|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 9 [10] 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
22.7.2009 12:09:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

joj....sem čisto pozabila....ma kakšna EA...pa ostalo....MASTURBIRAJTE user posted image user posted image user posted image

TOČNO!!!! sem cisto pozabila na to temo....
upajmo, da bo kak sexy porodnicar poleguser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
22.7.2009 12:23:52   
Taddy78
user posted image user posted image Škoda da že 2005 ni dala katera podobnega predloga...jaz sem imela ful lušnega babičarja zraven sebe user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
22.7.2009 12:31:22   
stuhica
Punce...

Vsak ima pravico da se odloči za tak porod kot želi, razen seveda tistih ki imajo take ali drugačne težave in jim zdravniki odredijo CR...

Konec koncev vse smo mame in imamo najlepši poklic se vam ne zdi???

Ni važno kako ga rodiš, samo daje tista vsebina iz naših trebuščkov živa in zdrava??? 

Tiste ki so vzele naravni porod so se pač zatega odločile... jaz osebno sem se zaradi strahu pred EA in ni mi žal

kakorkoli moj otrok bi šel ven vsekakor ne glede na to za kaj bi se kdo odločil al jaz al zdravnica... sej rodimo itak vse se vam ne zdi?

Aniitka odločit se boš mogla pa sama... in takrat nam sporoči kako je šlo ok!



_____________________________

Alvin in Lejla cel moj svet..


(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
22.7.2009 12:39:41   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: mml

IZVIRNO SPOROČILO: KatMat


IZVIRNO SPOROČILO: mml

Jaz sem obakrat imela sprožen porod, ker se mojimauser posted image  ni dalo na svet. Na srečo je šlo po tem obakrat zelo hitro in ne preveč boleče. Nobenkrat se nisem odločila za EA, ker se po EA več porodov konča z vakumom. Obakrat dobila Dipidolor v žilo, zadeva nekoliko omili bolečine in pospeši odpiranje.
Če bi bila še enkrat noseča, se tudi ne bi odoločila za EA.


...sicer pa grem rajši še enkrat rodit kot pa plombirat zob k zobozdravniku...


ni res


Sori te moram razočarat...je res...
 
Objavljeni rezultati številnih raziskav eno imaš TULE, drugih se mi pa ni dalo lepit...


Bo treba kakšno raziskavo tudi pri nas naredit in ne kopirat tujih raziskav. Pri nas to ne drži in mi je anestezistka rekla, da ne ve od kod jim ti  rezultati, ker se zaradi EA št. vakuumskih porodov ni povečalo.

Zdaj pa komu verjetni? Najbrž nekomu, ki je prisoten pri porodu že leta in ne tistim, ki zbirajo ankete.

.

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
22.7.2009 12:40:57   
Ajvy
se mi zdi, da kar vse rodimo po starem...saj drugača kot skozi luknjo ali s CR ne gre....

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
22.7.2009 12:50:22   
emaa
IZVIRNO SPOROČILO: Neža7

IZVIRNO SPOROČILO: KatMat

v postojni ti dajo na izbiro ali hoces biti buden ali ne pri cr...no ja...mene so vprasali,ce to vse pa ne vem...
lepo so rekli ce bi rajsi spala ali bila budna...pa sem rekla da bi rajsi bedela da nezamudim prvega jokca


Resno! Meni v LJ niso nič vprašali. Ali je lahko tudi mož prisoten? To bom pa morala vprašati, ko bo čas. To pa je super vedeti, da tudi tu to delajo user posted image  Hvala za to...

Ne v LJ mož med samim CR ni prisoten, je pa fino, če si buden, jaz sem imela spinalni CR, samo so me samo mimo moža odpeljali po CR na oddelek, en hiter poljubček, pa je bilo. je pa res, da sem vsaj prvi jok slišala bila prisebna, pa potem sem enega od dovjčkov takoj k sebi dobila, drugi je bil na intenizvni. Bi pa rajši vaginlano rodila, če bi lahko, pa zaradi lege prvega dvojčka ni bilo mogoče.

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
22.7.2009 13:17:40   
vijolca
Dodala bi samo še nekaj glede EA in vakuma. Vsaj kar se tiče podatkov o porodih s strani P Postojna, je vakuma pri EA bistveno več:

http://www.bolnisnica-po.si/index_new.php?id=15

Oz. če povzamem: leta 2008 se je v P Postojna z EA rodilo 565 otrok, od tega 62 z vakumom (11%). Skupno se je rodilo 1497 otrok, od tega 96 (6,4%) z vakumom. Vendar, ker se je od teh 96 otrok 62 rodilo z EA in ker se je od 1497 otrok rodilo 240 s CR (predvidevam da tu ni vakuma), je bil vakum brez EA uporabljen le v 4,9% (pri 34 od 692 otrok). Torej je bil vakum v kombinaciji z EA uporabljen več kot dvakrat bolj pogosto kot brez EA.

