|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
9.11.2009 16:20:36   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: oka

Ok,mene pa samo moti to: a res mislite da da so dali da bodo pobili američane in ne vem še kogauser posted image

Mislim halo masovni poboj ja ....


Takele gripe in gripice in vsa ta nova zdravila in cepiva so eno tako luštno ozadje za proizvajanje raznih teorij zarote. Priznam pa, da gre meni to že pošteno na en organ. Vsako leto je gripa prisotna in nobeno leto ne delajo take zdrahe okoli tega. Pa še en nasvet: vsi tisti famozni teksti, ki krožijo po mailih so direkt za v koš. Čisto nič drugega ne naredijo, kot da človeka še bolj zmedejo in prestrašijo.  Vsak naj naredi tako, kot se mu zdi prav, največ pa za preventivo, ki pa je po mojem dobrodošla ne samo v času raznih epidemij.




Že že, ampak kaj ko so ljudje premalo informirani oz sploh nimajo dostopa do podatkov, da bi se lahko realno odločili in pretehtali ali se bodo cepili ali ne. Meni je to bolano, dajte folku vse info (za, proti, dobre strani, slabe strani....) in potem naj se človek odloči.


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
9.11.2009 16:26:51   
Felicita
nia, tuki ne gre a verjameš al ne, tuki gre za razpihovanje in podpihovanje zadev, spravljanje ljudi v paniko in širjenje neresnic. da sploh ne govorim kok spama se dobi na račun 'viralnega' širjenja mailov, kjer na koncu dobiš krasno zbirko e-mail naslovov.
in če misliš da se s cepljenjem zasluži, ti povem da veliko več zaslužijo z zdravili za kronične bolezni (kardiovaskularne predvsem - vzami ali umri, torej lahko cene pošljejo v višave), antidepresivi (in ostalimi psihoaktivnimi snovmi), in analgetiki (25-40% svetovne populacije je zasvojene z njimi... zračuni kok pride če 40% svetovne populacije vzame vsak dan eno tableto paracetamola in pomisli na to, ko boš naslednjič vzela lekadol). in cepiva so kaplja v morje.

aja, še to - pokaži mi npr mail, kjer ljudi nagovarjajo k cepljenju? ga ni? seveda! ker so farmacevti, zdravniki in imunologi grdi grdi in je velik privlačnejše brat o zarotah in članke 'umrl 48 ur po cepljenju' (dans na 24ur naprimer) in ' že 45 smrti zaradi nove gripe v Culukafriji' in si zravn mislt 'aha sej sm vedu da to ne more bit dobr da jim gre sam za dnar!'. kdo bo pa verjel zdravnikom in imunologom, njih ja plačajo lobiji da to promovirajo in zaslužijo... tuki gre za miselnost ljudi, kjer + pač ne obstaja. ker jim ga noben ne ponudi, vsaj ne na tako pompozen način kot minuse.


< Sporočilo je popravil Felicita -- 9.11.2009 16:32:42 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
9.11.2009 16:41:21   
Pat74
Tale je najnovejši meil, ki sem ga dobila na to tematiko:
Očitno je čebula rešitev za gripo - raje verjamem v čebulo, kot v cepljenje!  
Jaz bi to kar verjela. Verjamem pa tudi, da ko že dobimo gripo jo
najlaže pozdravimo s čebulo (Čebulna juha: na malo olja popražimo za
jajce debelo čebulo, da malo zadiši - narežemo vse kar ni gnilo in
blatno, tudi rjave olupke - dolijemo 1/2 l vode in pustimo vreti cca 15
min. Odcedimo, posolimo po okusu in popijemo. Jemo sveže narezano čebulo
- kakor koli pripravljeno.)

Veliko zdravja







-----------------------------------------------------------------------------------


Nasvet proti gripi, ki morda celo deluje, kdo ve in  ne stane dosti.
Leta 1919 ko je gripa umorila več kot 4o milj. ljudi, je neki doktor
obiskal več družin, če rabijo pomoč proti gripi. Mnogo se jih je že
okužilo in  mnogi so umrli. Doktor je nekoč srečal kmeta in na njegovo

presenečenje so bili v družini  vsi zdravi.

Ko je doktor vprašal, kaj delajo drugače, mu je kmetica odgovorila,

da v posodico po sobah postavi neolupljene čebule. Doktor

ji seveda ni verjel in vprašal, če bi dobil eno njihovo čebulico  da

bi jo pregledal z mikroskopom.

Dali so mu čebulo in ko jo je pregledal,

je na nje našel viruse gripe.Čebula je očitno vsrkala vse bakterije
in tako ohranila družino zdravo.



