|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 18:29:53   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Ni mi jasno, kako lahko nekdo reče, da ne verjame v to, da nekdo drug nekaj čuti. Vsak zase najbolje ve in se najbolje pozna, zato res nima smisla trditi, kaj nekdo drug čuti oz. ne čuti. To je nemogoče vedeti. Zato pač jaz VEM, da imam svojega sina brezpogojno rada (in s tem nič ne poveličujem svoje osebnosti, niti ne vem zakaj bi, nimam nobene potrebe po tem), nekdo drug o tem, če ima svojega otroka brezpogojno rad ni prepričan in tretji ve, da ga nima. Ne trdim da moraš tako čutiti tudi ti oz. da ne verjamem, da ne čutiš isto kot jaz. MENIM pa, da ima večina mam brezpogojno rada svoje otroke. In še enkrat poudarjam, da to ne pomeni, da jim ne postavljajo meja, da niso nikoli jezne, razočarane, užaljene, prizadete ipd, da v ekstremnih primerih otrokovih dejanj ne obsojajo, ne odobravajo ipd. ampak svoje otroke imajo še vedno rade (kljub njihovim napačnim odločitvam, kiksom, neprimernim dejanjem ipd.).


Praviš da ne postavljaš pogojev. Npr. da bi te otrok vsak dan tako pretepel, da bi imela vsak dan novo kost zlomljeno, enkrat nos, drugič roko, kolk, rebro, oko....karkoli. Pa to bi delal 50 let - bi ga še zmeraj ljubila neskončno po 50. letih mučenja?

A misliš, da bi 50 let držala? Saj pravim, da bom postavljala meje...in bi kaj takega v kali zatrla.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 19:52:33   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Misek, ti bom odgovorila kar z citiranjem miske_mccute......ker to je zame povzdigovanje lastne osebnosti s poudarjanjem t.i. brezpogojne ljubezni do otroka......


Jaz se z misko mc v eni stvari ne strinjam. Ljubezen do otroka je IMO posebne vrste in brezpogojna ljubezen zame ni dovoliti otroku vse - permisivna vzgoja do kraja v imenu ljubezni. brezpogojna ljubezen je zame bolj oblika, ko otroka vzgajas, peljes na samostojno pot, kljub temu, da te morda zato v dolocenem trenutku sovrazi. ne glede na dejanja otroka, ki nas morda prizadanejo, ne glede na njegov odpor, naredis tisto, kar je za njega najboljse. In kljub temu, da te je morda otrok neskoncno prizadel s svojimi besedami in dejanji, ga imas sevedno rad. Banalno receno v smislu ko triletniku reces... kregam te, ker si me udaril, ker je to nesprejemljivo obnasanja ampak to ne pomeni, da te nimam rada. Rada te imam, ne bom pa dovolila, da me tepes. In kljub temu, da ne fovlis, da te tepe imas otroka rad.

In da se navežem na svoj prejšnji post, je to to, kar sem govorila o odpuščanju in sovraštvu.....miska_mccute pravi, da bi otroka še naprej brezpogojno ljubila, z vsemi njegovimi "napakami", tudi za ceno lastnega življenja......jaz ji pa pač ne verjamem.....


Sama verjamem, da neka posebna brezpogojna vez je. Ce povzamemo, da je ljubezen korak od sovrastva, ker globoko lahko menda sovrazis samo tistega, ki ga globoko ljubis... smo na tej poti.

In zame ni tako pretirano, enačit čustva do otroka s čustvi do drugih ljudi.......ker če drugih ljudi nisi sposoben sprejeti takšnih kot so, tudi tvoja čustva do otroka ne morejo biti idealna in ne moremo govoriti o brezpogojni ljubezni......ker potem težko sprejmeš svojega otroka z vsemi njegovimi napakami.....


To kar pises je zame vecplastno.  Napake svojega otroka najlazje sprejmes in jih celo ne vidis kot napake.
In kaj pravzaprav sprejemati nekoga taksnega kot je pomeni za ljubezen do lastnega otroka.

Res je pa, da nihče prav ne ve, kaj brezpogojna ljubezen je.....zato si jo pa vsak po svoje razlaga......


