|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 8:43:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: simona11


Kar je ronja poveda je povedala, vsi smo prebrali, vsi imamo svoje mišljenje, ona ne potrebuje odvetnika. Razen ce ste njen "lubi" in vas skrbi.



Če me že nisi povezala z uslužbenci tistega vrtca pa, ono, neki sekti po tvojem skromnem mnenju očitno moram pripadati, čisto v skladu s človeškim črednim nagonom. Če ti kaj moram priznati, potem je da si svojim arogantnim vedenjem nehote povezala ljudi, ki jih niti živ bog ne bi mogel. Če to apliciramo na verjetnostni zakon, uspelo ti je dokazati, da so tudi malo verjetne stvari (podobno kot 12/2 in hkrati 2/12) lahko mogoče.

(odgovor članu simona11)
  Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 9:16:16   
Kerensa*
Jaz sem se lepo naspala, vi tukaj ste pa tačas rešili problem, ki ga sploh ni bilo. A ni to fajn? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 12:18:45   
ronja
Simona, ko smo ravno pri pravni državi: človeku NI POTREBNO DOKAZOVATI, DA JE NEDOLŽEN! Tožilstvo mu mora dokazati, da je kriv! In majhna verjetnost (ki pa ni več milijonov, lahko se greva pa tudi statistiko tu, ni problema) ni dokaz, da si kriv.

Če je to naredila nenamerno, potem se je to zgodilo po naključju, kako pa drugače?

Sicer pa čisto dobronamerno: g. simona, ves čas namigujeta na to in ono, nič od tega pa ni preverjeno (ne to, da je katerakoli od članic rrja, ki se nismo popolnoma strinjale z vami, uslužbenka tega vrtca, ne to, da sva z bakfarkom v zvezi (čeprav sem vam zato res hvaležna, ker se tako nasmejala že dolgo nisemuser posted image ), ne to, da je ravnatejica to naredila namerno, ne to, da jim bodo dajali drugačne plenice itd...) vse to so vaše domneve, vendar se jih veliko izkaže za napačne. Na tak način novinar izgublja kredibilnost. Včasih je boljše nečesa ne napisat, če nisi prepričan, da je res. Seveda se vsi motimo in če to vidimo, se opravičimo, kar je vse lepo in prav. Vendar kot sem že napisala: če se veliko motiš, ti nihče več ne verjame, tudi kadar imaš prav.

Zato me skrbi, da zaradi načina, na kakršen zagovarjate svoj prav, nihče ne bo razmišljal o tem, ali je to res prav, ali ne.

Vam dam še en primer: pred kratkim je mamica pisala, da svojo punčko udari po roki, kadar nagaja svojemu bratrancu, vendar jo je večina članic popljuvala, kako lahko udari svojega otroka, konkretnega odgovora, kaj naj v tej situaciji naredi, pa ni dobila. Napisala sem ji en predlog in dalje sva si pisali po ZSju in zdaj je problem rešen, mama je ne udari, pa vendarle doseže svoje. Ni vam jasno, kaj ima to s tem tu?
Poglejte, tudi jaz sem proti tepežu otrok, vendar pa mislim, da ljudje ne delamo vedno vsega iz zlobe, nekih slabih namenov in osebnih zamer, pa zaradi pohlepa in ne vem še česa... Mislim, da se dostikat enostavno motimo. In če se motimo, se to da popravit. Zlobe ne znam popravit, idejo, kako delat drugače, pa dostikat imam. Če nekoga napadem, da je baraba parexcelanse in da ga je za njegov zločin treba ustrezno kaznovat, potem dvomim, da me bo poslušal, saj se bo začel z vsemi 4imi branit, da ni mislil nič sabega. Če mu povem, da je mogoče mislil dobro, naredil pa štalo, se bo mogoče strinjal in bil pripravljen poizkusit tudi kaj drugega.

Zdaj se vam zdi trapasto, da bi morali ravnateljici lepo razlagat, kar je vendar z ustavo določeno? Zato, ker je zelo mogoče, da gospa v resnici ni kriva - da ni zlonamerna, da ni škodoželjna, da ne želi prav nobenemu otroku v svojem vrtcu nič slabega in da so zanjo res vsi enaki, zato pa ni gledala, kakšni so priimki v eni in drugi skupini.
No, z ustavo je določeno tudi to, da ona NI KRIVA, dokler ji ne dokažejo, da je! Torej njej ni treba nič dokazovati. Vendar če bi se lepo pogovorili z njo, bi morda razložila, kako je izbirala otroke. To bi naredil  dober raziskovalni novinar. Dober novinar ne bo podajal sodbe, ker se njegovo osebno mnenje sploh ne sme čutiti v prispevku... (o novinarstvu pač slučajno nekaj vem - izkušnje, in pa "osebni kanali", hehe - sem živela v družini, kjer je pač precej novinarjev, kaj češ... zato mi pa vsaj slovnica ne dela težavuser posted image ).

