|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  193 194 [195] 196 197   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 10:21:31   
tinncyka
IZVIRNO SPOROČILO: Enkica

Tinncyka, nehaj v šolo hodit ... očitno se je začela akcija z januarkami user posted image user posted image



sej grem samo juti še pol pa zaključim do poroda... pa še nekaj časa zraven s šolo!!!!!user posted image user posted image user posted image

sem tko vesela ko sem danes zrihtala še ta dva predmeta da mi ne bo treba potem... imam vse pozitivno razen te tečne angleščine (včeraj)user posted image  - eh jo bom že popravla

_____________________________

TAJA, 24.1.2010 - 3080g/49cm 12.26h :)

14.6.2008 - nas je zapustil naš mali angelček :'(

(odgovor članu Enkica)
Neposredna povezava do sporočila: 4851
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 10:56:28   
Isabelle
Uhuuu, Sisy čestitam!!!!!user posted image



Učeri sem imela pregled+CTG.Bejbi je takoj ko me je sestra priklopla postau ful živahn, je kr fajn brcal. user posted image Imam pa malo povišan pritisk in sem začela tudi malo otekat.Mi je reku G da če me bo glava začela bolet al pa trebuh naj kar pridem takoj na pregled.
Naslednnji pregled (ctg+uz) imam 4.1.

Sem učeri oprala vse oblekice za malo, zdej se sušijo v garaži. Potem moram še po vložke zame in mrežaste gate da bom kar naštimala obe torbi, ker zdej bi pa res bil že čas. user posted image

< Sporočilo je popravil Isabelle -- 22.12.2009 10:57:08 >

(odgovor članu tinncyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4852
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 11:08:32   
grahek85
IZVIRNO SPOROČILO: Kika99
Punce malo še zdržimo, saj bo kmalu za nami in bomo pestvale svoje štručke. Jaz se že tako veselim user posted image


Uf, jaz tudi user posted image user posted image user posted image Po eni strani bi že kar takoj, po drugi (bolj racionalni) bi pa vsaj do januarja počakala. Mah saj... Me si lahko želimo in čakamo kar hočemo, na koncu bodo pa naše pikice odločile, a ne?user posted image  


Zala, takole je user posted image Najprej sva za oba para staršev kupila kilsko barcaffe. Za njegovo mami še usnjene copate in za očeta eno fino buteljko. Za mojo mami en ful lep notesnik za 2010, za našega atita je pa kr kriza kupovat in sva potem malo za hec kupila tri pare nogavic, pa vsak par je z neko funkcijo (brez šivov ipd). Za njegova brata tudi nogavice, ampak take bolj mladim letom primerne, za mojega mlajšega brata eno super mladinsko knjigo in za večjega pubertetnika eno hudo majco. Potem je pa še vmes nekaj sladkarij. Je res bolj skromno, ampak letos res ne gre več, ker sva mela kup stroškov. Pričakovanih in nepričakovanih, tako da mava šparovno čisto ožeto. Pa mi je tako nerodno, ker so nama oboji starši pomagali zdaj z nakupi za pikico in tudi že prej user posted image


Tretjinka, jaz bom še parkrat potovala, mam pa cca 70km v eno smer. Če ne drugega zato, ker mam G izven Lj.


_____________________________

Najina mala velika ljubezen

(odgovor članu Kika99)
Neposredna povezava do sporočila: 4853
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 11:08:58   
quellle
sisy77 čestitkeuser posted image .

(odgovor članu Isabelle)
Neposredna povezava do sporočila: 4854
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 12:01:02   
pajcevina
sisi77 iskrene čestitke!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu quellle)
Neposredna povezava do sporočila: 4855
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 12:05:35   
pajcevina
jaz pa še ne bi ta mesec rodila. Nisem še nič psihično pripravljena..se mi zdi ko da imam še ful časauser posted image . Pa tut 2010 mi je ful lepa letnica, pa eno leto kasneje v šolo, itd... vidim kar nekaj prednosti. sicer pa itak ima da počaka - imam še skoraj 5 tednov do roka.