Na žalost je moje razmišljanje zaenkrat le teoretično, do decembra imam še nekaj časa, se mi pa zaradi drugih težav obeta instrumentalno dokončanje poroda, in če bo to kasneje še potrjeno, potem ne vem, zakaj ne bi imela še EA. V teoriji se pa bolj nagibam k najbolj možnemu naravnemu porodu.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
22.7.2009 13:42:02   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Aniiita

Živjo,

malo sem brala in vidim, da jih ogromno jamlje epiduralno in govorijo, kako je bilo preden so jo dobile naravnost grozno. Sama bom sicer prvorodka in sem morda še preveč pogumna, vendar bi rada, da je porod čimbolj naraven in razmišljam tako, da če so ga pač ženske včasih zmogle, zakaj ga mi sedaj ne bi? Pa v Afriki rodijo po 10 otrok brez kakršnikoli medikamentov.

Rodi torej katera sploh še tako in ali je res porod res tako "grozen", da ni za preživet kao? Meni to ne nekako ne gre skupaj..



A ni bilo "po starem" nekako tako pri ženskah.......čepe na njivi, pregristi popkovino, zaviti otroka v odejo in nazaj na njivo kravo vlečt, ker je dedc že priganjal.....ni bilo sočustvovanja in božanja moškega pri porodu.....delo je čakalo, večerja je morala biti na mizi, otroci pa so itak trpežni, tisti ki pa niso bili so pa umrli.....zato pa so tudi rojevale ženske 10krat......

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
22.7.2009 15:19:44   
mateyka
ne razumem liliana - so ženske rojevale 10x ker so bile tako trpežne ali ker niso bili vsi otroci tako trpežni, da bi preživeli?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
22.7.2009 15:32:57   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ne razumem liliana - so ženske rojevale 10x ker so bile tako trpežne ali ker niso bili vsi otroci tako trpežni, da bi preživeli?


Zato, ker jim jih je bog tolk dal in ker bog ni imel kontracepcije

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
22.7.2009 15:48:40   
KatMat
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: mml

IZVIRNO SPOROČILO: KatMat


IZVIRNO SPOROČILO: mml

Jaz sem obakrat imela sprožen porod, ker se mojimauser posted image  ni dalo na svet. Na srečo je šlo po tem obakrat zelo hitro in ne preveč boleče. Nobenkrat se nisem odločila za EA, ker se po EA več porodov konča z vakumom. Obakrat dobila Dipidolor v žilo, zadeva nekoliko omili bolečine in pospeši odpiranje.
Če bi bila še enkrat noseča, se tudi ne bi odoločila za EA.


...sicer pa grem rajši še enkrat rodit kot pa plombirat zob k zobozdravniku...


ni res


Sori te moram razočarat...je res...
 
Objavljeni rezultati številnih raziskav eno imaš TULE, drugih se mi pa ni dalo lepit...


Bo treba kakšno raziskavo tudi pri nas naredit in ne kopirat tujih raziskav. Pri nas to ne drži in mi je anestezistka rekla, da ne ve od kod jim ti  rezultati, ker se zaradi EA št. vakuumskih porodov ni povečalo.

Zdaj pa komu verjetni? Najbrž nekomu, ki je prisoten pri porodu že leta in ne tistim, ki zbirajo ankete.

.


user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
22.7.2009 15:54:28   
soncek.djukelica
živjo,

jaz sem dvojčici rodila naravno brez vseh "priboljškov", le z tisto "gas masko" ki ti jo dajo,da predihavaš!
Edino dolžino poroda bi pa skrajšala, na prihod v porodno in iztis!user posted image

(odgovor članu KatMat)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
22.7.2009 15:57:51   
KatMat
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ne razumem liliana - so ženske rojevale 10x ker so bile tako trpežne ali ker niso bili vsi otroci tako trpežni, da bi preživeli?