Verjetno res, tudi to pa ne pomeni, da brezpogojna ljubezen ne obstaja.

In če je nekomu lažje ob tem, da lahko reče, da brezpogojno ljubi svojega otroka je meni tudi prav......jaz si pač zase to ne upam reči.....tudi take izjave, kot jo je miska_mccute izjavila zgoraj si ne upam podati, ker nimam pojma, kako bi reagirala v taki situaciji, še manj pa vem kako bi čutila ob tem......


Jaz vem, da sem brezpogojno ljubljena. Cas bo pokazal ali bom sposobna enako brezpogojno ljubiti svojega otroka.  Zame  ljubiti brezpogojno pomeni, pustiti otroka, da odleti iz "gnezda", ne pricakovati od njega, da nam bo vracal karkoli (zdaj smo stari, zdaj nam/mi pa moras pomagati, skrbeti zame ipd)... ne pricakovati, da mu bomo vedno prvi in najbolj pomembni.... da vse kar otroku ponudis in das, das zato, da bo imel kaj vlagati v svoje otroke a ne zato da bi vracal.... pa se veliko veliko tega...

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:00:40   
Ulla80
Koliko starsev se je pravzaprav sploh odpovedalo svojim otrokom zaradi kriminalnih ali kaksnih drugih dejanj?


eh to si pa ti zdej čist pomešala. kr neki. odpovedat se pa met rad je jabka pa hruška. starš se lahko recimo odpove otroku, če je to v njegovo lastno dobro, v dobro otroka, v dobro preostalih otrok itd...pa ga ima kljub temu še vedno rad. lahko pa starš ne samo da svojega otroka nima rad, lahko ga celo sovraži, pa se mu nebo odpovedal, ker to pač ni družbeno sprejemljivo, a ne. kaj bojo pa sosedi rekli? pa tud verjetno jim ni glih prijetno ob takih občutkih do lastnega otroka, itd. itd. mislim da je velik staršev, ki nimajo radi svojih otrok, pa se jim vseen ne odpovejo, tko da to ne pove nič o tem.




_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:01:49   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Ni mi jasno, kako lahko nekdo reče, da ne verjame v to, da nekdo drug nekaj čuti. Vsak zase najbolje ve in se najbolje pozna, zato res nima smisla trditi, kaj nekdo drug čuti oz. ne čuti. To je nemogoče vedeti. Zato pač jaz VEM, da imam svojega sina brezpogojno rada (in s tem nič ne poveličujem svoje osebnosti, niti ne vem zakaj bi, nimam nobene potrebe po tem), nekdo drug o tem, če ima svojega otroka brezpogojno rad ni prepričan in tretji ve, da ga nima. Ne trdim da moraš tako čutiti tudi ti oz. da ne verjamem, da ne čutiš isto kot jaz. MENIM pa, da ima večina mam brezpogojno rada svoje otroke. In še enkrat poudarjam, da to ne pomeni, da jim ne postavljajo meja, da niso nikoli jezne, razočarane, užaljene, prizadete ipd, da v ekstremnih primerih otrokovih dejanj ne obsojajo, ne odobravajo ipd. ampak svoje otroke imajo še vedno rade (kljub njihovim napačnim odločitvam, kiksom, neprimernim dejanjem ipd.).


Praviš da ne postavljaš pogojev. Npr. da bi te otrok vsak dan tako pretepel, da bi imela vsak dan novo kost zlomljeno, enkrat nos, drugič roko, kolk, rebro, oko....karkoli. Pa to bi delal 50 let - bi ga še zmeraj ljubila neskončno po 50. letih mučenja?

A misliš, da bi 50 let držala? Saj pravim, da bom postavljala meje...in bi kaj takega v kali zatrla.


IN če ga ne bi mogla zatreti? Bi otroka še kar neskončno ljubila?

