|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kdaj dudo stran
22.2.2010 14:14:56   
uškinamama
Pride mali v spalnico staršev in akcija; mama ga očetu vleče. Mali: Matr, mene bi pa k psilohogu peljal, ker imam pri treh še vedno dudo user posted image .

Naš je ni imel , ker je ni hotel. Zato pa je bil pečen na joški in zagovarjam dudo, če jo le otrok sprejme



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
22.2.2010 14:21:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kdaj dudo stran
22.2.2010 21:17:06   
zmajaz
No nam je kljub bolezni (vročina, zobki) uspelo preživeti še 1 dan brez dude (ta je bil zdaj že četrti) - torej smo verjetno na dobri poti, da se je trajno znebimo. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kdaj dudo stran
23.2.2010 21:21:53   
SaaS
Pri 3,5 letih (kakšen mesec več).
Se je sam čez noč odločil, da je ne bo več imel in tudi enkrat ni več rekel zanjo.
Jaz sem ravno rodila in se mi tudi približno ni dalo ukvarjati z odvajanjem, ravno v tistem času ko smo se pripravljali na dojenčka in ga potem dobili. Ko je bil dojenček star 2 meseca, se je brez mojega truda odločil. Pravzaprav mu je starejši bratec razložil, da mu bodo izpadli zobki, če bo imel ves čas dudo in potem ga punca v vrtcu ne bo več marala. To je bila pa kaplja čez rob..user posted image , to pa ne..user posted image . In je ni več hotel v ustih.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kdaj dudo stran
24.2.2010 8:19:18   
mojcaziga
Naš je bil odvisnik, ampak čez dan ni dudal od 1. leta dalje, jo je pa moral imeti na vrvivci okoli vratu pa v vsakem žepu eno,......, v glavnem na dosegu roke jih je moral imeti kar par. No, dudal jih je malo predno je zaspal, ponoči pa jo je imel izven ust, ampak med ustnicama user posted image user posted image

sEm sicer zagovornik dude, ampak v drugo bi poskusila z odvajanjem tam okoli 10. meseca.

no, ko smo 3 mesece pred 3. RD skoraj obupali, pa si je močno zaželel enga ornk velikega in dragega tovornjaka. pa smo se dogovorili za menjavo, on se odpove dudi in gremo iskat. In smo šli v trgovino in pred trgovino je bil koš, kamor je zmetal vse dude (eno sem pustil za rezervo doma user posted image ). no, zvečer je to krepko obžaloval in je bil pripravljen tovornjak nest nazaj v trgovino, ampak sem mu rekla, da tstih dud pa res več ne more imet ko so tako umazane, novih pa ne bomo kupovali. Tisti večer je malo hlipal, ampak potem pa ne več in tako smo se rešili dud.

Je pa tisto rezervno dudo našel lani, pri 7 letih, in jo ima še danes v svojem predalu v mizi. Je rekel, da za spomin user posted image
lp

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kdaj dudo stran
24.2.2010 8:57:12   
josephine27
Mi smo jo imeli do 8 meseca skoraj non stop. Potem je začel blebetat in jo čez dan sam večkrat ven vrgel, potem smo jo začeli počasi čez dan skrivat in moram reči da je če je ni videl sploh ni več zahteval. Do 19m smo jo imeli še pred spanjem. Opazila sem da se mali z njo samo še igra in jo grize. V enem tednu je pregriznil dve, zato sem se odločila da poskusim kako bo zvečer brez nje. Duda ga je vedno čakala zdraven medvedka in ko sva tisti večer prišla spat je pač ni bilo ( ker sem jo skrila v predal). Seveda je takoj opazil da je ni in vprašal če dude ni in sem mu pač rekla ne dude ni. Na moje veliko presenečenje ni bilo nobenega joka ne stoka (če bi bil bi mu jo verjetno dala). Samo rabil je malo več časa da je zaspal k sreči sem imela takrat dopust in sem se mu lahko malo bolj posvetila. Po par dneh dude niti omenil ni več. 

_____________________________



(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kdaj dudo stran
24.2.2010 11:01:13   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
sEm sicer zagovornik dude, ampak v drugo bi poskusila z odvajanjem tam okoli 10. meseca.

Ti priporočam. Mi smo mislili, da bodo križi in težave, pa se mali vede, kot da dude ne bi nikoli imel. Star bo 10. mesecev 1.3. Zdaj smo 6. dan brez dude, pa je vmes imel še vročino, pa zobki ga matrajo 100 na uro, pa vseeno ni problema za dudo - upam, da se ne bo kaj spremenilo. user posted image

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kdaj dudo stran
24.2.2010 11:22:08   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz


IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga
sEm sicer zagovornik dude, ampak v drugo bi poskusila z odvajanjem tam okoli 10. meseca.

