|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
5.1.2010 23:16:26   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: zinkazi

To je klic po pozornosti. "Ubila te bom" je zanjo le nekaj kar je slišala in ob teh besedah opazi vašo reakcijo. Ker nisem natančno brala vsega vam predvsem priporočam, razmisljite o vsem, kar je v njej dobro, povdarjajte to, pohvalite, ne iščite te dobre stvari v velikih kokoličinah, dajte ji vedeti, da ste veseli že njenega nasmeha. Igrajta se s punčkami, lutkami, vodite igro vi, naj igra odseva prijaznost, ljubezen, skratka pozitivno komunikacijo. Pri hčerki poiščite kaj lahko pohvalite, tisto kar je vredno kritike povejte, da ne marate, potem se temu ne posvečajte.


Pa saj je to nek normalen odnos med staršem in otrokom! Seveda, da se tudi poigramo, plešemo, pojemo, jo pohvalimo, pa tudi okregamo.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
6.1.2010 9:05:54   
TiaSara
TomTaylor - preberi omenjeno knjigo. V njej so s primeri opisani otroci, ki na tak in podoben neprimeren način izražajo svoje frustracije, do katerih pa prihaja zgolj zato, ker določen del čustvenega razvoja malce zaostaja in se težko spopadajo z raznimi vsakdanjimi situacijami. Vsekakor mislim, da se nima smisla zapikati v same besede, lahko bi vpila tudi kaj drugega. Gre za to, česar ne zna izraziti, to pa je, da se v tistem trenutku ne znajde najbolje in je frustrirana in ne more jasno misliti. V tem času tudi nima smisla izvajati kakršne koli vzgojne metode, ker ne bodo delovale. Potrebno je opazovati kdaj prihaja do teh izpadov in jih poskusiti preprečevati. Kako pa je opisano v knjigi. Sicer so v knjigi res ekstremi, verjetno pri vas ni tako hudo, ampak gotovo najdete kaj uporabnega.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
6.1.2010 21:51:59   
zinkazi
Pa saj je to nek normalen odnos med staršem in otrokom! Seveda, da se tudi poigramo, plešemo, pojemo, jo pohvalimo, pa tudi okregamo.


Sploh nisem pomislila, da ne bi imeli normalen odnos, ampak pri otroku s takšnimi reakcijami, kot jih omenjate, je večji efekt , če ga vzpodbujate, če ji pozornost posvečate z prijetno komunikacijo in njene reakcije na ta način prehitite, kritiziranje ima manjši učinek. ob izpadu, pa ji lahko rečete, da jo razumete, da je jezna, ampak vam to ni všeč, potem pa ne posvečate pozornosti neprimernemu obnašanju.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
8.1.2010 17:59:08   
lojska
Moj bo star 4 leta in ima zadnje čase izjave kot so: Tok sm zmatlan, da bom kl umlu, ko je jezen name reče: Tok te bom pocu, da bos kl umla. Uglavnem nekaj časa smo kl vsi umilal :) non stop. Meni je šlo to že resno na živce in sem mu najprej govorila, da mi te besede niso všeč in, da je to zelo grdo pa je vseeno še kar ponavljal. En dan sem ga imela dovolj in sem mu pokazala sliko moje babice, ki je umrla in mu povedala kako zelo žalostna sem, ker je umrla in, da je nikoli več nebom videla in, ker je umrla je tudi on ne pozna in seveda, da če bom umrla jaz me nikoli več nebo videl. Skratka razložila sem mu pomen smrti in je rekel sam od sebe, da tega nikoli več nebo rekel in tudi ni.
Vem, da je kruto in, da se bi marsikomu zdelo prezgodaj, da majhnemu otroku take stvari razlagam samo kdaj pa je pravi čas za to? Pri nas je pomagalo, sedaj razume in nikoli več ne reče kaj takega. Prav tako je bilo s kletvico na P.....zda pa sem mu povedala kaj to je in je nehal.

(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
8.1.2010 18:06:47   
nora

IZVIRNO SPOROČILO: lojska

Moj bo star 4 leta in ima zadnje čase izjave kot so: Tok sm zmatlan, da bom kl umlu, ko je jezen name reče: Tok te bom pocu, da bos kl umla. Uglavnem nekaj časa smo kl vsi umilal :) non stop.



user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nora D.

(odgovor članu lojska)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
10.1.2010 22:32:40   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: zinkazi

Pa saj je to nek normalen odnos med staršem in otrokom! Seveda, da se tudi poigramo, plešemo, pojemo, jo pohvalimo, pa tudi okregamo.


Sploh nisem pomislila, da ne bi imeli normalen odnos, ampak pri otroku s takšnimi reakcijami, kot jih omenjate, je večji efekt , če ga vzpodbujate, če ji pozornost posvečate z prijetno komunikacijo in njene reakcije na ta način prehitite, kritiziranje ima manjši učinek. ob izpadu, pa ji lahko rečete, da jo razumete, da je jezna, ampak vam to ni všeč, potem pa ne posvečate pozornosti neprimernemu obnašanju.


sem ravnala po tem nasvetu in sem ugotovila daje hčerka dejansko zelo občutljiva na grajo, kritiko ali jezo. V  "kriznih" trenutkih kar pošteno zajamem sapo, počakam trenutek, in potem nadaljujem z mirnim tonom, da je ne bi ujezila. Ko grozi njen izpad jo "preusmerim" s kakšnim zanimivim predlogom (npr. rišiva princeske)...in dejansko to deluje. Upam, da nama bo šlo tudi v prihodnje tako dobro - brez večjih ali pa sploh brez izpadov.user posted image

Hvala za odgovore in nasvete!

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 10.1.2010 22:34:03 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: "Ubila te bom!" ali jezna/težav...
10.1.2010 22:36:16   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: TiaSara

TomTaylor - preberi omenjeno knjigo.


imam že rezervirano, hvala!


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 32
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?