Pa januarja moram še moji dve naslednici uvest na delovno mesto, pa 14.1. imamo še eno fešto, ko gre sodelavka v penzijo, pa je res nebi rada zamudila. Jp, mam še ful planov, kaj vse je treba še podelat pred rojstvomuser posted image vprašanje če bom imela sploh čas it rodituser posted image user posted image   Itak mam pa skos nekako filing da bom čez rok. sem bla prvič pa ne vem zakaj mislim, da bom zdej tut, pa da bom kar v februar zalezlauser posted image

(odgovor članu pajcevina)
Neposredna povezava do sporočila: 4856
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 12:40:56   
anita goitan
IZVIRNO SPOROČILO: pajcevina

jaz pa še ne bi ta mesec rodila. Nisem še nič psihično pripravljena..se mi zdi ko da imam še ful časauser posted image . Pa tut 2010 mi je ful lepa letnica, pa eno leto kasneje v šolo, itd... vidim kar nekaj prednosti. sicer pa itak ima da počaka - imam še skoraj 5 tednov do roka.

Pa januarja moram še moji dve naslednici uvest na delovno mesto, pa 14.1. imamo še eno fešto, ko gre sodelavka v penzijo, pa je res nebi rada zamudila. Jp, mam še ful planov, kaj vse je treba še podelat pred rojstvomuser posted image vprašanje če bom imela sploh čas it rodituser posted image user posted image   Itak mam pa skos nekako filing da bom čez rok. sem bla prvič pa ne vem zakaj mislim, da bom zdej tut, pa da bom kar v februar zalezlauser posted image



pajcevina se podpišem pod to, jaz sem tud za l.2010user posted image

Danes bila v LJ H&M kupila par stvari za Zojo, ji je št.86 že premajhna, ja punca raste.
Pa v lekarni sem nekaj € pustila..pa cele dneve sva samiuser posted image , moj user posted image ima sedaj pred novim letom obsedeno stanje, velik terena ..zvečer ko Zoja zaspi samo pomislim a sem pikico sploh 10x čutilauser posted image jp pr Zojo blo to čist drugače, skoz sem imela roko na trebuhu..ja sedaj pa cajt kar beži..in prav je tako, a neuser posted image


_____________________________

Zoja, 14.08.2008

Ula, 19.01.2010

(odgovor članu pajcevina)
Neposredna povezava do sporočila: 4857
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 12:49:57   
Encijan
Saj pravzaprav nimam časa, ampak sem morala malo prečekirat, kako "nam " gre, pa najdem že prve januarke z dojenčki v naročju. Vsem čestitkeuser posted image user posted image user posted image ... in komaj čakam na porodne zgodbe. To mi je v prvo ful pomagalo in dalo moči. Upam, da doma vendarle kmalu dobimo internet.

Sicer pa se moram zdaj odločiti, kje bom rodila (CE, MB), ker me bo moj G (LJ) za zadnje CTG-je kar tja napotil, da se malo spoznam z okoljem in osebjem. Kak predlog? Grem zdaj iskat info na to temo.

Jutri imam še pregled v LJ, v pon. pa sem imela najbrž zadnji UZ v tej nosečnosti (user posted image ima 2400g, kar je malo pod povprečjem, a še vedno OK).

A ima katera ta novi Boschev sušilni stroj, ki dela na osnovi toplotne črpalke in je eden redkih razreda A glede porabe? Mene ful mika, ker je zdajle sušenje kar problem, saj kar veliko perem. Ja, sem končno prišla do tega in velik del cotk že čaka v pripraljenosti.

Imejte se lepo in lepo pripravo na porod in seveda čim lepše doživet porod želim vsem vam/nam. Pa zdravega otročka, se razume!

< Sporočilo je popravil Encijan -- 22.12.2009 12:51:36 >

(odgovor članu pajcevina)
Neposredna povezava do sporočila: 4858
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 13:15:52   
poopek
punce a ma ktera kakšno izkušnjo s tole zadevo ali podobno?
http://www.srcek.si/si/kit-deluxe-siv-okvir-i193.shtml

(odgovor članu Encijan)
Neposredna povezava do sporočila: 4859
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 13:56:03   
Enkica

IZVIRNO SPOROČILO: poopek

punce a ma ktera kakšno izkušnjo s tole zadevo ali podobno?
http://www.srcek.si/si/kit-deluxe-siv-okvir-i193.shtml



O superca, tole sem pa jaz že iskala. Upam, da mi bo kdo to podaril za darilo. Drugače si bom pa potem sama kupila.

(odgovor članu poopek)
Neposredna povezava do sporočila: 4860
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 14:22:23   
Enkica
Eno vprašanje bi imela za vas.
Če sem s 13.12. nastopila porodniško, potem to pomeni, da bom okoli 15.1.2010 že prejela prvo nakazilo porodniške, kajne?