Ti priporočam. Mi smo mislili, da bodo križi in težave, pa se mali vede, kot da dude ne bi nikoli imel. Star bo 10. mesecev 1.3. Zdaj smo 6. dan brez dude, pa je vmes imel še vročino, pa zobki ga matrajo 100 na uro, pa vseeno ni problema za dudo - upam, da se ne bo kaj spremenilo. user posted image


Super!

Ja, v tej starosti š ene razmišljajo toliko. Kasneje pa, kljub temu, da so tako veliki, da se lahko z njimi pogovoriš, vztrajno branijo svoje in ni šans, da odstopi od svoje navade. No, razen če bi vztrajala že kako leto prej, ampak mislim, da bi bilo zanj zelo stresno, tega pa nisem hotela. Sploh pa ne bi zdržala ob večdnevnem jokanju in hlipanju user posted image

lp

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kdaj dudo stran
26.2.2010 10:09:28   
zmajaz
Evo naš je zdaj že 1 teden brez dude - je sploh čisto nič ne pogreša več, zvečer in čez dan zaspi brez nje brez problema, zdajle je pa že 2 noči lepo spal čisto celo noč, ne da bi se sploh kaj zbudil in iskal dudo, kot se je dogajalo prej, ko jo je še imel. user posted image Skratka priporočam odvajanje pri taki starosti, imajo zgleda strokovnjaki prav, ko svetujejo odvajanje tam pri 6./7. mesedu (no naš bo sicer star zdajle 10) - je zgleda res manj problemov kot pri večjih - seveda pa spet odvisno od otroka do otroka. Mi smo se pač odločili poskusiti in nismo bili nič trdno odločeni, da bomo vztrajali - če bi bilo hudo, bi mu itak takoj dali dudo nazaj in ga ne bi matrali, pa nas je presenetil na celi črti in se je takoj sprijaznil, da je ni - očitno, če je ne vidi, je ne pogreša, čeprav jo je prej imel skoraj cel dan v ustih. user posted image

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kdaj dudo stran
26.2.2010 13:20:02   
liliana
je zgleda res manj problemov kot pri večjih - seveda pa spet odvisno od otroka do otroka.


Jaz bi tu dodala še, da je odvisno tudi od starša do starša......običajno starši delamo večje probleme okrog podobnih stvari kot otroci......user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kdaj dudo stran
26.2.2010 13:46:07   
endrina
Naš jo je dal vstran pri 3. letih. Kupila sem mu knjigo Medvedek vile Dudosnedke od založbe Kres. Zgodbica govori o punčki ki ima neprestano dud in zaradi nje nerazločno govori da se otroci ne znajo igrati z njo ker je ne razumejo. POtem je neke noči prišla vila dudosnedka in naredili sta kupčijo, v zameno za dudo si lahko izbere neko darilo in to je bil medvedek. Našemu malemu nisem nič obrazlagala kako in kaj in da bi moral dat dudo vstran al kaj takšnega. Zvečer je šel spat, zjutraj pa se je zbudil in me najprej vprašal kam naj vili dudosnedki nastavi dudico, da je več ne potrebuje ker je že velik fant, da ji naj povem, da bi rad imel za zameno Bruderov traktor. Dal jo je na okensko polico in zvečer je šel spat brez nje. Zjutraj pa sem mu pod okno nastavila željeno darilo, dudo pa odnesla. Nikoli več ni vprašal po njej.
Čez nekaj časa sva naredila kupčijo glede flašk, sem mu rekla da bom vili dudosnedki pisala če jih lahko zamenja. Pa je isto vžgalo, brez prisile ali bilo česa, mali je sam skapiral in se odločil.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kdaj dudo stran
26.2.2010 13:53:26   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
je zgleda res manj problemov kot pri večjih - seveda pa spet odvisno od otroka do otroka.

