|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: peticija
26.3.2009 17:38:50   
mika
Najverjetneje ne, ker ima samo fante. sicer se lahko do takrat tudi kaj spremeni, ker je sodelavka, ki ima punce, par let  pred penzijo.

Ga pa imajo otroci radiuser posted image . Večkrat srečava starše otrok, ki jih je učil ali pa jim je bil samo razrednik in so veseli, ko ga vidijo. Ena starša sta rekla, da hčerka upa, da bo tudi njen razrednik ( bil je starejšemu bratu), ampak po letih se ne bo izšlo in je bila žalostna.

Aja, uči pa športno vzgojouser posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: peticija
26.3.2009 17:43:59   
Freycha
če je edini učitelj športne vzgoje, potem sem ga že videla..... samo si nisem zapomnila kako izgleda itd..... user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: peticija
26.3.2009 17:48:17   
Anonimen
V cem je fora peticije user posted image .

Ce otroci ne marajo mesa, ga itak ne pojedo, v kuhinji gre v pomije, otroci pa lacni domov. Saj se vidi, ce meso ni primerna prehrana, ne? In ce so otroci lacni, to povejte v kuhinji...dobre kuharice itak najraje pripravijo tisto, kar otroci sladko pojedo in ne da mecejo stran.

Skratka, ne vidim logike podpisovanja peticije, saj je ze sam proces prehranjevanja tak, da hitro pokaze napake sam po sebi, brez papirjev.

(odgovor članu nina42)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: peticija
26.3.2009 18:01:56   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

če je edini učitelj športne vzgoje, potem sem ga že videla..... samo si nisem zapomnila kako izgleda itd..... user posted image


ja, je ediniuser posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: peticija
26.3.2009 18:53:29   
metka_zone
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

V cem je fora peticije user posted image .

Ce otroci ne marajo mesa, ga itak ne pojedo, v kuhinji gre v pomije, otroci pa lacni domov. Saj se vidi, ce meso ni primerna prehrana, ne? In ce so otroci lacni, to povejte v kuhinji...dobre kuharice itak najraje pripravijo tisto, kar otroci sladko pojedo in ne da mecejo stran.

Skratka, ne vidim logike podpisovanja peticije, saj je ze sam proces prehranjevanja tak, da hitro pokaze napake sam po sebi, brez papirjev.


Se strinjam user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: peticija
26.3.2009 21:05:12   
ZmajTolovaj
Pri vseh drugih svinjarijah, ki jih otroci jejo, je pa en šnicl še ta najmanjši problem, a ni res. Raje vidim, da poje mal piščanca kot pa pomfri al pa pražen krompir al pa kaj takega. Da čipsa & co. ne omenjam, pa mal kokakole za piko na i.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: peticija
27.3.2009 10:44:35   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: mika


Vegetarijanci ste tisti, ki silite otroke ne jesti mesa....jim prepovedujete.
Se spomnim ko je ena RR-ovka tu gor napisala, da bo svojemu otroku, dovolila da se odloči ali bo morilec in bo jedel meso ali pa ne. In s tem, ko  je rekla, da bo morilec, mu je res dala svobodno voljo, ni kajuser posted image

Tudi jaz ne bom podpisala peticije.

In moj otrok ima možnost odločitve ali bo jedel meso ali ne, otrok vegetarijancev te možnosti nima.



