|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  42 43 [44] 45 46   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
27.2.2010 16:22:27   
divans1
Materinska šola se mi začne 4.3. Itak, da bom poročala...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ozzy)
Neposredna povezava do sporočila: 1076
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
28.2.2010 10:54:49   
ZoyaEva
Hej klepetulje!

Kako ste ? Uživate na sončku ? Včeraj je bilo full lepo.  Jaz bolj počivam, saj me je včeraj full začelo boleti v spodnjem delu trebuha. Mislim, da je krivo moje ''nerodno'' umivanje las. Umivam se tak, da sem prepognjena pred banjo in pol me boli tudi križ. Definitivno moram zamenjati tehniko user posted image .

Tista blazinica z lokom je super zadevca. Tudi jaz jo imam namen nabaviti. Sem pa včeraj zavedla , da dobim tudi kengurujčka na izposojo.  Dobim pa tudi ležalnik. Tudi ta ima lok z živalcami in je tudi super zadevica. Sam je pa res boljše za dojenčka, da je največ kar na tleh (ravna površina).

Ozzy G3 ni tako težek, je pa velik. Midva imava enoprostorca, pa bi morala kolo dol jemat, da bi ga spravila v prtljažnik oz ga nekak po strani ''stišat''. Lupinica pa je težka (5kg). Poskusi preden kupiš. Če si doma v bloku na kakšnem višjem nadstropju brez dvigala bo kar težko nositi lupinico plus voziček. No jaz bolj po sebi sklepam ko sem bolj drobna in šibka. Če pa si močna punca , pa ni problema user posted image . Drgač pa je meni še vedno najlepši in tudi najboljši voziček, kar sva jih gledala.

Imena že pridno zbirate ? Boste povedale (vsaj na z.s) ko zberete ?

Lepo se imejte.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 1077
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
28.2.2010 13:22:33   
divans1
Jah, zdj bo pa tud izbiranje imena kmalu prišlo na vrsto, seveda vam bom povedala, zakaj pa ne, sej ni to nobena skrivnost!!!user posted image

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 1078
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
1.3.2010 10:32:25   
charlyka
Dober dan,

Kako ste?

Vikend na forumu je bil spet bolj miren - se vidi, da je lepše vreme in moramo zdaj, dokler se še dokaj neomejeno gibamo, izkoristit user posted image user posted image

Kaj boste kaj delale ta teden?
Jaz moram danes po bolniški list, pa dvakrat imam materinsko. user posted image

Včeraj sem si kupila ene luštne športne črne hlače in eno rožasto tuniko user posted image user posted image

No, bodite fajn, pa se beremo. Lp

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 1079
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
1.3.2010 11:12:21   
divans1
Jst mam pa v sredo spet pregled, v četrtek pa začetek materinske....user posted image Držite pesti!!!!!!

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 1080
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
1.3.2010 11:57:14   
charlyka
Bomo držali pesti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Kake so kaj mere bušijev?? Meni se v enem mesecu ni kaj spremenilo user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 1081
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
1.3.2010 18:30:39   
divans1
Hmmm, men se je kr povečal obseg, ga mam 108 cm....user posted image

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 1082
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
2.3.2010 11:06:07   
charlyka
Joj, kakšen turoben dan ...

Kaj počnete? Meni je malo dolgčas user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 1083
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
2.3.2010 11:14:39   
divans1
Hm, moj je v bolniški, pa skupi uživamo....user posted image user posted image user posted image user posted image


Drgač se pa že malo pripravljam na jutrišnji pregled, upam, da bo vse v redu!!!! user posted image

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 1084
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
2.3.2010 11:15:17   
ZoyaEva
Res je turoben dan. Pa še premikam se komi. Imam bolečine v medenici (kolki , križ, spodnji del trebuha). Sem včeraj klicala G pa je rekla da dokler ni krčev še ni panike. Da se mi pač vezi raztegujejo. Meni se pa to zdi kar kmalu. kaj mislite ?