To je slišala neka frizerka ter v lokalu postavila nekaj
lončkov s čebulo in začuda ni nihče od osebja dobil gripe, čeprav so
bili v stalnem stiku s strankami nezaščiteni.

Ker stvar zelo malo stane, jo je vredno preizkusiti tako doma,

kot v službi ter videti učinek.
Mi smo to naredili  in gripe res nismo imeli. Če pomaga tebi in tvojim
najdražjim pri
zdravju, je to za vas najbolje, če pa slučajno kdo zboli, vseeno ne
zgubiš dosti, le
nekaj  drobiža za čebulo.




(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
9.11.2009 16:43:26   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Pat74

Tale je najnovejši meil, ki sem ga dobila na to tematiko:
Očitno je čebula rešitev za gripo - raje verjamem v čebulo, kot v cepljenje!  
Jaz bi to kar verjela. Verjamem pa tudi, da ko že dobimo gripo jo
najlaže pozdravimo s čebulo (Čebulna juha: na malo olja popražimo za
jajce debelo čebulo, da malo zadiši - narežemo vse kar ni gnilo in
blatno, tudi rjave olupke - dolijemo 1/2 l vode in pustimo vreti cca 15
min. Odcedimo, posolimo po okusu in popijemo. Jemo sveže narezano čebulo
- kakor koli pripravljeno.)

Veliko zdravja







-----------------------------------------------------------------------------------


Nasvet proti gripi, ki morda celo deluje, kdo ve in  ne stane dosti.
Leta 1919 ko je gripa umorila več kot 4o milj. ljudi, je neki doktor
obiskal več družin, če rabijo pomoč proti gripi. Mnogo se jih je že
okužilo in  mnogi so umrli. Doktor je nekoč srečal kmeta in na njegovo

presenečenje so bili v družini  vsi zdravi.

Ko je doktor vprašal, kaj delajo drugače, mu je kmetica odgovorila,

da v posodico po sobah postavi neolupljene čebule. Doktor

ji seveda ni verjel in vprašal, če bi dobil eno njihovo čebulico  da

bi jo pregledal z mikroskopom.

Dali so mu čebulo in ko jo je pregledal,

je na nje našel viruse gripe.Čebula je očitno vsrkala vse bakterije
in tako ohranila družino zdravo.



To je slišala neka frizerka ter v lokalu postavila nekaj
lončkov s čebulo in začuda ni nihče od osebja dobil gripe, čeprav so
bili v stalnem stiku s strankami nezaščiteni.

Ker stvar zelo malo stane, jo je vredno preizkusiti tako doma,

kot v službi ter videti učinek.
Mi smo to naredili  in gripe res nismo imeli. Če pomaga tebi in tvojim
najdražjim pri
zdravju, je to za vas najbolje, če pa slučajno kdo zboli, vseeno ne
zgubiš dosti, le
nekaj  drobiža za čebulo.






http://www.snopes.com/medical/swineflu/onion.asp user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
9.11.2009 16:46:38   
Pat74
user posted image user posted image user posted image   Prava burleska, škoda, da še me ne moremo na ta račun kaj zaslužit.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
9.11.2009 16:49:53   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Pat74

user posted image user posted image user posted image   Prava burleska, škoda, da še me ne moremo na ta račun kaj zaslužit.


sej lahko. npr ustvari blog na siolu, ustvari eno super duper teorijo zarote in tko prepričej da postaneš hišna blogerka - 100 (al celo 200)€/mesec user posted image al pa prodej to isto teorijo zarote 24ur, svetu, preverjeno, slovenskim novicam,... za velike dnarje. seveda se morš spodi podpisat vsaj kot ddr - da zgledaš strokovna in dovolj kredibilna da si si 'upala' stran od uradne medicine user posted image
al pa se pejt cepit, zraven si pa še kej vbrizgej (kak strup, ki ni smrten na primer) in toži farmacevtsko družbo za posledice.
idej kokr češ user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
9.11.2009 20:34:27   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

nia, tuki ne gre a verjameš al ne, tuki gre za razpihovanje in podpihovanje zadev, spravljanje ljudi v paniko in širjenje neresnic. da sploh ne govorim kok spama se dobi na račun 'viralnega' širjenja mailov, kjer na koncu dobiš krasno zbirko e-mail naslovov.
in če misliš da se s cepljenjem zasluži, ti povem da veliko več zaslužijo z zdravili za kronične bolezni (kardiovaskularne predvsem - vzami ali umri, torej lahko cene pošljejo v višave), antidepresivi (in ostalimi psihoaktivnimi snovmi), in analgetiki (25-40% svetovne populacije je zasvojene z njimi... zračuni kok pride če 40% svetovne populacije vzame vsak dan eno tableto paracetamola in pomisli na to, ko boš naslednjič vzela lekadol). in cepiva so kaplja v morje.

