|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
19.3.2010 10:22:08   
atina1
Pozdravljene!

Spet vam pišem po dolge času.
Da vam povem, da še nič ne vemo glede moje redke nosečnosti, vstavili so mi en zarodek, zdaj bi pa naj imela fantka in punčko, no zanositi pa tud nisem mogla zraven po naravni poti, ker sem imela od teh injekcij in od vsega tega v postopku hudo vnetje in z mojim user posted image , nisva mogla user posted image . Bomo videli zdaj 30. imam morfologijo kaj mi bojo povedali.

Zdaj me pa zanima nekaj drugega.
Kaj pomeni kratica EFW na utrazvočni sliki? Če se kera kaj spozna, piše pa mi tak:


AC 133.14 mm
GA 18w6d+-15d
EDD 27-07-2010
EFW 945g (2lb1oz)
GA 26w2d
AC 124.98mm
GA 18w1d+-15d
EDD 01-08-2010
EFW 904g (1lb15oz)
GA 26w0d
BPD 41.01 mm
GA 18w3d+-12d
EDD 30-07-2010
EFW 653g (1lb7oz)
GA 23w6d

To sem bila na pregledu 1.3., to je blo v 19 tednu, slikala pa mi je oba trebuščka. Kaj zdaj to pomeni trikrat mam napisano EFW?

LP
Anita


(odgovor članu Ernestina)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
19.3.2010 10:24:48   
sayuri
EFW je po moje ocenjena teža ploda glede na vse ostale meritve.

(odgovor članu atina1)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
19.3.2010 10:50:34   
tejalea
Ja, to je ocena teže ploda. Več meritev pa pomeni, da je enega merila večkrat! Torej po 5 podatkov, zato imaš tudi tri roke, ki so na dan ali dva narazen. Jaz mislim, da je ok.

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
19.3.2010 10:51:51   
tejalea
Atina 1, če nam poveš še ostale podatke, bi te dodali na seznam? Seveda, če želiš!

(odgovor članu tejalea)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
19.3.2010 11:04:43   
atina1
Hvala vama!

Ja me lahko date na seznam, sem se že enkrat dala gor, pa zgleda da ne znam ni primlouser posted image .

Sem drugič noseča, nimam še otrok, PDP 31.7., enojajčna dvojčka, so mi samo enga vstavli, imam pa baje par.

Je dosti podatkov?

Aha, tako, da je trikrat merla! čudno se mi zdi, da imata 900g v 19 tednu, je to možno? Vsepovsod na netu piše nekje 300g v teh tednih.

(odgovor članu tejalea)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
19.3.2010 11:05:28   
Ernestina
Bo katera nosečka obiskovala tečaj priprave za porod v Lj na Rakovniku v mesecu aprilu?

(odgovor članu tejalea)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
19.3.2010 11:36:28   
BarbiG
Ernestina, jaz bom hodila v aprilu v materinsko šolo v okviru babiške šole.

(odgovor članu Ernestina)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
19.3.2010 12:31:34   
Ernestina
BarbiG a to na Rakovnik? 12.4.? Ma ne vem a je to ista zadeva kar ti omenjaš in tole moje - Šola za starše - tečaj priprave na porod?user posted image

Se morda spoznamo v živo, supercauser posted image

(odgovor članu BarbiG)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
19.3.2010 14:13:52   
tejalea


Nosečke dvojčkov 2010

user posted image

Seznam dvojnih user posted image  2010 user posted image    user posted image


ljupka            (3 user posted image ; 2 user posted image ); PDP 24. april , ?-jajčna 
country           (2 user posted image ; 1user posted image ); PDP 27. april , dvojajčna
ursha              (3 user posted image ; 1user posted image ); PDP 02. maj 2010, dvojajčna
Žaka               (1 user posted image ; 0 user posted image );  PDP 15. maj 2010, ?-jajčna

 
Štajerka26   ( 1 user posted image   ;  0  user posted image  );  PDP  9. junij 2010,  dvojajčna user posted image   user posted image

tejalea           (2 user posted image  ; 1 user posted image  );  PDP 18.6.2010, dvojajčna user posted image    user posted image

Ernestina ( 1 user posted image ; 0 user posted image ); PDP 9. julij 2010 ; dvojajčna

gasilka            (1user posted image ;0 user posted image ) ; PDP 28.julij 2010 ; dvojajčna

