|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 14:08:54   
fragola
IZVIRNO SPOROČILO: Lsica

Kakšne so pa kaj vaše izkušnje z ljubljansko porodnišnico? Za epiduralno vem, če maš srečo, da je anestezist frei, potem se da zmenit, sicer pa user posted image  


V Postojni je epiduralna na voljo 24ur na dan, če te zanima epiduralna.
Jaz bom rodila v Postojni, ker itak mam tam ginekologa, ma bom rodila kar naravno, seveda če bo vse ok.

_____________________________

Upanje zadnje umre!

(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 14:16:59   
Lsica
A za epiduralno se moraš prej dogovorit ali lahko zanjo prosiš šele v porodnišnici?

(odgovor članu fragola)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 15:02:59   
lino
Pozdravljene.

Pri nas v SG-ju moraš podpisati izjavo, da želiš imeti epiduralno...jo pa lahko kasneje ne uporabiš, če pa ne podpišeš pa nimaš šans, da jo dobiš... Predavanje pa je v okviru MŠ.

Jst bom podpisala (za vsak slučaj) je pa nimam namena uporabiti, ker sem v 1 normalno rodila brez nje in upam, da bo tudi v 2 šlo...pa kolikor sem brala je kr veliko opiatov v tej epiduralni in menim, da ni ravno tako neškodljiva stvar...pa dojenček in mati sta lahko zaradi tega bolj na "izi", veliko porodov se zavleče (sama bi raje krajši čas trpela), no lahko te tudi ohromijo...ne čutiš popadkov kar je po moje zelo slabo, pa tudi stalno lahko ostaneš hrom...no te stvari se le malokdaj zgodijo...vendar pa sem sama že itak full panična in bom verjetno raje malo bolj trpela, menjavala položaje (PRI EPIDURALNI JIH NE MORŠ) in potiskala na vso moč...pa bo kar bo...

Imejte se lepo in l.p.,user posted image

(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 15:15:22   
skuštrana
Mene pa zanima če je katera iz okolice Čateža, ker razmišljam o toplicah,


Amaya, sicer nisem od tam, ampak gremo čez 2 tedna za 3 dniuser posted image




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 15:17:44   
banananjam
Živjo, ima katera izkušnje s kupovanjem bodyjev in ostalih oblekic iz nekermana?

pa še to mi povejte, kakšen pritisk imate? meni, g azdravnica vedno izmeri 140/80, kar je baje kar visoko, pol si ga pa doma in v lekarni zmerim med 120-130/70?
sladkorne nima, pa tudi ostali krvni izvidi so ok!
hvala

(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 15:18:33   
Lsica
IZVIRNO SPOROČILO: lino

Pozdravljene.

Pri nas v SG-ju moraš podpisati izjavo, da želiš imeti epiduralno...jo pa lahko kasneje ne uporabiš, če pa ne podpišeš pa nimaš šans, da jo dobiš... Predavanje pa je v okviru MŠ.

Jst bom podpisala (za vsak slučaj) je pa nimam namena uporabiti, ker sem v 1 normalno rodila brez nje in upam, da bo tudi v 2 šlo...pa kolikor sem brala je kr veliko opiatov v tej epiduralni in menim, da ni ravno tako neškodljiva stvar...pa dojenček in mati sta lahko zaradi tega bolj na "izi", veliko porodov se zavleče (sama bi raje krajši čas trpela), no lahko te tudi ohromijo...ne čutiš popadkov kar je po moje zelo slabo, pa tudi stalno lahko ostaneš hrom...no te stvari se le malokdaj zgodijo...vendar pa sem sama že itak full panična in bom verjetno raje malo bolj trpela, menjavala položaje (PRI EPIDURALNI JIH NE MORŠ) in potiskala na vso moč...pa bo kar bo...

Imejte se lepo in l.p.,user posted image


lino, thanks, zdaj mi je pa bolj jasno...

Se pa podpišem pod tole, kar si napisala, razmišljam podobno kot ti - najprej bomo poskusili brez vsega, potem bomo pa videli kako nam bo šlo...

(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 15:50:51   
Goldy
banananjam - moj pritist je zelooo nizek, tam pod 100/60, doma pa celo pod 90/55. Lahko, da si malo nervozna, ko hreš k zdravniku? Jaz sem zadnjič tudi imela 120/?, ko sem šla na hitro na pregled, ker me je bilo malo strah, da se mi ni MV skrajšal...