Jaz bi tu dodala še, da je odvisno tudi od starša do starša......običajno starši delamo večje probleme okrog podobnih stvari kot otroci......user posted image

Se povsem strinjam - pogosto ravno starši zakompliciramo. Pri nas je očitno že bilo tako, da smo bili odrasli v družini (midva z možem in tašča) tisti, ki smi mislili, kako zelo je mali navezan na dudo in da niti slučajno ne bi mogel biti brez nje, ko smo mu jo pa za hec probali vzeti smo pa ugotovili, da če je ne vidi, je sploh ne pogreša in čisto lepo shaja brez nje. user posted image

Zdaj bi rekla celo, da ga je duda včasih samo delala živčnega - ko je recimo spal v vozičku mu je duda padla iz ust in je spal brez nje, potem se je pa kaj premaknil in jo začutil v bližini, pa se je začel kar tresti in čisto živčno tipati za njo in če jo je uspel zagrabit, si jo je hitro vtaknil v usta in spal dalje, če ne je pa zajokal, da smo mu jo popravili. Zdaj ko je brez, se pa nič živčno ne zbuja in je ne išče. Prav zanimivo je tole, res.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 26.2.2010 13:55:54 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kdaj dudo stran
2.3.2010 19:51:27   
Prvosonce
Mam tud jst eno vprašanje. Naš je star 15 mesecev, danes sva bla pri zobozdravnici - pedentologinji in je rekla, da mogoče se mu že mal pozna na spodnjih zobeh / dlesnih, da so bolj nazaj zaradi vlečenja dude in, da naj bi vsaj tam nekje do drugega leta probali ukinit.

Čez dan je nima samo za zaspat popolda in zvečer, je pa kar navezan nanjo ... no in sem danes po kosilu ko sem ga dala spat probala, da bi brez dude user posted image user posted image user posted image ... kriza - več kot eno uro se je jokal, trmil, mahal okol sebe (drgač z dudo pa je ful lepo zaspal) ni blo za nikamor, no pol sem mu dudo dala - vem ful napaka, ker je dosegel svoje.

Zdaj je šel z njim spat oči s flašo mleka, kot vsak večer, pa brez dude in se tu ful joka in ne spi, drugač pa je tud vedno lepo zaspal.


No zdej me pa zanima, tiste, ki ste uspešno odvadile vaše malčke dud, kaj mislite. Naj vztrajamo? Kakšno taktiko priporočate, ker je še premajhen, da bi mu lahko rekel, da na si neko drugo igračo izbere itd.

Kako naj ga potolažimo, brez dude?

LP

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kdaj dudo stran
2.3.2010 20:17:53   
zmajaz
Hja - jaz ti težko svetujem, ker pri našem enostavno ni bilo takih težav. Če je že zajokal, se je večinoma prej kot v minutki pomiril že, če si ga malo božal, pa je bilo to to. Jaz sem ga tako tolažila kar z božanjem, če je pa kak dan bil bolj hud (vmes, ko je bil bolan), sem ga pa za par minutk vzela v naročje in malo pocartala, da se je potolažil, potem pa odložila in še malo božala, da je zaspal. Zdaj je že več kot 10 dni brez dude, večinoma sam zaspi, če ga je pa treba božati, pa to ni več kot 2-3 minute, pa že spi.
Edino, kar bi rekla je, da se definitvno prej odločite, kaj boste - boste vztrajali ali ne - samo ne ga pustit 1 uro jokat, pol pa popustit, ker samo sebi v skledo pljuvate, saj bo mali točno vedel, da če bo le dovolj dolgo jokal, bo svoje dosegel. Potem je bolje takoj dati dudo, kot pa po tolikem času joka. Če veste, da je zeloo vztrajen in sposoben jokati tudi več ur in je to odvajanje zanj res hud stres, mu je po mojem bolje pustiti dudo, pa jo bo sam dal stran, ko bo pač pripravljen.

(odgovor članu Prvosonce)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kdaj dudo stran
2.3.2010 20:39:31   
lidija***
Sanmat- pri moji Klari je bilo isto, samo, da me je dežurna v ambulanti(prišli sva zaradi vročine) tako nadrla, kakšna mama sem, da bo morala nosit aparat ipd., da sem jo kar napoti domov vrgla v koš za smeti. Brez nje ni hotela zaspati, tiščala je prstek v usta, kar je še slabše in mamica se je ulegla z njo... septembra gre v prvi razred pa še sedaj želi, da se uležem k njej...
Mojca je stara 20mesecev pa te napake ne bom ponovila, da bi ji "nasilno" vzela dudo.., ker tudi tisti otroci, ki sploh nimajo dude lahko kasneje dobijo aparat za zobke..seveda pa je treba dudo čimbolj omejit.Samo za spanje,.. Ko pa zaspi jo vzameš iz ust ipd..


(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kdaj dudo stran
2.3.2010 20:54:15   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: lidija***
tiščala je prstek v usta, kar je še slabše in mamica se je ulegla z njo... septembra gre v prvi razred pa še sedaj želi, da se uležem k njej...

