|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: zakaj hitite
29.3.2009 0:57:55   
Petr_a
In zakaj se priporočila menjajo a veš?

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: zakaj hitite
29.3.2009 8:28:17   
Napolitanka
Zato ker ima pri 4,5 meseca čez 9 kg, velik preko 73 cm in mu je mleko postalo absolutno premalo - s čimer se strinjata tudi pedijatrinja in patronažna.

Grm pa počasi, korenček,riževa kaša...lepo papca in ponoči ponovno spi. user posted image

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: zakaj hitite
29.3.2009 9:03:33   
CatJa
Jaz nisem hitela ne glede na kg, cm in refluks. Ko je bil za, sem mu ponudila. To je bilo pri 5,5 mesecih.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Napolitanka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: zakaj hitite
29.3.2009 12:57:06   
simat
kisli refluks in nizka teža, ni pila MLEKA, ZAČELI PRI 3,5M.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: zakaj hitite
29.3.2009 14:29:49   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

In zakaj se priporočila menjajo a veš?


Da ni dolgčas in da se imate za kaj kregat. user posted image user posted image

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: zakaj hitite
29.3.2009 14:32:35   
angel_rebelde
IZVIRNO SPOROČILO: žab*ca

....z uvajanjem goste hrane.Moj je star 4 mesece,ne kaže še nobenega zanimanja za hrano.Priporočila so nekje pri 6.mesecih.Tu pa zasledim da pričenjate že pri 4mesecih.
Zakaj se vam tako mudi?


Brigaj se zase user posted image

< Sporočilo je popravil angel_rebelde -- 29.3.2009 14:40:28 >


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: zakaj hitite
29.3.2009 14:35:29   
mišk
Zato, da se imajo nekateri nad čim zgražat!user posted image

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: zakaj hitite
29.3.2009 15:02:18   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

In zakaj se priporočila menjajo a veš?


Ne vemo, ne. Lahko nas pa podučiš, saj očitno precej veš o samem uvajanju.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: zakaj hitite
29.3.2009 16:23:01   
Veselka21
Začeli sva pri 4,5 m, ker je bila non-stop lačna. Dala sem ji riževe kosmiče. Takoj jih je jedla na žličko. Na tem sva bili še en mesec, potem sem začela z drugim. Malo mi je žal, da ji nisem že prej, kaj drugega dala, ker je kazala vse znake, a sem poslušala patronažno in pediatrinjo. Zdaj pa "hitim počasi" uvajat ostalo hrano.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: zakaj hitite
29.3.2009 17:16:34   
Dashenka
IZVIRNO SPOROČILO: žab*ca

....z uvajanjem goste hrane.Moj je star 4 mesece,ne kaže še nobenega zanimanja za hrano.Priporočila so nekje pri 6.mesecih.Tu pa zasledim da pričenjate že pri 4mesecih.
Zakaj se vam tako mudi?


Hmmm, pa pojdimo po vrsti:
1. Ker so oz. so bili naši otroci pripravljeni pri 4m in ne šele pri 6m.
2. Ker smo opazovali in prisluhnili potrebam naših otrok.
3. Ker smo poslušali nape pediatre, ki so nam svetovali začetek uvajanja goste hrane pri 4m.
4. Ker ne padamo na vsako modno muho - trenutna je "doktrina" hranjenja z mlekom do 6m.
5. Ker uporabljamo zdravo pamet!

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: zakaj hitite
30.3.2009 9:00:30   
MATEJKA_
mi smo začeli dodajat pri dopolnjenem 6 mesecu - po nasvetu P in patronažne. pravijo, da zatadi povečanja tveganja alergij in zaradi še ne dovolj zrelih prebavil. in res, par tednov pred 6. mes se ji je spremenila prebava. no, uvedba je dobro stekla, po 10 dneh je pojedla že cel obrok kosila. nekateri, ki pa začnejo prezgodaj, pa se matrajo po mesev ali več. da pa otrok z navdušenjem gleda kako odrasli jemo in sega po hrani, še ne pomeni, da je zrel za GH - to samo pomeni, da ga nekaj kar na mizi leži zanima kaj sploh je, ne pa da bi to kar jedel...


(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: zakaj hitite
30.3.2009 13:20:44   
nia5
Začela sem pri 4,5m, ker je kazala grozen interes in jo je takoj sprejela, danes pri 10m pa je velik jedec vsega (razen teh linotov ne mara že od vsega začetka)

_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu MATEJKA_)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: zakaj hitite
30.3.2009 18:35:53   
AnciM
po 10 dneh je pojedla že cel obrok kosila. nekateri, ki pa začnejo prezgodaj, pa se matrajo po mesev ali več.


