|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dajmo še tu-kakšno pecivo boste kaj pekle...
26.10.2009 15:56:45   
kaya2007
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

pa ti si skor hujša ko štacune user posted image do božiča še 2 mesca, v štacunah že prvi okraski, ti pa z božičnim pecivom user posted image




Točno to, kako se ne bi zmotiluser posted image . Vmes še noč čarovnic, praznik, pa miklavž..... Ta naslov pa se bo do božiča itak izgubil in bomo še 100x spraševali kaj spečiuser posted image



Napovednik tem za naslednje tri mesece:
1. Kaj kupiti sinu od moževe sestrične za miklavž?
2. Kaj kupiti sestrični in njenemu psu za božič?
3. Ali je potrebno obdariti sosedove mulce za novo leto?
4. Kaj bomo pekle za čez novoletne user posted image  praznike?
5. Božična večerja
6. Do kdaj bodo vaši otroci pokonci za silvestrovo (na to temo pričakujem vsaj zaklepanje, če že ne brisanje.
7. Hujšamo zares, začetek 01.01.2010
8. ...in moja najljubša..Dohodnina 2009



user posted image  user posted image  user posted image

pa btw, marcipan je njami user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Dajmo še tu-kakšno pecivo boste kaj pekle...
26.10.2009 16:35:46   
anitka7
sem tud jaz že dans gledala na kulinariki debato o praznični peki...tko da sem že začela razmišljat,sam še nimam nobene prave ideje...bom pa tud kakšen recept gor dala

_____________________________

Everything will be OK in the end.If it"s not OK,it"s not the end yet.

30.1.2006 - Nik
17.9.2009 - Neli

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   [Brisano sporočilo]
26.10.2009 16:56:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu anitka7)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   [Brisano sporočilo]
26.10.2009 17:05:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Dajmo še tu-kakšno pecivo boste kaj pekle...
26.10.2009 17:07:52   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

POSEBNE KOKOSOVE KROGLICEuser posted image
 
1 žlica medu
1 vanilijev puding
1,5 dcl kisle vode
4 dcl mleka
200 g zdroba
150 g sladkorja
160 g kokosa
 
Puding in zdrob zmešamo s kislo vodo( če se vam zdi pregosto, dodajte malo mleka)
 
Mleku dodamo sladkor in postavimo na grelno ploščo,da se skuha,ter dodamo med in margarino.
Odstavimo s plošče in dodamo zdrob in puding, ki smo ga prej zmešali s kislo vodo in kokos. Dobro premešamo in damo še za 2-3 minute nazaj na kuhalno ploščo. Stalno mešamo.
Kuhano maso ohladimo toliko, da gre lahko v hladilnik in jo tam pustimo dokler se čisto ne ohladi in strdi( v hladilniku) Če se vam zdi preredka, dodajte še malo kokosa.
Iz ohlajene mase oblikujemo kroglice in v vsako zavijemo olupljen mandelj ali lešnik. Povaljamo v kokosu.
Se kar topijo v ustih.user posted image
 
 
 
 


akhm... a ta zdrob in puding morata bit že kuhana?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   [Brisano sporočilo]
26.10.2009 17:12:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zvesta)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Dajmo še tu-kakšno pecivo boste kaj pekle...
26.10.2009 17:13:28   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Ne, Zvesta. Pudingov prah in surov zdrob.user posted image


nem jasno.... bom mogla prespat ta recept...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   [Brisano sporočilo]
26.10.2009 17:19:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zvesta)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Dajmo še tu-kakšno pecivo boste kaj pekle...
26.10.2009 17:21:23   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
Felicita, marcipan je pa oduren. Prav pojem odurnosti. Blek!


hehe, z marcipanom je tko - al ga obožuješ (jest) al ga pa vidt ne morš (ti). vmesne poti po mojih izkušnjah ni... še nisem srečala koga, ki bi mu blo vseeno za marcipan user posted image kakorkoli, no, brez marcipana zame ni decembra user posted image

Ojej. Smo se že zadnjič pogovarjali od marcipana in je ne vem katera rekla, da si kupi celo uno klobaso tega marcifakingpana in celega poje potem. Zdaj grem pa bruhat.



ZARA, hvala, prav naglas sem se zdele režala... Ko pa je moje dete ultra tečno in sitno danes, mi je tole res prav pršlo zdej user posted image user posted image user posted image .
Btw: jaz si tut kupim celo klobaso tega "gravža", hehe... OBOŽUJEM GAAA!! Resno! Ko grem na pumpo tankat si na blagajni zmeri vzamem to klobaso in jo v sekundi pohrustam v avtu user posted image .

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Dajmo še tu-kakšno pecivo boste kaj pekle...
27.10.2009 7:07:51   
kjava
O KL, tile medeni srčki so taki kot hočem. user posted image Mogoče že danes poskusim.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Dajmo še tu-kakšno pecivo boste kaj pekle...
27.10.2009 13:21:41   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09
ZARA, hvala, prav naglas sem se zdele režala... Ko pa je moje dete ultra tečno in sitno danes, mi je tole res prav pršlo zdej user posted image user posted image user posted image .
Btw: jaz si tut kupim celo klobaso tega "gravža", hehe... OBOŽUJEM GAAA!! Resno! Ko grem na pumpo tankat si na blagajni zmeri vzamem to klobaso in jo v sekundi pohrustam v avtu user posted image .

