|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   težave zaradi novega člana...
25.1.2010 8:25:28   
maya2
No pa imamo... Naša skoraj 4-letnica se je totalno uprla... že tako je bila težavna za vodit, zdaj, ko pa je dobila bratca pa je nemogoča user posted image
Naj naštejem le nekaj zadev:
- 14 dni se že ponoči polula v postelji (smo bili že dolgo suhi) ... v redu so naju opozarjali na to, ampak zdaj pa se mi zdi že mučno... kako reagirati? kot da bi to delala nalašč, se je že zgodilo, da se je zbudila suha, pa se je potem polulala kar v posteljo user posted image , tudi pokakala se je že in to podnevi user posted image ... sva se že pogovarjala o tem z njo, ampak več govorimo slabše je, zato sva že tudi 'spregledala' brez komentarjev.... pa tudi ne pomaga....
- izkoristi vsako priliko da nagaja ... mali recimo ravno zaspi, ona ga mora nujno pestovat, ker ji ne dovolim se histerično dere... seveda ga zbudi user posted image ... je prehlajena, sem ji lepo razložila naj ne kašlja vanj, oz naj ga takrat ne ljupčka na usta, pa ravno to dela ves čas....
- babi malga ne sme niti popestovati, se ji čist 'strga' user posted image
- kar naprej joka in jokca... v smislu... saj bratec tudi vse tako doseže... user posted image
- da ne govorim o tem kako je ko se dojiva.....
- merjenje 'moči' ,... ko je mali lačen ali joka, najde vedno kakšno zadevo da je treba najprej njo pošlihtat, potem se lahko šele posvetim njemu....

- seveda jo opozarjava oz. tudi kaznujeva (time out) ... tudi za druge stvari recimo, vendar vse poveže s tem da imamo novega člana... včeraj sem jo zalotila kako ga (po njenem na skrivaj) cuka za lase in ščipa za roke.... da je zajokal

Nimam občutka da je tako naprejena proti njemu, ampak imam čedalje bolj občutek, da je njeno vedenje upor nama ....

Ima katera kakšne izkušnje s tem in kako ste ravnale?

lp


_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: težave zaradi novega člana...
25.1.2010 8:26:38   
uškinamama
Izkušenj nimam, vidm le da mala kriči po pozornosti.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
25.1.2010 9:05:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: težave zaradi novega člana...
25.1.2010 9:09:14   
maya2
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Izkušenj nimam, vidm le da mala kriči po pozornosti.


saj to je to... bila je vajena da smo se vsi okrog nje sukali, zdaj pa pač ne morem vseskozi biti le z njo, ker se z malim hraniva, previjava, kadarkoli imam le minutko vmes se ukvarjam z njo, počitka nimam, mož je trenutno doma ga ima skozi na razpolago.... pa še vedno ni dovolj user posted image


_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: težave zaradi novega člana...
25.1.2010 9:10:48   
FLASK_A
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

ko je nas No. 2 prisel domov, je starejsi (pa je samo 14m razlike) zacel s takimi izpadi, da je blo za znoret. pomagalo je edinole to, da sm si parkrat cez dan in sploh pred spanjem cas vzela samo za njega. nic drugega - jeza, kazen, kompromis (da sta bila oba pri meni) ni delovalo.


podpis.

Saj vem, da si svoj post napisala z namenom da razložiš situacijo. Tako vidiš, da starejša nič kaj dosti ne sme. Morda razmisli če ima tudi toliko stvari, ki jih sme početi? Kolikokrat je za svoja dejanja in svoje nove otročje pogruntavščine pohvaljena? Morda ji to manjka?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
25.1.2010 9:25:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu maya2)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: težave zaradi novega člana...
25.1.2010 9:51:35   
maya2
IZVIRNO SPOROČILO: FLASK_A

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

ko je nas No. 2 prisel domov, je starejsi (pa je samo 14m razlike) zacel s takimi izpadi, da je blo za znoret. pomagalo je edinole to, da sm si parkrat cez dan in sploh pred spanjem cas vzela samo za njega. nic drugega - jeza, kazen, kompromis (da sta bila oba pri meni) ni delovalo.


podpis.

