|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:13:39   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: Teni RR

Prvič sem dobila kao nekaj v žilo proti bolečinam, čeprav tisto ni nič pomagalo, drugič pa brez vsega. Torej, po "starem".

Mene ne bi noben prepričal, da bi mi tisto iglo v hrbet tiščal, pa če znorim od bolečin. Res pa je, da je bilo pri meni vse hitro in bi mogoče drugače razmišljala, če bi se več ur mantrala.


Samo res nič ne boliuser posted image , res ne.
V bistvu je bolj taka topa "bolečina" oz. čutiš tak pritisk...No vsaj pri meni je bilo tako.

_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:14:55   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Meta.


Poleg tega imam veliko zaupanje v mater naravo, da ona od vseh najbolje ve, kaj počne z nami.



ou je....



samo je hudič, ko ti včasih narava 5 kilskega otroka naštima pa še zatilno ti ga postavi in prekratko popkovino mu nameni user posted image . Tako, da na račun te narave se je najin mali rodil z zlomljeno ključnico, dihalno stisko in oteklinami.


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:15:03   
water lily
Meni so pa te teme vedno za crknt smešne.....tekmovanje v herojstvuuser posted image
Pa une v stilu ktera ma bl lenga dedca in more reva boga vse sama rihtat, bl hiperaktivne otroke in ne more niti srat v miru, bl zoprno taščo in cele noči ne spi od hudga, bl zoprne sosede, sodelavce.....tekmovanje v tem komu je hujš na tem svetu, pa vseen tk herojsko preživiuser posted image

Narava ve ja....zato je pa narava spravla na svet pametne pobčke k so se spomlni narest protibolečinska sredstvauser posted image

Moja mami k je petkrat rodila, pa k sm ji razložila kaj je E je rekla.....matr, kaj nism 30let kasnej rodilauser posted image
Pa je preprosta kmečka ženička. Sam laže pa ne. In pove po pravici da ni nobenga razsvetljenja doživela k je petkrat naravno rojevala.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:18:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Meni so pa te teme vedno za crknt smešne.....tekmovanje v herojstvuuser posted image
Pa une v stilu ktera ma bl lenga dedca in more reva boga vse sama rihtat, bl hiperaktivne otroke in ne more niti srat v miru, bl zoprno taščo in cele noči ne spi od hudga, bl zoprne sosede, sodelavce.....tekmovanje v tem komu je hujš na tem svetu, pa vseen tk herojsko preživiuser posted image

Narava ve ja....zato je pa narava spravla na svet pametne pobčke k so se spomlni narest protibolečinska sredstvauser posted image

Moja mami k je petkrat rodila, pa k sm ji razložila kaj je E je rekla.....matr, kaj nism 30let kasnej rodilauser posted image
Pa je preprosta kmečka ženička. Sam laže pa ne. In pove po pravici da ni nobenga razsvetljenja doživela k je petkrat naravno rojevala.



user posted image

(odgovor članu water lily)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:19:17   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Meni pa beseda matranje ne gre v glavo. Je porod matranje?user posted image


hm, kot rečeno , rodila 5 kilskega fantka z tisto vstavo...zatilno oz. ne vem kako se ji reče..brez ničesr (umetnega user posted image )  in ni bilo matranje v fizičnem smislu, bolj me je psiha ****la, da se bo malemu kaj zgodilo (naumovski mi je zagrozil z vakumom in takrat mater, da bi vola rodila)


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:20:50   
Pupsika
Kopiram iz foruma..pogovor z Dr. Tatjana Stopar

[dolores] Zanima me, če EA kakorkoli vpliva na otroka (apatičnost...)
[Jasna] So možne kakšne negativne posledice za otroka?
[Tatjana_Stopar] Ni negativnih posledic za otroka.
 
