Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati? Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.
Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.
Več o tem
Včeraj sva pa midva malo nabavljala - čas je že bil ! Sva šla v Ikeo, ker sva še neka vratca za kuhinjo dokupila pa regal za knjige, za mene za dojit stol, ki se rahlo ziba, mi je ful fini za sedet in še ful drobnarij, tudi za jenija. Na zaj grede sva se pa v Baby centru ustavila in nakupila pripomočke kot so flaške, dude, banca, jogi,... tako da nama manjkajo samo še pralne plenice (to bo denarni zalogaj ) pa še par drobnarij.
tassika, mene tudi kar panika lovi. ne grem pred koncem oktobra. mene že panika lovi pred pregledom, ki ga mam v torek. se že bojim, da me bo dal v bolnico. mah, sramna kost me non stop boli in pa mi je grozno slabo. otrdevanje pa mam jaz cca od 16t, ne skoz ampak so dnevi ko čutim, pol cca 2dni ne,nato pa spet.dokler niso dolgotrajni in ne povzročajo odpiranja je vse ok.
mi pa mamo položen laminat, pa ostale talne obloge. v sredo dobimo sedežno in omarice za dnevno, kuhinjo sta včeraj moj in sestrin mož spravila v kuhinjo-prostor kjer bo kuhinja, še v škatlah. v torek pa mislim, da sledi sestavljanje. jutri jaz začnem našo sobo razmetavat in selit stvari gor. jupi!!!
Ne ne, ne gremo pred koncem oktobra, tudi jaz imam v sredo pregled in upam na kakšne pozitivne novičke, ker zdajle dva dni je kar pestro, tudi boli včasih, ampak mislim, da je to od širjenja maternice, ker biba zdaj najbolj raste. Ker sem doma kar veliko ležim, sam kaj ko moram velikokrat vstat za na wc ker spijem ful vode
Drugače sem si pa tudi že v začetku leta kupila tudi Rexov gugalnik( mi je ful fajn ker ga lahko zložiš,ko ga ne rabiš), ki sem ga te dni tudi že spravila iz škatle, pa eno mehko bordo rdečo blazino sem kupila, da je bolj udoben, ga bom imela zraven posteljice za dojit oz. za gugat.
tassika, ne damo se!!! sicer pa bodo naše bibe odločile kako in kdaj bodo želele zagledati tale svet. samo naj moja pikica ostane čim dlje na toplem. vedno sem govorila, da naj počaka, da se preselimo. zdaj bomo v roku 1t na svojem, jaz pa ne grem takoj za tem rodit. mam še marsikaj za postoriti.
nič, čisto nič še nimam kupljeno, razen enega prehodnega pajacka in pa mehke dekice. ta mesec je bil velkiiii finančni zalogaj. drobnarije in pa vse ostalo grem nabavljat po plači.
zadnjič ste mele debato o imenih. mi smo pa spet spremenili in pristali pri drugih imenih. nazadnje bom še v porodni prepričevala mojga naj bo naše dete to pa to. kot sem pri prvi.
Nončika, da te mal potolažim. Nič se bat lažnih popadkov, dokler mamo naš spodnji vrat zaprte .
Moj trebuh žal otrjuje cca vsako uro na dan , ko sem bla v službi pa pogosteje. Pa pijem magnezij in kr pomaga. Čeprav,...komi čakam drugi teden na pregled, da vidim, če je ok, in sem zaprta, da sfuram vsaj še kak mesec. Pri prvem je bilo otrjevanje še pogosteje in sem se tudi jaz zelo presekirala.
še dobro da so taki lepi dnevi, če ne bi v dveh dneh načvekale dve strani . pridne!
divja tale pajacek je pa tako leeeeep
glede otrdevanja, meni se vsaj zdi, da mi zjutraj še najbolj. pol čez dan je v redu, zvečer pa čisto odvisno od dneva kako ga preživim. zadnje dva dni je bilo tudi pri meni kar pestro. pa tudi na miru glih nisem bila.
a mogoče katera ve, če se sploh še prodajajo uni stoli gugalniki, ker jaz bi ga zelo rada imela za dojenje, pa tudi za se crkljat, pa jih spoh nikjer ne zasledim.včasih so jih imeli v lesnini celo morje, zdej pa nič več rožica13, kakšnega si pa ti kupila?
pa še to če bo katera seznam popravljala (tassika) naslednji pregled 29.9.2009
aja, pa da ne bi res katera oktobra že hitela v porodnišnico. morajo naši še vsaj kakšnih 7-8 tednov biti na varnem v maminem trebuhu
Bolj kot vas berem, bolj imam občutek, da sploh ne spadam sem .