Saj vem, da si svoj post napisala z namenom da razložiš situacijo. Tako vidiš, da starejša nič kaj dosti ne sme. Morda razmisli če ima tudi toliko stvari, ki jih sme početi? Kolikokrat je za svoja dejanja in svoje nove otročje pogruntavščine pohvaljena? Morda ji to manjka?



saj problem je takrat ko ji pač česa ne dovolimo, ne pri stvareh, ki jih lahko počne... vsakič ko pa rečem ne to pa ne, je pa 'štala'... ne morem pa ji zdaj vsega dovolit user posted image ... saj pomaga pri previjanju, kopanju, pečemo pecivo, beremo pravljice,... ampak res je pa, da je mali vedno kje v bližini user posted image , razen ko gremo na plesne ali na kakšne aktivnosti zunaj...

metulj333: mislim, da bo to to ja... sem že opazila kako uživa ko me odpelje v drug prostor, kjer me ima le zase.... ampak je potem vedno hudo, ko moram it nahranit malega ... tega mož ne zmore user posted image user posted image

Koliko časa pa je trajala ta 'faza'?


_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: težave zaradi novega člana...
25.1.2010 9:57:29   
Sanikaa
joj joj enako kot moj 4 letnik. Zdaj je situacija precej bolj znosna. Mlajši ima 5,5 m. Tudi kakanje smo imeli v gate sredi belega dneva. Največa napaka mi je bila da sem ga uzela ven iz vrtca za 2 meseca ob rojstvu mlajšega. Zdaj vem da bi mu bilo lajše če bi bil s svojimi prijatli in bi mal pozabil na situacijo doma. Kričal je da me več ne mara (samo sem ga objemala in govorila da ga imam še bolj rada zdaj ko postal še brat). Ko se mu je bebi nasmejal sem mu govorila poglej kako si mu všeč , kako te ima rad. kakanje čez dan me je totalno presenetilo ..zdaj vsakič ko se mali pokaka ga kregam : titi kdaj boš kakal na stranišče kot tvoj velik bratec (seveda da me starejši slišiuser posted image )Moraš kakati v stranišče!! In RES pomaga user posted image Govoril mi je da bi živel pri babici....pomoglo je ko smo malega dali v njegovo sobo spati. Matralo ga je da je dojenček v naši spalnici on sam v svoji sobiuser posted image Seveda to ni znal tako povedati ,ampak je bil presretan ko smo malega dali v otroško sobo  (seveda to sem naredila ko sem bila prepričana da ni nevaren za malega!!!). Tudi smo imeli grobo božanje po glavi , cukanje za ušesa in rokice. Govorili smo mu da je dojenček nežan in da tudi njega noben ni cukal ali tepel ko je bil dojenček. Ati je veeeliko pomagal, da je preuzel mlajšega , pa sem zvečer jaz rihtala starešega. Zdaj jih že skupaj kopamo in je vse OK!! Čim manj delamo razlike med njimi ..boljše je!! Starejši ima en dan v tednu ko je sam pri babici. Pravimo temu BABI-dan. Babi je krasna ženska in mu veliko piha na dušo (zato se je tudi hotel odseliti). Ujela sem ga da sesa palec (nikoli to ni delal , dudo je imel do 18 meseca) in sem ga uprašala če bi rad dudo? Je rekel da ne. Vprašala sva ga če bi rad bil dojenček? in je rekel JA!! In smo s eigrali pol ure kako je on dojenček. pravim zdaj je boljše..ne pa super. V začetku ko je dojenček prišel ati ga sploh ni smel imet na rokah. Ati je bil popolnoma od starejšega. zato sva se zvečer izmenjivala v negi..zdaj oba skupaj. Vsak večer se vsi skupaj stiskamo na postelji. Ati bere knjigico, jaz dojim in fanta se držita za rokiceuser posted image   Svetujem...potpljenje, potpljenje in še enkrat potpljenje in veliko pogovora...kazne samo za tepenje in agresijo , da ve da to absolutno ne sme.
Sretno!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: težave zaradi novega člana...
25.1.2010 9:58:27   
FLASK_A
Maya, fino. Ampak naj se le ne odvija prav vse okrog malčka. Bolj sem imela v mislih igre, branje knjigic, kot si omenila- peka biskvitov... Samo s tabo. Da se sami zapreta v eno sobo ali gresta sami ven. Da jo pohvališ ko ji gre dobro. In perfektna priložnost je, da imaš moža doma! Naj on prevzame dojenčka ko bo sit, previt. Ti pa se posveti še svoji punci.user posted image Posoda in stanovanje pa bosta počakala, upam da te to ne skrbi.user posted image