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 17:01:07   
meti21
Jaz sem 2 leti nazaj rodila v Postojni z epiduralno in je obvezno predavanje in nek list papirja moraš izpolniti ter ga seboj prinest na porod. Ko sem jaz prišla rodit mi je že voda odtekla, odprta sem bila že 7 cm in mi je babca rekla da je to zadnji čas za epiduralno in če ne bi rajš šla naravno rodit k sem že tok odprta, tko da se ne da na sredini poroda, k je najhujš, rečt za epiduralno.

Zdej bom šla pa naravno, da začutm to bolečinouser posted image

(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 17:02:07   
biba14
IZVIRNO SPOROČILO: banananjam


pa še to mi povejte, kakšen pritisk imate? meni, g azdravnica vedno izmeri 140/80, kar je baje kar visoko, pol si ga pa doma in v lekarni zmerim med 120-130/70?



Odvisno tudi s kakšnim merilcem merijo-različni proizvajalci različne meritve oz. tisti elektronski ki so dražji so točni, poceni žal ne ( saj pri G majo ponavadi kakovostne ). Živosrebrni je najbolj točen, samo ga nekje več ne uporabljajo...Jaz imam doma in pri G enako 110-120, 60-70, pa mi ga oz.si ga vedno merim z živosreb.

(odgovor članu banananjam)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 17:05:57   
Lsica
IZVIRNO SPOROČILO: meti21

Jaz sem 2 leti nazaj rodila v Postojni z epiduralno in je obvezno predavanje in nek list papirja moraš izpolniti ter ga seboj prinest na porod. Ko sem jaz prišla rodit mi je že voda odtekla, odprta sem bila že 7 cm in mi je babca rekla da je to zadnji čas za epiduralno in če ne bi rajš šla naravno rodit k sem že tok odprta, tko da se ne da na sredini poroda, k je najhujš, rečt za epiduralno.

Zdej bom šla pa naravno, da začutm to bolečinouser posted image


Zdaj pa spet ne vem kaj naj...user posted image

< Sporočilo je popravil Lsica -- 11.3.2009 17:06:06 >

(odgovor članu meti21)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 17:54:13   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: lino

Pozdravljene.

Pri nas v SG-ju moraš podpisati izjavo, da želiš imeti epiduralno...jo pa lahko kasneje ne uporabiš, če pa ne podpišeš pa nimaš šans, da jo dobiš... Predavanje pa je v okviru MŠ.

Jst bom podpisala (za vsak slučaj) je pa nimam namena uporabiti, ker sem v 1 normalno rodila brez nje in upam, da bo tudi v 2 šlo...pa kolikor sem brala je kr veliko opiatov v tej epiduralni in menim, da ni ravno tako neškodljiva stvar...pa dojenček in mati sta lahko zaradi tega bolj na "izi", veliko porodov se zavleče (sama bi raje krajši čas trpela), no lahko te tudi ohromijo...ne čutiš popadkov kar je po moje zelo slabo, pa tudi stalno lahko ostaneš hrom...no te stvari se le malokdaj zgodijo...vendar pa sem sama že itak full panična in bom verjetno raje malo bolj trpela, menjavala položaje (PRI EPIDURALNI JIH NE MORŠ) in potiskala na vso moč...pa bo kar bo...

Imejte se lepo in l.p.,user posted image


Jaz bi pa tukaj nekaj pripomnila. Sma sem v prvo rodila brez epiduralne, preživela pa takšne muke, da sem mislila, da bom dejansko umrla. Ker se nisem odpirala, so me med popadki na roke narazen vlekli.
Pa ne bi sedaj o tem. To je pač samo razlog, da sedaj razmišljam o epiduralni. Bila sem na predavanju, na katerem nam je anesteziolog lepo razložil, da je kljub epiduralni to popolnoma naraven porod, mogoče celo bolj kot sicer, ker dobiš dozo v hrbet in do otroka ne pridejo nobene kemikalije. Pri "naravnem" porodu ti pa dajejo sredstva proti bolečinam v kri in to pride direktno do otroka. Tudi to, da ne čutiš popadkov ni res, epiduralna ti samo za 70% omili bolečino.
Kar pa se tilče ohromitve, v Sloveniji še ni bilo nobenega primera, ker pred vstavitvijo epiduralne pregledajo kri in ugotovijo, če se kri strjuje. Če se kri ne strjuje, potem ne delajo epiduralne. V Ameriki testa ne delajo in zato pri ljudeh, ki se jim kri ne strjuje izteka mimo cevke kar pa je nevarno. In tako tam v enem na 200.000 primerov pride do komplikacij, ki lahko v najhujšem primeru pripeljejo do ohromitve.