Zato, ker jim jih je bog tolk dal in ker bog ni imel kontracepcije



ojoj...hope tale je pa krepka...zal mi je da ti povem kaksne metode kontracepcije so imeli v starih casih...ce ti je zamujala do dveh meseceh so si segrevale temno vino z cukrom in to pile cel dan in je slo naprej,se nastavljale zivalim (konjem v majhnih ogradah z bicem v roki v upanju da jih zadanejo v telo),"pankrtke" ce lahko tako recem oz nezazeljene otroke pa celo zive zakopavale

kolikor jih je bog dal jih zihr ni dozivelo videti sonce...in starih vcasih je vec otrok pomenilo vec rok ki so pomagale pri opravilih okoli kmetije....
 
toliko o tvoji teoriji ker jih je bog toliko dal

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
22.7.2009 16:59:55   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: KatMat

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ne razumem liliana - so ženske rojevale 10x ker so bile tako trpežne ali ker niso bili vsi otroci tako trpežni, da bi preživeli?


Zato, ker jim jih je bog tolk dal in ker bog ni imel kontracepcije



ojoj...hope tale je pa krepka...zal mi je da ti povem kaksne metode kontracepcije so imeli v starih casih...ce ti je zamujala do dveh meseceh so si segrevale temno vino z cukrom in to pile cel dan in je slo naprej,se nastavljale zivalim (konjem v majhnih ogradah z bicem v roki v upanju da jih zadanejo v telo),"pankrtke" ce lahko tako recem oz nezazeljene otroke pa celo zive zakopavale

kolikor jih je bog dal jih zihr ni dozivelo videti sonce...in starih vcasih je vec otrok pomenilo vec rok ki so pomagale pri opravilih okoli kmetije....
 
toliko o tvoji teoriji ker jih je bog toliko dal


to kar opisuješ žal ni kontracepcija, temveč kvečjemu splav in detomoruser posted image , nima veze z kontracepcijouser posted image , če bi imele kontracepcijo, do tega kar ti opisuješ ne bi prihajalo

Drugo, to ni moja teorija, to so govorili včasih ljudje in to še zdaj sliš koga. Kolikor jih bo bog dal, tolk jih bomo imeliuser posted image . Bog da, bog vzame itd, itd




< Sporočilo je popravil Hope2 -- 22.7.2009 17:01:47 >

(odgovor članu KatMat)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
22.7.2009 20:47:00   
ShopGirl
rija&matcar: se strinjam z vama - slišat prvi otroški jok more bit neprecenljivo in je škoda to zamudit. Ampak tko kot so že napisale nekatere pred mano - možen je tudi CR pri katerem je ženska budna in tudi partner je lahko prisoten (vsaj v postojnski porodnišnici)...tako izkušnjo ima moja znanka. Pišem o taisti znanki ki se ji je potem rana od CR vnela in jo je zelo bolelo.

Mi je pa jasno, da tut CR ni hec in da zna bit boleče...

(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
22.7.2009 20:48:39   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: KatMat

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ne razumem liliana - so ženske rojevale 10x ker so bile tako trpežne ali ker niso bili vsi otroci tako trpežni, da bi preživeli?


Zato, ker jim jih je bog tolk dal in ker bog ni imel kontracepcije



ojoj...hope tale je pa krepka...zal mi je da ti povem kaksne metode kontracepcije so imeli v starih casih...ce ti je zamujala do dveh meseceh so si segrevale temno vino z cukrom in to pile cel dan in je slo naprej,se nastavljale zivalim (konjem v majhnih ogradah z bicem v roki v upanju da jih zadanejo v telo),"pankrtke" ce lahko tako recem oz nezazeljene otroke pa celo zive zakopavale

kolikor jih je bog dal jih zihr ni dozivelo videti sonce...in starih vcasih je vec otrok pomenilo vec rok ki so pomagale pri opravilih okoli kmetije....
 
toliko o tvoji teoriji ker jih je bog toliko dal


In bog jih je dal ravno toliko zato, da so pomagali pri opravilih okoli hiše.....in če je kateri slučajno umrl, ker je bil prešvoh, da bi preživel kako gripo, jih je ostalo vseeno še devet, da so pomagali....če je pa kateri zakonski par bil slučajno obsojen na to, da ni mogel imeti otrok, ga je pa bog itak kaznoval (bolje je napisati jo je kaznoval, ker so povečini ženske bile "krive" nekoč zato) z neplodnostjo za neke prejšnje grehe, pa naj so bili njeni ali pa od starih staršev.....user posted image

(odgovor članu KatMat)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
22.7.2009 21:29:42   
Paštetka
joj, kak ste primitivne.

kak se vam dauser posted image



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
22.7.2009 21:38:48   
mama11
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

joj, kak ste primitivne.

kak se vam dauser posted image




Podpišem. Ali ni bilo ravno na RR že milijonkrat napisano, da je vsak otrok svet zase... a za odrasle pa to ne velja... vsaka od nas ima različen prag bolečine, odločitev vsake je, koliko lahko prenese in na kak način bo spravila user posted image  v končni fazi na svet.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
23.7.2009 8:26:41   
soncica01
Jaz sem rodila po naravni poti.