(odgovor članu simona11)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 13:18:37   
simona11
Seveda so domneve, to vedno nakažem.
Dejstvo je le to, da so otroci ločeni kot so.
Verjetno ne boste povedali, da so vaše izjave dejstva.
Naprimer: Dobronamerno jih je ločila, to je dejstvo.
Lahko da je, lahko pa tudi da ni. Bomo videli.

< Sporočilo je popravil simona11 -- 22.9.2009 13:22:39 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 13:56:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

...  to, da sva z bakfarkom v zvezi (čeprav sem vam zato res hvaležna, ker se tako nasmejala že dolgo nisemuser posted image )


Simona, ronja hoče reči, da je verjetnost za kaj takega 1:zilijon. Pa čeprav obstaja minimalna verjetnost za zgornji dogodek, se v tem primeru sigurno ne bo zgodil. Zmagoslavno lahko sikneš, da je priznala, da je tvoja teorija pravilna.

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 22.9.2009 13:57:00 >

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 15:53:14   
simona11

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Simona, ronja hoče reči, da je verjetnost za kaj takega 1:zilijon. Pa čeprav obstaja minimalna verjetnost za zgornji dogodek, se v tem primeru sigurno ne bo zgodil. Zmagoslavno lahko sikneš, da je priznala, da je tvoja teorija pravilna.


Bakfark, ne bod takšen pesimist....kaj pa če bo ronja zagrizla.
Še mal se potrud, mogoče pa bouser posted image . Priporočam se za pričo. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 15:55:28   
Kerensa*
Ronja - kdaj pridemo proslavit tvojo ločitev? user posted image

(odgovor članu simona11)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 16:14:24   
liliana
Po moje pa so jih ločevali.....dobronamerno ali zlonamerno sploh nima veze....ker kar je za nekoga dobro, je lahko za nekoga slabo......

Pri nas v MS porodnišnici imamo posebno sobo za ciganke......verjetno je ta segregacija dobronamerna, ker se še nihče ni pritoževal (pritožbe bi verjetno bile, če ločevanja ne bi bilo)......bom sicer zelo puhlo povedala: sama nimam sicer nič proti ciganom, samo bi me pa verjetno precej motilo, če bi poleg mene ležala ciganka.....

V Bršljinu so nedolgo nazal ločevali otroke Ciganov in Slovencev.....tudi dobronamerno, ker neromski otroci znajo več......

Bi nas pa itak večina RR foruma, (upam si trditi, da tudi gospa Simona) skočila v luft, če bi bil njen slovenski otrok zgolj s samo enim slovenskim otrokom v skupini 14 "južnjakov in ciganov"......če bi bil pa v nasprotni skupini pa bi bilo vse lepo in prav......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 16:56:57   
simona11

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Bi nas pa itak večina RR foruma, (upam si trditi, da tudi gospa Simona) skočila v luft, če bi bil njen slovenski otrok zgolj s samo enim slovenskim otrokom v skupini 14 "južnjakov in ciganov"......če bi bil pa v nasprotni skupini pa bi bilo vse lepo in prav......


Strinjam se z vami. Seveda bi me motilo v takšnem primeru.
Če pa bi bile VSE skupine v vrtcu sestavljene npr. v razmerju 2 Slovenca in 12 Neslovencev, bi to pomenilo,
da živim v naselju kjer je takšna struktura prebivalstva. V tem primeru ne bi imela osnove za pritoževanje.
Če mi ne bi bilo všeč, bi se verjetno preselila v naselje kjer je več Slovencev.

Imam pa občutek, da se bojo starši tistih dveh Slovencev uprli ali izpisali svoje otroke iz vrtca.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 17:08:58   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: simona11
Če pa bi bile VSE skupine v vrtcu sestavljene npr. v razmerju 2 Slovenca in 12 Neslovencev, bi to pomenilo, da živim v naselju kjer je takšna struktura prebivalstva.