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:02:33   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Ker sem v postelji s trebušno virozo imam očitno preveč časa in bom malo filozorirala.user posted image

Pred časom (ko še nisem imela sina) sem bila na enem izobraževanju, kjer sva imela s predavateljem drugačno mnenje glede brezpogojne ljubezni med mamo in otrokom. On je trdil, da to obstaja samo prve mesece, ko je otrok popolnoma odvisen od mame in ne uveljavlja svoje volje. Jaz sem trdila, da ima mene moja mama brezpogojno rada in da sem prepričana, da bom imela tudi jaz svojega otroka. Potem me je vprašal, če bi me imela še vedno rada, če bi zašla v drogo, doma vse pokradla in prodala ipd. Po mojem mnenju vsekakor. Zagotovo bi bila razočarana, sledile bi sankcije in ukrepi ne bi pa me nehala imeti rada. Kako pa ve gledate na to? Mogoče si je izoblikoval tako mnenje, ker dela z otroki, ki zaradi različnih razlogov ne morejo živeti pri bioloških starših. Meni je kolegica rekla, da sem jaz prepričana v to, da obstaja brezpogojna ljubezen, ker sva si z možem dolgo želela otroka, hodila v postopke zunajtelesne oploditve ipd. Da če bi se nama otrok "ponesrečil" (njene besede), ne bi imela takega mnenja. Jaz temu ne verjamem. Kaj ve menite? Zavedam se, da so izjeme, vendar v zdravi družini po mojem mneju med mamo in otrokom lahko obstaja brezpogojna ljubezen oz. menim, da v večini primerov obstaja. user posted image




Upam, da je viroza že mimo.user posted image

No, glede brezpogojne ljubeni staršev do otrok, pa ja, jaz vem, da obstaja.
Deležna sem jo sama in deležen jo je moj otrok.

Glede ekstremnih situacij, ki jih naštevaš, pa sem podobnega mnenja kot ti. Kljub razočaranju in bolečini, ki ti jo otrok lahko prizadane, menim, da otroka ne prenehaš imeti rad, ali pa ga zato imeti malo manj rad.

Je pa res, da je žal na svetu vse preveč ljudi, ki jih starši sploh niso imeli zares radi, so v življenju izkusili mnogo razočaranj, bili prevečkrat zavrnjenji in se zato tudi sami ne upajo imeti brezpogojno nekoga radi. Za moje pojme so to neke vrste invalidi, ki pa žal ta isti vzorec prenašajo na lastne potomce.

Upam,da bo hči našla ljubezen svojega življenja v fantu (al pa punciuser posted image ), ki so mu starši namenili brepogojno ljubezen.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:02:59   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Milijonarka.....tu ne govorimo SAMO o ljubezni.....govorimo o nečem višjem, kar nihče od nas nima pojma kaj je.....govorimo o BREZPOGOJNI ljubezni.....govorimo o nekem idalu perfektnosti k kateremu naj bi težili, da bi bili še bolj popolni kot smo že......


IMO brezpogojna ljubezen ni ideal perfektnosti h kateremu naj bi tezili. je zgolj "vrsta" ljubezni, ki ovrze pogoje zakaj naj bi imel koga rad oz. ki zavraca vprasanje zakaj imam nekoga rad in kaksni so pogoji, da imam nekoga rad. Enostavno imas rad, brez sdtrahu, da bos zaradi tega prizadet - kar verjetno bos prej, kot ce se tega pazis. Ali je to ideal.. ne vem , celo ne bi rekla, da je. Brezpogojnost lahko vodi k izkljucnosti... prevec zapleteno, da bi bilo lahko generalizirano.
In prav to razlicno predstavljanje ion nedefiniranosti brezpogojnosti je kamen spotike.
Po slovarju je brezpogojen - ki je brez pogojev, pridrzkov in izjem. Brezpogojna ljubezen je potemtakem ljubezen brez pogojev, pridrzkov in izjem. Svojemu otroku ne postavljam pogoje kdaj ga bom, kdaj ga ne bom imela rada; nimam nobenih pridrzkov niti izjem glede ljubezni do otroka.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:03:28   
Misek








Predogled



var form1 = opener.document.postform
var checkedindex

if (form1.msgIcons){
for (var i=0; i ")
if (form1.subject) document.write (""+form1.subject.value.replace(/\/gi,">")+"
")

user posted image RE: brezpogojna ljubezen



IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Misek, ti bom odgovorila kar z citiranjem miske_mccute......ker to je zame povzdigovanje lastne osebnosti s poudarjanjem t.i. brezpogojne ljubezni do otroka......