Hvala in lep dan vam želim, kljub dežju

(odgovor članu Enkica)
Neposredna povezava do sporočila: 4861
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 15:05:55   
sassy0
IZVIRNO SPOROČILO: Tretjinka

IZVIRNO SPOROČILO: tinncyka

IZVIRNO SPOROČILO: Tretjinka

DOBRODOŠLA NIKA, DOBRODOŠEL IVO!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  
PA VSE ČESTITKE SVEŽIM MAMICAM IN OČIJEM! user posted image user posted image user posted image



pozabila si na BENJAMINAuser posted image user posted image user posted image


Sassy sem pa že čestitala..... Vsekakor vem, da je Benjamin otvoril sezono user posted image  sem celo jaz novičko javila user posted image ...nevem pa točen datum, ker je meni Sassy javila, da ga je prinesel Miklavž...


Evo se po dolgem času javljam še tu. Res nisem dosti klepetala z vami, sploh ker je bilo skoz nekaj narobe in sem samo upala, da bo vse OK. No pa se je na koncu malemu Benjaminu tako mudilo, da je prehitel kar 4 tedne. Mislim, da sem od januarčic vsekakor otvorila sezono 5.12. 09 user posted image  Rok sem sicer imela 1.1., tako, da sem bila med prvimi tudi uradno user posted image
Je bilo pa pri nas kar podobno kot pri lejli, sicer sem imela popadke že od zjutraj ampak ko se je zares začelo, sem rodila v cca 1 uri. Sem se tokrat menila za EA, pa je na koncu tako nisem dobila, ker sem se s 5imi popadki odprla iz 3 cm na 8 cm in smo samo še rodili. Po tem porodu sem se ful hitreje pobrala kot po prvem, edino kar nama ni zneslo je dojenje. Že pri prvem sva imela probleme, potem je zalaufalo, sva se dojila 11 mesecev, tukaj se pa res pozna, da je Benjamin tako pohitel. Fasal je še hudo zlatenco, jaz mastitis, tako da sva sedaj na pumpanju in na dodatku. Ma se sedaj nič ne sekiram, se vidi, da je drugi otrok. Meni so vsi govorili, da že pri prvem nisem komplicirala, sami se mi pa zdi, da tu še veliko manj.
Nič vsem sotrpinkam želim čim prijetnejše porode in naj se vse tako izteče kot si želite. Pa lepe in vesele praznike.
Pa čestitke še obema mamicama, ki sta iz januarčic postale decemberčice user posted image  Za Niko in Iva.

LP



_____________________________

Imamo morskega dečka, ter zimskega princa, ki je prehitel 1 mesec.

(odgovor članu Tretjinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4862
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 15:33:49   
grahek85
Hoj sassy! Sam da ste vsi ok user posted image  user posted image  user posted image  

_____________________________

Najina mala velika ljubezen

(odgovor članu sassy0)
Neposredna povezava do sporočila: 4863
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 16:21:19   
vtitag
Ojla!
Poopek jest sm moji Tiji to naredila pri treh mesecih in pol še enkrat kasneje. Je pa full lep spominček, ker vidiš kako majhne nogice in rokice so imeli. Tko da se vam splača to naredit.
Čestitke vsem mamicam in dojenčkom!
Lep pozdravček vsem!

(odgovor članu grahek85)
Neposredna povezava do sporočila: 4864
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 16:47:53   
novkica
 sisy..čestitkeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Punce...počas se postavite v vrsto...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vtitag)
Neposredna povezava do sporočila: 4865
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 18:34:15   
mimikica
ojlauser posted image

juhu ,res iskrene čestitke vsem , ki že pestujete svoje štručkeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

no meni se pa jutri začne porodniška, imam tudi pregled,upam da je vse ok

no danes zjutraj me je kar precej špikalo v spodnej delu trebuha na desni strani, in bilo je kar lep cajt

no lepo se imejte pa se bom oglasila spet jutre

nočko

(odgovor članu novkica)
Neposredna povezava do sporočila: 4866
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 19:26:31   
alex17
sem ravno na FB prebrala porodno izkušnjo moje kolegice, ki je rodila prejšnji teden (slab teden po roku) v Trbovljah in je res spodbudno brati take izkušnje, sem se kar pomirila user posted image   v glavnem, ni bilo hudo in bi šla takoj spet rodit pa je imel mali čez 4 kg user posted image   pa babice so zelo prijazne in v pomoč pri dojenju user posted image

