|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
6.7.2009 20:15:09   
buhtlčk
andrejkam čestitam user posted image pa še več takih želim (tudi nas na primer ...user posted image )

(odgovor članu andrejkam)
Neposredna povezava do sporočila: 276
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
6.7.2009 21:51:01   
pikapoka0608
Andrejkam, za kateri letnik 2007 ali 2008 (ker nam so rekli, da za 2008 nimamo šans in smo 75)

(odgovor članu buhtlčk)
Neposredna povezava do sporočila: 277
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
7.7.2009 15:49:46   
andrejkam
Moj mali je letnik 2008.
Tudi nam so rekli, da nimamo šans ... Pa zgleda so (saj ste malo za nami) ... kar optimistično!

(odgovor članu pikapoka0608)
Neposredna povezava do sporočila: 278
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
13.7.2009 13:35:09   
Lunce
Potrebovala bi eno mnenje za kolegico. In sicer so ji sedaj sporočili, da so dobili mesto v vrtcu. Ker pa si je varstvo že uredila jo zanima kaj storiti glede vpisa - ga zavrniti ali se da kaj drugega narediti? Otroka bi drugo leto poslala v vrtec.

(odgovor članu andrejkam)
Neposredna povezava do sporočila: 279
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
13.7.2009 16:39:14   
Onasiss
Enostavno ga zavrne oz. ne gre podpisat pogodbe in tako dobi mesto otrok, ki je bil na čakalni listi za njo.

_____________________________

So what....

(odgovor članu Lunce)
Neposredna povezava do sporočila: 280
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
14.7.2009 10:01:55   
Lunce
To je opcija. Ampak bi ga pa dala not naslednje leto. A potem mora dati novo vlogo ali se lahko spremeni datum na stari? Ali so dodatne točke, če ostaneš na čakalni listi?

Ali kaj izgubiš z zavrnitvijo pri vpisu naslednje leto?

< Sporočilo je popravil Lunce -- 14.7.2009 10:02:43 >

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 281
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
14.7.2009 20:18:00   
Lona76
V primeru da ne sprejmeš mesta v vrtcu, moraš oddati novo vlogo in nimaš naslednje leto nobene prednosti. Tako da se ji lahko zgodi da bo naslednje leto ostala zopet brez vrtca.

(odgovor članu Lunce)
Neposredna povezava do sporočila: 282
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
15.7.2009 13:28:51   
Taula
Če zavrne bo brez točke za drugo leto. Torej ali tvega, ali ga da v vrtec, ali pa plačuje vrtec in varstvo, da ima mesto za drugo leto 100%.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Lona76)
Neposredna povezava do sporočila: 283
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
24.7.2009 10:22:25   
Onasiss
V ponedeljek sem na INFO TV zasledila, da je pisalo, da bojo povečali skupine v 18 oddelkih. Ali katera ve kaj več o tem????

_____________________________

So what....

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 284
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
24.7.2009 10:24:35   
resnično srečna
http://www.siol.net/slovenija/aktualno/2009/07/v_ljubljanskih_vrtcih_septembra_18_novih_oddelkov.aspx

mogoče misliš tole????


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 285
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
24.7.2009 10:44:45   
Onasiss
Ja, to bo to. Hvala....

Kolikor razumem iz napisanega bi se morale s svojimi problemi obrniti tudi na Lukšiča oz na pristojno ministrstvo. Sama sem že razmišljala, da bi jim poslala kak dopis v vednost, da je njihov zakon ena sama bedarija...Sicer pa verjetno to že vejo, pa vseeno...user posted image user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 286
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
26.7.2009 16:36:08   
najcika
user posted image

31.najcika

(odgovor članu buhtlčk)
Neposredna povezava do sporočila: 287
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
26.7.2009 16:44:56   
najcika
Pozdravljene!

Tudi mi nismo dobili vrtca in smo na 120 mestu na čakalni listi. Smo pa dal vlogo v vrtec v novih jaršah pa me zanima a je katera od vas vpisala otroka v katerega od teh vrtcev.