Sploh ne morem kam it, ker tak težko hodim, pa še bolj me začne bolet. Me bodo morali na materinsko s tovornjakom pelat user posted image . Obseg trebuščka je 93, tak da tudi ni razlike od zadnjič. Še vedno sem bolj okrogla spodaj, tak da mi vsi rečejo ko vidijo bušija da nosim nizko.

Pa ti Charlyka si boljše glede bolečin ? Veš kaj mi še povej. Za un recept za pečen krompir s kislo smetano. Kolk pred koncem že dodaš kislo smetano?  A še kaj drugega dodaš zraven ?

Jaz ti moram še CD-je posnet. Naslednji teden upam , da bom tolk da bom šla v materinsko. Prvič gre dragi zraven, pol pa bom sama hodila in se lahko dobiva, če seveda želiš. Itak pa ti javljam. Trenutno nisem v stanju da bi kam šla. Upam, da se mi izboljša.

Divans1 uživaj na materinski in dobro poslušaj user posted image .  Pa velik sreče user posted image na pregledu!



< Sporočilo je popravil ZoyaEva -- 2.3.2010 11:16:13 >

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 1085
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
2.3.2010 11:20:16   
charlyka
Opa, zdajle smo pa vse tri na forumu skupaj user posted image user posted image user posted image

Lahko imamo konferenco user posted image

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 1086
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
2.3.2010 11:28:10   
charlyka
Divans1 - vse bo v redu na pregledu, zakaj le ne bi bilo, super bo !!! user posted image user posted image

ZoyaEva - ja, mene tudi vse sorte boli, ampak mi G vedno pove, da je to pač normalno in se že nekaj časa več ne sekiram. Tudi na UZ trebuha sem šla zadnjič in je bilo vse b.p. in je tudi ta zdravnik rekel, da so vse bolečine posledica širjenja maternice, ki potiska ostale organe proč user posted image

Jaz imam zadnje čase predvsem težave z dihanjem - včasih kar sapo lovim, pa malo imam že žilice po nogah napokane, pa križ me boooliiiii user posted image
Ampak me vse to nič ne skrbi - samo, da je bibi zdrav in da me vsak dan brca, pa bom vse zdržala.
Če smo do zdaj vse skrbi skos dale, nas pa slabe 3 mesece pred koncem že ne bodo take malenkosti iz tira vrgle, a ne? user posted image user posted image To pač vse zraven paše ... user posted image

Pa še to - naš bibi ful velik kolca - je tak smešno user posted image

Aha, krompir - jaz ga pečem cca. 45 min (seveda odvisno na kolk debelo ga narežeš, pa kolko ga imaš v pekaču), potem pa na vrh namažem s kislo smetano in naribanim sirom, pa pečem še 15 min - mmmmm user posted image user posted image user posted image

Ja, CD-jev se že veselim user posted image Ti kar javi kdaj boš imela čas in se boš dobro počutila, pa se dobiva. Jaz imam bolj kot ne vsak dan čas in voljo user posted image user posted image

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 1087
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
2.3.2010 11:40:32   
charlyka
Aha, sem vedela, da sem še nekaj pozabila - včeraj sva spet bila na materinski. Govorili smo o hrambi matičnih celic - prišel je predstavnik iz Biohrambe. Ni ravno veliko povedal, tako da ne vem veliko več kot prej. So seveda prednosti in velike možnosti za to področje v prihodnosti, čeprav imam občutek, da je pri nas to zaenkrat še bolj v povojih. So pa seveda tudi slabe strani, kot je cena, pa omejitev na 40 kg ...
Midva se najverjetneje ne bova odločila za hranjenje, bom pa vsekakor darovala! - darovanje se mi zdi skoraj nujna etična odločitev in moje mnenje je, da bi sčasoma to lahko postalo kar rutina.

No, potem pa smo šli na hranjenje - dojenje. Pogledali smo filmček, slikice pravilnega in nepravilnega pristavljanja in pa možnosti nadomestkov za mleko.