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: težave zaradi novega člana...
25.1.2010 10:01:26   
živa
Med mojima je razlike 21 mesecev in eno leto ni bilo prav nič luštno. Malega sicer sploh ni opazil, popolnoma ga je ignoriral, pomagati hotel ni nič pri negi, kaj šele pobožati, drugače pa je imel podobne izpade kot tvoja mala. Je cvilil, jokcal, metal igrače, se metal po tleh, ni hotel jesti ... Posvečala sva se mu pa še več kot prej, ker je mali večinoma spal v svoji sobi!

Evo, to sem takrat pisala:

IZVIRNO SPOROČILO: živa

Moj 21-mesečnik ima hudo krizo, ker smo dobili dojenčka. V porodnišnici ga je bolj ali manj ignoriral, doma je bil brez apetita, občutljiv, odkar sva prišla z dojenčkom domov (v nedeljo), je pa sploh hudo. Meni pa tudi, ker vidim, kako trpi.

Sicer malček kdaj pa kdaj dojenčka že pogleda in ga celo poboža, večinoma pa nas čisto presliši, če mu rečemo kaj v zvezi z dojenčkom, tudi pri previjanju je do sedaj hotel pomagati le enkrat. Naj povem, da se mu posvečamo in mu popuščamo bolj kot pred rojstvom dojenčka; po ves dan se igramo, ga crkljamo, se z njim pogovarjamo, dojenčka komajda nahranim in previjem, pa še to pogosto med igro z malčkom. Ta je jokav, cvili, komaj ga prepričamo za lulat in jest, nekaj časa me odriva, nato se stiska k meni, odriva druge otroke (npr. bratranca), če sedijo poleg moža ... Kar naprej mu govorimo, kako je moj-moj, kako ga imamo radi, kaj vse on že zna, kako je priden, kako smo ponosni nanj, za vse stvari ga pohvalimo, ne silimo vanj z dojenčkom in mu dopuščamo, da ga npr. ne opazi, niti se ne razjezimo, kadar ga odrine, če ga damo preblizu.   

Jaz sem že čisto obupana in če slučajno ostanem za minutko sama, mi gre kar na jok.

Je imela še katera take probleme? Kako so se rešili, kako lahko z možem pomagava malčku, da se bo sprijaznil s situacijo in ne bo več tako trpel?

Lp,

živa 


Lahko si prebereš še odgovore:
http://www.ringaraja.net/forum/m_2042204/mpage_1/key_/tm.htm#2042204

Začelo se je izboljševati, ko sva z možem postavila meje in se nisva pustila izsiljevati. Dosledno smo vztrajali pri naslednjem: je se za mizo, lula se v kahlico (je bil že 3 mesece suh podnevi), ob običajnih urah se gre spat v svojo posteljo - za ostalo smo sklepali kompromise oz. smo mu poskušali ustreči. Ko smo postavili meje, se je situacija izboljšala.

Potrpežljivosti ti želim ... veš, tega je mene najbolj strah, ker aprila dobimo še tretjega dojenčka. Se mi zdi, da bom vse preživela, carski rez, tri mulčke (starejša bosta stara 4 in 2), gospodinjstvo, ampak ljubosumje, to me je pa že zdaj groza, da bo tako kot prvič - ko je trajalo celo leto ...