(odgovor članu buhtlčk)
Neposredna povezava do sporočila: 288
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
3.8.2009 11:25:12   
mate0ja
32. mate0ja

To je grozno s temi vrtci. Da jih ni sram. Jaz sicer nisem več obupana ampak samo še razočarana. Varstvo sem začela iskat takoj ko smo dobili odločbe iz vrtcev in sm vidla da smo na žnj mestu. Boli me pa to, ker noben noče slišat celotno zgodbo neke družine. Gleda se vsaka stvar posebej; služba, stanovanjske razmere, vrtec.

Služba je edina, ki "štima". Hvala bogu imam službo za nedoločen čas, prav tako partner. Imava povprečno plačo, na žalost pa ta komaj zadošča za tekoče potrebe. Stanovanja nimamo, ker pri nobenih starših ni kake možnost prizidkov... Za nakup ni možnosti, ker nimava kje vzeti, ker komaj sproti preživiva. Socialnega stanovanja val da en bova dobila, ker imava previsoke dohodke. Tako da sva bila priporana najeti stanovanje. Ker imava oba službo v Ljubljani sva najela stanovanje v Ljubljani. Najemnina 400€ + stroški. Razmišljala sva namreč, da v primeru, da poiščeva nekaj v Ljubljani ne bova imela visokih stroškov prevoza in ne bova cel dan nekje na cesti. Zato imava en avto, s katerim se partner vozi v službo v Domžale, jest pa se poslužujem kolesa ali javnega previza. To sva si zračunala, da bi nekako šlo. Seveda v primeru, da dobiva vrtec. Pol pa šok. Mesta v vrtcu ni, pa čeprav sva porabila nekaj mesecev, da sva naprosila lastnika stovanja, da nama dovoli prijavo stalenga prebivališča, ker edino za to dobiš točke. Z začasnim prebivališčem namreč ostaneš brez točk.
Ko sem dobila zavrnjeno prošnjo za vrtec, ki ga imamo dobesedno čez cesto, sem se odpravila dirktno k njim povprašat kaj naj pa sedaj. V Ljubljani smo na novo, poznava samo sošolce in faxa, nobenih "pristih Ljubljančanov", ki imajo izkušnje z varstvom in podobnimi zadevami. Naivno sem upala, da mi bodo vsaj svetovali kam naj se obrnem za druge oblike varstva. Pa mi je uslužbenka rekla, da se vsak po svoje znajde, da mi ne more nič pomagat. OK če oni ne vejo bodo pa na občini sigurno. Pa pokličem še tja in prosim za pomoč pri iskanju varstva, pa pravijo, da mi dajo lahko samo kontakte sedmihh vrtcev, ki imajo koncesijo, sicer pa ne obstaja nobenega seznama varušk niti nobenega naslova na katerega se lahko obrneš po pomoč v zvezi s tem. Da jih ni sram, pustijo te pred vrati in ti niti ne ponudijo alternative. HB za internet. Na strani fakultete za šport sem našla seznam Ljudi, ki ponujajo varstva. Ampak kaj mi pomagajo neka imena in priimki. NIČ. Pol sm objavila oglas na neki strani in začela prejemati klice in maile. Pa bi me spet skorej kap. Sej je bilo kar nekaj ponudb, sam pod takimi pogoji, da sem kar bledela. Varstvo na našem domu, s tem, da morm varuški omogočit dva obroka, varstvo za točno 8,5 ure, vsaka dodatna minuta se računa 2 €, gospa, ki bi mi vnaprej pisala urnik varstva, ker ima še druge obveznosti ... in to po cenah 700€, 500€ ... Pol sm dobila gospo, ki ima registrirano dejavnost, čuva 6 malčkov in mi je dala kontakte staršev, da sem lahko preverila kako in kaj... za 380€. Val da sem prejela. Kaj pa mi je drugega ostalo. Ampak sem ob tem doživela dodaten šok. Ni na poti med domom in službo niti ni povezovalnega LPP na relaciji dom-varstvo-služba, presedanje pa vzame preveč časa. Torej potrebujem svoj avto, ta pa dodatno še registracijo, plačilo cestnine, bencin, zimske gume, popravila... Torej znašajo naši stroški stanovanja in varstva povprečno 1100 € mesečno. Ena plača ni dovolj. Kaj pa če kdo od naju s partnerjem službo zgubi??
Prejle pa delam informativni izračun za otroške doklade in vidim, da bom dobila dobra dva evra dokladov več, ker otrok ni vključen v vrtec. A vrtec stane samo dva evra a se kdo norca iz mene dela???