Jaz se z misko mc v eni stvari ne strinjam. Ljubezen do otroka je IMO posebne vrste in brezpogojna ljubezen zame ni dovoliti otroku vse - permisivna vzgoja do kraja v imenu ljubezni. brezpogojna ljubezen je zame bolj oblika, ko otroka vzgajas, peljes na samostojno pot, kljub temu, da te morda zato v dolocenem trenutku sovrazi. ne glede na dejanja otroka, ki nas morda prizadanejo, ne glede na njegov odpor, naredis tisto, kar je za njega najboljse. In kljub temu, da te je morda otrok neskoncno prizadel s svojimi besedami in dejanji, ga imas sevedno rad. Banalno receno v smislu ko triletniku reces... kregam te, ker si me udaril, ker je to nesprejemljivo obnasanja ampak to ne pomeni, da te nimam rada. Rada te imam, ne bom pa dovolila, da me tepes. In kljub temu, da ne fovlis, da te tepe imas otroka rad.


In da se navežem na svoj prejšnji post, je to to, kar sem govorila o odpuščanju in sovraštvu.....miska_mccute pravi, da bi otroka še naprej brezpogojno ljubila, z vsemi njegovimi "napakami", tudi za ceno lastnega življenja......jaz ji pa pač ne verjamem.....


Sama verjamem, da neka posebna brezpogojna vez je. Ce povzamemo, da je ljubezen korak od sovrastva, ker globoko lahko menda sovrazis samo tistega, ki ga globoko ljubis... smo na tej poti.


In zame ni tako pretirano, enačit čustva do otroka s čustvi do drugih ljudi.......ker če drugih ljudi nisi sposoben sprejeti takšnih kot so, tudi tvoja čustva do otroka ne morejo biti idealna in ne moremo govoriti o brezpogojni ljubezni......ker potem težko sprejmeš svojega otroka z vsemi njegovimi napakami.....


To kar pises je zame vecplastno.  Napake svojega otroka najlazje sprejmes in jih celo ne vidis kot napake.
In kaj pravzaprav sprejemati nekoga taksnega kot je pomeni za ljubezen do lastnega otroka.


Res je pa, da nihče prav ne ve, kaj brezpogojna ljubezen je.....zato si jo pa vsak po svoje razlaga......


Verjetno res, tudi to pa ne pomeni, da brezpogojna ljubezen ne obstaja.


In če je nekomu lažje ob tem, da lahko reče, da brezpogojno ljubi svojega otroka je meni tudi prav......jaz si pač zase to ne upam reči.....tudi take izjave, kot jo je miska_mccute izjavila zgoraj si ne upam podati, ker nimam pojma, kako bi reagirala v taki situaciji, še manj pa vem kako bi čutila ob tem......


Jaz vem, da sem brezpogojno ljubljena. Cas bo pokazal ali bom sposobna enako brezpogojno ljubiti svojega otroka.  Zame  ljubiti brezpogojno pomeni, pustiti otroka, da odleti iz "gnezda", ne pricakovati od njega, da nam bo vracal karkoli (zdaj smo stari, zdaj nam/mi pa moras pomagati, skrbeti zame ipd)... ne pricakovati, da mu bomo vedno prvi in najbolj pomembni.... da vse kar otroku ponudis in das, das zato, da bo imel kaj vlagati v svoje otroke a ne zato da bi vracal.... pa se veliko veliko tega...




_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:05:46   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Ni mi jasno, kako lahko nekdo reče, da ne verjame v to, da nekdo drug nekaj čuti. Vsak zase najbolje ve in se najbolje pozna, zato res nima smisla trditi, kaj nekdo drug čuti oz. ne čuti. To je nemogoče vedeti. Zato pač jaz VEM, da imam svojega sina brezpogojno rada (in s tem nič ne poveličujem svoje osebnosti, niti ne vem zakaj bi, nimam nobene potrebe po tem), nekdo drug o tem, če ima svojega otroka brezpogojno rad ni prepričan in tretji ve, da ga nima. Ne trdim da moraš tako čutiti tudi ti oz. da ne verjamem, da ne čutiš isto kot jaz. MENIM pa, da ima večina mam brezpogojno rada svoje otroke. In še enkrat poudarjam, da to ne pomeni, da jim ne postavljajo meja, da niso nikoli jezne, razočarane, užaljene, prizadete ipd, da v ekstremnih primerih otrokovih dejanj ne obsojajo, ne odobravajo ipd. ampak svoje otroke imajo še vedno rade (kljub njihovim napačnim odločitvam, kiksom, neprimernim dejanjem ipd.).


