|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
2.4.2010 13:30:01   
ursha
no me 3 smo še kr v enem kosu, glede na to da so mi vsi dohtarji govoril da se pr dvojčkih ne čaka čist do roka in da je vse "matrarije" konc cca 1 mesec prej, sm se že veselila da bo velikonočni zajček prinesel dve mali pišančiki, no pa nč ne bo, mormo še kr čakat....v pondelk sm mela kontrolo v celjski P. in so mi nardil sam CTG o UZ ne duha ne sluha (kar me je kr mal zmotl, kaj pa če je kaj narobe), pol mi še pa reče da sploh nism v 36. tednu ampak v 35. tednu, ne vem po kaki logiki in da pred 38. tednom sploh ne dajo datuma za CR...najraj bi se kr zjokala, pishično sm že čist nakonc.
drgač počutje je obupno tk kot pri večini ki so pr koncu, tud jaz čutim pritisk v križu da ne morm dihat, pol pa še pritisk v spodnjem delu trebuha oz. kot bi mela menstrualne krče, ja mislim da so to popadki, včeri me je zelo pogosto stiskal od 18.00 pa do 23.00 ure in če se mi ne bi čez noč umiril bi že drvela proti Celju, ampak se je vse umiril in me še kr čakamo in čakamo....trebuh imam tud jst ogromeeeeen, hodit itak ne morm normaln že dolg cajta ne, spanje ponoči znanstvena fantastika, zatekam da je joooj in še bi lahk naštevala....
v pondelk mam spet kontrolo v P. upam da se bo dal kej zmenit ker ni šans da še zdržim dva oz. 3 tedne, še dobr, da je Zara pravi sonček, ki mi reče, ko se mi solze ulijejo od vsega tega:"pidna mamica nč jokala, sej je uledu, nč hudga" in me nežno poboža in da lubčkauser posted image .

čestitke ljupki in ostalim pa čim lažje prenašanje "dvojnih" tegob user posted image


_____________________________

na "DAN MLADOSTI" 2008 je prišla naša ZARA ANA. 15.04.2010 pa je dobila sestrici Laro & Lano ;) in tako je ati Klemen postal blažen med ženami :D

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
2.4.2010 14:26:02   
mateja79
Pozdravljene!

No, jaz sem pa včeraj imela pregled pri G. Naredila je UZ, "črvička" sta ok, oba sta velika po 82 mm user posted image Mamica je tudi ok, mogoče mičkeno previsok pritisk, ampak še ni prehudo user posted image , tako da bom poskusila še kakšen teden ali pa mesec delati. Bom videla, kako bo.

Sem pa dobila napotnico za morfologijo za v LJ porodnišnico. Mislite, da bi bilo prehitro, če se kar naročim? Sem v 15 tednu, 10.5. nastopi 20. teden. Ne bi rada na drugi strani slušalke dobila odziv, da sem nestrpna pa kam se mi mudi, ne bi pa tudi rada, da sem prepozna user posted image

Za seznam bi pa prosila, če lahko ve, ki že imate izkušnje s tem, vpišete tudi naše podatke user posted image :
-to je moja prva nosečnost
-dvojajčna dvojčka (spola še ne vemo)
-PDP: 26.9.2010

Hvala! user posted image

Želim vam vsem lepe in mirne praznike!

LP
Mateja

(odgovor članu ursha)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
2.4.2010 19:09:12   
Žaka
Ja Ursha mene isto full natiska v spodnjem delu trebuha. Začne se npr. zvečer tam 22h in do jutra. Potem pa popusti,kod da bi se mi na mestro pripravljalo. Full neprijetno. Jaz sem ginekologinji omenila pa mi je dala Buscopan pa rekla čim več počivat in ne hodit baje da zarad tega boli ker mala dva natiskata dol.
Joj kok moramo pretrpet. Si nisem mislila,da bo tako  neprijetno.user posted image
Bo pa potem bolje ko bodo bibe v naročju. moja dva sta obrnjena oba z glavicami dol.