Uf, sem kar nekaj prostora porabila, za mojo izpoved. Upam, da mi oprostite, nekam sem mogla napisat ker se mi bo drugače glava odprla ...

(odgovor članu najcika)
Neposredna povezava do sporočila: 289
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
3.8.2009 12:33:00   
andrejkam
Draga mate0ja, te popolnoma razumem, za trenutek se mi je namreč zdelo, da berem svojo zgodbo.
Bila sem torej na istem, smo pa pred kratkim sicer dobili vrtec. Upam, da ga dobite tudi vi. Ne še obupat!

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 290
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
4.8.2009 14:14:10   
Onasiss
mate0ja- Razumem stisko vendar pa je pri vsej tej zadevi potrebno razumeti to, da je tale zakonmalo za lase privlečen. Glede na to, da je bil vrtec prvotno ustanovljen, da se tam otroke čuva medtem, ko so starši v službi, so zadeve danes popolnoma drugačne. Prednost imajo tisti otroci, čigar starši so brezposelni oz. so iz socialno ogroženih družin, kar pa danes to pomeni popolnoma isto stvar.

Po drugi strani je pa tako, da imamo starši s stalnim prebivališčem v Lj valda prednost pred vsemi ostalimi, ker potemtakem (kar pa tako in tako je) bi mi izviseli, ker vsi vemo, da se v Lj iz oddaljenih krajev vozijo ljudje v službo in seveda je za njih bolje, da otroka pustijo v Lj v vrtcu, kot pa v njihovem domačem kraju saj ga ne bi mogli pravočasno dvigniti. Poleg tega mi plačujemo davke Ljubljani, kot naši stalni občini. Tisti iz drugih obči pa imate drugačne bonitete. Kakšne pa raje ne bi. Je pa res, da se od občine do občine razlikujejo. user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu andrejkam)
Neposredna povezava do sporočila: 291
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
4.8.2009 21:22:45   
mate0ja
Mlea se strinjam, da so zakoni v naši državi zato ker pač morajo biti ne da bi kaj dejansko urejali.


To mi je jasno, da je stalno prebivališče tisto, ki prinaša dodatne točke. V Ljubljani živim že od začetka študija, tj caa 8 let, vendar se vsi najemodajalci odklanjajo stalno prijavo na naslovu, ker v človeku, ki pri 25 letih ne more iz žepa potegnt kupnine za stanovanje, vidjo same probleme in nevšečnosti. Skorej bi na kolenih prosila najemodajalca, naj nam dovoli prijavo stalnega prebivališča. To bi mi koristilo izključno zaradi vrtca, torej če pogledam i današnjega vidika je bil ves trud zaman.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 292
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
4.8.2009 21:31:34   
Onasiss
mate0ja-koristilo bi samo tebi, njemu pa ne.

_____________________________

So what....

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 293
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
27.8.2009 14:09:48   
buhtlčk
mate0ja razumem....najemnina 500, varstvo 450, zaradi varstva ovinek dodatnih vsaj 20 km dnevno... Na srečo imava plače kar ok, ampak vseeno. Ne morem drugega kot to da upam, da v roku enega leta vrtec dobimo.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 294
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
28.8.2009 10:43:48   
tinkamarinka
No nam so v Viških vrtcih povedali, da če nimaš stalnega naslova v Lj nimaš nobene možnosti, da prideš v starostno skupino od 1-3 let. V višjih oddelkih pa baje imajo še fraj. Tak, da mi upamo, da dobimo vrtec na Viču v 2011, ker takrat bo verjetno že drugi otrok tudi in si ne predstavljam 2x privat plačevat.