 
Atina1      (2 user posted image  ; 0 user posted image  ); PDP 31.7.2010; enojajčna user posted image   user posted image   ?
 
barbig             ( 3 user posted image ;2user posted image ) ;PDP 03.08.2010, enojajčna
 
kunkauku            (1 user posted image ;0user posted image ); PDP 04.08.2010, enojajčna (mo-bi)

mrina2               ( 1 user posted image  ; 0 user posted image  ); PDP 5. september 2010 ; dvojajčna



SVOJA ZAKLADKA SO ŽE DOBILE

user posted image user posted image  



Njačo         PDP 20.1.2010   rodila  12.1.2010   Aleksej  3080g        cm     Patrik  3310g       cm

ZojaLara   PDP  23.2.2010    rodila 30.12.2009    Gaber  2085g  45 cm  ; Klemen 1700g    45cm
                                              
Crvicek    PDP    13.2.2010    rodila  27.1.2010        Gaja    1800g 48cm   ; Zoja   1900g 45 cm
                                                     
marijaa    PDP   27.1.2010   rodila   11.1.2010       Alina    3330g   51cm      Tian  2900g  50cm

dafi           PDP  23.1.2010     rodila    15.1.2010      Alen     2100g    48cm     Benjamin  2300g   48 cm
 
t*e*j*k*a  PDP  28.2.2010   rodila  30.1.2010       Neja    2370g     cm       Nik  2250g        cm

gapii27     PDP  17.02.2010  rodila    01.02.2010     Ažbe    2090g    46cm     Jakob    2790g   48 cm

Rener       PDP 21.2.2010 rodila 06.01.2010 
Anej Donovan 1780g 42cm  Aneja Vida 1300g 38cm

Meta22    PDP 31.3.2010  rodila 3.3.2010 
Anina    2660 g    49 cm           Zoja   2130 g        47 cm

Skupaj nas je še 12user posted image .

user posted image     7 
user posted image   11   


Č I M     D L J E     3 v 1 !



(odgovor članu tejalea)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
19.3.2010 19:09:09   
BarbiG

IZVIRNO SPOROČILO: Ernestina

BarbiG a to na Rakovnik? 12.4.? Ma ne vem a je to ista zadeva kar ti omenjaš in tole moje - Šola za starše - tečaj priprave na porod?user posted image

Se morda spoznamo v živo, supercauser posted image


Gre za isto zadevo, pripravo na porod in nego novorojenčka, vendar na dveh različnih koncih. ti boš hodila v ZD, jaz pa v prostore babiške šole v bližini porodnišnice.

(odgovor članu Ernestina)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
19.3.2010 21:08:06   
hedviga

IZVIRNO SPOROČILO: sayuri

EFW je po moje ocenjena teža ploda glede na vse ostale meritve.


Pomoje tudi.
Ej punce, ne se preveč okoli tehle meritev sekerat! Iz srca povem. Jaz sem skoraj diplomirala iz tega. Pa paniko zaganjala itd... no, pa sta se rodila ok. Celo skoraj slabe pol kile težja kot po Cerarjevih meritvah. user posted image
Rajši uživajte te lepe dni in se razvajajte in dečkoti vam naj kuhajo in papajte. Itak vse prehitro mine.


_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
20.3.2010 12:23:08   
kunkauku
IZVIRNO SPOROČILO: BarbiG


IZVIRNO SPOROČILO: Ernestina

BarbiG a to na Rakovnik? 12.4.? Ma ne vem a je to ista zadeva kar ti omenjaš in tole moje - Šola za starše - tečaj priprave na porod?user posted image

Se morda spoznamo v živo, supercauser posted image


Gre za isto zadevo, pripravo na porod in nego novorojenčka, vendar na dveh različnih koncih. ti boš hodila v ZD, jaz pa v prostore babiške šole v bližini porodnišnice.



BarbiG, kdaj točno pa se začne ta tečaj v babiški šoli? Razmišljam namreč, da bi se vam pridružila.