Jaz se s tem ne bi hvalila. Mi ni bilo težko poleg ponudit še mleko. Sploh sva se pa uvajanja lotila počasi in z užitkom za oba. Počasi sva "pogruntala" zakaj se uporablja žlička in da se da z GH tudi na jest. Mi vsaj mleka ne zavrača in lepo je oboje. Če mu ni do GH, zakaj bi ga silila. user posted image Če je popoldne zmatran, zakaj bi mu tiščala žličko. user posted image Zato, ker je takrat na jedilniku GH?  user posted image Ne, kakor njemu paše.


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: zakaj hitite
31.3.2009 9:44:30   
MATEJKA_
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

po 10 dneh je pojedla že cel obrok kosila. nekateri, ki pa začnejo prezgodaj, pa se matrajo po mesev ali več.


Jaz se s tem ne bi hvalila. Mi ni bilo težko poleg ponudit še mleko. Sploh sva se pa uvajanja lotila počasi in z užitkom za oba. Počasi sva "pogruntala" zakaj se uporablja žlička in da se da z GH tudi na jest. Mi vsaj mleka ne zavrača in lepo je oboje. Če mu ni do GH, zakaj bi ga silila. user posted image Če je popoldne zmatran, zakaj bi mu tiščala žličko. user posted image Zato, ker je takrat na jedilniku GH?  user posted image Ne, kakor njemu paše.



zakaj se ne bi hvalila? silit mi je ni bilo treba niti malo. prva dva dni je pojedla 4-5 žličko, naslednjih nekaj dni že po pribl. 100g, po 10 dneh pa celo porcijo. silit mi je sploh ni bilo treba, je lepo usta na veliko odpirala in tudi sama pojedla iz žličke dol. včasih si tudi sama žlico prime in nese proti ustom. tako da jaz tu ne vidim problema. 1 mesec kasneje sem sporbala z večerjo na žlico in je že 1. pojedla celo porcijo. trenutno se tako dojiva še 3 obroke, 2 pa ima GH. stara je 7,5 mesecev, mleka mi ne zavrača, Gh pa tudi ne. tako, da ne vidim problema.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: zakaj hitite
31.3.2009 10:50:37   
AnciM
Potem je vse lepo in prav. user posted image Samo napisala si, da se eni zaradi prezgodnjega uvajanja matrajo po več mesecev. user posted image Hotela sem samo povedat, da so otroci različni. Eni dejansko želijo hrano pri 4m. Vendar pa to ponavadi ni zato, da bi se najedli. Ampak zato, da odkrivajo svet okoli sebe. Jaz pač ne vidim nič slabega v tem, da dam otroku pri 4m GH za jest in potem čez še deci mleka. Saj midva sva tudi nadomestila cel obrok pri 6m, tako kot ti. Sedaj pri 7m pa imava včasih dva obroka. Nič se nama ne mudi. Ponudim kar imam na voljo in da je zanj primerno.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu MATEJKA_)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: zakaj hitite
31.3.2009 11:34:18   
Olivija
mi smo se ravnali pri J. po njenih željah. Ko se je nekega dne pricuzala na pico (stara mal čez 4 mes. - oče jo je držal v naročju in si je njegovo roko potegnila k ustom), sva začela še z drugo hrano. Je imela pa že od samega začetka zelo dober apetit in je hitro sprejela vso hrano. No, začela potem nisva s pico user posted image , ampak po klasično poti s sadjem in zelenjavo.

Je pa tak otrok, da najraje je sadje in zelenjavo na 1oo načinov.

< Sporočilo je popravil Olivija -- 31.3.2009 11:35:11 >

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   [Brisano sporočilo]
22.4.2009 18:43:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Napolitanka)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: zakaj hitite
22.4.2009 22:09:12   
sanelaa
Mi smo stari 6m, z GH smo začeli pri dopolnjenih 4m.

začela sva s par žličk korenčka, to je trajalo kar ene 14 dni, pa potem jabolko, pa to dvoje skupaj, pa enkrat krompir in enkrat bučke. Aja, pa banano.
Še zdaj nisva na celem obroku GH, je pa tako da dobi par žličk doma narejene kašice med obroki. Kupljenih ne maram, tako da zaradi tega uvajanje traja tako dolgo, ker en dan probama, pa tri dni npr. ne itd. Se mi sploh ne mudi da bi moral pojest celo porcijo, ker nama dojenje obema še najbolj paše.