(odgovor članu buhtlčk)
Neposredna povezava do sporočila: 295
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
28.8.2009 10:50:17   
veronikab
33. veronikab

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu tinkamarinka)
Neposredna povezava do sporočila: 296
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
31.8.2009 19:55:51   
4.4.
En lep pozdrav
Zanimam me kako se je izslo z vasimi vrtci, jaz ga nisem dobila sem na 40 mestu in sem se zaradi tega narocila pri gospodu zupanu.

(odgovor članu veronikab)
Neposredna povezava do sporočila: 297
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
1.9.2009 13:28:59   
buhtlčk
No epilog, ko smo ravno 1.9. - vrtca nismo dobili.
Smo pa našli super privat varstvo, ni poceni (kar si na srečo lahko privoščimo) sem pa zelo zelo zadovoljna. Danes je bil mali prvič uro in pol sam in ni potočil niti solzice, pomljaskal kosilo, na obe varuški se super odziva, za hrano, igro in varnost je odlično poskrbljeno, skratka super user posted image

(odgovor članu 4.4.)
Neposredna povezava do sporočila: 298
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
15.9.2009 14:13:50   
buhtlčk
Članek na http://www.mojevro.si/257790 (STA, 15.9.2009)

Brez mesta v vrtcih še 715 otrok

Pričakovanja, da bo tako kot vsako leto, tudi letos odstopilo približno 100 staršev od pogodbe za vrtec, se niso uresničila, zato bo Mol razpisal koncesije za 50 novih oddelkov


Na čakalnih listah za prosto mesto v ljubljanskih vrtcih je ostalo še 715 otrok, je danes pojasnila načelnica oddelka za predšolsko vzgojo in izobraževanje Marija Fabčič. Prostor bodo poskušali zagotoviti z razpisom koncesij za 50 novih oddelkov v zasebnih vrtcih, sicer pa bodo v tem šolskem letu zagotovili skupaj 38 novih oddelkov v vrtcih.

Mol bo razpisal koncesije za pet let Kot je na redni novinarski konferenci pojasnil župan Zoran Janković, bo mestni svet sklep za razpis koncesij obravnaval že na septembrski seji, razpis pa bo nato objavljen v oktobru. O razpisnih pogojih zaenkrat na MOL še ne želijo govoriti, pojasnili so le, da bodo koncesije razpisali za pet let. Letos manj staršev odstopilo od pogodbe Na MOL so sicer pričakovali, da bo tako kot doslej od 100 do 200 staršev odstopilo od pogodbe, ker bodo za varstvo otroka našli drugo možnost, vendar se to letos ni zgodilo. S 1. septembrom so v vrtec prišli vsi vpisani in sprejeti otroci v prvem starostnem obdobju, tako po besedah načelnice ni nobenega prostega mesta.


< Sporočilo je popravil buhtlčk -- 15.9.2009 14:14:21 >

(odgovor članu buhtlčk)
Neposredna povezava do sporočila: 299
   RE: Ljubljana vrtci ZBIRAMO PODPISE za nove o...
17.9.2009 12:29:40   
mami 3
Saj ne morem verjet - MOL je čakal do sedaj in upal, da jih bo nekaj 100 odstopilo od pogodbe? Sicer se pa ne veselit prezgodaj. S to aktivnostjo "...bodo poskušali zagotoviti...". Ker ni nobenega jamstva če in kdaj iz tega kaj bo, ste oz. boste tisti, ki mesta v vrtcu nimate, prav gotovo poiskali privat varstvo. Otrok se bo tete/sosede/varuške navadil, zato ob čudežu, da vas iz vrtca le pokličejo, ne boste hoteli otroka premeščat; z velikim stroškom privat varstva ste se pa tako ali tako že sprijaznili... Pa se bodo čakalne vrste ščistile in po novem letu bo MOL s ponosom izjavil, da brez varstva ni nobenega malčka več.

Čeprav smo mi mesto v vrtcu le dobili, sem vseeno jezna. Tako se z ljudmi (otroci) ne dela!

(odgovor članu buhtlčk)
Neposredna povezava do sporočila: 300
Stran:   <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?