(odgovor članu mateja79)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
2.4.2010 21:10:34   
Ernestina
Mi jutri startamo 27. teden, pa imam že 14 dni tak čuden feeling...zdaj 3 dni pa sploh, otrdevanje trebuha (sicer traja 20 sekund ampak je npr vsaj 3x na uro), gin pravi da je to zaradi streptokokauser posted image Ko sedim mi potem vse tako pritiska, da mislim da mi bo kaj ven ušlo, pravi ščeget čutim, 14 dni nazaj je bil MV še lepo zaprt. Sem kar živčna in non stop preverjam da mi kaj ne steče - je kateri, ki ste že dale kak porod skozi šlo po kapljicah, a se je kar vlilo? Mi res tako vse pritiska, zdravnica pa nič takega. Me ima da bi si kupila kar testerje v Sanolaborju (če je plodovnica), pregled imam čez slabe 3 tedne, kje je še to...user posted image Živi živček sem postala, pa razdraženauser posted image

Čim lepše in mirnejše praznike!

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
4.4.2010 16:21:26   
tejalea
Lep velikonočni pozdrav!
Meni trebuh že kar nekaj časa otrdeva. Sicer traja ene 10 - 20 s, potem pa mine. Najhuje je pa ponoči, takrat mi največkrat. Mi smo nastopli 30. t, pa me že tudi živčki dajejo. Poačsi bo treba nekaj oprat! Pregled imam šele čez 10 dni in se mi tudi zdi, kje je še to!
Oba ležita z glavicami dol, vendar po gibih se mi zdi, da eden bolj leži in da mi skače po mehurju. Bomo videli.
Pri prvem porodu sem dobila popadke na 10 min, ki se nisonič jačali, tako so mi v P predrli ovoje in dobila umetne popadke. Kako bopa zdaj...

Želim vam lepe praznike še dalje!

(odgovor članu Ernestina)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
5.4.2010 21:46:23   
tejalea


Nosečke dvojčkov 2010

user posted image

Seznam dvojnih user posted image  2010 user posted image    user posted image


country           (2 user posted image ; 1user posted image ); PDP 27. april , dvojajčna
ursha              (3 user posted image ; 1user posted image ); PDP 02. maj 2010, dvojajčna
Žaka               (1 user posted image ; 0 user posted image );  PDP 15. maj 2010, ?-jajčna

 
Štajerka26   ( 1 user posted image   ;  0  user posted image  );  PDP  9. junij 2010,  dvojajčna user posted image   user posted image

tejalea           (2 user posted image  ; 1 user posted image  );  PDP 18.6.2010, dvojajčna user posted image    user posted image

Ernestina ( 1 user posted image ; 0 user posted image ); PDP 9. julij 2010 ; dvojajčna

gasilka            (1user posted image ;0 user posted image ) ; PDP 28.julij 2010 ; dvojajčna

 
Atina1      (2 user posted image  ; 0 user posted image  ); PDP 31.7.2010; enojajčna user posted image   user posted image   ?
 
barbig             ( 3 user posted image ;2user posted image ) ;PDP 03.08.2010, enojajčna
 
kunkauku            (1 user posted image ;0user posted image ); PDP 04.08.2010, enojajčna (mo-bi)

mrina2               ( 1 user posted image  ; 0 user posted image  ); PDP 5. september 2010 ; dvojajčna

 
mateja79      ( 1 user posted image  ; 0 user posted image  ); PDP 26. september 2010 ; dvojajčna




SVOJA ZAKLADKA SO ŽE DOBILE

user posted image user posted image  



Njačo         PDP 20.1.2010   rodila  12.1.2010   Aleksej  3080g        cm     Patrik  3310g       cm

ZojaLara   PDP  23.2.2010    rodila 30.12.2009    Gaber  2085g  45 cm  ; Klemen 1700g    45cm
                                            
Crvicek    PDP    13.2.2010    rodila  27.1.2010        Gaja    1800g 48cm   ; Zoja   1900g 45 cm
                                                     
marijaa    PDP   27.1.2010   rodila   11.1.2010       Alina    3330g   51cm      Tian  2900g  50cm

dafi           PDP  23.1.2010     rodila    15.1.2010      Alen     2100g    48cm     Benjamin  2300g   48 cm
 
t*e*j*k*a  PDP  28.2.2010   rodila  30.1.2010       Neja    2370g     cm       Nik  2250g        cm

gapii27     PDP  17.02.2010  rodila    01.02.2010     Ažbe    2090g    46cm     Jakob    2790g   48 cm

Rener       PDP 21.2.2010 rodila 06.01.2010 
Anej Donovan 1780g 42cm  Aneja Vida 1300g 38cm

Meta22    PDP 31.3.2010  rodila 3.3.2010 
Anina    2660 g    49 cm           Zoja   2130 g        47 cm

Ljupka      PDP 24.4.2010   rodila 21.3.2010   Luka   2650 g     49 cm         Eva    2410 g       47 cm

 
Skupaj nas je še 12user posted image .

user posted image      8 
user posted image   12   


Č I M     D L J E     3 v 1 !