Govorili smo tudi o poporodnem obdobju - kako pomembno je, da si mamica vzame čas zase, ker če se mamica dobro počuti, se bo tako počutil tudi dojenček.
Čišča (krvavitev) lahko traja tudi do 4 tedne, prvi gin. pregled je 6 tednov po porodu.
Če ti prerežejo presredek, je dobro ležati na tistem boku, ki je kontra prereza, rano pa je treba oprhati z mlačno vodo in na suho obrisati po vsakokratnem obisku wc-ja. Šivi se sami razgradijo nekje 10. dan.

Atiji so dobili potrdila, da so se udeležili šole, me pa smo dobile štempelj na prvo stran materinske knjižice.

Jutri imamo zadnjič, malo daljše. Govora bo o zobni preventivi, konkretno o porodu, na koncu pa še telovadba in dihanje.

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 1088
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
2.3.2010 11:42:06   
charlyka
No, pa kje ste? Se kar sama s seboj menim user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 1089
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
2.3.2010 11:57:00   
ZoyaEva
Evo mene. Vmes ''zginjam'', saj vmes ''krpam'' še ostale stvari (sej veš user posted image ). Ahtam pa tudi da predolgo ne sedim, ker me matra. Študiram, da bi dragemu rekla, da mi prenese pas za medenico.

Hvala za poročilo in recept! user posted image Torej je ta predstavnik Biohrambe omenjal omejitve na 40 kg ? Ma v bistvu sem že odločena, da jih hranim. Če pa se še slučajno premislim, pa jih bom zagotovo darovala. Tudi meni se zdi to zelo dobro. Več jih bo, večje bodo možnosti, da če zboliš najdeš pravega darovalca. 

Kaj boš dobrega danes kuhala ?

Če te boli križ, bi bilo mogoče fajn kake vaje poiskat. Ali pa reci G naj te da na fizioterapije. Jaz imam pregled čez 14 dni (če zdržim do takrat) in ji bom rekla , da me naj da. Tam ti lahko tudi kake vaje pokažejo za lažji porod. Kot si pa napisala, pa bodo to verjetno tudi na materinski pokazali ? Sem pa prebrala, da če maš v nosečnosti bolečine zaradi raztezanja, da naj bi bil porod lažji. Upam! Ker me res muči!

Aja, a je tebe tud bolelo v spodnjem delu trebuha, tam ko se začne trebuh dvigovati? Ni ravno sramna kost.



< Sporočilo je popravil ZoyaEva -- 2.3.2010 11:59:16 >

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 1090
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
2.3.2010 12:04:36   
divans1
Mene tud zvečer in zjutraj tak medenica, kolki in noge (krči) bolijo, da je groza..... Ampak, bomo potrpele, ni panike, sam da bo vse v redu!!!

Charlyka, pa kako to zgleda, če bibi kolca, to mi res ni jasno????user posted image

Pa glede prerezanega presredka, da je treba ležati na tistem boku, ki je kontra prereza? Pa sej te po sredini prerežejo al ne???

Moj mali brcek je pa ful gibe spremenil. Ne čutim več tako hitrih brc, kot so bile prej, ampak se mi kr cel upira v trebuh, pa kr tišči, sploh ne popusti neki časa, mam kr bunko na bušiki, hecno....

Moj je pa neki zbolel, pa ne bo mogu it zdj prvič z mano v materinsko. A mislite, da je to kej narobe?

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 1091
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
2.3.2010 12:09:02   
divans1
Aha, če se ne odločiš za hrambo teh celic, jih lahko pa samo daruješ? A to je pa zastonj? To je vse samo iz popkovnice, ne?

Res Zoyaeva, da bi bil porod kej lažji, k nas zdj vse tako boli....???? Dvomim??? Joj, sploh si ne morem predstavljat, kako hude bolečine so to???user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 1092
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
2.3.2010 12:09:34   
charlyka
Ja, omejitev je 40 kg.

