|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  189 190 [191] 192 193   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: November2009
19.8.2009 10:16:31   
summer410
no fino, da nimam edina še 100:)))
pa ne to da sam slabo spim, razen raznoraznih nočnih wc pohodov imam še tistih par minutk ko spim čudne sanje:).....
zjutraj ko moram v službo, je zelooooooooo  težko:)

mhm...pa črto tud  skoz:)

< Sporočilo je popravil summer410 -- 19.8.2009 10:17:08 >

(odgovor članu Nezy85)
Neposredna povezava do sporočila: 4751
   RE: November2009
19.8.2009 10:28:15   
tassika
Punce a gre katera v 32t na UZ kontrole rasti in kam?

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu summer410)
Neposredna povezava do sporočila: 4752
   RE: November2009
19.8.2009 11:24:24   
mayamaya
IZVIRNO SPOROČILO: tassika

Punce a gre katera v 32t na UZ kontrole rasti in kam?


kako pa to izgleda? prvič slišim.

aja, obseg trebuha...do sedaj od vseh največ...106cm user posted image


_____________________________

Neja...sonček, ki ne zaide!!!

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 4753
   RE: November2009
19.8.2009 11:27:02   
mashy
IZVIRNO SPOROČILO: tassika

Punce a gre katera v 32t na UZ kontrole rasti in kam?


Mene tudi zanima, zakaj gre pri tem... Prvič slišim user posted image

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 4754
   RE: November2009
19.8.2009 11:29:52   
spelap1
dobro jutro!
moj obseg bušija je že 110cm. glede epiduralne: moja ginekologinja je večkrat dežurna v celjski bolnišnici in smo se pogovarjale o tem. epiduralne NE priporoča ker se baje porod podaljša ker ti tako omrtvi da baje ne moreš normalno sodelovati. povedala mi je pa tudi da ti vstavijo kanal šele ko si odprta 3-4 cm in je ubistvu že pol poroda za tabo. povedala mi je da se večina primerov konča z vakumom ali carskim rezom. najbolj se priporoča naravni porod in da dobiš dovolj močna sredstva za bolečine. če so naše mame ali baabice zdržale brez kakršnih koli pripomočkov mislim da bomo tudi me. sem slišala pozitivne zgodbe in pa zelo negativne zgodbe od epiduralne. mislim pa da je narava naredila da je porod težak za nas ženske ampak na koncu nekaj  najlepšega kar se ti lahko zgodi v življenju in verjetno hitro pozabiš ne vse bolečine. same se odločite ampak jaz sem se odločila da gremo po naravni poti do male sreče.
lepo se imejte in lep dan vsem

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 4755
   RE: November2009
19.8.2009 11:39:29   
tassika
IZVIRNO SPOROČILO: mashy

IZVIRNO SPOROČILO: tassika

Punce a gre katera v 32t na UZ kontrole rasti in kam?


Mene tudi zanima, zakaj gre pri tem... Prvič slišim user posted image


na pa mi je vse vrglo vn. Vglavnem napisala sem, da je že včasih zavarovalnica v nosečnosti krila 2UZ-ja in sicer morfologijo in tega v 32t - kontrolo rasti, g. pa so vedno delali tudi 1uz za ugotovitev nosečnosti in pa pač če srček bije,... In potem je zavarovalnica rekla, da zdaj pa ne bo več tako in krije 1UZ in pa morfologijo, ta je pa plačljiv. Tako mi je danes povedala moja g. Sem vam pa tukaj tole našla:

Kontrola rasti ploda pa je UZ preiskava, s katero se oceni plodova rast. UZ je namreč od vseh metod za ugotavljanje odstopanj v rasti ploda od pričakovane najbolj natančen, ni pa absoluten (nezmotljiv) in tudi ne edini. Napake v merjenju ploda so namreč odvisne od mnogih pogojev: od prevodnosti tkiv nosečnice za zvok, njene temperature in sestave tkiv, ki ločujejo plod od zunanjega sveta, od količine plodovnice, usposobljenosti izvajalca UZ preiskave, od UZ opreme in še česa. Pravočasno odkritje zastoja rasti ali prehitre rasti ploda namreč pripomore k boljšemu izidu ogrožene nosečnosti. Preiskava ni rutinska, zato jo priporočajo kot samoplačniško ali pa jo naredijo indicirano, če z drugimi metodami ugotovijo, da je potrebna (merjenje razdalje med sramno kostjo in vrhom maternice, obsega trebuha, sum na bolezensko stanje ploda, krvavitve, krči oziroma popadki ipd.).
Pri nosečnicah, ki jim grozi prezgodnji porod, npr. pri dvojčkih ali višjih stopnjah večplodne nosečnosti, pri nosečnicah, ki so že splavile po 16. tednu ali zelo prezgodaj rodile, ter pri nosečnicah s specifičnimi težavami, kot so vztrajni krči, tiščanje v nožnici, nenaden močnejši izcedek ipd., merijo tudi maternični vrat. Preiskava precej dobro oceni ogroženost s prezgodnjim porodom, saj ga v primeru, da je maternični vrat dovolj dolg, izključi v naslednjem tednu do 14 dneh.


kopirano iz tukaj: http://bibaleze.si/clanek//dojencek/ultrazvocna-preiskava.html

Stane pa odvisno od kraja: v ZD domžale 60 eur pri strahovi 70 eur

< Sporočilo je popravil tassika -- 19.8.2009 11:40:24 >


_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu mashy)
Neposredna povezava do sporočila: 4756
   RE: November2009
19.8.2009 11:45:56   
summer410
tassika...tole sem najdla jaz..za vas iz LJ.....

To se opravlja v Dravljah pri dr. Pušenjaku, mogoče pa tudi na kliniki, to pa ne vem. Zakaj takrat? Prej je itak nuhalna(12-14tednov) in morfologija(20-25 tednov), ki pa je zadnji UZ, ki ga krije ZZZS. Pred leti je ZZZS krila tudi kontrolo rasti v 30. tednu, sedaj ne več. Zakaj ne več nimam pojma, najbrž zaradi finančnih vzrokov. Ker v 30. tednu ima otrok veliko možnosti da preživi (skoraj sigurno preživi) in če pride do zastoja rasti, pač verjetno sprožijo porod pred PDP in je ok z njim, če ne sprožijo porod pa lahko umre. In s tem UZ preverjajo če plod dosti raste. Mislim da je najbolj relevantna mera obseg trebuščka ploda - ta naj bi se vseskozi večal, tudi če se kak drug parameter ne "čisto po pravilih" ni toliko panike, če pa obseg trebuščka ne napredjuje je eden možnih vzrokov zastoj rasti ploda. 
 
jaz imam 02.09. pregled pri moji G. ...če bo karkoli odstopalo, bom šla, drugače ne....saj sem bila na 3D in tam ni bilo nobenih nepravilnosti, upam, da bo naprej še tako

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 4757
   RE: November2009
19.8.2009 11:54:10   
summer410
tole o tem meni sam dr.Pušenjak

http://med.over.net/forum5/read.php?19,4665397

spelap1....jaz sem tudi zelo skeptična glede epiduralne....bom se še posvetovala z mojo G......
ona je sama mama 2 otrok in me zanima kako in kje je rodila....:)

(odgovor članu summer410)
Neposredna povezava do sporočila: 4758
   RE: November2009
19.8.2009 12:07:01   
Lupinca
Pikabu user posted image

no pa sem se recimo da naspala...sem se že ful zgodi zbudila, ker me tko kot vse kolki bolijo, no, pa sem si naštimala da sem na hrbtu na pol v sede nazaj zaspala...ma je pasalo user posted image

no misija nemogoče z nohtki je bila nemogoča. user posted image Sem prišla do faze namakanja in urejanja kožice okol...pol pa konc. Dans nadaljujem...sej v enem tednu mi bo uspelo...en noht na en dan user posted image user posted image