Ti si pa zelo čudno predstavljaš tole.Jaz svojemu otroku ne prepovedujem jedenja mesa, je pa res, da mu ga nisem nikoli kuhala ali ponujala- kar je logično, glede na moja prepričanja. Nikoli niti ni izrazil želje, da bi ga jedel, čeprav ga jejo tudi njegovi sošolci. Če bi izrazil željo, naj ga pač je, samo te želje ni imel do sedaj. In otrok vegeterijancev ima  možnost, da je meso, če želi. V bistvu, če pogledaš z vegi strani, kvečjemu otrok mesojedcev nima možnosti odločitve, ker mu že takoj date meso. Vsaka zgodba ima dve plati, mogoče bi kdaj lahko pogledala tudi iz naše, pa ne bi bilo več tako negativnega pogleda na vegeterijanstvo. Po tvoji logiki je ogromno ljudi na svetu prikrajšanih za meso- nekako polovica Indijcev je vegeterijancev, ubožčki... zdaj, ali je bolj normalna kultura, kjer se meso je, ali je boljša kakšna druga, o tem bi se dalo razpravljati. Pač, kot sem napisala, vsak po svoji vesti. Ne vidim pa, zakaj je tako tragično, če otrok ne je mesa? Če mu daš veliko stvari namesto mesa, da ne čuti pomanjkanja, zakaj je potem to kaj narobe? Saj se otrok čisto lepo razvija, tudi, če ne je mesa. Ni vse pravilno le tako, kot delaš ti, ker nima vsak takega pogleda na svet- pa ima kljub temu pravilno hranjene otroke.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: peticija
27.3.2009 10:52:09   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

IZVIRNO SPOROČILO: mika



In moj otrok ima možnost odločitve ali bo jedel meso ali ne, otrok vegetarijancev te možnosti nima.


Odvisno od staršev ki so vegetarjanci, imam kolegico kjer sta oba vegetarjanca ampak kot jaz vem njun user posted image  vseeno je meso. Tako da ne posploševat.


To pa je res ena izmed redkih zadev, ki jo lahko posplošujem....redki, zelo redki so vegetarijanski starši, ki bodo svojim otrokom pripravljali meso.
Bravo za tvojo kolegicouser posted image ...



In zakaj je to vredno ploskanja? Zakaj pa ti ne pripravljaš otroku vegi hrane? Čeprav si mesojedka, bi bil tvoj otrok lahko vegi. To je ravno tako, kot ti misliš, da bi otroci vegijev morali jesti meso. Samo za nas je ok, če se tako misli, Bog ne daj, pa, da bi kdo rekel, da mesojedci otroke vzgajajte v vegije. Meni se pa zdi bedarija, da starši verjamejo v eno, otroka pa zaradi tega, ker je v družbi normalno, učijo potem nekaj drugega. Sicer kakor želijo, samo si ne predstavljam tega.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: peticija
27.3.2009 10:54:49   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

V cem je fora peticije user posted image .

Ce otroci ne marajo mesa, ga itak ne pojedo, v kuhinji gre v pomije, otroci pa lacni domov. Saj se vidi, ce meso ni primerna prehrana, ne? In ce so otroci lacni, to povejte v kuhinji...dobre kuharice itak najraje pripravijo tisto, kar otroci sladko pojedo in ne da mecejo stran.

Skratka, ne vidim logike podpisovanja peticije, saj je ze sam proces prehranjevanja tak, da hitro pokaze napake sam po sebi, brez papirjev.



Problem je v tem, ker imajo vegi otroci včasih na izbiro le solato. Včasih samo makarone- brez vsega itd...In ne poskrbijo, da bi imeli na izbiro še kaj namesto mesa. Saj jaz doma nadoknadim potem, samo to ni to. Prehrano pa glih tako plačujem, kot, da bi otrok vse jedel. Sem že govorila s šolo večkrat, da bi plačala tudi več- glede na to, da za pet otrok vozijo posebno hrano, bi lahko še za enega, pa ni posluha s strani ravnateljice. In v tem je problem.Smisel peticije je, da bi poskušali uvesti tudi vegi meni v šole in vrtce, da imajo potem vsi hrano, ne le mesojedci.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: peticija
27.3.2009 10:56:14   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Pri vseh drugih svinjarijah, ki jih otroci jejo, je pa en šnicl še ta najmanjši problem, a ni res. Raje vidim, da poje mal piščanca kot pa pomfri al pa pražen krompir al pa kaj takega. Da čipsa & co. ne omenjam, pa mal kokakole za piko na i.



