|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:07:25   
zband
Meni je vseeno, ali ob meni sedi Bosanec ali Slovenec.
 
 
meni tudi ampak ne morem pa mimo tega kako se nekateri ki že več kot 40 let živijo v sloveniji NOČEJO naučiti slovenščine.ker veliko potujem me v tujini sploh ne j............b.........jo,če kaj rečem v slovenščini čudno mi pa vsi tako ljepo pričamo srbo-hrvatcki,a ja mi smo se to učili v školici.
 
 
na izlakah ni čefurjev",- prebivalcev iz bivših republik,če pa so znajo pa tako lepo govoriti.imam pa naj.prijatelja ki je srb in kolegico ,ki je albanka

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:08:21   
Gina
Ma nehi no, kerensa, čist glih tolk simpl pa ni. Tvoja verzija je črno bela, jaz imam pa spisek, ki je zelo siv. Ne, ne, nimaš prav, če bi ti smela, bi ti dala list za prebrat. Pa ti ne smem. Lahko mi pa la verjameš al pa ne, večina spiskov otrok je siva, taka kot lajf. Črno bele kombinacije so redke.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:08:48   
Kerensa*
"Čefur" je bilo namerno v narekovajih - zato, da ne bi izpadlo slabšalno, ampak samo posplošeno za vse prebivalce bivših republik Jugoslavije (razen Slovencev user posted image ).

In nikar me ne poskušaj prepričati, da so v Izlakah sami Slovenci. user posted image

(odgovor članu zband)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:10:01   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Ma nehi no, kerensa, čist glih tolk simpl pa ni. Tvoja verzija je črno bela, jaz imam pa spisek, ki je zelo siv. Ne, ne, nimaš prav, če bi ti smela, bi ti dala list za prebrat. Pa ti ne smem. Lahko mi pa la verjameš al pa ne, večina spiskov otrok je siva, taka kot lajf. Črno bele kombinacije so redke.

Vem, vem. Če bi imela od Mič hčerka samo priimek od Mič, potem nihče ne bi mogel vedeti, da je pol Slovenka, pol Hrvatica. Enako bi veljalo za mojega sina, če bi imel moj priimek, ne Kamikazin. user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:11:03   
zband
mehki Ć v priimkuuser posted image


jaz imam tubi svetle lase-blond,pa zaradi tega nobeden ne reče da srm Šveduser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:12:22   
Kerensa*
Govorimo o imenih in priimkih, ne o videzu. user posted image Tudi moj starejši sin je plavolas in modrook, pa mu ne rečejo, da je "Švaba". user posted image Lahko pa spremeniva temo pogovora na fizične lastnosti "čefurjev", če želiš. user posted image

(odgovor članu zband)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:14:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Tudi moj sin je pol hrvaške narodnosti, pa ima slovensko državljanstvo. Za inštitucije je torej Slovenec. Za morebitno segregacijo ali nacionalizem pa je dovolj njegov mehki Ć v priimku. Na podlagi tega ga lahko ločujejo od ostalih.
To sem hotela povedati.



Nisi pa razumela, kaj je narodnost.
To je opredelitev posameznika. Pri zadnjem popisu je bilo 8,90% prebivalcev Slovenije  "brez narodnosti", ki bodi niso zeleli odgovoriti in se opredeliti glede narodnosti, bodisi je njihova narodnost neznana. Ce se ze operira s takimi pojmi, naj bodo vsaj osnove jasne.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:15:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Ma nehi no, kerensa, čist glih tolk simpl pa ni. Tvoja verzija je črno bela, jaz imam pa spisek, ki je zelo siv. Ne, ne, nimaš prav, če bi ti smela, bi ti dala list za prebrat. Pa ti ne smem. Lahko mi pa la verjameš al pa ne, večina spiskov otrok je siva, taka kot lajf. Črno bele kombinacije so redke.

Vem, vem. Če bi imela od Mič hčerka samo priimek od Mič, potem nihče ne bi mogel vedeti, da je pol Slovenka, pol Hrvatica.


Ni ne Slovenka, ne Hrvatica in ker je pametna na mami, pravi, da je Dalmatinka.
Ima pa dvojno drzavljanstvo in to ni enako kot biti pol eno in pol drugo.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:18:02   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Nisi pa razumela, kaj je narodnost. To je opredelitev posameznika. Pri zadnjem popisu je bilo 8,90% prebivalcev Slovenije  "brez narodnosti", ki bodi niso zeleli odgovoriti in se opredeliti glede narodnosti, bodisi je njihova narodnost neznana. Ce se ze operira s takimi pojmi, naj bodo vsaj osnove jasne.