Ne dopuščate pa možnosti, da se je v npr. dveh letih (recesija je dobra predloga za to, vključujoč razlike v nacionalnih razmišljanjih) rodilo 10 Srbov in 2 Slovenca (v nekem blokovskem naselju)? Priseljencem z Balkana (ni mišljeno žaljivo, ampak kot dejstvo) je veliko bolj vseeno za recesijo, kakor nam, Slovencem. Slovenci razmišljamo bolj na način "najprej štalca, potem kravca" (kar pomeni najprej izobrazba in streha nad glavo, potem pa otrok), Balkanci pa drugače - otroci so jim, tudi v "civilizaciji", ne samo na balkanskih vaseh, pokojnina - preživljali jih bodo v starosti.
Kako pa kaj leta okrog 1995? V Slovenijo je prišlo kup Balkancev, med njimi ogromno nosečih žensk in ogromno mladih, samskih žensk, ki so prišle izključno zato, da bi si tukaj našle moža in ustvarile novo življenje. Okrog leta 1995 je bilo (menda) v Sloveniji rojenih več balkanskih otrok, kakor slovenskih. Vrtci leto ali dve zatem so imeli torej 12 Balkancev in 2 Slovenca (karikirano).
Struktura prebivalstva ni vse. Murgle npr. so večinsko slovenske (po stanovalcih), a v šolo v Murgle hodijo otroci z Rakove jelše (tam pa Slovence prešteješ na prste ene roke).

(odgovor članu simona11)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 17:17:00   
zband
user posted image mater mam srečo tm kje pa jzt žvim pa ni nobenega prebivalca iz bivše juge


slovenija od kot ljepote tvooooooje

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 17:18:15   
Kerensa*
A poskušaš povedati, da v Izlakah ni "čefurjev", Zband? user posted image

Saj v Fužinah jih tudi ni. Samo zelo verne Slovence imamo. Na katerakoli vrata potrkaš, boš iz notranjosti zaslišal MOLIM. user posted image

(odgovor članu zband)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 17:25:16   
lala.
Nisem brala celotnega podj*bavanja, ampak samo nekaj:
ČE se je dogajala segregacija, se sigurno ni dogajala z "dobrim namenom" za neslovenske otroke. Grem stavit, da tistega, ki jih je razvrstil v take skupine, prav nič ni zanimalo znanje njihove srbščine/hrvaščine/bosanščine, niti njihov stik s kulturo svojih staršev.

ČE jih je nekdo namerno razdelil v skupine po narodnosti, je bil ta nekdo Slovenec (so že povedali, katera ženska je bila to) in jih je hotel "odmakniti" od slovenskih otrok, ne pa izboljšati srbohrvaščino tujih otrok. Kot nekatere tu želijo prikazati.

To se pravi - hipotetično. Če bi živeli v Angliji in bi vašega otroka nekdo namerno vrgel v oddelek s samimi otroci iz narodov vzhodne evrope (Čehi, Poljaki, Srbi, itd...) in angleške otroke v poseben oddelek (brez obrazložitve in zanikajoč segregacijo) bi bile zadovoljne? user posted image Grem stavit da ne. Ker to ni dovoljeno. Ker Angleže v tem primeru ne bi skrbela dobrobit vzhodnoevropskih otrok, ampak "dobrobit" njihovih.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 17:27:04   
simona11
Kerensa*

Če je res tako, potem bomo manjšina v nekaj letih v lastni državi.
Če pa bo recesija trajala, pa še hitreje.

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 17:29:14   
Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: lala.
Če bi živeli v Angliji in bi vašega otroka nekdo namerno vrgel v oddelek s samimi otroci iz narodov vzhodne evrope (Čehi, Poljaki, Srbi, itd...) in angleške otroke v poseben oddelek (brez obrazložitve in zanikajoč segregacijo) bi bile zadovoljne? user posted image Grem stavit da ne. Ker to ni dovoljeno. Ker Angleže v tem primeru ne bi skrbela dobrobit vzhodnoevropskih otrok, ampak "dobrobit" njihovih.

Imamo RR-ovko, ki živi v Angeliji in njen otrok obiskuje šolo skupaj s Čehi, Poljaki in Srbi. In nisem zasledila, da bi kdo delal kakšno galamo iz tega.