(odgovor članu BarbiG)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
20.3.2010 16:35:52   
Ernestina
Škoda, pa potem poleti po Tivoliju ali Mostecu user posted image

(odgovor članu BarbiG)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
21.3.2010 7:22:58   
BarbiG

IZVIRNO SPOROČILO: kunkauku

IZVIRNO SPOROČILO: BarbiG


IZVIRNO SPOROČILO: Ernestina

BarbiG a to na Rakovnik? 12.4.? Ma ne vem a je to ista zadeva kar ti omenjaš in tole moje - Šola za starše - tečaj priprave na porod?user posted image

Se morda spoznamo v živo, supercauser posted image


Gre za isto zadevo, pripravo na porod in nego novorojenčka, vendar na dveh različnih koncih. ti boš hodila v ZD, jaz pa v prostore babiške šole v bližini porodnišnice.



BarbiG, kdaj točno pa se začne ta tečaj v babiški šoli? Razmišljam namreč, da bi se vam pridružila.


Začne se 6.4., samo moraš prej poklicat v babiško šolo na št. 01 522 60 48 med 13.00 in 15.00, da te vpišejo na seznam. Pa prej morš v porodnišnico po nalepke za MŠ. Jaz bom hodila dopoldan, tako da, če se odločiš, se vidive tam. user posted image

(odgovor članu kunkauku)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
22.3.2010 10:27:03   
tejalea
Kje pa sta kaj naši naslednji kandidatki, Ljupka in Country? Nič se ne oglasitauser posted image
Pri nas pa dežuje, sonček se je skril...user posted image

(odgovor članu BarbiG)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
22.3.2010 10:35:31   
Žaka
Kje pa ste vsi ? Res,kje pa sta Ljupika in Country ?
Jaz se tudi počutim za nikamor.Zdaj so se opet začele jutranje slabostiuser posted image
Trebuh me kar naprej boli,kod da bom dobila tečko.user posted image Sem čist brez volje.
V sredo imamo pregled.

(odgovor članu tejalea)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
22.3.2010 14:52:20   
tejalea
Žaka kako gre? JAz se počutim ko kak slon. Se mi zdi da mam težek trebuh, za nikamor mi ni. Jutri imam pregled, pa bomo videli kako sta kaj težka naša korenjaka user posted image .
Ponoči pa nič od spanja, bedim po tri ure, potem pa zjutraj hrrrr..., ko bi se mogla vstat!

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
22.3.2010 14:53:05   
Ernestina
Ja Country in ljupke že dolgo ni bilo brati, upam da nista že ušli kamuser posted image

Mi smo danes dajali kri za sladkorno...je imela še katera take težave, po zaužitju tekočine mi je srce bilo, da si niti vstat nisem upala, pa še gužva je bila v laboratoriju. Sem samo čakala da opravim in grem nekaj pojest in spituser posted image Upam da ni to kak pokazateljuser posted image

Komaj čakamo sončka...ta dež samo še bolj zaspano vzdušje dela, upam da se počutite ok...

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
22.3.2010 17:03:45   
Žaka
Tejalea moje počutje je na...user posted image user posted image . Komaj čakam da vidim svoje bibe in da se rešim.Počutim se ogromna ko slon. Trebuh me srbi kouser posted image user posted image user posted image user posted image . Mala dva sta živahna,upam da sta še vedno z glavicami dol,bomo v sredo videli. Mah polno problemov je,ma kaj bi jamrala saj bo kmalu konec.user posted image

Ernestina jaz nimam problemov z diabetesom v nosečnosti.Že veš kaj boste imeli ? Mi bomo imeli parček.user posted image

(odgovor članu Ernestina)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
22.3.2010 17:31:50   
tejalea
Žaka, tude mene je trebuh srbel. Isto kot v prvi nosečnosti. Pa sem imela od hčerke neko kremo, ki jo ima ona za obraz, pa mi je ful pomagala. Pa za tuširanje imam Eucerin olje, pa mazat, mazat, mazat!

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
22.3.2010 17:37:43   
Ernestina
Žaka, pri nas naj bi bil tudi parček, živahnost je predvsem v času počitka, čeprav ju občasno fino srbijo sklepi in telovadita tudi ko sem npr za računalnikom, da se kar malce zleknem nazaj. Če sta še v isti legi kot v 22. tednu je deklica precej bolj živček, ne zaostaja pa zadnje čase tudi tamauček. Jutri se spet vidimo. samo upam da bodo izvidi hemoglobina in sladkorne ok, ne bi šla še 1x čez ta test, sploh s povečano dozouser posted image Nikoli prej nisem imela težav ne s hemoglobinom (pa sem vegi) ne s sladkorjem, tako da upajmo ni kakih sprememb.