drugače pa strije...tam kjer sem se mazala jih ni...sem pa dobila eno na bokihuser posted image sem se res kle bolj neredno mazala...tko da zdej se še tukaj skos, pa ni vidt novih...za enkratuser posted image pa zanč enkrat sem misla ko sem se slekla, da imam eno strijo čez celo diagonalo joške, mi je skor uči ven vrgl...no, pa sem kmal ugotovila, da je to od modrcauser posted image sam se pa kr mal ustrašla, ker je res kot strija zgledalo..sem šepol skos hodila čekirat če zadeva zginjauser posted image

obseg bušija...je zdej nekje na 102cm. Prej se mi je vedno zdel tko pač velik, ampak šele v porodnišnici sem vidla res veeeeeelike bušije...tko da mormo bit kar pridne in mazatuser posted image

tassika, sej a ti ne dela to tvoj osebni G, če oceni da je potrebno? torej če je bušl prevelik oz. premajhen na uč? Pa itak ti ga skos merijo potem na vsakem pregledu (dolžina od sramne kosti do vrha maternice). Tako da...kam posebej jaz nebom hodilauser posted image Tko je meni razložila no...







(odgovor članu Nezy85)
Neposredna povezava do sporočila: 4759
   RE: November2009
19.8.2009 12:13:53   
summer410
lupinica.....tak sem jaz zadnjič prestrašla.....sem mela neke čudne pajkice gor...jih slečem, se grem tuširat in sem mislila , da imam cel trebuh v strijahuser posted image user posted image user posted image panika cela...dokler nisn obrisala in bolje pogledalauser posted image

(odgovor članu Lupinca)
Neposredna povezava do sporočila: 4760
   RE: November2009
19.8.2009 12:23:49   
Bojana82
Zdravo punce, dolgo se nisem javila, ker sem bila več kot dva meseca brez računalnikauser posted image ........v glavnem vidim da ste bile pridne in ste se naklepetale, čisto preveč da bi šla vse za nazaj brat user posted image !

Kar se pa tiče ultrazvoka, za katerega sprašuje tassika, ga bo meni naredila osebna ginekologinja v 30T ( čez slaba dva tedna )! Je samoplačniški, vendar je meni ginekologinja rekla, da ga zelo priporočajo!

Pa še za seznamček, rodila bom v Ljubljani, naslednji pregled pa imam 31.8.2009!

(odgovor članu Lupinca)
Neposredna povezava do sporočila: 4761
   RE: November2009
19.8.2009 12:41:08   
Lupinca
hehe summer410 ja, poznam tud to varjantouser posted image user posted image user posted image zdej sem že kr navajena, da si rečem da je to od cunj...ampak samo čakam dan, ko bom ugotovila da se mi črte od cunj kar nabirajo že cel teden in ne grejo stranuser posted image


Bojana82, no sej fajn da greš na to kontrolo rasti, pač imaš tako G, da moraš plačat...res glupo da se takole G razlikujejo med sabouser posted image .
Sicer pa sem se že zdavnaj naučila in tudi osebna zdravnica mi je to potrdila, da vse kar je samoplačniško, zdravniki zelo priporočajouser posted image


(odgovor članu Bojana82)
Neposredna povezava do sporočila: 4762
   RE: November2009
19.8.2009 12:59:26   
korala
Glede kontrole rasti.... Jaz imam napotnico za to kontrolo točno v 32. tednu. Dobila pa sem jo, ker sem imela na zadnjem pregledu premajhno razdaljo med sramno kostjo in vrhom maternice, ki mi jo je merila s šiviljskim metrom. Razdalja v cm +/- 2 cm naj bi bila enaka tednom nosečnosti in kaže na rast ploda. Šele UZ pa pokaže dejansko stanje in tistih, ki vas večkrat pogledajo z UZ kot je obvezno, se nimate kaj bati, ker takrat tudi izmerijo plod. Sicer pa kontrola rasti izgleda kot morfologija - izmerijo obseg glavice, trebuščka, stegnenice....

