|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: AD3 KAPLJICE
9.8.2009 18:22:45   
šrimpf
IZVIRNO SPOROČILO: šrimpf

kdaj ste pa začele dajat kapljice? moj fantek je star 3 tedne pa 4 dni, v petek pa sva imela že prvi obisk pri pediatrinji, ki nama je napisala tele kapljice. zdaj pa v navodilih vidim, da se načeloma uporabljajo od 6. tedna. P mi dodatnih navodil ni dala. torej, kdaj naj začnem?

(odgovor članu šrimpf)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: AD3 KAPLJICE
9.8.2009 18:23:37   
vanilla
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

matr ste tečni s tem soncem...čudn res, da je glih v afriki največ rahitisa, pa otroc cele ljube dneve nagi po žgočem soncu laufajouser posted image

pa če boste živele zadost dolgo, da boste doživele, da vaši otroc zarad osteoporoze trpijo ( če bo že prej vse vredu z njimi), se pa dejte na sončno upravo pritožit, kaj je zdej to, sej so vaši dragoceni sončki ja bli na sončkuuser posted image



Ne da se mi pisat, ampak s tem se pa reeees strinjam!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   [Brisano sporočilo]
9.8.2009 18:32:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   [Brisano sporočilo]
9.8.2009 18:37:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu šrimpf)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: AD3 KAPLJICE
9.8.2009 21:10:53   
šrimpf
hvala, metulj 333 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: AD3 KAPLJICE
9.8.2009 22:33:59   
krfjolca
IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

matr ste tečni s tem soncem...čudn res, da je glih v afriki največ rahitisa, pa otroc cele ljube dneve nagi po žgočem soncu laufajouser posted image




Ne da se mi pisat, ampak s tem se pa reeees strinjam!!!



Mal še pomisli, da ima verjetno še prehrana kaj zraven. Če bi naši otroci na vsake par dni pojedli enega drevesnega črva, jim tudi litri AD3 kapljic ne bi pomagale proti rahitisu. user posted image

< Sporočilo je popravil krfjolca -- 9.8.2009 22:34:34 >


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: AD3 KAPLJICE
9.8.2009 22:36:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

matr ste tečni s tem soncem...čudn res, da je glih v afriki največ rahitisa, pa otroc cele ljube dneve nagi po žgočem soncu laufajouser posted image




Ne da se mi pisat, ampak s tem se pa reeees strinjam!!!



Mal še pomisli, da ima verjetno še prehrana kaj zraven. Če bi naši otroci na vsake par dni pojedli enega drevesnega črva, jim tudi litri AD3 kapljic ne bi pomagale proti rahitisu. user posted image


a bejž!

če je pa sonce tolk dobro, pol more bit zadost en drevesni črv in cel dan žgočega sonca na  nago košžo, a se ti ne zdi?

in u bistvu si si sama odgovorila - od prehrane je največ odvisno, ja in ne od sonca...

(odgovor članu krfjolca)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   [Brisano sporočilo]
9.8.2009 22:50:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: AD3 KAPLJICE
10.8.2009 10:00:04   
vanilla
Metulj, vsekakor imaš prav... Res se včasih debate razvnamejo v prepir in prepucavanje... Sam včasih človeka res razp**** in mu tisti "hudiček, ki sedi na rami", ne da miru, da ne bi nekaj natipkal...

No, jaz lahko podkrepim svoje izjave z dajanjem Plivit D3 kapljic tako, da sem pač mnenja, da vitamina D otrok vsekakor ne more dobiti zadosti samo preko sonca. Pa tudi naša tamala je adaptirano mleko, ki ima vitamin A in D, vendar to še zdaleč ni dovolj... Nekje sem prebrala, da je to nek provitamin D, ki naj bi ga dobili za kosti in ga lahko samo preko kapljic, da sonce res ni dovolj. Ampak to je res moja laična razlaga, se opravičujem, če sem čist falila.
Samo vseeno mislim, da je izrednega pomena, da se kapljice otroku dajejo - če so krči, pa posvet s pediatrom in mogoče menjava le-teh. Ali pa postopno uvajanje (prvi teden ena kapljica, drugi teden dve itd... do predpisane količine).

Je tudi res, da mi ni všeč, da če se je enkrat nekaj punc odločilo, da ne bo dajalo, da potem nastane kar neko splošno mnenje, da je to brezveze dajat itd... Mislim, da pediatri vseeno bolje vedo.
Pa tudi izjave v smislu: "nisem dajala, pa mojemu triletniku nič ne manjka", nimajo nobene osnove, ker ni nujno, da bo otrok imel rahitis, lahko pa bo imel osteoporozo (že zelo mlad) ali pa večjo lomljivost kosti pa noben ne bo vedel, zakaj... Razlog pa bo mogoče ravno v nedajanju kapljic.

No, to je samo moje mnenje, ki ne obsoja tistih mamic, ki ne dajejo. Vsaka mama ima dovolj razvit instinkt za svojega otroka in bo naredila tako, kot misli, da je najboljše zanj.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: AD3 KAPLJICE
10.8.2009 10:45:50   
miapia
No, mene pa sedaj zanima, zakaj nekateri P kapljice striktno predpišejo, nekateri pa ne?