(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 18:26:34   
meti21
Glede koliko ti prime epiduralna je odvisno od doze, ki ti jo dajo. Meni je anesteziologinja naštimala premalo in seveda ko dobiš epiduralno se tvoji popadki ustavijo in ti dajo umetne. Mene so tok boleli umetni popadki, da mi je anesteziologinja povečala doza in je bilo pa preveč, tako da od trebuha navzod nisem ničesar čutila in je bilo kar težko sodelovati tako, da sta se mi dve na trebuh 2x vrgle, pol je pa šlouser posted image .
Nisem pa imela nobenih stranskih učinkov, tko da moje izkušnje z epiduralno so pozitivne.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 18:51:53   
Lsica
Punce, ne me strašituser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu meti21)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 19:09:11   
donna22
Tudi jaz sem vsa prestrašena ob teh raznih porodnih zgodbicah user posted image user posted image user posted image Pa še vedno jih berem, čeprav točno vem, kaj bo user posted image

(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 19:13:45   
biba14
IZVIRNO SPOROČILO: donna22

Tudi jaz sem vsa prestrašena ob teh raznih porodnih zgodbicah user posted image user posted image user posted image Pa še vedno jih berem, čeprav točno vem, kaj bo user posted image


Ma saj v končni fazi je glavno, da se vse skupaj dobro izteče...sam kaj ko je fino, da te ne boli prevečuser posted image

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 19:15:23   
meti21
Punce nič bat, vsak porod je zgodba zase in tudi mene je strah, čeprav sem že rodila. Ene tete pravijo "tko k je šou not bo tut vn pršou"user posted image , no men to sploh ni smešnuser posted image , sej bo sam optimistično naprejuser posted image

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 20:27:06   
Lsica
Jaz se tolažim s tem, da je s porodom tako - kot se začne se enkrat tudi konča, takrat pa pravijo, da je itak vse pozabljeno...  Pa da nisem edina, ki bo to dala skoz. Pa potem pomislim na vse tiste mamice, ki pa nimajo takšne zdravstvene oskrbe, pa vseeno rojevajo. Potem se navadno neham smilit sama sebi in si rečem Bomo zmogli! In kaj je najlepše, ko premagaš bolečino pride z olajšanjem tudi največji dar - najino detece...

Seveda si pa te bolečine ne predstavljam, in prav je tako...


(odgovor članu meti21)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 20:39:39   
lino
Pozdravljene.

Joj, morda sem mal preveč zatežila...se opravičujem. Ampak sej sem zraven napisala, da so stranski učinki, ki sem jih omenila le statistika in se običajno ne pojavijo...user posted image
Sem pač bolj paničen tip in bi bila verjetno v strahu zaradi njih.javascript:void(AddText('user posted image '))

Glede tega, da si že 7 cm odprt...ja pol verjetno res ne dobiš epiduralne, ker odpret mislim, da se moraš cca. 10 cm in na koncu je bolje imeti v 2 porodni dobi normalne popadke /teh par, da iztisneš otroka), kot pa da ne čutiš-oziroma manj...

Drugače pa je imam 2 prijateljici, ki sta rodili z epiduralno in ena ni čutila popadkov oziroma slabo, kar po mojem potrem pomeni, da porodu tudi manj slediš, ne dihaš prav...in lahko zaradi tega traja dlje. Tudi je trajal porod zelooo dolgo, ker se ni dobro odpirala...pa tudi umetni popadki niso o.k. primli...
Druga je imela pa carski rez...se mali sploh ni mudilo ven.user posted image user posted image

Seveda je lahko vse to samo slučaj, čeprav sem v vseh člankih in revijah zasledila možnost daljšega poroda zaradi epiduralne...sama pa sem bila v največjih mukah, ko je porod trajal in trajal in sem bila že vsa izmučena in žejna (nismo smeli pit, samo usta smo lahko vlažili) in ne bi trpela še kaki 2 uri...pa nisem imela glih dolgega poroda cca 7 ur.