Ja, za vegije je šnicl problem- ker ne jemo mesa. Kar se tiče čipsa, kokakole..itd...tega pri nas ni, na vsake sto let mogoče, ker tudi sicer gledam na to, da ima otrok zdravo hrano. Tako, da ne mislit, da mesa je jemo, se pa bašemo s čipsi in razno drugo hitro hrano.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: peticija
27.3.2009 11:11:50   
larisa
IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo

IZVIRNO SPOROČILO: mika


Vegetarijanci ste tisti, ki silite otroke ne jesti mesa....jim prepovedujete.
Se spomnim ko je ena RR-ovka tu gor napisala, da bo svojemu otroku, dovolila da se odloči ali bo morilec in bo jedel meso ali pa ne. In s tem, ko  je rekla, da bo morilec, mu je res dala svobodno voljo, ni kajuser posted image

Tudi jaz ne bom podpisala peticije.

In moj otrok ima možnost odločitve ali bo jedel meso ali ne, otrok vegetarijancev te možnosti nima.



Ti si pa zelo čudno predstavljaš tole.Jaz svojemu otroku ne prepovedujem jedenja mesa, je pa res, da mu ga nisem nikoli kuhala ali ponujala- kar je logično, glede na moja prepričanja. Nikoli niti ni izrazil želje, da bi ga jedel, čeprav ga jejo tudi njegovi sošolci. Če bi izrazil željo, naj ga pač je, samo te želje ni imel do sedaj. In otrok vegeterijancev ima  možnost, da je meso, če želi. V bistvu, če pogledaš z vegi strani, kvečjemu otrok mesojedcev nima možnosti odločitve, ker mu že takoj date meso. Vsaka zgodba ima dve plati, mogoče bi kdaj lahko pogledala tudi iz naše, pa ne bi bilo več tako negativnega pogleda na vegeterijanstvo. Po tvoji logiki je ogromno ljudi na svetu prikrajšanih za meso- nekako polovica Indijcev je vegeterijancev, ubožčki... zdaj, ali je bolj normalna kultura, kjer se meso je, ali je boljša kakšna druga, o tem bi se dalo razpravljati. Pač, kot sem napisala, vsak po svoji vesti. Ne vidim pa, zakaj je tako tragično, če otrok ne je mesa? Če mu daš veliko stvari namesto mesa, da ne čuti pomanjkanja, zakaj je potem to kaj narobe? Saj se otrok čisto lepo razvija, tudi, če ne je mesa. Ni vse pravilno le tako, kot delaš ti, ker nima vsak takega pogleda na svet- pa ima kljub temu pravilno hranjene otroke.


žal to niti slučajno ni logično user posted image

Zanimivo, moj enoletnik je pa tako čuden, kar sam ne izrazi kaj bi in nebi jedel. Prav nisem ga še slišala reči: ''Mami jaz pa nebi mesa''. user posted image user posted image  Čuden, ni kaj.....
Drugače pa primerjave med narodi ali rasami nikakor ne gre delati in s tem se na tvojem mestu nebi ''kitila'' in s takšnimi primerjavami podpirala svoje teorije, ker res nima nobene ''znanstvene'' podlage. Le zakaj nekateri narodi nimajo določenih bolezni.....povezava jasna?user posted image

Drugače je pa res... Smo na forumu in ima vsak pravico zapisati kar želi in  (včasih žal- na žalost) ima tudi vsak pravico svojega otroka vzgajati kakor sam najbolje zna!



_____________________________

Zdaj pa čakamo pomlad, ki prinaša obilico zdravja ;-)

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: peticija
27.3.2009 12:49:28   
Lilita
Sem vsejedka, ki se zdravo prehranjujem - če smo že pri mesu, je pri nas na mizi recimo 3x na teden (enkrat ribe, dvakrat meso) - in  sem brez problema podpisala zgoraj omenjeno peticijo takoj, ko sem jo videla.

