|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kaj dela država!
7.2.2009 11:49:57   
abc100
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Kar se tujine tiče, jih kar nekaj poznam k so šli.....ampak garajo k opice cele dneve. In ja zaslužijo za naše razmere dobro. Delajo pa trikratno za naše razmere.
Sej pravim, delat od sedme do treh, met vse možne socialne transfere, vse zastojn, vrtec itak na pol zastojn, pa še tri jurje plače.....dej zbudte se.
Btw tud pri nas se da zaslužit dobro. Zelo dobro. Sam je treba pa delat, tud po cele dneve, tud ponoč kdaj......pa je tud plača dobra. Zanimivo.....da se težko ljudi za to dobi.





se strinjam  s tabo.
marsikdo reče, da je privatnikom super, pa se ne zavedajo, da privatniki nimajo 8 urni delavnik, ampak dosti več.
kar se tujine tiče, bi morali probati, kako je to zamenjati delovno obleko s pižamo in obratno, pol bi se verjetno zavedali, kako je pri nas ŠE fletno..


Ja, pa delavec ob 15 ko gre iz službe tudi v glavi lahko izklopi službo, privatnik ima pa 24 ur na dan v glavi kaj mora maresti, kako bi izboljšali zadevo,...   Ampak ne, oni vsi kradejo...


_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: kaj dela država!
7.2.2009 17:49:01   
*Ema*
Če se že tako radi primerjamo z drugimi državami, naj povem,da tam ni dovoljeno med službenim časom viseti po forumih in za to še prejemati plačo. Mislim, da se takšni nimajo kaj pritoževati.user posted image user posted image


_____________________________

Ne sodi drugih po sebi, kaj lahko se zgodi, da bo na koncu sojeno tebi.

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: kaj dela država!
7.2.2009 18:26:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *Ema*

Če se že tako radi primerjamo z drugimi državami, naj povem,da tam ni dovoljeno med službenim časom viseti po forumih in za to še prejemati plačo. Mislim, da se takšni nimajo kaj pritoževati.user posted image user posted image



Kje si pa to pobrala?user posted image

Veš nekateri delodajalci, uni tapametni, ne gledajo na to koliko časa kdo dela, ampak kaj naredi. In če ti človek prinaša dobiček in to orng dobiček, pa če je med šihtom uro na forumih delodajalcu prou dol visi. Eni pač delajo hitrej, eni počasnej, eni hodjo na kave, eni na čike, eni na vseuser posted image .....v glavnem pameten delodajalec gleda na opravljeno delo, ne pa na to da je nekdo skoz kao zaposlen, nardi ne pa nič, oz. nobene koristi od njega.
Mam tud jaz sodelavca k je skoooz zaposlen, umira od dela, ven se ne vidi.....sam človk porabi da gre odtočt na sekret 15 minuser posted image , da vstane, pride do kopirca pa skopira 10min, vsako stvar k dobi v roke pol ure študira, zakomplicira vse kar lahko, če ga vprašaš katero je pravo, plavo al rdeče ti v odgovor pove celo zgodovino rdeče pa zelene barve, tk da na konc sploh veš ne kaj si ga vprašal.....sam....na forumih pa mnde res ne visiuser posted image

(odgovor članu *Ema*)
  Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 9:10:27   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Ker sem ca. 12 let živela v Švici, mogoče podatki še od tam:
-DOpust imajo VSI samo 20 delovnih dni (razen mladi do 20 leta in starejši od 50. leta,kjer se jim podaljša za 5 dni)

-Prevoz na delo in malica se ne plačujeta(to ni stvar delodajalca, kje nekdo je in kako pride v službo)

-zbozdravniškega zavarovanja ni, torej si plačuješ vsako stvar iz lastnega žepa, za zobne aparate otrok ljudje najemajo kredite. No, zobozdravniško zavarovanje obstaja, skleneš ga lahko pod pogojem, da greš najprej na pregled, kjer ugotovijo, da je situacija zob brezhibna.user posted image

- vrtec je urejen podobno, kot je napisala babylove za Francijo.

-če zapadeš v "socialno", torej, da dobivaš socialno podporo, ni problema, vendar jo moraš takoj, ko dobiš službo, vrniti.

-ženske so za isto delovno mesto plačana tudi do 40% manjuser posted image , nekje 20%manj pa je relano gledano
-švicarska družina ima v povprečju samo en avto na družino

...pa še bi lahko naštevala...

