|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 14:42:23   
KatMat

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: oka
Pa dobr no, že četrta stran pa še vedno ne vem kaj je to Ultiva. Še enkrat: kaj točno je Ultiva?

Samo in samo za OKO - U_L_T_I_V_AAAAA. Knock yourself out!


www.ringaraja.net/forum/vse_o_porodu_z_ultivo/m_1744787/tm.htm

< Sporočilo je popravil KatMat -- 21.7.2009 14:43:41 >

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 14:44:08   
scorpiogirl
zdej pa je debata user posted image ... tukaj je pa res od vsake posameznice odvisno, kako si izbere. najbrž je fajn, da imaš možnost se vsaj med porodom odločit, da bi pa vseeno kaj proti bolečinam user posted image jst sem sicer čist brez vsega rodila (tud brez maske, ker v Kranju pomoje sploh nimaš te opcije, da bi te mal s plinom zadrogirali) in mi ni bilo hudega. je pa res, da je šlo hitro, imela sem samo svoje popadke, porod ni bil sprožen, niti mehurja mi niso predrli ... vse lepo po "reglcih" user posted image pa mali je bil kar majhen oziroma z malim obsegom glavice.
mene je v resnici bolj groza igle v hrbtenico kot pa še enkrat rodit ... ampak ljudje smo različni. naslednjič bom najbrž šla tudi brez vsega pa upala, da ne bo huje kot prvič user posted image


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 14:47:05   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Pupsika

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78


S tem nima veze, ampak niso vedeli če zaradi tega ker ne čuti popadkov ne more dovolj dobro sodelovat. Bila je že čisto odprta, mala pa se še sploh ni spuščala...a sem sedaj vredu napisala? Logika?


Moja se tudi ni spuščala dobro, ampak je imela 2x ovito popkovino okrog vratu. So mi skakali po trebuhu in jo komaj ven potisnili.

moji sosedi sta rodili, brez EA, ker je v MB bilo teško dobit anestezista,  pa sta imeli vakuumski porod. Ne poznam pa noeben, ki bi imela EA in rodila z vakuumom.
In zanimivo, da osebje v P odobrava EA, odvisno je bilo samo o predstojnikih ali bodo dovolil ali ne.

In te zgodbice o ne spuščanju, pa kaj vem še vse, lahko prodajate komu drugemu, ne pa nam, ki smo dale to skoz.


Tudi jaz ne.


jaz sem, na švedskem. kaj te zanima?

aja, naj npr. omenim, da tam ne režejo default presredka če imaš vakum, tako kot v sloveniji. so babice na rit padle, ko sem jim to omenila. vse je v tehniki izstisa da se ne raztrgaš, tako so rekle. jaz sem bila spodaj tipi topi po vakumu. EA so mi pred izstisom ustavili.


< Sporočilo je popravil mateyka -- 21.7.2009 14:54:50 >

(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 14:51:55   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: KatMat


IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: oka
Pa dobr no, že četrta stran pa še vedno ne vem kaj je to Ultiva. Še enkrat: kaj točno je Ultiva?

Samo in samo za OKO - U_L_T_I_V_AAAAA. Knock yourself out!


www.ringaraja.net/forum/vse_o_porodu_z_ultivo/m_1744787/tm.htm

Saj sem ji že dala link. user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu KatMat)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 15:06:03   
Aniiita
Kot uspem razbrat sedaj iz teh bojev za ali proti (kar sploh ni bil namen!) in prepucavanjem, se mi zdi, da je najboljše prvič poskusit brez, če že imam tako željo in potem pač videt in bit pač odprta na to, da vzamem masko ali kaj proti bolečinam, če je vse skupaj ful dolgo ali se kaj zakomplicira.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 15:15:00   
mateyka
hja, relativno - prvič bo skoraj najbolj verjetno najdalj, tako da takrat bi bilo najbolj smiselno kaj vzet user posted image ta peti bi pa lahko bil pa tok hiter, da takrat EA mogoče ne bo potreben, ker boš samo 5 min v porodni? user posted image

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 15:23:17   
Katey
Za moje pojme ja pa tako, vse ki ste, so in bodo rodile vsaka čast vsaki posebej, ker mene zelo kmalu čaka obisk porodnišnice in vem da me je strah.
Zato katerokoli metodo ste ubrale še vedno vsaka čast.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 15:27:16   
barmaz
Jaz sem rodila dvakrat po starem. Prvič je bilo zelo boleče, ker sem dobila umetne popadke (zato jih nobeni ne priporočat, raje počakajte na svoje), drugič pa je šlo po naravni poti in hitro in bolečine so bile zmerne.

