|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 11:56:40   
Anonimen
Prej mi ideja nikakor ni bila sprejemljiva, zdaj pa sem vedno bolj za to, da se verouk vključi v javne šole kot interesna dejavnost, nikakor kot obvezni predmet.

Malo otrok ima priložnost spoznati resnice in neresnice vere, pravzaprav vedno manj. Verjamem, da je spoznavanje vere lahko samo pozitivna stvar.

Zakaj sem si premislila? Ker bo sredi Ljubljane visoko v zrak štrlel minaret. Vsi pripadniki muslimanske vere spoštujejo svojo vero (tudi izven svojega ozemlja). Dajmo jo še mi, na svoji zemlji.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 12:00:21   
liliana
Torej tudi "muslimanski verouk" v šole kot interesno dejavnost......user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 12:03:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Torej tudi "muslimanski verouk" v šole kot interesno dejavnost......user posted image


Ne.

V Sloveniji je (zaenkrat) največ pripadnikov rimokatoliške vere.

Znaš navesti eno muslimansko državo, ki prakticira verouk drugih ver?

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 12:19:25   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Nisem prerala vseh odgovorov, ker je tu mač... v glavnem, jst sem krščena, hodim v cerkev, ta večji je že krščen, tamala še ne, ampak kljub vsemu, po mojem skromnem prepričanju verouk NIMA  kaj iskat v šoli.. enostavno ne spada tja. pika.user posted image


Se podpišem...

Imam pa eno vprašanje zavse tiste, ki pljuvate po cerkvi in .... (ok tu ne obsojam nobenega vsak ima svoj pogled na cerkev in vero...pa vseeno)

Ali praznujete Božič in zakaj?

Verjetno bi pa se morala odpreti nova tema s tem naslovom...user posted image

< Sporočilo je popravil Onasiss -- 9.12.2009 12:20:00 >


_____________________________

So what....

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 13:08:26   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Prej mi ideja nikakor ni bila sprejemljiva, zdaj pa sem vedno bolj za to, da se verouk vključi v javne šole kot interesna dejavnost, nikakor kot obvezni predmet.

Malo otrok ima priložnost spoznati resnice in neresnice vere, pravzaprav vedno manj. Verjamem, da je spoznavanje vere lahko samo pozitivna stvar.

Zakaj sem si premislila? Ker bo sredi Ljubljane visoko v zrak štrlel minaret. Vsi pripadniki muslimanske vere spoštujejo svojo vero (tudi izven svojega ozemlja). Dajmo jo še mi, na svoji zemlji.


Vera je pa ena in edina, rimokatoliška al kako? Kaj pa moja vera? Muslimanova vera, protestantova vera, pravoslavna vera, budizem, hare krišna...v tem je poanta. Živimo v svobodni državi, kjer veroizpoved posameznika ne sme in ne more vplivat na njegovo življenje. Torej je verouk (beri učenje rimokatoliške krščanske "resnice") v javni šoli kršenje državljanskih pravic. Pouk o verstvih ja, verouk pa  niti slučajno ne.

Pa da ne bo pomote, ravno jest, zagrizen ateist bom svojega otroka te dni peljal k maši, ker ga zanima, ker pač hodi v vrtec v okolje, kjer večina otrok hodi k maši. Vem mu pa povedat več o krščanstvu, kot moja kao verna tašča, ki sedi pri maši samo ob praznikih, pa še to pol ne posluša kaj župnik govori. Tud k verouku bo šel, če bo želel, samo niti slučajno pa ne v šoli, kjer verouk nima kaj iskat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 13:11:12   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss

IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Nisem prerala vseh odgovorov, ker je tu mač... v glavnem, jst sem krščena, hodim v cerkev, ta večji je že krščen, tamala še ne, ampak kljub vsemu, po mojem skromnem prepričanju verouk NIMA  kaj iskat v šoli.. enostavno ne spada tja. pika.user posted image


Se podpišem...

Imam pa eno vprašanje zavse tiste, ki pljuvate po cerkvi in .... (ok tu ne obsojam nobenega vsak ima svoj pogled na cerkev in vero...pa vseeno)

Ali praznujete Božič in zakaj?

Verjetno bi pa se morala odpreti nova tema s tem naslovom...user posted image


Kaj ma pa veze božič oziroma praznovanje božiča s tem, da verouk nima kaj iskat v javni šoli. Mimogrede je pa velika noč največji krščanski praznik in ne božič.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 13:12:16   
Anonimen
Nisem proti temu saj pa ni obvezno.Keri želi naj hodi,keri pa ne pa pač ne....tudi v naši šoli ga imajo sicer moj hodi zakaj pa ne saj nič slabega tam ne učijo...jih pa dosti ne hodi pa me ne moti.Majo pač v času podaljšanega bivanja.

