|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 20:08:29   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Se popolnoma strinjam z avtorico teme user posted image .

Čeprav bi lahko bilo zanimivo tudi nadaljevanje debate v smislu, da so naši otroci pač večinoma naši geni in da jih zato tako brezpogojno sprejemamo in da je to v osnovi totalni egoizem user posted image .

Torej po tvojem mnenju posvojenih otrok ne moremo imeti brezpogojno radi ali pa tistih ki so "nastali" z darovano celico? Samo biološke?


V bistvu sem ob pisanju tudi mislila na to, ampak sem mislila, da se ne bo nihče obregnil, pa nisem pisala user posted image .
Menim, da posvojene ali "podarjene" otroke lahko izenačimo z lastnimi oz biološkimi v tem primeru.

Se strinjam.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 20:14:22   
Rožica I
A ti je ideja o brezpogojni ljubezni prišla na misel ob vsesplošnem promoviranju Milivojevićeve nove knjige "Formula ljubezni" user posted image ? Jo je katera že brala?

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 20:16:37   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

A ti je ideja o brezpogojni ljubezni prišla na misel ob vsesplošnem promoviranju Milivojevićeve nove knjige "Formula ljubezni" user posted image ? Jo je katera že brala?

Ne, nisem brala.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 20:19:07   
Rožica I
Koliko sem brala odlomke in intervju z njim, je kar zanimiva.

http://www.emka.si/414208-formule-ljubezni-ne-zapravimo-zivljenja-v-iskanju-prave-ljubezni/PR/68212,547?gclid=CJ3W4-Wsp6ACFcOS3wodIEL_Zw

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 20:46:50   
Pia73
Se podpišem pod Gino. Absolutno z vsem se strinjam.

In še to; nima nit najmanjše veze ali si na otroka dolgo čakal ali ne. To mi je šele ena nora ideja,... Marsikatera od vas, ki misli, da je brezpogojna ljubezen vedno mogoča, bo čez 20 let drugače razmišljala.

Tudi jaz moja dva otroka brezpogojno ljubim. Zaenkrat še.

_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 21:26:32   
Ulla80
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

IZVIRNO SPOROČILO: rija

jaz bi se pa kar pod gino podpisala.


Tudi jaz, če lahkouser posted image


še jaz.

ne verjamem v brezpogojno ljubezen. in čeprav imam svoje otroke tolk rada, da bi najbrž še ubijala zanje, verjamem, da lohk zagrešijo dejanja, tolk grozljiva in nevemkakšna, po katerih je nemogoče človeka še met rad. pa tud če je iz tvojga telesa prišel. ne vem, no. sej vsi vemo kakšne vse sorte svinjarij počnejo ljudje in tud ti ljudje so nekomu otroci in jaz ne verjamem, da jih njihovi starši kljub vsem grozotam še vedno ljubijo in to celo brezpogojnouser posted image

partnerja ne ljubim brezpogojno. si niti ne delam, utvar, tud on si jih ne. svojih staršev prav tako ne ljubim brezpogojno, pa tud od njih ne pričakujem, da bi kaj takega gojili do meneuser posted image koneckoncev, neka moralna, etična itd. merila pa le morajo obstajati, ne moreš kar vse naredit, sej mama te bo zmeri mela radauser posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 21:33:21   
Ulla80
pa še to : kle gor ( in tudi drugod) je vedno ful enga zgražanja, obsojanja, fantaziranja kaj vse bi počele z določenimi - da se milo izrazim - delikventi ( pedofili, morilci itd...) a tu ktera pomisli na brezpogojno ljubezen? a so vas polna usta samo na relaciji lasten ostrok? a kdaj ob pisanju takih komentarjev ktera pomisli, da je ta človek kljub vsemu nekomu otrok in si potemtakem zasluži brezpogojno ljubezen? saša baričevič je nekomu otrok, pa pišete da si je zaslužil tako smrt in še vse kaj hujšega mu privoščite. kaj pa če bi to bil vaš otrok? bi ga še vedno brezpogojno ljubile?
hudič je čustvena vpletenost, a ne.

če vam nekdo posili hčerko, boste zahtevale linč. kaj pa če bo posiljevalec vaš sin?

vedno me čudijo komentarji, sodbe in obsodbe oseb, ki imajo zadaj otroke. majhne otroke, za katere se še ne ve kaj bo z njimi.....