Nobenega lajšanja bolečin!!

Tudi jaz se bojim igle v hrbet!!!

(odgovor članu Katey)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 15:29:00   
sonček85
Jaz sem rodila naravno in ti povem ,malo pač potrpiš te popadke in bolečine ki niso hude a ni lepšega kot to da  ti dajo otročka na prsi in trebuh takoj ko se porodi in si čisto pri sebi .nič omotičen od kake  epiduralne,.....Rodila pa sem čisto lepo po4h,brez šivov edino z eno protibolečinko inekcijo ki jo je ppočasi vbrizgovala 4h

Meni ni žal in tudi ko bom drugič noseča in rodila bomo naravnouser posted image


_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 15:36:35   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: sonček85

Jaz sem rodila naravno in ti povem ,malo pač potrpiš te popadke in bolečine ki niso hude a ni lepšega kot to da  ti dajo otročka na prsi in trebuh takoj ko se porodi in si čisto pri sebi .nič omotičen od kake  epiduralne,.....Rodila pa sem čisto lepo po4h,brez šivov edino z eno protibolečinko inekcijo ki jo je ppočasi vbrizgovala 4h

Meni ni žal in tudi ko bom drugič noseča in rodila bomo naravnouser posted image



po epiduralni nisi nič omotičen, popadki vsake so pa poglavje vsake posebej, ker če trpiš 16 ur popadkov....

(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 15:51:58   
MorjeMorje
Nekatere take bedarije pišete...brez veze...
Na zelo široko vprašanje pač ni mogoče tako odgovoriti, da se boste vse z vsem strinjale in kaj vam ni jasno-ne moreta bit 2 poroda enaka.
Lahko se je vam šopirit tu na forumu, ki ste že 1x ali 2x rodile.
Za nekatere bi bilo res bolje, da nič ne napišete kot, da trosite neumnosti user posted image in nam povzročate še večji strah pred porodom.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 15:56:16   
sonček85
IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: sonček85

Jaz sem rodila naravno in ti povem ,malo pač potrpiš te popadke in bolečine ki niso hude a ni lepšega kot to da  ti dajo otročka na prsi in trebuh takoj ko se porodi in si čisto pri sebi .nič omotičen od kake  epiduralne,.....Rodila pa sem čisto lepo po4h,brez šivov edino z eno protibolečinko inekcijo ki jo je ppočasi vbrizgovala 4h

Meni ni žal in tudi ko bom drugič noseča in rodila bomo naravnouser posted image



po epiduralni nisi nič omotičen, popadki vsake so pa poglavje vsake posebej, ker če trpiš 16 ur popadkov....

ja 16h je pa druga zgodba


_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 15:59:04   
Isabellabina
 Eh ja....Jaz sem rodila 5× brez vseh pripomočkov,čisto po starem in na hrbtu....Že boli tisti popadek ampak se ga da čisto lepo predihat.....Sicer pa za prvič itak nemoreš vedet kako sploh boli porod in se ene že tako presneto ukvarjajo z vsemi raznimi protibolečinskimi tabletami in vsem sranjem ,ki ga opisujete....

(odgovor članu MorjeMorje)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 16:02:46   
mišk
Po moje pa boljš že prvič vzet EA, ker so ponavad prvi porodi najdaljši, v drugo pa poskusiš še brez, ker je takrat praviloma porod hitrejši.
Pa še prvič boljš, da imaš čim manj boleč porod, da te potem v drugo ni več strah.
Jst sem imela prvega skoraj idealnega, a me je blo v drugo vseeno spet strah kot psa. Ko sem zvedla, da je tokrat prepozno za karkoli proti bolečinam se mi je kar stemnilo pred očmi!user posted image  Ampak je blo ekspresno vse skupaj, in res je - takoj po porodu pozabiš na bolečino. Sam po moje se spet spomniš nanje, ko se naslednja nosečnost približuje koncu...
Če bom še v tretje noseča bom, če bo šlo počasi, vzela EA, če bom pa spet preveč ekspresna pa HB!user posted image

