|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Al sam mene to moti?
29.6.2005 14:58:34   
Olivija
Sem mislila, da bi ga imel namesto tistega o RTV-ju. Loto dobitek pa uporabimo za razpustitev parlamenta, ker imamo itak same referendume. A je že kdo naredil kankšno raziskavo, kaj bi ceneje prišlo? :bravo:

Olivija

Trenutno sem še posebej jezna na poslance, sploh po tistem incidentu na FOV (članek v Mladini), ko je en poslanec poslal na izpit angleščine svojega pooblaščenca, ja tako bi jest tud še kakšen faks nardila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   Al sam mene to moti?
29.6.2005 15:05:28   
Anonimen
Polona, a lahko prosim razložiš, po čem vsem smo udrihale? Kolikor vem, se je šlo samo za neupravičene bolniške, oz. Pikec0 še o tem ni govorila, temveč zgolj o družbeni sprejemljivosti vseh oblik bolniških, tudi popolnoma neupravičenih. Nobena ni govorila o tem, da bi morale biti vse nosečnice nujno v službi, neglede na situacijo.
Samo določeni osebki izkoriščejo vse možnosti. Tisti, ki bi pa res morali iti na bolniško, pa na koncu nastradajo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 127
   Al sam mene to moti?
29.6.2005 15:11:02   
polona2
Če bi MORALI iti na bolniško, imajo najbrž IZVIDE, ki to dokazujejo, kje je potem problem?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   Al sam mene to moti?
29.6.2005 15:15:58   
maruškaD
Problem je v tem, da izvide vidi samo zdravnik in ti - družba pe te meče v isti koš z lenuhi, ki izkoriščajo bolniški stalež.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   Al sam mene to moti?
29.6.2005 15:23:56   
Anonimen
Joj, Polona, poznam kar nekaj ljudi, ki delajo v zdravstvu. Ko bi bilo res vse tako, a nažalost je tudi tu veliko črnega.
Moja mami je medicinska sestra in njo ljudje domov kličejo, če lahko grejo na bolniško, ker jih je tisti dan ugriznil klop, kar je že samo po sebi bedarija, poleg tega, da lahko bolniške določi samo osebni zdravnik. Ljudje pridejo za povsem brezvezne stvari k zdravniku in ZAHTEVAJO bolniško.

Seveda čez čas gre vse na komisijo. Tam je pa povsem odvisno od tega, kdo sestavlja komisijo, kdo je tvoj zdravnik (če je v dobrih odnosih s člani komisije), iz izvidov pa pogosto ni nič določenega videti. Če te boli vrat, je skoraj nemogoče dokazati, ali je to res ali ne, na rentgenu se velikokrat ne vidi nobene poškodbe. In potem se dogajajo taki absurdi, da eno teto, ki zaradi hude deformacije hrbtenice komaj še hodi, z vsemi izvidi (!!!) komisija pošlje nazaj na delo, ker kao simulira, enega strica, ki ga vrat "boli" zaradi prometne nesreče, pa pošljejo še za en mesec na bolniško, ker je revček tako ubogi. In tega strica osebno poznam, se vsem hvali, kako je dobro okrog prinesel komisijo in kako bo zavarovalnico obral, ker ga vrat v resnici ne boli ampak res simulira.
Hočem reči, da eni pridejo skozi z bolniškimi, ker so v dobrih poznanstvih z določenimi osebami, ali znajo dobro nakladat,...Saj ne pravim, da je tega veliko, se pa res dogaja, na žalost.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 130
   Al sam mene to moti?
29.6.2005 17:35:54   
ru
uf, to pa je debata. Sama imam 3 otroke, v prvi nosečnosti sem bila še študentka (bolniška ni prišla v poštev :)- ), rodila nedonošenčka (33. teden), še sama komaj preživela.... V drugi nosečnosti sem bila preventivno na bolniški, vse ok; v tretji nosečnosti pa sem delala do konca, v vrtcu-jaslična skupina.