Tocno tako. Kako lepo in kratko si povedala to, kar se trudim pojasniti ze nekaj casa :)

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:07:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

In kljub temu, da te je morda otrok neskoncno prizadel s svojimi besedami in dejanji, ga imas sevedno rad.


Kopiram Zinkino misel za milijon dolarjev:
Ljubi me najbolj takrat, ko to najmanj zaslužim, ker to takrat najbolj potrebujem.

In vam priporočam v branje njeno knjigo. Zinka, nisi huda?

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:09:17   
Ulla80
seveda, sej s tem mislim da se vsi strinjamouser posted image tko ne vem v čem je pol sploh problem oz. dilema? valjda, v nekih normalnih odnosih, pa ko so vpleteni ljudje vsaj približno normalni, je načeloma tko. mati ljubi svojega otroka brezpogojno. men je to čist normalno, valjda je tko. sam ni pa tko, da neglede na vse bo mati otroka brezpogojno ljubila. ni tko. vedno je lahko nekaj, kar bo pripeljalo tko dauč, da lohk tud otroka nehaš met rad. je pa odvisno verjetno spet od posameznika kaj je tisto nekaj. 

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:11:32   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: marta82

Ni mi jasno, kako lahko nekdo reče, da ne verjame v to, da nekdo drug nekaj čuti. Vsak zase najbolje ve in se najbolje pozna, zato res nima smisla trditi, kaj nekdo drug čuti oz. ne čuti. To je nemogoče vedeti. Zato pač jaz VEM, da imam svojega sina brezpogojno rada (in s tem nič ne poveličujem svoje osebnosti, niti ne vem zakaj bi, nimam nobene potrebe po tem), nekdo drug o tem, če ima svojega otroka brezpogojno rad ni prepričan in tretji ve, da ga nima. Ne trdim da moraš tako čutiti tudi ti oz. da ne verjamem, da ne čutiš isto kot jaz. MENIM pa, da ima večina mam brezpogojno rada svoje otroke. In še enkrat poudarjam, da to ne pomeni, da jim ne postavljajo meja, da niso nikoli jezne, razočarane, užaljene, prizadete ipd, da v ekstremnih primerih otrokovih dejanj ne obsojajo, ne odobravajo ipd. ampak svoje otroke imajo še vedno rade (kljub njihovim napačnim odločitvam, kiksom, neprimernim dejanjem ipd.).


Praviš da ne postavljaš pogojev. Npr. da bi te otrok vsak dan tako pretepel, da bi imela vsak dan novo kost zlomljeno, enkrat nos, drugič roko, kolk, rebro, oko....karkoli. Pa to bi delal 50 let - bi ga še zmeraj ljubila neskončno po 50. letih mučenja?

A misliš, da bi 50 let držala? Saj pravim, da bom postavljala meje...in bi kaj takega v kali zatrla.


IN če ga ne bi mogla zatreti? Bi otroka še kar neskončno ljubila?

Zagotovo bi lahko. Zakaj ne? Vedno je pot. V kakšnem primeru pa tega ne moreš preprečiti oz. v kali zatreti?

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:13:43   
marta82

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


Upam, da je viroza že mimo.user posted image

No, glede brezpogojne ljubeni staršev do otrok, pa ja, jaz vem, da obstaja.
Deležna sem jo sama in deležen jo je moj otrok.

Glede ekstremnih situacij, ki jih naštevaš, pa sem podobnega mnenja kot ti. Kljub razočaranju in bolečini, ki ti jo otrok lahko prizadane, menim, da otroka ne prenehaš imeti rad, ali pa ga zato imeti malo manj rad.