(odgovor članu MorjeMorje)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 16:43:05   
junehope
No, upam da ne bom širila strahu pred porodom tistim, ki še niste rodile. Moj prvi porod je bil čisto naraven in s precej pogostimi popadki, od polnoči dalje pa vse do jutra, ko sem malo pred deveto rodila so bili zelo močni in so že od začetka po večini trajali na 2 minuti. So mi povedali da pač potrebujem tako močne popadke, da sem se odpirala, ker sem bila precej zaprta ob prihodu v porodnišnico. Spomnim se, da so se mi noge tresle in nasploh telesa nisem mogla več umiriti ne da bi mi kaj trzalo tudi,ko za kratek čas nisem imela popadkov. Končno je prišla jutranja izmena in mi predrla mehur ter dala svečko, ki mi je pomagalo da sem bila dovolj odprta in mehka "kot putrček" za rodit. Seveda so malce hireje pomigali, ko so videli da se moj otrok že precej muči. Ko je prišlo do prave akcije za potiskat nisem imela več dovolj moči in so se mi obesili na trebuh, ampak mi je bilo takrat že čisto vseeno kaj počnejo z mano, ker sem bila čisto preč. Prerezali so mi tudi presredek, spomnim se še da me je bolelo pri iztiskanju posteljice, ker se mi je G že spet obesil na trebuh, vendar sem vse v hipu pozabila ko sem videla mojo štručko.
Zase menim, da imam kar visok prag bolečine in sem bila kot nosečnica precej natrenirana ter tudi znam potrpeti, vendar so mi bili tisti popadki preden se je začela prava akcija čisto odveč, ker so predolgo trajali brez kakršnegakoli lajšanja bolečin in glede na to, da ima vsak pacient ter s tem tudi porodnica pravico do lajšanja bolečin menim, da sem preveč potrpela, ker bi porod lahko sprožili že prej ne pa da so čakali na jutranjo izmeno. Tudi za otročka ni dobro, da se predolgo muči po porodnem kanalu, ker je tud samo spal in bil omotičen od vsega prestanega napora. Moje mnenje o t.i. omotičnosti od narkotikov pri otročku menim, da so zdravstvene službe več kot odgovorne, da ti kar tako ne zafiksajo otroka z namenom, da bi mamice rodile čim bolj brez bolečin. Obstajajo določeni standardi kaj in kako dozirajo, prednost dajo zmeraj otroku. Prepričana sem, da v današnjem času zagotovo obstaja srednja pot, da pomagajo mamici in otročku čim lažje priti na svet. V kolikor ste imele v prvo lahek in hiter porod, lahko z veseljem po naravni poti probate še drugič, jaz vem da si bom poskusila najti kaj primernega za lajšanje bolečin. Ker hočem biti tudi prisebna po porodu, ker ti otročka zelo hitro dajo v oskrbo ne glede na to, da si celo noč bil pokonci zaradi poroda. Torej punce,ne se bat zahtevat, ker moraš biti tudi ti fit za otročka, ne pa čisto na koncu z močmi.

(odgovor članu MorjeMorje)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 16:55:50   
Anonimen
Kako ste pa rodile leže,čepe kako je najbolje roditi ,moja kolegica mi priporoča čepe je v drugo tako rodila in se je manj matrala kot leže?

(odgovor članu junehope)
  Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 18:02:59   
KatMat

IZVIRNO SPOROČILO: sonček85

Jaz sem rodila naravno in ti povem ,malo pač potrpiš te popadke in bolečine ki niso hude a ni lepšega kot to da  ti dajo otročka na prsi in trebuh takoj ko se porodi in si čisto pri sebi .nič omotičen od kake  epiduralne,.....Rodila pa sem čisto lepo po4h,brez šivov edino z eno protibolečinko inekcijo ki jo je ppočasi vbrizgovala 4h

Meni ni žal in tudi ko bom drugič noseča in rodila bomo naravnouser posted image

jp se ena....

(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 18:06:39   
KatMat

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Kako ste pa rodile leže,čepe kako je najbolje roditi ,moja kolegica mi priporoča čepe je v drugo tako rodila in se je manj matrala kot leže?


jaz sem rodila v sede in je blo super...tud otrocek ima tako najbolj naraven nacin za izdrs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 20:15:21   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: sonček85

Jaz sem rodila naravno in ti povem ,malo pač potrpiš te popadke in bolečine ki niso hude a ni lepšega kot to da  ti dajo otročka na prsi in trebuh takoj ko se porodi in si čisto pri sebi .nič omotičen od kake  epiduralne,.....Rodila pa sem čisto lepo po4h,brez šivov edino z eno protibolečinko inekcijo ki jo je ppočasi vbrizgovala 4h

Meni ni žal in tudi ko bom drugič noseča in rodila bomo naravnouser posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image

samo za info..od EA nisi nič omotičen, popolnoma nič.
Verjetno govoriš iz izkušenjuser posted image .

_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 20:20:08   
oka
Samo in samo za OKO - U_L_T_I_V_AAAAA. Knock yourself out!


Zara H_V_A_L_AAAAAAAAAAAAAAAA!

p.s. a po sedmih straneh še nobena ni ugotovila, da je vsako dete prišlo ven pa če z ulitvo, EA, CR...?