Epiduralna porodna analgezija je eden od načinov lajšanja porodnih bolečin in hkrati edina metoda, ki porodno bolečino bistveno zmanjša v primerjavi z zdravili proti bolečinam, ki jih porodnica dobiva sistemsko. Veliko manjši, pa je tudi njen vpliv na še nerojenega otroka..



_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:21:13   
Teni_
IZVIRNO SPOROČILO: Pupsika

IZVIRNO SPOROČILO: Teni RR

Prvič sem dobila kao nekaj v žilo proti bolečinam, čeprav tisto ni nič pomagalo, drugič pa brez vsega. Torej, po "starem".

Mene ne bi noben prepričal, da bi mi tisto iglo v hrbet tiščal, pa če znorim od bolečin. Res pa je, da je bilo pri meni vse hitro in bi mogoče drugače razmišljala, če bi se več ur mantrala.


Samo res nič ne boliuser posted image , res ne.
V bistvu je bolj taka topa "bolečina" oz. čutiš tak pritisk...No vsaj pri meni je bilo tako.


Ni me strah, da bi me bolelo, ker imam kar visok prag bolečine, pa tudi igel me ni strah, ampak vseeno. Nekak mi niuser posted image .

(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:23:39   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: Teni RR

IZVIRNO SPOROČILO: Pupsika

IZVIRNO SPOROČILO: Teni RR

Prvič sem dobila kao nekaj v žilo proti bolečinam, čeprav tisto ni nič pomagalo, drugič pa brez vsega. Torej, po "starem".

Mene ne bi noben prepričal, da bi mi tisto iglo v hrbet tiščal, pa če znorim od bolečin. Res pa je, da je bilo pri meni vse hitro in bi mogoče drugače razmišljala, če bi se več ur mantrala.


Samo res nič ne boliuser posted image , res ne.
V bistvu je bolj taka topa "bolečina" oz. čutiš tak pritisk...No vsaj pri meni je bilo tako.


Ni me strah, da bi me bolelo, ker imam kar visok prag bolečine, pa tudi igel me ni strah, ampak vseeno. Nekak mi niuser posted image .


Aja sori, narobe sem razumela..sem prebrala, da te je igle strah in da bi znorela od bolečin, če bi ti z iglo zapičliuser posted image
Sori, šele zdej sem vidla kaj si mislila.


_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:24:43   
oka
Pa dobr no, že četrta stran pa še vedno ne vem kaj je to Ultiva. Še enkrat: kaj točno je Ultiva?

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:24:52   
Teni_
Ni problema. Se moj boji igel za oba, pa meni ni trebauser posted image .

(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:25:57   
Teni_
oka - tu preberi, če se ti da, ker je kar nekajuser posted image .

link

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:26:06   
roberta
Aniita user posted image

super si se odločila. naraven porod je sicer res boleč, ampak razmeroma hitro mine... jaz sem 2x rodila naravno, brez epiduralne in podobnega, pa bom tretjič spet.

morda bi jaz še razmišljala o epiduralni, če ne bi bilo take nevarnosti za komplikacije (sicer procent ni visok, a vseeno raje ne riskiram). tako pa... raje malo bolečin kot težave z otrokom (ali mano), ker nisem mogla malo potrpet.

porod se da normalno preživet. tisto ko res boli za popenit, pa tudi ni tako dolgo (recimo, da pri prvem otroku nekje v povprečju eno uro). ampak takoj ko rodiš, je bolečin konec.

tako, da kar pogumno s svojo odločitvijo naprej.

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:26:49   
Lunca1
IZVIRNO SPOROČILO: iglu

Poznam par punc, ki se svojega poroda zaradi protibolečinskih sredstev spominjajo kot popolne agonije - pravijo, da so ble ko zadete, ko so končno rodile, tega sploh niso dojele.... SKRATKA ČUDNE SO BLE NJIHOVE IZKUŠNJE.



pri EA nisi čisto nič zadet, pa točno veš kdaj je treba pritiskat.