Ce bom se kdaj rojevala :) bo to absolutno po naravni poti. Seveda boli, a mine in pozabis. Ni pa tako grozno da se ne bi moglo zdrzati.

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
23.7.2009 10:04:38   
fusia
Jaz sem rodila "naravno" čeprav sem prej govorila, da raje otrok nimam kot pa da bi morala to preživljati user posted image in ker sem pričakovala največjo grozoto sem bila še presenečena, da sploh ni bilo tako hudo. Ampaka v drugo bi vseeno raje epiduralno.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
23.7.2009 12:14:03   
Žaži
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: ShopGirl

Uh jst bi tut s CR!


a misliš, da je to mačji kašelj?

v začetku nosečnosti sem si ravno tako mislila, kak fajn, te pičijo, zaspiš in je vse mimo....ampak na koncu pa si nisem ničesar bolj želela kot biti pri zavesti, ko se bo zgodilo.....in res....mislim, da so mamice, ki imajo žal cr prikrajšane za tisti prvi trenutek....TISTI.....neponovljivi....žal....user posted image


Rodila v Po s CR, nisem se odpirala in ker sem že imela EA so mi samo dozo povečali, mož je bil zraven ves čas, user posted image so takoj pokazali čez rjuho, slišala privi jok,  nato so mi ga dali k licu še na poti v sosednjo sobo na merjenje itd. in nato še na poti na intenzivno, ko smo se na hodniku vsi trije še enkrat stisnili, 9 ur po CR pa so mi ga na intenzivno na cartanje in dojenje pripeljale.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
23.7.2009 12:51:15   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: soncica01

Jaz sem rodila po naravni poti.

Ce bom se kdaj rojevala :) bo to absolutno po naravni poti. Seveda boli, a mine in pozabis. Ni pa tako grozno da se ne bi moglo zdrzati.


Jaz sem tudi rodila po naravni poti - bolelo je tako, da ni bilo za zdržati in če bi morala še kdaj čez to, sploh ne bi več želela zanositi. Si pa želim še enega ali dva, tako da bomo morali drugače urediti.

Sicer pa sploh ne razumem te debate - naravno/EA - mene ni še nihče do zdaj vprašal, če sem naravno rodila tega otroka ali ne, pa da bi bila zaradi tega kaj bolj pogumna... Bila sem si uboga, skoraj umrla, partner ni mogel biti ob meni, ker je bila gužva in je v isti sobi še ena rojevala, tudi babica ni bila nobena ob meni, tako da živ obup... res dobra primerjava, da ti sedmico na živo pulijo, tako pač včasih so, samo danes pa ne več... in če se bo res dalo, tudi jaz v drugo ne bom več naravno rojevala. Sem se pa že v prvo dogovorila za ultivo, a ker me nobena babica ni pogledala, tudi za ultivo ni poklicala... zadnjih 10 minut pred porodom je ena prišla, potem pa je itak že prepozno.

Je pa res, da smo različne, jaz imam visok prag bolečine, a sem imela zelo močne popadke in je bilo res hudo. Poznam pa punce, ki jih ni kaj preveč bolelo, slišala sem tudi za eno, ki je doma dvakrat rodila, na WCju, ker je mislila, da jo na blato... tako da dejansko nekatere zelo malo boli, tako da ni za delat primerjav. VSaka pač upa, da bo ona med tistimi, ki mimogrede rodijo.

Potem pa je tudi tako, da so porodi pri isti ženski različni, mojo sestrično prvič skoraj ni bolelo, drugič pa zelo... Mojo sestrico sem jaz poskušala malo pripraviti, da porod boli, a je bila precej freh, rekla, da kakšno urico bo pa že potrpela... rodila je pred enim tednom in ne gre več rodit brez EA. Je rekla, ja, eno uro, ampak je kot bi en dan umiral, nepredstavljiva bolečina pač... Sicer pa ko si enkrat v tem, res ne moreš nič, beba mora ven, zlepa ali zgrda user posted image