Tudi meni tele bolniške kar tako v nosečnosti dvignejo pritisk. In te rizične nosečnice hodijo na aerobiko, pa dopust v daljne kraje...
Bolniška pa seveda ne pripada tistim, ki imajo otroka v bolnici, priklopljenega na kisik...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   Al sam mene to moti?
29.6.2005 21:13:06   
TaRe*
Ne vem,če je ravno tako,da lahko greš na aerobiko,pa v daljne kraje na dopust...al pa sem samo jaz cvikala...Tud na sprehod z mojmu nisva upala sredi belega dne,čeprav bi mi zelo pasal večkrat,ker na odločbi od komisije piše,če mora nosečnica počivat in biti na svojem domu.
Kolegico,ki je sestra v bolnici,je že drugi teden odobrene bolniške na domu obiskal moški,ki je preverjal njeno prisotnost na domu...


...pol pa naj se tiste,ki so brez veze v bolniški kar malo zamislijo....če se splača.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   Al sam mene to moti?
30.6.2005 6:32:08   
Anonimen

A se se ne boste nehale kregat???? Ste skoraj identicne vremenu.. :)-:)-
Oziroma je vreme taksno kot ljudje..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 133
   Al sam mene to moti?
30.6.2005 9:50:45   
baguSka
To itak praujo da je vreme po ženskah ne po ljudeh.;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   Al sam mene to moti?
30.6.2005 21:11:21   
Anonimen
Nisem brala vsega, je preveč...

AMPAK... nekdo je riji stopil na rep, bhuahahaha :)-, zdaj pa mijavka. Kaj mijavka, piha... :)- :)- :)-.

Kaj bi pa naredila, ti tolerantna dušica, s svojo hipotetično delavko, ki bi šla na bolniško zaradi nosečnosti? Kaj pa, če ne bi šla samo enkrat (ker bi bila itak po enem mesecu v breme ZZZS) ampak bi zaradi težav v nosečnosti pogosto manjkala?
Veš, prav iste potrebe/težave ima kot ti!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 135
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 11:04:54   
BigWhale
Hja...

Zaradi takih, ki povsod iscejo krivine in moznosti kako drzavo okrog prinest je drzava taksna kot je.

Vecina jih pa itak rece, 'ah saj drugi tudi to pocnejo'.

In nekateri so na to se celo ponosni!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 11:11:00   
baguSka
ne zato ker drugi počnejo, ampak če država jemlje in nam krade brez vsakega predsodka bom pa še jst, pa nej reče kdorkol kar hoče.. poserjem se naš usran sistem.:grrr:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 11:32:48   
Anonimen

Usran sistem... to mi je vsec... :bravo:

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 138
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 11:38:26   
maruškaD
S tem ko prinašaš na okoli državo, prinašaš okoli torej davkoplačevalce, torej nas vse, ki prispevamo v proračun.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 11:44:51   
polona2
In to pišemo na delovnem mestu...Sorry, ampak to me tako moti, da se moram vsakič znova oglasit...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 11:47:01   
Anonimen

Ja.. ampak samo, ce si v sluzbi v drzavni upravi, ce ti drzava daje placo.. :)-:)-

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 141
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 11:47:53   
maruškaD
Ne vem kako je pri vas, ampak pri nas je najbolj pomembno, da je vse narejeno tako kot je treba - pa če za to porabiš 3 ure ali 10.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 11:48:56   
polona2
Aha.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 12:34:41   
Vilma
U škoda, ker nisem vidla tele teme prej :)
Pa vseeno, če se res pogovarjate o družbeni sprejemljivosti bolniške v času nosečnosti, povem še jaz svoje izkušnje.
V pisarni, nasproti mene sedi sodelavec, ki že ima dva otroka.
On mi vedno reče: "Ko boš zvedla, da si noseča, bejž na bolniško. Takoj! A misliš, da ti bo kdo hvaležen, ker boš celih devet mesecev v službi? In še nekaj ti povem. Čez eno leto se nihče več ne bo spomnil, da si bila devet mesecev na bolniški."
Torej bolniška med nosečnostjo je zanj družbeno sprejemljiva.
V našem podjetju so v zadnjih treh letih tri ženske celo nosečnost bile na bolniški. In samo ena je delala do konca. Torej statistika našega podjetja tudi potrjuje družbeno sprejemljivost take vrste bolniške.
Aja pa še moje mnenje! Tudi jaz bi ostala doma med nosečnostjo. Pa če se celemu svetu zdim lena rit.