(odgovor članu iglu)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:27:05   
Anonimen
mika kje si pa ti zdej afriko našlauser posted image

in kako vezo ma vse skup s to temo, kaj hočeš povedatuser posted image da bi blo tem deklicam boljš, če bi z EA rodileuser posted image

(odgovor članu Lunca1)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:27:19   
Pupsika
Če bi moški rojeval se tega zdjle sploh nebi pogovarjaluser posted image .

_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:35:11   
oka
Če bi moški rojeval se tega zdjle sploh nebi pogovarjaluser posted image .


Ne gotovo ne. Oni bi imeli avtomatično bolniško od prvega dne spočetja, pa do poroda. Porodniške bi imeli 3 leta (dodatni dve leti za okrevanje po porodu in skrbi za dojenčka), epiduralna bi bila pa z zakonom določena.

p.s. Teni hvala.

< Sporočilo je popravil oka -- 21.7.2009 11:36:18 >

(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:37:09   
BarbaraE
Jaz sem prvič dobila najprej pol inekcije protibolečinske + maska, potem čez čas še pol inekcije - maska je bila po mojem mnenju tam itak sam zato, da sva imela z možem kaj počet med popadki - mi jo je podajal in držal na ustih. user posted image  In tako sem lepo z umetnimi popadki rodila v 3 urah.

Drugič sem že ob vstopu v porodno prosila za protibolečinsko pa me je postavila pred dejstvo, da ne bo nič, ker bo prej vsega konec preden bo zadeva prijela. In sem tako lepo rodila s svojimi popadki v cca 40 minutah. In če bi lahko izbirala, kako rodit še kdaj, bi izbrala prvo varianto. Pa ne zato ker bi me v drugo kaj bolj bolelo - le vse se je tako ekspresno hitro dogajalo, da sem komaj dohajala in z dihanjem in s pritiskanjem, ker je moj turbo sine tako hitel na svet. user posted image  

EA pa ni šans - ne za porod, ker meni pa nben ne bo šaril po hrbtenici. Če bi pa pač kdaj morala imeti kakšno operacijo in zato EA, potem bi me pa moral najprej uspavat, pa potem naštimat EA.

Sicer pa vsaka ženska zase ve, kakšen prag bolečine ima in se temu primerno tudi odloči za način lajšanja bolečine pri porodu.

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:39:53   
lillchy123
IZVIRNO SPOROČILO: oka

Če bi moški rojeval se tega zdjle sploh nebi pogovarjaluser posted image .


Ne gotovo ne. Oni bi imeli avtomatično bolniško od prvega dne spočetja, pa do poroda. Porodniške bi imeli 3 leta (dodatni dve leti za okrevanje po porodu in skrbi za dojenčka), epiduralna bi bila pa z zakonom določena.

p.s. Teni hvala.


itaq user posted image

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:45:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: oka

Če bi moški rojeval se tega zdjle sploh nebi pogovarjaluser posted image .


Ne gotovo ne. Oni bi imeli avtomatično bolniško od prvega dne spočetja, pa do poroda. Porodniške bi imeli 3 leta (dodatni dve leti za okrevanje po porodu in skrbi za dojenčka), epiduralna bi bila pa z zakonom določena.



Ne, epiduralna je samo za babe. Oni bi imeli pivo.

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:50:02   
maca m
Jaz sem šla v P vsa nasmejana in čist brez strahu. In rekla, da če je šel notri bo šel tud ven, ker še nobeden ni notri ostal.user posted image Še pol bolnišnice sem zasvinjala, ker mi je voda še kar odtekala (čeprav mi je v večini odtekla že doma in še v avtu).
Odločila sem se, da bom rodila "naravno", vseeno pa so mi vzeli kri za "vsak slučaj" za EA.
Po dobrih dveh urah neznosnih bolečin, odprta komaj 4cm.....sem začela kričat.....dejte mi EA....hitro.....ker sem mislila, da me bo v križu presekalo.
Potem je šlo vse lažje, čeprav sem bolečino v naslednih dveh urah še vedno kar dobro čutila. Od 1 - 10 bi jaz rekla kakšnih 7. Če bi se hitreje odpirala verjetno EA sploh nebi zahtevala.

