|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 20:22:33   
lucika
pikapolonica_, ki si tako proti kreditom; po kaki teoriji pa bi ti šparala ob minimalni plači? za del avta ali stanovanja?
sva ravno z mojim debatirala, da si tri leta nazaj za miljon in pol ali dva dobil avtov, da si konkretno izbiral. zdaj pod 10.000 ne vidim več nobene reklame. torej tist, ki bi pred 3 leti rekel, eh, bom raje šparal...bi danes bil kje?
to niti ni moja tema, mi imamo en, pa še to 12 let star avto. ki nas še vedno pripelje iz točke a na b. a ko bomo kupovali novega, bo treba po kredit. saj bi šparali tudi za avto, a je treba še za marsikaj drugega. pa hb, nismo na minimalni plači, no, blizu pa.


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 20:58:06   
Anonimen
Lucika če ne moreš šparat tud kredita ne moreš odplačevat neuser posted image

Mene drgač krediti ne ganejo če si jih folk lahko privošči. Problem folka je k se zapufava prek svojih možnosti. Živijo preko zmožnosti. TO pa slej k prej vodi v katastrofo. Pač večina bi mela kar vse na enkrat. Se kar en dan spomnjo da bi mel pa svoje stanovanje, pa niti jurja na strani, pomožnosti pa že pet let v službi. Bi mel nov avto, pa spet niti za registracijo na strani....
Mislm vse v mejah normale no.
In ja....vsak finančno pismen pameten človek naj bi imel minimalno tri plače na strani za izredne dogodke(smrt, izguba službe ipd.). Mi je pa jasno da si ljudje z minimalcem tega ne morejo prvoščit.

(odgovor članu lucika)
  Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: kaj dela država!
8.2.2009 21:56:42   
kalbo
Brisačkarica, nekaj bi te vprašal, čist tko ker me zanima. Torej ti živiš v lastniškem stanovanju, nimaš kredita, nimaš niti enega pufa in maš 4 plače na strani za izredne dogodke?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 8:08:57   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

PA nihče niti ni odgovoril na moje vprašanje, če si lahko privošči imet na starni za težke čase vsaj 3 povprečne plače, nekje 4 pa še za zdravstvene usluge.


Glej, za tisti del plače, ki mi ga lifrajo v zdravstveno blagajno, pa še za tistega, ki mi gre ta hip v pokojninski sklad, čeprav pokojnine niti od blizu ne bom videl, če bo šlo tako naprej, bi dobil prekleto dobro zdravstveno zavarovanje. Ker mi gre pa precejšen del plače v socialo, pa pričakujem, da sociala je in pač ne rabim met enoletne plače na strani za zdravnika.



Kalbo, razumem te, kaj želiš povedat, vendar ko se bo to zgodilo, ne boš mel časa 5,6 mesecev prišparat znesek, ampak bo iz danes na jutri, iz tega meseca v naslednji. Nikoli pa ne moreš rečt, da ne boš potreboval zdravstvenih uslug.
In jaz še vedno držim pesti, da se to ne bo zgodilo. Ker je prijetno, tako kot imamo.user posted image


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 8:16:18   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Brisačkarica, nekaj bi te vprašal, čist tko ker me zanima. Torej ti živiš v lastniškem stanovanju, nimaš kredita, nimaš niti enega pufa in maš 4 plače na strani za izredne dogodke?