aja, še to - pokaži mi npr mail, kjer ljudi nagovarjajo k cepljenju? ga ni? seveda! ker so farmacevti, zdravniki in imunologi grdi grdi in je velik privlačnejše brat o zarotah in članke 'umrl 48 ur po cepljenju' (dans na 24ur naprimer) in ' že 45 smrti zaradi nove gripe v Culukafriji' in si zravn mislt 'aha sej sm vedu da to ne more bit dobr da jim gre sam za dnar!'. kdo bo pa verjel zdravnikom in imunologom, njih ja plačajo lobiji da to promovirajo in zaslužijo... tuki gre za miselnost ljudi, kjer + pač ne obstaja. ker jim ga noben ne ponudi, vsaj ne na tako pompozen način kot minuse.




No, kopiram moje besede:

dajte folku vse info (za, proti, dobre strani, slabe strani....) in potem naj se človek odloči.


Točno to sem napisala.
Glej, lahko bi v nedogled razpravljale o tem in se mi zdi brezveze, moje mnenje pač je in bo ostalo, da so ljudje nevedni glede teh zadev (hej še sama sem), zato ker jim niso tehtni razlogi za katerikoli pogled ponujeni in dejstvo je, da kljub temu da imajo taki članki tudi negativen učinek (preplah, panika), so vedno popljuvani, češ, to pa je larifari, pretiravanje.... v kar pa nisem popolnoma prepričana.



_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
9.11.2009 22:07:51   
maya2
A katera ve če lahko v sezoni za gripo (katerokoli) zboliš večkrat? Ali je tako, da če jo enkrat preboliš potem si 'na varnem'?

_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
10.11.2009 9:44:07   
Tea 1
Ne razumem, zakaj na infekcijski kliniki zdravniki tistim, ki so hospitalizirani ali celo v življenski nevarnosti enostavno ne dajo čebulne juhe???user posted image

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
10.11.2009 18:08:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tea 1)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
11.11.2009 10:11:27   
PIRANJA
Pri nas se ne bo cepil nihče v družini in še nikoli nismo imeli gripeuser posted image
upamo da nadaljujemo naš trend. Otroka pa sploh ne bi cepila za gripo, tako ali onako. Zakaj pa bi ga?user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
11.11.2009 15:40:41   
Pikicapokica6
In če to gripo ali kar navadno sezonsko dobi npr. nekaj mesecev star dojenček? Tako majhni otroci so v rizični skupini, kajne? Naša 3.letnica hodi v vrtec in samo vprašanje časa je, kdaj nam bo kakšno stvar prinesla iz vrtca, doma imamo pa 6 mesecev starega dojenčka. Zdi se mi, da res preveč na lahko jemljete to bolezen in več kot očitno je, da še nihče od vas ni imel taprave gripe. Pat74, vi ste pač imeli srečo. Lahko pa povem, da pri nas nimamo take sreče, saj je  leto in pol nazaj za sezonsko gripo zbolela naša sedaj 3.letnica in sva bili hospitalizirani zaradi precej hudega poteka bolezni. Prav tako sem hujšo obliko od nje pokasirala tudi sama. O občutkih raje ne razpravljam, si pa tega ne želim še enkrat doživeti. Ne predstavljam pa si, da bi tako obliko gripe preboleval 6. mesečni dojenček.

Priznam, bojim se tega cepiva in mu ne  zaupam. Ne vem pa, kako hudiča naj zaščitimo otroke?

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
11.11.2009 15:46:07   
metka_zone
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita



sej lahko. npr ustvari blog na siolu, ustvari eno super duper teorijo zarote in tko prepričej da postaneš hišna blogerka - 100 (al celo 200)€/mesec user posted image al pa prodej to isto teorijo zarote 24ur, svetu, preverjeno, slovenskim novicam,... za velike dnarje. seveda se morš spodi podpisat vsaj kot ddr - da zgledaš strokovna in dovolj kredibilna da si si 'upala' stran od uradne medicine user posted image
al pa se pejt cepit, zraven si pa še kej vbrizgej (kak strup, ki ni smrten na primer) in toži farmacevtsko družbo za posledice.
idej kokr češ user posted image