Pač tako je, da nikjer ni idealno. Ene stvari so boljše, ene slabše, potem pa je pač odvisno, kaj je za posameznika pač bolj sprejemljivo.



A naredimo primerjavo z Slovenijo? Sploh tisto o številu avtomobilov bi bil zanimiv podatek.


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 9:16:09   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: *Ema*

Če se že tako radi primerjamo z drugimi državami, naj povem,da tam ni dovoljeno med službenim časom viseti po forumih in za to še prejemati plačo. Mislim, da se takšni nimajo kaj pritoževati.user posted image user posted image



Kje si pa to pobrala?user posted image

Veš nekateri delodajalci, uni tapametni, ne gledajo na to koliko časa kdo dela, ampak kaj naredi. In če ti človek prinaša dobiček in to orng dobiček, pa če je med šihtom uro na forumih delodajalcu prou dol visi. Eni pač delajo hitrej, eni počasnej, eni hodjo na kave, eni na čike, eni na vseuser posted image .....v glavnem pameten delodajalec gleda na opravljeno delo, ne pa na to da je nekdo skoz kao zaposlen, nardi ne pa nič, oz. nobene koristi od njega.
Mam tud jaz sodelavca k je skoooz zaposlen, umira od dela, ven se ne vidi.....sam človk porabi da gre odtočt na sekret 15 minuser posted image , da vstane, pride do kopirca pa skopira 10min, vsako stvar k dobi v roke pol ure študira, zakomplicira vse kar lahko, če ga vprašaš katero je pravo, plavo al rdeče ti v odgovor pove celo zgodovino rdeče pa zelene barve, tk da na konc sploh veš ne kaj si ga vprašal.....sam....na forumih pa mnde res ne visiuser posted image



V firmi enega našega prijatelja so sedaj uvedli obvezno jutranjo kavico - čaj - sok, ker je ugotovil, da se učinkovitost delavca (govorim o programerjih) zviša, če začnejo delat neprisiljeno, spontano in sproščeno, in mu tistih dodatnih 30minut pavze prinese več rezultatov, kot prej, ko je še ni bilo. Da ne bi niti o tem, da ima narejeno tako, da lahko delavec zapusti firmo tudi za uro ali vec, med malico, ki si jo sam doloci, vendar v tem primeru pac podaljsa po uri na standardnih 8ur. Pa sploh ne bi o tem, da so njegovi zaposleni zelo zadovoljni  s tem sistemom in da od takrat le redkokdaj lovijo z nadurami datumsko predviden zaključek projektov.




_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 10:12:07   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: *Ema*

Če se že tako radi primerjamo z drugimi državami, naj povem,da tam ni dovoljeno med službenim časom viseti po forumih in za to še prejemati plačo. Mislim, da se takšni nimajo kaj pritoževati.user posted image user posted image



Tudi to je res. Mi smo imeli dostop samo do e-mailov, ne pa do interneta na splošno, kajti v službi bi naj 8 ur efektivno delali....in tudi smo delali teh 8 ur efektivno, če smo hoteli obdržati službo. Ke si zopet plačan za delo in ne za posedanje. In tudi zaposlenih je bilo toliko, kolikot se jih je potrebovalo, toliko, da so vsi imeli dovolj dela, za katerega so(smo bili plačani). Pa si zračunajte, koliko bi prišlo delodajalca posedanje pred računalnikom(internet), če bi bilo to samo 10 min vsak dan prinpr.1.500 zaposlenih? Tako se pač gleda v CH.

....da nadaljujem...

-plačanega odmora(za malico) med službo ni.
-delodajalec te lahko odpousti kadarkoli, seveda z odpustnim rokom, določenim v pogodbi, brez da bi navedel razlog zakaj.
-volilno pravico so ŽENSKE dokončno (v dveh preostalih kantonih ) dobile šele leta 1971user posted image
-"porodniška" traja maximalno 14 tednov(izplačila je 80% zadnje plače)