Maljenkost. Danes sem v Hofru videla to kljobaso, sem se takoj na vas "marcipanke" spomnila. user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Dajmo še tu-kakšno pecivo boste kaj pekle...
28.10.2009 8:28:11   
kjava

IZVIRNO SPOROČILO: kjava

O KL, tile medeni srčki so taki kot hočem. user posted image Mogoče že danes poskusim.


Sem jih res nardila včeraj. Lepo so se mi delali in vse, le trdi so bli, ampak so se čez noč zmehčali in bi bli prav super, če ne bi šparala z marmelado user posted image . Hvala ti za ta recept. user posted image

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Dajmo še tu-kakšno pecivo boste kaj pekle...
28.10.2009 20:03:05   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

MEDENI SRČKI
 
1 ravna žlička pecilnega
3 žličke cimeta
500 g moke
1 jajce
50 g margarine
75 g sladkorja
300 g medu
150 g marmelade
400 g čokolade
 
 
Med, sladkor in margarino damo na kuhalno ploščo,da se pogreje. Ko se sladkor stopi, prenehamo z gretjem in maso ohladimo.Ohlajeni dodamo moko, cimet, jajce in pecilni.Testo obdelamo, da je gladko. Zavijemo ga v folijo in ga shranimo preko noči v hladilniku.
Drugi dan ga razvaljamo na 3 mmm in z modelčkom izrezujemo srčke.Polovico srčkov namažemo z marmelado in pokrijemo z nenamazanimi srčki. Dobro stisnemo ob straneh. Pečemo na 180 stopinjah 15 minut.
Ohlajene cele namakamo v stopljeno čokolado. Damo jih na rešetko, da se čokolada strdi.user posted image


Te sva pa danes s tamalim naredila in moram reč, da so super izpadli! Tko, da hvala KL!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Dajmo še tu-kakšno pecivo boste kaj pekle...
28.10.2009 20:12:04   
blaža
Jaz nardim za praznike celo turo. user posted image

Lani so ble lubeničke iz marcipana, pa en cel kup piškotov. Te orehove štangice, so nam fullll dobre.

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6329

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Dajmo še tu-kakšno pecivo boste kaj pekle...
29.10.2009 15:45:40   
alička
Evo še ena marcipanka user posted image . Mnjami!

Hvala punce za zanimive recepte user posted image . Če najdem doma kaj uporabnega se pa še jaz javim.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Dajmo še tu-kakšno pecivo boste kaj pekle...
29.10.2009 17:17:41   
noranate
Jaz sem bom pa jutri podala v "predpraznično" peko. Za ta vikend pričakujem kar nekaj obiskov in se kot "snajka" pač moram izkazatuser posted image . Bom kar potratno potico, ker se jo ogromno nareže, pa jabolčni štrudl. Hčeri bom pa podturila kakšne mehke. Zadnje čase ji odlično izpade manchmelovuser posted image . Hvala bogu, da je zraslauser posted image .

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Dajmo še tu-kakšno pecivo boste kaj pekle...
30.10.2009 15:31:19   
citrončica

IZVIRNO SPOROČILO: kjava


IZVIRNO SPOROČILO: kjava

O KL, tile medeni srčki so taki kot hočem. user posted image Mogoče že danes poskusim.


Sem jih res nardila včeraj. Lepo so se mi delali in vse, le trdi so bli, ampak so se čez noč zmehčali in bi bli prav super, če ne bi šparala z marmelado user posted image . Hvala ti za ta recept. user posted image



Super, tole že dišiuser posted image ,
čeprav jaz kar prisegam na Pionirjeve, v rdečih- božičnihuser posted image vrečkah, so mi super, ker sem za komplicirane recepte čist prelena, oz. se premalokrat spravim,
mislim da pa imam nekje tisto izdajo sladic, ko je bila nekaj časa full popularna, cca 10 let nazaj sva s sestro za 2 50letnici vso sladkarijo napekli iz nje...bom pogledala user posted image

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Dajmo še tu-kakšno pecivo boste kaj pekle...
30.10.2009 15:45:04   
citrončica
Ja, našla,:
ampak le eno...