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: AD3 KAPLJICE
10.8.2009 11:28:49   
tanja1980
No pa še jaz nekaj;

jaz ne vem vem, kaj naj si mislim, je pa res, da je farmacija ena tak svinjarija, da znoriš. Moja mala je stara 2 meseca in na pediatričnem pregledu so mi napisali AD3, ki pa sem ga zgubla, recept namreč. In ker v naši oprostite, ampak res zarukani Sloveniji, človek še vitaminov ne more kupit brez recepta, sem ostala brez.

Zato sem rekla fantu naj jih kupi v Srbiji, ker sve dol zivela 4 leta in on se vedno hodi gor dol...no in ko je v lekarni povedu da bi imel AD3 ga je apotekarca napizdila, kaj mu je, da AD3 se ne predpisuje za dlje casa, er je bla ena afera v Nemčiji...No in je kupu samo d vitamin...sem sla na srbska forume gledat in baje je vitamin A toksičen za dojenčke...zdej karikiram...ampak da nikakor ni dobro ga jest, v nemčiji ga ze zelo dolgo ne predpisujejo...

jaz se s tem pretirano ne obramenjujem, mi gre pa na kozlanje, ker človek sploh ne more več vedet, kaj je dobro in kaj ne...predvidevam da je pri dan AD3 full zastopan, ker je proizvajalc Krka z močnim lobijem...

ne bi rajš o tem, kako mi preplačujemmo krkina zdravila, za generike dajemo več kot za originala, kam krka vozi dohtarje na "seminarje" itd itd...tako da mislim, da če daješ d vitamin je ok, če ga pa ne...pa tut...dejno no, kak smo pa tej prišli evolucijsko tako daleč brez AD3 :)

resnično me skrbi, ker človek ne more več nikor kaj vprašat, da bi dobu preve info

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: AD3 KAPLJICE
10.8.2009 12:10:47   
vanilla
miapia in tanja1980: ja, to tudi mene bega; eni predpišejo kapljice, drugi ne.... Eni striktno AD3, drugi samo D vitamin v Plivit D3.... Pa to, kar si ti Tanja napisala, da so v Srbiji rekli.... Res, pojma več nimam, kaj bi blo prav in kaj ne user posted image .

Sam jaz delam takole: kar mi pediater reče, to mu kao verjamem, ker mu pač zaupam... Vseeno pa se vedno tudi na netu malce pozanimam... Na koncu pa vključim neko svojo zdravo pamet, pa nardim kakšno vmesno varianto.... Kaj pa čmo drugega.

(odgovor članu tanja1980)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   [Brisano sporočilo]
10.8.2009 12:41:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu vanilla)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: AD3 KAPLJICE
10.8.2009 14:25:44   
lenika
Dajala pri prvem in dajem pri drugi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: AD3 KAPLJICE
10.8.2009 17:48:51   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

miapia in tanja1980: ja, to tudi mene bega; eni predpišejo kapljice, drugi ne.... Eni striktno AD3, drugi samo D vitamin v Plivit D3.... Pa to, kar si ti Tanja napisala, da so v Srbiji rekli.... Res, pojma več nimam, kaj bi blo prav in kaj ne user posted image .

Sam jaz delam takole: kar mi pediater reče, to mu kao verjamem, ker mu pač zaupam... Vseeno pa se vedno tudi na netu malce pozanimam... Na koncu pa vključim neko svojo zdravo pamet, pa nardim kakšno vmesno varianto.... Kaj pa čmo drugega.

Ja, saj, samo nam jih P ni predpisal, tukaj pa izpadeš slab starš, ker teh kapljic ne daješ. Pa sem ga vprašala še enkrat o ad3, pa mi je še enkrat dejal, da jih moj otrok ne potrebuje. Recept sem sicer dobila, da bom bolj mirna, da ne bo spet kakšne pomote. Res ne veš, komu verjeti. Verjamem mu pa do te mere, da vidi, kakšen je otrok in kaj potrebuje.
Je pa res o farma. lobiju. Pojdi k trem različnim zdravnikom - dobil boš isto kremo od treh različnih proizvajalcev.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: AD3 KAPLJICE
10.8.2009 22:01:46   
krfjolca
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

matr ste tečni s tem soncem...čudn res, da je glih v afriki največ rahitisa, pa otroc cele ljube dneve nagi po žgočem soncu laufajouser posted image




Ne da se mi pisat, ampak s tem se pa reeees strinjam!!!



Mal še pomisli, da ima verjetno še prehrana kaj zraven. Če bi naši otroci na vsake par dni pojedli enega drevesnega črva, jim tudi litri AD3 kapljic ne bi pomagale proti rahitisu. user posted image


a bejž!

če je pa sonce tolk dobro, pol more bit zadost en drevesni črv in cel dan žgočega sonca na  nago košžo, a se ti ne zdi?

in u bistvu si si sama odgovorila - od prehrane je največ odvisno, ja in ne od sonca...



Lej, nisi me razumela - hotela sem samo poudarit, da ne moreš primerjat naših otrok z afriškimi - ker je organizem enega evropejčka tako drugačen od črnčka, kot bi bil z drugega planeta. In ja, to sem hotela povedat - da je važna prehrana. Jaz sem do telih kapljic malo skeptična, že sinu jih nisem dajala, ker je imel po njih tako grozne krče - sam on je bil na adaptiranem mleku, ki naj bi imelo več vitamina D kot materino. Tamalo pa dojim, naj bi pa dajala 2 kapljici Plivita na dan - sam se spomnim nanje približno enkrat na teden ... user posted image

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Vam je ime LENA všeč?
nika23



da (39%)

ne (61%)


Število vseh glasov: 306

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!