[/quote]

(odgovor članu tejalea)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
6.4.2010 12:29:10   
Žaka
Country in Ursha, kje sta ??????????

Za vama grem user posted image user posted image .

Meni je bilo včeraj cel dan slabo za znoret 2x sem tok bruhala. Ne vem kaj je bilo.

(odgovor članu tejalea)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
8.4.2010 16:29:00   
tejalea
Meni se zdi, da smo vse nekaj odsotne user posted image  Nič ne dogaja tu gor, ne?
JAz sem danes zjutraj opazila rahlo krvavitev, ki pa sedaj počasi izginja. Včeraj sva bila z možem cel dan v LJ, pa sem presedela ure in ure, pa je mogoče kaj vplivalo na to? Mogoče je kaka žilica počila, nimam pojma. Upam, da bo jutri in dalje ok.
Ravno včeraj mi je ena rekla, da nima velikega trebuha, za dva... Kako pa kaj vaši otročki ležijo? Meni se zdi, da čutim gibe samo na eni strani zgoraj, pa čisto spodaj, po mehurju. Včasih imam občutek, kot da bo kaj ven pogledalo. Seveda pa sta najbolj dejavna ponoči, ko se zbudim in ne morem več zaspati user posted image .
Kako pa ste ostale? imamo že kake novorojenčke? Country in Ursha se bližata finishu!
lp
teja

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
8.4.2010 20:19:22   
Ernestina
tejalea, veš da sem tudi jaz prav danes omenila svoji zdravnici da je samo na določenem koncu čutiti brce, pa me je pomirila ko je preverila srčka, oba lepo normalno, UZ imam sicer čez 14 dni. Me je pa res vse več, še redit sem se končno začela, he he prvič da sem vesela da mi kile rastejouser posted image Imam feeling da me vsi gledajo kot da bi morala zdaj zdaj rodit - pridem v trgovino, pa v ambulanto, poštar pa hoče da letam po štengah gor in doluser posted image jaz pa še 3 mesece do roka.

Upam da bo tvoje stanje jutri boljše, morda je sam kak hematom, a klicala pa nisi nič G? Držim pesti da je vse ok...

Jaz tak slabo spim zadnje dni, švicam kot pri 30 stopinjah.

Uživajte 3 v 1

(odgovor članu tejalea)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
8.4.2010 20:28:19   
tejalea
V takih primerih se takoj priklopim na AngelSound in je vse ok (srčka delata!).  No, zdaj že izgineva, HB. Upam, da bo jutri zjutraj vse ok. Oa čutim premike, tako da... to me spremlja že celo nosečnostuser posted image

(odgovor članu Ernestina)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
9.4.2010 10:53:55   
Ernestina
Midva sva tudi tuhtala o Angelsoundu, pa sem potem brala da je najbolj priporočljivo za tja do 20. tedna, potem pa zelo poredko, jaz bi se itak kar vsak danuser posted image Če bi se dalo pri nas samo sposodit v ZD bi še šlo, da grem pa še to kupovat...eh česa vse ne izumijo da smo potem nosečke čist fertik must haveuser posted image

Kako si danes? Smo vse precej na živčke narejene...

lep dan vsem, izkoristit dan kar se da, jutri je že slabše napovedanouser posted image

(odgovor članu tejalea)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
9.4.2010 12:19:03   
tejalea
Evo, danes kot da včeraj ni bilo nič. Vedno me totalno preseneti. Najprej čist ok izcedek, potem pa naenkrat obarvan. Sem pa včeraj počivala, pa danes sem tudi bolj na kavču - če to kaj pomaga. Pregled imam v sredo, zato upam, da bo vikend brez težav.

(odgovor članu Ernestina)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
13.4.2010 10:17:51   
Žaka
Jutro!!