Enega na hitro:

Ploščice s sadjem:

Testo:
1/4l vode
50g masla
malo soli
180g moke
5jajc
1žločka pecilnega
Nadev:
1/2 kg jagod ali ananasa
1 vanilij slad.
2dcl sladke smetane
15g sladkorja v prahu

Vodo, malso, sol zavrite, dodajte vso moko, zmešajte do gladke mase, kuhajte cca min, da se začne masa ločevati od lonca. Testo dajte v posodo, dodajte jajce po jajce. Pustite, da se ohladi, dodajte pecilni, na peki papir oblikujte ploščice premera cca 10cm in jih pecite 30-35 min na 220°C do zlate-svetlo rjave barve.
Ne odpirajte pečice takoj, da se ne sesedejo. Stepite smetano, sladkor in vanilij, vmešajte sadje in naložite na ploščice.
Lahko pečete ploščice cca 10 in 5 cm premera, na večjo daste nadev, z manjšo pokrijete,
jaz sem jih tud prepognila že, celo namesto sladke smetane sem jih nafilala s pudingom vanilija in sadjem,

enostavno in zelo dobro user posted image

(odgovor članu citrončica)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Dajmo še tu-kakšno pecivo boste kaj pekle...
7.11.2009 22:34:41   
kamilija
Tale se mi pa zdi fajn, sam nisem dobro razumela..
a tisti drugi del potem daš še enkrat pečt al kako?


IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

NADEVANI KOKOSOVI POLJUBČKI
 
4 beljaki
35 dag sladkorja
2 žlici limoninega soka
25 dag kokosa
 
Nadev:
4 rumenjaki
8 žlic sladkorja vprahu
125 g margarine
2 rebri stopljene čokolade
vanilij sladkor
 
Vmešamo beljake, dodamo sladkor in limonin sok. Mešamo dokler ni popolnoma gosto.
V trdo maso narahlo vmešamo kokos in z žličko oblikujemo poljubčke, ter jih zlagamo na pekač s peki papirjem. Spečemo na srednji temperaturi.
Za nadev rumenjake penasto zmešamo s sladkorjem v prahu in vanilij sladkorjem.Dodamo posebej umešano margarino in nazadnje stopljeno čokolado.
S tem namažemo poljubčke in stisnemo po 2 skupaj.
Kar nam ostane nadeva, ga še enkrat pogrejemo nad paro,da je tekoče in pokapljamo poljubčke po zunanji strani.user posted image


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Dajmo še tu-kakšno pecivo boste kaj pekle...
29.11.2009 14:40:27   
ZARA
KL, odgovori zdaj.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   [Brisano sporočilo]
29.11.2009 14:44:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Dajmo še tu-kakšno pecivo boste kaj pekle...
29.11.2009 18:25:27   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

IZVIRNO SPOROČILO: zvesta


IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Ne, Zvesta. Pudingov prah in surov zdrob.user posted image


nem jasno.... bom mogla prespat ta recept...
Poglej.user posted image  Ko normalno kuhamo puding, prašek zmešamo s par žlicami mleka in ga potem zakuhamo v mleko.
Pri tem receptu pa puding v prahu in zdrob pomešaš z radensko in potem vliješ v mleko kakor piše v receptu.


aaa, pa sem res mogla prespat.. mogoče pa v tem tednu celo naredim... hvala...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Dajmo še tu-kakšno pecivo boste kaj pekle...
8.12.2009 20:23:44   
princeska29
punce a potice ne boste pekle??jaz bom delala potico pa cimetove zvezdice,rumove kroglice in pa trojni tortni užitek
upam da bom še prišla s trebuhom do štedilnika in pečiceuser posted image user posted image user posted image user posted image
zaenkrat še gre le naslanjat se ne smem preveč na pult ker me potem boli
a bo že saj moram štiri potice narest user posted image
se bom potrudlauser posted image user posted image user posted image da vse uspe kot treba 


_____________________________

AMADEJ 26.11.2001 2750g-48cm
STASA 17.01.2008 3850g-53cm
ALEX 17.12.2009 3700g-53cm

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Dajmo še tu-kakšno pecivo boste kaj pekle...
9.12.2009 9:38:27   
tatam
Napekla sem že ogromno piškotov:linške oči,orehove rogljičke,lešnikove hrustavčke,črno-bele zvitke,flancate,samostanske rogljičke,kekse z marmelado-žepki,čajno pecivo mignon,bicikle,razpokane piškote,čokoladne huzarske krapke,moto piškote,bananino-čokoladne mehke kekse,krhkovce,tirolske piškote. Ampak pri nas vse sproti zmanjka in mi ni jasno kdaj bom napekla stvari za praznikeuser posted image
Kaj naredite ve?Jih enostavno skrijete al kak??
Aja,plan imam še medenjake,vanilice,orehove grižljajčke,čokoladne piškote...Pa še kako rundo strojnih,linških oči,žepkov z nutelo.....Le časa niuser posted image

(odgovor članu princeska29)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Dajmo še tu-kakšno pecivo boste kaj pekle...
9.12.2009 10:02:52   
pety78
Prosim, če mi svetujete, katere piškote naj spečem, ker sta moja dva škratka ful zbirčna. Sem naredila dvojne kekse, pa jih sploh ne jesta. Sam čokolado bi mljaskala. user posted image

_____________________________



(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...
Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?




ime za fantka
N5ra

Katero ime za fantka je najlepše?

Lian (16%)

Zak (7%)

Val (30%)

Zan (22%)

Tian (24%)


Število vseh glasov: 491

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!