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 17:31:08   
gita10
jaz moram povedat, da nekakšno deljenje otrok se je pri nas dogajalo že takrat ko sem jaz bila otrok. Mi nismo imeli tujcev na vasi, da bi lahko na razne narodnosti delili vendar si je učiteljica, ki je bila na šoli že dlje časa izbirala otroke " elitnejših staršev" . Se pravi v A razredu so vedno bili otroci zdravnikov, učiteljev, direktorjev..., v B razredu pa so bili otroci delavcev in verjetno po njenem "navadne raje. In to se je dogajalo kar nekaj let - verjetno okoli 15 let pa nikoli ni nihče temu oporekal ali pa ni nihče o tem preveč razmišljal. Čeprav nekakega privilegija nismo imeli edino to , da nas je ta "priznana" učiteljica učila v prvem razredu.
Hočem povedat, da nekakšna deljenja so vedno obstajala - nekakšni ključi obstajajo- me pa pri tej stvari motijo ti dve izjemi na vsaki strani, ker pri nas je prišlo do izjem ampak zaradi števila vendar se nikoli ni zgodilo, da je kakšen "elitnež"pristal v B razredu., ker jih je ona želela ob sebi.
V tem vrtcu pa teh dveh žrtvenih jagenj ne razumem in zato se strinjam z Ronjo, da je verjetno prišlo do napake in, da so obtožbe prišle prehitro.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 17:32:01   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: simona11
Kerensa*
Če je res tako, potem bomo manjšina v nekaj letih v lastni državi. Če pa bo recesija trajala, pa še hitreje.

Saj smo že, Simona. Vprašanje je samo, koga to moti. Mene ne. Meni je vseeno, ali ob meni sedi Bosanec ali Slovenec. Če je človek, vreden besede ČLOVEK, me njegova narodnost, državljanstvo in vera ne zanimajo. Če pa ni človek, je pa spet čisto vseeno, al' je Bosanec al' Slovenec - čim dalj starn z njim, od mene.

(odgovor članu simona11)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 17:52:33   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: lala.

ČE jih je nekdo namerno razdelil


A si videla spredaj en velik ČE?? Kdo smo mi, da lahko sodimo, al je bilo to namerno al ne? Kdo smo mi, da lahko obdolžimo nekoga? Ena horda, podivjana množica, ki kar linča, preden se prepriča, na čelu z enim prav nič treznim voditeljem. Trezen človek se prepriča, preden sodi. Tako hude reči, kot so take obtožbe, pa še sploh ne moreš izreči, ne da bi bil čist 1000000% zihr v to, kar pišeš.

Pa še to lala, kako lahko ti veš, kdo je iz bivše juge in kdo ni, če imaš na razpolago samo ime, priimek, leto in kraj rojstva, naslov, ime in priimek staršev in tel. številko, na kateri jih dobiš? Pa vsi imajo stalno bivališče v sloveniji in niso prijavljeni kot tujci. PO moje moraš biti jasnovidec, da uganeš kdo je kdo. Jaz tega zihr ne bi bila sposobna, še če bi mi kdo pred puško ukazal to skup dat, ne bi mogla, ker je to nemogoče na osnovi teh podatkov. Kako lahko torej na tej osnovi ti to veš? Ali kdo drug to ve?

Možnost da je prišlo do tega slučajno je mnogo večja, kot 1% al koliko ste že napisali, če je teh otrok bilo v tem vrtcu praktično 50%. KO bi vi vedeli, kakšne skupine so pri nas v šoli že čist slučajno skup padle. Od samih navzgor po znanju in razgledanostizstopajočih, do samih navzdol izstopajočih, od samih čisto pasivnih, do čisto preveč aktivnih, od zelo zelo vedenjsko problematičnih skupin, do "vzora vseh vzorov", enkrat se mi je celo zgodilo, da so 4 mamice v skupini imele raka pa še 3-je drugi starši so bili v bolnici zaradi hudih bolezni, ap še 4 otroci so v tistih dveh letih ravno tako bili v bolnici iz različnih vzrokov, pa enemu so eno kronično reč odkrili, en starš je že imel eno stvar, ki ni ozdravljiva, ko se je otrok vpisal ..kot bi se kdo v resnici norčeval iz bolezni ravno tam... Prvo leto, ko sem učila, sem imela samo enega otroka, ki ni razumel srbo-hrvaškega jezika, pa množico njih, ki slo. niso razumeli, pa jih nihče ni skup štimal, enostavno jih je bila generacija tako polna, da je vsak razred imel vsaj pol njih (takrat je bilo še kar nekaj paralelk, ne samo dve), tale moj razred pa slučajno mal precej več - pa ni nihče nikogar tožil, vsem je bilo jasno, pa vsi so bili čist zadovoljni, saj smo se fino imeli. Ko bi vi vedeli, kaj vse skup nanese čist slučajno. Zato ne verjamem, da je prišlo do namernega ločevanja. Enostavno sem preveč čudežev videla, pa preveč poznam zaostrene razmere in kontroliranja na vseh nivojih v slovenskem šolstvu in nasploh pedagoških procesih, da bi ne vedela, da je ni ravnateljice, ki bi si drznila tako nizko se spustit, četudi bi bila hipotetično bolna v svojih razmišljanjih. Enostavno so prehude posledice. Dandanes smo šole in vrtci vsak dan sproti na tapeti. Plačujemo si zavarovanja pred take sorte odgovornostmi, ker nas neprestano preverjajo in prijavljajo in tožarijo za vsako mišjo dlako. Tolk neumna pa ni nobena ravnateljica, da bi se šla tem rečem načrtno izpostavljat. Ne, tega enostavno glede na poznane razmere, ne verjamem. Se mi pa zdi grdo take klobasat in ljudi obdolževat, dokler niste prepričane, kaj je bilo. Zelo grdo.