Ta je dobra! user posted image
Lp

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
11.11.2009 15:49:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pikicapokica6)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
11.11.2009 15:51:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
11.11.2009 15:54:10   
Pat74
Pikapokica naš tamali ima 6 mesecev in je imel en dan vročino, pa nos ima ful zabasan - tudi ta je že boljše, ker mu ga pogosto čistim; je pa res malo bolj siten, pa malo več tud spi. Najbrž smo imeli kar srečo, da gre za milo obliko - sicer je pa naša P rekla, da gre v večini primerov itak za blago obliko, ki je podobna drugim virozam.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
11.11.2009 16:06:03   
Pikicapokica6
Hvala Pat za tole informacijo. Vsekakor upam, da tudi pri nas ne bo hujšega. In pri vseh ostalih.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
11.11.2009 22:35:28   
TiaSara
Pikapolonica - pri nas smo za sezonsko gripo zboleli vsi, skupaj s takrat še ne dva meseca staro pupo. Medtem, ko smo drugi gagali z vročino nad 39, je ona imela samo malo čez 38 in še to le en dan. 

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
12.11.2009 17:58:59   
loncica
Hruška debeluška: cepivo ni bilo testirano le od poletja do jeseni, ampak od leta 2006, ker je bilo to cepivo razvito za cepljenje proti virusu ptičje gripe H1N5, torej so ga testirali že dalj časa in je tudi že bilo odobreno za uporabo. Tako so sedaj le zamenjali sev virusa s H1N1 in testirali še to variano in Evropska agencija za zdravje je tudi tega odobrila. Adjuvans skvalen, ki je uporabljen v cepivu se že več kot 10 let uporablja v vseh cepivih, ki so namenjeni za rizične skupine, saj pospešijo odziv imunskega sistema (cepljenje za hepatitisa, sezonsko gripo, klopni meningitis...), tiomersal, pa tudi ne presega vrednosti, ki jih na dan lahko v telo vnese človek. Omenila sem te dve sestavini, ker sta najbolj "kontraverzni" za javnost, čeprav že mnogo let uporabljeni v cepivih, ki smo jih prejeli mi in naši otroci.

Jaz nisem iz medicinske stroke, saj sem družboslovka, ampak so nas pač na FDV-ju naučili vsaj raziskovati vire:). Preštudirala sem spletno stran Inštituta za varovanje zdravja, European medicines agency, FDA (US Food and drug administration), World Health Organization in ostale s samim cepivom povezane stranil. Ne glede na spopularizirane izjave POP-tv-ja, Sveta-a na Kanalu A, izjav samooklicanega strokovnjaka dr. Pretnarja, ki ima z imunologijo toliko zveze kot vsak laik sem se odločila ZA cepljenje. Otroka (še) nisem cepila, saj ni bil zdrav.

Nikomur ne bom rekla naj se cepi, priporočam vam le da si preberete strokovne članke in poročila, greste na med.over.net na forum cepljenje, kjer odgovarja imunologinja in so informacije najbolj točne, saj so osebni zdravniki, ki imajo vsak svoje mnenje nazadnje o cepivih študirali na faxu. Vsak se na koncu itak odloči sam, ampak prav je, da na osnovi strokovnih informacij in ne na propagandi spopulariziranih medijev, ki itak iz vsake malenkosti naredijo senzacijo.

Aja pa še za info: reakcija na cepljenje je bila malo boleča rama in drug dan malo večja utrujenost/zaspanost.
Lp

http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/pandemrix/Pandemrix-H-832-PU-17-AR.pdf 

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
12.11.2009 18:06:23   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: loncica
Adjuvans skvalen, ki je uporabljen v cepivu se že več kot 10 let uporablja v vseh cepivih, ki so namenjeni za rizične skupine, saj pospešijo odziv imunskega sistema (cepljenje za hepatitisa, sezonsko gripo, klopni meningitis...),


Zanimivo - jaz sem pa brala, da adjuvans, ki je uporabljen v tem cepivu, do zdaj še ni bil uporabljen v nobenem drugem in da je uporabljen precej močnejši adjuvans kot v cepivu proti navadni gripi, zato da lahko dajo manj antigena, s katerim "varčujejo", ker morajo proizvesti tako zelo velike količne cepiva. Zdaj pa vedi, kaj je res. user posted image

(odgovor članu loncica)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
12.11.2009 18:28:18   
loncica
Adjuvant skvalen v cepivu proti sezonski gripi (Fluad) se uporablja že desetletja.  Skvalen se tvori tudi v človekovem telesu
- ob samem cepljenju  pa zaradi načina aplicije cepiva pride še do 100'x razredčenja in si težko predstavljam, kako bi določevali "naravno nastali skvalen" od "skvalena iz cepiv".  Vir: Nina P, dr med. imunologinja (med.over.net).