Ampak to je samo moje mnenje in moji strahovi...sej pravim, da bom tudi sama podpisala in upala, da bo narava naredila svoje kot je najbolj prav in mi bo uspelo brez epiduralne, ker čeprav piše da ne škodi so stranski učinki (pri mater bolečina v hrbtenici, močni glavobol...in verjetno torej le ni tako neškodljivo...pa tudi naravni porod je pač taka pozitivna bolečina, ki mine, ko vidiš user posted image in potem te nič ne boli glava...)

Seveda pa ima ta stvar ta ko dobre in slabe stvari, kot vse na tem svetu (jing-jang)...Imam tudi prijateljico, ki je povedala, da je epiduralna najboljša stvar, ki so jo izumli in nikoli, ponavljam nikoli ne bi rodila brez nje...user posted image

Vsekakor je odločitev posameznice, pri čemer je najbolj pomembno poznavanje same sebe, svojega praga bolečine, strahov...ker menim, da če te je nečesa strah in nisi 100% te pač telo na nekaj opozarja in če ne kaj drugega se lahko zgodi, da bo psiha negativno delovala...

Sicer pa imam osebno itak pritisk 90/60 ali50 in sem brala, da takšne ne morejo imeti epiduralne...se bom pa o tem še pozanimala.user posted image

(odgovor članu meti21)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 20:39:42   
Janci F
fragola imaš ZS, če mi ga je uspelo poslati. user posted image

(odgovor članu meti21)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 20:57:41   
lino
Nekaj bi še dodala...

PROSIM lepo punce, ne me tk dobesedno vzeti pri temi o epiduralni, ker se res ne bi rada kateri zamerila...pač opišem svoje občutke, dogodke in delim informacije, ki sem jih dobila...

Sploh razumem, če ima katera zelo slabe izkušnje s 1 porodom in v končni fazi če obstaja možnost za lajšanje bolečin...le zakaj je ne bi izkoristili, sej nam lahko da občutek varnosti že, da imamo možnost, da nas manj boli...sej tudi zobarju ne bi rekla, ti kar puli...sej ni kaj ne rabim inekcije...user posted image

Jst pač pri 1 porodu nisem dobila nikakršnih protibolečinskih sredstev-nobenih, tudi narkoze (takrat so vsaki dali še narkozo po porodu, da so jo zašili...vsaj v SG-ju) nisem želela, ker me je bilo strah, da ne bom vedela za sebe...in se bo z mano oz. mojim telesom dogajlo nekaj na kar ne bom mogla vplivati, ker imam rada nadzor nad sabo in svojim telesom (kolikor se da)

In pa zaradi povsem osebnih vzrokov se otepam vseh možnih pomirjeval, protibolečinskih tablet,...tako da res ne vzet vse kot edino možno resnico, ker smo pač vsi drugačni in imamo drugačne občutke...

Hvala za razumevanje.user posted image

(odgovor članu Janci F)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 21:05:03   
loveforever
 punce kar smilite se mi ko berem vaše zgodbe oz strahove pred porodi.

mislim da se nimte česa bati, ker tako ali drugače boste na koncu vse v solzah od sreče ko boste svoje srčke držale nv rokah....

prav želim vam da bi vse rodile po naravni poti brez epiduralne ali ultive, kot sem jaz v prvo in bi bilo kot pri meni....hitro, neboleče in lepo........  vem da ste nekatere še bolj v strahu sploh tiste ki ste to dale že skozi , prcvorodke pa nimate se česa bat, kakor narava da pač je. mogoče bo pa katera izmned vas naslednje leto pisala naslednjim junijkam isto kakor jaz, da je porod nekaj naj lepšega in da ob prijemu otroka pozabiš na vse bolečine( seveda če je z otrokom vse vredu..)

(odgovor članu Janci F)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 21:49:53   
Janci F
loveforever sem prav vesela, da si povedala par lepih misli tudi o porodu.

Prepričana sem, da se vse zavedamo, da poroda brez bolečin enostavno ni.