Ne poznam otrdevanja trebuha, gležnji ne zatekajo, nimam energije - kaj šele, da bi se bila sposobna selit...in po drugi strani imam čisto x probleme - res hudo peče zgornji del reber na desni strani, ne morem več normalno sedet (razen, če sem zelo stegnjena nazaj), vse pogostejše slabosti imam, vse mehkejše blato...Vem, da smo si med sabo razlićne, ampak tako velike razlike me pa kar malo skrbijo. Okrog sebe imam kar nekaj nosečnic in nobena nima meni podobnih težav - one med sabo pa imajo skoraj iste težave.
Še malo, pa bom začela raziskovat, če sem res iz tega planeta :)...
dobro jutro ! za mano je ena katastrofalna noč. skozi me je nekaj tiščalo, pa na wc sem bila 3x od 23- do 6. zjutraj. zdej imam pa isti občutek v trebuhu kot kadar sem imela menstruacijo. vse me tišči dol , sploh ne morem biti skoncentrirana...kar neki
upam, da je to samo posledica noči in da me čez dan mine tassika hvala za link. morem res kaj po spletu še pogledat
ojla, a so vesolci med nami al sem jaz med njimi...al sem pa jaz iz vesolja.............spala sem eno uro pomoje in sem ko mesečnik...nč ne morem...hotla sem klele prebrat k ste full napisale...nak ne gre. Uglavnem noč je bila katastrofa...4x lulat...pol pa še kre ene krče sem mela al kaj jaz vem kaj prebava mogoče...ne vem. Apmak drgač bi loh rekla, da to ni bilo tok moteče za pančkat ampak kr nisem mogla zaspat...noge imam full take živčne, ne znam opisat... Pa včeraj je moj jenči cev dan pritiskal tko zelo nizko...da bi se parkrat skor polulala...kot da bi skakal po mehurju...ko sem hodila, sem imela tak občutek.
nič priden bodite...moram se lotit dela, ker sem že tko na minimum dones naštimana
Nogavicka80 ne nisi iz drugega planeta, samo imaš pač malo drugačne težave, mene tudi zelo malokrat peče zgaga, ko nekatere ves čas, tudi jaz sem zadnjič bruhala, sam tega nisem omenjala, pač odvisno je kako je dojenček obrnjen, meni je tudi včeraj skos nekaj na mehur pritiskalo in ker sem zdaj pridna in pijem veliko vode in posledično včasih tudi jaz komaj priletim do wc-ja. To so baje tegobe 3 trimesečja, mali imajo vedno več prostora in pač pritiskaj tja kjer je najbližje. Da ne govorim, da včasih prav težko diham.
Otrdevanje trebuha jaz rešujem z veliko magnezija, veliko vode in pa včeraj sem vzela še en buscopan in šla ležat, po dobri urci je bilo bolje, sicer trebuh je še otrdeval ampak bolelo in špikalo pa ni več.
prebiram, da imamo vse približno enake težave - neprespanost - been there, done that , spala sicer fino do pol petih, ko sem šla na WC, potem pa nič več in to se mi zdaj dogaja že teden dni , pa štejem ovčke, pa se premetavam, pa posledično mojga zbudim, ki je potem zjutraj zombi vključno z mano. Jaz sicer tok pogost ne hodim na WC, me pa tud včasih tok stisne v mehurju, da ne vem al kakšne akrobatske skoke izvaja ali kaj...ja takle mamo, pa še mal hujš bo radosti nosečnosti
še ena vesela novica - dobila sem podaljšano bolniško do nastopa porodniške , kar pomeni nobenih opravkov več s službo , malce več bom doma kot sem bila, pa bo, da ne bom imela kakšnih sitnosti.
nogavička, kot so ti že punce napisale, smo si pač različne. Če se boš boljše počutila, omeni vse tegobe G. in boš videla, kakšen odgovor boš dobila - mogoče se res kaj posebnega dogaja, po vsej verjetnosti pa je vse OK. Držim pesti, da bi se bolje počutila .
hojla No moram prečt da je za mano dokaj dobro prespana noč, seveda izjemoma pohodi na wc in po njih res težje zaspim ker se moja biba začne premetavat sem pa tja, ampak danes ponoči še ni blo take sile.
pi82ka tudi jaz mam take čist živčne noge, kr nekaj bi jih tresla, take adrenalinske tassika saj men tud celi hrbet boli, pa ne smem preveč dolgo sedet ker mi buši začne fulll otrdevat!
Punce zanima me katere znamke dudik oz. flašk boste imele?? - NUK -AVENT -TOMMEE TIPPE
Sem slišala da v MB-ki porodnišnici prisegajo na NUK ampak da so od TOMMEE TIPPE baje še bolše! Kaj mislite ve?