Drugič pa mogoče o pozitivnih stvareh iz CH, če bo tako naneslo. Tega je tudi kar nekaj.user posted image  Sedaj pa bom v miru kavo spila.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu *Ema*)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 11:16:51   
LoCa
ma v švici je najbrž tudi plača višja....
lih k smo pri učinkovitosti: za visenje na forumih so delodajalci sami krivi, ker so očitno nesposobni dobre organizacije ne samo dela, ampak tut sam org. klime. tko ku je brisačkarica napisala, to da nekdo 8 ur dela kot vol pomeni ravno obratno od učinkovitosti, dosti narejenega in predvsem zadovoljstva zaposlenega. in dokler jim v tej zagamani sloveniji to ne bo kaplno, dokler bojo stolčke greli nesposobneži in prijatelji, bo pač tak ostalo. verjemite, bi z veseljem imela 8 ur za delat, problem je, ker NIMAM. ker niti šefici ni jasno ne kaj delam ne kaj bi morala delat, ker mi niti enkrat v enem letu ni dala ene naloge, ki bi trajala več kot pol ure. no? in k tolko o tujini, tožilstvo, tip bil pol leta v bruslju, prišle nazaj in ga je zaradi tko očitne razlike skorej kap. je pač spoznal, da so v tujini spoštljivi, prijazni, ne silijo  ampak se vse odvija na drug način. noben te ne sili, da tam ždiš, glavno da nrediš kar moraš naredit.
in uno o avtih v švici.....to je sicer čisto moj pogle, ampak ne razumem, v čem je problem, če ima družina samo en avto???? ja najboljš da jih ma tolk da nima niti kam več parkirat, a ne user posted image . tko kot je to pri nas.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 11:26:16   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

ma v švici je najbrž tudi plača višja....
samo en avto???? ja najboljš da jih ma tolk da nima niti kam več parkirat, a ne user posted image . tko kot je to pri nas.



Ja, seveda je...dela pa ponavadi samo moški, ker ni urejeno varstvo(jasli, vrtec), tako, da se plača v družini kar lepo porazdeli pri enem otroku na 3 dele, ali kakor bi rekli Švicarji: 1 Frank je samo še 33 Rapov(švicarski centi) vreden.

..in pa seveda višji stroški....ni samo plača višja....

To z avtom pa sem napisala zato, ker so enkrat delali primerjavo družine z enakimi dohodki in temu posledično stroški v Nemčiji in Švici. Švicarska družina si v tistem danem primeru ni mogla privoščiti avta, nemška pa ja. Toliko o standardu v Švici oz. o slovenskem mnenju standardov v tujini, kjer mi zelo radi primerjamo jabolka in hruške.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 11:29:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa


lih k smo pri učinkovitosti: za visenje na forumih so delodajalci sami krivi, ker so očitno nesposobni dobre organizacije ne samo dela,



Pri vseh panogah pač ne gre tako. Pri projektnem delu nimaš kaj narest, pridejo luknje vmes. Lahko še ne vem kako dobro organiziraš, delo je kadar dobiš projekt. Roke za izvedbo določajo stranke. Včasih so pač luknje. Folku še vedno ni jasno da eni ne sedimo v šihtu za compom pa podatke 8 ur not vnašamo.


(odgovor članu LoCa)
  Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 11:34:47   
LoCa
jah no itak ni povsod isto. ampak tisto klasično delo, tu je pa tako. js rpavim, srečni tisti, ki imajo kaj delat, ker jaz imam tut po teden tako tugo, da mi je za crknt težko. ker nimam dela.
marogica, sej ne pravim da je švica neka oaza, dobro vem da so tudi tam reveži. samo ne vem, lej vsak ima izkušnjo iz kake države. meni je prijateljica za belgijo povedla, sem napisala par postov nazaj. ni mogla verjet, kako je tam boljše življenje. pa pismo,  kilo piščanca stane pol manj kot pri nas, tolk za info.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 11:38:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: LoCa


lih k smo pri učinkovitosti: za visenje na forumih so delodajalci sami krivi, ker so očitno nesposobni dobre organizacije ne samo dela,



Pri vseh panogah pač ne gre tako. Pri projektnem delu nimaš kaj narest, pridejo luknje vmes. Lahko še ne vem kako dobro organiziraš, delo je kadar dobiš projekt. Roke za izvedbo določajo stranke. Včasih so pač luknje. Folku še vedno ni jasno da eni ne sedimo v šihtu za compom pa podatke 8 ur not vnašamo.