Otrok, ki raste v vegetarijanski družini in se prehranjuje tako kot starši, mora imeti možnost do polnovrednega vegetarijanskega obroka tudi v varstvu in šoli, kot bi ga sicer imel doma. Kot ugotavlja večina predhodnic mora otrok dobiti vse potrebne hranilne snovi za rast in razvoj, kar seveda ustrezna vegetarijanska prehrana nedvomno omogoča.  Ne omogočajo pa ga osiromašeni jedielniki mesojedcev v  smislu (pusti šnicl jej krompir ali samo zelenjavo). Takšno vegatarijanstvo ni primerno niti za odraslega, kaj šele za razvijajočega se otroka.

(odgovor članu larisa)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: peticija
27.3.2009 13:35:55   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

IZVIRNO SPOROČILO: mika



In moj otrok ima možnost odločitve ali bo jedel meso ali ne, otrok vegetarijancev te možnosti nima.


Odvisno od staršev ki so vegetarjanci, imam kolegico kjer sta oba vegetarjanca ampak kot jaz vem njun user posted image  vseeno je meso. Tako da ne posploševat.


To pa je res ena izmed redkih zadev, ki jo lahko posplošujem....redki, zelo redki so vegetarijanski starši, ki bodo svojim otrokom pripravljali meso.
Bravo za tvojo kolegicouser posted image ...



In zakaj je to vredno ploskanja? Zakaj pa ti ne pripravljaš otroku vegi hrane? Čeprav si mesojedka, bi bil tvoj otrok lahko vegi. To je ravno tako, kot ti misliš, da bi otroci vegijev morali jesti meso. Samo za nas je ok, če se tako misli, Bog ne daj, pa, da bi kdo rekel, da mesojedci otroke vzgajajte v vegije. Meni se pa zdi bedarija, da starši verjamejo v eno, otroka pa zaradi tega, ker je v družbi normalno, učijo potem nekaj drugega. Sicer kakor želijo, samo si ne predstavljam tega.


Vredno ploskanja je zato, ker njen otrok ima možnost, ravno tako kot moj.... in ker si ti ne predstavljaš, da bi tvoj otrok jedel drugače kot ti, možnosti zaenkrat nima.
Ja kdo je pa rekel, da ne pripravljam brezmesnih obrokovuser posted image ...a misliš, da je pri nas izključno meso na miziuser posted image ....v skrinji imam več morske 'hrane', kot mesa. Ravno danes sta starša šla na morje in nam  posta prinesla pribl. 10kg rib, hobotnic itd. hčera ima obdobja, ko bo po juhi, jedla izključno samo meso, potem pa so obdobja, ko bo jedla samo prilogo....a je to možnost odločitve ali ne? In če nekega dne sploh ne bo marala mesa, je to popolnoma njena odločitev.

nisem nastrojena proti vegetarijancem, sploh ne. Tudi svoje otroke hranite kakor želite.  

ne bom pa podpisovala nečesa kar že obstaja. Iz tega potem hitro lahko nastane boj proti mesu v šolah in vrtcu na sploh.

< Sporočilo je popravil mika -- 27.3.2009 13:47:10 >

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: peticija
27.3.2009 13:43:10   
mika
Drugače pa primerjave med narodi ali rasami nikakor ne gre delati in s tem se na tvojem mestu nebi ''kitila'' in s takšnimi primerjavami podpirala svoje teorije, ker res nima nobene ''znanstvene'' podlage. Le zakaj nekateri narodi nimajo določenih bolezni.....povezava jasna?user posted image
 
Točno tako Larisa.

Primerjave med narodi so popolnoma nesmiselne. Zakaj se ne upajo približati plemenom, ki še niso ugledali luči civilizacije....zato, ker bi jih navaden nahod civiliziranega človeka ubil. Japonski otroci nimajo kolik, naši jih imajo. Zakaj mi ne smemo pit vode v npr. alžiriji, med tem ko jo alžirci lahko in jim ne bo škodila, nas pa lahko ubije.
Preveč smo si različni, ker smo prilagojeni drugačnemu načinu življenja.
Ampak to redkokdo tukaj razumeuser posted image  


(odgovor članu larisa)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: peticija
27.3.2009 14:05:29   
nejcko
Ah, dajte no ...