< Sporočilo je popravil oka -- 21.7.2009 20:21:53 >

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 20:38:35   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Mene do zdaj še nobeden ni uspel prepričati, da so razne EA, ultive, maske in podobno brez posledic za otroka.

Poleg tega imam veliko zaupanje v mater naravo, da ona od vseh najbolje ve, kaj počne z nami.

Zato nisem pristaš nobenega od teh sredstev proti bolečinam.



Evo pa še jaz dodam svoje mnenje.

Pod tole se podpišem, pa še na kratko dodam svojo zgodbo.

pri prvem porodu sem bila zelo" korajžna" in nisem želela nikakršnih protibolečinskih sredstev, ker mi je moj G že v nosečnosti razložil, da pri epiduralni se 40% konča z vakumom in niti pod razno nisem želela tvegat, čeprav se lahko vseeno tako konča, ma z epiduralno maš več možnosti, da bo vakum. In da ostala protibolečinska sredstva, samo podaljšujejo porod. In je nekako šlo. kljub nerednim popadkom in dodanimi" umetnimi " popadki, sem rodila dokaj hitro v 5ih urah nekje.
ne morem lih rečt, da so bli fajn tej popadki, je blo pa vse ostalo zelo čustveno in lepo.

pri drugem sem se pa v pol ure iz 2cm odprla na 10 cm, med tem, ko sem bla na klistirju in so bli spet neredni popadki. In, ker nisem vedla, da sem se tako hitro odprla, ko so me dali v porodno, sem takoj hotla vprašat, kej za proti bolečinam, ker so bli takoooo močni, da sem mislila, da ne bom zdržala še par ur. In s tako bolečino res ne bi, me je pa babica osrečla, ko je rekla, no, noge gor, ker je ŽE!!!Juppi, pa je šlo tako hitro, kot si lahko samo sanja vsak. V bistvu so bli ene 4je taki neredni popadki in sem rodila.

Če se odločim za tretjega, bom kampirala en teden prej pred porodnišnico.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 20:40:30   
sonček85
IZVIRNO SPOROČILO: Pupsika

IZVIRNO SPOROČILO: sonček85

Jaz sem rodila naravno in ti povem ,malo pač potrpiš te popadke in bolečine ki niso hude a ni lepšega kot to da  ti dajo otročka na prsi in trebuh takoj ko se porodi in si čisto pri sebi .nič omotičen od kake  epiduralne,.....Rodila pa sem čisto lepo po4h,brez šivov edino z eno protibolečinko inekcijo ki jo je ppočasi vbrizgovala 4h

Meni ni žal in tudi ko bom drugič noseča in rodila bomo naravnouser posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image

samo za info..od EA nisi nič omotičen, popolnoma nič.
Verjetno govoriš iz izkušenjuser posted image .
ja fulll smešno-hahhaahahahhahahhhhahhha

Ja pač nisem vedla.Kok se nekatere na vsako besedo nalimate.Nimate nč pametnega bolj za napisat.

< Sporočilo je popravil sonček85 -- 21.7.2009 20:41:14 >


_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 21:16:12   
ZmajTolovaj
Če češ, vzameš epiduralno, če pa ne, pa ne. Kaj je tu vsa znanost. Jaz je nisem, ker se mi ni dalo ubadat, in HB je bilo hitro konec ni sploh nič hudega. Če bi se pa matrala po par ur kot nekatere, bi pa v drugo sigurno premislila tudi o epiduralni. Vsak po svoje, bohpomagi, no.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 21:28:58   
Neža7
Ko sem bila v LJ porodnišnici za 1 mes sem veliko punc videla iz moje sobo, ko so dobivale popadkov. Ene se res zelo dobro držijo druge so pa zelo boge, da sem za njih bila zelo vesela, ko so prišli pa njih, ker sem vedela, da ne bo še dolgo njihove bolečine.

Jaz sem pri 19.t rodila in to je bilo kar ok. Je bolelo vendar so mi rekli, da to je samo del kaj bom res čutila.

Sedaj imam 1 letno punčo in sem morala rodit prek CR in si ne predstavim na kakšen drug način (zelo dobro izkušnje sem imela pri CR)

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 21:30:24   
Neža7
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Če češ, vzameš epiduralno, če pa ne, pa ne. Kaj je tu vsa znanost. Jaz je nisem, ker se mi ni dalo ubadat, in HB je bilo hitro konec ni sploh nič hudega. Če bi se pa matrala po par ur kot nekatere, bi pa v drugo sigurno premislila tudi o epiduralni. Vsak po svoje, bohpomagi, no.



Se strinjam user posted image

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?