|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: zakaj hitite
7.7.2009 11:52:59   
MalaČebelica
IZVIRNO SPOROČILO: BarbaraGS

No, da se jaz pristavim svoje.
Da sem prisla do polnega dojenja sem rabila 1 mesec. 1 mesec sem se matrala, jokala in se pocutila nesposobno nahranit lastnega otroka. Potem je dobila rahel refluks in zacela zavracat vse flaske in AM in ji drugo kot dojka, ki jo je v tem casu seveda tudi zavracala ampak bistveno manj, ni ostalo. Flaske in AM se sedaj ne sprejme. Je pa nastal problem ker se mi ze 2 meseca ne redi dovolj in me seveda kot mamo to skrbi. Ali je tako nejesca ali pa je mojega mleka premalo. V 17-em tednu sem sprobala rizevo kasico z am-jem po zlicki in je lepo odpirala usta in mi celo zvlekla zlico iz rok ter jo tlacila v usta. Ni pojedla za celi obrok, bolje kot nic pa je bilo. Problem tukaj je, da pa ji in Am in kasice delajo zaprtje in krcke in je pravi boscek. To sem poskusala 3x in odnehala, ker jo prevec matra. Danes ima polne 4 mesece in spet premalo pridobljene kilaze.
No hotela sem povedat, da sem v zacaranem krogu. Mojega nima dovolj, umetnega noce in se dela ji zaprtje in prebavne motnje (tudi tisti proti zaprtju) ce ga poskusam dati po zlicki, mlecne kasice pa prav tako. Jaz nisem dovolj pametna da bi vedela kaj storiti. Otrok pa je vedno bolj suhljat. HB se je rodila taksen debeluscek da se ji se ne pozna hehe.
Kaj naj?



Ne bi rada preveč pametovala, ker se moja redi ok in bi se verjetno tudi jaz zelo sekirala, če se ne bi. Ampak na zadnji posvetovalnici mi je sestra, ko jo je stehtala in izmerila pa sem potem vprašala, če se dovolj redi in raste glede na tabele in povprečja, rekla da ne mara teh tabel. Da jih sicer izpolni, ker jih mora, ampak da sicer ne da dosti na njih. In zato, ker je vsak otrok drugačen in tudi isti otrok ne more vedno isto jest in isto napredovat... V glavnem - rekla je, da je prvi pokazatelj, ali je z otrokom vse v redu, otrok sam in ne tehnica ali meter....

Upam, da sem te vsaj malo potolažila, ker nekega pametnega nasveta v bistvu niti nimam, saj tudi moja zavrača AM - flaško in dudo in vse kar ni dojka... Sem ji namreč vmes tudi sama že ponujala flaško, ko se mi je zdelo, da se je premalo najedla pri meni, ampak ni nikoli sprejela. Mogoče ji ni pasalo zaradi česa drugega - utrujenosti, krčov, sopare, vročine, bolezni itd....


_____________________________




(odgovor članu BarbaraGS)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: zakaj hitite
7.7.2009 11:57:03   
Anonimen
dildinaa. meni je blo receno, da je bolje zaceti z zelenjavo. saj se potem otrok navadi na sladek okus pri sadju, in zavraca zelenjavo.
jaz sem zacela s cvetco, se mi zdi...pa malo korencka in tako naprej. potem pa sem jima pocasi postopoma zacela uvajat sadje. bolj za posladek.
in res....mala dva obozujeta vse kar zraste na vrtu.
se spomnim domna, ko je grizel v cebulo. in jedel sveze kumare namesto banane. po svoji izbiri. v eni roki sem imela banano, v drugi pa kumaro. in je izbral kumaro.user posted image
zdaj, ko selam solato iz svezih kumar. moram extra kupit se 4 komade, ker vsak poje po 2 .


< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 7.7.2009 11:59:04 >

(odgovor članu MalaČebelica)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: zakaj hitite
7.7.2009 12:08:21   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute


in res....mala dva obozujeta vse kar zraste na vrtu.
se spomnim domna, ko je grizel v cebulo. in jedel sveze kumare namesto banane. po svoji izbiri. v eni roki sem imela banano, v drugi pa kumaro. in je izbral kumaro.user posted image
zdaj, ko selam solato iz svezih kumar. moram extra kupit se 4 komade, ker vsak poje po 2 .



Takega otroka pa sem tudij az poznala,  ampak se je ob vstopu v OŠ obrnilo vse na glavo za 99%. Punca je še samo cca 7 živill (bog ne daj da so kako drugače pripravljena, kot jih skuha mama) samo korenček od zelenjave in nekaj več sadja (vsaj to).
Ni nujno, ampak vse se lahko zelo hitro spremeniuser posted image . Škoda, da ne ostanejo taki zdravi jedci za zmerajuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: zakaj hitite
7.7.2009 12:10:54   
Anonimen
ja saj moja 2 sta se tud mal spremenila. itak da obozujeta sladkarijeuser posted image
pa tudi kaksno zelenjavo kdaj odklonita.
ne, saj ne recem da bo potem pa celo zivljejne zdravo jedel. samo pri uvajanju se zna zakomplicirat, da hoce potem samo sladko.
potem pa nimas veliko izbire. dokler ne sme vsega jest.

< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 7.7.2009 12:11:18 >

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: zakaj hitite
24.7.2009 23:22:41   
didi.d
BarbaraGS
Jaz tudi nisem imela dovolj mleka in sem se matrala 2 meseca. Vsi so govorili veliko pij in jaz sem, rezultat pa je bil lulanje na 5 minut, nič pa vmleko. Imela sem srečo, da je mali dobro vlekel tudi po flaški. Itak je imel krče, pa zaprtje, pa smo stvar rešili s kapljicami. Problem je, če te ne pomagajo. Po AM za zaprtje je imel zelo lepljivo in smrdeče blato, po navadnem AM pa normalno, tako da mu dajemo navadnega. Kmalu bo star 4 m in s pogledom spremlja žlico, ko z možem jeva. Bomo tudi mi kmalu probali GS. 
LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





10 nenavadnih značilnosti novorojenčkov
Preverite seznam desetih najbolj čudnih značilnosti novorojenčka, zaradi katerih pa vam kljub njihovi čudnosti ni treba ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?