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 22:18:55   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: marta82
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
naj poudarim to: to vse spada pod pogojno ljubezen, ker UPORABLJA pogoj za polni izraz le te..

ok, tole bom posebej dodala, da ne bo zmede user posted image
brezpogojna bi v tem primeru bila, da tudi ko te s kolom po glavi udari to ne spremeni NIČESAR. tudi tvojega izažanja ljubezni do njega - torej je brezpogojna (ni pogoja če me udariš). vseeno te bom enako obsipavala z ljubeznijo, objemi, poljubi itd), brez pogojev.

zdaj, v terminologiji je to bilo treba nekak ločit in ločili so jo tako, da so jo poimenovali pogojna ljubezen. naj te to ne zavede ali vrže v nek tantrum ala "jaz pa brezpogojno ljubim, ker se sliši tako prav" ali "ker se pogojna tako grozno sliši". glavno je, da ne greš po poti brezpogojne ljubezni, ki sem jo opisala, ker s tem itak ne bi delala nobene usluge otroku dolgoročno, samo enega ego razvajenca bi skreirala (po definiciji, ki jo opisujem). in verjemi mi, jaz poznam nekaj mam, ki jo furajo, ker živijo v iluziji brezpogojne ljubezni in povem ti - its not pretty.

To se pa ne morem strinjat. Če mene otrok s kolom po glavi, ga zato ne bom nehala imeti rada, bo pa sledil ukrep, sankcija (ali kakorkoli to poimenuješ) - to ne bo spremenilo mojih čustev do njega, ker pa ga imam rada, ga vzgajam in to, da ukrepaš, če naredi kaj kar zate ni sprejemljivo je del vzgoje (v skladu s tvojimi načeli, vrednotami). Nima pa veze z ljubeznijo do otroka.


pa s čim se zdaj ne strinjaš? a si me sploh prebrala? a si prebrala kakšne so definicije v stroki? nič kar sem napisala v ničemer ne kontradiktira tvojim parim stavkom..

in tako kot je napisala Ulla - nimaš pojma kaj ti bo otrok kot odrasel naredil (tebi ali drugim - to s kolom nisem niti mislila na malega otroka btw) in ne veš ali bi ga ljubila kot ga sedaj, če bi kdaj kak Frizl ratal..

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 22:36:38   
špelin@
Še moj podpis pod Ginin post. Odlično povedano.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
7.3.2010 22:50:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
7.3.2010 22:50:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: brezpogojna ljubezen
7.3.2010 23:29:37   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ne verjamem v brezpogojno ljubezen. Ne med partnerjema, ne med starši in otroci.


Se strinjam in podpišem.
In pod Gino tudi, seveda.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: brezpogojna ljubezen
8.3.2010 7:11:36   
Anonimen
sama pa mislim, da je ljubezen matere do otroka brezpogojna. obratno pa ne.

ceprav seveda obstajajo tudi izjeme.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: brezpogojna ljubezen
8.3.2010 11:04:56   
liliana
Kaj pa sploh pomeni brezpogojna ljubezen......user posted image

Ker jaz resnično ne vem, kaj bi naj to pomenilo......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: brezpogojna ljubezen
8.3.2010 11:40:23   
Tonchka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kaj pa sploh pomeni brezpogojna ljubezen......user posted image

Ker jaz resnično ne vem, kaj bi naj to pomenilo......






Evo, se sprašujem isto....
in se podpišem pod Gino in Ullo

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: brezpogojna ljubezen
8.3.2010 12:14:33   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Tonchka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kaj pa sploh pomeni brezpogojna ljubezen......user posted image

Ker jaz resnično ne vem, kaj bi naj to pomenilo......






Evo, se sprašujem isto....
in se podpišem pod Gino in Ullo


Jaz si to predstavljam tako - če bo kdorkoli drug delal zame nesprejemljive stvari, mi bo enkrat "presedlo", moja čustva se bodo ohladila in nehala ga bom imeti rada...otroka tudi če njegovih dejanj ne bi odobravala ne bi nehala imeti rada.

