|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
20.2.2009 14:19:16   
Stella Rossa
Drage moje user posted image , želim vam čudovit vikend in veliko božanja vaših bušijev.
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
20.2.2009 14:25:46   
efika
Živio.

Vidim, da ste me že dale na seznam nosečk po ICSI.user posted image Prvi UZ imam 4.3. - takrat bomo izvedeli, koliko pikic grejem, eno ali dve. Se mi zdi tako daaaaleč ta datum, tako težko čakam. Ampak, če sem čakala skoraj 3 leta ...

Že kaka nova nosečka na vidiku? S Špelko sva kar skupaj, a ne?

Glede PDP pa mislim, da se v vsakem primeru računa od zadnje M, saj je itak punkcija + oploditev narejena isti čas, kot pa bi bilo naravno. Ali ne?user posted image

Drugače pa sem takoooo zelooo zaspana. Pa itak moram počivat in pol me kar vzame...user posted image

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
20.2.2009 15:06:13   
mlinčka
IZVIRNO SPOROČILO: efika

Glede PDP pa mislim, da se v vsakem primeru računa od zadnje M, saj je itak punkcija + oploditev narejena isti čas, kot pa bi bilo naravno. Ali ne?user posted image



Tole ne bo čisto držalo. Lahko seveda sovpada, je pa to prej izjema kot pravilo user posted image . V postopku je tvoj naravni ciklus čisto izničen, kako se telo odzove na stimulacijo, je pa zelo različno od posameznice do posameznice. Če dobro in hitro odreagira, potem je lahko punkcija še celo kak dan prej, kot bi bila sicer ovulacija v naravnem ciklusu, nekaterim se pa tudi zavleče. Pri meni se recimo PDP po zadnji M in pa tisti, glede na punkcijo, razlikujeta za 4 dni. Je pa res, da ni tako zelo pomembno, ker ti ga potem itak sproti korigirajo glede na velikost ploda. 
Načeloma naj bi nam, ki smo zanosile v postopkih, PDP računali glede na datum punkcije, ki predstavlja ovulacijo. Od tega lahko odšteješ 14 dni in dobiš datum, ko naj bi bil prvi dan menstre v tistem ciklusu, če bi bil le-ta naraven (to ti pride prav za izračunavanje PDP).

Sicer pa čestitke, efika user posted image !



_____________________________

In vendarle so bile štorklje...

(odgovor članu efika)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
20.2.2009 16:38:55   
Goldy
efika - bo kar držalo kar pravi mlinčka. Da čisto sovpadajo zadeve je redko, lahko pa seveda tudi. Jaz bi glede na zadnjo M imela PDP 5 prej kot sedaj.

Ti pa PDP itak korigirajo še potem glede na rast ploda. Čeprav se je moja G zaenkrat odločila, da bo kar pustila tako kot je, mogoče, če bo prišlo do kakšnih odstopanj, ko imam naslednji pregled 24.3. Kasneje bo pa že itak prepozno, vsaj glede nastopa porodniške, ker moram že potem aprila oddat papirje.

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu mlinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
20.2.2009 21:46:19   
Kruce Fiks
Br'čer!

Mi smo dopolnili 12 tednov! Še 196 dni

user posted image


_____________________________

NISAM GINEKOLOG, ALI MOGU DA POGLEDAM :)

(odgovor članu Stella Rossa)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
20.2.2009 22:13:42   
mismis
večer, samo da majčken pošpegam, kako se stvari odvijajo na tej strani

Kruce, Prešeren je car user posted image user posted image

_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu Kruce Fiks)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
21.2.2009 6:21:27   
mlinčka
Dobro jutro!

Kavica:

user posted image

_____________________________

In vendarle so bile štorklje...

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
21.2.2009 8:48:54   
Reby
No, da še tukaj vsem souser posted image  in user posted image  zaželim dobro jutro in lep sončen dan!
Se mi zdi, da tale naša tema kar ne zaživi, se še vedno vse bolj rade zadržujemo na stari temi user posted image

(odgovor članu mlinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
21.2.2009 11:32:24   
mlinčka
Kje smo zdej, nosečke? Sej je res lep dan, ampak verjetno še niste vse na terenu? Tole temo mormo res mal bol v pogon spravit. Zdele bi mogoče pasal en

user posted image

Al vam že iz riti gledajo user posted image ?

