34 let, 1:1385 (gledam adjusted risik) se naj odločim za preiskave naprej??





Če je izvid AMNIOCENTEZE pozitiven, pomeni da bo imel otrok enega od sindromov odvisno kateri kromosom se ponovi trikrat.

Jaz sem stara 22 let pa sem imela adjusted risk 1:66.

Moras pa vedet, da so bili izvidi NS pri nekaterih še slabši kot moji, pa so rodile zdrave otročke, pri nekaterih pa velik boljši pa so bli otročki na žalost bolani.


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu nebo)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: izvidi NS
2.2.2009 19:28:50   
tia12
IZVIRNO SPOROČILO: tia12

IZVIRNO SPOROČILO: nebo

Povejte mi potem in kaj se zgodi če so izvidi amnio. slabi - kaj potem? Potem je to rizična nosečnost ali kaj?

In kaj menite na izvide NS, 34 let, 1:1385 (gledam adjusted risik) se naj odločim za preiskave naprej??





Če je izvid AMNIOCENTEZE pozitiven, pomeni da bo imel otrok enega od sindromov odvisno kateri kromosom se ponovi trikrat.

Jaz sem stara 22 let pa sem imela adjusted risk 1:66.

Moras pa vedet, da so bili izvidi NS pri nekaterih še slabši kot moji, pa so rodile zdrave otročke, pri nekaterih pa velik boljši pa so bli otročki na žalost bolani.




Kako se boš pa odločila glede nadaljnih preiskav je pa stvar na tebi, če se boš odločila za Amnio moras vedet, da je možnost splava po preiskavi, sicer je samo 1%, vendar je.


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: izvidi NS
2.2.2009 19:43:16   
nebo
Tudi jaz poznam en primer ko je imela NS 1:21 in danes ima zdravega fantka.

Včasih so nam to NS merili v mm, ker vem, da sem imela v prvi nosečnosti 0,9 mm in je bilo O.k., vse kar je bilo nad 2,00 mm je bilo slabo in takrat ni bilo nobene primerjave 1:...., danes pa smo že čisto nori...

a tebi so rekli, da je pod 1:350 pač bolje, da opraviš še dodatne preiskave??


(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: izvidi NS
2.2.2009 19:47:40   
tia12
IZVIRNO SPOROČILO: nebo

Tudi jaz poznam en primer ko je imela NS 1:21 in danes ima zdravega fantka.

Včasih so nam to NS merili v mm, ker vem, da sem imela v prvi nosečnosti 0,9 mm in je bilo O.k., vse kar je bilo nad 2,00 mm je bilo slabo in takrat ni bilo nobene primerjave 1:...., danes pa smo že čisto nori...

a tebi so rekli, da je pod 1:350 pač bolje, da opraviš še dodatne preiskave??





Če imaš NS nad 2,6 mm moraš na AMNIO.Ubistvu dobiš napotnico pa se sam potem odločiš. Jaz sem šla, ker sem imela NS 3,4mm


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu nebo)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: izvidi NS
2.2.2009 19:49:44   
nebo
in kaj so ti rekli na amnio. oz. kakšni so bili izvidi??

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: izvidi NS
2.2.2009 19:51:18   
bamoocham
Js nisem dobila nobene napotnice, in sem imela 2.9mm
Sem šla samo na DHT in  na posvet v Ljubljano.
Na AMNIO nisem šla, ker se mi je po dht zmanjšal riziko.
Mela sem pa 1:385, 25 let.


(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: izvidi NS
2.2.2009 19:53:41   
tia12
IZVIRNO SPOROČILO: nebo

in kaj so ti rekli na amnio. oz. kakšni so bili izvidi??




Citiram: ˝Kromosomska preiskava fetalnih celic dobljenih z amniocentezo je pokazala ****, 46 (normalen izvid)˝.


****- moški kariotip
46- št. kromosomov


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu nebo)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: izvidi NS
2.2.2009 19:55:21   
tia12
IZVIRNO SPOROČILO: bamoocham

Js nisem dobila nobene napotnice, in sem imela 2.9mm
Sem šla samo na DHT in  na posvet v Ljubljano.
Na AMNIO nisem šla, ker se mi je po dht zmanjšal riziko.
Mela sem pa 1:385, 25 let.





Na posvet si pa verjetno odšla v primeru če bi se odločila za AMNIO, kajne?


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: izvidi NS
2.2.2009 19:56:17   
tia12
IZVIRNO SPOROČILO: tia12

IZVIRNO SPOROČILO: bamoocham

Js nisem dobila nobene napotnice, in sem imela 2.9mm
Sem šla samo na DHT in  na posvet v Ljubljano.
Na AMNIO nisem šla, ker se mi je po dht zmanjšal riziko.
Mela sem pa 1:385, 25 let.





Na posvet si pa verjetno odšla v primeru če bi se odločila za AMNIO, kajne?




Je pa tudi odvisno koliko je mar zdravniku...meni je takoj napisala napotnico in rekla da odločitev je pa na meni.


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: izvidi NS
2.2.2009 20:01:32   
nebo
Tia12 po moje nimaš kaj skrbet, izvid je normalen... si vprašala za mnenje Pušenjaka??

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: izvidi NS
2.2.2009 20:05:15   
tia12
IZVIRNO SPOROČILO: nebo

Tia12 po moje nimaš kaj skrbet, izvid je normalen... si vprašala za mnenje Pušenjaka??




Saj ne skrbim....moj izvid je normalen. Pa tudi sem šla samoplačniško na fetalno kardiografijo in tudi tam je bilo vse ok...

Tko da sam še čakam na april, da dobim mojega user posted image v naročje....


Pa, Lp    Tia


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu nebo)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: izvidi NS
2.2.2009 20:06:47   
nebo
super, torej še moje odvome odmislim, pa bo....

lp

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: izvidi NS
3.2.2009 8:40:17   
kea
No, sedaj ko sem malo gledala forum in gledala rezultate nekaterih (1:ne vem kakšne številke) je tudi mene začelo skrbeti! Jaz sem bila pri dr.Pelkičevi in je bil DS 1:1064 in NS ko je merila je bilo 1x 2,1 mm, na DVD-ju pa imam ko enkrat zmeri 1,8mm ! No, na koncu piše da je tveganje  glede na rezultat majhno, saj so rezultati kot bi bila stara 22 let (sem pa skoraj 34) ampak mi razmerje dvignejo leta, zato se tisto 1: ... -  toliko zniža! Priporočila pa je, da se neodvisno od UZ naredijo  2 HT (dvojni hormonski testi) in včeraj sem dala kri, rezultati pa bodo čez 10 - 14 dni! Upam, da bo vse OK! Če je katera delala 2HT koliko časa je čakala na rezultate??? Ti jih pošljejo po pošti?

(odgovor članu nebo)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: izvidi NS
3.2.2009 9:28:42   
UT_2008
Nebo, in če bi bil razultat na drugih preiskavah še bolj poazen? Takega otrokane bi spravilana svet ali pač? Nič ne obsojam, samo sprašujem. Tako, da me ne napadit, punce. user posted image

_____________________________

PDP 26.02.2009.
Kar vidiš, to dobiš.

(odgovor članu kea)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prepovedana opravila za nosečnice
Čeprav so nosečke nagnjene k temu, da morajo pred porodom do potankosti urediti svoje gnezdece, je priporočljivo, da se ...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?