Pozdravček user posted image


(odgovor članu Lupinca)
Neposredna povezava do sporočila: 4763
   RE: November2009
19.8.2009 13:05:13   
Lupinca
korala, no sej to mi je normalno tako kot je pri tebi ane...da če so neka odstopanja, da se dobi napotnico in da to pregledajo...da bi pa kar tako hodila na vse možne preglede samoplačniško mi pa ni. Pa upam da se bo izkazalo da je vse ok pri tebi in s tvojo pikico!user posted image

(odgovor članu korala)
Neposredna povezava do sporočila: 4764
   RE: November2009
19.8.2009 13:10:35   
korala
V bistvu gre res za izreden UZ zaradi suma na zastoj rasti. Hvalabogu sem kontrolo že imela dva dni po pregledu in je vse ok, mere ustrezajo. Do UZ pa sem bila čisto preč.

(odgovor članu Lupinca)
Neposredna povezava do sporočila: 4765
   RE: November2009
19.8.2009 13:12:12   
monika985
Zadnje dni ste pa res pridne s čvekanjem. Jaz sem polno zasedena z urejanjem, beljenjem in opremljanjem stanovanja, tako da vas zgolj preberem komentiram pa bolj malo. Ko gledam vaše slike bušijev se mi vsi zdijo precej majhni, zato sem si šla izmerit obseg, pa je samo 97 (sem že v 29 t). Mogoče zgleda ogromen zato ker nosim res naprej pa še to kar bolj v špico.

Drugače pa jaz spim odlično, me pa resnično ubija tale vročina (do zdaj mi je bilo 35 ravno prav user posted image ).

(odgovor članu korala)
Neposredna povezava do sporočila: 4766
   RE: November2009
19.8.2009 13:12:57   
Anonimen
Oj , a vam je kej vročeuser posted image

Glede strij sm mela jest že prvič srečo, nism nobene dobila, upam da zdej tud ne. Mažm se pa tko kot ponavadi, nč posebnega sam mleko za telo, pa včasih z oljem od tamaleuser posted image . Mislim da je velik tud gensko

Glede kontrole rasti pa jest ne bom šla, čeprov prvič sm pa šla. Sm omenila moji g da bi bil ta pregled lahko brezplačen pa je rekla da so dal predlog pa ga je zavarovalnica zavrnilauser posted image . Je pa res odvisno katerega g imaš, ker eni pa zmer delajo UZ.

(odgovor članu Lupinca)
  Neposredna povezava do sporočila: 4767
   RE: November2009
19.8.2009 13:16:49   
Anonimen
Monika985 kaj 35 je lih pravuser posted image user posted image Jest komi čakam da se mal shladi. Spim pa jest tko tko, grem ponavad 1x na wc ponoč, pa zašvicam ker mi je vroče...eh sej bo bolš

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4768
   RE: November2009
19.8.2009 13:50:08   
pikica 28
ojla čvekice....

No pri meni je tako, da moj G dela vsakič UZ pri vsakem pregledu...

Me pa zanima ali st še vedno naročene na 1 mesec ali se doba naročanja že krajša...

No jaz sem v 30 tednu in sem naročena 8 septembra za redni pregled.... V literaturi pa piše, da se kao začnejo v teh tednih bolj pogosto pregledi pri G.

Tudi berem, da poslušate srčka svoje bebice, no jaz še nisem bila nikoli deležna tega...user posted image

Res mi je čudno, da vsak G dela drugače...user posted image

Pa tudi glede potrdila sem že vprašala za porodniško, pa je rekla medicinska sestra, da kao oni nimajo nič s tem user posted image user posted image

Tako, da ne vem...pri naslednjem pregledu bom spet zatežila glede potrdila in bom videla kaj bo rekla....user posted image

_____________________________

20.10.2010 .. 3170g/51cm
1. mesec: .... 3870g/54cm
2. mesec: .... 4900g/59cm
3. mesec: .... 5930g/61cm
4. mesec:.... 6950g/63cm
5. mesec:......7330g/67cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4769
   RE: November2009
19.8.2009 13:55:38   
Anonimen
Pikica28 seveda ti ne rab posebej srčka poslušat, če ti dela UZ.
Glede potdila pa kako nima nč s temuser posted image Seveda ti ga oni dajo, potrdilo o PDP s tem si pol rihtaš porodniško.. 60 dni pred PDP si to začneš lohk rihtat tko, da do takrat ti ga more dat. Pol pa dobiš še napotnico za P in rešilca. Tko da ti kr reč tm. Mogoče je pa kšna nova sestra pa ne veuser posted image

preglede mam jest še na 4-5 tednov, pol je pa rekla da po 30.tednu so pa bolj pogosti