_____________________________

In vendarle so bile štorklje...

(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
21.2.2009 12:32:05   
Goldy
Daaan!

Mogoče bi res pasal kakšen krof, pa se izogibam sladkega, ker grem v ponedeljek na test OGTT. Saj ne vem, če kaj pomaga, samo....user posted image

Mojega ni doma, jaz sem si pa privoščila daljše poležavanje, mal jest, pa spet poležavanje....user posted image

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu mlinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
21.2.2009 14:30:14   
spelka12
krofi so tukiiiiii user posted image . Prej pojem enega, pa so se mi že zagravžal user posted image . Kje so tisti dobri stari krofi, ki so jih včasih delal user posted image . Še trojanski so se pokvarli.
A ste kej za maškare?

(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
21.2.2009 14:58:09   
Sempervivum
IZVIRNO SPOROČILO: mlinčka

IZVIRNO SPOROČILO: efika

Glede PDP pa mislim, da se v vsakem primeru računa od zadnje M, saj je itak punkcija + oploditev narejena isti čas, kot pa bi bilo naravno. Ali ne?user posted image



Tole ne bo čisto držalo. Lahko seveda sovpada, je pa to prej izjema kot pravilo user posted image . V postopku je tvoj naravni ciklus čisto izničen, kako se telo odzove na stimulacijo, je pa zelo različno od posameznice do posameznice. Če dobro in hitro odreagira, potem je lahko punkcija še celo kak dan prej, kot bi bila sicer ovulacija v naravnem ciklusu, nekaterim se pa tudi zavleče. Pri meni se recimo PDP po zadnji M in pa tisti, glede na punkcijo, razlikujeta za 4 dni. Je pa res, da ni tako zelo pomembno, ker ti ga potem itak sproti korigirajo glede na velikost ploda. 
Načeloma naj bi nam, ki smo zanosile v postopkih, PDP računali glede na datum punkcije, ki predstavlja ovulacijo. Od tega lahko odšteješ 14 dni in dobiš datum, ko naj bi bil prvi dan menstre v tistem ciklusu, če bi bil le-ta naraven (to ti pride prav za izračunavanje PDP).

Sicer pa čestitke, efika user posted image !




Točno tako. Jest sem imela punkcijo komaj na 20. dan zadnje M. Zato pa G nisem hotla povedat ZM ampak sem rekla kar datum punkcije oz ET. Pa itak mi je PDP kar nekaj na pamet izračunala user posted image . Po njenem je en dan kasneje (tudi v materinsk mam zato tako vpisano), ampak jaz vztrajan na 28. 7. hihi user posted image  mal sem trmasta, ja. Sicer pa itak dan gor ali dol. Sam da pridejo naši dojenčki, prej ali kasneje, ane user posted image

Sicer pa Efika, pozdravček!

(odgovor članu mlinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
21.2.2009 15:57:00   
Serendipity
Krooooofiiiiiiii! Jao, kak so se misline pocedile. Jaz bi krof. user posted image user posted image user posted image

Kaj boste za pusta hrusta? Oz, bolj bom tak oblikovala - v torek imamo v službi pustno rajanje in povorko z otroki po okolici. Jaz še pa zdaj ne vem v kaj naj se našemim. No idea....

Upam, da ste v redu. Mi smo meli sončeka, pa so nam ga oblaki ukradli  - prav takrat, ko sem hotela na en sprehod udarit se je še dežek potrudil zaplesati in zdaj ždim tu in se jezim, ker nisem izkoristila sončka.

Hugs za vse & pobožajte buškije!

(odgovor članu Sempervivum)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
22.2.2009 6:59:09   
Reby
Dobro jutro user posted image
Ker ne morem spat, sem vam skuhala kavico :)

user posted image

(odgovor članu Serendipity)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
22.2.2009 8:07:27   
lučka 25
Dobro jutro punce. user posted image


Vidim da se malo pogovarjate o PDP glede na zadnjo M ali punkcijo. Meni k sreči oba datuma strižeta je za 2 dni in ni take panike. Glede na zadnjo M naj bi ga imela 22.7., glede na punkcijo pa 20.7. Pa je meni kar bolj po godu 20.7. user posted image

(odgovor članu Reby)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
22.2.2009 9:26:19   
mismis
dobro jutro moje nosečke, kako ste kaj?

vidim, da vam je Reby že skuhala kavico, pridna pridna user posted image user posted image

_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
22.2.2009 10:53:05   
Goldy
Daan! Saj je že, kajne? Hvala za kavo Reby. Sem imela za zajtrk, pomarančni sok in Legofer (železo) in sendvič. Upam, da zadeva kaj pomaga, da me ne bo še G s kakšnimi tabletami nafilala.user posted image

Pri nas hoče snežiti, pa ne vem, če bo kaj? Se neki ponuja...