_____________________________
Dobili smo najlepše darilo: Sinčeka Patrika: 3850kg;52cm 1mesec-4400kg;54cm 2mesca-5470kg;58cm 3meseci-6500kg,61cm
tegobe in tegobice, jih je čedalje več in še kaka se pridruži. ma sej še malo punce, pa bojo tut te minile, pa bomo držale svoje male štručke v naročju, pol pridejo pa druge .
Nezy, jst sem pri 1. kupila od aventa, pa mi ni hotu pit, ker je silikonski cucelj, niti dude, mu je bil pretrd, tako da smo pol kupil NUK.ovo dudo in flaško za čaj - kavčukove cuclje, ker so mehkejši. Tko, da bom zdej kr NUK kupila, kavčuk.
Barbchen - vesela zate, da si dobila bolniško do konca!!!!
Saj danes pa sem že bolj zemeljska, vidim :). Se bi lahko pod mariskatero verjetno kar podpisala. VSO NOČ premetavanje, obiski stranišča, prebava in želodec katastrofa, pa tudi jaz imam "živčne noge" .
Ninka80, , tudi naši mičkeni so različni. Jaz sem imela pri prvem Aventove flašice s silikonskim nastavkov, ko mu po nekem času kupila mehko dudo od kavčuka, pa jo je kr ven pljuval. Še nisem kupovala stekleničk, ma bom najbrž ostala kr pri aventovih.
Barbchen, super za bolniško !
Mayamaya, pri dostavi našega vozička so pa bolj počasni . Sem gledala status in je še v Avtriji, zgleda da bo ta teden prišel, no pa saj se na srečo ne mudi, ampak bi se ga bolj rada nagledala pa malo sestavljala .
Divja, meni je pa krasna una "muckasta" dekica, pa me cena zanima, ti nam kr okvirne cene napiš , če se spomneš.
Glede spanja, pa se sama sebi čudim. Pri prvem sem že zdej zelo slabo spala in težko se mi je bilo navadit, da ne spim na trebuhu. No, zdaj pa, zgleda da sem se kr vdala,da je pač tako. Na wc pa tudi jaz hodim po ene 3x na noč.
petkapet, ja so si čist različni. Naš sploh aventovo ni znal zagrabt, se je še babica matrala, pa ni šlo . No pol je pa kavčukovo, ampak tut glih komi. No sej zdej je to že lep cajt preteklost, HB.
petkapet najbrž za vikend niso vozili, ampak če je že v avstriji, ga lahko pričakuješ v naslednjih dneh . boš vidla ko se ga kar ne boš mogla nagledat , vsaj pri meni je še vedno tako, bi ga kar okoli vozila.
glede flašk, pa jaz sploh še nisem gledala. tiste, ki ste že mamice: koliko pa naj bi jih imel, če dojiš in koliko če slučajno ne?
Sem se hecala pa sem mojmu rekla daj nabšima eno pupo v vozek pa grema na teren (bojo sosedi mislili da se mi je mal zasukal v glavi ) komaj že čakam da se bomo furali, zaj sem mela malo akcije po hiši, pa me je špikanlo 2x odspodaj, tak da zaj mal počivam, pol pa dalje, moram postelnino še nazaj oblečt .
divja si pa nakupovala v isti trgovini kot jaz voziček, sam majo pa res primerne cene pa še prijazne so, pa fuuuul majo v tem butiku lepe stvari in izbiro majo lepo!!
_____________________________
Dobili smo najlepše darilo: Sinčeka Patrika: 3850kg;52cm 1mesec-4400kg;54cm 2mesca-5470kg;58cm 3meseci-6500kg,61cm
mayamaya, jst sem imela 1 malo flaško za čaj. Sem jo prej kupila. Sva se pa samo dojila, tko da za mleko nisem potrebovala flaše. Pa eno dudo sem prej kupila.
po dolgem času se spet malo oglašam...Ta vikend je bil peklenski...sem cel vikend ležala, ker so me medenične kosti in sramna kost tako bolele, da se tudi oblečit nisem mogla sama...mi je dragi pomagal...Tudi za kolk me je zagrabil hud krč...da se o otrjevanju trtebuha sploh ne menim...Sicer je danes nekoliko bolje...trebušček je še vedno trdi...sem v službi...in komaj čakam, da grem domov...vse mi je že preveč naporno...Porodniško pa nastopim šele 5.oktobra...komaj čakam....
Jutri imam pregled in bom malo pojamrala pri G...bomo vidli ali me bo dal na bolniško ali ne...bi mi kar pasalo malo na off...
Sva pa dobila voziček...kak je lep...od Quinny Speedy SX...full je lahki za vozit...res super...