Čudno, da se vam pa ne zdi nič narobe, oz. celo LOGIČNO se vam zdi, da starši npr. krstijo otroka in ga vzgajajo v krščanskem duhu (ali pač v kakšni drugi veri, kateri pripadajo), ker kao to pa je njihov verski nazor in družinska ideologija. Kje ima otrok tukaj možnost izbire?
A vegetarjanstvo pa ne sme (po vaše) biti družinska ideologija oz. prepričanje?

Pa super truper se vam zdi, da starši (največkrat po svoji želji in interesih) vpisujejo že dvoletne otroke v raznorazne tečaje - kje ima otrok tukaj možnost izbire?

Pa eno-, dve-, triletnike tlačijo v neke smenši fensi oblačila (ki so ponavadi popolnoma neudobna, pa še popackati jih ne smejo), da je otrok kot izložbena lutka - in kje ima otrok tukaj možnost izbire?

Meni pa se zdi super, da bi imeli vsi otroci možnost izbire - IN TOČNO SAMO ZA TO GRE PRI TEJ PETICIJI - ker konc koncev tudi mesojedi otroci ne ljubijo vseh vrst mesa enako (np. jedo samo perutnino, ostalega pa ne, jedo samo pohana, zrezkov pa ne itd.) - in zakaj ne bi imeli takrat, ko je na jedilniku nekaj, česar pač ne marajo, izbire, da pojedo morda kaj brezmesnega, kar pa imajo radi?





(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: peticija
27.3.2009 14:20:05   
taška30
Moji otroci niso vegetarijanci (jaz sicer sem, ampak doma kuhamo meso), pa sem z veseljem podpisala peticijo.
Ne razumem kaj vam gre v nos?!? Vaši mesojedi otroci ne bodo nič oškodovani, mali vegetarijančki pa bodo mogoče namesto šnicla dobili sojin zrezek, ne pa še ene dodatne šefle krompirja. Je to slabo? Jim ne privoščite polnovrednega obroka samo zato, ker so 'drugačni'? Prav jim je , a ne, kaj pa imajo tolk čudne starše.user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: peticija
27.3.2009 14:25:44   
mika
Meni pa se zdi super, da bi imeli vsi otroci možnost izbire - IN TOČNO SAMO ZA TO GRE PRI TEJ PETICIJI - ker konc koncev tudi mesojedi otroci ne ljubijo vseh vrst mesa enako (np. jedo samo perutnino, ostalega pa ne, jedo samo pohana, zrezkov pa ne itd.) - in zakaj ne bi imeli takrat, ko je na jedilniku nekaj, česar pač ne marajo, izbire, da pojedo morda kaj brezmesnega, kar pa imajo radi?


Nejcko, pa sej imajo izbiro.  Še na vpisnih polah smo dobili vprašalnik o otrokovi najljubši prehrani.

Vedno so pripombe čez šolsko prehrano,  ne morejo pa zadovoljiti vseh okusov ....Izbiro IMAJO ...kakšna je, pač je....in ta peticija nima smisla.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: peticija
27.3.2009 15:22:47   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Ah, dajte no ...

Čudno, da se vam pa ne zdi nič narobe, oz. celo LOGIČNO se vam zdi, da starši npr. krstijo otroka in ga vzgajajo v krščanskem duhu (ali pač v kakšni drugi veri, kateri pripadajo), ker kao to pa je njihov verski nazor in družinska ideologija. Kje ima otrok tukaj možnost izbire?
A vegetarjanstvo pa ne sme (po vaše) biti družinska ideologija oz. prepričanje?



ne, če gremo iz stališča, da naj bi človek jedel tako meso, kot zelenjavo in sadje.... če pa gre nekdo iz stališča, da meso ni potrebno, potem je pa to prepričanje sprejemljivo.......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: peticija
27.3.2009 20:52:14   
katarinas
Tisti, ki ste "vegi" - ali ste to že od rojstva, ali ste se za to odločili, ko ste bili starejši oz. ko ste se začeli sami odločati?
Zakaj ne bi otroku prepustili presojo ali bo postal vegeterijanec ali ne, za kasneje?