sva bila dop. z mojim malo v BTC (kaka gužva, ne vem a noben več ne dela user posted image ) in poleg nujnih reči kupila enga hecnega medota za pikija (ma take bingljajoče nogice ful na široko), že včeraj je pa od mami dobil modrega slončka z rutko user posted image tako da ga zdaj oba čakata v posteljici en ob drugem user posted image drugače sem tud jaz bolj za 2010, samo kar bo pa bo, ko bo mel piki dost gužve, bo že hotel ven... user posted image

držite se pa vse naj!

(odgovor članu mimikica)
Neposredna povezava do sporočila: 4867
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 19:28:20   
nincrli
Pozdravček!

Tak zdaj pa mali lahko pride ven, ker se je začelo obdobje kozoroga, da bo isto kot mamica user posted image user posted image Na ctg je blo vse ok., imam pa še enega 28.12, o ko mi ne bi blo treba pa bi mali že bil zunaj do takratuser posted image

V mb pa so takeee gužve v trgovinah, se vidi, da so prazniki, no mi pa nč boljši, smo rinili tja.




_____________________________

Optimism always works!!!
Dedek mraz mi je prinesel najlepše darilo :D


(odgovor članu mimikica)
Neposredna povezava do sporočila: 4868
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 20:03:56   
pajcevina
Meni je danes zdravnica dala bolniško kar do četrtka. V ponedeljek pa nastopim porodniško. Sam res paše bit doma. Sem sedajle kakšno uro kuhala večerjo, pa sem že čist utrujena. Ne vem ali od bolezni, ali nosečnosti - verjetno je kar mix obojega.

(odgovor članu nincrli)
Neposredna povezava do sporočila: 4869
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 20:46:19   
nincy*
Lp user posted image

No danes mi je spet se pozedila belkasta tekočina in sem šla do svoje ginekolignke, ki mi je naredila test in je bil negativem. Nato sem mela še ctg- brez posebnosti. Ker je punčka še vedno obrnjena z nogivam navzdol se v ponedeljek naročena pri dr. Pušenjaku za obračanje, če bo seveda možno ker naj bi imela malo plodovne vode. Če z obračanjem ne bo nič se bo odločil kako pa kaj bo naprej- naročen carski rez ali pa rojevanje z nogicam navzdol.

Je mogoče že bila katera na zunanjem obračanju in ali res to lahko sproži porod?

(odgovor članu pajcevina)
Neposredna povezava do sporočila: 4870
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 20:47:27   
poopek
čer punce! kako ste?

mene že kar nekaj dni bolijo sramne kosti, nevem kako naj si pomagam..? user posted image ma ktera kakšen nasvet?

alex17 glede porodnih izkušenj - sej to je itak čist odvisen kako pa kaj, ljudje smo si različni. se pa strinjam glede sester, jz sem bla dvakrat v P Trb in so ble res prijazne. Enkrat me je gledal dr. Jurca ( super! user posted image ), enkrat pa dr. Čuk ( katastrofa!!user posted image ) No, sej mi ni nč tazga naredu user posted image , vendar njegovo obnašanje je preveč osorno, vzvišeno... Počutiš se k kp dreka! Upam, da bo dr. Jurca ali pa negdo njemu podoben, ko bom rodila user posted image . Neki se ne spomnim, a ti se boš zmenla za EA? in če ja, a si se že zmenila? jz se še zmer nisem.

nočko user posted image user posted image

(odgovor članu pajcevina)
Neposredna povezava do sporočila: 4871
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 20:55:09   
grahek85
Čer!

Evo, zdaj mava pa res vsa darila pripravljena user posted image Komaj čakam, božič mi je bil vedno najljubši praznik! Sam ko bo sneg verjetno do takrat že ves pošel... Bi blo pa sanjsko, če bi npr. v petek dopodne spet padal. Uf, to bi blo ful lepo!!!!




_____________________________

Najina mala velika ljubezen

(odgovor članu poopek)
Neposredna povezava do sporočila: 4872
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 21:12:03   
nincrli
IZVIRNO SPOROČILO: grahek85

Čer!

Evo, zdaj mava pa res vsa darila pripravljena user posted image Komaj čakam, božič mi je bil vedno najljubši praznik! Sam ko bo sneg verjetno do takrat že ves pošel... Bi blo pa sanjsko, če bi npr. v petek dopodne spet padal. Uf, to bi blo ful lepo!!!!