Je pa res, da je žal na svetu vse preveč ljudi, ki jih starši sploh niso imeli zares radi, so v življenju izkusili mnogo razočaranj, bili prevečkrat zavrnjenji in se zato tudi sami ne upajo imeti brezpogojno nekoga radi. Za moje pojme so to neke vrste invalidi, ki pa žal ta isti vzorec prenašajo na lastne potomce.

Upam,da bo hči našla ljubezen svojega življenja v fantu (al pa punciuser posted image ), ki so mu starši namenili brepogojno ljubezen.

Ne še.user posted image Se pa izboljšuje.user posted image

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:15:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

valjda, v nekih normalnih odnosih, pa ko so vpleteni ljudje vsaj približno normalni, je načeloma tko. mati ljubi svojega otroka brezpogojno. men je to čist normalno, valjda je tko.


Dve strani nazaj še ni bilo user posted image user posted image user posted image , v tvojih logih. Se vidi, da piha močna burja.

(odgovor članu Ulla80)
  Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:16:12   
Ulla80
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

valjda, v nekih normalnih odnosih, pa ko so vpleteni ljudje vsaj približno normalni, je načeloma tko. mati ljubi svojega otroka brezpogojno. men je to čist normalno, valjda je tko.


Dve strani nazaj še ni bilo user posted image user posted image user posted image , v tvojih logih. Se vidi, da piha močna burja.


no, pokaži mi user posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:17:29   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

seveda, sej s tem mislim da se vsi strinjamouser posted image tko ne vem v čem je pol sploh problem oz. dilema? valjda, v nekih normalnih odnosih, pa ko so vpleteni ljudje vsaj približno normalni, je načeloma tko. mati ljubi svojega otroka brezpogojno. men je to čist normalno, valjda je tko. sam ni pa tko, da neglede na vse bo mati otroka brezpogojno ljubila. ni tko. vedno je lahko nekaj, kar bo pripeljalo tko dauč, da lohk tud otroka nehaš met rad. je pa odvisno verjetno spet od posameznika kaj je tisto nekaj. 


Podpis.

Ne govorimo o neskončno rad imeti. To ima menda vsaka mama svojega otroka- z redkimi izjemami. Govorimo o tem, da ne postavljamo prav nobenega pogoja, niti tega pogoja ne, da ga moramo mi vzgojit, da nas ne tepe, maltretira, razbija. NObenega pogoja. NIti najmanjšega, niti od nas odvisnega.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:17:53   
Anonimen
edina brezpogojna ljubezen je tole

user posted image

(odgovor članu marta82)
  Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:18:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

valjda, v nekih normalnih odnosih, pa ko so vpleteni ljudje vsaj približno normalni, je načeloma tko. mati ljubi svojega otroka brezpogojno. men je to čist normalno, valjda je tko.


Dve strani nazaj še ni bilo user posted image user posted image user posted image , v tvojih logih. Se vidi, da piha močna burja.


no, pokaži mi user posted image



No, tri strani nazaj user posted image user posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

IZVIRNO SPOROČILO: rija

jaz bi se pa kar pod gino podpisala.


Tudi jaz, če lahkouser posted image


še jaz.

ne verjamem v brezpogojno ljubezen.




IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Brezpogojno pa tudi otroka ne ljubimo.

(odgovor članu Ulla80)
  Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:20:06   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

Koliko starsev se je pravzaprav sploh odpovedalo svojim otrokom zaradi kriminalnih ali kaksnih drugih dejanj?


eh to si pa ti zdej čist pomešala. kr neki. odpovedat se pa met rad je jabka pa hruška. starš se lahko recimo odpove otroku, če je to v njegovo lastno dobro, v dobro otroka, v dobro preostalih otrok itd...pa ga ima kljub temu še vedno rad. lahko pa starš ne samo da svojega otroka nima rad, lahko ga celo sovraži, pa se mu nebo odpovedal, ker to pač ni družbeno sprejemljivo, a ne. kaj bojo pa sosedi rekli? pa tud verjetno jim ni glih prijetno ob takih občutkih do lastnega otroka, itd. itd. mislim da je velik staršev, ki nimajo radi svojih otrok, pa se jim vseen ne odpovejo, tko da to ne pove nič o tem.