Se strinjam - prstek je še slabše. Pa tudi take zadeve, da potem otroka recimo navadiš zaspat na rokah ali da zraven ležiš, so za moje pojme slabše. Če bi jaz videla, da brez dude ne more sam zaspat, kot je prej, ampak bi ga bilo treba celo večnost nosit na rokah ali zraven njega ležat, potem bi mu 100% raje takoj dala dudo nazaj. Ampak mi smo imeli pač srečo - ne tišči si prstkov v usta, tudi zaspi brez težav - če ga je pa treba kdaj par minutk malo trepljati po ritki ali božati, pa ni panike.user posted image

(odgovor članu lidija***)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kdaj dudo stran
3.3.2010 20:24:35   
zmajaz
SanMat kako je šlo včeraj? Ste vztrajali brez ali ste mu dali dudo nazaj?

(odgovor članu Prvosonce)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kdaj dudo stran
4.3.2010 13:30:05   
Pinkyca
Pri 2 letih in 4 mesecih sem se en dan odločila, da je pač ne bo več imel, niti za spat. Povsod smo jo nosili s sabo, cucljal jo je vedno, zobki so že črni ratali. S strahom smo se pripravljali na odvajanje in gledali koledar kdaj bomo doma par dni skupaj, da bo to cel projekt brez spanja ponoči. Potem pa en večer mali nori, nagaja, skače, ... in enostavno vzamem dudo in rečem - Tako mali mož tole dudico bomo pa odnesli enemu dojenčku, ker dude imajo samo dojenčki. Dojenček joka, ker rabi dudo pa je nima. A bi mu jo ti posodil saj si že velik?
In na moje začudenje se je strinjal. Nisva mogla verjet z možem. S strahom sva šla ven iz sobe zvečer in čakala kdaj bo začel jokati za dudo. Nič ... lepo je zaspal. Še samo ene 2x je vprašal naslednji dan, kje je duda in vedno sva ponavljala isti odgovor o dojenčku, ki smo mu posodili dudo. To ga je vedno pomirilo, saj sva ga pohvalila, kako je priden, ker jo je posodil. Nemogoče a resnično smo se dude znebili takoj.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kdaj dudo stran
4.3.2010 20:44:40   
Prvosonce
Heejj!

Ja tkole: včeraj je zvečer sicer zaspal brez dude (oči je šel z njim spat, in sem ugotovila, da mene velik bolj izsiljuje), se je mal joku, pa se je hitro pomiril in zaspal, potem se je pa ponoč zbudil in histeričen jok, prav kazal je da hoče dudo, sem mu jo dala, ko je zaspal sem mu jo vzela tako, da se je zjutraj zbudil brez nje in zdej je čez dan res čisto brez, za zaspat pa bo zaenkat še imel.

No sva bla tud na eni kontroli pri zdravnici včeri, pa sem mal vprašala, kaj pa ona meni, in je rekla, da se lako odločimo, da dudo vržemo stran in bo pač neki časa jok, če pa je otrok zelo navezan na dudo zraven pa še trmast je bolje, da naredimo tako kot sem zgori napisala: čez dan nč, sam za zaspat, pol pa vzet, da se zbudi brez, pol pa ne vem ,kako tako foro, da če kam greš, pa rečeš, da si jo pozabu, pa probaš brez, pa tko ...


ne vem ... sestra mi je po sicer rekla, da tako počasno odvajanje lahko traja tud do 3 let user posted image , po drugi stran se mi zdi, da bi se res tolk joku ...


sej ne vem ....


LP

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kdaj dudo stran
4.3.2010 20:51:18   
zmajaz
Sama ga najboljše poznaš - če meniš, da ti bo jokal celo večnost oz. dokler ne boš nazadnje popustila, je boljše, da mu jo kar takoj daš - vsaj jaz bi naredila tako. user posted image Saj če je že čez dan in med spanjem nima je to za zobke že super.
Glede izsiljevanja je pa pri nas ravno obratno user posted image - ta večja recimo točno ve, da lahko očija ovije okoli prsta, mene pa ne in ko jaz rečem spat, se gre spat brez ugovarjanja, jokanja ..., ko oči reče spat, pa jok in stok, ker točno ve, da bo on popustil, tako da čez dan je on niti slučajno ne uspe spravit spat (če mene ni doma, pač čez dan ne spi user posted image ), zvečer jo pa uspe on spravit spatr samo če mene ni, sicer zahteva mene in ni šans da jo da on.

(odgovor članu Prvosonce)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kdaj dudo stran
4.3.2010 21:43:12   
Prvosonce
Hja hihi zanimivo to glede izsiljevanje in navijanja okol prsta user posted image , očiji itak hčerkam popustijo, ne vem a je pr mamicah pa sinkih isto user posted image ?