Kolikor je meni znano, se narodnost človeka določi na podlagi narodnosti njegovih staršev. Če sta moja starša Slovenca, potem sem po narodnosti tudi jaz Slovenka. Ne morem biti nič drugega, ker ne morem spremeniti narodnosti svojih staršev. Lahko pa spremenim državljanstvo. In lahko spremenim tudi vero (prestopim v drugo ali postanem ateistka).
Kdor ima oba starša Hrvata po narodnosti (ne po državljanstvu), ne more trditi, da je Šved, pa naj ob popisu prebivalstva izjavi, kar mu srce poželi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:19:16   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Ni ne Slovenka, ne Hrvatica in ker je pametna na mami, pravi, da je Dalmatinka. Ima pa dvojno drzavljanstvo in to ni enako kot biti pol eno in pol drugo.

Po Slovenka, pol Hrvatica ni zaradi dvojnega državljanstva, temveč zato, ker si, kakor je meni znano, ti Slovenka, njen oče pa Hrvat. Da pa trdi, da je Dalmatinka, pa tudi prav - tudi jaz zase trdim, da sem Ljubljančanka. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:19:20   
Gina
Pa še teh ć-jev se je pol spremenilo v č. To se dogaja v vseh državah zaradi praktičnosti življenja v neki državi in ni segregacija. Moj dekliški priimek je nemški in je imel pred 100-leti na koncu dva s-ja, ki sta postala en sam s skozi leta zaradi praktičnosti uporabe v naši preljubi deželi slovenski. Obratno se je zgodilo z dekliškim priimkom moje stare mame, ki je primorka in katere slovenski priimek se je kočeval na č. V dvojezničnem območju so ga z leti naredili zelo italiansko-slovenskega, pa je ta č popolnoma izgubil.

Po priimkih ne moreš delit otrok na različne narodnosti. Ne moreš.

Še kakšni albanci imajo priimek, ki bi ga komot zamenjal za slovenskega. In marsikateri slo. priimek, ki se konča na -ič, bi zamenjal za južnega. Živimo v medkulturnem oklju in tako kot smo se morali slovenci navadit na tujce pri nas, se morajo tudi oni navadit na slovence v svoji deželi in se ne počutit ogrožene čist cel cajt. Vsaj v mojem življenjskem okolju jim nihče nič noče in so še kako lepo sprejeti. Pritožujejo se pa glih tako nekateri posamezniki. PO moje je večina tujcev ali priseljencev čist zelo fajn in "trezno razmišljujočih". Eni posamezniki so pa v kateremkoli narodu mal prtegnjeni in zakompleksani. Tako pač je. Povsod.

(odgovor članu zband)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:19:55   
zband
Ni ne Slovenka, ne Hrvatica in ker je pametna na mami, pravi, da je Dalmatinka. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:21:40   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Po priimkih ne moreš delit otrok na različne narodnosti. Ne moreš.

Mogoče ne boš točno zadel (npr., ali ne nekdo Bosanec, Hercegovec ali Srb), bo pa vseeno jasno, da ni Slovenec. Govorim seveda o sedajšnjih priimkih, ne o spremembah priimkov skozi čas. To se pa da določiti.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:22:03   
zband
Ljubljančankauser posted image user posted image user posted image
 
kva pa je to zaena narodnost al pa regijska pripadnost

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:22:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Ni ne Slovenka, ne Hrvatica in ker je pametna na mami, pravi, da je Dalmatinka. Ima pa dvojno drzavljanstvo in to ni enako kot biti pol eno in pol drugo.

Po Slovenka, pol Hrvatica ni zaradi dvojnega državljanstva, temveč zato, ker si, kakor je meni znano, ti Slovenka, njen oče pa Hrvat.


Ni pol pol, ker je nismo opredelili ne za eno, ne za drugo.
In  tudi sama nimam opredeljene narodnosti.

A lahko razumes besedo opredeljen oz. opredelitev?

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:23:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Po priimkih ne moreš delit otrok na različne narodnosti. Ne moreš.

Mogoče ne boš točno zadel (npr., ali ne nekdo Bosanec, Hercegovec ali Srb), bo pa vseeno jasno, da ni Slovenec.