Jaz nisem vpeljala primer morilca in posiljevalca, ki ga naj "nihce" ne bi mogel imeti rad (ne bi pa sirila to na vse primere kdaj se stars odreka ali ne odreka otroku in zakaj). In prav nasprotno. Zgodovina nas uci, da je povsem sprejemljivo odreci se otroku, ki nam je v sramoto, ki nas ponizuje s svojimi dejanji...
Zakaj so vsi pricakovali da se od Baricevica sorodniki distancirajo od njegovih (morebitnih) dejanj in nacina zivljenja; povsem pozdravili bi odlocitev starsev, da se svojega sina odrecejo.  Vsem skoraj se zdi, da bi bilo tako prav. Ker tega niso storili, so enaki kot on, mar ni bilo tako..?

Re

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:20:29   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: marta82


IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Praviš da ne postavljaš pogojev. Npr. da bi te otrok vsak dan tako pretepel, da bi imela vsak dan novo kost zlomljeno, enkrat nos, drugič roko, kolk, rebro, oko....karkoli. Pa to bi delal 50 let - bi ga še zmeraj ljubila neskončno po 50. letih mučenja?

A misliš, da bi 50 let držala? Saj pravim, da bom postavljala meje...in bi kaj takega v kali zatrla.


IN če ga ne bi mogla zatreti? Bi otroka še kar neskončno ljubila?

Zagotovo bi lahko. Zakaj ne? Vedno je pot. V kakšnem primeru pa tega ne moreš preprečiti oz. v kali zatreti?


Zagotovo je to da zagotavljaš da njega spremeniš nekaj pogoj. Pogoj da bi ga ti ljubila je, da bi ti zagotovila,d a bi ga oblikovala kot plastelin in zagotovila, da te ne bi tepel. Torej je pogoj, da te ne bi tepel. Čim je pogoj za ljubezen karkoli, je to pogojna ljubezen.
Ljubiš ga, ker je zagotovljen pogoj, da te ne tepe vsak dan toliko, da bi ti zobe razbijal in glavo.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:21:28   
Ulla80
miljonarka ja in? sej to je to. ne vem kva ti ni jasno? in zakaj trgaš iz konteksta? mislim da sem spodi pod tem lepo napisala, da sicer je na relaciji starš - otrok brezpogojna ljubezen možna, to pa je tud vse. vseen pa ni nekaj samoumevnega, ne glede na vse, da je tko.

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:22:57   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

valjda, v nekih normalnih odnosih, pa ko so vpleteni ljudje vsaj približno normalni, je načeloma tko. mati ljubi svojega otroka brezpogojno. men je to čist normalno, valjda je tko.


Dve strani nazaj še ni bilo user posted image user posted image user posted image , v tvojih logih. Se vidi, da piha močna burja.


no, pokaži mi user posted image



No, tri strani nazaj user posted image user posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

IZVIRNO SPOROČILO: rija

jaz bi se pa kar pod gino podpisala.


Tudi jaz, če lahkouser posted image


še jaz.

ne verjamem v brezpogojno ljubezen.




IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Brezpogojno pa tudi otroka ne ljubimo.




Govorimo o vseh možnih odnosih, ne o normalnih. Ne moreš zagotavljat brezpogojnosti, dokler nisi postavljen v situacijo, ko je tvoje brezpogojnost na preizkušnji. Torej si gotovo pogojen, če bi padel v ekstremne razmere. Ves čas govorimo o tem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:23:03   
Anonimen
Ja nič, debatiramo user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Ulla80)
  Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:24:07   
Ulla80
user posted image koza

_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:24:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

in zakaj trgaš iz konteksta?


Ne trgam, povezujem user posted image user posted image

(odgovor članu Ulla80)
  Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: brezpogojna ljubezen
9.3.2010 20:26:51   
Ulla80
Torej si gotovo pogojen, če bi padel v ekstremne razmere. Ves čas govorimo o tem.


jp. o tem ja. ker kot sem že rekla, brez tega debata sploh ni smiselna. pa kr mal hecno je govorit o tem, kako nas imajo mame še vedno rade, kljub najstniškim izpadom itd. mislim....poleg vsega, v kar so nekateri postavljeni, s čim vsem se morajo ubadat....brezveze, no.


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?