Ja zaenkrat bomo tko probal, pa bomo vidli če se bo "uporaba s časom kaj zmanjšala" user posted image ...

Sam je res ful hecen, ko mu to dudo pokažeš dobi nasmešek do ušes, bolš kot vse sladkarije, igrače itd. Mogoč je res najbolj sploh ne dat že od začetka ...


Lp

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kdaj dudo stran
4.3.2010 21:56:03   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: SanMat
Mogoč je res najbolj sploh ne dat že od začetka ...

Verjetno je to odvisno tudi od otroka - soseda ima zdaj 2. otroka in nobenemu ni dala dude, pa so čisto lepo shajali. naša ta 1. bi tudi shajala brez dude, ker je ni kaj posebno marala, pa smo ji jo bolj kot ne vsilili, ker se mi je zdelo, da si preveč rokice v usta tišči in sem se bala, da se navadi na prstek. Zanimivo pa, da je ni NIKOLI imela zvečer za zaspat in ponoči. Pri 7. mesecih je ni več marala in smo jo dali stran.
Pri ta drugem si pa nikakor ne predstavljam, da bi lahko bil brez dude, ker je imel tako močan sesalni refleks - pa zelo hitro se je najedel in ko je bil (po 10/15 minutah dojenja) sit, bi on še kar vlekel, ampak ne bi pa več jedel. Seveda mu je mleko teklo in začel se je dreti, kot bi ga iz kože dajal. Kar nekaj časa sem rabila, da sem ugotovila, v čem je fora - da bi vlekel, ne pa več jedel, tako da sem mu potem takoj dala dudo in je v minutki zadovoljno zaspal. Ne predstavljam si, kako bi šlo brez dude. Tako da jaz še vedno rečem - duda je zakon. user posted image user posted image Odvadiš pa že potem -tako ali drugače. No - naš bo jutri že 2 tedna brez dude, tako da mislim, da lahko zdaj rečem, da se je definitivno odvadil (pri 10-ih mesecih starosti). user posted image


< Sporočilo je popravil zmajaz -- 4.3.2010 21:58:16 >

(odgovor članu Prvosonce)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kdaj dudo stran
5.3.2010 14:53:09   
darja.mark
zmajaz, joj kot bi brala našo situacijo. Mi je tut mami pridigala da je brala tisto o dudah...jaoo
tut moj Mark jo hoče met kadar jo vidi. Tko da jo skrijemo če se le da, pol se sploh ne spomne na njo. Če pa se, mu hitro ponudim kej za grickat, pa pozabi, al mu pa začnem kaj govort, ga spraševat,...da ga zamotim in pozabi....

Edino zvečer je pa še nuja,. še ne gre brez. Že ko rečem da gremo ajat, takoj reče duda :)

no ja pa sej bo. Star je leto pa pol, pa vidim da maste nekateri malčke ki so starejši pa še kr vlečejo tko da ni panike.   Ni pa pomoje dobro neki na silo, ko bojo prpravljeni bojo pa spustil te cucle :). če smo ih mi......

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kdaj dudo stran
5.3.2010 15:00:00   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: darja.mark
zmajaz, joj kot bi brala našo situacijo. Mi je tut mami pridigala da je brala tisto o dudah...jaoo

Tudi naš pediater podpira dudo - pravi da so ene raziskave pokazale celo, da je pri otroku, ki ima dudo, manjša možnost za smrt v zibki, ker so zaradi nenehneha cuclanja možgani bolj aktivni in se težje zgodi, da bi otrok "pozabil" dihat. Tako da nič se ne sekiraj, če ima dudo - mam pa tudi ni vedno za posluser posted image ušat.

(odgovor članu darja.mark)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kdaj dudo stran
5.3.2010 15:10:24   
katicka
mi smo jo odvadli pri 18 mesecih je zdravnica rekla da zaradi dude ima posledično toliko vneti ušesi. pa smo sprva stran rezali dudo pol pa je enkrat na sprehodu ati enostavno stran vrgel ker jo je celo pot dol metala in je ni več bilo.pra dni je spraševala in smo ji rekli da je mica odnesla in je to to.ima pa jo mlajša ko je tri mesece stara pa ni nobenih problemov,je ne daje v usta.samo ko se mala joče ji jo prinese ali pa si sposodi za svojega dojenčka.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Pomlad je prebudila tudi klope
S pričetkom pomladi se prebujajo tudi na prvi pogled nedolžni klopi, ki prenašajo vse prej kot nedolžen virus klopnega m...
Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?