Zanima me kako nadomestite potrebne beljakovine, ki bi jih otrok drugače dobil z mesom?

Pa prosim ne me takoj "šinfat", ker me to samo zanimauser posted image  

Mislim pa, da bo prehrano v vrtcih težko spremeniti, ker je tudi v šolah porazna in do zdaj tudi na tem niso še nič narediliuser posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: peticija
27.3.2009 22:47:00   
Njuškalo


žal to niti slučajno ni logično user posted image

Zanimivo, moj enoletnik je pa tako čuden, kar sam ne izrazi kaj bi in nebi jedel. Prav nisem ga še slišala reči: ''Mami jaz pa nebi mesa''. user posted image user posted image  Čuden, ni kaj.....
Drugače pa primerjave med narodi ali rasami nikakor ne gre delati in s tem se na tvojem mestu nebi ''kitila'' in s takšnimi primerjavami podpirala svoje teorije, ker res nima nobene ''znanstvene'' podlage. Le zakaj nekateri narodi nimajo določenih bolezni.....povezava jasna?user posted image

Drugače je pa res... Smo na forumu in ima vsak pravico zapisati kar želi in  (včasih žal- na žalost) ima tudi vsak pravico svojega otroka vzgajati kakor sam najbolje zna!





Ja seveda ni rekel, da ne bi mesa..ni pa niti rekel, da bi ga. Torej mu daješ tisto, kar se tebi zdi zanj najbolje. Tako je pa tudi pri vegijih, samo iz naše strani je težko pogledat, je boljše samo z vaše, pa smo vegiji ta slabi, itak.
Ja, ful se "kitim"user posted image Pač povem, da ima vsaka medalja dve plati in, da bi lahko pogledali še s kakšne druge strani, ne le z mesojedske. Kar se znanstvene podlage tiče, me pa prav malo briga kakšna je. V bistvu sem tudi brala že razlage v prid vegijem, samo me to ne gane preveč, ali so za ali proti..ker so te znanstvene raziskave zelo omejene. Nimajo tako velikega znanja, da bi bilo sveto, kar oni raziščejo.


_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu larisa)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: peticija
27.3.2009 22:52:26   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: mika


Vredno ploskanja je zato, ker njen otrok ima možnost, ravno tako kot moj.... in ker si ti ne predstavljaš, da bi tvoj otrok jedel drugače kot ti, možnosti zaenkrat nima.
Ja kdo je pa rekel, da ne pripravljam brezmesnih obrokovuser posted image ...a misliš, da je pri nas izključno meso na miziuser posted image ....v skrinji imam več morske 'hrane', kot mesa. Ravno danes sta starša šla na morje in nam  posta prinesla pribl. 10kg rib, hobotnic itd. hčera ima obdobja, ko bo po juhi, jedla izključno samo meso, potem pa so obdobja, ko bo jedla samo prilogo....a je to možnost odločitve ali ne? In če nekega dne sploh ne bo marala mesa, je to popolnoma njena odločitev.

nisem nastrojena proti vegetarijancem, sploh ne. Tudi svoje otroke hranite kakor želite.  

ne bom pa podpisovala nečesa kar že obstaja. Iz tega potem hitro lahko nastane boj proti mesu v šolah in vrtcu na sploh.