(odgovor članu lala.)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 17:54:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Kdo smo mi, da lahko obdolžimo nekoga?


In kdo smo, da bomo vedeli, kaksne nacionalnosti so otroci?

Moj otrok ima dva priimka, na trdi in mehki ć, in nobene nacionalnosti. Torej sodi kam?

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 17:55:50   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
kako lahko ti veš, kdo je iz bivše juge in kdo ni, če imaš na razpolago samo ime, priimek, leto in kraj rojstva, naslov, ime in priimek staršev in tel. številko, na kateri jih dobiš? Pa vsi imajo stalno bivališče v sloveniji in niso prijavljeni kot tujci. PO moje moraš biti jasnovidec, da uganeš kdo je kdo.

Tako hudo pa spet ni, Gina. user posted image Izvoli dva primera (sicer ekstremna, a kljub vsemu vem, da boš razumela point).

1. otrok:
Muharem Hasanbegić
Kraj rojstva: Beograd, Srbija
Oče: Ismet Hasanbegić
Mama: Zuhreta Mulahasanović

2. otrok:
Jan Kos
Kraj rojstva: Ljubljana, Slovenija
Oče: Darko Kos
Mama: Marija Novak

Jaz res ne vidim hude težave v določanju narodnosti. user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 17:57:40   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Moj otrok ima dva priimka, na trdi in mehki ć, in nobene nacionalnosti. Torej sodi kam?

Kako ni nobene narodnosti? Seveda je - slovensko hrvaške.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:00:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Moj otrok ima dva priimka, na trdi in mehki ć, in nobene nacionalnosti. Torej sodi kam?

Kako ni nobene narodnosti? Seveda je - slovensko hrvaške.


Nobene narodnosi nima deklarirane.
Ima slovensko hrvasko drzavljanstvo, polje narodnost pa je prazno oz. so v njem crtice. Teoreticno bi jo lahko opredelila tudi za eksimsko narodnost.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:01:28   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Ima slovensko hrvasko drzavljanstvo, polje narodnost pa je prazno oz. so v njem crtice.

Saj je vseeno, če je polje prazno - iz mehkega Ć je razvidno, da ni izključno Slovenka. Enako velja tudi za mojega sina, ki ima priimek s končnico IĆ.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:04:33   
Anonimen
Kerensa, narodnost ni isto kot drzavljanstvo.
Tudi ce bi imela samo en priimek (ni vazno, na kateri č/ć), bi imela se vedno enako drzavljanstvo in se vedno bi se lahko opredelila za narodnost Eskim. Na kateri podlagi bi ji potem kredibilen pisec trditve, da se otroci locijo po narodnosti, pripisal narodnost?

Ker narodnost je opredelitev in je obnasanje in je dalec samo od tega, kako se nekdo pise.

< Sporočilo je popravil Mič II -- 22.9.2009 18:05:08 >

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:06:08   
Kerensa*
Tudi moj sin je pol hrvaške narodnosti, pa ima slovensko državljanstvo. Za inštitucije je torej Slovenec. Za morebitno segregacijo ali nacionalizem pa je dovolj njegov mehki Ć v priimku. Na podlagi tega ga lahko ločujejo od ostalih.
To sem hotela povedati.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?