Se strinjam. Enako je pri nas, pa mi kot delodajalcu dol visi, če zaposleni v času, ko ni dela, surfajo po internetu, če svoje delo takrat ko je treba, opravljajo tako kot je treba (no, saj sedaj je itak vseeno, ker sva samo midva z možem zaposlena user posted image ). So dnevi, ko nimaš nič za narediti in 10 ur gledaš v luft in so dnevi, ko se efektivno dela po 15 ur in več. Odvisno od strank, obdobja v letu, dneva v tednu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 11:40:46   
LoCa
zdej sem se spomnila nečesa :D. naša ex s kadrovske je rekla, da če bi ona imela kaj vpliva, bi zihr ene 50 ljudi letelo, ker ne delajo nič, vlečejo pa nevemkake plače. javni sektor to user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 11:46:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

zdej sem se spomnila nečesa :D. naša ex s kadrovske je rekla, da če bi ona imela kaj vpliva, bi zihr ene 50 ljudi letelo, ker ne delajo nič, vlečejo pa nevemkake plače. javni sektor to user posted image


Verjetno je zato ex ne?user posted image

Drgač pa mislm da se kar se gospodarstva tiče nima nihče besede če nek podjetnik plačuje nekoga za v luft gledat. Plačuje davke delodajalec in zaposlen. Denar gre iz zaslužka. Ta k nč ne dela je problem delodajalca oz. lastnika firme, ne državljanov. Država živi od dobrostoječih firm.
K pa nekdo v luft cel mesec gleda v javni upravi.....no tam pa človk lahko bentiuser posted image
Recimo k pride človk na socialno ob osmih pa do devetih voha kofe iz za vogala, v pisarni pa nobene.....no takrat se pa tud jaz pizdimuser posted image

(odgovor članu LoCa)
  Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 11:49:06   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

marogica, sej ne pravim da je švica neka oaza, dobro vem da so tudi tam reveži. samo ne vem, lej vsak ima izkušnjo iz kake države. meni je prijateljica za belgijo povedla, sem napisala par postov nazaj. ni mogla verjet, kako je tam boljše življenje. pa pismo,  kilo piščanca stane pol manj kot pri nas, tolk za info.



Sicer nisem govorila o revežih, ko sem to opisovala, temveč o čisto povprečnih švicarskih družinah. user posted image  In sama ti lahko tudi pesmico pojem o dobrih stvareh Švice, jasno...vendar je šlo tukaj(v naslovu teme) o tem, kako "slaba" je naša država...zato pač moja primerjava Švice in njenih manj lepih strani.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 11:55:10   
LoCa
ne, ex je zato, ker ji je dop***ilo in je šla user posted image .
hotla sem namignit na to, da zdej nam bojo zniževali plače in to samo zato, ker se iz davkoplačevalskega denarja plačujejo lenobe, katerih noben noče al pa si ne upa jih odpustit. če bi js bla glavna, to bi samo letelo, določen al nedoločen čas. matr jim, pol bom pa js zarad teh nižjo plačo in regres dobla, sloveniji se bojo pa pravice krčile al kajuser posted image . če jih je pri nas tolko k sploh nismo javna uprava, kolko jih je šele drugod.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 12:12:01   
kalbo
Pa kaj jest govorim že ves čas. Če se primerjamo s tujino, se dajmo v vsem. Če hočejo socialne pravice ukinit, naj dvignejo plače. Če hočejo vrtce ukinit, naj spet dvignejo plače, da bo eden od staršev doma.
Meni je jasno, da v tujini ni z rožicami postlano, samo imajo za take razmere temu primerne plače, pri nas pa samo trobijo, kako imamo preveč sociale, ne pomislijo pa, da bo treba ob spustu sociale dvignit plače.
Pa še nekaj, v tujini direktor, ki zaserje firmo za to odgovarja, ker ima za to odgovornost primerno plačo, kaj pa pri nas...dobi drugo firmo za zasrat.

Par vas je, ki imate tok povedat okol avtomobilov, pozabljate pa na javni prevoz, ki je pri nas na podnu. Marsikdo vključno z mano bi se z veseljem vozil z vlakom, če bi se dalo, oziroma bi imeli le en avto. Pa ne gre, ker jest delam v Ljubljani, žena v Grosuplju. Jest delam od pol sedmih do treh, ona od osmih do polpetih. mali je pa v vrtcu 7 kilometrov iz Grosuplja v eni vasi...no, kako nej folgava brez dveh avtov...ne gre.
Pri nas je zelo lepo urejeno, samo spet pa ni idealno, kot pri babylove ni tako črno, pa čeprav ni z rožicami postlano. Francozi nam zavidajo socialne pravice, mi njim plačo, v resnici smo pa vsi v istem zosu, le da bi nam na vsak način radi ob isti plači vzeli še socialo in to me hudo moti.