Vidim, da nisi niti dobro prebrala, kar sem napisala. Sklepam po tem, ker si napisala, da moj otrok nima možnosti jesti druge hrane kot vegi. Kako da ne? V šoli ima vsak dan mesno prehrano, pa jo zavrača. V vrtcu je imel mesno prehrano, ki jo je nekajkrat celo poizkusil, pa jo je hitro začel zavračati. Torej, kako nima možnosti? Od kje ti to?
Kar se pa tiče morskih sadežev, to itak ni vegeterijansko. Sicer nekateri to uvrščajo med vegi hrano, samo ne vem zakaj, glede na to, da so tudi v morju živali, prav tako kot na kopnem.user posted image
Ko praviš, da ne boš podpisovala nečesa, kar že obstaja...ne vem kako to misliš, ker peticija se je pojavila ravno zato, ker ne obstaja možnost vegi prehrane v šolah in vrtcih. To je čisto od šole odvisno, nekatere imajo to urejene, mnoge pa ne. In potem nastane problem, če šola nima posluha.Se pa točno vidi, kako si negativno nastrojena proti vegijem, če dejansko misliš, da bi se mi ukvarjali s tem, da vržemo ven iz šol mesno prehrano. Zakaj bi se pa mi s tem ubadali? Mogoče misliš, da nisi nastrojena proti nam, vendar tvoji odgovori kažejo drugače. Ni razbrati kakšne hude strpnosti, žal.user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: peticija
27.3.2009 22:56:13   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Drugače pa primerjave med narodi ali rasami nikakor ne gre delati in s tem se na tvojem mestu nebi ''kitila'' in s takšnimi primerjavami podpirala svoje teorije, ker res nima nobene ''znanstvene'' podlage. Le zakaj nekateri narodi nimajo določenih bolezni.....povezava jasna?user posted image
 
Točno tako Larisa.

Primerjave med narodi so popolnoma nesmiselne. Zakaj se ne upajo približati plemenom, ki še niso ugledali luči civilizacije....zato, ker bi jih navaden nahod civiliziranega človeka ubil. Japonski otroci nimajo kolik, naši jih imajo. Zakaj mi ne smemo pit vode v npr. alžiriji, med tem ko jo alžirci lahko in jim ne bo škodila, nas pa lahko ubije.
Preveč smo si različni, ker smo prilagojeni drugačnemu načinu življenja.
Ampak to redkokdo tukaj razumeuser posted image  





Ja, dajmo ploskatuser posted image user posted image user posted image Tole je pa res čisto pametno, itak. Mislim..svašta...Kako to misliš, narodi ,ki še niso ugledali luči civilizacije?user posted image Jaz sem dala za primer le Indijce, ki so pa še kako ugledali luč civilizacije. Ne vem, če si bila kdaj v Indiji, sklepam, da ne. Mogoče preveč gledaš kakšne oddaje o Indiji pa misliš, da je vse tako revno in polno bolezni. Vendar je Indija še veliko več kot to, marsikje se imajo zelo lepo in jim nič ne manjka, torej je moja primerjava čisto ok. Kot da so zdaj narodi, ki so od nas zelo oddaljeni nekaj manj vredniuser posted image Pa kako naj bi jih naš zahod ubil, če jaz poznam kar precej Indijcev, ki tukaj živijo že leta in leta in so čisto zdravi in ok?user posted image
Torej po tvoji logiki vegijev sploh ne bi smelo biti v Sloveniji, ker smo pač narod ,ki je meso in to naravno za nas, da ga ne? Pol pa najboljš, da nas da kakšen kar pred zid pa nas vse postreli, da boste mesojedci lahko mirno živeli in vas ne bomo motili s svojim vegeterijanstvom.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: peticija
27.3.2009 22:58:20   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Nejcko, pa sej imajo izbiro.  Še na vpisnih polah smo dobili vprašalnik o otrokovi najljubši prehrani.

Vedno so pripombe čez šolsko prehrano,  ne morejo pa zadovoljiti vseh okusov ....Izbiro IMAJO ...kakšna je, pač je....in ta peticija nima smisla.



Pri vas imate to sklepam, da urejeno. Vendar - je težko pomislit, da drugje ni tako? Na naši šoli NI možnosti izbire. Je en meni, en jedilnik in to je to. Ničesar drugega, niti ni bilo kakšnega vprašalnika o najljubši hrani.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: peticija
27.3.2009 23:05:54   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: katarinas

Tisti, ki ste "vegi" - ali ste to že od rojstva, ali ste se za to odločili, ko ste bili starejši oz. ko ste se začeli sami odločati?
Zakaj ne bi otroku prepustili presojo ali bo postal vegeterijanec ali ne, za kasneje?