Lp,

živa


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
25.1.2010 10:29:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu maya2)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
25.1.2010 10:31:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu FLASK_A)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: težave zaradi novega člana...
25.1.2010 11:23:02   
biga
Jaz imam pa vprašanje za vse: a so bili vaši prvorojenci v vrtcu ali doma, ko ste dobili novorojenčka? Kajti, verjetno tudi to vpliva na obnašanje tavelikih. Jaz sem še vedno v dilemi, kaj naredit. 5. marca imam rok, moj malček pa rad hodi v vrtec. Ampak je hkrati izredno navezan tako name kot na atija. Se zelo bojim ljubosumja. Doma sem ga mislila imeti, ko bo tudi ati po porodu koristil 15 dni očetovskega dopusta, potem pa nazaj v vrtec. Kako ste prakticirale?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: težave zaradi novega člana...
25.1.2010 11:28:41   
Sanikaa
Biga imela sem ga doma in je bilo hujše.. Mislim da je vsak otrok drugačen. Boš sama presodila po tem če pogreša vrtec in prijateljčke..vprašaj ga. tudi vzgojiteljica je rekla da naj pride da pozabi mal na dojenčka in se vrne v svojo rutino.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: težave zaradi novega člana...
25.1.2010 12:01:39   
živa
Moj je bil celo leto doma. Če bi prej hodil v vrtec, bi ga pustila. Bi vsaj malo pozabil na dojenčka oz. mu ne bi bilo doma dolgčas ... 

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: težave zaradi novega člana...
25.1.2010 12:13:18   
ksenija12
kadar pride bratec/sestrica je že praviloma več dela s starejšim kot z mlajšim:) Če ti čas dopušča/in finance/, vključi hčerkico na kakšno telovadbo, plavanje itd...spodbujaj v njej, da je ona že velika, da je 'frajersko' bit velik, da ona zna deliti stvari, zna prinesti, pomagati..skratka, poskušaj ji vzbuditi ta občutek, da ji bo to, da je ona že velika, nekaj pomenilo, da ima to neko prednost za njo..temu primerno jo tudi nagradi. Pelji jo /ali oči/ v lutkovno gledališče, pojdita na drsanje itd..skratka, na začetku se morda malo razdelite (oči s hčerko, ti z malim in obratno)..Nekaj časa bo najbrž še preteklo, preden boste vsi štirje lahko skupaj se igrali:)
Skratka, zaposli jo njenim letom primerno.

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: težave zaradi novega člana...
25.1.2010 12:16:02   
maya2
ja to je res.... naša hodi v vrtec, in se opazi, da so vikendi 'hujši'... Je bila pa napaka ker sva jo imela pred rojstvom doma in se je še extra navezala name in možno, da je zato zdaj še slabše...

Že ves dopoldan razmišljam kako bova z možem zdaj na novo postavila pravila (za naju)... ker očitno sva narobe razmišljala... sva namreč organizirala vse tako, da je on prevzel ta večjo jaz imam pa malega (očitno napačna 'taktika')...


_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: težave zaradi novega člana...
25.1.2010 12:28:47   
maya2
IZVIRNO SPOROČILO: ksenija12

kadar pride bratec/sestrica je že praviloma več dela s starejšim kot z mlajšim:) Če ti čas dopušča/in finance/, vključi hčerkico na kakšno telovadbo, plavanje itd...spodbujaj v njej, da je ona že velika, da je 'frajersko' bit velik, da ona zna deliti stvari, zna prinesti, pomagati..skratka, poskušaj ji vzbuditi ta občutek, da ji bo to, da je ona že velika, nekaj pomenilo, da ima to neko prednost za njo..temu primerno jo tudi nagradi. Pelji jo /ali oči/ v lutkovno gledališče, pojdita na drsanje itd..skratka, na začetku se morda malo razdelite (oči s hčerko, ti z malim in obratno)..Nekaj časa bo najbrž še preteklo, preden boste vsi štirje lahko skupaj se igrali:)
Skratka, zaposli jo njenim letom primerno.