Vkolikor sem jaz razumela tega adjuvanta ni v običnem cepivu za sezonsko gripo ampak v cepivu Fluad, ki je namenjen rizičnim skupinam ampak uporabljen in torej preizkušen že več kot destletje. Z adjuvansom je dražje, spodbudi pa večji odziv imunskega sistema. Pri nas imamo takega z adjuvansom, v ameriki pa takega brez. Je pa zanimivo, da imajo v ZDA tudi internazalnega, ki pa vsebuje živ sev virusa, česar v EU ni.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
12.11.2009 18:30:54   
loncica
Pa še to adjuvanti so seveda različni, lahko so v cepivu lahko jih ni. Adjuvanti so tudi v cepivih, ki so del obveznega cepljenja otrok in sicer aluminijeve spojine. Zanimivo, da glede tega ni pa nobenega pompauser posted image

(odgovor članu loncica)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
12.11.2009 19:01:12   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: loncica
sem se odločila ZA cepljenje. Otroka (še) nisem cepila, saj ni bil zdrav.


Preden daš cepit otroka - a to si prebrala, da je glede otrok med 3 in 9 letom zelo malo izkušenj, z otroci, mlajšimi od 3 leta in adolescenti med 10-17 letom pa sploh nič? (dokument EMEA, do katerega sem dala povezavo na prejšnji strani, točka 4.4 - gre za prilogo k cepivu in vsebuje podatke o lastnostih cepiva)

(odgovor članu loncica)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
12.11.2009 19:14:23   
loncica
zmajaz, vem da si ti pač strogo proti cepljenju, sem videla, da se oglasiš na vsaki temi, ki se na to nanaša in lobiraš proti. to spoštujem, saj so nekateri pač apriori proti cepljenju in vsak ima pravico odločiti se za ali proti zase, za otroke pa pač delamo po naši vesti.

jaz pretehtam kaj je bolje, biti cepljen in prevzeti tisti minimum tveganja.

otroka sem cepila proti klopnem miningitisu, ker sva z možem gornika in smo že odkar je bil mali dojenček ves čas v hribih. tudi tukaj so stranski učinki mogoči.

otroka sem cepila proti pnevmokoku, ker je imel ponavljajoča vnetja ušes. kot pri vsakem cepljenju so tudi tukaj stranski učinki mogoči.

tveganja so pri vsakem cepivu in pač ta tveganja sem za svojega sina sprejela jaz. če se bom odločila za cepljenje malega, se ne bom s tako težkim srcem: v cepivu ni nobene snovi, ki ne bi bila že preizkušena v preteklosti. odločitev bom pač sprejela v skladu s sistemom, kje je tveganje večje: v cepivu ali v dani situaciji, če se bo pandemija še razplamtela. zaenkrat po včerajšnih informacijah pediatra iz pediatrične klinike, otroci novo gripo dokaj dobro prenašajo in, ker je sin cepljen proti pnevmokoku ki je eden od pogostih povzročiteljev pljučnic, ki se pojavlja kot komplikacija okužbe z novo gripo, se mi sin ne zdi tako ogrožen, da bi ga šla jutri cepit. kaj bo, bo pa pokazala situacija. zakaj sem se cepila sama? ker je mož službeno odsoten in, če zboli sin mora nekdo skrbeti zanj in, če bi zbolela še jaz, ne bi imel nikogar. če bi zbolela samo jaz, kako bi skrbela zanj in še nalezla bi ga lahko.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: cepljenje otrok proti novi gripi
12.11.2009 20:11:31   
madela
Vidim,da kar lepo debatirate o tem cepljenju. Sama nisem noben strokovnjak za te stvari,zato pa berem in berem. Sploh sedaj,ko sem v veliki dilemi kaj storiti.
Kot prvo cepivu ne zaupam in me je strah. Sina,ki je srčni bolnik sem hotela cepit za navadno gripo,ki jo je prebolel še preden nam je uspelo ga cepit.Razvila se mu je pljučnica,kljub temu da je cepljen proti pnevmokoku.
In danes nama je zdravnica svetovala,da bi bilo zelo pametno,da ga cepim za to novo gripo,ker spada v hudo rizično skupino. Seveda sem takoj povedala moje strahove glede tega cepiva,pa me je zavrnila,češ da je sama cepljena in njena družina enako in da naj raje ne tvegam.
Ne vem kaj naj naredim user posted image
Tiste,ki ste enako proti cepivo,kaj bi storile v tem primeru?

(odgovor članu loncica)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...
To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?