Me pa trebuh srbi "zgolj" občasno, naj tako tudi ostane, tebi pa želim čim manj praskanja. Pa uživaj s sončkomauser posted image

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
22.3.2010 17:52:27   
Žaka
Ojlaaa!!

Ja saj jaz se tud full mažem. Imam kremo od Bubchen-negovalni losijon proti strijam. Pa me vseeno srbi,mene je začelo ta mesec srbeti. Pa se zadržujem da se ne praskam ker je potem še slabje,me začne pa peči.
No,mi pa imamo v sredo pregled. Prebava me nekaj daj že en mesec odvajam enkrat na dan,ampak je tekoče blatouser posted image user posted image .
Hemoglobin imam pa tudi jaz nizek in jem tablete Hematopan.

(odgovor članu Ernestina)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
22.3.2010 19:58:14   
country
Hojla, punce!

Se res opravičujem, ker se ne javim, ampak mi nekako ne znese. Niti nisem kaj dosti za računalnikom, ker mi tamala ne pusti, zvečer sem pa tud jaz že koma. Namreč pri meni je ratalo nočno spanje znanstvena fantastika...
Danes sem imela spet pregled. Maladva sta super, težka 2300 g in 2100 g, pa spet čisto drugače obrnjena. Maternični vrat ohranjen, nič stanjšan, pretoki v popkovnicah v redu. Ko sem rekla da upam, da jima na koncu ne bo zmanjkalo prostora za na glavo se obrnit je pa rekel, da imata le preveč prostorauser posted image . Kakorkoli, glavici imatta spet skupaj in sta vzporedno, prečno. Bila na pregledu, čeprav sem 100% da sta že drugače, saj se mi kar naprej obračata.

Kar se srbenja tiče pa sem jaz na istem. V prvi nosečnosti sem v bolnici staknila po mojem še alergijo, v glavnem se mi je koža na trebuhu tako vnela, da jih je bolj za to skrbelo kot za otroka... Upam, da se temu zdaj izognem.

Žaka, tvoje odvajanje je čist lahko zaradi Haematopana. Tudi pri meni je nekako tako (tudi jem te tablete), samo se mi zdi to boljše, kot da te zapre, ker to je pa druga možnost, piše pri stranskih učinkih.

Ljupka, tebe sem pa včeraj vidla tukaj. Kako si?

Upam, da ste ostale v redu. Se še kaj oglasim.user posted image

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
23.3.2010 9:45:51   
Žaka
Country potem se pravi, da se mala dva še lahko obračata ? Ojej potem do zadnjega ne bomo vedele kako bomo rodile,Cr al naravno...Ni kej...
Punce zanima me če boste shranile matične celice? Ali moraš za vsakega otroka posebej plačat ?

(odgovor članu atina1)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
23.3.2010 13:45:28   
Ernestina
Mi dobili izvide, uf smo se oddahnili. Sladkorne ni, edino železa je malce pod mejo, pa smo prec spet na tabletah. Mi je res padla skala, tako me je bilo strah še enkrat čez to glukozo in bitjem srca (sem rekla mojmu da zgleda kot bi dobila dozo mamila)user posted image

Žaka, v petek je bil polnočni klub, če imaš opcijo poglej v arhivu na rtvslo na netu, meni je bilo všeč. Če daš celice v javno banko je hramba zastonj (pač je na voljo komurkoli - npr za zdravljenje levkemije), če pa daš v zasebno pa plačaš okoli 2000 eur (imaš pa rezervacijo da je samo za vas). V javni banki pač pomagaš tudi drugim, kar se mi zdi je zelo lepo. Zasebna je pa tako, če ne rabiš je potem za raziskave, je itak majhen procent da bi to rabil (najbrž je potem res 2x2000, nisem pa ziher). Midva se odločava za javno, ampak bom vseeno še naslednjič na pregledu vprašala gin.

Mi se trebuščkamo samo z jojobinem oljem, pa se tak lepo sveti trebušček. Pride dan ko srbi, pa potem obdobje, ko komaj vem da se kaj dogaja.

Našadva lumpa sta še vedno obrnjena tako kot pred 3 tedni.

Country, tvoja dva sta pa že kar, kar se teže tiče, ampak vseeno še lepo doma čičite in počivajte. Upam da vas spanček kaj bolj pogosto obišče.user posted image

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?