< Sporočilo je popravil kalbo -- 8.2.2009 12:13:28 >

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 12:15:07   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

marogica, sej ne pravim da je švica neka oaza, dobro vem da so tudi tam reveži. samo ne vem, lej vsak ima izkušnjo iz kake države. meni je prijateljica za belgijo povedla, sem napisala par postov nazaj. ni mogla verjet, kako je tam boljše življenje. pa pismo,  kilo piščanca stane pol manj kot pri nas, tolk za info.



Sicer nisem govorila o revežih, ko sem to opisovala, temveč o čisto povprečnih švicarskih družinah. user posted image  In sama ti lahko tudi pesmico pojem o dobrih stvareh Švice, jasno...vendar je šlo tukaj(v naslovu teme) o tem, kako "slaba" je naša država...zato pač moja primerjava Švice in njenih manj lepih strani.


Ne, šlo je za to, kako slaba bi rada bila naša država, ker se hočemo primerjat s tujino in to ravno v slabih stvareh na dobre pa kar radi pozabijo.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 12:24:30   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

ne, ex je zato, ker ji je dop***ilo in je šla user posted image .
hotla sem namignit na to, da zdej nam bojo zniževali plače in to samo zato, ker se iz davkoplačevalskega denarja plačujejo lenobe, katerih noben noče al pa si ne upa jih odpustit.


...pa ker vedno več ljudi dela na črno...torej državi primanjkuje denarja s strani delodajalca in delojemalca. In to zato, da še vsak tisti 200€ sociale pobere...pa si naj nekdo izračuna...mesečno 200€+ostali prispevki x kaj pa vem, koliko ljudi...

...pa še marsikaj drugega....pa se mi ne da...v nedeljo...to leno nedeljouser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 12:56:30   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

ne, ex je zato, ker ji je dop***ilo in je šla user posted image .
hotla sem namignit na to, da zdej nam bojo zniževali plače in to samo zato, ker se iz davkoplačevalskega denarja plačujejo lenobe, katerih noben noče al pa si ne upa jih odpustit.


...pa ker vedno več ljudi dela na črno...torej državi primanjkuje denarja s strani delodajalca in delojemalca. In to zato, da še vsak tisti 200€ sociale pobere...pa si naj nekdo izračuna...mesečno 200€+ostali prispevki x kaj pa vem, koliko ljudi...

...pa še marsikaj drugega....pa se mi ne da...v nedeljo...to leno nedeljouser posted image


Me prav zanima, koliko ljudi bi dejansko to koristilo, kot pa si poiskalo službo, pa čeprav slabo plačano, kjer bi mogoče zgolj 'filali police', če bi morali kasneje to socialno podporo vračat.
Mam občutek, da bi se zadeve precej spremenile.
KEr opažam, da nam je najlažje doma sedet in jamrat. Slovencem namreč. Joj, kako slab otroški dodatek dobimo. Joj, kako veliko vrtca moramo plačat. Joj, kako ne najdem nobene službe, pa že en mesec iščem. Joj, kako je draga hrana. Joj, kako slabe so naše bolnice. Kako slabi so naši zdravniki. Kako slabe so naše plače. Kako neprimerna so delovna mesta. Koliko denarja zdevamo državi. Kako so drage zobozdravstvene usluge, ki ne gredo na socialo.

Koliko se jih pa vpraša, da ima pred hišo 3x prevelik avto, 3x prevelik kredit, 3x preveč zapravi za hrano, 3x preveč elektrike in ogrevanja. Pa ne mi rečt, da se na tem ne da šparat, ker se da. Koliko od vas pa raje špara in potem kupi stanovanje, še bolj špara in potem kupi avto, ali je potrebno z minimalno plačo takoj imeti vse. Pa še nekaj vas vprašam, koliko izmed vas je delalo tudi po 10,12ur ali več na dan, brez malice, brez predaha, samo za to, da si je lahko čimprej kupil stanovanje in čimmanj dal banki? Delat 8ur na šihtu, vnašat podatke in imeti vse to, kar si želimo je malo težko, kajne. Pa saj ne živimo v pravljici, da bi se z nič truda, nam vse uresničilo.