Zakaj pa ne?
Mi2 sva lastnika treh stanovanj, zgolj midva. Eno od teh je v Birminghamu v Angliji. Pa sva tudi praskala skupaj, in metala tolar na tolar na stran, pa ga imava. Pa imava celo dva avtomobila, pa noben na leasing, kredit. Pa se da, če se hoče. Nimava nobenega kredita, nobenega hitrega kredita, niti enega pufa in malo več kot 4 plače na strani.
Zakaj si lahko to privoščiva? Ker sva oba delala tudi po 12, 14 ur na dan, moj dosti v tujini, nonstop, po cele tedne ga nisem videla. Pa zdaj tudi - vendar od kar je mali na svetu dosti manj. Ampak če seštejem vse skupaj, je na mesec 100% en teden v tujini, ker je narava njegovega dela pač taka.
In zato me včasih vrže iz tira, ko poslušam - nič si ne morem privoščit, same pufe imam, ne vem, kako bi prišel na zeleno vejo, ko pa po petih letih odplača svojega bmwja, gre pa takoj po nov kredit in novega. Ker ljudje ne znajo šparat. Če pogledam samo 5 let nazaj - sva se midva še vedno vozila s petko, še na morje sva šla z njo. Najini kolegi so že takrat vozili Passate, pa zgolj 2 ali 3 lete v službi. Ampak če zdaj potegne črto, kaj sva midva dosegla in kaj drugi, pa se tehnica veliko bolj nagiba v najino smer. In ponosna sem na to, prekleto ponosna.

_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 8:36:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Brisačkarica, nekaj bi te vprašal, čist tko ker me zanima. Torej ti živiš v lastniškem stanovanju, nimaš kredita, nimaš niti enega pufa in maš 4 plače na strani za izredne dogodke?




Živim v lastniškem stanovanju, mam kredit(oz. ga ma mož), lizing, pa 6 plač na strani(oba skupaj), pa še delnice in podobno sranje k trenutno ni nč vredno. Pa varčevalni račun na kerem šparava za otroka, k bo pač ful stal da prideva do njega.
Te še kaj zanima?user posted image

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 8:40:07   
Pikapolonica_
Brisačkarca, zate pa nisem vedela, da še nimaš otroka. 

_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 8:55:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

Brisačkarca, zate pa nisem vedela, da še nimaš otroka. 


Ne nimava. Šparava za posvojitev.

(odgovor članu Pikapolonica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 8:56:37   
Pikapolonica_
Res?
Upam, da nisem preveč osebna, sklepam, da je to posledica, da vama ni dano naravno zanositi?


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 9:05:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

Res?
Upam, da nisem preveč osebna, sklepam, da je to posledica, da vama ni dano naravno zanositi?



Donositi.
Imava sicer minimalne možnosti da enkrat rata, ampak trenutno ne probavamo. Rabva mal časa. Mogoče bomo drugo leto spet probal....
Ampak posvojitev ostaja. Itak bo šlo par let mimo da našparava dovolj.

(odgovor članu Pikapolonica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 9:06:32   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Brisačkarica, nekaj bi te vprašal, čist tko ker me zanima. Torej ti živiš v lastniškem stanovanju, nimaš kredita, nimaš niti enega pufa in maš 4 plače na strani za izredne dogodke?




Živim v lastniškem stanovanju, mam kredit(oz. ga ma mož), lizing, pa 6 plač na strani(oba skupaj), pa še delnice in podobno sranje k trenutno ni nč vredno. Pa varčevalni račun na kerem šparava za otroka, k bo pač ful stal da prideva do njega.
Te še kaj zanima?user posted image


Ja me, pa ne zato, da bi nevem kaj oporekal, ampak zato, ker mi je dalo mislit. Finance niso moja boljša stran in me zanima, kako vam pač znese, ker jest se nisem nikoli vozil v BMWju al pasatu. Ko sva se z mojo pred skoraj devetimi leti spoznala, sva bila oba še študenta ona bolj pridna kot jest. Premogla sva pa podrtega jugota in starega roverčka 111. Kmalu sem se zaposli in so me seveda poklicali v vojsko in zamenjal sem jugota, ki se je že skoraj podrl za puntota, starega seveda ne novega, potem sva pa pač začela razmišljat o družini. Padla je odločitev za mansardno stanovanje pri njenih, pa to ni zdej tko, da prideš, rečeš živjo mami in se vseliš. Zamenjat je blo treba streho (2miljončka....moja takrat letna plača), okna in centralna (2 milijončka, spet leto dni plače), kopalnica ploščice parket spet blizu dveh miliončkov. No tukaj smo že pri treh letih moje plače. Kje je še pohištvo, kuhinja, gospodinjski aparati.
No vse to je ratalo v pol leta in sva se vselila, vmes poročila in rodil se je Blaž. Spet dilema star tudi od gradnje razmajan Punto je začel odpovedovat poslušnost, midva pa dojenčka na poti. Kaj storit...ja nič vzet kredit, poplačat kar je bilo še starega in kupit Fiat Mareo za milionček in pol. In tako se je vmes rodila Anja, njenega Roverja sva se....no bom nehal, ker sem že tako preveč napisal, bom spet kregan doma.user posted image