(odgovor članu pikica 28)
  Neposredna povezava do sporočila: 4770
   RE: November2009
19.8.2009 14:08:28   
pikica 28
aha...sam je še vedno stara medicinska sestra in mi je ona rekla, da kao oni nimajo nič s tem...
Na socialni so mi rekli, da naj konec avgusta pridem po papirje in, da v začetku septembra oddam....

Nimam pojma...najprej bom šla na socialno, potem pa bom še enkrat zatežila sestri...mah...

_____________________________

20.10.2010 .. 3170g/51cm
1. mesec: .... 3870g/54cm
2. mesec: .... 4900g/59cm
3. mesec: .... 5930g/61cm
4. mesec:.... 6950g/63cm
5. mesec:......7330g/67cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4771
   RE: November2009
19.8.2009 14:09:09   
pikica 28
ne vem hecen se mi zdi....

_____________________________

20.10.2010 .. 3170g/51cm
1. mesec: .... 3870g/54cm
2. mesec: .... 4900g/59cm
3. mesec: .... 5930g/61cm
4. mesec:.... 6950g/63cm
5. mesec:......7330g/67cm

(odgovor članu pikica 28)
Neposredna povezava do sporočila: 4772
   RE: November2009
19.8.2009 14:21:24   
kepica78
ojla,

no da še jest mal pojamram.....trebuh mam tud jest tak da tud mene vsi sprašujejo da če nism ziher da sta dva user posted image

kar se mojih kil tiče sm v 26 tednu na 13+ in me je v četrtek ginekologinja ukregala in dala na dieto user posted image

vročina me ubija, zatekam v noge in roke ful, ponoči ne spim, če pa že mal zadremam je pa to že skor proti jutru ko morm že vstat pa it v službo.
ampak sej bom vse to prenesla, so pač to čari nosečnosti in pa važen da bo z mojo bebiko vse ok.

kar pa se tega UZ-ja tiče je pa mene ginekologinja nazadnje vprašala če ga naslednjič hočem in da ga imam pri njej, tako da bomo videli kaj bo, bom pa takrat v 30 tednu tako da je to ravno pravi čas.

no mal sem pojamralauser posted image

pa lep dan naprej vam želim

(odgovor članu pikica 28)
Neposredna povezava do sporočila: 4773
   RE: November2009
19.8.2009 14:39:57   
miska73
Kar se tiče potrdila... so meni sestre rekle, da jih zdaj ne rabijo več dajat in da je dovolj materinska knjižica.
Ampak ker še imajo obrazce, so mi vseeno dale potrdilo.

UZ-je pa meni moja G dela za vsak pregled. To ni pravilo, ampak je v bistvu njena dobra volja. Naslednji teden imam pregled pri G, ki jo nadomešča... me prav zanima kako bo zgledalo pri njem.

(odgovor članu kepica78)
Neposredna povezava do sporočila: 4774
   RE: November2009
19.8.2009 15:05:35   
ninka80
pikica 28, na naslednjem pregledu, ti bo G dal papirje in z njimi boš rihrtala stvar na socialni. Itak maš še cejt, saj lahko papirje oddaš od 30 - 60 dni pred PDP-jem.
Poslušanje srčka.... večina G samo posluša srček, ker ne dela na vsakem pregledu UZ, najin pa to dela, zato olahko ti utripanje vidiš. To je ta razlika.


_____________________________

http://nina80.moj-album.com/





(odgovor članu pikica 28)
Neposredna povezava do sporočila: 4775
Stran:   <<   < Prejšnja stran  189 190 [191] 192 193   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  189 190 [191] 192 193   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?