Pa še en zanimiv podatek: V Sloveniji na račun bolniških odsotnosti vsak dan izostane z dela 36 tisoč zaposlenih.
In drug: Število živorojenih otrok je v Sloveniji je bilo v letu 2004 17.961 otrok.

In vi ob vseh bolniških izpostavljate ravno nosečnice :zmeden:
In to ob vseh slovenskih problemih glede rodnosti?!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 12:43:02   
Primoza
Osebno se mi zdi bolniška med nosečnostjo edina družbeno sprejemljiva.

Vse ostale lovce na bolniške bi po kratkem postopku spravil na disciplinske in iz službe, ker zmanjšujejo konkurenčnost gospodarstva.

Glede na pomanjkljivo udejanjanje zakonodaje s področja varstva pri delu gre pri velikemu številu nosečnic za izpostavljanje ploda nevarnim kemikalijam, slabim pogojem dela ipd.

Se čisto strinjam, da je veliko bolniških v času nosečnosti dolgoročno koristnih, ne glede na zdravstveno stanje nosečnice. V prvih devetih mesecih potekajo najbolj drastične razvojne faze.

Paziti je treba le na to, da se ukvarjajo s čim bolj zdravim, kot je delo v slabih razmerah. Npr. da ne gredo med bolniško v Postojnsko jamo radona vdihavat...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 13:02:38   
baguSka
Oooh maruška - verjem men da bl si pošten, bl te država nateguje!!!!:grrr:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 13:12:49   
BigWhale
Usran sistem? Ja zakaj hudica pa volite te, ki jih volite? Zakaj se vsak pritozije, da je usran sistem, a naredi pa ne nic?

Potem pa neka bivsa misica kandidira na volitvah, pa se vsi zgrazajo... 'Zakaj pa ona?!' Ja zakaj hudica pa ne?

sistem je usran zato, ker smo ga sami naredili usranega. Moznosti za referendum imamo, moznosti za spremembo, ce so ubogi usluzbenci trgovin dobili svoj referendum, ga pa dajte se vi za zdravstvo.

Sociala je luksuz. Vsi bi radi v evropo, v svet, v kapitalizem, zraven bi pa furali se neko tezko socialo. Ja pa jo dajmo! Skandinavske dezele skupaj z dansko imajo stvari lepo postimano. Placujejo pa se malo vec davkov kot mi.

Baguska:

Bolj si posten, bolj te drzava nateguje? A daj no? Kje te drzava nateguje? Nikjer. Kje si to prebrala? Ti je una k redkvico pod arkadami prodaja povedala?

Vse je lepo napisano in razlozeno. Odseli se, ce ti kaj prav ni. Imas to moznost. Pojdi v ameriko, kjer bos na porodniski en mesec. Kjer se bos pogajala tri mesece, da ti firma krije zdravstveno in zobno zavarovanje, da se ti ne bo strah okrog vozit brez zavarovanja, kjer ti spulijo infuzijo iz roke in te postavijo pred vrata bolnice, ce nimas zavarovanja.

Bolniska ja, ce je upravicena, ce pa ni, pa delat, ce pa to ne, pa na zavod. Brez podpore, ker si je ne zasluzite.

Kakrsnakoli bolniska. Se ne omejujem na nosecnice.

Drzava ti nikjer ne krade, ce pa ti ne znas brat zakonov je pa to tvoj problem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 13:17:30   
Jutra
No, pa se vse začne in konča pri politiki;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 13:19:52   
Primoza
Se prav z vsem strinjam ampak tisto z zakoni je pa larifari, ker so velikokrat v navzkrižju drug z drugim. Pa na davčnem področju je enaka obravnava še posebno vprašljiva, kakor se kateri znajde.
Zakoni bi mogli biti napisani tako, da omogočajo enako obravnavo pred zakonom, ne pa da jo onemogočajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   Al sam mene to moti?
1.7.2005 13:23:16   
maruškaD
Tudi jaz mislim, da se je debata kmalu razvlekla na vse bolniške :)
Stvar je samo v tem, da noseča ženska lažje simulira in tudi G prej odobri bolniško kot pa navadnemu simulantu (pa teh ni malo!)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?