Zdaj pa tko, če vse skupaj sešteješ bi brez začetnega kapitala staršev, dediščine al nevem še česa težko shajala brez pufov, pa sva šla v mansardo, ki je bila vsaj pol cenejša kot če bi kupil stanovanje in me zanima pač a sm jest tok nesposoben, al kaj. Zdaj gledam kar nekaj parov, ki jim je žal, da so daleč v trideseta odlašali z družino, ker se jim kljub temu, da imajo prihranke, so brez pufov ne prime....in mi ni žal, za moje pufe. Me sekiraj včasih, sam mi ni žal.

No toliko od mene in res me zanima, ker pač meni več pomeni čas z družino kot pa keš na banki.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 9:18:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Brisačkarica, nekaj bi te vprašal, čist tko ker me zanima. Torej ti živiš v lastniškem stanovanju, nimaš kredita, nimaš niti enega pufa in maš 4 plače na strani za izredne dogodke?




Živim v lastniškem stanovanju, mam kredit(oz. ga ma mož), lizing, pa 6 plač na strani(oba skupaj), pa še delnice in podobno sranje k trenutno ni nč vredno. Pa varčevalni račun na kerem šparava za otroka, k bo pač ful stal da prideva do njega.
Te še kaj zanima?user posted image


Ja me, pa ne zato, da bi nevem kaj oporekal, ampak zato, ker mi je dalo mislit. Finance niso moja boljša stran in me zanima, kako vam pač znese, ker jest se nisem nikoli vozil v BMWju al pasatu. Ko sva se z mojo pred skoraj devetimi leti spoznala, sva bila oba še študenta ona bolj pridna kot jest. Premogla sva pa podrtega jugota in starega roverčka 111. Kmalu sem se zaposli in so me seveda poklicali v vojsko in zamenjal sem jugota, ki se je že skoraj podrl za puntota, starega seveda ne novega, potem sva pa pač začela razmišljat o družini. Padla je odločitev za mansardno stanovanje pri njenih, pa to ni zdej tko, da prideš, rečeš živjo mami in se vseliš. Zamenjat je blo treba streho (2miljončka....moja takrat letna plača), okna in centralna (2 milijončka, spet leto dni plače), kopalnica ploščice parket spet blizu dveh miliončkov. No tukaj smo že pri treh letih moje plače. Kje je še pohištvo, kuhinja, gospodinjski aparati.
No vse to je ratalo v pol leta in sva se vselila, vmes poročila in rodil se je Blaž. Spet dilema star tudi od gradnje razmajan Punto je začel odpovedovat poslušnost, midva pa dojenčka na poti. Kaj storit...ja nič vzet kredit, poplačat kar je bilo še starega in kupit Fiat Mareo za milionček in pol. In tako se je vmes rodila Anja, njenega Roverja sva se....no bom nehal, ker sem že tako preveč napisal, bom spet kregan doma.user posted image

Zdaj pa tko, če vse skupaj sešteješ bi brez začetnega kapitala staršev, dediščine al nevem še česa težko shajala brez pufov, pa sva šla v mansardo, ki je bila vsaj pol cenejša kot če bi kupil stanovanje in me zanima pač a sm jest tok nesposoben, al kaj. Zdaj gledam kar nekaj parov, ki jim je žal, da so daleč v trideseta odlašali z družino, ker se jim kljub temu, da imajo prihranke, so brez pufov ne prime....in mi ni žal, za moje pufe. Me sekiraj včasih, sam mi ni žal.

