|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kaj bi ve storile ?
20.1.2010 21:33:32   
lutka
Tudi če mi nebi povedala bi sama videla, saj obraza ne moreš skrit, pa tudi solz ne. Kaj pa po tvojem naj vse skupaj pometemo pod preprogo. Ne vem česa ne razumeš. Dva sta jo držala eden jo je ribal, ko pa sta fanta videla, da je šlo vse skupaj predaleč sta šla stran on pa je še kar nadaljeval.

Povedala mu je da jo boli in naj preneha. Ne vem no, to se pravi da zdaj ko so v puberteti jim je dovoljeno vse , al kako?

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kaj bi ve storile ?
20.1.2010 21:36:14   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka
Poleg tega izenačevat kepanje in maužanje s spolnim nasiljem, kar zagotovo optipavanja in ščipanje po zadnjici in prsih je, je za moje pojme popolnoma neprimerno.


Zakaj? Telesna integriteta ni omejena samo na spolne organe.
Sicer pa, kakšna bi bila tvoja reakcija, če bi te nekdo do krvi omavžal po obrazu?


Saj bi še kaj napisala, ampak itak ne boš razumela, tako da .........


Preizkusi me.
In prosim, odgovori na moje vprašanje. Kaj bi naredila, če bi nekdo tebe tako omavžal?

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kaj bi ve storile ?
20.1.2010 21:41:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lutka

Kaj pa po tvojem naj vse skupaj pometemo pod preprogo. Ne vem česa ne razumeš.


Razmeti rabiš ti, ne jaz user posted image .
Puberteta je prelomnica, ko se otrok uči postavljati sam zase, tudi fizično. Če je tega niste naučili do sedaj, vaš še čaka. Hoditi v šolo in špecati anonimno user posted image user posted image user posted image , smešno je.

(odgovor članu lutka)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kaj bi ve storile ?
20.1.2010 21:43:38   
Anonimen
Povedala mu je da jo boli in naj preneha. Ne vem no, to se pravi da zdaj ko so v puberteti jim je dovoljeno vse , al kako?


user posted image user posted image user posted image

Polula se bom user posted image user posted image .

(odgovor članu lutka)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kaj bi ve storile ?
20.1.2010 21:43:56   
ajsek
Rada bi te videla, kako se trem moškim fizično postaviš po robu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kaj bi ve storile ?
20.1.2010 21:45:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Rada bi te videla, kako se trem moškim fizično postaviš po robu.


Z mamo hodiš v šolo user posted image user posted image .
Se udrem v zemljo, da mi je to naredila v puberteti, kar želi lutka svoji hčerki. Sam mam srečo, da imam pametno mamo user posted image .

(odgovor članu ajsek)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kaj bi ve storile ?
20.1.2010 21:47:52   
lutka
zdaj pa razumem zakaj je pri nas tako kot je. Zato ker določeni ljudje razmišljao tako kot ti. Pa še smešno ti je.user posted image

To je MOJ otrok in jaz sem ji dolžna stat ob strani in če vidim da trpi ji bom tudi pomagala.

Nikoli ne bom pozabila besede ene od vzgojiteljic : če starši ne bomo stali otroku ob strani, jim nobeden ne bo. Branite jih, ker sami se ne morejo vedno.

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kaj bi ve storile ?
20.1.2010 21:50:59   
lutka
kaj ti pomaga pametna mama, če ti nisi..........

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kaj bi ve storile ?
21.1.2010 8:32:15   
TiaSara
No jaz pa tudi nisem prepričana, da je iti v šolo prava stvar. In povedat, kaj je bilo brez imen? Kakšen naj bi bi bil pa učinek?
Ker kolikor se jaz spomnim teh let, je hujše kot to, da se kakšen mulc spravi nate, to, da dobiš etiketo "tožibabe" in se te potem vsi izogibajo in se ti posmehujejo...
Jaz bi se poskusila pogovoriti s hčerko glede vsega. Povedala bi ji kakšne ima možnosti, kakšne posledice lahko prinesejo določena ravnanja, potem pa bi se skupaj odločile, kaj je najboljša reakcija. Ker če gre za npr. ponavljajoče nasilje, potem je absolutno potrebno ukrepati, odločno in na več nivojih, če pa je šlo za enkraten dogodek in je mogoče celo res kaj na tem, da je tistemu fantu malo všeč, pa samo ne pozna meja, potem pa bi neke take rakcije prinesle več slabega kot dobrega.
Če se to dogaja kar vsevprek, je stalna praksa in je vse punce strah, potem pa bi bilo dobro govoriti z ostalimi starši in skupaj poiskati rešitev. IMO