Jaz tud imam že vsa darila, ju3 morem še nekaj narest za teto, ker z mamo kaj ročno delama, no ona kar na veliko, je pravi obrtnikuser posted image
Sem pa ravnokar eno zvezdico poimenovala po mojem, potem pa dobiš certifikat, da je zdaj tisti in tisti zvezdi ime ... pa kdo jo je imenoval user posted image ma namen je lep, jaz bi bla srečna, če bi kdo hoto zvezdo po meni imenovatuser posted image


_____________________________

Optimism always works!!!
Dedek mraz mi je prinesel najlepše darilo :D


(odgovor članu grahek85)
Neposredna povezava do sporočila: 4873
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 21:59:03   
emica2008
IZVIRNO SPOROČILO: nincy*

Lp user posted image

No danes mi je spet se pozedila belkasta tekočina in sem šla do svoje ginekolignke, ki mi je naredila test in je bil negativem. Nato sem mela še ctg- brez posebnosti. Ker je punčka še vedno obrnjena z nogivam navzdol se v ponedeljek naročena pri dr. Pušenjaku za obračanje, če bo seveda možno ker naj bi imela malo plodovne vode. Če z obračanjem ne bo nič se bo odločil kako pa kaj bo naprej- naročen carski rez ali pa rojevanje z nogicam navzdol.

Je mogoče že bila katera na zunanjem obračanju in ali res to lahko sproži porod?



jaz sem naročena v četrtek 24.12. za zunanji obrat. sem pa na Pušenjakovem forumu brala da če dete sedi z nogami gor, potem ga moraš rodit, če je teža pod 3800g. z nogami naprej baje ni fajn rodit ker če se zatakne ti ga lahko še invalidnega nardijo.pa mislim da tud z rito naprej lahko pride do kakšnih komplikacij. povsod so riziki. pa obrat ti lahk sproži porod, lahk se popkovina okrog vratu navije ker je dete prisiljen v obrat, lahk se posteljica poškoduje,........
jaz nevem kaj bom nardila, če obrat ne uspe, ker me je zelo strah da bi mogla rodit z ritko naprej. rajši bi mela CR ampak ga ne nardijo če res ni treba.
ker če bi bilo s user posted image kaj narobe zarad takšnega poroda, krivde itak nebi noben prevzel.
grem vseen, da vidm kaj bojo povedal, vendar če kaj ne bo tako kot je treba obrata nočem imet. bom pa celo Slovenijo preklicala, kje bi potem naredili CR.
sporočim kaj bo v četrtek....papa



(odgovor članu nincy*)
Neposredna povezava do sporočila: 4874
   RE: Januarke 2010 - 2. del
22.12.2009 22:20:48   
Gwendolen
emica2008, če se meni user posted image ne bi obrnil (pri 33t je bil na riti, pri 35 pa že na glavici), ne vem, če bi se sploh odločila za zunanji obrat. Sicer se o tem še nisem takrat menila s svojim G, tako da ne vem, kakšno mnenje ima on o tem, vem pa, da bi mu na vse možne načine težila, da naj mi da napotnico za CR, sicer pa bi že poiskala kakšno varianto. Ker kot prvorodka se ne bi šla vaginalnega poroda v medenični vstavi.

Ampak to je samo moje mnenje in moji občutki o tem. Vem pa, da manjše porodnišnice, ki nimajo toliko izkušenj z medeničnimi porodi, ne forsirajo le-teh, ampak raje delajo CR, medtem ko LJ in MB pa prav forsirata, da se poskuša najprej z vaginalnim, če pa to ne gre, šele potem naredijo CR.

Mene je bilo bolj groza tega, da bi me pustili ne vem koliko ur, da se matram in potem če ne bi šlo, naredili še CR (se pravi dvojni stres za telo in dvojna izčrpanost), kot pa da mi vnaprej povejo, da bom imela CR, na katerega se lahko psihično pripravim.

Me prav zanima, kaj ti bojo povedali v četrtek.


_____________________________

Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen
-------------------------------------------------------------
We're walking in the air
We're floating in the moonlit sky
The people far below are sleeping as we fly

(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 4875
Stran:   <<   < Prejšnja stran  193 194 [195] 196 197   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  193 194 [195] 196 197   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?