Aja, pa tisto glede priprav - jaz se sploh nisem bala poroda, mislila sem si, da bom že kako, kako pa so ženske doslej rojevale... ko sem prišla v porodnišnico, sem se še hecala, popadke imela na 5 minut... ko pa je bebi začela pritiskati, pa mi noben optimizem, dobra volja itd. ni pomagalo, sem se morala kar zresniti user posted image  Potem sem ponoči v porodnišnici razmišljala, kako mojemu povedati, da jaz več čez porod ne morem, da bova pač ostala pri tem bebiju. No, sedaj je dobro leto od tega in bi imela drugega bebija, samo naravno pač ne. Tudi če si ob začetku porodniške najamem hotelsko sobo v Postojni ali Feldbachu, ni mi mar za stroške... Da bi me kdo imel za prpo, me ne skrbi, itak večina znancev rojeva v Avstriji, samo jaz nisem želela komplicirati in paničariti user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
23.7.2009 12:54:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Žaži

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: ShopGirl

Uh jst bi tut s CR!


a misliš, da je to mačji kašelj?

v začetku nosečnosti sem si ravno tako mislila, kak fajn, te pičijo, zaspiš in je vse mimo....ampak na koncu pa si nisem ničesar bolj želela kot biti pri zavesti, ko se bo zgodilo.....in res....mislim, da so mamice, ki imajo žal cr prikrajšane za tisti prvi trenutek....TISTI.....neponovljivi....žal....user posted image


Rodila v Po s CR, nisem se odpirala in ker sem že imela EA so mi samo dozo povečali, mož je bil zraven ves čas, user posted image so takoj pokazali čez rjuho, slišala privi jok,  nato so mi ga dali k licu še na poti v sosednjo sobo na merjenje itd. in nato še na poti na intenzivno, ko smo se na hodniku vsi trije še enkrat stisnili, 9 ur po CR pa so mi ga na intenzivno na cartanje in dojenje pripeljale.



Meni so jo pripeljali cez pol ure,in sem jo imela ves cas.

(odgovor članu Žaži)
  Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
23.7.2009 13:04:49   
vanilla
Ja, tudi mene so popadki trgali od enih ponoči pa do 11h dopoldan, ko sem končno rodila. Kar vrstili so se en za drugim, nepretrgoma, v porodni mi je bilo tudi grozno, nevzdržno skoraj. Pa še toliko ur vse skupaj... Da ne govorim, da sem že cel dan in celo noč prej imela popadke na 15 minut, sicer ne tako boleče, pa vendar. Pa še pravih tiščalnikov (popadkov za potisk) nisem imela in sem morala kar na silo sproščati mišice in veliko stati, hoditi, da bi se punčka spuščala (posledično nekaj časa močna inkontinenca po porodu)....
Tudi jaz nisem dobila ultive, čeprav sem prosila zanjo... Pa še rekli so, da jo ukinjajo - kako potem je pa čez 14 dni znanka rodila z njo??? Pa nima nobenih vez niti nič... Pač, kakor komu.
Takoj po porodu sem rekla - nikoli več.... Skoraj podobno razmišljam še sedaj 3 mesece po tem... Zame je "naravno" vse, razen seveda CR, ki je pač poseg (operacija) v telo. In naj si nobena CR ne želi, ker pa je okrevanje dolgo in tudi pod do CR (če pač nimaš vnaprej dogovorjenega zaradi zdr. razlogov) je lahko dolga, ker bodo porodničarji naredili vse, da se najprej proba po naravni poti.
Torej, neko preseravanje v smislu, da je ena rodila "naravno", ker se je mantrala 32 ur s popadki in potem v porodni trpela še ne vem koliko ur, se meni zdi res neumno, da se ženske s tem hvalijo, kot da so ble na prvi bojni liniji... Saj valjda, da si ponosen nase in na to, kaj si zmožen brez analgetikov in vsega, samo, če je na voljo, zakaj pač ne bi vzel??

Jaz si mislim, da če bom šla še enkrat, verjetno huje ne more bit, ker je reees trajalo dolgo in bolelo kot mentrualni krči na 33. potenco..... Si pa vseeno želim epiduralno in bi razmislila o tem, da bi šla rodit tja, kjer jo nudijo 24/7.

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
23.7.2009 13:10:00   
slovenka
ojla vanilla!

a je že 3 mesece? Gre pa hitro čas user posted image

Sva bile na istem, a ne? user posted image  Šment, ja...

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 9 [10] 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 9 [10] 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





FOTO: Slabi trenutki vsake nosečnice
photo
Nosečnost je čudovito obdobje, vendar je hkrati lahko tudi naporna. Poglejte si serijo fotografij, ki prikazuje tudi te,...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?