Je pa res, da težko rečem kako bi reagirala v res ekstremnih primerih (če bi bil moj otrok npr. morilec), zagotovo bi čutila veliko razočaranje, žalost in podobna negativna čustva, a bi se med njimi še vedno našel "prostor" za ljubezen do njega.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Tonchka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: brezpogojna ljubezen
8.3.2010 12:54:50   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

edina brezpogojna ljubezen je po moje med materjo in otrokom. med partnerjema pa je po moje vedno pogojna do neke mere tud če se imata zelo rada.


Mene ima moj oce brezpogojno rad. To mi je postalo jasno, ko mi je kljub lastnimi prepricanji in principi, odprl vrata za dejanja za katera je mislil, da me lahko osrecijo.
Moja mama ima mene brezpogojno rada. Pokazala in dokazala mi je nestetorat. To ne pomeni, da me ni vzgajala, da me ni kaznovala, da ni bila jezna, uzaljena, prizadeta.... Bila je, ampak vodila jo je v prvi vrsti ljubezen do mene.

Otrokova dejanja (kakrsna koli ze v bodocnosti) niso odraz starsevske ljubezni do njega, temvec njegove ljubezni do sebe in starsev. In ce bom otroka "zbrisala" s seznama ljubljenih zaradi taksnih in drugacnih dejanj, je to zgolj stvar mene kot starsa in moje sposobnosti imeti rad in razumevanja ljubezni.

Ce sam nisi sposoben imeti bezpogojno rad, to se ne pomeni, da brezpogojne ljubezni ni.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: brezpogojna ljubezen
8.3.2010 12:56:53   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: marta82
Jaz si to predstavljam tako - če bo kdorkoli drug delal zame nesprejemljive stvari, mi bo enkrat "presedlo", moja čustva se bodo ohladila in nehala ga bom imeti rada...otroka tudi če njegovih dejanj ne bi odobravala ne bi nehala imeti rada.

Je pa res, da težko rečem kako bi reagirala v res ekstremnih primerih (če bi bil moj otrok npr. morilec), zagotovo bi čutila veliko razočaranje, žalost in podobna negativna čustva, a bi se med njimi še vedno našel "prostor" za ljubezen do njega.


V isti smeri razmisljam tudi sama.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: brezpogojna ljubezen
8.3.2010 13:04:12   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Tonchka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kaj pa sploh pomeni brezpogojna ljubezen......user posted image

Ker jaz resnično ne vem, kaj bi naj to pomenilo......






Evo, se sprašujem isto....
in se podpišem pod Gino in Ullo


Jaz si to predstavljam tako - če bo kdorkoli drug delal zame nesprejemljive stvari, mi bo enkrat "presedlo", moja čustva se bodo ohladila in nehala ga bom imeti rada...otroka tudi če njegovih dejanj ne bi odobravala ne bi nehala imeti rada.

Je pa res, da težko rečem kako bi reagirala v res ekstremnih primerih (če bi bil moj otrok npr. morilec), zagotovo bi čutila veliko razočaranje, žalost in podobna negativna čustva, a bi se med njimi še vedno našel "prostor" za ljubezen do njega.


Nekaj takega , ja.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: brezpogojna ljubezen
8.3.2010 14:07:27   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Ce sam nisi sposoben imeti bezpogojno rad, to se ne pomeni, da brezpogojne ljubezni ni.


Ne, na zemlji je ni. Mogoče v "nebesih", vesolju, astralu.... tukaj je ni. Pa sem otrok, ki bi lahko rekel, da ga je mama brezpogojno ljubila in da jaz svoje otroke tako močno ljubim.... ampak je še vedno ta brezpogojno pogojen, ker jaz nisem ne morilka ne kakšna čudna psihoteroristična spaka, niti moji otroci, torej ni imela ne vem kakšnih strašnih pogojev od mene nasproti niti jaz jih nimam od mojih otrok, torej ne morem sodit kaj bi bilo, če bi bilo....

Zato lahko rečem samo to....možno je blazno močno ljubit. Res blazno močno, nepredstavljivo močno, tolk da se ti od daleč celo zdi, da je brezpogojno in do nepredstavljivo daleč tudi res je.... ampak do nezavesti pa ne. Koliko si brezpogojen, pa še sam bog ne ve. Tukaj je naredil serijsko napako. Glavno napako, zaradi katere je svet tolk bolan kot je. Če bi mi vsi vsaj več ali manj ljubili malo več ljudi kot jih, malo manj pogojno kot jih, svet ne bi bil bolan. Bil bi lepši kraj.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: brezpogojna ljubezen
8.3.2010 14:15:50   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Tonchka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kaj pa sploh pomeni brezpogojna ljubezen......user posted image

Ker jaz resnično ne vem, kaj bi naj to pomenilo......