Jaz bom sedaj prvič rodila, tako da sem se odločila, da ne bom zganjala panike predenj sploh vem kaj pričakovat.
Prepričana pa sem, če se nečesa bojiš in si prepričan, da bo bolelo te lahko boli samo še bolj.
Zavedati se moramo moči uma, zato vsem priporočam, da pozitivno gledajo na to.
Predvsem tiste, ki še nimamo izkušenj, saj se ne moremo kar bati nečesa kar ne poznamo.

Jaz sem se odločila, da bo naš porod hiter, enostaven in kar seda brez bolečin. user posted image
Tako sem se odločila. Če pa bodo bolečine res hude se bom pa s tem takrat ukvarjala, saj ne bo nič manj bolelo, če se bom že 3 mesece prej sekirala.
Sem pa tudi mnenja, da imaš  v porodnišnici ogromno strokovnjakov, ki ti želijo pomagati in če me bo res grozno bolelo mi bodo že dali nekaj za lajšanje bolečin. Je pa tako, da ženske že tisoče let rojevajo in sedaj je za nas poskrbljeno tako kot še nikoli, tako da bomo že nekako preživele tudi to.

Moram priznati, da se bolj veselim navala čustev, ko bom prvič držala našo štručko v naročju, kot pa me je strah poroda.
Izredno se pa veselim, ko bom videla mojega moža prvič z našo štručko, ker vem da bo to najsrečnejši trenutek za oba.

V življenju sem doživela kar nekaj hudih bolečin (zdrobljen gleženj,večkratna huda vnetja ledvic - posledica bakterije,...) verjamem pa da bo ta nekaj popolnoma novega, še ena izkušnja več.user posted image

Nisem mazohist in se ne veselim bolečine, sem pa večni optimist.

(odgovor članu loveforever)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 22:10:07   
bjondi
JanciF-lepo razmišljaš.

Meni je bila  1user posted image  iziv ,ko sem šla rodit,kajti 9 let nazaj ni bilo interneta,temveč enkrat mesečno kaka revija in to je vse.Poznala nisem nikogar ,ki bi z mano delil porodne izkušnje oz. bom rekla da me niti niso zanimale.

Skratka v porodni sem bila štiri ure,vse skupaj pa ko mi je odtekla voda pa je trajalo sedem ur.Rodila sem naravno.In vse kar me je ves čas bolelo je bil križ ,ko je nastopil popadek.Od te bolečine pa je bilo vse tako razboleno,da sploh nisem čutila kako je pupa prišla ven.No zadnji trenutek sem rahlo začutila le mičken rez presredka in par vbodov pri šivanju,kar pa je zanemarljivo.V glavnem od celega poroda je mene najbolj bolel križ.In če bi imel mož macolo zraven nebi čutila da me z njo po križu tolče....tako ,da najmanjši problem mi je bil takrat rodit otročička.

Tako da zdaj v drugo se ne mislim vbadat kaj in kako ,ker nikoli ne veš kako se bo vse odvijalo...se pravi sem za natur varjanto,brez kakršnikoli AE pa ultiva pa kaj vem kaj še vse obstaja.

Smo si pa različne in prav je da vsaka zase najbolj ve kaj in kako.

(odgovor članu Janci F)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Junijke 2009 - 2.del
11.3.2009 23:19:02   
mery15031981
loveforever-kakšna naj bi bila to torba,za cotke al kaj in kakšna je cena
call-ja z dnem 15.5.si že doma-superca a ne
materinska šola- ali mi lahko katera  pove če mora imet za ljubljansko porodnišnico partner opravljeno materinsko šolo
Janci F-če boš slučajno kje našla nalepke trave in živali mi lepo prosim javi kje si jih kupila in kakšna je cena

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 5:58:30   
amaya
JanciF: sva prav enakega razmišljanja. Jaz sem v prvi nosečnosti tudi  tako razmišljala in ne glede, kakšen je bil porod, še vedno razmišljam enako. Ni nič kaj takega, da se ne da preživet. sploh pa v izoli stane epiduralna 200 evrov. Ta denar pa raje za otroka porabim, ker se mi zdi totalno pretirano. Jaz sem si v prvo raje nadstandardno sobo vzela kot epiduralno user posted image mi je bolj prav prišla...predvsem zato, ker so tu dojenčki non stop pri mamicah in moj je lepo ninal jaz pa z njim...v sobi zraven pa je en revček celo noč jokal...in sem bila prav vesela, da nisem tam in sem sama z mojo žabico user posted image

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu mery15031981)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?