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kaj bi ve storile ?
21.1.2010 9:40:22   
lutka
Evo, sem ravnokar sem prišla s sestanka. Šla sem v bistvu na iformativne govorilne ure, ker popoldan ne morem.
Sem pa prosila razredničarko, da naj se pogovori z razredom, kaj pomeni če nekdo reče ne. To pomeni ne in je treba s psihičnim ali fizičnim nasiljem prenehat.

Je pa razredničarka sama opazila, da se je hči v tem tednu zaprla vase. Povedala sem, da na željo hčere pač tokrat ne bom o imenih, naslednjič pa bom ukrepala drugače.

Mislim pa da je to daleč od špeckahle. Če bi hči konstantno tožarila bi bilo drugače, tokrat je pa to prvič.,

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kaj bi ve storile ?
21.1.2010 9:42:38   
lutka
TiaSara, stvar je v tem, da je bila tudi en druga deklica tako hudo naribana od istih fantov.
Tudi ona je povedala mamici, ne vem pa kako je njena mama odreagirala.

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kaj bi ve storile ?
21.1.2010 9:43:20   
Anonimen
lutka, pravilno si reagirala!user posted image

(odgovor članu lutka)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kaj bi ve storile ?
21.1.2010 9:45:37   
oka
No mene pa nekaj zanima, tiste, ki se vam zdi brez veze in smešno, da bi Lutka šla v šolo in uredila zadevo: kaj pa če bi bila situacija obrnjena? Kaj če bi bil en izmed teh treh korenjakov (ja res so korenjaki in res je čisto nedolžna igra, ko se trije spravijo na enegauser posted image ) vaš sin? Ne bi želele vedeti, da imate tako super sina, ki se še z dvema pomočnikoma spravi na eno dekle? Če bi zvedele, bi rekle boys will be boys in bi se vam še vedno zdelo smešno? Bi ukrepale? Res me zanima.

< Sporočilo je popravil oka -- 21.1.2010 9:46:51 >

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kaj bi ve storile ?
21.1.2010 9:47:13   
Anonimen
oka, ponosne bi bile, da imajo take frajerje doma!user posted image

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kaj bi ve storile ?
21.1.2010 9:48:37   
lutka
veste, vedno s spomnim dogodka, ko je fant drugega fanta tako brcnil v glavo, da je bil teden dni v komi. Mamico je skoraj kap, ker njen pač to nebi nikoli naredil.

Ampak milijonarka bi verjetno rekla; kaj čmo to je puberteta, ne user posted image

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kaj bi ve storile ?
21.1.2010 13:56:32   
uwaga
Lutka menim, da si naredila popolnoma pravilno. Tudi jaz bi šla v šolo in krepko "zaropotala". Dogodek ki si ga opisala je nasilje in je močno iz okvirov "pubertetnega ravnanja".

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kaj bi ve storile ?
21.1.2010 14:05:16   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Rada bi te videla, kako se trem moškim fizično postaviš po robu.


Z mamo hodiš v šolo user posted image user posted image .
Se udrem v zemljo, da mi je to naredila v puberteti, kar želi lutka svoji hčerki. Sam mam srečo, da imam pametno mamo user posted image .


Ne bodi tako cinična oz ironična. Me zaniima če bi bila tako pasivna v stilu : oh kaj češ, pač puberteta., če bi se tvojemu otroku enako zgodilo.

Tolko stari otroci so že skoraj napol odrasli in se zavedajo svojih dejanj. Na žalost se dogaja marsikaj.

Kaj pa če bi šlo za kako še hujšo zadevo? A pol bi tudi rekla, to je pač del življenja, to je puberteta, naj se pač sama postavi zase, naj ne špeca mamici?! Ma haloo, too much! Eni ste res malo user posted image , dokler se vaše riti ne tiče.

Pa redkokdaj koga takole sklincam, ampak ,...