Nic ne bo jasno.
Mehki ć v hrvaskem priimku spremenim v trdega in bo priimek slovenski, tako po obliki kot po zvenu.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:23:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zband
Ljubljančankauser posted image user posted image user posted image
 
kva pa je to zaena narodnost al pa regijska pripadnost

Opredelitev glede na mesto bivanja (v primeru Dalmatinke pa na področje bivanja). user posted image

(odgovor članu zband)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:25:47   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
A lahko razumes besedo opredeljen oz. opredelitev?

Lahko.
Eno je, za kaj se ti opredeliš (ali za kaj opredeliš svojega otroka). Drugo pa je, za kaj si opredeljen na podlagi svojih staršev.
Jaz v tem dvojem vidim razliko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:26:55   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Mehki ć v hrvaskem priimku spremenim v trdega in bo priimek slovenski, tako po obliki kot po zvenu.

To je samo navidezna sprememba. Lahko tudi spremeniš priimek v Ericsson, pa zato še ne boš Švedinja po narodnosti, temveč še vedno Slovenka. Ker sta tvoja starša še vedno Slovenca.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:29:26   
zband
malo heca ne škodi,,
ti pa povem,da je imel moj prijatelj, ki mu je bilo ime SUAD probleme z zaposlitvijo in se je moral preimenovati v SREČKOTA,če se je hotel zaposliti v enem izmed špica hotelov v sloveniji.ampak sedaj je dokazal,da je naj. natakar v tem hotelu in na njegov račun letijo same pohvale .ne upam se pa niti vprašati kako bi bilo če bi imel na tablici napisano SUAD.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:31:52   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zband
malo heca ne škodi, ti pa povem,da je imel moj prijatelj, ki mu je bilo ime SUAD probleme z zaposlitvijo in se je moral preimenovati v SREČKOTA,če se je hotel zaposliti v enem izmed špica hotelov v sloveniji.ampak sedaj je dokazal,da je naj. natakar v tem hotelu in na njegov račun letijo same pohvale .ne upam se pa niti vprašati kako bi bilo če bi imel na tablici napisano SUAD.

Verjamem. Bivši sodelavec se piše na -ić in tudi njegovo ime je... Balkansko. Sam je sicer ponosen na to, da je "čapac" (kakor on pravi), pri njegovem bratu pa ni bilo ravno tako. Imel je (cca. 10 let nazaj) velike težave z zaposlitvijo in to ga je prepričalo, da je šel na UE in postal Marko Mehle. Nekdo, ki pozna telesne karakteristike Balkancev, mu lahko še danes na obrazu vidi, da je tipičen Balkanec, ampak v osebni izkaznici pa piše Marko Mehle. In danes ima službo. user posted image

(odgovor članu zband)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:34:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
A lahko razumes besedo opredeljen oz. opredelitev?

Lahko.
Eno je, za kaj se ti opredeliš (ali za kaj opredeliš svojega otroka). Drugo pa je, za kaj si opredeljen na podlagi svojih staršev.



To je vseeno, ker lahko opredelitev tudi spremenis, saj je "samo" opredelitev. Za razliko od drzavljanstva.
In tudi zato je primerjava na podlagi narodnosti nesmiselna.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:35:03   
zband
In danes ima službo.
 
kruta resnica,kako lahko starši ob rojstvu otrokom zagrenimo življenje

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:37:18   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
To je vseeno, ker lahko opredelitev tudi spremenis, saj je "samo" opredelitev. Za razliko od drzavljanstva.
In tudi zato je primerjava na podlagi narodnosti nesmiselna.

Svojo lastno opredelitev lahko spremeniš s takšno lahkoto, kakor državljanstvo. Dejstva, da si Slovenec zato, ker sta Slovenca tvoja starša, pa ne moreš spremeniti nikoli, pa da se *ebeš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Ločevanje otrok v vrtcu glede na nacional...
22.9.2009 18:37:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kako pa kaj leta okrog 1995? V Slovenijo je prišlo kup Balkancev, med njimi ogromno nosečih žensk in ogromno mladih, samskih žensk, ki so prišle izključno zato, da bi si tukaj našle moža in ustvarile novo življenje. Okrog leta 1995 je bilo (menda) v Sloveniji rojenih več balkanskih otrok, kakor slovenskih.


Ampak se vedno se je pri zadnjem popisu prebivalstva 83,06% opredelilo za Slovence.
Vir: Popis prebivalstva 2002.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?