No toliko od mene in res me zanima, ker pač meni več pomeni čas z družino kot pa keš na banki.


Kalbo jaz sem se k njemu(oz. k njegovi mami) preselila pri 20ih. Kot študentka. Delala sm po 12ur po gostilnah pa študirala. On je bil redno zaposlen, za tiste čase dobro plačo. Pa študiral zraven. Stroškov pri njih nisva mela nobenih. Sva dajala celo mojo plačo, pa še kdaj kaj od njegove na stran. Pri 24ih sva mela našparan za pol stanovanja, za polovico sva vzela kredit(takrat so bla stanovanja pol cenej). Sva ga tud mogla dobesedno razbit in na nov narest. To sva delala eno leto in pol. Po pravici...tud enih štunfov si takrat nism kupla. Takrat sva tud začela delat na otročku. Pri mojih 24ih in njegovih 28ih. Pol sva še dve leti životarla v stanovanju in mela res sam za nujne stvari. Aja....avto sm si jaz z pomočjo atka kupla pri 22ih(star). On je mel tud eno kripo, k jo ma še vednouser posted image . Lani sm diplomirala, se zaposlila in zdej nama finančno gre veliko bolje kot prej. On je pa tudi ravnokar menjal službo. Aja....za pohištvo sva pa porabila mojo dediščino po očetu k je umrl pri mojih 22ih(cele tri miljone takratne).
Žal mi ni za nič.
Sm pa ponosna na vse kar sva dosegla(pa ne na finančni plati).
Otrok ne bi blo tud če bi začela pri 17ih delat na njih, ker najini problemi niso povezani z leti.

Jamram pa ne, ker nimam zakaj. Puščam to ljudem k so res ubogi. Jaz nisem.
Pa tudi ti nisi. Imaš super ženo, otroke, stanovanje, službo, pamet.....kaj bi pa še hotu?user posted image

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 9:35:07   
kalbo
Nič več nočem, res. Me pa teli pufi mal živcirajo, res in mi včeraj ta tema ni dala spat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 9:37:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Nič več nočem, res. Me pa teli pufi mal živcirajo, res in mi včeraj ta tema ni dala spat.


Eh....jaz sm ful ful prot pufom. Resno.
Pa mi je dva mesca nazaj avto spregu oz. je nakazoval da bo spreguuser posted image .....no, pa mamo lizinguser posted image
Ma klinc, kaj čmo se sekirat zarad tega.....

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 9:38:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Brisačkarica, nekaj bi te vprašal, čist tko ker me zanima. Torej ti živiš v lastniškem stanovanju, nimaš kredita, nimaš niti enega pufa in maš 4 plače na strani za izredne dogodke?




Zakaj pa ne?
Mi2 sva lastnika treh stanovanj, zgolj midva. Eno od teh je v Birminghamu v Angliji. Pa sva tudi praskala skupaj, in metala tolar na tolar na stran, pa ga imava. Pa imava celo dva avtomobila, pa noben na leasing, kredit. Pa se da, če se hoče. Nimava nobenega kredita, nobenega hitrega kredita, niti enega pufa in malo več kot 4 plače na strani.
Zakaj si lahko to privoščiva? Ker sva oba delala tudi po 12, 14 ur na dan, moj dosti v tujini, nonstop, po cele tedne ga nisem videla. Pa zdaj tudi - vendar od kar je mali na svetu dosti manj. Ampak če seštejem vse skupaj, je na mesec 100% en teden v tujini, ker je narava njegovega dela pač taka.
In zato me včasih vrže iz tira, ko poslušam - nič si ne morem privoščit, same pufe imam, ne vem, kako bi prišel na zeleno vejo, ko pa po petih letih odplača svojega bmwja, gre pa takoj po nov kredit in novega. Ker ljudje ne znajo šparat. Če pogledam samo 5 let nazaj - sva se midva še vedno vozila s petko, še na morje sva šla z njo. Najini kolegi so že takrat vozili Passate, pa zgolj 2 ali 3 lete v službi. Ampak če zdaj potegne črto, kaj sva midva dosegla in kaj drugi, pa se tehnica veliko bolj nagiba v najino smer. In ponosna sem na to, prekleto ponosna.