Jaz bom rekla, da sem za EA. Ampak bom tudi rekla, da vsaka čast ženskam, ki kar nekaj ur trpijo te bolečine brez vseh sredstev za zmanjšanje bolečin.user posted image


_____________________________

V sanjah in ljubezni ni nič nemogoče.
(J.Arony)

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:51:04   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

mika kje si pa ti zdej afriko našlauser posted image

in kako vezo ma vse skup s to temo, kaj hočeš povedatuser posted image da bi blo tem deklicam boljš, če bi z EA rodileuser posted image


Avtorica teme je napisala da ženske v Afriki rodijo brez protibolečinskih sredstev tudi10 otrok....al nekaj takega. Zato sem ji opisala kaj ženske oz. deklice v Afriki morajo dati skoz, zato se ne moremo primerjati z njimi v nikakršnem pogledu. Ne pri rojstvu, ne pri pitju tekočine, ne pri dojenju ipd....pa nočem zdaj še o dojenjuuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:52:36   
benika
super si se odločila. naraven porod je sicer res boleč, ampak razmeroma hitro mine...


A se ti zdiuser posted image Mojih 16 ur ni bilo prav nič kratkih. Jaz sem prvič rodila brez EA vendar so mi v rit in žilo šopali protibolečinska sredstva. Drugič sem ravno tako rodila brez EA in tudi brez protibolečinskih sredstev, vendar je bil porod dolg le 3 urice.

Ko bom rodila tretjič, bom že na vratih zahtevala EA. Ne grem se špilat heroja, če mi lahko en pik injekcije olajša celotno zadevo.

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 12:00:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

mika kje si pa ti zdej afriko našlauser posted image

in kako vezo ma vse skup s to temo, kaj hočeš povedatuser posted image da bi blo tem deklicam boljš, če bi z EA rodileuser posted image


Avtorica teme je napisala da ženske v Afriki rodijo brez protibolečinskih sredstev tudi10 otrok....al nekaj takega. Zato sem ji opisala kaj ženske oz. deklice v Afriki morajo dati skoz, zato se ne moremo primerjati z njimi v nikaekršnem pogledu. Ne pri rojstvu, ne pri pitju tekočine, ne pri dojenju ipd....pa nočem zdaj še o dojenjuuser posted image .


a deeeej....dejmo eno o dojenju, no, vse poti vodijo do dojenjauser posted image user posted image

aja, drugič pa citirajuser posted image jaz pa gledam kaj ti je, kje si to zdej našlauser posted image

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 12:01:34   
Žaži
Jaz si pa kar predstavljam tisto domorodko v Afriki, ki prav tako preklinja moža, zraven žveči kako protibolečinsko korenino in bi svet dala, da bi ji nekdo v tistem trenutki kako EA ponudiluser posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 12:07:42   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: roberta


morda bi jaz še razmišljala o epiduralni, če ne bi bilo take nevarnosti za komplikacije (sicer procent ni visok, a vseeno raje ne riskiram). tako pa... raje malo bolečin kot težave z otrokom (ali mano), ker nisem mogla malo potrpet.



včasih prav EA prepreči težave z mamo in otrokom, ker je porod bolj kontroliran in porodnica lažje sodeluje.
Ti pa prav pri nobenem porodu ni nič garantirano: ne pri naravnem, ne pri EA, ne pri CR. Lahko gre vse vredu ali pa vse narobe.

jaz osebno zelo težko prenašam močno bolečino, rahlo lahko, zelo dolgo močne pa ne morem.

Zakaj EA? Zato, ker je možnost izbire, če izbire ne bi bilo potem bi bilo tako kot v Afriki, kot še marsikaj drugega.

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?