Edino kar je, zvečer se najprej dojiva, potem pa dobi še okoli 100 ml riževih kosmičev od milupe po flaši, naredim tako srednje gosto.

Drugače pa bognedaj da kdo kaj je pred njim, keer začne jamrat, stokat, gleda nas tako kot da v življenju še ne bi jedel.



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: zakaj hitite
11.5.2009 16:44:50   
žab*ca
Da takoj pristavim,da z vprašanjem nobenega ne obsojam,pač pa me le zanima vzrok,ker vidim da se je kar vnela debata.Kar se tiče spreminjanja priporočil,pa je vzrok mogoče tudi malo na tem,ker so ženske včasih šle v službo že po treh mesecih,zato so takrat množično priporočal AM,ker dojenje ni bilo možno,potem moja mama je šla z mojimi 7meseci v službo in je bilo tudi fajn,da sem že vse jedla.
Skratka jaz se tudi pri vsaki stvari poskušam ravnati po svoji "kmečki pameti",priznam včasih tudi kaj kompliciram(prvi otrok),močno sem si želela dojiti,pa nikakor zadeva ni stekla-ginekologinja me je "tolažila"da pač nisem "krava mlekarica"in naj dam AM,pa sem kljub temu vztrajala in pri 5.5mesecih še vedno polno dojim in imam otroka z 9kg. Z gosto hrano pa sedaj počasi probavava,ker vidim da ga to res zanima,pri 4mesecih pa se mu je ves svet vrtel le okoli moje joškeuser posted image .So pač otroci res različni in hvala bogu da je tako.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: zakaj hitite
11.5.2009 20:17:28   
Soncnica
Zdravo!

Pri prvem otroku sem začela z uvajanjem pri 4, 5 mesecih, ker je bil res velik fantek. Danes pri 4 letih tehta 26 kg in je velik kot sedemletnik (ni debel, je pa nabildan). Sedaj imamo 4 mesece staro punčko, ki ne kaže nobenega interesa po GH, je pa polno dojena. In bom poskusila čakat z GH do dopolnjenega 6. meseca. Razlog: samo zdaj ima priliko, da pije moj mlekec, potem pa bo itak preostalo življenje jedla obično hrano. Pa še dober bonding je user posted image user posted image

lp  

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: zakaj hitite
25.5.2009 14:20:30   
dejzi
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

Čisto vseeno je kakšna so priporočila.
treba je gledat otroka.



Se podpišem.
Naša je že pri 4,5m začela z GH, ker je tako gledala kaj nosimo v usta, da se mi je smilila in sem ji začela dajat GH.


_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: zakaj hitite
2.7.2009 18:19:58   
BarbaraGS
No, da se jaz pristavim svoje.
Da sem prisla do polnega dojenja sem rabila 1 mesec. 1 mesec sem se matrala, jokala in se pocutila nesposobno nahranit lastnega otroka. Potem je dobila rahel refluks in zacela zavracat vse flaske in AM in ji drugo kot dojka, ki jo je v tem casu seveda tudi zavracala ampak bistveno manj, ni ostalo. Flaske in AM se sedaj ne sprejme. Je pa nastal problem ker se mi ze 2 meseca ne redi dovolj in me seveda kot mamo to skrbi. Ali je tako nejesca ali pa je mojega mleka premalo. V 17-em tednu sem sprobala rizevo kasico z am-jem po zlicki in je lepo odpirala usta in mi celo zvlekla zlico iz rok ter jo tlacila v usta. Ni pojedla za celi obrok, bolje kot nic pa je bilo. Problem tukaj je, da pa ji in Am in kasice delajo zaprtje in krcke in je pravi boscek. To sem poskusala 3x in odnehala, ker jo prevec matra. Danes ima polne 4 mesece in spet premalo pridobljene kilaze.
No hotela sem povedat, da sem v zacaranem krogu. Mojega nima dovolj, umetnega noce in se dela ji zaprtje in prebavne motnje (tudi tisti proti zaprtju) ce ga poskusam dati po zlicki, mlecne kasice pa prav tako. Jaz nisem dovolj pametna da bi vedela kaj storiti. Otrok pa je vedno bolj suhljat. HB se je rodila taksen debeluscek da se ji se ne pozna hehe.
Kaj naj?