Zanima me kako nadomestite potrebne beljakovine, ki bi jih otrok drugače dobil z mesom?

Pa prosim ne me takoj "šinfat", ker me to samo zanimauser posted image  

Mislim pa, da bo prehrano v vrtcih težko spremeniti, ker je tudi v šolah porazna in do zdaj tudi na tem niso še nič narediliuser posted image



user posted image user posted image Moram dat takega smajlija, ker ne vem..ali ne bereš, ali nočeš videti prebranega..ker skoz ponavljate (ne ti osebno) eno in isto: možnosti izbire. Zakaj ne bi pustili tega, da se otrok kasneje odloči, da ne bo vegi? Povem še miljontič...ker sem njegova mama, ki sem vegeterijanka.Prav tako je vegi moj mož. In logično, da vsak starš prenaša naprej to, v kar verjame sam. Torej, tako kot mesojedka ne bo načrtno vzgajala otroka v vegija, ker sama je meso- prav tako jaz ne bom načrtno otroku dajala mesa, ker ga sama ne jem. Če bi otrok imel željo po mesu, jo komot uresniči v šoli, vrtcu, pri babici, kjerkoli hoče...pri nas doma pa mesa ne jemo. Tako pač je in tako bo ostalo in upam, da sem zdaj pojasnila to vsem, ki jim prej ni bilo jasno. Jaz ne bom delala nekaj, kar družba od mene pričakuje, ker se tukaj ne gre za zadovoljstvo družbe ampak za zadovoljstvo moje družine, torej tudi mene in otroka..pač družine kot celote, da normalno funkcionira v skladu z mojim načinom vzgoje. In tako je tudi pri vseh vas, ki jeste meso.
Jaz sem vegi od trenutka, ko mi je vžgalo, da dejansko jem živali. Jaz prej nisem razmišljala o tem, kaj jem. Ko sem dobila na mizo zrezek sem jedla brez razmišljanja.Ko sem dojela, da dejansko jem od nekoga noge, prsa, jetra..sem postala vegi. Stara sem bila približno 13 let, vendar so mi starši in vsi zelo pametni mesojedci težili in težili, da meso rabim in, da je neumno biti vegi....da mora človek jesti vse bla bla..in, ker ni bilo miru, sem občasno popustila pritiskom, čeprav mi ni bilo všeč. Potem mi tudi niso hoteli dati drugega in, ker sem bila prestradana sem občasno jedla meso. Vendar nisem popustila za dolgo, kakšno leto kasneje sem spet postala vegi, kar sem še danes.
Vse recepte, ki vsebujejo meso, preprosto zamenjaš s sojo ali kakšno podobno hrano. To ni noben problem, da bi pa zdaj pisala, kaj vse kuham, bi mi pa zmanjkalo prostora tukaj. Vegi hrane je več kot dovolj v glavnem.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu katarinas)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: peticija
27.3.2009 23:46:35   
hrchy
Njuskalo:
bom vprasala tebe, ker se mi zdi, da poznas tole stvar malo bolje - ali je peticija s takimi 'podpisi' sploh veljavna?

Jaz z lahkoto podpisem Ancko Bancko iz Zg.Sela 1 (rabim samo telefonski imenik) z mailom anckabancka@blbl.com. Podpisala je tudi njena prijateljica Tinka Binka in Spelca Marelca... In dobit 10.000 'podpisov' niti ni problem

In kolikor jaz vem, je veljavna peticija samo tista, kjer gre za lastnorocni podpis in nedvoumno izrazeno oz. preverjeno identiteto podpisujocega.

Lahko tudi katera druga odgovori, ce se spozna.


Podpisala pa ne bom, ravno iz tega razloga. Lahko me pa kaksna od vas user posted image


(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Slovenija, častna gostja na knjižnem sejmu...
Slovenija je častna gostja na knjižnem sejmu v Bologni, s čimer bo na svetovnem zemljevidu še dodatno utrdila svoje mest...
Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?