Samo najbrž ne za plačilo po 4-5 evrov na uro, kajne?


< Sporočilo je popravil decembrka -- 9.2.2009 9:48:45 >

(odgovor članu Pikapolonica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 9:47:00   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka


Samo najbrž ne za plačilo po 4-5 evrov na uro, kajne?



je treba vedet, kje ima vsak svoj limit. midva tudi imava dobro izobrazbo in s dost dela si lahko privoščiva vse kar imava. bi bilo  nelogično če bi si vsak vse lahko privoščil- ljudje se zakreditirajo prek svojih možnosti, potem pa so v zosu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 9:47:25   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Nič več nočem, res. Me pa teli pufi mal živcirajo, res in mi včeraj ta tema ni dala spat.


Eh....jaz sm ful ful prot pufom. Resno.
Pa mi je dva mesca nazaj avto spregu oz. je nakazoval da bo spreguuser posted image .....no, pa mamo lizinguser posted image
Ma klinc, kaj čmo se sekirat zarad tega.....


Pr nas je pa najprej žena avto rabla, puf, ne velik, sam vseen pol je pa še naša Marička začela sračkat...kilometri leta....kaj čmo, spet puf, za velik avto...ma ni da bi se sekiru, pol je pred svetovnim prvenstvom Televizor crknu...Takle mamo, včasih mi ne da spat, sam k tamala vročino dobi, se mi hitr fučka za pufe.
Pa če bi jest cele popoldneve po šihtu delal, to znam, lohk kaka RRjevka pove, pa nebi mel pufov, otroc bi pa mim mene zrastl.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 9:48:54   
Pikapolonica_
Ne, decembrka, delala sva dobesedno zastonj, za naju, za najino firmo, in verjameš ali ne, konec meseca sva bila na 0. 5let tako. 5let brez ničesar, brez cunje, brez novih gat, brez novih štumfov. Je bilo prijetno? ne. Mi je žal? Ne. Bi še šla enkrat skozi isto zadevo? Ja, z veseljem.

_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 9:49:51   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Nič več nočem, res. Me pa teli pufi mal živcirajo, res in mi včeraj ta tema ni dala spat.


Eh....jaz sm ful ful prot pufom. Resno.
Pa mi je dva mesca nazaj avto spregu oz. je nakazoval da bo spreguuser posted image .....no, pa mamo lizinguser posted image
Ma klinc, kaj čmo se sekirat zarad tega.....


Pr nas je pa najprej žena avto rabla, puf, ne velik, sam vseen pol je pa še naša Marička začela sračkat...kilometri leta....kaj čmo, spet puf, za velik avto...ma ni da bi se sekiru, pol je pred svetovnim prvenstvom Televizor crknu...Takle mamo, včasih mi ne da spat, sam k tamala vročino dobi, se mi hitr fučka za pufe.
Pa če bi jest cele popoldneve po šihtu delal, to znam, lohk kaka RRjevka pove, pa nebi mel pufov, otroc bi pa mim mene zrastl.


Kalbo, ti si facauser posted image


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 9:51:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

Ne, decembrka, delala sva dobesedno zastonj, za naju, za najino firmo, in verjameš ali ne, konec meseca sva bila na 0. 5let tako. 5let brez ničesar, brez cunje, brez novih gat, brez novih štumfov. Je bilo prijetno? ne. Mi je žal? Ne. Bi še šla enkrat skozi isto zadevo? Ja, z veseljem.