(odgovor članu dejzi)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: zakaj hitite
2.7.2009 18:32:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka



Hmmm, pa pojdimo po vrsti:
1. Ker so oz. so bili naši otroci pripravljeni pri 4m in ne šele pri 6m.
2. Ker smo opazovali in prisluhnili potrebam naših otrok.
3. Ker smo poslušali nape pediatre, ki so nam svetovali začetek uvajanja goste hrane pri 4m.
4. Ker ne padamo na vsako modno muho - trenutna je "doktrina" hranjenja z mlekom do 6m.
5. Ker uporabljamo zdravo pamet!



user posted image user posted image user posted image
priblizno enako.

takoj ko sta dopolnila 4 mesece sem z veseljem zacela mixat sadje in zelenjavo. ta velik pa je bil zraven dojen 8 mesecev, mali pa 13 mesecev....
in res mislim, da tu neko pametovanje in obsojanje mamic, ki zacnejo takoj po 4tem mesecu ni na mestu.
vsaka mamica ze ve, kaj je dobro za njenega otroka, in tudi otroci so si razlicni.
ce malemu pri 4ih mesecih pase taka ali drugacna kasica in jo rad poje, ne vidim razloga zakaj je ne bi bildelezen!
zdaj bom rodila tretjic in sem sigurna, da ji bom po dopolnjemen cetrtem mesecu dala za probat kaj novega razen mleka!

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: zakaj hitite
2.7.2009 22:26:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BarbaraGS

No, da se jaz pristavim svoje.
Da sem prisla do polnega dojenja sem rabila 1 mesec. 1 mesec sem se matrala, jokala in se pocutila nesposobno nahranit lastnega otroka. Potem je dobila rahel refluks in zacela zavracat vse flaske in AM in ji drugo kot dojka, ki jo je v tem casu seveda tudi zavracala ampak bistveno manj, ni ostalo. Flaske in AM se sedaj ne sprejme. Je pa nastal problem ker se mi ze 2 meseca ne redi dovolj in me seveda kot mamo to skrbi. Ali je tako nejesca ali pa je mojega mleka premalo. V 17-em tednu sem sprobala rizevo kasico z am-jem po zlicki in je lepo odpirala usta in mi celo zvlekla zlico iz rok ter jo tlacila v usta. Ni pojedla za celi obrok, bolje kot nic pa je bilo. Problem tukaj je, da pa ji in Am in kasice delajo zaprtje in krcke in je pravi boscek. To sem poskusala 3x in odnehala, ker jo prevec matra. Danes ima polne 4 mesece in spet premalo pridobljene kilaze.
No hotela sem povedat, da sem v zacaranem krogu. Mojega nima dovolj, umetnega noce in se dela ji zaprtje in prebavne motnje (tudi tisti proti zaprtju) ce ga poskusam dati po zlicki, mlecne kasice pa prav tako. Jaz nisem dovolj pametna da bi vedela kaj storiti. Otrok pa je vedno bolj suhljat. HB se je rodila taksen debeluscek da se ji se ne pozna hehe.
Kaj naj?



Začni z sadnimi kašicami, potem postopoma na zelenjavo. Važno je, da se mala navadi na žličko, vse ostalo bo že zalaufalo.user posted image Upam tudi, da si obiskala pediatra, da se malo posvetuješ, ker otrok se mora tudi zredit, ne sam hujšat. To ni dobro za razvoj.
Vso srečo.user posted image

(odgovor članu BarbaraGS)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: zakaj hitite
4.7.2009 12:03:08   
BarbaraGS
Didlinaa hvala za nasvet user posted image sej hujsa ne, sam premalo pridobiva... je pod mejo priporocenega pridobivanja in zaenkrat se ji se ne pozna drugace kot tako, da je vsak dan manj barocna hehe. Ta mesec je npr. pridobila le 300g. Drugace pa je zdrava in igriva. pediatrinja je seveda seznanjena z njenim pridobivanjem teze in dogodki do sedaj, ker pa se nisem zacela zares uvajat hrane cakam na pogovor o tem ta teden, ko imamo pregled. Vem da te rizeve kasice dajejo ze novorojenckom, zato me ni bilo strah sprobat, me pa malo skrbi glede na to, da ji vse kar ni moje mleko dela prebavne motnje. Pa sem morala vprasat za kaksen nasvet (ker do 6. meseca imamo se 2 polna meseca in se mi zdi kar dalec glede na problem s pridobivanjem kilaze)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?