Pa kam pa ste vse ušle ?
Ni duha ni sluha od vasuser posted image user posted image . Mi gremo jutri na pregled, me zanima kaj bo.... sem pa v 36 tednu.
Moram reči,da mi je že prav težko in čakam da bo končno konec in da bom imela svoje miške v rokah.user posted image

(odgovor članu ursha)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
13.4.2010 11:06:49   
Ernestina
tejalea in Žaka, srečno jutri in dobro opravita, poročajtauser posted image

Včeraj smo startali s pripravami na porod, zanimivo, tako mi vsaj malce hitreje teče čas do naslednje srede ko imamo UZ v 29 tednu.

Žaka, ti zavidam kilometrino, ko bi šel čas le malo hitreje in bi bil vsaj junij že tu...

Pozdravček vsem

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
13.4.2010 12:16:46   
Žaka
Ernestina hvala. Saj greš tudi ti zamano. Komaj čakam da se rešim zdaj je pa že kriza. Da ne govorim od medenice dalje......je kar hudo.Saj je rekla ginekologinja,da mi bo jutri dala datum za v porodnišnico da bom šla prej.user posted image

(odgovor članu ursha)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
13.4.2010 13:02:44   
tejalea
Žaka, super za tvoje tedne!user posted image Upam, da boste dobro rešile, saj tudi če malček poležiš v bolnici ni tako hudo! Te imajo na oku in si v nizkem štartu!
Ernestina, jutri pregled, potem pa začnemo s pranjem in likanjem. Če pa se bomo učakali Žake, potem pa se nam še ne mudi user posted image
Kaj pa ostale, country in ursha?  Nas je že kaj več pri  user posted image  ?

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
13.4.2010 15:45:55   
Ernestina
he he tejalea, jaz nimam niti ene zadeve še doma, imam namen v maju...bodo vsaj drugi likali in prali namesto meneuser posted image user posted image

(odgovor članu tejalea)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
14.4.2010 17:52:27   
tejalea
Evo, jaz sem za danes opravila. Mv je vredu, "kratek" UZ kaže vse ok. Naslednji pregled čez 14 dni, tako, da bom takrat več vedela kako in kaj. Upam, da nas ne bo nič presenetilo kaj prej, ne?

(odgovor članu Ernestina)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
14.4.2010 21:15:34   
Ernestina
Fino za lepe noviceuser posted image , vi kar pozitivno naprej, ni še čas (imaš tak fin datum - RD od mojga), to meni vsi pravijo ko kaj paničarim.

Mi imamo pregled naslednji teden v sredo, komaj čakam UZ, da spet kako slikco dobimo za album. Jutri pa telovadba in dihanje. Zdaj pa vodoravno...sem na obroke s spanjem.

Nočko...

(odgovor članu tejalea)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
15.4.2010 8:52:40   
Žaka
no, da vam še mi sporočimo. včeraj bili na pregledu 36 teden. Ginekologinja me vaginalno pregledala opazila da sem odprta 2 cm.MV odprt,tanek,kratek......me napizdila če ne čutim popadkov.. Res jih ne. Jutri gremo v bolnico. Zdaj pa gre zares.

(odgovor članu Ernestina)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
15.4.2010 8:54:09   
Žaka
aja pa nista nič več oba glavično. Otročiček A glavično, tehta 2600g. Otročoček B z nogicami dol,težak 2800g.

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
15.4.2010 9:59:48   
tejalea
Žaka drži se!! user posted image user posted image
Čakamo na lepe novice...

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
15.4.2010 10:50:14   
Ernestina
Žakauser posted image user posted image user posted image srečno in čim prej čakamo novičke. Težo imata res že kar zavidiljivo.

(odgovor članu tejalea)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
15.4.2010 14:02:12   
tejalea
Ernestina - joj kako se bližamo!!user posted image  Ta vlak bo kmalu tu!
Sedaj pa že prav pogrešamo Country in Ursho! Upam, da že imata tudi dobre novičke in, da je vse ok.

(odgovor članu Ernestina)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
15.4.2010 15:00:39   
Ernestina
Bližamo, ampak se mi zdi da bolj s polžjo hitrostjo. Meni se tole zadnje trimesečje že vlečeuser posted image

Mislim da sta tako ursha kot country že mimo in bodo kmalu novičke iz Rimauser posted image

Potem bo pa res kmalu že nizki start za najuuser posted image

(odgovor članu tejalea)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?