(odgovor članu caillou)
  Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 13:13:54   
Tanja55


IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Torej tudi "muslimanski verouk" v šole kot interesno dejavnost......


Ne.

V Sloveniji je (zaenkrat) največ pripadnikov rimokatoliške vere.

Znaš navesti eno muslimansko državo, ki prakticira verouk drugih ver?


Odvisno kako razumes prakticiranje.  In ja Etiopija (vecina je muslimanske veroizpovedi, ampak 40% ljudi je pripadnikov etiopske ortodoksne krscanske Cerkve).

Pa resno vsem na tem forumu: locite med versko vzgojo in veroukom. Napaka je ze v naslovu, ker Lisicka ni locila razlike, potem ko smo razliko definirali ljudje tele kace niso vec brali...torej se enkrat, ogromna razlika je med veroukom in versko vzgojo, drzi? In ja, Egipt ima krscanske skupnosti, ki prakticirajo verouk, ni pa del ucnega procesa menda, ne vem, lahko pa vprasam. Ampak koliko Slovencev pa ve kaj so Koptski kristjani, pa kaksna je razlika med njimi in Rimokatolicani? pa razlike med Sirijsko, Armensko in Grsko ortodoksno Cerkvijo itd. itd.

Jaz sem za versko vzgojo, ne pa za verouk. Zakaj? zato, ker sta cerkev in drzava loceni in tako v javnem solstvu nimata kaj poceti skupaj. In zato, ker, kljub temu, da je v Sloveniji rimokatoliska vera vecinska, ni edina in ker imamo zakonodajo, ki naj ne diskriminira drugace verujocih je potrebno tudi njim zagotoviti enake pravice za prakticiranje veroizpovedi. Ste potem se za? Vam dam konkreten primer: trenutno sem na univerzi, ki ima vec kot tri prostore namenjene molitvam. Zasebnim ali skupnim. Zakaj? ker so studentje kristjani, muslimani, Zidje in budisti.

Pri verski vzgoji sem pa za to, da je del splosnega ucnega programa (ker sem mnenja, da v sodobnem svetu in globalni povezanosti ljudje nujno potebujejo osnove zgodovine verstev, ker brez znanja se siri nestrpnost in strah pred necim, kar je baba kazala in nihce videl) VENDAR s predpostavko, da so ucitelji za kaj takega usposobljeni. Zaenkrat Slovenija nima izobrazevanja, ki bi dostojno usposabljalo profesorje verske vzgoje (oz. primerjalne religiologije, ce hocete). Sem pogledala link, ki ga je na moje prvotno vprasanje v tej smeri pripopala liliana (hvala, liliana), in poznam vse profesorje, polovica njih me je tako ali drugace ucila. In dejansko so izbrani najbolj primerni ljudje, da naredijo najbolj verodostojen prerez skozi verstva, AMPAK to se ne pomeni, da so dejansko najbolj usposobljeni oz. da so vsi dejansko specializirani v teh strokah.

Vsem, ki zelijo o verstvih vedeti kaj vec toplo priporocam vse tri dele Mircea Eliade: Zgodovina religioznih verovanj in idej.

In ja, Misek, zdej se mi pa res ne da vec.

< Sporočilo je popravil Tanja55 -- 9.12.2009 13:14:21 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 13:19:36   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55


Pri verski vzgoji sem pa za to, da je del splosnega ucnega programa (ker sem mnenja, da v sodobnem svetu in globalni povezanosti ljudje nujno potebujejo osnove zgodovine verstev, ker brez znanja se siri nestrpnost in strah pred necim, kar je baba kazala in nihce videl) VENDAR s predpostavko, da so ucitelji za kaj takega usposobljeni. Zaenkrat Slovenija nima izobrazevanja, ki bi dostojno usposabljalo profesorje verske vzgoje (oz. primerjalne religiologije, ce hocete). Sem pogledala link, ki ga je na moje prvotno vprasanje v tej smeri pripopala liliana (hvala, liliana), in poznam vse profesorje, polovica njih me je tako ali drugace ucila. In dejansko so izbrani najbolj primerni ljudje, da naredijo najbolj verodostojen prerez skozi verstva, AMPAK to se ne pomeni, da so dejansko najbolj usposobljeni oz. da so vsi dejansko specializirani v teh strokah.