_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 13:57:37   
kalbo
Koliko od vas pa raje špara in potem kupi stanovanje, še bolj špara in potem kupi avto


Sej, tale tvoj sestavek se lepo bere, samo je malo za lase privlečen, predvsem citirani del. Sem živel v iluzijah, ki jih pišeš, dokler nisem začel razmišljat o tem, da bi blo fajn met otroke in družino. Veš, da danes našparaš za stanovanje....se mi zdi, da prej ostariš in da bi delal 10, 12 al pa bohnedaj 14 ur na dan in se potem pri 35 letih ko bi spraskal skupaj za stanovanje spravil delat otroke....takrat bi bil že vajen delat 10, 12 14 ur na dan......(mnenja sem, da toliko delajo le ljudje, ki imajo fetiš na službo in da je marsikdo v 8 urah bolj efektiven od nadurnikov)...in kaj bi potem, imel bi družino takšno kot jo imam zdaj pri 40 tih. Celih 10 let kasneje in precej zgaran....ja, tko je z iluzijami o brezkreditnem življenju današnje čase.

Kar se avta tiče, ja priznam, lahko bi bil pred bajto deset let star avto, namesto dve leti starega in še en 15 let star, namesto 7 let starega, ker zakreditirat se za avto je pa največja neumnost...ja to so moje besede. Pol pa ugotoviš, da na leto zmečeš za mehanike eno malo morje denarja in skupaj spravljaš za naslednji stari avto in spet mečeš keš za mehanike in lepega dne ti ob obisku mehanika, ki ti pove, da bo treba dat spet 2000 EUR v ravno toliko vreden avto, ker je pač star in je dotrajano dvigne pokrovko, greš na banko, vzameš kredit in si kupiš spodoben avto. Seveda velikega, ker imaš dva otroka doma in še enaga na poti. Pol zveš, da bo otrok hodil v vrtec v eno oddaljeno vas in da ima žena pol ure peš do nove službe in kaj narediš...ja stopiš do banke in vzameš še nekaj kredita in kupiš manjši avto, ker za keš ki ga imaš dobiš staro kripo, v kateri nebi rad, da se tvoj otrok vsak dan vozi. Tko je to današnje čase in dostikrat se sprašujem, ko mi gre 18. skoraj cela plača za položnice in v kredit, če je tega treba. Sicer pa kam pa naj bi dajal drugam.

Jamram pa ne, ker nam gre ta hip še zelo dobro. Samo gre nam pa veliko slabše (denarno) kot je šlo nekaj let nazaj in me samo skrbi, kam to pelje, nič drugega. Drugače, če odmislimo finance, se imamo odlično in to je važno.


(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 13:58:38   
kalbo
Glede tistega o socialni pomoči se pa srtinjam...delo je, samo poiskat ga je treba, pa zbirčen ne smeš bit.

Sem pa tudi mnenja, da moramo svoje pravice poznati in si jih ne smemo pustit kar tako vzet, ker kapitalizem ne bo vzel samo prsta, bo vzel počasi roko, obe roki, pač dokler bo šlo in zelo na živce mi gredo ljudje, ki jim je kar nekako všeč, da bi nam vse pravice vzeli. Pri teh bolniškah se bo dalo dosti prišparat, če bodo zahaklali tiste, ki so na bolniški za vsak drek in poostrili nadzor.

Sej mene te bolniške ne ganejo kaj dosti, ker sem bil do zdaj v desetih letih mogoče dvakrat po en teden zaradi gripe in enkrat cel mesec zaradi nesreče. Letos pa že trikrat zaradi otrok, ker z ženo gledava, da si malo razdeliva in to bi naju pa kar usekalo.


< Sporočilo je popravil kalbo -- 8.2.2009 14:06:29 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 16:02:42   
Pikapolonica_
Kalbo, nisem govorila o celotnem znesku stanovanja, ampak vsaj o delnem. Ali o delnem znesku hiše. Vsekakor pa je največja bedarija se zakreditrat za avto. Pa sploh ne bi debatirala o tem, ali je pametno ali ne, ker dejansko ni. Še večje bedarije so krediti za počitnice, nakup računalniške opreme, za oblačila, kavč in podobne fičkarije. Nihče mi ne bo rekel, da stari kavč ni dovolj dober dokler nimaš denarja za novega. In to tepe slovence, zelo jih tepe. Ker masikdo, ko na mesec pokrije kredite, kreditne kartice, te hitre kredite, položnice, mu redkokdaj ostane še za hrano in hrano kupuje na kreditno kartico. Ampak ja, bmwja ima doma. Pa bi mu isto služila Laguna.