Če bi delala zastonj si ne bi mogla kupiti treh stanovanj. user posted image  Verjamem pa, da sta začela iz nič.
Se pa strinjam, da eni najamejo pufe za dobre avtomobile, potem pa jamrajo, da iz meseca v mesec ne pridejo. To pa poznam ja, ko imam kolega avtomehanika. Za servis vsak evro škoda, avto pa, nek se vidi razkoš.
Vendar pa verjamem, da so nekateri res v krizi. Nekateri so pa zaradi lastnih napak. Nam je ekonomistka predavala, da so nekateri tako iz pufa v pufa hodil, da bodo mogli celo življenje fajn šparat, da  bodo vrnil. Samo ne more človek vse v isti koš metat. Dosti privatnikov je propadlo recimo zaradi neplačil.
O tem bi se še dalo debatirat.
Kredit? Ena je napisala, da če lahko odplačuješ kredit, lahko tudi toliko našparaš. To že, samo avto potrebuješ takoj, ne pa čez pet let, kaj boš pa vmes?

< Sporočilo je popravil decembrka -- 9.2.2009 9:59:37 >

(odgovor članu Pikapolonica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 9:52:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Nič več nočem, res. Me pa teli pufi mal živcirajo, res in mi včeraj ta tema ni dala spat.


Eh....jaz sm ful ful prot pufom. Resno.
Pa mi je dva mesca nazaj avto spregu oz. je nakazoval da bo spreguuser posted image .....no, pa mamo lizinguser posted image
Ma klinc, kaj čmo se sekirat zarad tega.....


Pr nas je pa najprej žena avto rabla, puf, ne velik, sam vseen pol je pa še naša Marička začela sračkat...kilometri leta....kaj čmo, spet puf, za velik avto...ma ni da bi se sekiru, pol je pred svetovnim prvenstvom Televizor crknu...Takle mamo, včasih mi ne da spat, sam k tamala vročino dobi, se mi hitr fučka za pufe.
Pa če bi jest cele popoldneve po šihtu delal, to znam, lohk kaka RRjevka pove, pa nebi mel pufov, otroc bi pa mim mene zrastl.


Zanimivo....naš je tud mnde začel neki srat glih pred svetovnim in je blo nujno treba novga-večjega....čeprou men se ni zdel da ga kaj serjeuser posted image user posted image

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 10:06:59   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca


Zanimivo....naš je tud mnde začel neki srat glih pred svetovnim in je blo nujno treba novga-večjega....čeprou men se ni zdel da ga kaj serjeuser posted image user posted image


Ne, men je crknu dobesedno in to dan pred svetovnim prvenstvomuser posted image . Pridem domov, otroke popedenam, se počim na kavč zgrabim dalinca...no si lohk predstavljate butasto faco ki buli v črn ekran in mrzlično pritiska na gumb ON. No kalbo nebi bil kalbo, če nebi mel šravfcigra v roki v naslednji sekundi, čez deset minut sem bil že v trgovini, kjer sem vesel kupoval varovalko. Dam not varovalko vštekam...puf jo odnese...user posted image  Zavrtim telefon kličem prjatla, k že od rojstva televizorje popravla..."Stari reš me porkamadomna"...diagnoza: nepopravljivo ozioroma predrago za popravt.user posted image

Sedim na kavču ko kup nesreče možgani me bolijo od silnega razmišljanja...pufi mene res pečejo....ma kamor je šu bk nej gre pa še štrk...kličem ženo v službo...stara televizor je crknu, greva v Normana po novga....ja kako ga bova pa plačala....12 obrokov brez obresti....