Se strinjam. Mi je blo recimo všeč, ko je župnik ko je krstil nečakinjo razložil kako počnejo to pri drugih veroizpovedih po svetu in zakaj rimokatoliki krstijo dojenčke in da krsti zdaj vero staršev v tem otroku, ker otrok niti ne razume, kaj sprejema. Moja tašča je seveda to gladko preslišala, žal, ker točno to sem ji razlagal, ko se je cmerila, zakaj ne krstiva otrok, češ, kaj bodo pa sosedi rekli.  Tega župnika so žal že hotli skinit, ker je preveč odprt in razgledan, pa so se farani uprli.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 13:47:35   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Sem proti verouku v šolah, ker se mi zdi, da bo tudi pri tem 90% učiteljev nesposobnih in nekompetentnih širiti pravo resnico - to je:

- da je vera samo stvar posameznika
- da je vsaka vera prava
- da so nauki vsake vere pravi, le ljudje si jih prikrajajo po svoje
- da so ljudje, ki počnejo grozote v imenu vere, navadni morilci in grešniki



PODPIS!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 13:52:36   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss

IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Nisem prerala vseh odgovorov, ker je tu mač... v glavnem, jst sem krščena, hodim v cerkev, ta večji je že krščen, tamala še ne, ampak kljub vsemu, po mojem skromnem prepričanju verouk NIMA  kaj iskat v šoli.. enostavno ne spada tja. pika.user posted image


Se podpišem...

Imam pa eno vprašanje zavse tiste, ki pljuvate po cerkvi in .... (ok tu ne obsojam nobenega vsak ima svoj pogled na cerkev in vero...pa vseeno)

Ali praznujete Božič in zakaj?

Verjetno bi pa se morala odpreti nova tema s tem naslovom...user posted image


Kaj ma pa veze božič oziroma praznovanje božiča s tem, da verouk nima kaj iskat v javni šoli. Mimogrede je pa velika noč največji krščanski praznik in ne božič.

Daj še enkrat si preber bistvo mojega vprašanja... user posted image Navezuje se na tiste, ki tako pluvajo po cerkvi, Božič pa praznujejo... Pa Božič sem omenila, ker je ravno pred vrati.....

_____________________________

So what....

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 14:05:46   
kalbo
Štekam bistvo, odgovor je pa še vedno enak, tko da res ne vem, kaj ma praznovanje božiča vezo s kritiko rimokatoliške cerkve in njihovih ambicij uturit se v javne šole.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 14:06:41   
vrtnica.m
Nisem vsega prebrala kar ste napisale, vendar pa podajam še jaz svoje mnenje:

Verouk res nima kaj iskati v šoli. Potem mora biti verouk za vse vere. A se spomnite kaj smo počeli pri verouku? Kot prvo je bilo smo se prekrižali, molili,... - nič slabega ne mislim s tem. Vendar molitev nima kaj iskati v javni šoli. Lahko vsak za sebe moli in prosi boga, vendar ne v učilnici in to skupinsko (in še mogoče katerega prisiliti v to). Naj potem v šolah naredijo tudi kako kapelico kot je v bolnicah in naj gredo tja molit če kateri hoče.

Drugače pa nimam nič proti, da se v šoli uvede pouk o verstvih. Ne samo krščanski, naj bo še potem budizem, islamska vera, hinduizem, evangeličanstvo, judovstvo, sikhizem,... pa še ne vem katere vere vse. Naj se potem uči nasplošno o verah in naj se nobena preveč "poudarja". Naj bo potem kot predmet zgodovina verstev.

No to je moje mnenje.

l.p. m

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 14:24:55   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss

IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Nisem prerala vseh odgovorov, ker je tu mač... v glavnem, jst sem krščena, hodim v cerkev, ta večji je že krščen, tamala še ne, ampak kljub vsemu, po mojem skromnem prepričanju verouk NIMA  kaj iskat v šoli.. enostavno ne spada tja. pika.user posted image


Se podpišem...

Imam pa eno vprašanje zavse tiste, ki pljuvate po cerkvi in .... (ok tu ne obsojam nobenega vsak ima svoj pogled na cerkev in vero...pa vseeno)

Ali praznujete Božič in zakaj?

Verjetno bi pa se morala odpreti nova tema s tem naslovom...user posted image


Kaj ma pa veze božič oziroma praznovanje božiča s tem, da verouk nima kaj iskat v javni šoli. Mimogrede je pa velika noč največji krščanski praznik in ne božič.

Daj še enkrat si preber bistvo mojega vprašanja... user posted image Navezuje se na tiste, ki tako pluvajo po cerkvi, Božič pa praznujejo... Pa Božič sem omenila, ker je ravno pred vrati.....