PA nihče niti ni odgovoril na moje vprašanje, če si lahko privošči imet na starni za težke čase vsaj 3 povprečne plače, nekje 4 pa še za zdravstvene usluge. Kako bodo privarčevali to, če živijo iz dneva v dan, zgolj zaradi tega, ker si ne znajo omejit svojih zmožnosti. Zakaj gre nekdo na počitnice v Dubai, če si ga ne more privoščit in bo tisti teden dni odplačeval celo leto ali še dlje? Osebno ne bi šla na počitnice, če nimam na računu dovolj denarja, da jih odplačam takoj in se mi zaradi tega nikjer ne bo poznalo. Mogoče zato, ker si čez leto splaniram, koliko na stran, da bodo počitnice uživanje in ne finančni udarec.




< Sporočilo je popravil Pikapolonica_ -- 8.2.2009 16:07:05 >


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 16:27:46   
kalbo
Sej sm reku, da je bedarija zakreditirat se za avto. Tud napisal sem moje blodnje pred tem dejanjem, pa ni pred hišo BMWja, ampak dva FIATa. Sicer pa o tem nebi debatiral. Vem da ni pametno in tud vem, zakaj sem to naredil in me je pošteno peklo, verjemi, samo me je peklo še bolj, ko sem seštel vse stroške popravil za stari avto. Dokler ne pride do pretiravanja so obroki, pa kredit čist OK. Verjamem pa, da je marsikoga usekalo, ker se sliši obrok 100 EUR mnogo manj kot prej 25000 SIT. Priznam, tud mene je zaneslo, sam me je izučilo.

Sam preden kdorkoli piše proti zapravljanju naj pomisli, da je pol gospodarstva odvisnega ravno od kupovanja, tega ne smemo pozabit.


PS: Pa še vedno mislim, da je kredit za avto bedarija in me bo ob nakupu naslednjega avta čez, upam da veliko let, spet pekla glava.


< Sporočilo je popravil kalbo -- 8.2.2009 16:30:16 >

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 19:18:08   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: malecka_mateja

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

in skrčiti se mora na začetku mandata vlade, ker po drugem letu vladanja si nobene vlada ne more privoščiti krčenja socialnih pravic......



user posted image user posted image user posted image to bi prišpalrali ampak na žalost se nebo zgodilo
ker men še danes ni jasno zakaj moramo imeti 90 poslancev v vladiuser posted image user posted image user posted image za koga že!za to da eni spijo tako kot ona babinicauser posted image haloo in take mi plačujemo???sram nas je lahko.
plače majo take zato da tam roke dvigujejo.polp a še ministri so ok ampak nadomesti če njih ni...mislim naj pri sebi malo prečistijo pa bo.

pa še tistim ki že nekaj časa niso ministri naj plače vstran vzamejo ne pa da jih plačujemo še po tem ko sploh niso več na funkciji. o takih ukrepih bi bilo treba govorit ne pa se sam na nas spravljat.
pa ne gre se samo za to bolniško, to je še najmanj.


Če bi vsi poslanci toliko storili za svoje volilce, kot je tista babnica za svoje ti ne bi tu postavljala tega vprašanja......spala pa je mogoče zato, ker ni imela v LJ stanovanja in se je vozila skoraj vsak dan z vlakom iz Lendave v Ljubljano......user posted image

(odgovor članu malecka_mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 19:51:16   
kalbo
PA nihče niti ni odgovoril na moje vprašanje, če si lahko privošči imet na starni za težke čase vsaj 3 povprečne plače, nekje 4 pa še za zdravstvene usluge.


Glej, za tisti del plače, ki mi ga lifrajo v zdravstveno blagajno, pa še za tistega, ki mi gre ta hip v pokojninski sklad, čeprav pokojnine niti od blizu ne bom videl, če bo šlo tako naprej, bi dobil prekleto dobro zdravstveno zavarovanje. Ker mi gre pa precejšen del plače v socialo, pa pričakujem, da sociala je in pač ne rabim met enoletne plače na strani za zdravnika.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?