ja to smo poizkusili, vendar nikoli ji ni dovolj:
- 1x tedensko jo peljem na plesne že 2 tedna po porodu sem šla dol ravno zato, da pač gremo skupaj
- z očijem se hodita sankat, na prireditve, na obiske k prijateljem (ker jaz še ne morem)
- vpisane smo v lutkovni abonma (smo ravno ta teden bile)
- berem ji pravljice (vendar sem želela da bi bila oba zraven, zgleda da tko ne bo šlo)

... pa vseeno user posted image



_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: težave zaradi novega člana...
25.1.2010 12:32:31   
Ulla80
prvi otrok je vedno prvi otrok. tega se je treba zavedat. dojenček ne bo doživljal nekih travm, če bo malo počakal, taprvi jih bo. drugi se navadi, da more počakat, taprvi tega ni navajen in se tudi s prihodom novega člana ne bo navadil. to se sicer zelo kruto in nepravično sliši, ampak tko je.
in če na splošno zadeve tako funkcionirajo, da prvi ostane prvi, da se ne počuti zapostavljenega, potem tud takrat, ko se zgodi da pa je res mus porihtat drugega, ne bo kakih hudih izpadov, ker otrok ve, da je še vedno prvi in ve, da mora tud dojenček čakat, ko ima on svojih pet minut


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: težave zaradi novega člana...
25.1.2010 12:34:41   
Ulla80
IZVIRNO SPOROČILO: maya2

IZVIRNO SPOROČILO: ksenija12

kadar pride bratec/sestrica je že praviloma več dela s starejšim kot z mlajšim:) Če ti čas dopušča/in finance/, vključi hčerkico na kakšno telovadbo, plavanje itd...spodbujaj v njej, da je ona že velika, da je 'frajersko' bit velik, da ona zna deliti stvari, zna prinesti, pomagati..skratka, poskušaj ji vzbuditi ta občutek, da ji bo to, da je ona že velika, nekaj pomenilo, da ima to neko prednost za njo..temu primerno jo tudi nagradi. Pelji jo /ali oči/ v lutkovno gledališče, pojdita na drsanje itd..skratka, na začetku se morda malo razdelite (oči s hčerko, ti z malim in obratno)..Nekaj časa bo najbrž še preteklo, preden boste vsi štirje lahko skupaj se igrali:)
Skratka, zaposli jo njenim letom primerno.


ja to smo poizkusili, vendar nikoli ji ni dovolj:
- 1x tedensko jo peljem na plesne že 2 tedna po porodu sem šla dol ravno zato, da pač gremo skupaj
- z očijem se hodita sankat, na prireditve, na obiske k prijateljem (ker jaz še ne morem)
- vpisane smo v lutkovni abonma (smo ravno ta teden bile)
- berem ji pravljice (vendar sem želela da bi bila oba zraven, zgleda da tko ne bo šlo)

... pa vseeno user posted image




meni tole ni baš neka ideja...otrok se že tko zapostavljenega počuti, pol se ga pa še nekam vlači, se ga še dodatno izključuje. namest rega si raj vzami eno uro na dan, dojenčka nekomu porini, da ga popazi takrat in pejt s tavečjo ven, v trgovino, na sprehod, kamorkoli...važno je da gresta sami....
naša vriska od navdušenja, ko samo smeti nesevauser posted image sam da greva same....


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: težave zaradi novega člana...
25.1.2010 12:37:11   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: ksenija12
..skratka, na začetku se morda malo razdelite (oči s hčerko, ti z malim in obratno)..


Bognedaj.