Vera ni in nikoli ne bo isto kot inštitucija. Pika. Konec. Vera (verovanje) je osebno doživljanje, osebni odnos do boga (božjega).
Cerkev oz. RKC pa je inštitucija!
Praznovanje (prazniki) in obredje pa je način čaščenja boga (božjega)!

Razumeš razliko?
Razumeš, zakaj verouk in božič nimata nič skupnega?
Razumeš, zakaj celo RKC oz. Cerkev ne more imeti s samim božičem dosti skupnega?

Razumeš zdaj, zakaj pa imata samo praznovanje praznovanje in  osebno verovanje vendarle nekaj skupnega?


(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 15:31:26   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55
...
Jaz sem za versko vzgojo, ne pa za verouk. Zakaj? zato, ker sta cerkev in drzava loceni in tako v javnem solstvu nimata kaj poceti skupaj. In zato, ker, kljub temu, da je v Sloveniji rimokatoliska vera vecinska, ni edina in ker imamo zakonodajo, ki naj ne diskriminira drugace verujocih je potrebno tudi njim zagotoviti enake pravice za prakticiranje veroizpovedi. Ste potem se za? Vam dam konkreten primer: trenutno sem na univerzi, ki ima vec kot tri prostore namenjene molitvam. Zasebnim ali skupnim. Zakaj? ker so studentje kristjani, muslimani, Zidje in budisti.

Pri verski vzgoji sem pa za to, da je del splosnega ucnega programa (ker sem mnenja, da v sodobnem svetu in globalni povezanosti ljudje nujno potebujejo osnove zgodovine verstev, ker brez znanja se siri nestrpnost in strah pred necim, kar je baba kazala in nihce videl) VENDAR s predpostavko, da so ucitelji za kaj takega usposobljeni. Zaenkrat Slovenija nima izobrazevanja, ki bi dostojno usposabljalo profesorje verske vzgoje (oz. primerjalne religiologije, ce hocete).
...


Podpis pod tole!

kar se pa tistega Božiča tiče, o katerem se Kalbo in Onasiss pogovarjata - Onasiss, saj veš da je okrašena smrekca poganski običaj prenešen v krščanstvo, right?

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 17:41:47   
LoCa
še neki v razmislek tistim, k bi radi verouk v šoli, pa čeprav kot izbirni predmet: ne pozabit, da to gre vse iz davkoplačevalske malhe. iz mojega žepa. od tega pa nima nič dobrega. poleg tega je šolanje namenjeno izobraževanju ljudi, k bojo vdrževali sistem, in verouk pri tem nima nič......
sicer se ne spomnim kaj so nam predavali pri etiki in družbi (ok, gledali smo Ko zorijo jagode user posted image ). kaj imajo pri tej etiki danes?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 17:57:25   
LoCa
ma čaki, kako verouk (ta, na katerega mislimo, ko pogovorno uporabljamo besedo, krščanski namreč) in božič nimata nič skupnega, če pa oba temeljita na zgodbi nekega Jezusa in njegovega vstajenja? mateyka, od kdaj budisti praznujejo božič???? ne govorit neumnosti no.
mislim pa da vsak kolk tolko razgledan človek loči med vero in cerkvijo.
v vsakem primeru je katerikoli verouk indoktrinacija, če je namenjen otrokom. pika.


< Sporočilo je popravil LoCa -- 9.12.2009 17:58:37 >

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 18:19:29   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

ma čaki, kako verouk (ta, na katerega mislimo, ko pogovorno uporabljamo besedo, krščanski namreč) in božič nimata nič skupnega, če pa oba temeljita na zgodbi nekega Jezusa in njegovega vstajenja? mateyka, od kdaj budisti praznujejo božič???? ne govorit neumnosti no.
mislim pa da vsak kolk tolko razgledan človek loči med vero in cerkvijo.
v vsakem primeru je katerikoli verouk indoktrinacija, če je namenjen otrokom. pika.



Tukaj tud ti govoriš neumnosti. Kristusovo vstajenje se praznuje za veliko noč, za božič se praznuje njegovo rojstvo.

Božič mi praznujemo kot družinski praznik in pač vemo, kaj pomeni in zakaj, po mojem ne rabimo bit kristjani za to. Sej pravim, čisto možno pa je, da bo moj sin kristjan, če bo tako hotel, moja hči muslimanka in tamlajši budist. Do vsega sem sam enako odprt, kar za večino okolice ne morem rečt.

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 18:44:22   
Vijoličarka
Zato, ker verouk ni enako kot pouk o verstvih, niti ne o veri, ampak je indoktrinacijski tečaj RKC kot institucije. Institucija RKC je nadnacionalna politična stranka, ki je podrejena Vatikanu.