Danes bom delala domače sojine zrezke, pa malo krompirčeka zraven, pa domači regrat user posted image user posted image

Ja, jutri bodo kazali vaje, tako da moram dobro poslušat, verjetno bomo tudi kaj sprobali, ker so rekli, da naj pridemo udobno oblečeni - razmišljam, da bi šla kar v pižami, se najbolj udobno v njej počutim - malo heca user posted image user posted image user posted image

Občasno in izmenično me boli na različnih mestih trebuha, tako da težko rečem kje točno in da vedno tam user posted image Me pa večkrat štiha doli pri jajčnikih user posted image
Ampak itak sem nazadnje imela tudi gin. pregled, pa je vse bilo ok, tako da me ne skrbi. Imam fajno G in ji zaupam.

Kaj boš pa ti kuhala?

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 1093
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
2.3.2010 12:19:16   
charlyka
Ja, kolcanje zgleda tako, da na istem mestu dalj časa v rednih intervalih npr. na 2 sek. čutiš rahlo pikanje ... neki tazga user posted image Jaz sem pa tudi na UZ videla kako mu buščeka dviguje, ko je ravno kolcal user posted image user posted image

Ja, sem tudi jaz mislila, da te po sredini prerežejo, ampak te ne. vedno na levo ali desno stran, tako je rekla včeraj sestra, nas pa je bilo kar večina presenečenih, ko smo to slišali.

Tudi jaz imam bunke na trebuščeku, ko se user posted image premika user posted image user posted image

Nič ne bo narobe. če ga ne bo. Mi smo se vpisali prvič v zvezek, včeraj pa že dobili potrdila. Saj tisti, ki predava niti ne ve kdo si, ali si tam ali ne.

Ja, darovanje je zastonj, nekje po 30. tednu moraš nekam poklicat, da ti pošljejo vprašalnik, ga izpolniš in vrneš in potem na dom dobiš tisti paket, ki ga neseš s seboj v P, kamor ti dajo kri. Paketek imaš potem pri sebi v sobi, ne preblizu radiatorja, pokličeš kurirja na tel., ki ti jo dajo in pride on to iskat in to je to.
Ja, samo iz popkovnice, nobenega vpliva ne nate ne na dojenčka, ali daruješ in morda komu rešiš življenje ali pa zavržejo.


(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 1094
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
2.3.2010 12:26:32   
divans1
Hm, jst pa pr mojem nisem še opazila kolcanja. user posted image

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 1095
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
2.3.2010 12:34:09   
ZoyaEva
Jaz ne morem kuhat, ker sem res hin, zato se pustim razvajati tašči. Ne vem še kaj bo....

Divans1 sem prebrala to v Pušenjakovi knjigici, tak, da upam da drži user posted image !

Tudi jaz imam bunko na trebuščku. Sploh ne vem kaj to ven porine. Mislim da ritko user posted image . Pa tudi gibi so bolj počasni. Včasih kot bi en polž notri gomazi user posted image . Kolcalo ga je pa sam enkrat do zdaj. No verjetno večkrat, a sem samo enkrat zaznala. Tko kot bi en živec utripal. Drgač mi je pa to hecn, kadar sedim se vedno pomakne bolj gor in me nad popkom brca, če pa ležim pa v predelu popka levo ali desno. No danes je z rokicami šaril tud dol pri mehurju....


(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 1096
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
2.3.2010 12:35:11   
ZoyaEva
Pa sojinih zrezkov se mi je zluštal. Mnjami. Kak narediš domače ? Jaz kupim včasih kar one že narejene. 

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 1097
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
2.3.2010 12:41:36   
divans1
Če je pa Pušenjak to napisal, bi pa res znal bit kej na tem!!! Ko bi vsaj bilo...

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 1098
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
2.3.2010 12:43:34   
divans1
Midva bova pa pasulj danes jedla z domačim belim fižolom, pa še kruh sva spekla. Kaj pa kilaža??? Če mi tehtnica spet prav kaže, sem od zadnjega pregleda pridobila 2 kg, torej vse skupaj 11 kg. 

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 1099
   RE: Po SS spet v veselem pričakovanju
3.3.2010 10:07:39   
charlyka
Dobro jutro!

Spet turobno dopoldne ... Nič kaj se mi ne da.

Kilaža - 68 kg, se pravi pridobljenih 8 od začetka.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 1100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  42 43 [44] 45 46   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  42 43 [44] 45 46   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?