Evo, se sprašujem isto....
in se podpišem pod Gino in Ullo


Jaz si to predstavljam tako - če bo kdorkoli drug delal zame nesprejemljive stvari, mi bo enkrat "presedlo", moja čustva se bodo ohladila in nehala ga bom imeti rada...otroka tudi če njegovih dejanj ne bi odobravala ne bi nehala imeti rada.

Je pa res, da težko rečem kako bi reagirala v res ekstremnih primerih (če bi bil moj otrok npr. morilec), zagotovo bi čutila veliko razočaranje, žalost in podobna negativna čustva, a bi se med njimi še vedno našel "prostor" za ljubezen do njega.


Jaz pa vseeno mislim, da je to govorjenje o brezpogojni ljubezni le povzdigovanje lastne osebnosti......

Ker sama ne poznam človeka, ki bi bi lahko rekel tako kot Jezus Kristus "Ljubi svojega bližnjega kot samega sebe".....in oprostil svojim morilcem in sovražnikom s stavkom "Oprostite jim, saj ne vedo kaj delajo...."

in dokler sami v sebi nismo sposobni takih močno idealiziranih čustev, ki jih nekateri poimenujejo brezpogojna ljubezen, take ljubezni tudi nuditi ne moremo, niti svojemu otroku......

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: brezpogojna ljubezen
8.3.2010 14:25:16   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Jaz pa vseeno mislim, da je to govorjenje o brezpogojni ljubezni le povzdigovanje lastne osebnosti......

Ker sama ne poznam človeka, ki bi bi lahko rekel tako kot Jezus Kristus "Ljubi svojega bližnjega kot samega sebe".....in oprostil svojim morilcem in sovražnikom s stavkom "Oprostite jim, saj ne vedo kaj delajo...."

in dokler sami v sebi nismo sposobni takih močno idealiziranih čustev, ki jih nekateri poimenujejo brezpogojna ljubezen, take ljubezni tudi nuditi ne moremo, niti svojemu otroku......



POdpis.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: brezpogojna ljubezen
8.3.2010 14:56:47   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Ce sam nisi sposoben imeti bezpogojno rad, to se ne pomeni, da brezpogojne ljubezni ni.


Ne, na zemlji je ni. Mogoče v "nebesih", vesolju, astralu.... tukaj je ni. Pa sem otrok, ki bi lahko rekel, da ga je mama brezpogojno ljubila in da jaz svoje otroke tako močno ljubim.... ampak je še vedno ta brezpogojno pogojen, ker jaz nisem ne morilka ne kakšna čudna psihoteroristična spaka, niti moji otroci, torej ni imela ne vem kakšnih strašnih pogojev od mene nasproti niti jaz jih nimam od mojih otrok, torej ne morem sodit kaj bi bilo, če bi bilo....


Ni ti treba biti uzaljena, ce zapisem, da je nasa sposobnost ljubiti tista, ki nam postavlja meje. Zelo subjektivno oznacevanje "spakosti" in kaj ti si ali nisi , ceravno se znova zastavis kot nekaksen etalon normalnosti in maksimuma v sposobnosti ljubiti, ne mroe biti merilo. Ce jaz nekaj nisem, ne pomeni, da tega sploh ni. In lahko se na trepalnice postavis, to tako je.
Enako kot "nakladanje" o nespsoobnosti nekaterih, da sprevidijo bozjo roko in duhovnost; pa njihovo nesposobnost za spoznavanje duhovnega in vzvisenega (kar si nekje zagovarjala ce se prav spomnim) se vedno ne pomeni, da le ta ne obstaja.
Spominjas me na enega hrvata, ki trdi, da je bog - on si jemlje pravico dolociti cesa na tem svetu res ni, in kaj na tem svetu res je.