V bistvu mi je vseeno, če znotraj te institucije verniki zadovoljivo prakticirajo svojo vero, se naslanjajo na tradicijo, strah pred tem, kaj bodo rekli sosedje, prepričanje da 'ne škoduje' ali karkoli že pač. Dokler dajo ostalim, ki želijo s ustanovo čim manj opravka, mir.

In pod 'dajo ostalim mir' smatram tudi to, da se verouk izvaja v njihovih ustanovah, ne pa v javnih šolah. Sploh pa obstaja že kar nekaj katoliških vrtcev, osnovnih in srednjih šol, zdaj nastaja tudi univerza.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 19:35:57   
Ribica **
Sem ateist in zame je to vsiljevanje vere, kar pa je krsenje clovekovih pravic. Ce zivis v slo, se ne pomeni, da si kristjan (ali musliman ali budist ali katerekoli vere ... ).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 20:06:19   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

ma čaki, kako verouk (ta, na katerega mislimo, ko pogovorno uporabljamo besedo, krščanski namreč) in božič nimata nič skupnega, če pa oba temeljita na zgodbi nekega Jezusa in njegovega vstajenja? mateyka, od kdaj budisti praznujejo božič???? ne govorit neumnosti no.
mislim pa da vsak kolk tolko razgledan človek loči med vero in cerkvijo.
v vsakem primeru je katerikoli verouk indoktrinacija, če je namenjen otrokom. pika.


ok, zdaj mi pa povej kdaj sem jaz tako neumnost rekla in sploh kake budiste omenila v zvezi z Božičem. jaz sicer omenjam jelko in okraske, ki so tipičen del Božiča. ne vem pa kaj mato veze s tvojim zgornjim postom..

neumnosti pa ti pišeš - je že Kalbo izpostavil to Božično vstajenje.

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 20:06:25   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss



Ali praznujete Božič in zakaj?




Ja.....Ker je del družinske tradicije.....kot praznovanje rojstnih dni, ko se vsaj takrat zberemo vsi na kupu, nekaj pojemo, nekaj spijemo, malo počvekamo in se obdarimo.......

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 20:25:32   
BigDaddy
Pretolkel sem se (površno moram reči, ker mi je žal časa za vse izlive gneva, besa in srda) skozi vseh kajvemkoliko strani razpredanj predvsem zakaj NE verouk v šole. In porodilo se mi je eno vprašanje.

Od kod vam informacija, da naj bi se uvedel verouk kot tak v šole?

Prosim za odgovor, podkrepljen z uradnimi izjavami pristojnih za to vprašanje. Če tega ne bo, potem prosim moderatorja tega foruma, da zaklene temo, ker je presegla meje spoštovanja in strpnosti. Predvsem neverujočih (ki sebe imenujejo ateisti) do verujočih.

Lep večer še naprej.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 20:38:01   
liliana
Forum je namenjen med drugim tudi izražanju lastnega mnenja......in večina postov na tej temi ni presegla nobenih mej spoštovanja in strpnosti.....če pa kateri post je, pa prosim moderatorja, da tisti post izbriše, temo pa ne zaklene.....

Ker če se nekdo ne strinja z uvedbo verouka v javne šole, to v Sloveniji lahko jasno in glasno pove, ne glede na to, če je dobil uradno informacijo, da se bo to res zgodilo ali ne.....

In če že nekdo govori o strpnosti, naj bo strpen tudi do drugače mislečih, ne pa da takoj zajavka, da naj moderator zaklene temo......se strinjam, da se tistih nekaj redkih postov tu, kjer so se kakorkoli žalila čustva verujočih izbriše.....sem pa proti temu, da se zaradi tega, celotna tema zaklene oz. izbriše, ker velika večina ljudi tu normalno komunicira......

Če pa to normalno komuniciranje nekomu ni všeč, ker je v nasprotju z njegovimi nazori, pa teme ni potrebno zaklepati....zgolj zato, ker nekaj ljudi javno izrazi, da nasprotuje uvedbi verouka v šole in navede tudi razloge za to....

(odgovor članu BigDaddy)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
9.12.2009 20:39:27   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Onasiss



Ali praznujete Božič in zakaj?




Ja.....Ker je del družinske tradicije.....kot praznovanje rojstnih dni, ko se vsaj takrat zberemo vsi na kupu, nekaj pojemo, nekaj spijemo, malo počvekamo in se obdarimo.......



enako, čeprav nismo verni. Sicer pa meni vsak praznik pride prav, da spečem kej finega.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?