Danes grem spet mal v svet. Najin krščenec ima RD in greva malce na obisk.user posted image
Jaz pa razmišljam kaj obleči (imam pa itak samo ene nosečniške hlače, to pa pomeni ene hlače, ki so mi sploh prav).user posted image  Torej zadeva ni preveč zakomplicirana, kajne....

lučka - kako si?

mismis - ti naša pridna mismis, tako ti želim čimprej pridet na našo temo. Zares. Pa saj vsem vam....user posted image


_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
22.2.2009 11:34:57   
ledenka
jutrooooo user posted image  

kako ste, punce? k sreči danes niso rili po cesti, nam neke kable polagajo, se bajta trese od strojev user posted image  vsaj naspala sem se.

nasvet za tiste, ki se ne morete namestit med spanjem - blazina za dojenje je super user posted image  nikoli nisem spala na boku, zdaj pa ni izbire, in s tem se podložim tako, da mi je udobno user posted image  zaspim ponavadi na desnem boku, po nočnem lulanju pa grem na levi bok, drugače me vse boli user posted image

< Sporočilo je popravil ledenka -- 22.2.2009 11:37:01 >


_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
22.2.2009 13:23:52   
Serendipity
Ojla pupike - sem vas komaj našla - smo ždele na drugi strani že...

Ena popoldanska kavica:
user posted image

Pa še popoldanski sladici:

- za sladokusce
user posted image

- za drugačne sladokusce:

user posted image

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
22.2.2009 18:18:12   
ledenka
mal da nas dvignem user posted image

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu Serendipity)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
22.2.2009 18:22:18   
miska73
Seki... tle zgleda ne padajo na take sladice... user posted image

Pozdravček mojim nosečkicam. Upam, da izkoriščate nedeljo za cartanje.

(odgovor članu Serendipity)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
22.2.2009 18:41:10   
lučka 25
Ojla punce, a uživate nedeljsi dan, mir. Midva sva se spet malo potepala, no ja samo do njegovih sva šla na kosilo, pa dooolg klepet. Pa še to je samo en kilometer stran.user posted image
Sta bila nečaka maškurve, sta lahko vsaj mal upravičeno traparije zganjala. Potem pa je ta mlajši kar na enkrat zbolel inn začel bruhat kot nor. Upam, da se ne bom kaj nalezla.

Me pa danes na vsake toliko časa, še posebej ko sedim, boli spodnji del trebuha. A je to bolj od utrujenosti in malo od tega, ker se maternica razteza širi?

(odgovor članu miska73)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
22.2.2009 18:42:04   
lučka 25
IZVIRNO SPOROČILO: miska73

Seki... tle zgleda ne padajo na take sladice... user posted image

Pozdravček mojim nosečkicam. Upam, da izkoriščate nedeljo za cartanje.



Ti naša miška draga. Glej da se čez 14 dni javiš pri nas kot nosečka. Ti že šparamo mesto.user posted image

(odgovor članu miska73)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
22.2.2009 18:54:08   
Serendipity
IZVIRNO SPOROČILO: miska73

Seki... tle zgleda ne padajo na take sladice... user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Saj ta sladica je bila zame user posted image ... pa za našo novo nosečko - Uganeš kero mislim?

(odgovor članu miska73)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: Nosečke po IVF/ICSI
22.2.2009 21:21:23   
Lsica
No tule je ena stran, ki vam bo morda v pomoč pri izračunu PDP glede na datum punkcije, oz. transfera. 
http://www.ivf-infertility.com/calc_preg.php


Pa lahko nočko vsem...

(odgovor članu Serendipity)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
Je operativno čiščenje maternice po splavu...
V Sloveniji ženska, ki pri ginekologu izve, da njene nosečnosti ni več, prejme napotnico za tabletke ali operativno čišč...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?