Zato lahko rečem samo to....možno je blazno močno ljubit. Res blazno močno, nepredstavljivo močno, tolk da se ti od daleč celo zdi, da je brezpogojno in do nepredstavljivo daleč tudi res je.... ampak do nezavesti pa ne. Koliko si brezpogojen, pa še sam bog ne ve. Tukaj je naredil serijsko napako.
 

Kako koliko si brezpogojen, ce brezpogojnosti ni?? Ali bomo spoznali stopnje brezpogojnosti, malo manj, malo bolj brezpogojno, malo bolj pogojno brezpogojno, malo manj pogojno brezpogojno.

Glavno napako, zaradi katere je svet tolk bolan kot je. Če bi mi vsi vsaj več ali manj ljubili malo več ljudi kot jih, malo manj pogojno kot jih, svet ne bi bil bolan. Bil bi lepši kraj.


Svet bi bil res lepsi kraj, ce bi nekateri nehakli govoriti, da je ljubezen samo zgolj in v primeru ce lahko od nekoga nekaj dobis in ce dobis tisto kar rabis oz. potrebujes. Svet bi bil definitivno lepsi, ce bi vec ljudi verjelo in se potrudilo brezpogojno ljubiti ter dojeti, da oseba, ki jo ljubis, niso njegova uporabnost niti njegova stopnja "spakosti", ter da ce ne ljubis dejanja neke osebe in se z njimi ne strinjas, to se ne pomeni, da nekoga nimas oz,. ne mores imeti rad. V kaksne okvirje bos postavil svojo ljubezen je zgolj osebna stvar.

Ti morda res nisi  otrok, ki bi lahko rekel, da ga je mama brezpogojno ljubila, jaz pa sme otrok, ki lahko recem, da me in mama in oce brezpogojno ljubita. In v tem primeru niti slucajno ne mores biti rasodnik in nabijati ali je to mogoce ali ne. za tebe in tvoje pojme morda zivim v nebesih. Skoda da tebi ni dano. pa se vedno ne obvelja, da nebes ni, ker jih ti ne poznas.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: brezpogojna ljubezen
8.3.2010 15:03:51   
Gina
Če ti tako praviš, mišek, bo pa že držalo. Absolutno.

btw, jaz nisem nikjer in nikdar uporabljala nobenega izraza božja roka niti ne hodim v cerkev (pa tudi kaj tako bogokletnega kot sem zgoraj napisala, si najbrž ne bi upala, namreč da je bog kiksnil, pa še bog z malo...)- ampak saj pravim, če ti tako trdiš, da jaz vsiljujem vero, bo nedvomno vse popolnoma res. Ti si brezpogojna in zemlja je ena sama ljubezen. Še dobro da imamo tako ljubeče ljudi na tem svetu, kot si ti.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: brezpogojna ljubezen
8.3.2010 15:10:21   
TRIŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Mislim da je ljubezen pogojna. MOža imamo radi, ker nam nekaj daje in ženo tudi. Vzajemno je to. Če se bo človek popolnoma spremenil, ga ne bomo več imeli radi. Enostavno ne bo več kemije. Lahko ga celo zasovražimo.

LJubezen je manj pogojna edino v primeru otrok. Od njih pa vseeno šele pričakujemo neko vedenje v prihodnosti. Če nam bo naš otrok nekoč v prihodnosti razbil avto, skockal denar, zažgal hišo, zaklal moža in obglavil hčerko, ter dosegel, da nas vržejo iz službe, po krivem obdolžijo za umor in strpajo v zapor do konca lajfa... ga ne bomo več ljubili. Še vedno bomo z nevidno nitko vezani nanj, morda mu bomo sposobni odpustit ali ga bomo imeli radi, ampak ljubili ga pa ne bomo več. NIkakor.

Manjše reči mu bomo odpustili in ga ljubili naprej, vsekakor ga bomo ljubili veliko dlje kot druge ljudi, če bi nam storili isto. Veliko manj pogojni smo do otrok kot  do kogarkoli drugega. Brezpogojno pa tudi otroka ne ljubimo. Dokler je majhen ja, ker nam tako hudih reči itak ne more naredit, kasneje ko odraste pa ne več.


Gina podpis do pike.Veš,enkrat sem ti že napisala ampak ti se mi res zdiš ena posebna oseba.......te ne poznam pa semi zdiš krasna s svojimi postiuser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?