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: težave zaradi novega člana...
25.1.2010 12:38:44   
baguSka
ni fora v mozu - hoce tebe. naj moz prevzeme novorojencka (in ostale obveznosti), kadar je doma, ti pa se ukvarjaj z njo


sama s tem se nimam izkusenj, ampak to je to!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: težave zaradi novega člana...
25.1.2010 13:11:07   
eva1
Maya-ker te poznam, vem da ves prosti čas posvetiš Karin in mislim, da je mala en velik karakter, ki želi da je dosti po njeno(mogoče se motimuser posted image )..jaz bi takole napisala, ena meja kljub vsemu mora biti, Karin tudi ni več stara 15 mesecev in mora razumeti, da ko Tomaž spi, mora biti tiho in pika, da ga ne sme cukati, ščipati, da se mora obnašati kot "velika" sestrica!
Vem, da se z njo ful ukvarjaš, zato mislim, da mora mala tudi razumeti da sedaj ni edina in pika!

Jaz priznam , da sem tudi huda če kdo zakašlja v Anžeta, ampak res nebi rada da bi sedaj zbolel, 1x opozorim, drugič se oba odmakneva stran..pa ne bosta z malim če ne znata poslušati...pa hitro dojameta, pa vesta da ga ne smeta prijemati za rokice, ker jih daje v usta, pa ne smeta prijemati dude-ja če razumeta da bosta dobla čokolado če bosta pridna, potem tut to morata razumeti in pika!....ne vem, mi težav z ljubosumjen nismo imeli ne pri drugi in zdaj pri tretjem, ampak vse jim pa tudi ne moremo pustiti in dovoliti zato ker imamo sedaj še enega škratka, niti ne more se sedaj odvijati vse okoli niju, ker sedaj je še en več pri družini-pri teh letih pa se to že mora razumetiuser posted image !


(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: težave zaradi novega člana...
25.1.2010 13:17:27   
FLASK_A
IZVIRNO SPOROČILO: biga
Jaz imam pa vprašanje za vse: a so bili vaši prvorojenci v vrtcu ali doma, ko ste dobili novorojenčka? Kajti, verjetno tudi to vpliva na obnašanje tavelikih. Jaz sem še vedno v dilemi, kaj naredit. 5. marca imam rok, moj malček pa rad hodi v vrtec. Ampak je hkrati izredno navezan tako name kot na atija. Se zelo bojim ljubosumja. Doma sem ga mislila imeti, ko bo tudi ati po porodu koristil 15 dni očetovskega dopusta, potem pa nazaj v vrtec. Kako ste prakticirale?


Naš je bil v varstvu. Super da je bil. Vsaj takrat je bil čisto ločen od nove članice in se je igral. Doma je bil kar bogi, nič mu ni blo jasno.

Nismo ga pa nič silili. Nič ni pomagal pri dojenčku, niti ga nismo silili božat in lupčkat. Če bi tako delala še moja mami, bi dojenčico prej sprejel, tako pa se mu je kar obrnilo. Skos ga je s slikami posiljevala in spraševala... Najbolje jih je čist pustit da se sprijaznijo. Saj začnejo potem sami sodelovat.

Metulj333 ane koliko jim pomeni čas samo z enim staršemuser posted image

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: težave zaradi novega člana...
25.1.2010 20:56:21   
ana b
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

prvi otrok je vedno prvi otrok. tega se je treba zavedat. dojenček ne bo doživljal nekih travm, če bo malo počakal, taprvi jih bo. drugi se navadi, da more počakat, taprvi tega ni navajen in se tudi s prihodom novega člana ne bo navadil. to se sicer zelo kruto in nepravično sliši, ampak tko je.
in če na splošno zadeve tako funkcionirajo, da prvi ostane prvi, da se ne počuti zapostavljenega, potem tud takrat, ko se zgodi da pa je res mus porihtat drugega, ne bo kakih hudih izpadov, ker otrok ve, da je še vedno prvi in ve, da mora tud dojenček čakat, ko ima on svojih pet minut



To je palilo pri nas. Nisem takoj skočila, ko je mali zajokal in sem vedno prej porihtala tavelikega, pa mali sedaj nima nobenih travm in tudi tavelik je hitro sprejel malega bratca.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?