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kaj bi ve storile ?
21.1.2010 14:06:51   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: uwaga

Lutka menim, da si naredila popolnoma pravilno. Tudi jaz bi šla v šolo in krepko "zaropotala". Dogodek ki si ga opisala je nasilje in je močno iz okvirov "pubertetnega ravnanja".


Se podpišem.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kaj bi ve storile ?
21.1.2010 14:32:49   
Nenya
Dashenka in milijonarka user posted image za take podn komentarje in starše ki se posmehujejo nasilju. Verjetno imata doma otroke, ki so bili v vlogi napadalcev.

Lutka, jaz bi ravnala podobno, na problem bi opozorila šolo (ne bi 'špecala', vsaj na začetku bi brez imen), razredničarko in svetovalno službo, če bi se nadaljevalo pa še kaj 'močnejšega'. Moja naloga je da otroka zaščitim, ne pa vržem zverem, ker se jim tako kao 'ojača' karakter

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kaj bi ve storile ?
21.1.2010 17:32:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lutka


To je MOJ otrok in jaz sem ji dolžna stat ob strani in če vidim da trpi ji bom tudi pomagala.


Izvoli user posted image .

Spraševala si za mnenje (preberi naslov) in ga dobila. Zdaj si celo tako užaljena, da sodiš mojo pamet. Po izbiri, kakor ti paše. Če sem tebi stopila na žulj, ni to povezano z mojo pametjo. Tudi če bi bilo, to ne bi rešilo tvojega problema.

(odgovor članu lutka)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kaj bi ve storile ?
21.1.2010 17:38:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lutka

kaj ti pomaga pametna mama, če ti nisi..........


Nič hudega, če nisem user posted image user posted image user posted image . Naribam fante nazaj, in mirna Bosna user posted image user posted image user posted image . Življenje je gusarska odprava in imam srečo, da je moja pametna mama to vcepila meni, neukemu otroku. Ti jo lahko daš pod celofan, imaš vse možnosti in vso podpro. Jaz jo s svojo prozorno neumnostjo ne morem user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu lutka)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: kaj bi ve storile ?
21.1.2010 17:45:00   
Anonimen
miljonarka, nisi stopila na zulj samo lutki, ampak marsikateri od nas.
ker ocitno TI vzgajas, oz. bos vzgajala otroke na nacin:"ko je jaci"

bi te pa prav rada vidla, kako te 30 kilsko drobno puncko mauzajo trije 60 kilasi, pa kako bi jih ti oribala nazaj!
user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: kaj bi ve storile ?
21.1.2010 17:49:33   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: lutka

kaj ti pomaga pametna mama, če ti nisi..........


Nič hudega, če nisem user posted image user posted image user posted image . Naribam fante nazaj, in mirna Bosna user posted image user posted image user posted image . Življenje je gusarska odprava in imam srečo, da je moja pametna mama to vcepila meni, neukemu otroku. Ti jo lahko daš pod celofan, imaš vse možnosti in vso podpro. Jaz jo s svojo prozorno neumnostjo ne morem user posted image user posted image user posted image .


To, da naučiš otroka, da v stiski poišče pomoč, ni noben celofan.
Vedno se ne moreš sam fizično obranit, tako skupinsko mavžanje je že tak primer. In edino prav je, da punca ve, da ji ni treba tega tiho prenašat samo zato, ker je šibkejša od fantov. Da obstajajo drugi načini, kako se postavit po robu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: kaj bi ve storile ?
21.1.2010 18:04:31   
Sanikaa
Otrok če išče pomoč MORA dobiti podporo in zaščito svojih staršev!!
Lutka popolno pravilno si naredila. Taki nasilneži tudi morajo vedeti do kje je meja heca , kje pa fizičnega nasilja. Taki sam nasilniji ratajo če se jih sošolci bojijo in nobeden nič ne pove!!

Nekaterih komentarje sploh ne bi komentirala , ker so sramota današnje družbeuser posted image . In resnično upam, da boste pametneje razmišljali ko boste svoje otroke imeli. Žalostno je da vsak bedak lahko ima otrokauser posted image !!

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: kaj bi ve storile ?
21.1.2010 18:10:22   
Anonimen
In resnično upam, da boste pametneje razmišljali ko boste svoje otroke imeli. Žalostno je da vsak bedak lahko ima otrokauser posted image !!

aha!
in zaradi takih in podobnih niso mozne posvojitve otrok iz Haitija v sloveniji!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?