No najdem LCDja v hudi akcijiuser posted image in ko ga z VD (vršilcem dolžnosti) mojga fotra vlečeva po štengah pride svak na obisk....izbulji oči...ja kaj pa ti, a si nagrado pr ženi dubu...jes pa ne TV je crknu, glih zdej pred prvenstvom...on pa nazaj...mater, še jest bom mogu neki ukrent z mojim da bo crknu.

Sam moj je res crknu...takle mamouser posted image  

< Sporočilo je popravil kalbo -- 9.2.2009 10:09:01 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 10:26:51   
Anonimen
Veš, Kalbo, tudi jaz sem se dostikrat spraševala, kam gre denar, ki ga zasluživa, ampak dejansko je res, da ko imaš otroke, je varčevati težko. Pa čisto strinjam se  s tabo, da je življenje drago, ker je res.
Ampak vsaj do novega tv-eja si prišel, kajne? user posted image  Se spomnim pri nas doma, ko smo imeli tako star tv, da smo ga za novo leto prižgali šele kakšni dve uri pred polnočjo, če je bil prižgan več ur skupaj, se nam je pokvaril.user posted image

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 17:47:32   
Anonimen
V firmi enega našega prijatelja so sedaj uvedli obvezno jutranjo kavico - čaj - sok, ker je ugotovil, da se učinkovitost delavca (govorim o programerjih) zviša, če začnejo delat neprisiljeno, spontano in sproščeno, in mu tistih dodatnih 30minut pavze prinese več rezultatov, kot prej, ko je še ni bilo. Da ne bi niti o tem, da ima narejeno tako, da lahko delavec zapusti firmo tudi za uro ali vec, med malico, ki si jo sam doloci, vendar v tem primeru pac podaljsa po uri na standardnih 8ur. Pa sploh ne bi o tem, da so njegovi zaposleni zelo zadovoljni  s tem sistemom in da od takrat le redkokdaj lovijo z nadurami datumsko predviden zaključek projektov.


Obstajajo tudi ljudje, ki znajo misliti tudi z glavo, ne samo z uro. Hb.

(odgovor članu Pikapolonica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: kaj dela država!
9.2.2009 18:14:28   
kepa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Brisačkarica, nekaj bi te vprašal, čist tko ker me zanima. Torej ti živiš v lastniškem stanovanju, nimaš kredita, nimaš niti enega pufa in maš 4 plače na strani za izredne dogodke?




Zakaj pa ne?
Mi2 sva lastnika treh stanovanj, zgolj midva. Eno od teh je v Birminghamu v Angliji. Pa sva tudi praskala skupaj, in metala tolar na tolar na stran, pa ga imava. Pa imava celo dva avtomobila, pa noben na leasing, kredit. Pa se da, če se hoče. Nimava nobenega kredita, nobenega hitrega kredita, niti enega pufa in malo več kot 4 plače na strani.
Zakaj si lahko to privoščiva? Ker sva oba delala tudi po 12, 14 ur na dan, moj dosti v tujini, nonstop, po cele tedne ga nisem videla. Pa zdaj tudi - vendar od kar je mali na svetu dosti manj. Ampak če seštejem vse skupaj, je na mesec 100% en teden v tujini, ker je narava njegovega dela pač taka.
In zato me včasih vrže iz tira, ko poslušam - nič si ne morem privoščit, same pufe imam, ne vem, kako bi prišel na zeleno vejo, ko pa po petih letih odplača svojega bmwja, gre pa takoj po nov kredit in novega. Ker ljudje ne znajo šparat. Če pogledam samo 5 let nazaj - sva se midva še vedno vozila s petko, še na morje sva šla z njo. Najini kolegi so že takrat vozili Passate, pa zgolj 2 ali 3 lete v službi. Ampak če zdaj potegne črto, kaj sva midva dosegla in kaj drugi, pa se tehnica veliko bolj nagiba v najino smer. In ponosna sem na to, prekleto ponosna.


No, potem morata pa tudi dohodke imeti zelo visoke. Mislim, da je tu glavni keč.


_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?